4800 ADVERTENTIEN. SPAARFONDS BANK-ASSOCIATIE. ALGEMEEN ADVERTENTIEBLAD BEKENDMAKING. WAAR IS WERK? KRABBENDIJKE. 6 3 8 A 6 3 8 U 8 2 6 A 8 3 6 A 7 3 6 A 6 4 0 A ■Pip DE Houders van spaarboekjes die hun boekje nog niet hebben inge leverd ter verificatie en rentebij schrijving per 31 December 1933 worden vriendelijk verzocht zulks alsnog te doen. Te GoesDagelijks op de gewone kantooruren en den eersten en derden Maandag van iedere maand van 20—21 uur. Te Middelburg lederen Donderdag van 11 16 uur, lederen Zaterdag van 1113 uur. ONZE te controleeren oplaag van ruim 4800 ex. (ruim 4800 betalende abonné's) waarborgt U, dat Uwe adver tentie in dit deel van Zeeland de grootst mogelijke publici teit heeft. Betrek in Uw re clamecampagne dus ook het voor Westelijk Z.-Vlaanderen, Uitgave N.V. Boekh. en Drukker!) v.h, FIRMA A. J. BRONSWIJK OOSTBURG NAGENOEG HUIS AAN HUIS i O DIENSTPLICHT. Inlevering van Rijksgoederen. In opdracht van den Minister van Defensie roept de Burgemees ter van Middelburg de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1934 naar de aanvullingsreserve overgaan, op, om de aan hen verstrekte rijks goederen met uitzondering van schoenen, haarkam, roskam en spons in te leveren, voor zoo ver de inlevering van deze goede ren niet' reeds heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde personen behooren: a. de gewone dienstplichtigen van de lichting 1919, met uitzon dering van hen, die de eerste oefe ning met een andere lichting heb ben beëindigd; b. de gewone dienstplichtigen van andere lichtingen, die met de lichting 1919 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzonde ring van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De inlevering moet, voor zoo veel deze gemeente betreft, plaats hebben te Middelburg in het voor malige Militair Hospitaal op 12 October 1934, voor hen wier na men beginnen met de letters A t/'m G te 9.30 uur; voor hen wier namen beginnen met de letters H t/m L te 11 uur en voor de ove rigen te 14 uur. De goederen zullen in ontvangst worden genomen door den indee- lingsdistrictscommandant of een ander daartoe aangewezen offi cier. Wijze van handelen. De dienstplichtige moet bij de inlevering verschijnen in burger- kleeding. Onder verantwoorde lijkheid van den dienstplichtige kan de inlevering namens hem door een ander geschieden. Van de inlevering wordt in het zak boekje een aant.eekening gesteld. De dienstplichtige, die de hem verstrekte goederen reeds alle heeft ingeleverd, behoort hiervan vóór of op den dag van inlevering te doen blijken door het zakboek je en, indien het oorlogszakboek je (vroeger genaamd veldzakboek- je) niet reeds is ingeleverd, ook dit boekje aan den districtscom mandant of den officier, met het in ontvangst nemen van de goede ren belast, te vertoonen, te doen vertoonen, of toe te zenden. Is van de inlevering geen aanteeke- ning in het zakboekje gesteld, dan behoort de dienstplichtige er voor te zorgen, dat bij het zakboekje tevens wordt gevoegd het aan hem uitgereikte bewijs, dat de inleve ring heeft plaats gehad. Inlevering op een andere plaats of een ander tijdstip. Indien de dienstplichtige de goederen op een andere plaats of op een anderen dag wenscht in te leveren, moet hij vergunning daar toe vragen aan den districtscom mandant. Wordt zoodanige ver gunning verleend, maar maakt de dienstplichtige er geen gebruik van op den tijd en de plaats, daar voor bepaald, dan wordt de ver gunning geacht niet te zijn ver leend. De districtscommandant kan den dienstplichtige ook vergunnen of verplichten, de inlevering in De cember te doen. Wettelijke verplichtingen. De dienstplichtige is verplicht om in de gevallen en naar de voorschriften, door den Minister van Defensie vastgesteld, goede ren in te leveren (art. 41, 2de lid, der dienstplichtwet). g 'Zoolang de dienstplichtige bij de inlevering aanwezig is, staat hij onder de bevelen van de autori teit, die met het in ontvangst ne men van goederen belast is. Gevolgen van nalatigheid. Aan hem, die aan de verplich ting tot inlevering niet voldoet, kan een streng of een licht arrest van ten* hoogste zes dagen wor den opgelegd door den officier, die met het in ontvangst nemen van de goederen belast is. Het streng arrest wordt ondergaan in een strafkamer van een kazerne of in een huis van bewaring, het j licht arrest in een kazerne (art, 42, le lid, der dienstplichtwet). Bovendien kan hij, die zijn ver plichting tot inlevering niet na- leeft of wiens goederen blijken niet in den vereischten staat te verkeeren, nogmaals tot inleve-i ring worden verplicht (art. 41, 4e jj lid, der dienstplichtwet). Voorts kan hij, die voor den tweeden keer tot inlevering is op geroepen en aan deze oproeping niet voldoet, en evenzoo degeen, wiens goederen niet in den ver- j eischten staat verkeeren, voor den tijd van ten hoogste twee maanden in werkelijken dienst worden opgeroepen (art. 42, 2e lid, der dienstplichtwet). Vervoer De dienstplichtige, die rijksgoe deren buiten zijn woonplaats moet inleveren, geniet voor de reis naar en van de plaats, waar de inlevering geschiedt, geen ver voer voor rijksrekening. Echter worden hem, zoo noodig, voor het passeeren van veren, bruggen of tollen op de heenreis en op de te rugreis passagebiljetten verstrekt door den Burgemeester zijner woonplaats. Is het noodzakelijk, dat den dienstplichtige gedurende de reis nachtverblijf wordt ver strekt, dan wordt hem voor rijks rekening door middel van inkwar tiering huisvesting en voeding verschaft. Vrijstelling van inlevering Van de hierboven bedoelde in levering zijn vrijgesteld de dienst plichtigen, die als „bijzondere vrij williger" te boek staan, en de dienstplichtige vrijwilligers van de Vrijwillige landstormkorpsen Motordienst en Vaartuigendienst. Komen de dienstplichtigen, die als „bijzondere vrijwilliger" zijn geregistreerd, in zoodanige om standigheden te verkeeren, dat een behoorlijke opberging of be hoorlijk onderhoud van de aan hen verstrekte rijksgoederen hun niet of niet meer mogelijk is, dan kun nen zij, indien zij naar de aanvul lingsreserve zijn overgegaan, een verzoek tot inlevering van die goe deren richten aan den comman dant van het verband of korps, waarvoor zij zijn geregistreerd. Deze beslist dan op dat verzoek en deelt zijn beslissing mede aan den verzoeker en aan den indee- lingsdistrictscommandant. Wordt het verzoek toegestaan, dan neemt deze commandant de goe deren in ontvangst. Middelburg, 11 Sept. 1934. De Burgemeester, M. FERNHOUT. De Districts-Alrbeidsbeurs voor de gemeenten tusschen Ooster- en Wes- terschelde zendt ons de volgende aan vragen. Binnenlan d: HELMOND, kapster, bekend met knippen en onduleeren, plm. 25 jaar, R.K., voor onbep. tijd, f 15 p. maand pl. kost en inwoning; reiskosten wor den voor de helft vergoed. AMSTERDAM, laborante op de bio logische afd. van een laboratorium; ver- eischt is het chemisch analysten diplo ma, terwijl bezit medisch analysten-di- ploma tot aanbev. strekt; dad.;, loon op 23 jar. leeftijd f 750 per jaar, op klimmende tot f 1250 per jaar, de werktijd is gedurende de morgenuren [Yi dagtaak); de aanstelling geschiedt in tijdelijken dienst; gezegelde sollici taties aan den directeur der arbeids beurs. ROTTERDAM assistente in de huis houding, moet goed kunnen koken, liefst diploma Huishoudkundige, moet reeds als zoodanig werkzaam zijn ge weest, voor 1 October 1934; f 400 per jaar plus kost en inwoning, voor vast. SITTARD bekw. kapster, geheel op de hoogte van het vak, dad., f 35 tot f 40 p. mnd. plus kost en inwoning; reiskosten n.o.t.k. ENSCHEDE aank. zadelmaker, moet eenige jaren in het vak zijn, dad., loon n.o.t.k. plus kost en inwoning voor on bep. tijd; aanbiedingen met afschriften van getuigschriften. ASSEN betrouwbare personen, in alle groote plaatsen van Nederland, die als leiders van een plaatselijke onder- jafdeeling van een groot Reclame-Bu reau, wenschen op te treden. Aanvragen BUITENLAND; Bij de Bata-schoenfabrieken te Zlin (Tsjecho-Slowakije) kunen nog onge)-' veer 100 jongens van 1416 jaar ge plaatst worden in verschillende afdee- lingen. De leertijd is ongeveer 3 jaar, hierna volgt overplaatsing naar de fa briek in Nederland. Uitvoerige inlich- 'ijingen worden fcader verstrekt door' de Districts-Arbeidsbeurs te Middel burg. Aanbiedingen uitsluitend aan de or ganen der Arbeidsbemiddelng. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door H. VAN DE VREDE. Noorddifk B 70, Philips 4-krings „Super - Inductie" ontvanger, met ingebouwden permanent dyn. luidspreker en micro-indexschaal Prijs FL. 198.- hetzelfde appar. voor plaatsen m. gelijkstroomnetten Prys FL.220.- 01 IA MAS Gij weifelaars, die de kunstzinnigheid van radio steeds betwijfeld hebt en die gewacht hebt op de verdere volmaking van het grootste wonder dezer eeuw; gij, die nog nimmer kondt besluiten: aanvaardt thans de getuigenis van Uw eigen ooren Vraagt een radiohandelaar om het schoone „hoorspel" der nieuwe Philips scheppingen - geen toestellen meer, maar fijnbewerktuigde instrumenten, met één handbeweging in de volmaaktheid te „bespelen". Nooit tevoren werd U zoo'n brillante keus geboden - nooit ook waren de prijzen zoo laag in verhouding tot hetgeen U hier geboden wordt. Welk dezer instrumenten zal Uw vrijen tijd tot een immer wederkeerend feest maken een verbeterde verschijning van Philips populairen 2-krings Su per-Inductie"j ontvanger. P r ij s slechts FL. 86 Dezelfde beroemde 3-krings „Super- flnductie" ontvan- ger als de 736 A doch voor plaat sen waar geen etectrisch lichtnet is. Batterij-toestel. Prijs slechts FL. 145.- exclusief accu en batterijen. V' - Dezelfde ontvan ger als de '826A, doch met inge bouwden luid spreker. Prijs slechts FL. 98.- Zeer selectieve 3- krings „Super-In ductie" ontvanger; met ingebouwden permanent - dyn. luidspreker. Auto matische volume regeling. Prijs slechts FL. 145.- Het luxe 4-krings „Super - Inductie" instrument: het beste, dat de tech niek thans kan bieden. Prijs slechts FL.265*

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 8