SPORT. BIlIRSTHiRlOilTII van Maandag, LEGER EN VLOOT. 8EURS- EN WISSELKOERSEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Unilever AMSTERDAM, 10 September Het eerste getal is de vorige notee- ting, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 102—101 Ned. 33 1000-4 102—101%. Ned. 34 1000-4 102—101%. Certificaten-3 8989. O. Indië 32 1000-5 100%—100%. O. Indië 26 1000-4% 100%—100%. O. Indie 34 1000-4 100%—100%. Denemarken Oblig. 1926-5 9494. Duitschl. 100-7 23%—23%. Engeland 1960-90 4 70%—70%. Zwitserl- oblig '24-5 9999. Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 101101%, Amsterdam 1933-5 101% 's-Gravenhage 1929-4% 100%—. Rotterdam 1926-1930-4% 100% Berlijn 1925-6% 16% Zeeuws. Hyp. B-5 100 Zeeuws. Hyp. B-4% 100%100%. Cities Service Cy. P. 1958 5 23%23%. A Amsterd. Bank 106%106. C Rott. Bank ver. 82%82%. A Twentsche Bank 7777. A Pref. Gruyter Zn A. 132 A Pref. Jurgens A 91%92%. A. Ned. Gist- en Spiritusfabr. 400403. A De Schelde N.B. 17%—17. A Ver Papf. v. Gelder 49%48%, C Am. Car Foundry 1010. C Am. Smelt Ref, 20%20%, C Farbenind. I.G. 47% C Stand. Brands 1212%. C U. States St. C. 20%—19%. C North Am. Cy. 8%8%. A Born. Sum. H.M. 124%—125. A Linde Teves en Stokv. 59% A Ned. Wol Mij. 77% A Singkep Tin M. 8586. A J. C. Japan Ln. 24%24%. A Rotterd. Lloyd 33%34%. A S. .M. Nederland 33% A Amst. Thee C.M. 52% J. Huizinga, eere-voorzitter van het feestcomité, was een malschen regen be gonnen te vallen, doch tegen 8 uur was het weer droog en het is dit de geheele week gebleven, tot Zaterdagavond de laatste zware kanonslagen van het vuur werk het eind van het feest aankondig den. De regen die reeds lang gedreigd had, kwam toen los en noodzaakte de duizende toesciiouwers een veilig heen komen te zoeken. De feestcommissie kan met groote te vredenheid op haar werk terugzien. Het vastgestelde programma is in alle op zichten en tot algemeene tevredenheid geslaagd. Donderdagnamiddag werd op de Markt een zanguitvoering gegeven onder leiding van den heer A. Schirris, direc teur van het plaatselijk muziekgezel schap, met 1400 leerlingen van alle open bare en bijzondere scholen in de ge meente. De belangstelling hiervoor was overgroot en ook de Avro was tegen woordig voor een opname voor het ra dio-journaal. Zij slaagde goed, evenals de daarna door een groep dames uitge voerde reidansen. Daartoe door het ge meentebestuur in staat gesteld, ontvin gen alle schoolkinderen een versnape ring, die zeer werd gewaardeerd. Des avonds werd een uitvoering ge geven door de muziek- en zangvereeni- gingen en de Chr. gym. vereeniging „E. M. M." waarbij weer een overgroote be langstelling was. Vrijdag werd door de rennensvereeni- ging „Trap Door" een wegwedstrijd ge geven, waaraan vele renners uit de om geving deelnamen en ook groote be langstelling was, terwijl des avonds in het Concertgebouw een uitvoering werd gegeven door de Chr. zangvereeniging „Excelsior" en de Geref. meisjesver- eeniging onder leiding van mevr. Van den Berg, welke laatste uitvoerde „Ons eigen landje, maar deel van Nederland". Onder het zingen van verschillende va- derlandsche liederen werden daarbij ta bleaux van Ter Neuzen, Zeeuwsch- Vlaanderen en Zeeland vertoond. Het is van deze vereeniging zeker een goede gedachte geweest, om deze uitvoering ook op bijeenkomsten in het centrum van ons land te geven en daardoor de aandacht op onze streek en stad te ves tigen. Zaterdag was het weer stralend weer. In den voormiddag werd het feestcomité door het gemeentebestuur op het Stad huis genoodigd en door het dagelijksch bestuur der gemeente bij monde van den burgemeester gecomplimenteerd met haar initiatief en het welslagen van haar werk, dat in verschillend opzicht voor de gemeente zijn beteekenis heeft, en dan ook door het gemeentebestuur ge waardeerd wordt. Des namiddags werd een feestvoet- balwedstrijd gespeeld om een door het comité uitgeloofden zilveren beker, die door Ter Neuzen van Sportkring St. Ni- colaas met 31 werd gewonnen. Ook werd een korfbalwedstrijd gespeeld door S.E.O.L.T.O, tegen Breskens, werd een ringrijderij te paard gehouden en gaf de polo- en zwemclub „De Schelde" zwem- demonstraties. Door de motorclub Zeeuwsch-Vlaan- deren was voor Zaterdag o.m. een ster- rit uitgeschreven. Daaraan is door 90 dames en heeren deelgenomen. Er was o.m. iemand uit Baden-Baden, doch aan gezien die er twee dagen over had ge daan, kwam hij niet voor een prijs in aanmerking. Ook was er een deelnemer uit Rouaan. De grootste afstand was af gelegd (690 km) door een heer uit Delf zijl, die via Antwerpen, Gent naar Ter Neuzen was gekomen. Mej. Van der Vlier, een Limburgsche, was met 675 km de verste dame. Te 7 uur werd door het muziekgezel schap „De Vereenigde Werklieden" op de Markt nog een populair programma gespeeld. Na afloop daarvan ging de trek van het publiek in de overvolle straten naar den Westkant, naar de mid denhaven, waar, evenals den vorigen avond, was opgesteld een fontein, die, beschenen met gekleurd licht, een fee- erieken aanblik bood. Dit nieuwe num mer van het programma bracht ieder die het zag in verrukking. Het deed voor de lichtende fonteinen op de tentoonstel ling te Antwerpen, die velen zich 3iog zullen herinneren, niet onder. In verband met het dreigende weer werd het vuurwerk een kwartier vroe ger ontstoken. Het slaagde góed en ver wekte herhaaldelijk applaus. Men was, zooals in den aanvang gezegd, geen mi nuut te vroeg begonnen. Het program ma werd vlug afgewerkt, en toen het laatste nummer was uitgeknald, begon de regen, die zich door enkele dropgels had geannonceerd, in dichte stroomen te vallen, waardoor een algemeene sau- ve qui peut volgde. Na een poosje werd het weer droog en konden zij, die een schuilplaats hadden gevonden, droog huiswaarts keeren. Inderdaad kan de feestcommissie, kun nen de Terneuzenaars met welgevallen op het welgeslaagde feest terugzien. BRESKENS. Zondagmorgen bij het verlaten van de haven te Breskens ver loor schippdi» K. een groot gedeelte van den deklast, bestaande uit gedroogde garnalen van de aldaa1- gevestigde gar nalen-drogerijen- BRESKENS. De Pluimvee- en Konij nen-Vereeniging „Animo" heeft besloten een tentoonstelling van pluimvee en ko nijnen té houden. Bliksem ingeslagen. CADZAND. Tijdens een hevig onweer sloeg Zaterdagavond de bliksem in de schuur van den landbouwer D. van den Ameele. De levende have kon worden gered. De schuur ging geheel in de vlam men op. Verzekering dekt de schade. Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon (Ingez. Med.) Ai Houth. Alberts 26%27. C Baltimore en Ohio 9% A Soutehrn Rlw. 9%9%. C Union Pac. Rr. 5858. C Int. Nickel Cy. 14%-4£5. Duitschl. 30 1000 5% 26%— 26% -25%. A Koloniale Bnk. 44 43. A N.I. Hbk. 1000 69—69%. C Ned. H.M., 1000 41%—40%. A Alg. Kunstz. U. 34%—34%-35%. A v. Berkels Pat. 24%23%. C Calvé-Delft 45% A C. Suiker Mpij. 31%35. Ned. Ford A.M. 201%—202-01. A Philips Gem. B. afg. 218-219-15%. C Unilever 70%—71%-70%, C Anaconda Cop. 7%7%, C Bethlehem St. 17%—17%. C Kennec Copper 11%—11%. C Un. States Leather 4 A A.N.I.E.M.—N.B. 198—199. A Kon. Petr. Mpij. 154%—153%-51%. C Contin. Oil Cy. 10%10%. Shell Union O.C. 4%—4%-4%. Voetbal. Om den K. N. V. B.-beker. GoesH. K. I. 13. HulstGoesche Boys 20. Axel—R. C. S. 6—2. ZierikzeeDe Zeeuwen 41. ZeelandiaMiddelburg 2—7. Gister is de wedstrijd Zeelandia Middelburg gespeeld voor den beker van den Zeeuwschen Voetbalbond. Mid delburg wordt door deze overwinning in den eindstrijd geplaatst tegen Ter- neuzen. Zeelandia viel tegen. Vooral Ja- nisse was dezen middag niet zooals we van hem gewend zijn. Middelburg speel de een beter spel. Het samenspel en plaatsen was goed te noemen. Dirkse was in dezen wedstrijd in puike conditie Middelburg nam na 5 min. de leiding toen een voorzet van Reijnhout door Smit werd benut 01. Er volgden dan eenige aanvallen van beide kanten. Scheidsrechter Montaan trad direct streng op, waardoor Zeelandia enkele vrije schoppen kreeg te nemen. In de „Zeelandia"-verdediging wilde het niet best vlotten, hetgeen haar een doelpunt kostte, toen Leijnse van een fout profi teerde 02. Als Merk weer een goed voorzette, plaatste Reijnhout onhoucï baar in het net 03. Zeelandia kwam hierop wat meer in den aanval. De voor hoede wist echter van de geboden kan sen geen gebruik te maken. Middel burgss verdediging bleek een groot strui kelblok te zijn. Na 20 min. spelen scoorde Gabriëlse een tegenpunt 13. M'burg liep veel in den door den Zee landia verdediging uitgezetten buiten- spelval. Toch werd dit buitenspelzetten Zee landia noodlottig. Mierk zette eenmaal door en diens voorzet werd door Smit op de juiste manier benut 14. Na de rust een gelijk opgaanden strijd Van een fout in de Middelburg verdedi ging-wist Zeelandia goed te profiteeren waardoor zij den stand op 24 bracht Hierna kwam Middelburg sterk in den aanval. Merk maakte den bal vrij en maakte er 25 van. Epn schitterend schot van Gabriëlse ging juist over. Na mooi samenspel tusschen Mérk en Leijnse werd het 26. Laatstgenoemde speler voegde er even voor het einde nog een doelpunt aan toe 27. De ver- ïouding tusschen de spelers in het veld was uitstekend. GOES—H.K.I. 3—1. Het lot had gewild, dat de eerste be kerwedstrijd van Goes, precies dezelfde was als die van vorig jaar, n.l. een thuis wedstrijd tegen H.K.I. Er was voor de zen wedstrijd veel belangstelling, welke belangstelling op de proef werd gesteld, toen de heer Koster, te Middelburg, die als scheidsrechter aangewezen was, zonder eenig bericht verstek liet gaan. Gelukkig werd tenslotte de hr. Huij- brechtse bereid gevonden den wedstrijd te leiden, en hij heeft dat op een wijze gedaan waarover zeker alle partijen te vreden waren. In het begin van den strijd pakte Goes flink aan en gaf ook behoorlijk spel te zien, al liet een goed schot op zich wach ten, Toch scoorde Goes het eerst, doch di£ was uit een strafschop, die door Ger- ritse onberispelijk werd genomen, Eigenaardig was, dat het spel van Goes hierna steeds minder werd en H.K.I. een aantal zeer gevaarlijke aanvallen kon opzetten. In de lange periode die nu aan brak, haperde het bij Goes in alle liniën. De backs verstonden elkaar niet, de spil kon geen aanval onderbreken of opbou wen, en de voorwaartsen knoeiden, dat het droevig was om aan te zien. Vooral de rechtsbuiten had een slechten dag. Op zeker oogenblik wist H.K.I. van de verwarring in de Goesche verdedi ging te profiteeren en gelijk te maken. Het was reeds lang na rust, toen er bij Goes eindelijk een omipekeer kwam. H, K, I., dat steeds sterke^ geweest was doch daarbij de gemakkelijkste doelkan sen verknoeide vqrslapte, en bij Goes ging het weer beter vlotten. Het H.K.I. doel kreeg het nu hard te verant woorden, en eindelijk was het Zweedijk, die uit een goed aangegeven bal de lei ding heroverde f21). Ook hierna bleef Goes in de meerderheid en tenslotte wist Zweedijk, uit een scherpen voorzet van Schrijver, die door back en keeper brengen, We willen hier verder nog melding maken van een fraai schot van gemist werd, den eindstand op 31 te Gerritse, dat via den binnenkant van den paal weer in het veld terug sprong, en dat beter lot verdiend had. Z. V. B, "Wedstrijduitslagen van Zaterdag. SerooskerkeVeere 2 21. Wandeltocht „Sparta". De jaarlijksche wandeltocht van de Bergen op Zoomsche Wandelclub „Spar ta" is Zondag gehouden. Er waren zeer veel Zeeuwen bij dezen marsch verte genwoordigd. We bemerkten o.a. een flink detachement der marine te Vlissin gen, de Middelburgsche clubs D. T. S. en Z. W. V. Uit Goes waren present de „Wandelaar" en de Goessche Boys De Zeeuwsche Wandelsport Vereeni ging te Middelburg behaalde den eersten prijs een wisselbeker, voor de groep met den besten indruk met 22% punten De Z. W. V.-ers krijgen dus de eer. deze onderscheiding volgend jaar op nieuw te verdedigen. Een wandelaarsbal was het slot van den tocht over Brabantsche keiwegen. Wielerclub ,<De Zeeuwsche Leeuw". De g'steren gehouden trainingsrit van de wielerclub „De Zeeuwsche Leeuw over plm. 50 km gaf als resulaat: le J, Cozijn; 2e L. Potter; 3e J. Buijze; 4e W, Moes. te Wielerwedstrijden. De voornaamste uitslagen van de Zierikzee gehouden wielerwedstrijden luiden als volgt: Koppelwedstrijd: 1. J. de Smidt en v. d. Hiele, Middelburg, 2. Van Dijcke Kerckhove, 3. W. v. Dijk en Driedijk, Goes. Afvalwedstrijd: 1. Bakker; 2. Bode graven, Middelburg. Achtervolgingswedstrijd: 1. J. v. Dijke, Goes, 2. W. v. Dijke, Goes, 4. Versluis, Middelburg. Sprintwedstrijd: 1. J. v. d. Hiele, Mid delburg, 2, J. de Smidt, Middelburg. Korfbal. S.S.S. (Colijnsplaat) en D.O.S. (Kam perland 111. 'J- C Tide Water Ass, Oil 5%5%-5%. A K.N. Stoomb. Mij. 55%. A Ned. Scheepv. U. 3535% -35. A H.V. Amsterdam 170—168%-67%. A Java Cult. Mij. 8887. A N.I Suiker U. 7675%. A Deli Batavia 150151-50. C Deli 1000 130%—129%-30. A Senembah 132%132 -31 C Chicago Milw. 22. A Amst, Rubb. C. 101% A Deli-Bat. Rubb. 77 A Hesa Rubber 4849%. A Serbadjadi S.R. 71%—70%-7l%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 8 Sept. 9 Sept. Londen 7.29 7.29 Berlijn 58.55 58.52% Parijs 9.73% 9.73 Brussel 34.64 34.64% Zwitserland 48.20 48.20 Kopenhagen 32.55 32.60 New-York 1.45% 1.45% CONCOURS VAN BOOGSCHUTTERS TE KAPELLE. De handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle, hield Zaterdagmiddag haar concours. 15 Sociëteiten met 110 schut ters waren opgekomen. Precies half 2 ïeette de voorzitter de heer D, Ganse man alle schutters en belangstellenden welkom. Spr. noemde het een eer voor Kapelle dat zoovelen aan den oproep gehoor hadden gegeven om deze al oude sport te beoefenen en levendig te houden. Inzonderheid richtte spr. zich tot de schutters van Kloosterzande, die geen moeite ontzagen om met een 20-tal schutters aan dit concours te kun nen deelnemen Verder roemde spr. de offervaardigheid van zoovelen, die ver vuld met sympathie voor deze sport medailles en mooie giften schonken. Be wogen was spr. toen hem telefonisch werd meegedeeld dat hij voor dit con cours kon rekenen op 1000 kg stikstof- meststoffen van de firma Kooman en Co. van Dirksland. Spr. noemde dit een vorstelijke gift, waarvoor men zeer dankbaar is. Aan dit concours namen deel de na volgende sociëteiten: „Willem Teil" van Kloosterzande; „Vooruitgang zij ons Streven" van Kwadendamme; „Willem Teil" van Kapelle; „Edele Hangboog- schutterij" van Oudelande; „Willem Tell" van Ovezande; „Juliana" van Ou delande; „Ons Genoegen" van Oude lande; „Victoria" van Kwadendamme; „Eensgezindheid" van 's-Heerenhoek; „Doe! naar hooger" van Wolfaartsdijk; „Soranus" van Heinkenszand; „Zorg vliet" van Ellewoutsdijk; „Amicifïa" van 's-Heerenhoek; „Jacoba van Beije- ren" van Goes; „Concordia"' van 's-Hee renhoek. Bij de prijsuitreiking voerde de voorzitter andermaal het wpord- Hij wees daarbij op overoude tijden, toen de handboogsport werd beoefend door graaf en hertog. En besloot met een ge dicht van René de Clerqk: „De gilde viert, de gilde juicht." De wisselbeker werd gewonnen met 'n schot op den hoofdvogel door S. West- veer van Oudelande, die ook een me daille won. De tweede prijs won A. S. Luyk voor Willem Teil, Kapelle, med. Ie klep, 2e klep G. Verheijke Jz. van Ellewoutsdijk (Zorgvliet) med.; 3e klep P. de Baar Willem Teil Ovezande, med-; 4e klep M. van Schaik, Oudelande, med. le Zijvogel F. Wisse, Willem Teil, Ka pelle, med.; 2e klep F. Vermeulen Sora nus, Heinkenszand, med-; le Hoofdkal P. Remeijn, Eensgezindheid van 's Hee- renhoek, 2e hoofdkal L. Schilleman, Wil lem Teil, Kloosterzande, med.; le kal Jac- Small, med. Zorgvliet, Ellewouts dijk, med. 2e kal J. Menu, Willem Teil, Kloosterzande. Meeste kleine vogels: Th. van Campen, Willem Teil, Klooster zande, H. de Jonge, Willem Teil, Ove zande en P. de Baar, Willem Teil, Ove zande Extraprijzen Kunstmeststoffen: S- Westveer 31 p. van Oudelande, 2e pr. J. Vermeule, Oudelande met 18 p, 3e pr. P. de Baar, Ovezande, F. Wisse, Ka pelle. H. de Jonge, Ovezande ieder met 15 p., S S. Luyk, Kapelle met 12 p., J, Smallegange, Ellewoutsdijk met 11 p-, P. Romeijn, 's Heerenhoek met 9 p., A. van Wingen, Kapelle, G. Verheijke, 'Heeren hoek, F- Wisse, Kapelle, J. de Baar, Oudelande allen met 9 p. De fraaie fruitmand geschonken door Van Wingen en Ganseman werd als prijs toegekend aan M. van Schaik, Oudelande. Verder werden prijzen toegekend aan: 34 schutters. Nadat de voorz inzonderheid den heer Bielen, voorz. van „Jacoba van Beije- ren" te Goes dank had gebracht voor betoonde medewerking en had opge wekt tot bezoek van het concours te Ovezande met het 60-jarig bestaan al daar, ging men uiteen. Zwemmen. De Zondag te Breskens gespeelden waterpolowedstrijd gehouden tusschen V.Z.C. I Vlissingen en Scheldestroom I eindigde met 81 voor V.Z.C. I. Tennis. Te Amsterdam zijn de nationale ten niskampioenschappen gehouden. Kampi oen werden: dames-enkelspel mej. Rol- lin Couquerque; heeren-enkelspel, Tim mer; heeren-dubbelspel, Karsten én Scheurleer; dames-dubbelspel mej. Rol- lin Couquerque en mevr. Jonquière; ge- Schepen Ford Young Koninkl. Suiker Tabak Olie Industrie Philips Aku Markt Amerika - Rubber (Wettig gedeponeerd.) „HOLLANDERS WETEN WAT GOED IS." Hoe men in Amerika over ons denkt. De be- roemde A- merikaan- sche siga retten- mixer Wil liam J. Garvey, die ook de in Holland reeds zoo populaire O.K. siga ret maak te, is vol lof over den smaak van het Hollandsche publiek. „Het is niet waar verklaarde hij „dat wij Amerika nen denken, dat alle Hollanders op klompen loopen. Wij weten heel goed, dat Holland ons in menig opzicht een lesje kan geven. Neem Uw landbouw producten, Uw fruitteelt en op ander terrein: Uw zwemsters, athleten, musi ci ze zijn wereldberoemd!" „En", zoo vervolgde hij, „ik weet nu ook, dat Hol land weet wat een goede, Amerikaan- sche sigaret is, M'n eerste vrees, dat de Hollanders misschien wat vreemd zou den staan tegenover de speciale me- leering en de bijzondere manier, waarop O.K. gestopt is, is volkomen weggevaagd door het enorme succes van O.K. Ik neem nog steeds m'n bekende blind- doekproef in alle kringen en ook daar bij blijkt dat Holland weet, wat een goede Amerikaansche sigaret'is want steeds wordt O.K. er als de beste uit gepikt!!" (Ingez. Med.) mengd dubbelspel mej. Rollin Couquer que en Timmer. De eindstrijd om den Zilveren Bal welke te Rotterdam is gespeeld tus schen Sparta en Willem II is met een 63 overwinning voor Sparta geëindigd. EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN ATHLETIEK. Drie titels voor Nederland. De te Turijn gehouden wedstrijden om de Europeesche kampioenschappen athletiek zijn voor Nederland een groot succes geworden. De Nederlandsche ath leten hebben drie kampioenstitels be haald. Chr. Berger behaalde het kampioen schap op de 100 m en 200 m hardloo- pen.. De laatste afstand in den prachti- gen tijd van 21.5 sec. Over de iOO m is heel wat te doen geweest. Aanvankelijk kende de jury den Duitscher Borch- meyer de cverwinniig toe. Daartegen protesteerden de Nederlanders, en te recht. Want de film, die van de loop gemaakt werd wees duidelijk Berger als no. 1 aan. De jury herstelde toen de vergissing en verklaarde Berger kampi oen 100 m, tijd 10.6 sec. De andere Ne derlandsche hardlooper Osendarp be zette op de 100 m de 5e plaats en op de 200 m de derde plaats, in den uitste kenden tijd van 21.6 sec. Het derde kampioenschap behaalde W. Peters op het nummer hinkstap- sprong, met een sprong van 14.89 meter. De Nederlandsche estafetteploeg 4 x 100 m werd derde achter Duitschland en Hongarije. De ploeg verbeterde het Nederlandsche record met 0.1 sec en bracht het op 41.6 sec. Het wisselen was zeer slecht. De Bruyn werd bij het discuswerpen niet in den eindstrijd geplaatst, terwijl Petit op de 5000 m den strijd staakte. De Nederlander Haan werd in de fi nale 110 m horden vierde. De Nederlander Kaan werd in de fi- den Duitscher Leichum met 7.45 m. De marathon (42.2 km) werd gewonnen door den Fin Toivonen in den tijd van 2 uur 52 min 29 sec. De nieuwbenoemde:, luitenants ter zee 3e kl. A. J. C. Bax en H. J. Baaij zijngeplaatst aan boord van Hr. Ms< mijnlegger „Medusa" te VI i ss m g e n.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2