50 halve eeus' uit één flesch de gruyter's orangeade Groote flesch RECHTSZAKEN. SPORT. AFLOOP VERK00PINGEN. s cents mm 1 u ORANGEAl>E 1 flesch UK cent ,an 50 voor 25 (Sinaasappel) WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. heette de aanwezigen welkom en wees er op, dat men ook dit jaar samen weer nuttig werk heeft mogen verrichten. Wel was het aantal ingeschreven kinderen kleiner, maar het aantal deelnemers aan de tochten was in den loop der vacantie stijgend. Er is iets later vertrokken en iets vroeger terug gekomen om de direc tie van de stoomtram ter wille te zijn, die nu de drie extrawagens achter de gewone tram kon haken, maar er is ge klaagd over te kort aan het strand zijn. Men is dan ook ten deze aan het mini mum. Slechts één keer is van de schuil- tenten gebruik gemaakt. De zeilkist moest dienst doen voor het spelmateriaal en het aanschaffen van een kist voor dat materiaal is dringend noodig. Men heeft met de kinderen niet veel last gehad; enkelen moesten een keer voor straf thuis blijven. Het doet het co mité leed dat het soms tot zulk een maatregel moest overgaan. Het comité heeft zich dit jaar kunnen verheugen in vele en makkelijk te vinden hulp van Roode Kruis, Reddingsbrigade mannen en vrouwen. Allen bracht spr. daarvoor dank. De penningmeester, de heer L. M i n- d e r h o u d, bracht financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten be droegen 933 en de uitgaven 751, zoodat er een goed slot is van 182. Deze rekening, die door twee perso nen reeds met de bescheiden was gecon troleerd, zal voor iederen belanghebben de en belangstellende gedurende 14 da gen ter inzage liggen bij den penning meester, Noordweg 223d. De secretaris, de heer C. R o e 1 a n d s, bracht het verslag uit, waaraan wij ont- leenen, dat de heer Bliek door den dood aan het comité ontviel, en dat de afdee- ling van Volksonderwijs in de bestaande vacature zal moeten voorzien. In totaal zijn dit jaar, logés medege- rekend, 287 kinderen aangegeven tegen 385 in 1933. Vooral het aantal kinderen van 6 tot 7 jaar en van 12 tot 14 jaar verminderde sterk. Als oorzaken noemt het verslag voor de eerste het zware van de tocht te voet naar Koudekerke. Daarom is reeds autovervoer van het duin naar het tramstation ingevoerd; men hoopt op deze manier aan het be zwaar tegemoet te zijn gekomen. De ouderen gaan er liever op eigen gelegen heid op uit, want het comité moet nu eenmaal aan de vrijheid een grens stel len, die onverbiddelijk gehandhaafd wordt. Op de 8 tochten gingen resp. me de 219, 225, 229, 231, 199 (een uitgestel de tocht en eer. Avro middag), 211, 237 en 246. Dat na de laatste tocht onver mogende ouders kwamen bedanken en nog een geldstuk gaven, is de grootste voldoening voor het comité. De reduc tie, die gegeven wordt, leverde ook nu wel enkele moeilijkheden op want de levensomstandigheden zijn voor velen zeer moeilijk. Dit ontdekte ook het Roode Kruis bij het behandelen van kin deren, aan de kleeren en aan de licha melijke gesteldheid van sommigen. Ge bruikt zijn 2400 flesschen melk, wat ze ker een goeden invloed kan uitoefenen op de gezondheid der kinderen. Bij het begin van het jaar waren de financiën niet rooskleurig, doch thans is dit veel beter. Dit dank zij bijdragen der kinderen: 112, vrijwillige giften 203; bloempjesverkoop 251; op brengst voetbal wedstrijd der veteranen j' 56, en van den wedstrijd kellners Den Boer-Midd. Crt. elftal 5, en ten slotte den vlotten verkoop van 1000 lo ten van f 0.25. Dank brengt de secreta ris aan allen, die daaraan medewerkten en ook aan de winkeliers, die in dezen tijd prijzen afstonden voor de verloting en giften'in natura gaven voor de toch ten, dit ook aan de beide coöperaties, aan den heer Heymans die belangloos het raambiljet ontwierp. Over den melk- leverancier en de directie en het per soneel van de tram heeft het comité niets dan lof. De Reddingsbrigade hoefde niet han delend op te treden. Dat ze er is, blijft een groote geruststelling.. Het Roode Kruis heeft ongeveer 200 keer hulp ver leend, gelukkig niet voor ernstige din gen. Met hulp aan particulieren verdien de het nog 0.35. Zeer dankbaar was het comité weer voor de hulp van den heer Vermeulen jr., die al het materiaal gratis naar het strand deed brengen met zijn vracht auto en het ook weer terug haalde. Tot slot uitte de secretaris zijn groote waardeering voor het werk van de leid sters, leiders en helpers. De voorzitter wees er nog eens op, dat de hartgrondige wensch van het comité blijft, dat ook iemand uit chris telijke kringen in het comité zitting zal nemen. Men heeft kinderen van alle scholen, die mede gaan en dit is ook steeds de bedoeling geweest. Er worden in die richting weer krach tgie pogingen aangewend. De R.K, trokken er alleen op uit, maar toch waren ook bij M. V. S. nog katholieken. Er is bij de aangifte wel eens geprut teld, dat 10 cent per kind per keer of in totaal 80 cent te veel was, maar spr, berekende, dat één kind aan het comité in 8 keer 2.60 kost. Na een korte pauze, werden nog 2 onderwerpen aan de orde gesteld. Ten eerste het verkrijgen van rechtsper soonlijkheid, dan wel het oprichten van een stichting, zulks o.a. in verband met de mogelijkheid van het legateeren aan de school. Het comité zal nader advies inwinnen hoe het beste te handelen en IP.deGruyterJ \&Zoon vj/inkels a--. heel I VooP van f ,0° (uitgez°ödera C.WH IIs""- 10 cent statiegeld voor flesch dan beslissen. Nog kwam ter sprake de groote wen- schelijkheid van het hebben van een Kouten tent, ten deele geschikt voor 't Roode Kruis, ten deele als bergplaats van speelmateriaal enz. Het eerste deel zou dan op de dagen, dat het comité het niet noodig heeft verhuurd kunnen worden. Het ligt in de bedoeling te trachten een tent te laten bouwen als werkobject voor jeugdige werkloozen. Voor de inrichting der tent gaven ver schillende der aanwezigen wenken, die het comité zooveel mogelijk zal opvol gen. Ten slotte heeft de heer Hendriks na mens alle leidsters en leiders en hel pers het comité dank gebracht voor al les wat men doet om de kinderen een prettige vacantie te bezorgen. Teraardebestelling ir. Job. O. EN W. SOUBURG. Dinsdagmiddag is alhier uit het sterfhuis, aan de Ka naalstraat, uitgedragen het stoffelijk overschot van wijlen ir. I- A. G, Job, chef van het inkoopbureau van de Kon. Mij. ,,De Schelde" te Vlissingen. Behalve op den lijkwagen werden vele bloemen en kransen in twee volg- rijtuigen medegevoerd. Een igroote schare belangstellenden heeft den droeven stoet, op weg naar de Noorvorder begraafplaats te Vlissingen gade geslagen. Aan de groeve voerde het woord de heer mr. J. Smit Azn., president-com missaris der Schelde, die den heer Job schetste als een uitstekend hoofdambte naar. RAAD VAN ELLEWOUTSDIJK. ELLEWOUTSDIJK. Maandagmiddag kwam de Raad in openbare vergade ring bijeen. Afwezig de heeren Zoeter en Goetheer. Onder de ingekomen stukken bevond zich een dankbetuiging van H. M. de Koningin voor de betuigde deelneming bij het overlijden van Prins Hendrik. Het nieuw benoemde raadslid, de heer Jeremiasse legde in handen van den Voorzitter de belofte af, waarna hij werd gelukgewenscht en zitting nam. De gemeente-rekening over het jaar 1933 werd daarna voorloopig vastge steld. Namens de commissie van onder zoek deelde de heer Meulenberg mede, dat alles in orde werd bevonden. Het batig slot van den gewonen dienst bedraagt 1483 en dat van den kapi- taaldienst f 508. Het besluit tot tijdelijke korting op de jaarwedden van de gemeente-ambte naren ad 2Vi pet. werd tengevolge van het verplicht verhaal der pensioensbij dragen (10 pet.) ingetrokken. Aan L. J. van Boven werd vergund gedurende de beide kermisdagen een kraam te plaatsen voor den verkoop van geringe eetwaren, als druiven, enz. Bij de rondvraag zegde de heer M e u- 1 e n berg, dat het zijn goedkeuring niet kan wegdragen, dat tijdens het ver straten steeds dezelfde arbeider in dienst der gemeente is geweest. Zijns inziens was het beter alle werkloozen bij toer beurt daartoe gelegenheid te geven. De V o o r z, achtte zulks voor den goeden gang van zaken niet gewenscht. Zoolang er aan de andere, werkloozen werk verschaft wordt. Spr. verklaarde zich intusschen genegen de zaak in het col lege van B. en W. nader te overwegen. Hetzelfde lid vroeg ook de reden te mogen vernemen waarom van een scheepslading basaltsteenslag ten be hoeve van het Waterschap Ellewouts- dijk havengeld is geheven, hoewel dit lichaam krachtens overeenkomst met de gemeente vrij van alle rechten is. De V o o r z. zegde dat inderdaad schépen in dienst van het Waterschap de haven vrij mogen bezoeken doch de betrokken schipper had benevens ,de materialen voor den polder nog 30.000 kg steen slag voor particulieren aan boord en daarvoor laat de verordening geen ont heffing toe. De heer Meulenberg vond deze regeling zeer onbillijk en in strijd met de verordening, hetgeen de Voorz. te gensprak. De verordening is als voor ieder ander toegepast. Als het Water schap zijn tusschenkomst verleent bij levering van steenslag aan particulieren, wordt geen vrijdom van havengelden verkregen. De heer Meulenberg bleef ten deze met den Voorz.. van meening ver schillen en laatstgenoemde zegde zijn zienswijze niet te kunnen veranciëren. Auto'botsing. KLOETINGE. Dinsdagmiddag om streeks 414 uur zijn op den Kapelschen straatweg, gelegen onder deze gemeen te, twee auto's waarvan de eene kwam uit de richting Kapelle, tegen mekaar gereden. De oorzaak van het ongeval schijnt te zijn, dat de auto, uit de richting Kloetin- ge 'n voor hem rijdenden vierwieligen wagen passeerde. Aan beide auto's werd materieele schade toegebracht. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor- De politie heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Politierechter te Middelburg. Zitting van 4 September. De volgende personen waren gedag vaard: A. A. de Gr., 39 jaar, venter, Hulst, gedetineerd; wegens poging tot diefstal, uit de toonbanklade in den winkel van E. Drummond te Clinge op 20 Augustus j.l. en wegens bedelarij in het café van A. Zegers te Clinge op 10 Augustus j.l. Eisch: 1 maand gevangenisstraf s, 8 dagen hechtenis. Uitspraak idem. V. de R„ 39 jaar, bakker ,Graauw, we gens mishandeling van Cornelis Vlasveld te Clinge, op 8 Juni, door hem een slag in het gelaat te geven. Eisch en uitspraak: f 10 b. s. 5 dagen hechtenis. F. T., 21 jaar, landarbeider, Hulst, we gens mishandeling van Ludovicus Tael- man en Apolonia Taelman te Hulst op 5 Juli, door deze te schoppen en te slaan. Eisch en Uitspraak: f 15 b. s. 10 d.h. Ie- C. R., 28 jaar, koopman, Ter Neu zen, en 2e. D. R., 33 jaar, koopman, Ter Neuzen, waren op 14 Augustus 1934 door den Politierechter te Middelburg wegens mishandeling van W. Jansen te Roosen^ daal, en wegens verzet tegen de Maré- chaussée op 2 Juli 1934 te Ter Neuzen, veroordeeld respectievelijk tot 3 maan den en 1 maand gevangenisstraf. De ver oordeeling geschiedde bij verstek. De verdachten waren tegen dat von nis in verzet gekomen. Eisch en Uitspraak: vervallen verkla ring van het verzet. A. O., 53 jaar, dienstbode, Baarland, wegens beleediging van Janna de Vriend te Baarland op 5 Juli 1934. Eisch en Uitspraak: f 10 b. s. 5 d. h. P. van S., 20 jaar, slager, 's-Heeren- hoek, wegens diefstal van eenige liters olie en benzine, toebehoorende aan C. J. Verdonck te 's-Heerenhoek op 20 Juli 1934. Eisch en Uitspraak: vrijspraak. N. de V., 22 jaar, knecht, 's-Heeren hoek, wegens eenzelfde misdrijf, ge pleegd op 10 Juli 1934 te "s-Heeren hoek. Eisch en uitspraak f 25 b. s. 10 d.h. W. P. H., 26 jaar, landbouwersknecht, Zierikzee, wegens verduistering van geldsbedragen van f 2,26, f 1,80 en f 25, toebehoorende aan W. ten Haaf, welke bedragen hij had ontvangen voor door hem afgeleverde melk, gepleegd in Mei j.l. te Zierikzee. Eisch en uitspraak: 1 maand gevan genisstraf. G. P. K., 24 jaar, veldarbeider, Noord- welle, wegens verduistering van onge veer f 20, opbrengst van 18 hl steen kolen, toebehoorende aan J, van der Weele te Zierikzee op of omstreeks Juni 1934. Eisch en uitspraak f 25 b. s. 10 d.h. C. W. P., 37 jaar, schipper, Ierseke, wegens wederspanigheid tegen den bri gadier der rijksveldwacht Van Raaij, toen deze hem ter zake van openbare dronkenschap naar het arrestantenlo kaal overbracht, te Kapelle op 24 Juli 1934. Eisch en uitspraak f 25 b. s. 10 d.h. J. R., 35 jaar, landbouwer, 's Heer Arendskerke, wegens beleediging van den controleur der Crisis-Zuivelwet De Feijter te 's Heer Arendskerke, op 27 Juli 1934, toen deze een karn kwam ver zegelen. Eisch en uitspraak 20 of 10 d. h. J. C. V., 54 jaar, werkman, Vlissingen, wegens verduistering van 2 ladders, toe behoorende aan de gasfabriek te Vlis singen omstreeks Juni 1934. Eisch 20 of 10 d, h. Uitspraak f 15 of 10 d. h. P. J. B., 45 jaar, arbeider, Vlissingen, wegens wederspannigheid tegen de ge- meente-politie te Vlissingen, toen deze hem ter zake van dronkenschap en ra zen en tieren naar zijn woning bracht, gepleegd in den nacht van 19 op 20 Juli 1934. Eisch en uitspraak 15 of 10 d. h, A. V,, 20 jaar, groentenhandelaar te Koudekerke, wegens diefstal van eenige kisten, toebehoorende aan Dingemanse, J. Kuiper en PLouws te Vlissingen op 18 Juni 1934. Eisch en uitspraak 20 of 10 d. h. P. W. N„ 57 jaar, wever, zonder vaste woonplaats, gedetineerd, wegens land- looperij te Middelburg in de maand Augustus 1934. Eisch: 3 d. h. en 2J4 jaar R.W.I. Uit spraak idem. P. P. de K., 54 jaar, werkman, Mid delburg, gedetineerd, wegens landloope- rij te Middelburg in de maand Aug. 1934. Eisch en uitspraak 3 d. h. en 3 jaar R. W. I. Bij de Zondag te Vlissingen gehou den wandelmarsch over 40 km behaalde de Zeeuwsche wandelsportvereeniging te Middelburg, die den tocht zonder uit vallers volbracht, 90 punten. Wielersport, Maandag meldden we, dat de Zeeuw sche Leeuw gedurende enkele weken kampioenswedstrijden houdt. Dit moet zijn: trainingswedstrijden, Zeeuwsch Brabantsche Turnkring van het K.N.G.V. De Zebra turnkring van het K.N.G.V. zal Zondag 30 September voor de ver- eenig;ngen uit Zeeland een bondswan- deldag houden over een parcours van 30 km door Walcheren. Aan dezen tocht kunnen behalve de aangesloten gymnastiek-vereenigingen, ook deelnemen Wandelvereenigingen, wandelafdeelingen van sportvereenigin- gen en particulieren. De start zal plaats hebben om 10 uur bij de sociëteit „De Vernoeging" te Mid delburg. De route is van de Markt over VIas- markt, Kromme Weele, Seisstraat, Seis- plein, Seisweg, Meliskerksche weg, Kloosterweg, Roosjesweg, naar Dom burg, waar de officieele rustplaats is. Vandaar langs den Noordweg naar de Markt te Middelburg, die bereikt wordt over de Singels, Veersche Brug, Neder- straat, Rotterdamsche Kade, Dam, Kor te en Langedelft. De leiding berust bij den hoofdconsul afdeeling wandelsport, den heer J. A. Bal, Balans te Middelburg en het kring- bestuur. secretaris de heer R. van Roo te Middelburg, Notaris mr. P. Loeff heeft Dinsdag middag in Café Centraal aan het Dorps plein te Koudekerke in het open baar verkocht: Een huis met erf en tuin, aan den straatweg van Koudekerke naar Vlis singen tegenover de oude begraafplaats te Koudekerke groot 2 aren 72 centia ren. Kooper: J. W. Christiaansen, timmer man en aannemer te Koudekerke q.q. voor 1700. Elec. Drukkerij G. W, den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6