BINNENLAND. ZEELAND. RECHTSZAKEN. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINOALE ZEEÜWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1934. No. 230. SOES. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. IN AFSCHEIDSAUDIENTIE BIJ DE KONINGIN. Naar wij vernemen, is de luitenant ter zee le klasse J- Callenfels, vroeger te Middelburg, adjudant van wijlen Z.K.H. den Prins, Donderdag door de Koningin in afscheidsaudiëntie ontvan gen. DUITSCHE PROPAGANDA IN ZUID-LIMBURG, De intimidatie-praktijken du ren voort. Men schrijft uit Heerlen aan het „Handelsblad". Onlangs werd de Duitsche N.S.D.A.P., VOOR EEN STUDENTENHUIS IN PARIJS. Een in dezen tijd niet te steunen actie. In 1921, dus nog in den financieel goe den tijd, vatte de Fransche minister van onderwijs, André Honorat, het plan op nabij Parijs een Cité Universitaire, een internationale studentenstad, te stich ten. Hij dacht en in den toenmaligen geestestoestand der wereld was dit mis schien nog niet zoo verkeerd gedacht dat de internationale toenadering in groote mate zou worden bevorderd, wanneer ontwikkelde jonge lieden uit alle landen [misschien moet hier echter i.p.v. „alle] wel gelezen worden: „voor wier leiders zooveel beroering brachten malige geallieerde geassocieerde en nen jn onze mijnstreek, omgezet in „Reichs- j trale landen"] elkander in gemeenschap- deufsche Gemeinschaft." De omzetting pelijken omgang, in studie en sport, zou- geschiedde niet geheel vrijwillig, dochden leeren kennen. om algeheel verbod van overheidsWe-jjet pian waS) dat alle of vele landen ge te voorkomen. De R.D.G. heette van j in dezen Cité Universitaire nationale minder offensieven aard te wezen en j tehuizen zouden stichten. Wijlen de heer vooral de cultureele belangen der inpreyer, een Nederlander,schonk voor Nederland gevestigde Duitschers voor; ons een bedrag van 60.000; een groote te staan. som werd vervolgens nog door onzen Dat schijnt nu ook al weer mis te loopen. „Limb. Dagblad" publiceert ten minste enkele citaten uit brieven die levendig herinneren aan de tactlooze dingen die in. de dagen van den befaam- den Tykfer hier voorvielen. Zoo worden plaatselijke afdeelingen van de R.D.G. verzocht materiaal tegen zekeren S, op te leveren, natuurlijk met de bedoeling den man, als hij zich in Duitschland vertoont, bij den kraag te lfiten vatten. Vervolgens loopt de „Pressewarte" het verwijt op, dat ze niet voldoende Het- zeberichten in de Limburgsche pers voorkomende, verzamelt- Dit laatste verdient bijzondere aan dacht, vooral wanneer we deze klacht bezien in het licht van het geval Span- sier. Is het zekeren roerigen vreem den elementen niet genoeg een systeem van verraad en verklikking te organi- seeren tegen landgenooten, in strijd met de wetten van het land dat hun gast vrijheid biedt? Willen ze deze gastvrij heid nu verder misbruiken tegen eigen ingezetenen landskinderen? Het is niet heel duidelijk doch wekt wel een zeker vermoeden. „Limburgsch Dagblad" spreekt ook van boycot, uitgesproken door den leider der R.D.G. in Limburg, tegen een anderen Duitscher en van een „Volksgericht" georganiseerd van dezelfde zijde. Wij citeeren het een en ander de ver antwoordelijkheid natuurlijk overlaten de aan het betreffende blad. Het komt overigens overeen met hetgeen we zelf vroeger vernamen, nml. dat het gekuip en gekonkel, het klikken en bedreigen nog heelemaal niet geëindigd is en de strijd om de macht door allerlei Stre- bertjes nog voortduurt. We meenen ook te weten, dat hoogere instanties in Duitschland met dit verachtelijk gedoe niet instemmen en zelfs ertegen waar schuwden, eraan herinnerende, dat men zich in Nederland aan de Nederlandsche wetten had te houden. De lagere instan ties schijnt men echter niet voldoende in handen te hebben. Elementen zonder beschaving en ontwikkeling pogen el kaar te overheerschen en te knechten Ze houden er geen rekening mee, dat ze zelf oorzaak zijn dat, wanneer vreemde werkkrachten uit de bedrijven moeten, tenslotte bij voorkeur Duitschers eruit gaan. Tot nog toe gebeurde dit nog vrij wel niet. Wel werden vele Duitschers ontslagen, doch percentsgewijze niet meer dan b.v. Polen of Slovenen. In ieder geval blijkt de politieke actie zeke*e Nationaah-Socialistische zijde m ons land nog niet ten einde. Men schijnt zelfs te overwegen zich te bedienen van personen van Nederland sche nationaliteit- Dit zou al zeer onge- wenschte toestanden scheppen, daar de ze natuurlijk niet het land uitgezet kun nen worden. Dit, gevoegd bij de berich ten omtrent een speciaal Nazi-blad, dat speciaal bedoeld moet zijn voor Nat. Soc. propaganda onder in Limburg wonende Duitschers, wekt de idee, dat er nieuwe actie gaande is. In het belang van de goede verhoudingen tusschen Nederland en Duitschland blijft waak zaamheid geboden. Mogen de onrust zaaiers spoedig ondervinden, zoowel nier als in Duitschland dit hebben er al enkelen ondervonden dat hun op treden niet langer kan geduld worden. PROEVEN MET EEN NIEUWEN KORTEGOLF-ZENDER. In de eerste week van October zul len nabij Maastricht proeven zullen worden genomen met een korte éolfzen- der, die op dezelfde golflengte als Hui zen, 301.5 m zal werken. Het zendsta tion wordt in samenwerking met de P-T.T. en de N.V. Philips Radiofabrie- ken te Eindhoven gebouwd. De antenne zal reeds a.s. Dinsdag worden opgesteld. De bedoeling is de valsterkte te bepa- len in de verschillende deelen van het land- Voorloopig wordt slechts gramo- foonmuziek uitgezonden. gezant te Parijs, jhr. Loudon, verzameld; het geld werd in een stichting onderge bracht, en men ging bouwen naar plan nen van onzen beroemden en bekwamen Nederlandschen bouwmeester Dudok. Deze zaak is echter spaak geloopen. Er is voor 700.000 aan dit Neder landsche studentenhuis verwerkt; het is glas- en waterdicht, doch verder is het, op een klein gedeelte na, van binnen geheel onafgewerkt. Voor verdere af werking is nog ongeveer 400.000 noo- dig naar luid der berichten. Men mag er wel op rekenen, dat dat een half mil- lioen gulden wordt. Alom in den lande hebben zich nu co- mité's gevormd, die willen trachten de helft der benoodigde 400.000 bijeen te garen de Nederlandsche regeering heeft dan de andere helft toegezegd. Het in Zeeland gevormde provinciaal comité heeft hedenmiddag een perscon ferentie ten Raadhuize te Middelburg bijeengeroepen, teneinde aldaar de Zeeuwsche pers in te lichten, d.w.z. dat de Zeewsche pers door het uitbrengen van verslag van hetgeen te dier confe rentie gezegd zou worden, de actie van het provinciaal Zeeuwsch comité zal steunen. Wij hebben dit comité doen we ten dat ons blad niet aan die conferentie zou deelnemen, wijl wij het in deze, ook voor Zeeland, zoo benarde tijden onverantwoord zou den achten onze redactioneele mede werking te verleen en tot het doel: gel den inzamelen voor een Nederlandsch studententehuis in Parijs. Onder gunsti ger economische omstandigheden zou den de voordeelen van het denkbeeld wellicht tegen de, zeker niet te onder schatten, nadeelen er van opwegen; thans, nu we heel den dag niet anders hooren dan dat we naar een lager le vensniveau moeten, is wel het aller eerste dat dan in aanmerking komt voor. een streep door de rekening het plan tot stichting, voor meer dan één millioen gave Hollandsche guldens, van een stu dentenhuis teParijs. Men kan het betreuren wij zagen dat gebouw óók liever heelemaal dan half afgebouwd maar dat verandert niets aan het feit, dat het er thans de tijd niet naar is, gelden voor dat doel beschikbaar te stellen. Er is o.i. ander, dringend noodiger werk te doen. Oranjezon; d. wieden en egaliseeren van gronden van den reinigingsdienst; e. del ven van slooten der gehuurde weiden van dien dienst; f. opoeveren slooten langs puinplaats en verder afwerken van die plaats; g. verlegging van de straten bij de mestbergplaats; i. aanleg gedeelte rioleering Noordbolwerk; j. vervaardi ging beton palen voor afzetting; k. be strating Segeerssingel en Schroeweg met oude keien en 1. herstellen, schoonma ken en teren van eigen smalspoor en kipkarren. De inspecteur van de werkverschaf fing schreef naar aanleiding daarvan aan B. en W., dat naar het oordeel van den minister de werkjes van a tot en met h en 1 behooren tot de gewone huishou ding der gemeente en de werkjes i, j en k wellicht voor gewone werkverschaf fing in aanmerking komen. Verpachting gronden. B, en W, deelen den Raad mede, dat zij op 13 September 11 perceelen wei land, bouwland of dijk in het openbaar hebben doen verpachten. Acht percee len zijn direct aan de hoogste bieders verpacht, doch over drie is nader met de hoogste inschrijvers onderhandeld, waardoor de pachtsommen van resp- f 120, f 140 en f 140, verhoogd zijn tot f 180, f 165 en f 165, voor dat van f 180 met voorwaarde, dat het van wei- in bouwland kan worden omgezet. B. en W. stellen voor de drie perceelen nu orfderhandsch te verpachten en voor bedoeld perceel met de genoemde voor waarde. Benoeming. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 16 November a.s. be noemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Schore, J. van Almkerk, thans agent van politie alhier. EEN AANRIJDING. Gistermiddag had aan het begin van den Noordweg een aanrijding plaats tus schen een personenauto, bestuurd door den heer M. St. uit Domburg en den leurder W. Chr. uit St. Laurens- Chr. gaf te laat een teeken dat hij van rich ting wenschte te veranderen waardoor Je auto niet trdig meer kon stoppen. Chr. werd door de auto gegrepen en te gen den grond geslingerd Hij bekwam verwondingen aan het hoofd en de bee- nen- Later is hij naar zijn woning over gebracht. Naar de Zeeuw verneemt zal de a.r.-Kiesvereeniging in de maand Oc tober een vergadering houden, waarin waarschijnlijk als spreker zal optreden mr. J. Terpstra, oud-minister van on derwijs. telijkheden plaats hebben. De „Z. Nsb." geeft daarvan het volgende program: Per auto afgehaald, begeleid door mo torrijders en wielrenners van de M.R. C. „Sparta", komt de burgemeester' ongeveer half drie door de Noordha venpoort, in de stad waar hij wordt toegesproken door den voorzitter van V.V.V. Vervolgens wordt naar het Ha venplein gereden waar door leerlingen van verschillende scholen met begelei ding van „Kunst en Eer" een zanghulde plaats vindt. Hierna rijdt de auto met den burgemeester, voorafgegaan door de muziek, naar het Stadhuis, op de trappen waarvan de Padvinders zich zullen opstellen, waar de installatie, eventueel gevolgd door een receptie, plaats vindt. Des avonds ongeveer 8 uur wordt de burgemeester weer met een auto afgehaald en naar het Kraan- plein gereden, waar de nieuwe burger vader vanaf een daar opgeslagen tribu ne een défilé kan gadeslaan. Na dit défilé komt de stoet terug, neemt de auto met den burgemeester in haar midden op en maakt met „Kunst en Eer" voorop (eventueel met fakkels) 'n wandeling door de stad, waarna de stoet ontbonden wordt. Na de ontbin ding geeft het muziekgezelschap nog enkele nummers in de tent in het Ha venpark, dat met vetpotjes feestelijk verlicht zal worden. «T o r*1 r* Arr. Rechtbank Middelburg. (Zitting van Vrijdag 28 Sept. 1934) le, was op 30 Juni veroordeeld tot f 25 of 10 dagen hechtenis wegens overtre ding van de Jachtwet. De Ambtenaar van het O-M, en de verdachte waren in hoo- ger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis. Mr. Kuipers bepleitte vrijspraak. C. de Wi., 28 jaar, landbouwer, Bors- sele, was op 30 Mei tot f 25 b. s. 10 d.h. veroordeeld, met verbeurdverklaring van het geweer of betaling van f 15 s. 10 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Jachtwet. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie en de verdachte waren in hoo- ger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis. J. A. H., 25 j., koopman te Heinkens- zand, was op 6 Juni veroordeeld tot f 10 b. s. 10 dagen hechtenis, wegens te koop aanbieden van voorwerpen te Ovezand op 14 Mei des n.m. om 4% uur. De verdachte was in hooger beroep gekomen. A, R., 31 jaar, handelsreiziger te Vlis- singen, was op 20 Mei veroordeeld tot f 15 of 10 dagen hechtenis wegens over treding van het Tramwegreglement, ge pleegd op 19 April te Middelburg. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis. G. M. v. d. R-, 31 jaar, zonder beroep te Ginneken, was op 13 Juni veroor deeld tot f 25 of 5 dagen hechtenis, we gens overtreding van de Motor- en Rij- wiclwet, gepleegd te Rilland-Bath op 27 April. E;sch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Mej mr. Van Deinse vroeg bij eventueele veroordee ling het rijbewijs, niet in te trekken. APOTHEKEN, Te beginnen met den nacht van Za terdag op Zondag, is des nachts, alsmede Zondag den geheelen dag, te Middelburg geopend de apotheek van den heer M. J. van Pienbroek, Pottenmarkt. DE WINKELWEEK VAN HANDELSBELANG. Het voor dezen tijd van het jaar bij zonder warme weder, is zeker mede oorzaak geweest, dat het ook gister avond bijzonder druk was op straat en dat de étalages, al of niet mededingen de in den wedstrijd, weer groote belang stelling trokken. Bijzondere feestelijk heden waren er niet aan verbonden. Heden zal het anders zijn. Van avond om half tien zal de tweede muzikale omgang plaats hebben. Dit maal werken daaraan mede het Middel- burgsch Muziekkorps onder leiding van den heer Joh. H. Caro en de signaalaf- deeling van „Achilles" onder leiding van den heer A. J. Heijliger. De tocht zal gaan langs de volgende route: Markt, Langeviele, Domburgsch Schuitvlot, Zaindstraat, 'Schoorsteenve- gerssingel, Teerpakhuizenstraat, Biau- wedijk, Stationsstraat, Koningsbrug, Se- geerstraat, Lange Delft, Korte Delft, Dam Zuidzijde, Bateau port, Rotterdam- sche kade, Dam N. Z., Molstraat, Span jaardstraat, Balans, Korte- en Lange Burg, Markt. y Intusschen zal de belichting van et Stadhuis ontstoken zijn. CONTRAPRESTATIE VOOR STEUN. De objecten deugen niet volgens den minister, B. en W. schreven d.d. 20 Augustus j.l. aan den minister van Sociale zaken, dat zij als objecten van werk in contra prestatie voor steuntrekkenden hebben ontworpen en wel met een toeslag van 10 pet., waarin het rijk mede betaalt, de volgende plannen: a. aanleg van een vuilnisbergplaats bij de gasfabriek; b. ophalen bestrating op terrein gasfabriek; c. helm-beplanting duinterrein bij de VEERE. Wij vernemen, dat ook hier op de o.l. school en de bijz. school over gegaan zal worden tot invoering van de nieuwe schrijfwijze.' Op de bijz. school was men reeds begonnen de taal boekjes te hervormen, terwijl het juist trof, dat op de o.l. school nieuwe boe- kn noodig waren. VEERE. Onder leiding van haar direc teur, den heer P. C- J. de Graaf uit Middelburg, gaf de plaatselijke muziek vereeniging, „Veere's Genoegen", haar laatste zomerconcert op de tent aan de Markt alhier, begunstigd door buitenge woon mooi weer. Dinsdagmiddag te twee uur ver gadert de Raad. De agenda wijst o.a. de volgende punten aan: Verordening Winkelsluitingswet; Ver goeding bijz. lagere school dienstjaar 1931; ontslag secr.-penningm. Godshuis en benoeming opvolger; behandeling contract gaslevering Ned. Ind. Gasmij.; aanbieding gem. begrooting 1935. VEERE. Vrijdagmiddag hebben enke le leden der monumentencommissie, o.w. wij opmerkten prof. v. d. Steur, dr. Kalff, directeur van Rijksmonumenten zorg, den rijksarchitect Van Heeswijk en prof. Odé, de beelden van het stadhuis alhier in oogenschouw genomen, waar van, naar men weet, het eerste en de laatste twee nog als gipsmodellen, de rest als steenen beelden zijn opgesteld in de nissen in den gevel van het stad huis. Naar wij vernemen heeft de commis sie zich zeer gunstig over afwerking en opstelling der beelden uitgelaten, het geheel ziet er dan ook bijzonder fraai uit. Binnen korten tijd hoopt men, dat de kleur der nieuwe beelden zich meer bij die van het andere steenwerk zal hebben aangepast. HANSWEERT. De heer J. .Fremouw, rijksklerk ten kantore van den ontvan ger der directe belastingen enz. alhier wordt met ingang van 1 November a.s. overgeplaatst naar 's-Gravenhage, .HOE ZIERIKZEE DEN NIEUWEN BURGEMEESTER ZAL INHALEN. ZIERIKZEE. Op 2 October a.s., den dag van de installatie van den nieuwen burgemeester, zullen verschillende fees- ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNDE. Voor een drietal feiten had zich te verantwoorden J. D., 38 jaar, koopman te Rotterdam. De kantonrechter te Terneuzen heeft hem indertijd veroordeeld: le tot drie geldboeten van 200 of 3 X 50 dagen hechtenis, wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, vijf maal gepleegd te Zaamslag (de patiënten wer den onderzocht en moesten bepaalde kruiden tot zich nemen); 2e tot 2 X 200 of 2 X 50 dagen wegens eenzelfde overtreding te Hoek; 3e tot 2X 100 of 2 X 25 dagen we gens nog zoo'n feit te Terneuzen. In deze zaken waren van de zijde van den officier van justitie een 15-tal getuigen gedagvaard. Deze getuigen die of zelf lijdende wa ren of personen thuis hadden die ziek waren, verklaarden eenparig dat ver dachte, na een onderzoek aan den lij ve te hebben ingesteld, geneesmiddelen (drankjes, kruiden en poeders) had af geleverd tot vrij „gepeperde" bedragen, waarvan de uitwerking in de meeste gevallen achterwege bleef, zoo de pa tiënten al niet erger werden. De mees te hunner waren reeds onder dokters behandeling, doch hadden zich, waar zij vermeenden in hun toestand geen verbetering te bespeuren tot verdach te gewend, doordat zij in den ban van verdachte'e schoone voorspiegelingen, waren gekomen. Verdachte door den president onder vraagd, verklaarde de markt te Terneu zen niet meer te bezoeken en beweer de ook nooit voor zijn praktijken door de politie te zijn gewaarschuwd. Ver dachte gaf de feiten toe, doch verklaar de niet uit winstbejag te hebben gehan deld doch uitsluitend ter wille van de lijdende menschheid. De Officier van Justitie requisitoir nemende, was van oordeel dat de feiten vast staan en dat verdachte zich door het voorschrijven van dieet en onder zoekingen aan den lijve, zich heeft schuldig gemaakt aan het ongeoorloofd uitoefenen van de geneeskunde. Na tuurlijk heeft de man zich nog veel meer aan dergelijke feiten schuldig gemaakt. Hij parisiteert financieel op den men- schen die het in de wereld toch al moei lijk hebben en klopt ze het geld uit den zak. Het O.M- vond het buitengewoon ergerlijk en eischten daarom bevestiging van de vonnissen van den Kantonrech ter, Verder zijn de volgende zaken behan deld: W. F., 61 jaar, koopman te Middel burg, was op 20 Juni door den Kanton rechter te Middelburg veroordeeld tot f 50 of 25 dagen hechtenis wegens, over treding van de Motor- en Rijwielwet, gepleegd te 's Heer Arendskerke op 20 Mei. Den verdachte was tevens de be voegdheid ontzegd om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. De verdachte was in hooger beroep geko men- Eisch: bevestiging. De verdediger mr. P. E. Vogelvanger, vroeg het rijbewijs niet in te trekken. F. G-, 42 jaar, koopman te Seroosker- ke (W.) was op 6 Juni wegens eenzelfde overtreding veroordeeld tot f25 of 10 dagen hechtenis met intrekking van het Rijbewijs voor drie maanden. De ver dachte en den Ambtenaar van het O.M. waren in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonn:s van den Kantonrechter- De verdediger mr. A. H. Kuipers bepleitte vrijspraak subs, niet :ntrekken van het rijbewijs. J. de W., 20 jaar, werkman te Borsse- In de zitting van Vrijdag 28 Septem ber werden de volgende vonnissen uit gesproken: diefstal: P. S., 34 j., werkman, Waar de f 25 b. s. 10 d.h.; overtreding uniformverbod: M. M. v. d. Velde, huisvr. van C. J, R., zonder beroep te Vlissingen, bevestiging von nis van den kantonrechter, vrijspraak. overtreding politieverordening; F. A,, 21 j., koopman, Middelburg f 5 b. s. 5 dagen hechtenis; overtreding Crisis Aardappelbesluit: S. L. K., 26 j., landbouwersknecht, Sou burg, f 10 b. s. 5 dagen hechtenis; idem: M. K., 33 jaar, koopman te Koudekerke, bevestiging vonnis kan tonrechter f 1 b. s. 1 dag hechtenis; idem: P. J. de N., 27 jaar, groenten- handelaar, Souburg, alsvoren; niet aangeven van een voorraad sui ker: J. van der V., 50 jaar, koopman, Zierikzee, f 300 b. s. 10 dagen hechte nis; overtreding Crisis-Varkenswet: G. A. N„ 36 jaar, waterbouwkundig ambte naar, Hoofdplaat';, bevestiging vonnis van den kantonrechter, dagvaa.rding nietig verklaard; idem: S. C. de M., 77 j., zonder be roep te IJzendijke, bevestiging vonnis kantonrechter, ontslag van rechtsver volging; overtreding Crisis-Tarwewet: J. R., 35 jaar, molenaar te Groede 3 maal f 75 b. s. 3 maal 15 dagen hechtenis. o Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: overtreding verkeersregelen: C. v. D., Zaandam, 2 x 3 of 2 x 3 d. h.; A. M. A. B., Wissekerke, J. W. Koudekerke, P. J. W., Serooskerke, W. v. B., Ber gen op Zoom, G. H. F. C-, Terneuzen, M. J. B., Grijpskerke, G. K., Goes, A. J., Hoedekenskerke, P. B., Koudekerke, P. S., Wemeldinge, allen 5 of 5 d. h.; Ca. Ja. R., Serooskerke, C. d. H., Oostka- pelle, 5 of 1 w. tuchtsch.; Ja. V., Mid delburg, 3 of 1 w. tuchtsch.; D. de H., Kamperland, W. d. J., L. L. L. en P. D. R., Wissekerke (beide laatste 2 maal); A. V., 'sGravendeel, J. N., 's H. Arends kerke, J. F. v. H., Clinge, P. de J„ 's H. Abtskerke, L. v. d. M., Wissenkerke, R, v. d. G.f Amsterdam, Fa. W., Middel burg, L. W. v. d. L., Wolphaartsdijk, al len 3 of 3 d. h.; O. A. v. d. M., Vlis singen, W. V., Oostkapelle, 0.50 of 1 w. tuchtsch.; J. L., Bergen op Zoont, 25 of 10 d. h.; A. A. V., Aardenburg, A. S., Middelburg, A. de V., Souburg, P. B,, Vlissingen, K. de N., Arnemuiden, A. H., 's Heerenhoek, allen fi 2 of 2 d. h.; P. J., Vlissingen, 1 of 1 w. tucht sch.; K. J. D. W-, N. en St. Joosland, 15 of 5 d. h.; stroaperij: J. H. J„ Hansweert, f 10 of 5 d. h.; straatschenderij: Ga. E. en Ga. E., bei den Hulst, ieder 3 of 3 d. h.; niet zorgen dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht is: C. J. K., Wolphaarts dijk, 5 of 5 d. h. op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder voorzorgsmaatrege len tegen het aanrichten van schade te hebben genomen: J. W-, Sint Laurens, 5 of 5 d. h.; openbare dronkenschap: J. G., Oost kapelle, en J. B., Vlissingen, ieder ~J 15 of 15 d. h.; in September loopen op eenig wei land: Ra. K., Vlissingen, 3 of 3 d. h.; loopen over eens anders grond: J. N., J. A. G., beiden te Middelburg, L. I. L., Koudekerke, ieder 1 of 1 d. h. zich zonder jachtacte in het veld be vinden: 5 b. s. 5 d. h. verbeurdverkla-

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 5