LANDBOUW. KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. ELAS G0R1 FRANKRIJK. VOLKENBOND BELGIE DMTSCHLAND. ENGELAND HONGARIJE ZWITSERLAND. VER. STATEN. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Verkoopingen - Verpachting» In Zeeland. ring van het niet inbeslaggenomeri ge weer, waarvan de waarde bij niet uitle vering wordt geschat op 6 te vervan gen door 3 d. h.; overtreding arbeidswet bij herhaling: E. A. S., 's Heerenhoek: 10 b s. 10 d. h.; niet zorgen dat zijn kind de school ge regeld bezoekt: P. J. S., O.- en W. Sou burg 1 b. s. 1 d. h,; terwijl men, anders dan met den hen gel vischt in de Zeeuwsche Stroomen, niet voorzien zijn van een door het Be stuur afgegeven consent: W. O. Hzn, Santvliet (B.): 0.50 b. s. 1 d. h.; niet zorgen dat den naam van den schipper op een der buitenzijden van het schip is aangegeven: W. C. N., Sint Philipsland, gedomicilieerd: 5 b. s 5 d. h.; schelpdieren rapen aan den voet der dijken: D. du P. te Vlissingen: J. S., Ar- nemuiden: ieder 1 b. s. 1 d. h.; te Middelburg zonder noodzaak zit ten op een kaaimuur van het droogdok: C. G. en J. P. D., Vlissingen: geen straf; zonder vergunning van den burgemees ter, als houder van een verlofslocaliteit een openbare vermakelijkheid geven: A. Z., Middelburg: 5 b. s. 5 d. h.; wateren buiten de bakken: H. B. J. v. G., Middelburg: 3 b. s. 3 d. h.; venten zonder vergunning: J. K. Mid delburg: 0.50 b. s. 1 d. h.; J. den H., 's Gravenhage: 2 b. s. 2 d. h.; M. de W. te Koudekerke: last tot teruggave aan zijn ouders, zonder toepassing van straf; P. J. v. H. te 's Heerenhoek: 2 b. s. 2 d. h.. EEN LISTIG SCHOOLHOOFD. Voor de Alkmaarsche rechtbank is in een zeer langdurige zitting behandeld een kwestie tusschen het hoofdbestuur van de Handelsavondschool te Medem- blik en den directeur dezer, inmiddels opgeheven school, den heer B. E. Door administratief wanbeheer was het sub sidie van deze school in gevaar geko men. De directeur der school bood aan met den voorzitter van het schoolbe stuur, een schoenmaker, naar Den Haag te gaan. Hij zou dan wel zorgen, dat het subsidie weer in orde kwam. Hiervoor beweerde hij evenwel 50 gulden noodig te hebben, om den betrokken ambtenaar gunstig te stemmen. De beide heeren vertrokken naar de residentie en inder daad werd het subsidie weer verstrekt. De voorzitter gaf den directeur nog 2.50 voor den bode. In het begin van dit jaar kwam den burgemeester van Medemblik een en an der ter oore. Hij waarschuwde het de partement en een onderzoek volgde. Vel- gens dit onderzoek zou er van omkoo- ping geen sprake zijn. Op de zitting der rechtbank ontkende de directeur, gepoogd te hebben een ambtenaar om te koopen. Hij beweerde, dat de vijftig gulden hem toekwamen als achterstallig sala ris, hetgeen met de boeken overeen stemde, en dat hij met den voorzitter een afspraak had gemaakt, dat hij zich beschikbaar zou stellen om in Den Haag voor het behoud van de school te werken wanneer hem dit achterstallig salaris werd betaald. Z.i. had men met een wraakneming tegen hem te doen. Hierop zou ook wijzen het feit, dat men twee jaar na het gebeurde een klacht tegen hem bij den burgemeester heeft ingediend, omdat hij er op gewezen had, na de opheffing van de Handelsavond school, dat' het bestuur getracht had 't subsidie te bemachtigen door gebruik te maken van verkeerde cijfers. De officier van justitie zag de zaak zoo, dat verdachte met listigheid het bedoelde geld, waarop hij recht had, ge poogd heeft binnen te krijgen. De ma nier vond hij een leelijke manier. Hier is sprake van misbruik maken van de onontwikkeldheid van het schoolbe stuur. Het is echter twijfelachtig of dat misbruik valt onder het bereik valt de strafwet. Spr. achtte dan ook het wet telijk en overtuigend bewijs niet gele verd en concludeerde tot vrijspraak van verdachte. De verdediger achtte het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd, zoo dat verdachte zal moeten worden vrij gesproken. ZEEUWSCHE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ. Yerslag van de laatst gehouden ver gadering van het dagelijksch bestuur. De vergadering werd ter gelegenheid van de Amato te Amsterdam gehouden en stond onder leiding van mr. P. Die- leman. Bespreking werd o.a. gevoerd over de navolgende onderwerpen: Crisiszuivelfonds. Het Crisis-Zui velbureau heeft zich bij de opstelling van een plan tot verdeeling van een ge deelte van het geld op het standpunt ge steld dat zooveel mogelijk getracht moet worden deze verdeeling te doen plaats vinden naar de productie van boter, kaas of melkproducten, elk naar ver houding van het op die producten ge heven bedrag en in de periode waarin de heffing plaats vond. Van verschillen de zijden werd aangedrongen op verdee ling van het Crisis-Zuivelfonds. Er is evenwel door den minister besloten van de gelden 1 millioen uit te keeren aan de veehouders, 1 millioen te bestemmen voor propaganda en 10 millioen gulden te storten in het Landbouw-Crisisfonds. Crisis-Zuivelcentrale. Medegedeeld werd dat het gewenscht wordt geacht het aantal thans toegewezen kalver- schetsen voor den 1 November te ge bruiken, daar deze anders komen te ver vallen bij de volgende toewijzing van kalveren. Reglement merriekeuringen. De pro vinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Zeeland heeft het be stuur van de Z. L, M, in overweging ge geven, nu de bevoegdheid tot het keu-< ren van hengsten voor dekking door het Z. B. S. is ingetrokken, het reglement op het verleenen van aanhoudingsbijdra- gen of medailles voor merrien met sub sidie uit de Provinciale fondsen te de zen opzichte te wijzigen en voorts een herziening van dit reglement in overwe ging te nemen. Het bestuur nam het be sluit in dezen zin te handelen en het punt op de agenda te plaatsen der e. v. hoofdbestuursvergadering. Verlaging gerststeun. De vergadering nam kennis van de mededeeling dat de gerststeun van f 3.50 tot f 2-50 is ver laagd. Het dagelijksch bestuur was van oordeel dat deze verlaging niet gemo tiveerd was door de mogelijk tijdelijke hoogere marktprijs der gerst, o.m. laar de gerst in vele gevallen op de bedrij ven wordt opgevoerd en deze maatre gel aanleiding geeft tot onbillijkheden, terwijl een zekere ongerustheid over de toeslag in het algemeen wordt gewekt. Minimumprijzen aardappelen. In ver band met de prijsdaling der aardappe len in den laatsten tijd werd de vraag onder het oog gezien of het niet wen- schelijk moet worden geacht weer mi nimumprijzen voor de aardappelen in te stellen. Kring Hulst der Z.L.M. Medegedeeld werd dat het Bestuur van den Kring Hulst in zijn j.l. gehouden vergadering de heer G. Vogelvanger te Brussel heeft benoemd tot eerelid van den krmg. Begrooting. Besloten werd de begroo ting voor het jaar 1935 ongewijzigd aan het hoofdbestuur ter goedkeuring aan te bieden. De najaarshoofdbestursvergadering zal worden gehouden op Maandag 15 Oc tober 1934 in de „Prins van Oranje". Statuten afd. Zuidzande. Besloten werd de statuien en het Huishoudelijk reglement der nieuw opgerichte afdee- ling Zuidzande goed te keuren. Ned.* Herv, Kerk, Ds. F. K. van Evert te Hellevoetsluis, vroeger te Zoutelande is beroepen te Rijswijk (Evang.) den verhoogd. Zoo zal de ook veel door Nederlandsche reizigers genomen snel trein „L'Oiseau Bleu" voortaan iederen dag om 10 u 47 Brussel Zuid verlaten en om 13 u. 50 reeds te Parijs arrivee- ren. Het 311 km lange traject zal dus ge regeld in 3 u. 3 m. worden afgelegd zoo dat de gemiddelde snelheid van „L'Oi seau Bleu" 102 km per uur zal bedragen. Wie het meest kan verzwelgen. De volgende week zal te Rouaan een feest maaltijd worden gehouden, die drie da gen zal duren en waaraan een wedstrijd verbonden is. Tot de genoodigden behooren alleen menschen met een gezonden eetlust en van flinke lichaamsafmetingen. Aan den d ksten man zal een prijs worden toe gekend. Verder zijn prijzen uitgeloofd voor dengene, die tijdens één maaltijd het meeste eet en voor den man, die het grootste aantal oesters naar binnen- werkt. Tijdens den maaltijd, die door vooraanstaande kringen op restaurant- gebied is georganiserd, zullen de fijnste eri zeldzaamste spijzen worden geser veerd. EEN DRAMA. Donderdagmorgen heeft aan de Sportlaan te Den Haag een geheimzinnige zelfmoordaanslag plaats gehad meldt de Residentiebode. Ter hoogte van het Quick-terrein reed een auto, bestuurd door Dh. K., die deze gehuurd had. In een zijwegje daar ter plaatse, bracht de bestuurder den wagen tot stilstand, en richtte vervol gens twee revolverschoten op zichzelf Toen de politie van het gebeurde in kennis was gesteld door eenige perso nen die de schoten hadden gehoord, te gaf zij zich onmiddellijk naar de stil staande auto. De man bleek zich in de hartstreek te hebben getroffen en gaf geen teeke nen van leven meer. De revolv werd in de wagen gevonden en in bcJag ge nomen. HET FRUIT GAAfT ROTTEN OP DEN BOOM. Dezen voorzomer liet 't zich te Barneveld aanzien, dat tal van vruchtboomen een goeden oogst zouden opleveren. iZoowel appel- als perenboomen waren nog al van vruch ten voorzien, doch deze verwachtin-) gen zijn later den bodem ingeslagen. De laatste weken heeft zich namelijk 't eigenaardig verschijnsel voorgedaan, dat de vruchten op het hout in erge mate gaan rotten, zoo zelfs, dat aan sommige boomen geen gave vrucht overblijft. Eenige bezitters van boomgaarden schrijven dit rottingsproces toe aan de abnormale hitte, die dezen nazomer a en toe heeft geheerscht. HET ZESTIGSTE VOLKENBONDSLID. De Raad van den Volkenbond ontving gisteren een telegram van den president van den Zuid-Amerikaanschen staat Ecuador, dat het parlement hem ge machtigd had, zijn land voor het lidmaat schap van den Bond aan te melden. Aangezien Ecuador vroeger al eens is uitgenoodigd, om lid te worden, behoef den voor deze toetreding de gewone for maliteiten niet plaats te vinden. Met dit land telt de Volkenbond thans 60 leden. Een snelle trein. Met ingang van 7 October a.s. zullen zekere wijzigingen gebracht worden in de treinverbinding BrusselParijs. De snelheid van sommi ge treinen zal in aanzienlijke mate wor De millioensten passagier. Naar de Deutsche Lufthansa mededeelt, heeft zich Donderdag de millioenste passagier op de lijnen dezer luchtvaartmaatschap pij opgegeven voor een vlucht München —Berlijn. Dezen passagier is een oor konde overhandigd. Spijkertjes op den weg. Tijdens een iietstocht van de S.A. van Berlijn naar Munchen, en terug was op een gedeelte van den weg een hoeveelheid spijkertjes gestrooid, hetgeen oorzaak was van vele lekke banden. De politie is er niet in geslaagd de daders te ontdekken. Vogelnest van bankbiljetten. Een tuinman, die in de nabijheid van het bijkantoor der Rijksbank te Bremen be zig was met het snoeien van boomen, be merkte een lichtgekleurd vogelnest, het welk, naar hem later bleek, was opge bouwd uit bankbiljetten van 1000 mark; de bankbiljetten waren echter van ou den datum en niet meer 'in omloop. Oogstfeest, Morgen Zondag zullen de Duitsche boeren op den Bücheberg bij Goslar een oogstfeest houden, dat om 10 uur 'e ochtends begint. Dan ver zamelen zich de delegaties te Goslar, waar Hitier om half elf per vliegtuig aankomt. Hij zal worden begroet door den landbouwminister Darré en door de deputaties der boeren. s Middags trekken de deelnemers aan het feest naar den Bücheberg waar om 3 uur de betooging begint. De leider zal er de diplomatieke ver tegenwoordigers en de andere eeregas- ten verwelkomen. Vervolgens zal Darré Hitier een „oogstkrans" overhandigen. 's Middags om 4 uur Zal Darré een toespraak van een kwartier houden en daarna spreekt Hitier tot 5 uur. Ten slotte zullen de feestgenooten het Duitschland- en het Horst Wessellied zingen. Dr. Goebbels heeft heden alle Duit- schers opgewekt, Zondag te vlaggen en minister Darré zet in de „Deutsche Ztg' de beteekenis van het oogstfeest uiteen. SOLIDARITEIT IN HET DERDE RIJK Cursussen tot uitroeiing van het klassebewustzijn. De nationaal-socialistische regeering heeft besloten, een einde te maken niet alleen aan den klassenstrijd, maar ook aan het klassegevoel. Deze „Marxistische giftplant" moet met wortel en al worden uitgeroeid. Men is van plan, in verschillende Duitsche steden bijzondere scholen te stichten, waar werkgevers en werknemers cur sussen zullen volgen in solidariteit. t "^rer Deutsche", het orgaan van het Arbeitsfront, vinden we de navolgende bijzonderheden omtrent een dergelijke school in Altone: De school is ondergebracht in een luxueuse villa. De cursussen, die een week duren, worden gegeven voor de directeuren, ingenieurs en daartoe in aanmerking komende arbeiders van de zelfde onderneming. De cursisten ge nieten kost en inwoning; zij slapen met vieren op een kamer, zij gebruiken hun maaltijden tezamen, houden gemeen schappelijke gymnastische oefeningen luisteren naar voordrachten over de na tionaal-socialistdsche staatsleer en de nationaal-socialistisch religie; ter ver- poozing worden gemeenschappelijke wandelingen gemaakt, waarbij allen el kander aanspreken met „Du". Na afloop van den cursus moet het klassegevoel geheel uitgeroeid zijn, er. Z11F, dan £>een „proletariërs" meer, of uitbuiters maar alleen nationaal-so cialisten. Iedere fabriek wordt „één ge zin, waarin allen met blijdschap werken voor het welzijn van het vaderland." Een „vervloekt" geslacht. In zijn huis te Curraghmore in Ierland werd dezer dagen doodelijk gewond aange troffen John Charles de la Poer Beres t r j zeven(^e markies van Waterford ln den vroegen morgen was de markies! in zijn pyama naar de wapenkamer ge gaan om een geweer te halen om een Hau utCj s?hieten' die hij op het gras veld had zien zitten. Naast zijn lijk werd een geweer ge- vonden, dat bij onderzoek bleek zijn eigendom te zijn. De oorzaak van het ongeval wordt door de politie toege schreven aan een noodlottig ongeluk. Waarschijnhjk is de markies gestruikeld en heeft hij daarbij de trekker overge haald en zich zelf getroffen. nn pJ l°dfrjn den zevenden markies op een leeftijd van 33 jaar rakelt de praatjes weer op betreffende een vloek welke op het geslacht Waterford zou rusten. u Hd ratd gaat, dat eens een lord Waterford op zijn paard naar huis reed, toen een oude vrouw hem in den weg trad. Hij sloeg haar met zijn zweep, waarop zij hem en zijn geslacht voor ze ven generaties vervloekte, zeggende dat elk hoofd van de familie een geweld- dadigen dood zou sterven. De familieregtsiers wijzen uit, dat de vader van den nu gestorven markies verdronk op 36-jarigen leeftijd, zijn grootvader werd doodgeschoten, de derde markies is omgekomen tengevol ge van een val van zijn paard, de twee de markies, lord de Laval Beresford, werd gedood bij een spoorwegongeluk en nog een hoofd van het geslacht v erd doodgetrapt door een op hol tesli;en paard, dat hij trachtte op te vangen.' \v/ ?rjêenaam van den markies "an Waterfrd 's ziJ'n 14 maanden oude zoon, ord Tyrone. Een merkwaardig testament. Een dezer dagen is het testament van den onlangs gestorven leider van de Hon- gaarsche monarchistische beweging, graaf Joseph Karolyi, geopend. Dit tes tament werpt een karakteristiek licht op de edele gevoelens van den over ledene en is in menig opzicht zeer in teressant. Zoo wordt o.a. in het testament be paald, dat de opvoeding van zijn eeni- gen zoon op eenvoudige wijze dient te geschieden. „In mijn kinderjaren", zoo staat er in het testament, „was Hongarije groot en gelukkig. Het tegenwoordige Hongarije is dit echter niet meer. De vader- adellijke families dienen die bij haar levenswijze in het oog te houden." Verder heeft de erflater den wensch kennen gegeven, dat zijn zoan ver schillende studiereizen naar het buiten land maakt, teneinde de aldus verwor ven kennis aan te wenden tot heil van zijn vaderland. Ook heeft de overleden graaf het verlangen kenbaar gemakt, dat rijn zoon en erfgenaam voor de kinderen zorgt van zijn broer, graat Michael Karolyi, met wien hij tijdens zijn leven door verschil in politieke op vattingen op eenigszins gespanne/ voet stond. In het testament heeft graaf Jo seph Karolyi geschreven, dat hij zon der een wrok tegen iemand wilde ster ven en daarom in broederlijke liefde zijn broer herdacht. „Ik voel mij niet geroepen zoo heeft hij verder geschre ven, „over de handelingen van mijn broer te oordeelen. Mocht ik hem on rechtvaardig behandeld hebben, "Jan vraag ik hiervoor om vergeving; de lief de voor het vaderland is bij mij sterker geweest dan de liefde voor mijn broer." J523 iariiev®rzoekt vrijstelling van j G centrale-inspectie van de Hongaarsche belastingen is een zeer bijzonder verzoekschrift ingeko men; de 103-jarige Samu Kohn, die na zijn geheele leven punktueel zijn belas tingen betaald te hebben, thans twee jaar in achterstand is, heeft n.l. verzocht verder van het betalen van belasting te worden vrijgesteld. Kohn wijst er op, dat mj op zijn leeftijd natuurlijk niet meer in staat is, geld te verdienen, terwijl hij, behalve ondersteuning, die hij ont vangt, geenerlei andere inkomsten bezit (N.R.C.) Overleden: G. Voshol 59 j., vrouw van J. Ch. de Hamer. Ierseke. Van 2128 Sept. Ondertrouwd: J< Klos, 26 j. en W. Bustraan, 25 j. Bevallen: E. C. Baaij, geb. Loch, z. Middelburg, 28 Sept. Op de vei ling deden: spinazie 210, postelein 4 9, wagenaarsboonen 611, suikerboo- nen 48, stoksnijboonen 527, stam- snijboonen 68, stokprincessenboonen 419, stamprincessenboonen 1015, spruiten 717, koolrapen 12, peën 2.5, uien 1,52, alles per kg, augurken 1160 per chip; peën 1.56, rapen 1 5.5, kroten 1,5—3,5, prei 47,5, selderie I3,5, knolselderie 2—3, peterselie Yt, rabarber 1, radijs 12, rammenas 1, al les per bos; savoye kool 4,56,5, roode kool 45, boere kool 13, witte kool 46, bloemkool 420.5, andijvie 12,5 kropsla 12,5, komkommers 13, alles per stuk. Tomaten 23, franckenthaler 2426. bramen 1112, black alicant 1928, al les per kg; netmeloenen 4,515,5, per ziken 26, vijgen 1, suikermeloenen 10,511, anasmeloenen 414, alles per stuk, gladiolen 13, herfstasters 1 2, galardia 1, dhalia's 12, alles per bos. Goes, 28 September. Veilingsver- eeniging „Zuid-Beveland' Groentenvei- ling. Boonen: Stoksnijboonen 1120; idem lie soort 57; Stokprincessen 14 16; Rentegevers 1015; Roem van Holland 10;12; Perfect 710; Dubbe le Princessen 612; idem He soort 2 4; alles per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven Franken- thaler 1524; Black Allicante 2124; Witte Druiven: Golden Champion 32; Tomaten 22.80; Spinazie 711; Spruiten 815; Kroten 2.60; Uien 0.60 1.2Q; Aardappelen 2.804; idem drie lingen 1.102; alles per 100 kg. Rammenas 3.203.40; Wortelen 2.20 2.90; Kroten 4.204.50; Prei 6; Bloe men 1.50; alles per 100 bos. Bloemen 518 per 100 pot. Idem 0.70 per 100 stuks. Meloenen 210; Witte Komkommers 0.701.90; Augurken 0.17; Kropsla 0.90 2.70; Breedbl. Andijvie 2.604; Krul Andijvie 3.50; Bloemkool 512; idem lie soort 34; Roode Kool 3.205.10; Witte Kool 2.103.60; Gele Savoye- kool 66.10; Groene idem 2.404.40 alles per 100 stuks. Versterking van de grens daar de Duitsche zijde. De Zwitsersche bonds- regeering heeft besloten een bedrag van 6 millioen francs te besteden aan de mi litaire versterking van de grens aan den Duitschen kant, welke werkzaamheden tevens als werkverschaffing zijn be doeld. DE NIEUWE LEIDING DER NIRA President Roosevelt heeft een com missie van zeven leden, onder voorzit terschap van Richberg, benoemd, die belast wordt met het aangeven van de groote lijnen in de politiek der Nira en de toekomstige wetgeving op dit ge bied. Souburg Van 1925 September. Ondertrouwd: R. _de Nooijer, 29 j. en J. N. Blok 28 j.; K. H. Kemeling, 23 j. en T. Torbijn, 21 j. Bevallen: J. van Dijk, geb. Dobbelaar d.; C. J. J. Voogd, geb. Romeijn, d.; N E. Stougje geb, Huijsman, twee d.; E Baljé, geb. De Kam z.; J. M. de Visser geb. Kodde, z.; P. E. Jacobse, geb. Sim pelaar d. Vcigadering vr.n dcu Rand der ge meente Middelburg, op Woensdag, den 3 October 1534, des HEmiddags tc 2 uur, - behandeling van de onderstaande zaken: 1. Notulen vergadering 25 Juli 1934. 2. Ingekomen stukken. 3. Erfpachts-uitgifte gemeente-grond Lange Gortstraat. 4. Vergoeding voor het afmaken zwer vende dieren. 5. Goedkeuring rekening 1933 en sup- pletoire begrooting 1933 Gods huizen. 6. Onderhandsche verpachting percee- len Gemeentegrond Kleverskerk- sche weg. 7. Beslissing terzake verruiming ver- koop-gelegenheid op Zondagen. 8. Primitief kohier 1934 Hondenbe lasting. 9. Ie Suppletoir kohier 1934 Honden belasting. 10. Bezwaarschriften 1934 aanslagen straatbelasting. Middelburg, den 28 September 1934. De Burgemeester, M. FERNHOUT. Oct. 1 's H. Arendskerke, Huis en erf, Jonkers 1 Kapelle, Woonhuis, Kram. 2 Grijpskerke, Hofstede, v. d. Harst. 3 St. Laurens, Hofsteedje, v. d. Harst. 3 Kapelle, Woonhuizen, Kram, 3 s Gravenpolder, land, Jonkers- 3 Gravenp.-Kloetinge, onr. goederen, Jonkers. t Middelburg, Huizen, Struve. 4 Hansweert, Huizen en land, v. Dijke. 5 Koudekerke, Hofstede en Land, Loeff. 6 Axel, Villa, Verbist. 10 's H. Arendskerke, Huis, Kram. 12 Arnemuiden, Hofstede, Beth. 16 Middelburg, Inboedel, Notarishuis. !7 Kapelle, Huis en lard, Kram- TE H Het w penho boomg pel-, p den N mer 7 rens gem. Dad{ Inlicl terse, kantor Middel wordej tober H Notaril VRI. om hl Koudei AARNl koopei 1. HO a. c A i dek 0.31 LA Doi| 3—8. uitifl den duii Nad| 10 ct. baar n| Bezil 10121 2. B.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6