Hebt Gij Lendenpijn? AKKER.CACHET5 DE VREEMDELING VAN SILVERDALE KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VIUJDAG 21 SEPTEMBER 1934. No. 223. PERSKRONIEK. "AKKERTJES"' TllIPPnr JU. AJ\ U1\I ivr« RPAlfllirnU wl nrrmmrri/mii-iimniiy ngfn<nr>wn-XiAiim-A>ww - m ter 85 1 p. st. jr half p. o. kt te pond. ■Jardy ui dap. let. p. ats te c. p. m. e. Zoete eleefd Vlas- G&a* zoekt 2001, e On- erpen naar 1.75. bouw, 418. AAN. 1 dag nk. r. 3oom, burg. AAN. roote ti met p. p. kap- 88. Bo«^ Schandalig zonder weerga - De onthullingen nopens de particuliere wapenindustrie Regeeringen afhankelijk van wapenhandelaars Uit winst bejag zet men den vrede op t spel. Bij het onderzoek, dat de commissie uit de Amerikaansche senaat instelt naar de praktijken van de particuliere wapenindustrie komen voortdurend ont stellender dingen aan het licht. Men wist allang, dat de heeren wapenfabri kanten het niet zoo heel nauw namen als het er op aankwam geld te verdie nen. Maar wat thans wordt onthuld, is nog wel een klein beetje meer dan het-niet-zoo-nauw-nemen. De boosaar dige machten dezer heeren, die geen greintje beter lijken dan de ergste mis dadigers, gaan alle perken te buiten. Bijzonder leerzaam in dit opzicht lijkt ons een verklaring van een der met het onderzoek belaste senatoren, den heer Bone. „Ik hoop en vertrouw, zei hij eergisteren, dat de Europeesche lan den, die nog niet worden overheerscht door de m u n i t i e-f abrikanten, bin nenkort ook een onderzoek zullen ope nen. Ik meen te spreken in naam on zer geheele commissie indien ik verklaar, dat "zij vóór alles de toekomstige ge neratie wenscht te sparen voor de gru welen van een nieuwen oorlog." Dit is geen gekheid, In één adem wordt hier beweerd, zulks op grond van aan het licht gekomen feiten, dat er heel wat landen, ook in Europa moeten zijn, waarvan de regeeringen onder invloed der particuliere wapen fabrikanten staan en dat deze lieden er blijkbaar op uit zijn, een nieuwen oor log te ontketenen. Ook al zou er in de uitlatingen van senator Bone eenige overdrijving schuilen, het lijdt niet den minsten twijfel, dat de publieke opinie het latente gevaar, dat de wapenindu strie voor den vrede beteekent, tot dus ver schromelijk heeft onderschat. On langs ontleenden wij een artikeltje aan de „Haagsche Courant" over den „ka- nonnenkoning" Sir Basil Zaharoff' agent van de Engelsche fabriek Vickers Armstrong, die in verband met het on derzoek in Amerika ook weer eens over den tong is gegaan. De handelin gen van het zwijgende heerschap, wiens macht aan het ongelooflijke schijnt te grenzen, zijn door de Engel sche regeering naar waarde geschat door hemeen adellijken titel te verleenen. Men wrijve zijn oogen uit. De onthullingen, welke de Ameri kaansche senaatscommissie de laatste dagen publiceerde, hadden betrekking op wapenleveranties aan verschillende Zuid-Amerikaansche republieken, waar aan weer een heel stelsel van omkoo- perijen, steekpenningen, intimidatie en gestook te pas kwam. Wel bijzonder fraai waren de bekentenissen van een zekeren meneer Young, president van n groote munitiefabriek in de V. Sta ten. Zijn firma had eerst allerhande wapentuig geleverd aan den voormali- gen Cubaanschen president Machado, doch toen in 1933 de grond onder diens voeten te warm werd, was de firma er als de kippen bij geweest, om Macha- do's vijanden van het noodige te voor zien. Die konden zoodoende een op stand ontketenen. Op een vraag in dit verband gesteld, of het lot van sommi ge regeeringen van Zuid-Ajmerikaan- sche landen bijgeval geheel afhankelijk was van de munitie-fabrieken, ant- woorde de heer Young zonder blikken of blozen: „Ja, dit is m.i. wel eens het geval." Natuurlijk passen niet alleen de wa- penfabrikanten uit de Ver. Staten dit soort van praktijken toe, Een agent van bovenbedoelde firma verklaarde, dat hij, blijkbaar meer dan hem lief was, beconcurreerd werd door Engelsche, Belgische, Tsjechische en Deensche fir ma's, die het nog veel bonter zou den hebben gemaakt. Op een in dit ver band gestelde vraag, of de praktijken vaak wellicht van dien aard zijn, dat ze, in fatsoenlijker bedrijven toegepast dezen op slag zouden ruïneeren, luidde het antwoord.„Absoluut!" Eenige dagen geleden werd door een der verhoorde agenten erkend, dat er in het laatste jaar een heele stapel vliegtuigmotoren naar Duitschland is verscheept. En deze waren dan zeer klaarblijkelijk niet alleen bestemd voor handelsvliegtuigen. Het was te voorzien dat deze onthulling een reactie in Frankrijk zou teweegbrengen. Daar hoort men nu alweer de noodzakelijk heid van een verdere uitbreiding der militaire luchtvloot betoogen, al om vat deze dan bijkans reeds 3000 toe stellen, een getal, waar de Duitschers, ondanks de clandestiene invoer uit Amerika nog op geen stukken na aan toe kunnen zijn. Ook in Engeland trekt men zich deze zaak nogal aan. Zoo stelt de „Daily Telegraph" in een scherp artikel de vraag: „Als Duitschland voor vliegtuigmotoren contant geld beschik baar heeft, waarom betaalt het dan zijn handelsschulden niet?" De vraag zou een beetje kinderachtig zijn, indien ze niet rhetorisch was. Het blad weet het antwoord er op net zoo goed als wij. Wij kunnen ons le vendig indenken, dat dergelijke vragen gesteld worden, maarde heer Basil Zaharoff, die Sir voor zijn naam heeft staan. Zou men in Engeland niet eens kunnen beginnen met een onderzoek b v. naar de manier, waarop Vickers za ken doet? Daarna zouden rhetorische vragen dan allicht nog een veel beter figuur maken. Wat de gevolgen van het onderzoek der Amerikaansche senaatscommissie nog zullen zijn, valt moeilijk te voor spellen. Wij hopen echter van ganscher harte, dat in elk geval de openbare mee ning er door wakker geschud zal wor den, vooral daar, waar een soortgelijk onderzoek gebiedende eisch mag hee ten. Het zal niet gemakkelijk zijn, het gevaar, dat de particupliere wapenin dustrie in deze wereld uitmaakt, uit te roeien. Maar elk weldenkend mensch, moet op grond van de onthullingen in de Ver. Staten tot de overtuiging ko men, dat hier niets maar dan ook niets onbeproefd mag worden gelaten. Het is een zaaK, welke de geheele wereld zich dient aan te trekken, een zaak, die in het schandalige haar weerga niet gemak kelijk zal vinden. ONRECHTVAARDIGHEDEN BIJ HET AFNEMEN VAN VARKENS, De varkenscentrale houdt haar belofte niet en gaat dan de ge dupeerden beboeten. In een gesprek, dat de Nw. Rott. Crt, dezer dagen gehad heeft met den heer Floris Vos, directeur van de modelboer derij Oud Bussum heeft deze gewezen op een onrechtvaardigheid, die er te genover de varkenshouders is gelegen in de toepassing van de voorschriften omtrent het afnemen door de regeering van voor den export bestemde varkens. Men weet, dat de crisisregeling, o.m, dwingend voorschrijft het aantal var kens boven de 20 kg, dat de varkens houder mag mesten. Dit aantal berust door H. BINDLOSS. 39. De balken boven hun hoofd kraakten, en steunden; bij eiken njeuwen windstoot was 't of 't dak van het huis afgehcht zou worden. Maar dank zij den nieuwen voorraad hout bleef de kachel knapperen en gloeien en na een poosje weldadig-stilzitten voelde het meisje haar oogen zwaar worden. Na een paar vergeefsche pogingen om wakker te blijven want er zijn slechts weinig menschen die in de intense koude van het noorden de neiging om te slapen kunnen weerstaan zonk haar hoofd langzaam iets achterover; Witham stond op en dekte haar voorzichtig met de reisdeken toe. Toen hi; klaar was, bleef hij zoo, gebogen over haar heen, een paar oogenblikken staan, Maud Barring ton lag heel stil, zwaar lag 't donker van haar oogharen op haar bleeke wangen; - was of de fijnbesneden aristocrati sche lijnen van haar gezicht in rust nog meer uitkwamen. Toen stond hij op, met een gevoel, also^ hij een heilig schennis gepleegd had, het was geen daad een man waardig, om een meisje, dat in hem een paria gezien had en dat hem toch op zijn woord had willen ge- jooven, in haar slaap te bespieden. Hoe dikwijls zou hij haar vertrouwen nog zwaarder op de proef moeten stellen. Diep in gedachten, met zijn handen in zijn zakken, begon hij zacht het vertrek op en neer te loopen. Naderhand vroeg Witham zich dik wijls af, hoeveel mijl hij dien nacht wel geloopen zou hebben; want ofschoon het blokhuis neet groot was, lukte het hem ondanks zijn fel stoken, niét, om de kleine ruimte te verwarmen. Einde lijk, na uren van stilte, juist toen hij langs de kachel liep, hoorde hij een die pen zucht; zonder iets te laten merken, liep hij door. Toen hij zich omkeerde zag hij dat zijn metgezellin de reisdeken van zich af gegooid had; met een blos van 't' slapen, maar overigens heel kalm, zat ze rechtop naast de kachel. De man bleef stilstaan; hij rilde en zijn gezicht zag blauwbleek. De wind was gaan lig gen. maar ondanks dat was de koude, zelfs in het blokhuis, nog intens, „Jij hebt alleen dat leeren jasje als beschutting gehad en mij heb je al die dekens gegeven", zeide het meisje ver wijtend. Witham schudde het hoofd. Opeens voelde hij zich warm worden; wat moes4 Maud Barrington van hem den ken; uit de manier waarop de reisdeken ingestopt was, moest ze alles begrepen hebben. „Je leek me wat slaperig toe alsof je geen lust had om te praten", zeide hij zoo gewoon mogelijk: het meisje keek hem aan; ofschoon ze hem niet geloof de, was ze hem voor zijn houding dank baar. De quaestie was", ging hij op het aantal varkens, dat de varkens houders vroeger, toen de omstandighe den nog normaal waren, heeft gehouden. De crisisorganen hebben in uitzicht ge steld, dat ze deze varkens van den var kenshouders zou afnemen, wanneer ze voor exportvarkens, die trouwens al leen aan de regeering mogen geleverd worden, in aanmerking komen, M.a.w. de varkenshouder mest deze varkens van 20 kg, die 2 maanden oud zijn, tot ze een gewicht van tusschen de 90 en 100 kg. hebben bereikt, waarmee onge veer 3 maanden gemoeid zijn. Hij wendt zich, zoodra zijn varkens de 95 kg heb ben bereikt, of liever 14 dagen voor ze zoover zijn en voor den leek moge hier tusschen gevoegd worden, dat de rationeele varkenshouder op den dag af kan berekenen, wanneer dat gewicht tot 95 kg zal zijn gestegen tot de var kenscentrale en deelt haar mede, dat hij zoo en zooveel varkens heeft af te ge ven. Nu doet zich het geval voor, dat de varkenscentrale, 'aajn wier dis'brictsor- ganen het bedoelde formulier met de opgave van het aantal te leveren var kens moet worden toegezonden, deze varkens niet binnen den termijn van 14 dagen afneemt. Naar de heer Vos me dedeelde, dijt die termijn van afnemen van deze varkens van tusschen de 90 en 100 kg de z.g. zouters meer malen uit tot 9 a 10 weken. Daardoor wordt het bedrijf van den varkenshouder gehéel ontwricht. Immers wat gebeurt er De varkens houder, die rationeel te werk gaat re kent er op, dat door het afnemen van zijn zouters van regeeringswege op den datum van afneming een gat ontstaan zal in het vastgestelde quantum van zijn hem door de regeering voorgeschreven stapel van varkens boven de 20 kg. Dit gat vult hij aan door bijtijds eenige big gen zoover te mesten, dat ze het ge wicht van 20 kg bereikt hebben op het moment, dat aan de regeering het zelf de aantal zouters van 90 a 100 kg zou worden geleverd ingevolge haar toezeg ging. Wat van boven van den sctapel van 20 kg en meer wegende varkens af schuift, wordt van onder door precies 20 kg. wegende varkens aangevuld. Tot recht begrip van de dingen diene hier nu vermeld te worden, dat het var ken van tusschen de 90 en 100 kg. al leen verkocht kan worden als zouter; daarna krijgt het pas weer op de binnen- landsche markt waarde, als het een ge wicht van 130 a 150 kg heeft gekregen, Doet de varkenscentrale nu niet haar toezegging gestand, dan doet zich het feit voor, dat de varkensstapel op een boerderij als van den heer Vos, van var kens boven de 20 kg uitkomt boven het toegestane aantal. In concreto, inplaats van 39 van deze varkens heeft de heer Vos er 43, immers voor den geregelden gang van zijn mesterij had hij al vier biggen tot een gewicht van 20 kg. ge bracht en van boven af was de afschui ving versperd tengevolge van twee om standigheden: de regeering nam niet af en de binnenlandsche markt, waarop de handel nog op normale wijze geschiedt, nam de boven de 100 kg gegroeide var kens niet af, tenzij voor een appel eö een ei. En nu komt het mooie van het geval: de varkenscentrale zegt niet tot de heer Vos gij moogt nu tijdelijk, omdat ik niet, zooals ik beloofd had, uw vier zouters afneem, deze vier varkens aan houden tot ge ze tegen redelijken prijs op de binnenlandsche markt kunt bren gen, er dus een stapel van 43 inplaats van 39 aanhouden, neen ze stuurt^ïaar controleurs en deze constalteeren: gij hebt vier varkens van een gewicht van 20 kg en meer te veel. Dientengevolge beboeten wij u en gij hebt nu maar te zorgen, dat gij de vierr die er te veel zijn, binnen den korst mogelijken tijd van de hand doet. Dat wil zeggen, met haastig door „dat ik feitelijk zelf ook te suf was om behoorlijk na te denken. Maar ik ben nu toch blij, dat je wakker bent 't wordt tijd om weg te gaan als ik, voor 't dag is, de Grange halen wil" „Maar de sneeuw zal heel hoog lig gen ik geloof niet, dat ik mee zou kunnen", zeide 't meisje Witham schudde T hoofd. „Neen, jij moet hier blijven over een paar uur ben ik weer, met Colonel Barrington, terug". Het meisje begreep, dat angst toonen baar niet zou helpen. „Maar als je den weg niet vindr?" verontrustte ze zich- „Neem liever het ravijn dan kom je bij de hoeve van Graham uit". ,,'t Is beter dat ik naar de Grange ga", antwoordde Witham langzaam, Opeens begreep Maud Barrington hem met een kleur keek ze voor zich. Maar tegelijk wist ze, dat ze alle rege ling aan hem kon verlaten: hij zou aan alles denken. Toch was 't haar niet mo gelijk, om hem antwoord te geven, toen hij bü de deur, zich nog eens glimlachend omkeerde. „Van dit intermezzo behoeven we ons bij een volgende ontmoeting niets meer te herinneren", zeide hij, „maar ik zou wel willen dat je me een kans gaf om te bewijzen; dat de Lance Courthorne van vroeger niet langer beslaat"- j Even daarna hoorde Maud de deur achter hem dicht gaan; met een warmen blos bleef ze naar den stapel bonte de- kens en huiden staan kijken, waarvan hij er niet één meegenomen had, 4 een belangrijk verlies. Deze wijze van doen acht de Hofstede Oud-Bussum schrommelijk onrechtvaardig. Bovendien zit aan deze wijze van doen nog een gevaarlijke kant voor het algemeen. Boetes ingevolge de crisisre- j gelingen worden verhaald op de aan de boeren uit te keeren steungelden. Hc j licht is de kleine boer, met zijn ingebo- j ren eerbied voor gezag bereid zijn mond maar te houden als hem deze onrecht vaardigheid wordt aangedaan, ook al i uit vrees, dat zijn verzet hem anders op andere wijze zal worden ingepeperd. Wat, al gelooft de heer Vos gaarne aan de integriteit van ons vaste ambte narencorps, hij zegt, gezien de vele voorbeelden van corruptie die aan het daglicht zijn getreden en de vele, die onder de roos zijn gebleven, is het corps van tijdelijk aangestelden bij de uit den grond gestampte crisisorganen voor die integriteit niet voor de volle honderd procent te willen instaan. Bangmakerij en een soort knevelerij zijn in gevallen als hier genoemd dan ook niet uitgeslo ten. Onze zegsmans evenwel geniet geen steun op zijn boerderij voor eenig arti kel. Het ligt dan ook in zijn bedoeling zich de hem aangezegde boete, waar omtrent hij nog geen nadere preciseering vernomen heeft, niet te laten aanleunen, doch zich daartegen te verweren. Hij gelooft daarmede tegelijk het recht van den kleinen varkenshouder te verdedi gen. TE AMSTERDAM 60.000 KG SPEK VAN DE CENTRALE AFGEKEURD. Het Hbld. verneemt, dat in het laatst der vorige en in het begin van deze week op en door het Amsterdamsche abattoir niet minder dan ruim 60.000 kilo vergeeld spek, toebehoorende aan de Varkenscentrale en vertegenwoor digende een waarde van 25.000 tot f 30.000, is afgekeurd en verzonden naar den nieuwen destructor te Son, waar het zal worden uitgesmolten tot technisch vetOorzaak daarvan was, dat het spek onderdehand te oud was geworden. Een weinig opwekkende gedachte voor hen, die den crisis-ac cijns op varkensvleesch moeten op brengen, want daaruit worden deze „meevallertjes" gefinancierd. DE SOCIAAL-DEMOCRATEN BIJ DE OPENING DER STATEN-GENERAAL, Het „Hbl." schrijft: Nu de sociaal-democraten de openings plechtigheid der Staten-Generaal bij woonden, hetgeen zij, een hoogst enke le uitzondering daargelaten, als f r a c- t i e tot dusver plachten na te laten, heeft ir. Albarda zich genoopt gevoeld om den lezers van „Het Volk" een ver klaring van dezen ommekeer bij te brengen, blijkbaar uit vrees te worden verdacht van monarchistische gevoe lens- Nog den avond zelf van den der den Dinsdag van September konden de partijgenooten van den parlementairen leider der S.D.A.P. leeren, dat de jaar- Iijksche opening van de zitting der Sta ten-Generaal geen „hofreceptie" is en dat, principieel foezien, de vereenigde vergadering in de Ridderzaal het karak ter bezit van een manifestatie van volksrechten. Welk een onverwachte en merkwaar dige ontdekking! Het Is mogelijk dat voor de lezers van hel roode orgaan, gewend aan de smalende manier waarop dit zich vroeger dikwijls placht uit te laten over alles wat den oranje-zin van de breede lagen van ons volk betrof, Het ongemak van velen, die een •ittend leven leiden. Verrast tuit Ge zijn na één of twee i Volgtni rocapf van Apolhmktr Dumonl HOOFDSTUK X. Een belofte. Het daglicht begon juist door te bre ken toen Witham, dan stappend, dan half wadend door een laag poederfijne, los&e sneeuw van meer dan een voet hoog, eindelijk de Grange bereikte. Half versuft van vermoeienis en kou ging hij de kleine zitkamer binnen; daar bleef hij, zwaar leunend op de ta fel, ongemakkelijk in zijn stijfbevroren kleeren, die zijn verkleumde lichaam bij elke beweging pijn deden, staan wachten. Het duurde geen drie minu ten, of de Colonel kwam haastig bin nen Bij het zien van het gelaat van zijn vroegen gast, liep hij snel naar het buffet en schonk een glas wijn in. „Drink dat eerst op," zeide hij kort. „Je bent meer dood dan levend.'" Witham schudde koppig het hoofd. „Beter, dat u me eerst aanhoort." Maar Barrington duwde hem 't glas in de hand. „Zooals je nu spreekt, be grijp ik toch niets van wat je mij ver telt. Drink het op en wacht met pra ten, totdat je aan het verschil in tem peratuur gewend geraakt bent'.' Witham dronk het glas wijn leeg en liet zich, zwaar, op den stoel naast hem vallen. Zijn gezicht zag nog grauw bleek, maar toch begon zijn huid al weer pijnlijk te tintelen door de ener gieke poging van zijn bloed, om in de weefsels aan de oppervlakte door te dringen. Toen hij wat bijgekomen was, (Ingez. Med.), hier inderdaad iets nieuws werd ont huld- Maar !in wezen "presenteert de he-r Albarda hier een eerwaardig en ouder koek. Want hoeveel er in den loop der tijden ook veranderd moge zijn, het larakter der openingszitting heeft, zeker sinds de invoeriiig der volledige ministerieele verantwoordelijkheid, (1848) niet de geringste wijziging onder gaan. De redenen, die thans de sociaal-de mocraten bewogen heeten te hebben, en bloc mede aanwezig te zijn in een door hen als regel tot dusver niet bijgewoon de bijeenkomst gelden dus al even lang als zij deel uitmaken van het parlement. Ni^t de beteekenis der openingsver gadering, maar het inzicht der sociaal democraten heeft een wijziging onder gaan. Eerst n u zijn deze blijkbaar gaan beseffen, dat de kleinzielige, bijkomstige overwegingen, die hen ja ren lang door afwezigheid deden „schitteren", behooren te wijken voor de principieele en juiste opvatting, die thans door den heer Albarda met zoo veel nadruk is verkondigd. Zijn stukje plaatst dan ook, zij 't volkomen onge wild, juist nog eens in 'n scherp licht, hoe dwaas eigenlijk de vroeger door de socialisten in acht genomen afwezigheid- uit-protest was. De ontwikkeling der gebeurtenissen in de wereld, die voor de relatieve begeerlijkheid der Neder landse staatsorae eindelijk ook vele social'stiache oogen schijnt te hebben geopend, en hier en daar reeds de op ruiming van enkele wanbegrippen heeft veroorzaakt werkt op bepaalde punten ongetwijfeld verhelderend. Wij consta- (eeren het met waardeering. WATERSfTAATSBEGROOTlNG 1935. De werken in Zeeland. Op de Waterstaatsbegrooting voor 1935 wordt aangevraagd f 93.000 (voor 1934 f 81.000) voor onderhoud van de kustverdediging in Zeeland; f 400.000 (evenals voor 1934) als bij drage in het tekort der uitgaven voor zeewering en oeververdediging in de calamiteuze polders in Zeeland; f 37.000 voor onderhoud van de havens te Breskens (voor 1934 f 50.000); f 12.000 (als voor 1934) voor onderhoud van de haven van Philippine; 'f 400 (als voor 1934) als bijdrage aan de gemeente Clinge in de kosten van onderhoud van de haven aldaar; f 2500 (als voor 1934) als bijdrage voor de gemeente Phi lippine in de kosten van onderhoud van de*haven aldaar; f 95.200 (voor 1934 f 67.000) voor onderhoud van het ka naal van Terneuzen; f 6800 (voor 1934 f 42,000) voor verbetering van en nieu we werken aan dat kanaal; f 60,000 (evenals voor 1934) voor den aanleg van havens en daarmede in verband staande werken aan het kanaal van Terneuzen, bij Sluiskil; f 38.800 voor 1934 f 40.000) voor exploitatie en on derhoud van de Rijks-electriciteitswer- ken van het kanaal van Terneuzen; f 700 voor onderhoud van het kanaal van Sluis naar Brugge voor het gedeel- begon hij zijn verhaal. Kaarsrecht, met zijn oogen strak op die van zijn gast gericht, stond Barrington toe te luiste ren; maar in contrast met zijn flinke houding was zijn gezicht bleek en ver vallen; zijn ijzeren wil, die hem gedu rende den verderen dag ophield, deed zich vroeg in den morgen, zooals nu, nog niet volkomen gelden; hij zag er nu uit, zooals hij zich in werkelijkheid voelde: een oude man, met een last van zorgen, welke hem te zwaar dreig de te worden. Maar naarmate Wit- ham's verhaal vorderde, kwam er meer leven in zijn gezicht; het was duidelijk te zien, dat hij slechts met de grootste moeite zijn uiterlijke kalmte wist te bewaren. „Je wilt dus zeggen, dat een poging, om de Grange nog gisteravond te be reiken, levensgevaarlijk geweest zou zijn?" vroeg Barrington. „Ja!", antwoordde Witham rustig. De oude man bleef hem een paar oogenblikken lang strak aan staan kij ken. „Ik moet je zeggen, dat ik het 'n zeer betreurenswaardigen samenloop van omstandigheden vind." Met een klein handgebaar viel Wit ham hem in de rede. „Er was niets aan te doen, sir. Ik zou de paarden er niet doorgekregen hebben en geen van beiden zouden wij er levend afge komen zijn." (Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 5