RECHTSZAKEN. LANDBOUW. Pijn in de ledematen? MARKTRERICHTEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. "AKKERTJES" EEN HAAGSCHE ZA'AiK? Nederlander. WATERBOUWKUNDIG AMBTENAAR ELLEWOUTSDUK. gaf eene toelichting. De heer De Vis ser was het niet eens met de keuze der gehoorde winkeliers. Ook de heer De Pagter had naast zeer ernstige principieele bezwaren tegen dit voor stel vooral de feitelijke bezwaren dat verschillende winkeliers niet gehoord zijn. De voorï. wees erop, dat het hier hier niet ging om alle winkeliers maar cm hen die uitsluitend of in hoofdzaak de betrokken artikelen verkoopen, wat niet altijd zoo eenvoudig is uit te maken. De heer G e 1 d o f meende, dat hier vooral de principieele kant van de zaak naar voren moet komen. De vo orz, zegde, dat hij aai. de eene zijde de prin cipieele bezwaren eerbiedigt maar daartegenover het niet juist vindt dat men nu hen die eene andere opvatting hebben wil dwingen om ook te sluiten. In denzelfden geest sprak zich de hèèif Brand uit- Bij de stemming staakten de stemmen zoodat de beslissing tot eene volgende vergadering is uitgesteld. Vóór het voorstel stemden de heeren Elout, Brand en Geldof. Bij de rondvraag vroeg de heer Gel dof om voor B, en W. zooals bij de kabellegging, werkzaamheden deden verrkhten den Raad daarvan mededee- ling te doen. Spr maakte bezwaar tegen aankoop van steen, die uit andere we gen kwam, om daarmede sommige straatgedeelten te verharden en waar voor z.i. beter nieuwe steen gekocht kon worden. Ook voor verharding van de zijkanten der straten achtte hij deze steen ongewenscht en konden beter trottoirtegels, in werkverschaffing ge maakt. gelegd worden. Spr. vroeg in lichtingen over de verlichting van de Markt en aanleg riolecring, over het vaststellen der rooilijn en over het schoonhouden der straten. De Voorz' gaf hem de verschillende gevraagde in lichtingen. De heer De Visser vroeg daarna nog inlichtingen over het voltooien van een gedeelte niet gemaakte rioleering, De heer J a n s e drong aan op het op ruimen van zich nog op het Kerkplein bevinde voorwerpen- OOSTBURG De heer A. W. Duininck in de vacature van Ginkel (S.D.A.P.) tot lid van den gemeenteraad benoemd, heeft die benoeming niet aangenomen. Oovolger op de lijst is de heer J. J. Leen houts. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 25 September waren de volgende personen gedagvaard: A. van A., 38 j., arbeider te Koewacht, wegens mishandeling van Petrus de Meij te Koewacht op 5 Augustus 1934. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d.h- S. M. van B., huisvr. van A- van H., 32. j,, zonder beroep, Sint-Jansteen we gens beleediging van Leonie Nouts te St. Jansteen op 28 Juli 1934- Deze zaak werd uitgesteld om nog ge tuigen te hooren. A S. R-, 24 j,, commissionnair, Oost burg, wegens mishandeling van A- J. Moerman te Oostburg op 3 Augustus 1934. Eisch: f 25 b. of 10 d.h. en 14 d. ge vang. voorw, 1 jaar proef. Uitspraak: f 15 b. of 5 d.h. en 14 dagen gevang, voorw. proef 1 jaar. C. R., 58 j., boerenknecht, 's Heeren- hoèk, wegens het opzettelijk niet vol doen aan de "ordering van de Ambte naren, tot het toelaten ter controleering van de Crisis-Zuivelwet in de woning van Erna Claeys te 's Heerenhoek op 2 Augustus 1934 Eisch: f 25 b. of 10 d.h. Uitspraak op 2 October a-s. Mr. Kuipers vroeg ontslag van rechts vervolging. F. A. R., 39 j., werkman, Middelburg, wegens mishandeling van Ca. Ma, van der Burgt te Middelburg op 5 Augustus t934. Eisch: f 15 b. of 10 d.h. Uitspraak f 10 b. of 5 Ah. M- H. K., 45 j., timmerman, Colijns- plaat, wegens beleediging van de Rijks veldwachters, die hem hoorden in ver band met eene overireding van de Ar beidswet te Colijnspiaat op 4 Augustus 1934 Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d.h. W. J. W-, 21 j., landbouwersknecht te Borssele, wegens mishandeling van Hu- brecht Veerhoek te Borssele op 4 Aug. 1934. Eisch en uitspraak f 10 b, of 5 d.h. J. van S., 53 j., werkman, Kapelle, we gens mishandeling van Pieter de Keij- zer te Kapelle op 27 Juli 1934. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d.h. J. T.f huivr. J. van S„ 51 j,, zonder beroep, Kapelle, wegens mishandling van Sophia Flipse te Kapelle op 27 Juli 1934. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d.h. P. de K„ 51 j., werkman, Kapelle, wegens mishandeling van Jacobus van Stel te Kapelle op 27 Juli 1934. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d.h. S. F„ huisvr. van P. de K., 42 j., zon der beroep, Kapelle, wegens mishande ling van Johanna Traas te Kapelle op 27 Juli 1934. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d.h. F. J. L., 23 j., landbouwer, Sluis, we gens beleediging van den agent van politie Hurk, toen deze surveilleerde, te Sluis op 31 Juli 1934. Eisch en uitspraak f 15 b. s. 10 d.h. W. G., 44 j., landarbeider te Cadzand, wegens diefstal van een jas, toebehoo- rende aan Adriaan van der Linde te Cadzand op 29 Juli 1934. Subsidiair werd hem ten laste ge legd dat hij die jas, die hij gevonden had zich heeft toegeëigend. Eisch f 25 b. s. 10 d.h. pl. 1 maand gev. voorw. pr. 2 jaar. Uitspraak f 15 b. s. 10 d.h. pl. 1 maand gevangenis straf voorw. 2 jaar proeftijd. D. H„ 26 j., visschersknecht te Bres- kéns, wegens mishandeling van W. W. Odinck te Breskens op 5 Augustus '34. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d.h. Ja. Ca. D„ huisvr. van C. van S., 35 j., zonder beroep te Souburg, wegens beleediging van Cornelis van Cadsand te Souburg op 26 Juli 1934. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d.h. J. de M.„ 23 j., werkman te Wlemel- dinge, wegens openbare schennis der eerbaarheid te Ovezande op 22 Juli '34. Eisch en uitspraak 15 of 10 d. h. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft de navolgende vonnissen gewezen: als bestuurder van een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken: J. R. te Lon den f 25 b. s. 10 d.h.; idem J. H. v. B. te Kloetinge f 5 b. s. 5 d.h. als bestuurder van een motorrijtuig rechts niet laten voorgaan: P. B. te 's- Heer Arendskerke f 10 b. s. 10 d.h.; idem links houden: S. H. te Vucht f 25 b. s. 10 d.h.; B. W. te Delft f 5 b. s. 5 d.h.; idem in een bocht niet rechts houden: C. M. Koudekerke f 3 b. s. 3 d.h.; M. At. P. te Goes f 7.50 b. s. 5 d.h.; als bestuurder van 'n rijwiel een ge sloten weg berijden: H. D. B. te Middel burg f 2 b. s. 2 d.h.; J. Ch. K. te Neu- chatel (Z.) f 1 b, s, 1! d.h.; als bestuurder van een motorrijtuig rijden zonder goede remmen: P. P., te Koudekerke f 10 b. s. 10 d.h.; A. D. te Göes f 10 b. s. 10 d.h.; J. A. S. te Goes f 5 b. s. 5 d.h.; E. v. V. te Vlissingen f 5 achteruitzicht: idem zonder het 't num mer met letter behoorlijk is verlicht en zonder achtericht J. L. B, te Hillegers- berg 5 b. s. 5 d. h.: J. C, W. te Ierseke f 3 b. s. 3 d.h.; W. de S. te Colijnspiaat f 3 b. s. 3 d.h,; id. geen hoornsignaal ge ven wanneer de veiligheid van het ver keer zulks vordert: Mi. A. P. te Goes f 7.50 b. s. 5 d.h.; idem signaal geven, wanneer de veiligheid van het verkeer zulks niet vordert: D. V. te Middel burg f 1 b. s. 1 d.h.; als bestuurder van een ingeschreven motorrijtuig, daarmede óver een weg rijden met een lading, die meer dan 2.35 m buiten de achterzijde van den aanhangwagen reikt: P. C. v. d. B. te Middelburg f 0.50 b. s, 1 d.h,; als bestuurder van een rijwiel rijden zonder licht: J. de R. te 's-Heer Abts- kerke f 5 b. s. 5 d.h.; A. M. H. te Vee- re f 5 b. s. 5 d.h.; als béstuurder van een rijwiel op meer dan twee wielen over een rijwiel pad rijden: J. v. P. te Kruiningen f 2 b. s. 2 d.h.; een rijwielpad anders gebruiken dan met een rijwiel; A. H. te Heinkenszand f 5 b. s. 5 d.h.; als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden, zonder in het bezit te zijn of zonder te ver- toonen het/de nummer- en of rijbewijzen J. C. de S. te Middelburg f 3 b. s. 3 d.h.; H. J. R. te Dordrecht f 2 b. s, 2 d.h.; C. F. te Ginneken f 3 b. s. 3 d.h.; P. P. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d.h.; plus f 2 b. s. 2 d.h.; als bestuurder van een motorrijtuig rijden dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer werd belemmerd en in gevaar gebracht: C. K. te Vlissingen f 25 b. s. 10 d.h,; strooperij: L, W. en A. P. te Vlissin gen ieder f 25 b. s. 10 d.h.; door misbruik van gezag opzettelijk uitlokken het misdrijf: strooperij: H. O, te Ovezande f 15 b. s. 15 d.h.; straatschenderij: J. S. te Oost- en West Souburg f 5 b. s. 1 week tucht school; A. W. B. te Oost- en West Souburg f 5 b. s. 5 d.h.; J. M'. te Oost en West Souburg f 5 b. s. 5 d.h.; openbare dronkenschap: A. B. te Haarlem f 15 b. s. 15 d.h.; idem bij tweede herhaling binnen een jaar: J. B te Middelburg, veertien dagen hechte nis; zonder daartoe gerechtig te zijn vee laten loopen op eenigen grond, die be zaaid en beplant is: S. v. d. M. te Dom burg, vrijspraak; L. Th. L. te Vlake f 10 b. s. 10 d.h.; als hoofd en bestuurder niet voldoen aan een eisch, die gesteld is krachtens de Veiligheidswet: J. de K. te Koude kerke f 25 b. s. 10 d.h.; een verbod bij de vuurwapenwet 1919 gesteld overtreden: C. de W., te Ove zande f 25 b. s. 10 d.h.; verbeurdverkla ring van het tweeloopsjachtgeweer; overtreding van een der krachtens de Crisiswet 1932 gegeven voorschrif ten: M. R, te Ovezande f 1 b. s. 1 d.h,; J. de W. te 's-Heer Arendskerke f 10 b. en f 40 b. s. 10 d.h. voor iedere boe te; A. C. de P. te Colijnspiaat f 10 b. en 3 b. s. 10 d. h. en 3 d. h.; J. P. te Kloetinge f 5 b. s. 5 d.h.; M. K. te Ber gen op Zoom f 25 b. s. 25 d.h.; overtreding van een der krachtens de Crisis-Zuivelwet 1932 vast gestelde voorschriften: J. M. te Oudelande 5 b. s. 5 d.h.,'verbeurdverklaring van de in- beslaggenomen boter; J. K. te Oudelan de f 25 b. s. 10 d.h.; verbeurdverkla ring van de inbeslaggenomen boter: J. K. te Driewegen f 10 b. s. 10 d.h.; zonder toestemming op den spoor weg loopen: P. de W. te Vlissingen f 0.50 b. s. 1 d.h.; A. A, V. te Vlissin gen f 0.50 b. s. 1 d.h.; als schipper een rijkskanaal bevaren de niet in het bezit van de voorge schreven reglementen zijn: H, W„ ge domicilieerd te Straatsburg (F.) 2 maal f 2 b. s. 2 d.h. voor iedere boete; idem niet den naam van den schipper met letters groot 0.10 m en breed 0.01 m óp de buitenzijde van het schip heb ben staan; J. W. T., gedomicilieerd te Helmond f 5 b. s. 5 d.h.; zonder vergunning van den minister zich met eenig vaartuig in een Rijks kanaal vestigen tot het drijven van handel: J. W. te Hansweert f 25 b. s. 25 d.h.; J. W, te Hansweert f 25 b. s. 25 d.h.; J. W, te Hansweert f 25 b. s. 25 d.h.; voorwerpen op den berm van een Rijkskanaal bergen zonder vergunning van een ambtenaar van den Rijkswa terstaat: J. G. te Hansweert f 15 b. s, 10 d.h.; in de gemeente Middelburg van den openbaren gemeentegrond gebruik ma ken tot uitstalling van goederen: P. A. B. te Middelburg f 5 b. s, 5 d.h.; in de gemeente Vlissingen op den openbaren weg vechten: C. K. te Vlis singen f 15 b. s. 5 d.h,; P. N. te Vlissin gen, vrijspraak; in de gemeente Vlissingen als be stuurder van een motorrijtuig, aan wien gen vergunning is verleend als bedoeld in artikel 110 bis der A.P.V. zitplaat sen verhuren: T. W. te Vlissngen f 10 b. s. 10 d.h.; in de gemeente Wissenkerke zonder vergunning van B. en W. waren, niet zijnde gedrukte stukken aan de huizen te koop aanbieden: A. W. te Goes f 3 b. s. 3 d.h. DE TENTOONSTELLING TE ZUIDZANDE, Wij laten hier de verschillende be- kron'ngen van de tentoonstelling van ooft- en tuinbouw te Zuidzande volgen: Algemeene inzending der af deelingen: Aardenburg le pr-; Schoondijke 2e pr.; Oostburg 3e pr.; Breskens 4e p.; Zuid zande 5e pr.; Biervliet 6e pr.; Vereeni- ging Ceres z.e.v.; Algeeene inzending der kweekers: Fa. van Uxem en Zoon, Gtoede le pr.; C. M. v- d. Broecke, Aardenburg 2e pr.; Droog's Bloemisterij, Breskens, 2e pr.; J Aprs .Oostburg 3e pr. Individueele 'nzendingen: J. Holle- brand, Aardenburg, 5 le pr., 2 2e pr. en 2 ev.; J. J'. Masclee, Zuidzande le pr.; Droogs Bloemisterij, Breskens, 6 le pr-, 4 2e pr. en 1 3e pr.; H. de Hondt, Groe- de. 1 2e p. en 1 3e pr.; P. J. Moelaart, Schoondijke, 1 le pr., 2 2e pr. en 1 e.v.; Fa, Van Uxem en Zoon, Groede, 5 le pr.; C. M. v. d Broecke, Aardenburg, 3 le pr., 6 2e pr.. 3 3e pr-; P. de 'Millia- no. Aardenburg, 1 le pr., 1 2e en 1 4e pr-; J. B. Aers, Oostburg, 1 le en 1 2e pr.' J. Ermerius, Hoedekenskerke, 1 le pr.; P. J. Pelis, Aardenburg, 3 le en 3 2e pr. en 1 e v.; I. Datthijn, Zuidzande, 1 2e pr.; F. Gijzcls, Zuidzande, 1 le pr.; A. v. d- Luijster, Zuidzande, 3 le pr.; A. Cornelis Nieuwvliet, 3 3e pr.; I. J. Ris- seeuw Maat, Oostburg, 2 le, 1 2e en 1 3e pr.; J- Risseeuw Becu, Schoondijke, 2 le or. en 1 e.v., A. Versprille' v. d. Sande, Schoondijke, 3 le, 2 2e pr. en 3 e v.J. W. Robijn, Zuidzande, 1 le pr. 1 e.v.; A. Kotv's Brakman, Zuidzande, 1 3e pr-; A. Leenhouts, Oostburg, 1 2e pr.; A. Por- reij. Schoondijke, 2 e.v.; J. Wijngers, Waterlandkerkje, 1 3e pr.; A- Wage, Zuidzande, 4 2e pr. en 2 e.v.; A. Dierkx, Zuidzande, 1 2e pr. en 1 e.v.; P. J. M. Marsiellie, Schoondijke. 1 le pr. en 1 e.v.; P. M. van Iwaarden, Cadzand, 2 le pr- 1 3e pr.; A. J. Anthonisse, Biervliet', 1 le en 2 e.v.; Mevr. Dikkenberg, Zuid zande, 1 le pr. met lof 1 le pr. 1 2e en 1 3e pr. en 1 e.v.; H. v. Peenen, Zuid zande, 1 2e pr.; C. Verhage, Zuidzande, 1 2e pr.; S. W. Serie, Waterlandkerkje, 1 e.v.; Dr. Broodman en P. Cornelis, Breskens, 1 3e pr.; J. le Clercq Kotvis, Oostburg 1 le en 1 2e pr.; A. J. Lako, Zuidzande, 1 2e pr.; F. J. van Rosevelt, Schoondijke, 1 2e pr.; J. A. Risseeuw, Zuidzande, 1 e.v.; Haverland, Aarden burg, 3 le, 2 2e pr. en 3 e.v.; F. de Puijt, Aardenburg, 1 2e pr. 1 e-v.; N. Knibbe, Zuidzande, 2 le pr.; D. H. van Zuijen, Breskens, 4 2e, 1 3e pr. 1 e.v-; W. v. d. Walle, Groede, 7 2e pr. 6 e.v.; H. Ver- vake, Aardenburg, 1 le pr- 1 e.v.; Klink- spoor, Oostburg, 1 le prijs. Floraliaplanten le prijs: J. Cransberg, Schoondijke; Wed. I. Cransberg,^Schoon dijke; Dr. Hennekeij, Schoondijke; P. Lutevn Bouwens, Zuidzande; Jac- Cats- man, Zuidzande, J. de Roos, Aarden- burg Floraliaplanten 2e prijs: J. J. Pleijs, Aarienburg; P. Leenhouts, Schoondijke; S. G Cuelenaere Aardenburg; A- Bee r^ns, Zuidzande; J. German, Oostburg. Floraliaplanten 3e prijs: P. de Bruijne, Aardenburg; A. Neufeglise, Zuidzande; J. de Hullu, Zuidzande; E. de Cuele- naere, Aardenburg; Mevr. Dikkenberg, Zuidzande; I. Rosier, Oostburg. Floraliaplanten 4e prijs: W. Beheijt, Aardenburg; J. W. Bussche, Aarden- burg; Th- Claeijs, Aardenburg; P. Lucht- meijer Breskens, S. le Clercq, Oostburg: A. Buijze, Zuidzande. Etalagewedstrijd: W. van Male, sla ger, le pr. A. J. Guerand, banketbakker, 2e pr.; F. Gijzeis, rijwielhandel, 3e pr. De tentoonstelling heeft te kampen gehad met zeer veel slecht weer. Nochthans mag het geheel als schitte rend geslaagd worden genoemd. Het Hooge bezoek zal hieraan ook wel het zijne hebben bijgedragen. Eer. ding is jammer. De gemeente bloot gestaan aar de groote ver nielzucht van de jeugd. Alle straatver sieringen zijn tot twee maal toe zoo goed als geheel vernield. Dat hadden wij gaarne anders gezien. Niet Hooge-Veluwe maar Polderland Men schrijft ons: Men kan niet zonder hoofdschudden het plan om op de Hooge-Veluwe de overtollige producten der boomkweë- kers te planten, bekijken. Zullen deze boomen heesters alten op dezen zand grond groeien Zullen er steeds vol doende gelden aanwezig zijn om het ge plante behoorlijk te onderhouden Is er behoefte in deze zoo reeds schitterend van de natuur gezegende streek om nog meer aanplantingen te doen Is er geen ander middel geen anderen weg om de boomkweekers te helpen Niet alleen de boomkweekers doch ook die plattelanders in het polderland die niets en letterlijk niets hebben wat zelfs op boom of struikgewas gelijkt Kunnen de plantsoenarme gemeenten in ons polderland niet een zekeren op pervlakte grond beschikbaar stellen dat daarop geplant wordt. In plaats van 1400 gulden per ha voor zandgrond op de Veluwe, wat men een schappelijken prijs durft noemen. Koope men gronden in de nabijheid van boomlooze gemeenten, N Men schept dan in dat trieste boom looze polderlandschap wat vreugde. Men helpt er velen mede in het geheele land. Daar op de Veluwe kunnen alleen zij komen die in de buurt wonen, auto's hebben of per autobus kunnen komen. Daar op het kale polderland maakt men een groot deel van het Nederland- sche volk gelukkig, het is een practisch en nuttig werk en geen water naar de zee dtagen, zooaJs het voorgenomen idee van de Hooge Veluwe, De Amato gesloten. De Amato is gesloten. In totaal trok de groote Amsterdamsche tentoonstel ling plm. 170.000 betalende bezoekers naar de centrale markthallen. Een aan tal, dat de verwachtingen verre over troffen heeft, zoodat de gemeente ook de tentoonstellingskosten ruimschoots ggdqllt ziet. I. Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt ket kort! Die scheuten in Uw schouder, in Uw arm of been, neem daarvoor nu eens wat van die wondervolle Volg.nj rmtepl «on Apofhefcsr Dumool (Ingez. Med.) het baantje met voldoende theoreti sche en practische bekwaamheden, t Is te hopen, dat vooral aan dezen laatsten eisch zal worden vastgehouden en men er geen genoegen mêe zal ne men dat voor een benoeming in aan merking zullen worden gebracht jonge, onervaren broekjes, met welke de markt ook al overvoerd is en die al licht een kleine dosis practische ken nis hebben opgedaan, doch van wiq niet kan verondersteld worden dat ze in staat zijn voor te bereiden of uit te voeren werken, noodig voor zeewe ring en oeververdediging. Bij het vrij belangrijke waterschap Ellewouts- dijk is er noodig een goed onderlegd, practisch ervaren ambtenaar, in staat om voor de hierboven bedoelde aange legenheden rapport uit te brengen, de werken te omschrijven en ze voor - te bereiden en uit te voeren. En daarvoor is kennis noodig, kennis die niet óp- gedaan wordt door het helpen houden van toezicht bij de uitvoering van on belangrijke dagelijksche grondwerkjes öf' Op zuiveren en delven van water gangen. Gehoopt en vertrouwd wordt, dat de hoogere technische ambtenaren der Provincie in deze gewichtige aangele genheid een woordje zullen meespre ken Het vrij hooge salaris, dat uitge loofd wordt, geeft recht op iets goeds. De ingelanden zullen dit hopelijk ook aldus begrijpen. X, M. de R. In Uw courant stond dat het op- richten van een gedenkteeken voor^ H. M. de Koningin-Moeder een speciale „Haegsche" gebeurtenis worden zal. Hoe zit dat nu? Is er één gelegen heid voor nationaal huldebetoon waar aan ieder graag zal meedoen dan is t toch deze wel, en waarom het Haag- sche comité zich niet tot den volke heeft gewend is mij een raadsel. [Het is ons óók niet recht duidelijk. Red.] - -- O Volgens de oproeping van sollicitan ten voor Waterbouwkundig ambtenaar bij het Waterschap Ellewoutsdijk ge plaatst in Uwe Courant, zal dan bij dit lichaam worden beëindigd een toestand, die al te lang heeft bestaan en op zijn zachtst uitgedrukt „onbehoorlijk is; of is het w e 1 in orde, dat men daar vóór enkele jaren, den Waterbouw kundig ambtenaar, op diens verzoek, wegens gebreken, waardoor hij niet langer in staat was de betrekking naar behooren waar te nemen, eervol ont slag verleende en hem met ingang van denzelfden dag van ontslag, weder in dienst nam als z.g.n. tijdelijk ambte naar? Meli zegt dat dit om een voor deeltje te doen was. Ben ik wel in gelicht, dan kreeg de ambtenaar: p r i- m o: een pensioentoeslag van f 250, omdat hij, wat nog al wiedes is, door pensioneering in inkomsten achteruit ging; S e c u n d o: Zijn Rijkspensioen en tertio: een bezoldiging uit de kas van het Waterschap van f 100 per maand. Men rekende toen uit, dat beide partijen door een zoodanige regeling een douceurtje hadden. Thans vraagt men liefhebbers voor KERSTFEEST GP ZEE, (Ned. Zeemans Centrale), De tijd voor het klaar maken en mee geven der Kerstkisten voor de zee-/ schepen is weer aanstaande: mogen wij U vriendlijk vragen Uw Kerstge schenken voor de zeelieden ons te willen zenden? Liefst vóór 15 October? Doch ook daarna, tot vlak vóór Kerst mis toe zijn zij ons welkom! Mooie boe ken, tabak, versnaperingen, sokken, so fakussens, kooigordijntjes, spelen, alles wat nuttig en gezellig en mooi is kunnen wij gebruiken. Maandag 15 Oc tober, zal D.V. het ingekomene in het Tehuis voor Zeelieden, Veerkade 17, te bezichtigen zijn, van 10 tot 10 uur. Na dere inlichtingen worden desgewenscht, gaarne gegeven door beide ondergetee- kenden. Mevr. F. J. Jongeman-v. d. Stroom p/a Waterschoutskantoor, Nieuwe Vaart 2, Amsterdam, en Jkvr. J. W. Ortt, Tehuis voor Zeelieden, Veerhaven 17, Rotterdam. Ook de heer M'. J. Jonk, Lange Sin gelstraat N 192, Middelburg belast zich welwillend met het doorzenden van pakjes. M d d e 1 b u r g, 25 Sept. Op de vei ling werden de volgende prijzen be steed- beurré de Mérode 6, Louisse Bonne d'Avranches 716, bergamot te 411, Besi van Schonauen 45, schar- akenpeer 5, «eigneur d'Esperen 912, triomphe de Vienne 1517, beurré dü- ranüeau 36, idem Hardy 417, idem lebriih 4, idem d'Aremberg 712, idem van den Ham 57, calabasse de trile mont 79, comle de flandre 7, duches- se Williams 17, perzikpeer 10, desein 1013. conference 1314, Général Tot- leben 57, hertogin Elsa 48, maagde peer 3 —8, nouveau poiteau 25, soldat laboureur 4-14, beurré antonet 8, id. clairgeau 49, id. diel 69, doyenne du commise 12—24, duchesse d'angou- lême 68, passé coimar 1012, Zwijn- drechtsche wijnpeer 912, pondpeer 4 7. gieser wildeman 78, tafel van Bod laert 918, fondant 8 ct., alles per kg. Appels: Transparant de Croncel 5 16. zomerbloemzoet 8, zomerparadijs 4, codlin keswick 23, Jacques Lebel 4 6, groninger kroon 27, prince Albert 3, Princesse noble 3, armgaad, afval 5, lentsche roodjes 58, Paesgoed Nun- suck 5, tuinzoet 912, framboos 9, bram- [ey's seedling 2, notarisappel 410, rei- nette ananas 45, goudreinette, afval 26, reinette landsberger 45, reinette Oranje 36, roode ribber 5, signe tillish 2—4sterappel 514 ct., alles per kg. Diversen: tomaten 23, black alli- cante 2529, Frankenthaler 2032, w. druif 8, bramen 1315, reine claude 20, reine Victoria 6. kirkes 89 ct-, alles per kg. Netmeloenen 1,510, ananas meloe nen 610, suikermeloenen 58, vijgen 1, perziken 17 ct., alles per stuk. Aardappelen: Bevelanders en Zeeuw- sche blauwe 3 ct. per kg Zonder heffing. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6