BIOSCOPEN. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. RECHTSZAKEN. LAATSTE DERICHTEN. BEURSTHERMGËETES van Zaterdag. 3É GEMENGD NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Middelburg. aeasa AMSTERDAM, 15 Sept. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van beden. Ned. 31 1000-4 102%—102 Ned. 33 1000-4 102%—102 Ned. 34 1000-4 102%—102 Certificaten-3 8989% O. Indië 32 1000-5 100% O. Indië 26 1000-4% 100%- O. Indië 34 1000-4 100%—100% Denemarken Oblig. 1926-5 96%96% Duitschl. 100-7 22% Engeland 1960-90 4 70%—70% Zwitserl. oblig. '24-5 99 Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 100% Amsterdam 1933-5 101% 's Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% 100—100 Berlijn 1925-6% 14 Zeeuws Hyp. B-5 100- Zeeuws. Hyp. B-4% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 23%'23. A Amsterd. Bank 105104, C Rott, Bankver- 8382%, A Twentsche Bank 79 A Pref. Gruyetr Zn A. 131% A Pref. Jurgens A 95%95%. A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 402%-400. A De Schelde N.B. 17%16%. A Ver. Papf. v. Gelder 48%48%, C Am. Car Foundry 9%8%. C Am. Smelt Ref. 20%19%. C Farbenind. I-G, 46% C Stand Brands 11%11%. C U States St. C. 19—18%. C North Am. Cy. 8—7%. A Born. Sum. H M. 128%128%. A Linde Teves en Stokv. 58% A Ned. Wol Mij. 74% A Singkep Tin M. 85%85. A J. C. Japan Ln. 24%24. A Rotterd. Lloyd 33% A S. M. Nederland 34%34. A Amst. Thee C.M. 52% sitie die van het vorig jaar moge over treffen in succes en den voorzitter en het bestuur de hoogste voldoening moge schenken. Hij hoopte, dat deze tentoon stelling zal medewerken tot meerdere liefde voor bloem en plant en tot ver dieping van de studie in het wonderbare bloemen en plantenleven. Hierna werd de opening gevierd met een glas zoete most, en werd op verzoek van den burgemeester een dronk inge steld op het welslagen van het werk van den heer Blok. Ook de hr. Houteka mer complimenteerde den heer Blok en dankte hem voor het vele werk, in ver band met de inzendingen der school jeugd, gedaan. Daarna volgde een rondgang met de genoodigden langs de exposities. In de galerij, naast eenige schoone dahliain- dingen, zijn de bloemen der schooljeugd uitgestald. In de tent is een schat van dahlia's, asters en potplanten 'geëxpo seerd. De bekroonde cactusstands trek ken hierbij buitengewoon de aandacht. Om vijf uur werd de tentoonstelling voor het publiek opengesteld; er was al da delijk druk bezoek. Ais attractie merk ten wij nog op twee sjoelbakken, waar op men z'n geluk kar. beproeven met als prijs een tros Zeeuwsche druiven. De jury bestaande uit de heeren S. K- Phaff, Technisch Ambtenaar b. d. Plan- ziektendienst te Goes. G. v. Willigen, Tuinbaas Eureka, Kapelle en B. Reyerse, bloemist, Kloeiinge, kende de navolgen de prijzen toe: Groep: Verzameling dahlia's: J. Her- dink le prijs; Juffrouw S. Zandee, 2 pr. Corn. Dagevos, eervolle vermelding. Groep: Decoratieve dahlia's: Joh. Hoogstrate le pr„ Joh. van 't Veer, 2e pr. J. van de Guchte, eerv. vermelding. Groep: Cactus dahlia's: J. Herdink le pr., Joh- Hoogstrate 2e pr., J. van Guch te eerv. verm. Groep: Pompondahlia's; Joh. Hoog strate le pr., Juffr. S. Zandee eerv. ver- melding. Groep: Grootste en mooiste dahlia: Joh. Hoogstrate le pr., Joh, van 't Veer, eervolle vermelding. Groep: Eenjarige zaaibloemen: Joh. Hoogstrate le pr., Joh. van de Guchte 2e nr., Jan Leijs eerv. verm. Groep: Potplanten: H Harinck, le pr. en 2e prijs Joh. Hoogstrate eerv. verm. Groep: Collectie Kamerplanten: H. Harinck le prijs. Groep: Cactas groepen: J. van Willi gen le pr. met lof, Juffrouw S- Sandee, 2e prijs. Groep: Vaas met bloemen: Juffrouw van de Linde le prijs. Groep: Veldbouquetten: le pr. Kees en Corr'e van de Guchte, Pielernella Ha rinck eerv, vermelding. Groep: Mand met blofcmen: Straub Welleman le prijs, M. Paardekooper 2e pr., J van 't Veer, eerv. verm. Fruitmanden. J. Q. C Lenshoek le pr., Joh. Hoogstrate 2e pr. Diversen: P. Trimpe eerv. verm., W. P. Buijze, eerv. verm. Ter opluistering (buiten mededinging) Stand Reijerse Eervolle vermelding met lof, id. Visser. Eervolle vermelding, idem N- V. wed. P. de Jong. Eervolle vermelding, idem P. van 't Westeinde van den Dries. Eervolle vermelding. HEINKENSZAND, Donderdagmiddag werd alhier de najaarsbloemententoon stelling geopend door den voorzitter der vereeniging „Vergeet mij Niet', den heer C. Nijsse Gz. De leden der vereeniging hebben prachtige verzame lingen bijeengebracht en ook de kinde ren van alle scholen uit deze gemeente hadden hun gekweekte bloemen inge zonden. Het vereenigingslokaal hoe ruim ook, bleek te klein, om aan al de inzendingen behoorlijk plaats te kunnen bieden. Het bestuur der vereeniging zal hierop voor een volgende maal iets moeten vinden. Een bezoek aan deze tentoonstelling loont de moeite ten vol le. Het geheel ziet er keurig uit. DOODGEREDEN DOOR EEN NEBERLANDSCHE AUTO? Volgens Gentsche bladen heeft een Nederlandsche auto uit Zeeuwsch- Vlaanderen in genoemde stad den 35-jarigen A. P. doodgereden en is het voertuig doorgereden zonder naar her slachtoffer om te zien. Naar de Tern. Crt. verneemt, zouden inlichtingen van de douanen te Selzae- te er op wijzen, dat de overrijding is gedaan door de auto van J. W., auto handelaar te Zaamslag. ELECTRO. De Tooneelmoeder. Het begin is tragisch. Een acrobaat valt tijdens een variété-voorstelling van een slingerend trapezium, dood; en laat een jonge vrouw achter, die enkele we ken later een baby krijgt. Men had kunnen verwachten, dat de vrouw nu eens en vooral genoeg van het tooneel zou hebben gekregen. Maar het tegendeel blijkt het geval. Ze droomt voor haar dochter, die Shirley heet, een roemruchte tooneelloopbaan; zooals ze zelf er nooit een heeft kunnen maken bij gebrek aan capaciteiten. Shirley wordt bij familie opgevoed, familie, die van revues en dergelijke dingen niets moet hebben. Zoodra ze oud genoeg is, wordt ze door haar moeder opgeëischt en dan begint het lieve leven. Met te genzin onderwerpt het meisje zich aan de zonderlinge moederlijke zorgen. Maar ze heeft talenten en wordt tenslotte een ster van de eerste grootte. Met strenge hand weet de ondernemende moeder aanbidders met minder eerzame bedoe lingen en zoo uit de buurt van haar doch ter te houden, of als 't moet te verwij deren. Totdat ze in 't ziekenhuis moet voor een blindedarm-operatie. Shirley weet de tijdelijke vrijheid, die ze hierdoor geniet te benutten, door zich in een jongen kunstschilder te verlieven. En hij verlieft zich in haar. En 't schijnt een regelrechte idylle te zullen worden. Alevel de moeder komt na de operatie al gauw weer op de proppen; ze ontdekt het amoureuze avontuur en maakt er fluks op haar wijze een eind aan. Zoo staat ze het werkelijk geluk van haar dochter terwiile van een carrière-droom en dus eigenlijk met de beste bedoelin gen, in den weg. Maar aan velerlei din gen is tenslotte wat te doen. Ook aan het onderhavige. Via een candidaat-bur- gemeester van New-York, die zijn naam lichtzinnig te grabbel dreigt te gooien en een ernstigen Engelschen lord, komt Shirley aan het einde toch weer bij haar schilder terecht- Met z'n drieën op de huwe lijksreis. Tot zekere hoogte is deze geschiedenis een pendant van de vorige. Ook hier een actrice, die xusschen haar liefde en haar carrière komt te staan. En ditmaal wint de carrière het, zij het dan, doordat de man in kwestie van eer ander gaat hou den. Maar dat heeft de „carrière" toch eigenlijk op haar geweten. Het verhaal is luchtigjes in mekaar gezet en heeft geer. pretenties. CITY, Es war einmal ein Musikus, Es war einmal ein Musikus. Men kent deze Schlager al van gramofoon en ra dio, doch de meeslepende melodie klinkt altijd weer prettig in de ooren. In deze film wordt men er vele malen op ver gast. De spelende musicus is natuurlijk de spil waar het geheele geval om draait. Hij en zijn vriend, twee kibbelende, ge- sjochte jongelui, zijn muzikaal maar arm, verliefd doch zonder toekomst. Over deze twee jongemenschen laat Szöke Szakall zijn vaderlijk gezag gelden. Hij- staat hun met raad en daad bij en be zorgt hun ook de noodige klinkende munt. Dit laatste moet nog al eens ge beuren, maar Szöke's koopmanstalen ten brengen op z'n tijd het geld in 't laatje. Het zijn vele grappige verwikkelin gen, waarin het drietal geraakt. Aan amusante voorvallen geen gebrek Szö ke Szakall, de lommerdbaas, ganzen- kweeker en huwelijksbemiddelaar slaagt er wonderwel in zich en zijn be schermelingen uit de penibele situaties te redden. Terwijl de musicus speelt en flirt met lieftallige jongedames, is Sz5ke druk doende zaken te sluiten, en het schoonpapa naar den zin te maken. Een amusante, luchtige film die een vroolijk uurtje bezorgt. A Houth. Alberts 25%26. C Baltimore Ohio 9%- A Southern Rlw. 9%8%, C Union Pac. Rr. 5755%. C Int Nickel Cy. 14%14%. Duitschl. 30 1000-5% 25%—25-%. A Koloniale Buk. 44%43. A N.I. Hbk. 1000 70% C Ned. Hi M. 1000 41% A Alg. Kunstz. U. 33%—33%-%. A v. Berkels Pat. 22% C Calvé-Delft 47%46%, A C. Suiker Mpij. 3635%. A Ned. Ford A.M. 214%— 212%-10. A Philips Gem. B. afg. 218-218-15. C Unilever 7573-71- C Anaconda Cop. 6%6%-6%. C Bethlehem St. 16%—16%-15%. C Kennec Copper 1.1%10%. C Un. States Leather 3%3%. A A.N.I.E.M.—N.B. 200-199-200, A Kon. Petr. Mpij. 153-152-50. C Contin. Oil Cy. 10%—'9%-9%. C She1) Union OC. 4%4. De gevangenen van Port Zamba. Het Vreemdelingenlegioen is ook dit maal weer het onderwerp van een boei ende film. De harde strijd om het be staan, en de onderlinge rivaliteit in het moordende klimaat, midden in de woestijn. Victor Jorg vertolkt de hoofd rol van den onschuldig veroordeelden en gevluchten arts, uitstekend. Aange komen in Port Zamba, waar hij zich ten dienste stelt van arme inlanders, ont staat de liefde voor Lorette Young, de verloofde van zijn besten vriend. De verdere gang van zaken begrijpt men. Na een opofferende terugtocht naar het woestijnfort en na een bitter gevecht met opstandelingen komt al les op z'n pootjes terecht. Het uitste kend spel der hoofdvertolkers maken er een spannende film van. Ds. Wlaardenburg is voornemens Zondag 7 October a.s. afscheid te ne men ven de Ned. Herv. Gemeente te Bruinisse. Voor de vacante betrekking van hoofd der O.L. school te 's- He er Arendskerhe (dorp) 'hebben zich 17 sollicitanten aangemeld. ZES MAANDEN TEGEN KAMERLID GEëlSCHT. Bewogen rechtszitting te Arnhem. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft gijsteren terecht gestaan het Tweede' Kamerlid J. J. W. IJ, wien ten laste werd gelegd: dat hij als secretaris-pen ningmeester van de stichting het Rijn strandbad te Arnhem een bedrag van 500, welk geld door zekeren Derksen aan den directeur dier stichting, Du Pré, was ter hand gesteld als waar borgsom, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend in Mei 1933, subsidiair, dat hij op dien datum deze f 500 als ge schenk heeft aangenomen. Ten tweede, dat hij op een of meer dere dagen in Juni 1933 een bedrag van ongeveer f 195, ontvangen van ver kochte toegangsbewijzen en zwemkaar- ten, zich heeft toegeëigend. Ten derde, dat hij zich een obligatie groot f 100, heeft toegeëigend. Na een nog al bewogen zitting, waar in herhaaldelijk bleek, dat er aan deze zaak, die al zooveel stof deed opjagen, heel wat duistere kanten zitten, kwam de officier van justitie aan het woord. Spr. zette uiteen, dat de verdachte zich graag van den exploitant van het Rijn strandbad wilde losmaken. Vandaar, dat een nieuwe combinatie opdook, om de exploitatie over te nemen. Doch daarvoor zou eerst du Pré failliet moe ten worden verklaard, omdat de con cessie eerder niet zou vrijkomen. Voor het zoover was®, heeft verdachte eerst nog hft geld, waarmee hij du Pré aan vankelijk geholpen had, terug wjllen hebben. Daardoor kwam hij tot de han delingen, waarvoor hij thans gedag vaard is. Dit is niet de eerste keer, al dus spr., dat verdachte op financieel gebied zich van onjuiste praktijken be diende. Spreker denkt aan de V.O.V. O. en Hanzebank, beide zaken, waarvan de heer IJ. accountant was en die bei de failliet gingen. Aan het eind van zijn requisitoir, dat bijna twee uur in be slag nam, eischte hij tegen verdachte zes maanden gevangenisstraf. Ds verdediger bestreed uitvoerig de argumenten van den officier. Ten aan zien van de bedriegeliike bankbreuk -inch van de andere feiten achtte pleiter het bewijs geleverd- Hij gaf daarna zijn ontstemm ng te kennen over de wijze, waarop de officier den heer IJ', door diens verleden trachtte verdacht te ma ken. Daar de heer IJ. gemeend heeft, zich zoolang deze zaak hangende was uit openbare functies te moeten terugtrek ken en dezer dagen de Kamerzittingen C Tide Water Ass. Oil 5%5-5% A K.N. Stoomb. Mij. 5%5% A Ned. Scheepv. U. 3534% A H.V. Amsterdam 169%167%-68 A Java Cult. Mij. 89 A N.L Suiker U. 74%—75 A Deli Batavia 154—152 C Deli Mij. 1000 131%—130%-30 A Senembah 135132. C Chicago Milw. 2% A Amst. Rubb. C. 99%97%-98. A Deli-Bat. Rubb. 7372. A Hëssa Rubber 46%45%. A Serbadjadi S.R. 66% Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 14 Sept. 15 Sept. Londen 7.30% 7.30% Berlijn 58.83 58.94 Parijs 9.72 9.72% Brussel 34.65 34.65 Zwitserland 48.15% 48.14 Kopenhagen 32.62% 32.62% New-York 1.45% 1.45% weer aanvangen, drong spreker aan op een spoedige uitspraak De heer IJsselmuiden, die in een zeer bewogen gemoedsstemming verkeerde, voerde daarna nog even het woord. Spr. zou op den langen weg naar zijn huis er toe kunnen komen te mediteeren, dat er boosaardigheid in het spel is bij den officier van Justitie- Dan zou hier de vervolger tegelijkertijd de publieke aan klager zijn. Het was spreker duidelijk geworden, dat iemand, die zijn prestige wil redden ten koste van de eer en den goeden naam van een ander, niet op de plaats van den officier van justitie aan deze tafel mag zitten. (Onderdrukt ap plaus op de publieke tribune). De uitspraak werd daarna bepaald op 25 September. Een maand tuchtschool. Conform den eisch van den officier van justitie veroordeelde de Kinder rechter te Amsterdam een 17-jarig meisje wegens baldadige brand-alar- meering tot een maand tuchtschool, 't Meisje was door de politie op heeter- daad betrapt toen zij het ruitje van 'n brandweerpost Kattenburg vernielde en de brandweer alarmeerde. Op haar schoonzusters geschoten. De rechtbank te 's-Bosch behandelde de strafzaak tegen mej. Mi v. B.M. te Oss, aan wie ten laste was gelegd poging tot doodslag op haar schoon zusters, mej. Zwiers en mej. Kooien, gepleegd in den morgen van 23 Juli j.L Verdachte had bij de fabriek van Zwa nenberg twist gekregen over een fami liezaak, die al meer tot rechtzaken aanleiding had gegeven. Zij trok daar bij een revolver en vuurde driemaal op beide vrouwen zonder hen echter te raken. De officier van justitie die de goede reputatie en de familieomstandigheden van verdachte in aanmerking nam, eischte wegens poging tot doodslag 2 jaren gevangenisstraf. De collecte voor het Plaatselijk Crisis-comité te G o e s heeft 62 opge bracht. EEN POSTZEGEL MET DE BEELTENIS DER KONINGIN-MOEDER Extra-opbrengst ten bate van de T.B.C.-bestrijdlng, Gedurende de maanden October en November zal op de postkantoren een bijzonder postzegel verkrijgbaar worden gesteld met een frankeerwaarde van 6 cent en een toeslag van 2 cent. De netto opbrengst boven de frankeerwaarde komt ten goede aan de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding der tubercu lose. Het zegel draagt de beeltenis van wijlen H.M. de Koningin-Moeder. HET VERKEERSONGEVAL TE WORMERVEER. Ook de duorijder overleden, Omtrent het verkeersongeval te Wor- merveer, waar een motorfiets gisteren avond tegen een stilstaande vrachtauto botste (men zie 2e blad: gemengd nieuws) wordt nader gemeld, dat ook de duorijder, de 17-jarige N., aan zijn verwondingen is bezweken. K. L. M. DOET MEE AAN DE RACE VAN LONDEN NAAR MELBOURNE. Voorts nog een Kerstvlucht naar West Indië. Naar wij vernemen staat het thans vast, dat de K.L.M. zal meedoen aan de luchtvaartwedstrijd EngelandAustra lië, de z.g. Londen-Melbourne-race waarvoor het pas uit Amerika aange komen vliegtuig, de „Douglas D. C. 2" is bestemd. De Douglas zal zoowel aan de handicap als aan de snelheidsrace deelnemen, onder commando van Par- mentier met Moll als bestuurders. Prins als werktuigkundige en Van Brugge als marconist. Voorts gaan drie passagiers mee, terwijl op 300 kg post wordt ge rekend, De start is 20 October, Aan komst Melbourne hopelijk vóór 29 Oc- tober. Terugreis 7tot 17 November, i Voorts zal de K.L.M. een Kerstpost- j vlucht ondernemen naar West Indië ver- moedelijk met 't vliegtuig „De Snip", Akti O.S ac* UI o Olie Rubber Koninkl. Philips Suiker Schepen Mijnen Wettig gedeponeerd met Hondong als commandant, Van Bal- kom als bestuurder. Van der Molen als marconist en vermoedelijk Naber al* werktuigkundige. De K.L.M. zal op 7 October a.s. haar 15-jarig bestaan her denken. BEJAARD ECHTPAAR OVERREDEN EN GEDOOD. Vrijdagavond is op den Blauwkapel- schen weg te Utrecht een bejaard echt paar, wonende in de van Swinderen- straat, den rijweg overgestoken. Toen zij bijna aan den overkant waren, wer den zij aangereden door een auto die een anderen wagen passeerde. Beiden werden ernstig gewond naar het Acad. ziekenhuis overgebracht, waar zij zijn overleden. RUSLAND EN DE VOLKENBOND. De zaak in kruiken en kannen* Uit Genève wordt gemeld, dat van nacht eindelijk overeenstemming is be reikt inzake de toetreding van de Sov jet-Unie tot den Volkenbond. Binnen enkele dagen zullen de bolsjewiki hutt joyeuse entrée te Genève maken. DE ONTHULLINGEN NOPENS DE PARTICULIERE WAPENINDUSTRIE. Revolvers en machinegeweren via Nederland naar Duitsch- land. Bij de verdere verhooren van de Senaatscommissie in de Ver, Staten tot onderzoek naar de particuliere wapen industrie is aan het licht gekomen door een rapport van den Parijschen agent van de Amerikjkansche firma Dupont de Nemours, dat bijna alle Duitsche po litieke organisaties haar bewapeningen, uit Amerika hebben betrokken, dat haar revolvers en machinegeweren le verde, welke wapens door overscheping in lichters op de Schelde, via Ne derland naar Duitschland zijn vervoerd. EEN MISLUKKING Met de „Christiaan Huygens welke 13 Stept- te Batavia aankwam, is een hoeveelheid van ongeveer honderd kilogram snij- boonen uit Holland vervoerd. Door on voldoende verpakking en gebrek aan ventilatie echter was deze voorraad bij aankomst reeds bedorven en werd daar om weggegooid. DE A.V.R.O.-OMROEPER. In de „Radio-bode" wordt medegedeeld, dat de heer Weitzel vermoedelijk niet vóór het voorjaar 1935 weer als omroeper in dienst zal treden. Met 1 October a.s. treedt tijdelijk een nieuwe Avro-omroe- per op, daar de tegenwoordige vervan ger van „Guus" onder dienst gaat. AAN BRANDWONDEN OVERLE DEN. =~-Het 12-jarige zoontje van den heer V. in De Bult, dat tijdens de oefeningen van den luchtbeschermings dienst te Steenwijk ernstige brandwon den heeft bekomen, is Vrijdagochtend in het ziekenhuis te Zwolle overleden. Te Amersfoort is Vrijdag het 6- jarig dochtertje der familie B. in de Methorststraat aan de gevolgen van ernstige brandwonden overleden. Dinsdag had het kind met lucifers gespeeld, waarbij haar kleeren vlam hadden gevat en tengevolge daarvan kreeg het hevige brandwonden. EEN KRANIGE MOEDER. Spelen- i derwijze geraakte het 2-jarig kindje van den heer Th. St., te B e r g e n o p Z o o m in een achter het woonhuis gelegen wa terput. De moeder die zulks zag gebeu ren, bedacht zich geen oogenblik en sprong het kind na. 'n Schilder die toe vallig ter plaatse werkzaam was, kwam met "een ladder toegeloopen en plaatste die in den ongeveer 4 m diepen put waarin gelukkig maar 1 m water stond. Met vereende krachten werd nu t kindje en de kranige moeder weer op den be- ganen grond gebracht. Naar de Grond wet verneemt heeft de kleine van haar val geen nadelige gevolgen ondervon- den-

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2