LEGER EN VLOOT. Voor kleine tuinen. RECHTSZAKEN. HANDEL EN NIJVERHEID. SPORT. Van onze Adverteerders. GEMENGD NIEUWS. DE UITZAAI VAN WINTERTARWE, En het optreden van voetziekten Herfstmaand. Kantongerecht Oostburg. Handelsregister. Wielerwedstrijden, Zwemwedstrijd te Cadzand, WEER EEN RENNER VERONGELUKT Persil-lichtboot, ONTVANGEN BOEKEN. Gedenkboek. Oranje en Vaderland. CHAUFFEUR ONDER INVLOED. Mede-inzittende gedood. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M burg te Amsterdam tijdens de. landbouwten toonstelling aldaar zal worden gehou den, waar het woord zal worden gevoerc door de heeren Smid, prof, Van Vuren en dr. ir. Dijt. De. heer Gelderman stelde op het einc van zijn betoog een vijftal vragen: Wat moet men op den duur met onzen land- en tuinbouw doen? (Onder 't vet zetten, zegt een onzer jongens). Waar is het vaste plan, dat men voor de toe komst zou moeten opmaken en wat kost dat? Weet men in land- en tuinbouw kringen zelf wel wat men wil? Men kan toch niet verlangen, dat het Neder- landsch publiek tot in lengte van dagen deze heffing opbrengt? Zeg het publiek wal men wil, hoe men wil aanpassen inkrimpen of van teelt wil veranderen, hoe lang dat duurt en wat het kost". Het is niet in de eerste plaats aan ons om dien handschoen op te rapen, maar we twijfelen er niet aao, of bovengenoemde heeren zullen dat doen- Dit is vooral noodig, omdat de heer Gelaerman met groote voldoening gewag maakt van den verlaagden toeslag op rogge en gerst, waaruit hij afleidt, dat de regeling principieel reeds voor de zaak gewonnen is, maar nog eenige stooten in den rug noodig heeft, om in wat snel ler tempo te werken. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen schrijft on>: Daar verwacht kan worden, dat ook dit jaar een groote oppervlakte van den bouwgrond met tarwe zal worden be zaaid, wordt aangeraden bij het opma ken van het bouwplan met de mogelijk heid van het optreden van de voetziek ten rekening te houden. Uit de onderzoekingen van den laal- sten tijd is gebleken, dat meer dan één schimmel voetziekte kan veroorzaken. De eerste is Ophiobolus graminis die tarwehalmdooder wordt genoemd. De schimmel tast eerst de wortels aan, ter wijl later in het groeiseizoen ook aan den voet van de halmen verschijnselen van aantasting zijn waar te nemen in den vorm van een zwart schimmelover- trek. Als gevolg van de aantasting tre den witte aren op, die later zwart wor den. Ze bevatten slechts onvolledig uit gegroeide korrels. Bij het uit den grond trekken breken de planten gewoonlijk juist bij de wortels af. De tarwehalmdooder treedt vooral op de lichtere zavel, zand- en veenkoloni ale gronden op, en veroorzaakt daar meermalen aanzienlijke schade. Op de zwaardere kleigronden is de schade, veroorzaakt door Ophiobolus grai.rnis, gewoonlijk gering. De tweede schimmel is Cercosporella herpotrichoides; de door deze veroor zaakte ziekte wordt met den naam van oogvlekkenziekte aangeduid, deze is het, die vooral op de zwaardere klei gronden groote schade kan teweegbren gen, Echter ook op andere dan kleigron den wordt deze ziekte in soms sterke mate aangetroffen. Cercosporella tast de halmbasis aan en veroorzaakt, eerst op de bladscheede en later op den halm zelf, lensvormige vlekken, met bruinen rand (vandaar de naam oogvlekkenziek te). Bij sterke aantasting is het onderste gedeelte van den halm min of meer bruingekleurd en knikt deze op die plaats door. Doordat de halm op de aan getaste plek zwak en eenigszins rot is geworden, treedt gemakkelijke legering op. In afwijking met de legering door sterke stikstofvoeding of andere oorza ken, waarbij de stengels wgl neerbui gen, maar overigens gaaf blijven, is bij legering als gevolg van de oogvlekken ziekte de voet van den halm doorgaans geknikt en vallen de halmen door el kander heen, Zoodat het gewas er ver ward uitziet. Met betrekking tot te nemen maatre gelen ter voorkoming van de beide hier boven genoemde ziekten kan, op grond van de tot nu toe opgedane ervaringen en van waarnemingen, het volgende worden medegedeeld. In de eerste plaats is gebleken, dat de zaaitijd van invloed is op het optreden van de beide voetziekten. Op velden, die eind October en vooral op die, wel ke nog later zijn bezaaid, is de kans op het optreden van de voetziekten gerin ger dan op' vroeg bezaaide perceelen. Het verdient daarom aanbeveling om met deze ervaring zooveel mogelijk re kening te houden. Ook de voorvrucht kan van beteeke- nis zijn op de mate, waarin de voetziek ten optreden. Tarwe, gerst en rogge moeten als geen goede voorvruchten voor tarwe beschouwd worden. Men be- stemme dus land, waarop deze gewas sen dit jaar hebben gestaan, bij voor keur niet voor den verbouw van tarwe. Mocht dit toch noodig zijn, dan zaaie men in ieder geval laat. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de plaatselijke ambtenaren van den Dienst, alsmede door de rijksbouwconsulenten. De tot kapitein ter zee bevorder de kapitein-luitenant ter zee R. P. van de Wetering bijgenaamd de Rooij, blijft in zijn nieuwen rang belast met het be vel over Hr. Ms. wachtschip té V 1 i s - s i n g e n, tevens met de functie van on dercommandant der marine aldaar. Wanneer we bij het beplanten van tuinen het materiaal met zorg kiezen, zullen we Leikens in den tuin iets vinden dat de aandacht vraagt Zoo zijn het in deze maand tal van besdragende hees ters, welke onzen tuin sieren en er een geheel apart karakter aan geven. Vele dezer bessen zijn levendig rood ge kleurd in verschillende nuances, maar ook vinden we er kleuren onder als oranje, geel, wit, blauw en zwart, met tal van tusschentinten- Vooral in com binatie met 't blad, dat reeds een herfst tint aan gaat nemen, zijn deze bessen mooi, Behalve als sieraad voor den tuin hebben ze nog andere waarde voor ons. Ze zijn n.l. het middel om tal van vogels naar onzen tuin te lokken en wat een leven en bedrijvigheid geeft de aan wezigheid van vogels in onzen tuin te zien. Bovendien helpen vele dezer vogels ons weer bij de bestrijding van tal van dierlijke' parasieten waarvan onze plan ten gewoonlijk veel te lijden hebben- Zoo is er alle reden om bij het beplanten van onze tuinen vooral de besdragende houtgewassen niet te vergeten. Goede besdragers zijn de lijsterbessen, die nu prijken met groote schermen vuurroode, soms ook oranjeroode bessen, Gewoonlijk planten we deze als kroon- boompje aan. Op dezelfde wijze gebrui ken we veel doornsoorten o.a. Crategus coccinea. C- piunifofia, C. Carieri, C, monogyna, C. oxyacantha, e.a., alle met roode bessen. Bijzonder mooi is de' vuur- doorn, Pyracantha, waarvan de soort coccinea met vuurroode en Lalandi met oranjeroode bessen prijkt. Het geslacht Cotoneaster heeft bijzonder veel keuze in mooie besdragers in kleuren van rood tot oranje. Minder mooi zijn die met zwarte bessen. De zuurdoorn of Beroeris telt ook ver schillende goede besdragers, b.v. B. ag- gretata met groote trossen rose-roode, B. vulgaris met vuurroode en B. Thun- bergii eveneens met vuurroode bessen. Mooie blauwe bessen heeft Calicarpa Giraldiana en ook Mahonia aquifolium draagt nu blauwe bessen, die met dauw overtrokken zijn en op kleine druiven trosjes gelijken. Witte bessen levert ons de sneeuwbes. of Symphoricarpus race- mosa. Noemen we hier verder nog de geslachten Pernettya, Skymmia, Ilex of hulst, Hyppophaea of duindoorn en tal van Rozensoorten die met gekleurde bessen prijken. De Kantonrechter te Oostburg veroor deelde wegens: met rijwiel rijden zonder rem: K. B. te Wondelgem 5 s. 5 d. h.; P. J. v. d. V. te Schoondijke 5 s. 5 d. h,; A, J, H. te Sluis 3 s. 3 d. h.J. B. M. te Sluis, f 5 s. 5 d. h.A. D. te Lapscheure f 5 s. 5 d. h,; J. C. te Schaersbeek 5 s. 5 d. h.; met rijwiel rijden zonder bel.: J. F. M- G. te Blankenberghe 3 s. 3 d. h.J. C. te Schaersrebeek f 3 s. 3 d.h.; met rijwiel rijden zonder licht: G. S. te IJzendijke 5 s. 5 d. h.; P. H. te Breskens 5 s. 5 d. h.A. G. V. te Breskens 5 s. 5,d. h.; J. D. R. te Bres kens 5 s. 5 d. h.j Ph. V. te St. Kruis 2.50 s. 2 d. h.j rijden met motorrijtuig zonder twee trachtige remmen: G. W. te Malde- ghem 10 s. 10 d. h.; P. L. te Westka- pelle 10 s. 10 d. h.; O. J. S. te Knocke 5 s. 5 d. h.j een rijwielpad anders berijden dan met rijwielen: G. F. v. P. te Terneuzen 1 s. 1 d. h.j rijden met motorrijtuig met te breede lading: P. C. v. d, W. te Breskens 2 s. 2 d. h.j C. M. J. C. te Eede 5 s. 5 d. h.j A, L, de T. te Eede 10 s. 10 d. h.j J. v. D. te Breskens f 10 s. 10 d. h.j rijden met motorrijtuig zonder spiegel: E. B. te Iieijst f 3 s. 3 d. h.j idem zonder rood achterlicht: A. D. te Groede 3 s, d. h,; rijden met voertuig zonder licht: G. G. H. te Breskens 5 s. 5 d, h.j met motorrijtuig de linkerzijde (van den weg houden: P. G. de S. te Sluis 5 s- 5 d. h id.met rijwiel: J. S. te Oostburg 3 3 d- h., A. H. te Eecloo 3 s. 3 d. h.j met motorrijtuig rijden zonder rijbe wijs: G V. L. te Thielt (B.) 2 s. 2 d. h., A. P. v. d. B. te Waerschoot (B.) 10 s. 10 d. h., M. D. te Brugge 5 s. d. h-, G. A. A. te Sluis 2 s. 2 d. h.j niet op eerste vordering zijn rijbewijs ertoonen: J. v, G. te Breskens. 4 s. d. h., A. G. A. te Sluis 2 s. 2 d. h., id. nummerbewijs: A, J R. te Oostburg 5 s. 5 d. h.j rijden met motorrijtuig zonder duide lijk zichtbaar achternummer: C. v. B. te Eede 0.50 s. 1 d. h.j rijden met motorrijtuig zonder helder verlicht achternummer: E. T, te Aarden burg 5 s. 5 d. h.j met rijwiel rijdend het verkeer in ge vaar brengen: R. C. D. te Boom (B.) 5 5 d. h.j met motorrijtuig rijdend het verkeer in gevaar brengen: J. E. te Breskens f 25 b. s. 10 d.h.; met rijwiel rijden onder invloed van drank: O. de S. te Aardenburg f 15 b. s. 15 d.h.j geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een gevaarlijk dier (hond): J. P. C. de B. te Brussel f 25 b, s. 10 d.h.; met motorrijtuig rijdend, bij verande ring van richting geen teeken geven: C. F- P., nietigverklaring der dagvaarding; een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten, ge pleegd binnen vijf jaren nadat een eer ste veroordeeling van den overtreder wegens hetzelfde feit onherroepelijk is geworden: J. M. F. te Breskens 30 d.h. met last tot openbaarmaking der uit spraak op kosten van den veroordeel de; alles voorwaardelijk, met een proef tijd van twee jaren. Aan de in de Ned. Mercuur opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i. z. Het Handelsregister betreffende Zee land ontleenen wij het volgende: Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Duvekot's Graanhandel, Goes, J. A. v. d. Goeskade 59, handel in granen, zaden en peulvruchten en exploitatie eener malerij. Uitgetr. dir.: C. Duvekot Lzn., id. comm.: L. Duvekot Czn., nieu we dir.: L. Duvekot, allen te Goes. Id. comm.: W. Duvekot, Brussel. Firma S. SiesWittentrop en Co., Gravenstraat I 280, winkel in stoffen, mode-artikelen en fournituren. Uitge treden venn.: mej. A. C. M. Sies. Ven nootschap onder firma ontbonden. Zaak onder denzelfden naam door de overge bleven venn- voortgezet, Eig. mej. J. J. A. Oomen. Fa. Gebrs. Straub, Kloetinge, Kerk straat A 187, handel in graan en meel, koloniale waren en manufacturen. Uit getr. venn.: L. K. Straub, Rilland-Balh. Zaterdagmiddag zijn te Kruiinjin- g e n wielerwedstrijden gehouden, wel- se bestonden uit een betrouwbaarheids- rit voor inwoners van Kruiningen van 15 tot 20 km naar verkiezing en een snel- heidsrit. Voor beide ritten was als hoofd prijs een f ets uitgeloofd. Honderden be langstellenden hebben de wedstrijden gevolgd. Van de 116 renners die voor den snelheidswedstrijd startten werd J. de Meyer, Ossendrecht, winnaar. 2. Leon Strobbe, Hulst; 3. J. van Strien, Wolfaartsdijk; 4. C. Timmer, 'sGravendeel; 5. A. Ie Coq, Goes; 10. P. de Feber, Sluiskil; 11, A. Hermans, Boschkapelle; 12. H. Lonreux, Goes; 13. H. P oegaert, Philipp:ne; 16- Eeckmans, Ter Neuzen; 18. J. de Koninck, Goes; 20. Cosijn, Middelburg; 22. J. v. Nieu- wenhuijze, Kruiningen; 23, P. de Pan, Goes; 24. J. Meyer, en 25. J. v. d. Boomgaard, Kruiningen. Dei beschikbare prijzen waren allen geschonken door de burgerij- De uitslag van de betrouwbaarheids- rit waaraan 197 person deelnamen, is als volgt: 1. C. Hüsen, 2. Neeltje Dek, 3. G. de Bruyr.e, 4. M. v. d. Berge Jz., 5. Jaantje Waverijn, 6. Jan Kuiper, 8. T. Pieterse, 9. Leen Dek, 10. I. Krom- been. Dfe Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer te Cadzand organiseer de Zaterdagmiddag in de haven zwem wedstrijden, waarvoor groote belang stelling bestond. De uitslag luidt: I: 2 banen schoolslag voor jongens t.m. 14 jaar; aantal deel nemers 10. Ie prijs A. van Haneghem, Breskens; 2e pr. W. Bieren, Breskens; 3e pr. H. Batselaere, Sluis. II: 1 baan schoolslag voor meisjes t.m. 14 jaar; deelneemsters: 5. Ie prijs M. Roest, Breskens; 2e pr. S, du Bois, Bres kens; 3e pr. Willy Becu, Cadzand. III: 3 banen vrije slag heeren; deel nemers 7. Ie prijs Fl. Coppens, Sluis; 2e pr. L. Becu, Cadzand; 3e pr. I, de Bruij- ne, Cadzand. IV: 2 banen rugslag dames; deelneem sters: 7. Ie prijs N. de Wilde, Sluis; 2e pr. M. Cornells, Breskens; 3e pr, M. Roest, Breskens. V: 3 banen schoolslag heeren; deel nemers: 8. Ie prijs Tiersen, Breskens; 2e pr. Salomé, Breskens; 3e pr. Vergou we, Breskens. VI: Estafette heeren; deelnemers 12. Ie prijs groep Breskens; 2e pr. groep Sluis. VII: 3 banen schoolslag dames; deel neemsters 7. Ie prijs L. du Bois, Bres kens; 2e pr. M. Cornelis, Breskens. VIII: afstand zwemmen 500 m; deel nemers 15. Ie prijs Mookhoek, Breskens; 2e pr. De Meester, Breskens; 3e pr. Fr. Coppens, Sluis; 4e pr. J. de Wilde, Sluis. De motorspoit heeft Zondag weer zijn wekelijksch slachtoffer geeischt. Bij de autoraces te Parijs Is de Fransche ren ner Marchal in botsing gekomen met een anderen renner, Marchal werd gedood- De Nederlandsche renner Hans Herku- leijns won den Grand Prix op M.G.M. De reclame speelt in den tegenwoor- digen tijd in het zakenleven een gewich tige rol. Op alle mogelijke manieren tracht de zakenman op zijn artikelen de aandacht te vestigen. Steeds weer nieu we methoden en vindingen staan hem daarbij ten dienste. Een staaltje van mo derne techniek en reclame brengt de N. V. E. Ostermann Co's Handel Maatschappij, n.l. de Persil-lichtboot. Door middel van een vernuftig apparaat, dat deze boot in haar binnenste ver bergt, is het mogelijk op de wolken lichtreclames te projecteeren. Het voor dit doel in de boot inge bouwde. wolkenprojectie-apparaat heeft met gewone projectietoestellen niet de minste overeenkomst. De lichtbron is een schijnwerper van 2 m middellijn met een lichtsterkte van ruim 3 milliard kaars. De enorme lichtbundel wordt over een soort spiegelroosler, dat uit 260 aparte spiegeltjes bestaat, geleid en zoo doende in 260 aparte stralen verdeeld, waarvan de weerkaatsingen aan den onderkant van de wolken de woorden „Persil". „Imi", „Ata" enz, vormen. Tot groote hilariteit van de jeugd verschijnt er nu en dan ook een lachend volle maansgezicht aan den hemel. Het woord „Persil" heeft bij een wol kenhoogte van 2000 m een lengte van 1600 m en een letterhoogte van 400 m. Het toestel bestaat uit ongeveer 50.000 bewerkte en veelal zeer kleine onder deden. Een geweldige lichtenergie is voor de projectie noodig De electrische stroom voor de lichtbron wordt verkre gen door een zich aan boord bevindende electrische centrale. Deze produceert zooveel energie, dat bovendien de 2 elec- tromoteren, welke de twee scheeps schroeven in beweging brengen, hierdoor nog kunnen worden aangedreven. De boot heeft Electro-D:esel-aandrijving. Verder bevat het schip een smaakvol ingerichte demonstratieruimte, waar de bezoekers zich van het gebruik en de werking der Persilfabrikaten op de hoogte kunnen stelien. Daarin bevindt zich ook een kleine bioscoop. Ten behoeve van de bemanning zijn woonkamers en hutten aanwezig. In den loop der eerstvolgende maan den zal de Persil-lichtboot alle wateren van Nederland doorkruisen en dus ook ten onzent haar merkwaardige licht reclames het luchtruim inzenden- Bij de uitgevers Nijgh en Van Ditmar te Rotterdam is een Gedenkboek ver schenen ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan op 4 September j.l. der Eerste Hollandsche Levensverzewerings- Bank N.V. te Amsterdam. In dit gedenkboek wordt een beknopt overzicht gegeven van de geschiedenis der Bank en de personen herdacht die veel tot haar bloei hebben bijgedragen. Verschillende graphieken en statistie ken op de ontwikkeling der bank be trekking hebbend, zijn in het Gedenk boek opgenomen. Een aantal foto-illu straties van de bankgebouwen en kan toorlokalen versieren het boek. Bij A. W. Sijthoff's Uitgevers Mij. te Leiden verscheen het eerste nummer van „Oranje en Vaderland" maandschrift ter versterking van den band tusschen vorstenhuis en volk. Het blad beoogt verheldering van het historisch besef, versterking der regeeringsgetrouwheid en bovenal verlevendiging van de liefde tot ons vorstenhuis. He. maandschrift zal artikelen geven over personen uit het Oranjehuis, over historische gebeurtenis sen en tal van onderwerpen ons Ko ninklijk Huis betreffende. Verder bedoelt het blad contact te leggen, of te verster ken, itusschen al)e Oranje-organisaties. Dit eerste nummer werd samengesteld onder redactie van M. J. Leendertse. Verschalende bekende personen uit alle koningsgezinde richtingen in ons volk verleenen hun medewerking. VAN EEN KOUDE KERMïS THUIS GEKOMEN. Zondagnacht werden de bewoners van 'n pand aan de Meent te Ro 11 e r d a m wakker, doordat zij ge stommel op het dak hoorden. Duidelijk hoorden zij daarna, dat het dakvenster werd geopend en dat een paar personen via dit venster naar den zolder klom men. De heer des huizes was kordaat. Hij pakte een flink eind hout, en stapte den gang in, juist op het moment, dat twee donkere gedaanten haastig de zol dertrap afkwamen. Er was geen tijd voor eenige explicatie. De in zijn nachtrust gestoorde bewoner vroeg niet, wat de heeren kwamen doen. Hij! zei slechts 3 woorden: mijn huis uit! en tegelijkertijd zette hij met een paar harde klappen kracht aan dit bevel. De twee mannen buitelden over elkaar de trap af en in 't portaaltje worstelden zij met elkaar, om toch maar het eerst de straatdeur open te krijgen. De heer des huizes kwam achter hen aan en terwijl de beide nachtelijke bezoekers tobden met de naar binnen zwaaiende deur timmerde hij er geducht op los. De getroffenen brulden en kermden en worstelden. Toen ging de deur open en in de opening verschenen twee agenten, die op het lawaai waren komen toeloopen, en die nu de beide mannen ineens arresteer den. Het bleken de 18-jarige T. T. en de 20-jarige B. J. B. te zijn. Voor dat zij met hun klauterpartij door het dakvenster de bewoners van het pand hadden gewekt, hadden zij al een heelen klim achter den rug. Eenigen tijd tevoren hadden n.l twee surveillee- rende agenten in een pand aan den Op pert onraad gemerkt. Zij hadden assi stentie gehaald en de politie zette het geheele blok tusschen Groote Kerkplein en Meent, Binnenrotte en Oppert at, waarna een paar politiemannen het blok binnen gingen. Al spoedig hoorden zij gestommel. Toen men op djit lawaai afging zag men twee mannen naar het dak vluchten. Men zette hen na en na 'n heele klauterpartij zag men hen nog juist door een dakvenster verdwijnen. Juist stond men uit te rekenen in welk pand de mannen verdwenen waren, toen het angstgeschreeuw in het porta'aj de op post in de straat staande agenten alarmeerde, zoodat zij op hun vlucht juist in de val liepen. Zij zijn opgesloten. OM EEN IJSWAFEL. Zaterdag middag beloofde een venter van room ijs, die met zijn wagen op den Leidsche- straatweg in Den Haag reed, aan den 14- jarigen Bertus O., uit de Gerard Reijn- straat een ijswafel, indien hij een stuk ijs ter grootte van een eendenei gedu rende 40 tellen in de palm van de hand zou houden. De jongen nam het aanbod aan en volbracht de proef, waarop hij de ijswafel caueau kreeg. Thuis geko men bleek de handpalm bevroren te zijn, zoodat Bertus zich aan den Centralen Post onder geneeskundige behandeling "noest stellen. Zondagavond reed een vrachtauto uit Zandvoort, bestuurd door A. K. uit Zandvoort op den Soesterbergschen straatweg in de richting van Baarn, on der de gemeenie Soest- De wagen slin gerde hevig over den (weg en botste daarop tegen eenige bcomen aan, waar door de auto totaal vernield werd, Een man die naast den chauffeur was geze ten, werd zoo zwaar gewond, dat hij bij aankomst in het ziekenhuis reeds bleek te zijn overleden. De chauffeur was on der den invloed van sterken drank en is in arrest gesteld. TRAGISCH VOORVAL NA EEN PO LOWEDSTRIJD. Zaterdagavond heeft zich in 't gemeentelijk openlucht zwembad te Zwolle een verdrinkings- geval voorgedaan. Een 19-jarige jonge man, S. genaamd, is na aan een partij polo te hebben deelgenomen, blijkbaar plotseling onwel geworden en in het diepe bassin verdronken. Men bemerkte het gebeurde eerst, toen na sluiting van het- bad in een der kleedkamertjes kleeren werden gevon den. Terstond heeft men toen gedoken en gedregd. Dr. Noordzij, die inmiddels te hulp was geroepen, kon toen het lichaam was opgehaald, slechts den dood constatee- ren. Het slachtoffer leed aan toevallen. MOTORRIJDER POOR AUTOBUS GEDOOD. Zondagavond is op den afsluitdijk bij Kornwerderzand een au tobus uit Harlingen tegen een motorrij wiel aangereden. De bestuurder van het motorrijwiel, de heer A. H. uit Juliana- dorp werd op slag gedood, terwijl een dame, die op de duo zat, zeer ernstig werd gewond. Waarschijnlijk is de aan rijding te wijten aan het feit dat het motorrijwiel geen achterlicht droeg. IN EEN TOBBE VERDRONKEN. Het tweejarig kindje van den heer H. uit de Versiliënbosch onder de gemeen te Heerlen is in een tobbe water ge vallen en verdronken. Belastingmerk in étui, F. Sturm, Seis- weg R 168. Boord van overhemd, L. v. d. Berge, Beenhouwerssingel K 70. Zakkammetje in étui, Oomes, Heeren gracht H 128. Broche, J. de Lange, L. Gortstraat K 31. Vulpotlood, A. Heijstek, Bur. van Pol. Padvinders- riem, W. Wolf, Bagijnhofstraat E 171. Zweep, C. Sinke, L. Geere K 372. -h Port. m. ïinh., Lijnbach, Heerenstr. H 122. Dameshandschoen, B. v. Pol. Belastingmerk t.n. G. Visser, Schelde- straat, Vlissingen, C. Boxmeer, Vliss. straat K 44. Portemonnaie, A, Heij stek, Bur. van Pol. Zilv. armband, L. v. Moolenbroek, Noordsingel S 188. Duimstok, W. Koekman, Baanstraat Q 234. Zilv. vulpotlood, P. J. de Leeuw, Jodengang R 214. Dameshandschoen, Hendrikse, K. Giststraat A 130. Man telband, Bur. van Pol. Schaartje, v. d. Wende, Seisweg R 151. Kar sche lamp, Garage „Mon?" St. Janstr.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6