GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. LAüDBOUW. NEDERLAND UIT DE LUCHT GEZIEN. BE ZELFMOORDENAAR. BÜITSCHLAND. BRAZILIË. CHINA. 1 winnen en het is bovendien niet on mogelijk, dat zij, op deze wijze studee- rende, van de wetenschap, die zij op doen, meer profijt zouden trekken, dat hun lust en belangstelling voor de stu die en hun liefde voor de wetenschap er door zouden vermeerderen". ZEEVAARTSCHOOLLEERLINGEN De minister neemt maatregelen Naar de Stand, verneemt is de aan dacht van den minister van sociale za ken gevestigd op de moeilijkheid voor de leerlingen der Zeevaartscholen, dat zij na hun theoretische opleiding niet in staat zijn practisch zich te bekwamen omdat de koopvaardij geen behoefte heeft aan hun kracht. Bij een eerste on derzoek is gebleken, dat inderdaad het aanbod van opgeleiden belangrijk groo- ter is dan de behoefte. Na overleg met de Zeevaartscholen en met de koopvaardij, heeft de minister een commissie ingesteld die de zaak voor dit jaar ter hand neemt. In deze commissie hebben zitting de heeren E, P. Westerveld, oud-minister van Mari ne, G. L. Heeris, secr.-penn. der Ned. Reedersvereeniging, W. Polderman, in specteur van het Nijverheidsonderwijs en mr. H. B. Wildt Meyboom, hoofdcom mies bij het Dep. van Soc. Zaken. De bedoeling is, dat wanneer de ouders medewerking verleenen, door 'n bescheiden toelage vanwege het depar tement het mogelijk gemaakt wordt dat ongeveer 100 jongelieden eerlang zullen kunnen gaan varen om zich practlsch te bekwamen. in de „Netherlands-Colonil Trade Re- view" vertelt Hendrik Willem van Loon over zijn indrukken, die hij van ons land kreeg bij een luchtreisje, De „Msb." bericht daarvan als volgt: „Ik kende het land, waar ik geboren was, niet, totdat ik het uit de lucht zag. Tot zoolang had ik het slechts van een kerktoren aanschouwd en toen zag het er precies zoo uit als het er uit moest zien een geschikte plaats voor hen, die toegewijd zijn aan hun fietsen. Ik had een zwak voor de fiets. Ik was ge boren in een tijd, waar ieder kind in staat geacht werd een fiets te besturen vóór dat het nog geleerd had te loopen. Dagelijks zag ik over mijn huis te V e e r e eenige dozijnen K. L. M.-vlieg tuigen passeeren. Ik ontmoette een groot aantal piloten. Het waren prach tige jonge Grieksche goden (zulks ver zekerden mij de vrouwelijke leden van de familie), groot en slank en met dien „verren blik", den echten pioniers eigen. Ik schat mijn gewicht op 200 pond (de Grieksche goden kwamen nooit boven de 150); een halve eeuw diep-gebogen zitten over wijsgeerige folianten had er toe bijgedragen mij zulk een uiterlijk te verschaffen. Ik was er van overtuigd, dat zulk een luchtschip nooit in staat zou zijn de oppervlakte van de aarde te verlaten. De machines zouden weigeren. De piloten zouden zenuwachtig aan alle handles trekken .De wielen zouden over het gras suizen. De marconist zou wan hopige signalen uitzenden om hijschkra- nen en tractoren, maar we zouden niet vooruit komen gelijk de oude Jonas. Ik zou op de meest onhoffelijke wijze uit Zoo vaak Bruno Leist in het restau rant naar de tafeltjes om hem heen keek, gevoelde hij in 't diepst van zijn ziel moordlust, "t Was niet aan te zien, welke lekkernijen die menschen daar veror berden Hij staarde dag- in dag uit op die slappe gekookte sla, op altijd weer hetzelfde brood en de compote, waaruit zijn middageten bestond. Dat ging nu al zes maanden zoo, en Brumo. Leist werd voortdurend droefgeestiger. „Dieet!" had de dokter gezegd. „U moet onvoorwaardelijk op dieet Anders sta ik voor niets in. Iedere overtreding daarvan kan Uw dood beteekenen." Destijds onder den indruk van hevige nier pijnen, had Brumo Leist volgaarne beloofd, zich alleen met sla en andere bladgoenten te zullen voeden. Maar nu, nu hij allang niet meer voelde, dat hij nieren had, nu bracht het zien van dat onveranderlijke stilleven op zijn bord hem tot razernij. Hij waagde het echter met, weer naar den dokter te gaan, die zou m staat zijn, hem zelfs de sla en het miniraalwater te verbieden Het leven was toch al' zoo weinig waard! 'De zaken gingen slecht, de schuldeischers maanden, en zijn meisje beviel hem ook niet meer. Ze sleepte hem altijd mee een lunch-room in en dronk maar zoo, waar hij bij zat, koffie met slagroom en at het eene gebakje na het andere, terwijl hij „slappe thee" con sumeerde. Ja Lintscherl beviel hem niet: hij be gon er aan te twijfelen, of ze werkelijk wel een goede, liefhebbende opofferings gezinde vrouw en moeder zou zijn een meisje dat zooveel gebak at.... In stilte echter vreesde hij, dat hij ook Lintscherl niet meer beviel. „Praat toch niet altijd over eten f had ze onlangs nog ongeduldig gezegd. „Ik "eér-ijp het niet; toen we ons verloofden, was je heel anders. Toen vertelde je de kajuit gesmeten worden (bij wijze van offer aan de Heilige Wet van Zwaartekracht), waardoor dan de slan ke Fokker onmiddellijk enorme hoogten zou bereiken, terwijl ik langzaam terug keerde naar de verfrisschingen van het Schiphol-restaurant en de condoleantie- betuigingen van de kellners. Tenslotte kreeg één me toch in een PH en nog iets, voor een trip van Amsterdam naar Londen. Voor het eerst van mijn leven maak te ik kennis met mijn geboorteland. Misschien zou het beter zijn te zeggen: met mijn geboortemoerassen. Ja, toen ik een kind was, zong ik de gebruikelijke liedjes van onze trotsche voorvaderen, die ons land ontworsteld hadden aan de woeste baren en tenslotte hebben geze gevierd. Maar nu, zoowaar helpe mij de hemel, besefte ik, dat er een nationaal lied be stond, dat de waarheid sprak. Dit land was inderdaad ontworsteld aan den greep van de zee. Het was een panne- koek, die vreedzaam dreef op de wate ren van den Oceaan. Het was een leg- puzzle van kleine stukjes land en wa ter en meren en kanalen. Het was een bijenkorf van activiteit, geheel omringd door dijken, dijken even solied als de versterkingen van Verdun, en dijken even zwakjes als de kleine zandrichels, die kinderen opwerpen teneinde het op komend getij te tarten. Sedert dien heb ik heel wat landen gezien en heb ik ieder der vijf wereld- deelen bezocht. Ik ben zeer bevriend met de bergketenen, die voor de ouden het einde van de wereld beteekenden, en ik ben tot de ontdekking gekomen, dat je evengoed zeeziek kunt zijn op den Stillen als op den Atlantischen Oce aan. Ik heb gestudeerd in vergelijkende geographie. Maar nimmer zal ik dat eer ste uur boven de lage landen aan de Noordzee vergeten. Waar ik ook ging, Australië, de Noordpoolzee, Zuid-Ameri- ka, Afrika of de eilanden in de Zuidzee, Overal zag ik sporen van de menschen, die geboren waren in zulke kleine hui zen, die gezellig beschut werden door de hooge groene duinen, menschen, die naar school waren gegaan in die leuk uitzien de speelgoedstadjes, die hun namen ge schonken hadden aan de nederzettingen over de geheele beschaafde wereld, die uitzeilden van deze havens, een dui zend voet beneden ons en wier laatste herinnering aan het vaderland een klei ne, donkere lijn geweest was, die van hier tot daar reikte en die tehuis betee- kende. En wanneer u er prijs op stelt 2C00 jaren historie te zien teruggebracht in een half uur vliegen, maak dan eens een uitstapje met een vliegtuig. Wanneer u dan weer naar beneden komt, zult u ze ker zeggen: „Maar dat kan niet waar WEER RUMOR IN OSS. Een de- zijn Maar het is toch zoo. OVER BOORD GESLAGEN EN VER DRONKEN. De stoomtreiler Zwarte Zee IJM. 27 is Donderdag te IJ m u i d e n van de visscherij teruggekeerd, omdat de 45-jarige gehuwde matroos J. K. uit Egmond aan Zee door een stortzee overboord geslagen en verdronken was. De Zwarte Zee was geruimen tijd opge legd geweest en pas eenige dagen te voren weer ter visscherij uitgevaren. me, hoe mooi ik was en dat je zoo van me hield. Toen spraken we over de bi oscoop en je zei, dat je mij liever, had dan Greta Garbo en Mariene Dietrich tezamen. En nu We zitten nog maar net, of je zegt al: Je moet niet zooveel eten Drink je koffie toch op, ik kan 't niet aanzien Neen Bruno, je bent veranderd, en niet in je voordeel „Eet jij maar eens altijd door zulk spul had Bruno Leist boos geant woord, Lintscherl had de schouders opge haald. „Dat wil een man heeten en kan niet dieet houden Gisteren hadden ze werkelijk ruzie ge maakt. Lintscherl had geschreid en ver klaard: „Ik heb genoeg van je, Je ziet rne niet terug Omdat ze eiken dag met dezelfde f-am naar hun kantoor gingen, kon die becieiging niet ernstig opgevat worden. Maandag zouden ze elkaar stellig bij de bekende halte weer ontmoeten. Maar zoo'n Zondag alleen, dat was niet uit te houden, 's Zaterdags had hij een massa rekeningen gekregen, niet van die aar dige rekeningetjes, die iemand alleen maar meedeelen, hoeveel de schuld be draagt, maar booze, die spraken over verdere stappen, die men zich voorbe hield te doen, als ze niet betaald wer den. Bruno Leist had den geheelen nacht geen oog dicht gedaan en toen hij 's- Zondagsmorgens afgetobd opstond, was hij tot hel !nzichf gekomen, dat het le ven de moeite niet waard was. Er was geen liefde en trouw op de wereld, de zaken zouden steeds slechter gaan en hij zou zijn faillissement moeten aanvra gen. Bij de gedachte hieraan stelde hij zich de vreugde van zijn concurrent aan den anderen kant van de straat voor. Wat zou die zich in zijn dikke witte han den wrijven en met een gehuicheld lachje zeggen: „Die arme Leist. Maar ik zer nachten zijn onbekend gebleven per 1 sonen door verbreking van een ruit de j boerderij binnengedrongen van den land bouwer L, in de Ussenschestraat te O s s De vrouw des huizes werd omstreeks middernacht door gerucht wakker. Zij ontdekte dat een man haar slaapkamer was binnengedrongen, die de linnenkast doorzocht. Toen de inbreker zich ont dekt zag, nam hij ijlings de vlucht, ge volgd door een tweeden persoon, die zich eveneens in de woning bevond. De mannen hebben geen kans gezien iets mee te nemen. In den nacht van Donderdag keerde een patrouille marchaussees te O s s die op de kermis te Berghem surveillan cedienst had verricht, naar de mare chausseekazerne terug. Op den Berg- hemscheweg te Oss hoorden zij in de woning van den vrachtrijder B. een he vig spektakel. De politiemannen drongen het huis binnen waar de bewoner en zijn echtge- roote in een hoogloopende twist waren gewikkeld. De vrouw hield een geladen pistool in de hand en maakte aanstalten dit in de richting van haar echtgenoote af te vuren. Na veel moeite gelukte het de mare chaussee de vrouw, die als een dolle te keer ging, het wapen afhandig te ma ken Zij werd wegens goging tot dood- slag gearresteerd en in de marechaus seekazerne opgesloten. De twist bleek te zijn ontstaan doordat' de vrouw pas tegen middernacht van de kermis te Berghem huiswaarts was gekeerd. Zij had toen een pistool uit haar kleeren te voorschijn gehaald, dat zij op haar echt genoot wilde afvuren. Het pistool, dat met scherp was geladen, is door de po litie in beslag genomen. BLIKSEM IN STRANDTENT. Don derdagmiddag heeft zich een hevig on weer boven Zandvoort ontlast, ge paard gaande met geweldige slagregens- Binnen enkele oogenblikken stonden de laag gelegen straten blank. De blik sem sloeg op het strand aan den zijkant van een tent in, ging in de toonbank door een glazen chocoladekastje, dat ge heel vernield werd, en schoot toen recht het dak door naar boven, waarbij een groot gat gemaakt werd. Een begin van brand werd door den hevigen regenval van zelf gebluscht. In de tent waren ongeveer-twintig per sonen aanwezig, zooda-t de consternatie groot was. De heer W. H. S. uit Amsterdam, die met vrouw en kind een dagje naar Zandvoort gekomen was, werd door den bliksem bewusteloos geslagen, ter wijl zijn zoontje, dat op -zijn arm gezeten was, den rechterarm schroeide. De ontboden geneesheer, dr. C. A. van Fraassen, verleende deJèerste hulp. La ter kon de man huiswaarts keeren, hoe wel aan het hoofd gewond. BLIKSEM VEROORZAAKT ONTZETTENDEN BRAND. Het nabij Hildburghausen gelegen dorp Marifeld (Duitschland) is door een verwoestenden brand geteisterd. Tij dens een hevig onweer was de bliksem had het allang gedacht. Men kan niet concurreeren, met een firma, die al in 1765 opgericht is." En dan.zou hij vol trots naar de schaar in lijst kijken, waar onder een bordje hing met het opschrift: „Met deze schaar werd in 1765 het werk begonnen." Bruno Leist had zich, toen hij de zaak oprichtte, eveneens een groote schaar gekocht en er met vreugde aan gedacht, hoe komende geslachten van Leist onder zijn portret de schaar zou den ophangen en zeggen: „Ja, wij zijn een oude firma. Onze overgrootvader heeft ze in 1932 opgericht, bijna 150 jaar geleden". En nu zouden er geen achter kleinkinderen komen, geen kleinkinde ren, ja niet eens zoons En de schaar kon hij direct wel in 't water gooien, ze zou toch nooit aan den wand hangen. Bruno Leist werd steeds treuriger. Het was schitterend weer. Wat zou hij een heerlijk uitstapje hebben kunnen maken met Lintscherl. Hij zag mannen en vrouwen met rugzakken, naar de tram loopen, en gevoelde zich diep ellendig. Het is de moeite niet waard, nog langer te leven", dacht hij, weer. „Ik wil niet meer leven. Ik maak me van kant". In gedachten zag hij Lintscherl schrei end bij zijn lijk staan, zich wanopig de handen wrijvend, hij zag de krans, die zijn concurrent gezonden had, en de lan ge gezichten van de schuldeischers, die nu naar hun geld konden fluiten. „Hun verdiende loon", bromde hij in zichzelf. „Waarom hebben ze me ook zoo gekweld. Ja, ik maak me van kant, Vandaag nog Maar hoe Hij bezat geen wapen en zou het ook nooit gevraagd hebben, er een in de hand te nemen. Zich ophangen, leek hem niet deftig. „Dat doet een arme drommel alleen maar dacht hij. „Gas!" Ja, dat was al beter. Maar hij mocht de stad niet benadeelen. „In 't water sprin gen 2" Maar dat zou na den regen van gisteren misschien, te koud zijn, en bo vendien kon hij te goed zwemmen. In ïn een landbouwschuur geslagen, die in brand vloog. Tot overmaat van ramp waren de telefoonverbindingen gestoord zoodat de brandweer der omliggende plaatsen niet te hulp kon worden -ge roepen. Het vuur tastte drie woonhui zen, vijf schuren en tien bijgebouwen aan, welke alle in de asch werden ge legd- Joodsche en andere ambtenaren van bevordering uitgesloten. De Duitsche rijksminister van binnenlandsche zaken heeft er in een beslissing dezer dagen op gewezen, dat een aantal groepen van ambtenaren in het Derde Rijk voorloo- pig niet bevorderd mogen worden. Tot hen behooren o.m. de ambtenaren, die lid waren van de sociaal-democratische of staatspartij en zij, die zich hebben te weer gesteld tegen de nationale verhef fing. Als derde groep worden genoemd de ambtenaren, die niet van zuiver Arische afstamming zijn, of gehuwd zijn met een vrouw van niet-Arische afstamming. Onder bevordering wordt niet slechts verstaan het geplaatst worden in een hoogere salarisgroep, doch eveneens iedere verplaatsing van een ambtenaar naar een andere ambtenarengroep. De gevolgen, die dit besluit voor de Joodsche ambtenaren zal hebben, zullen zeer zwaar zijn, daar het naar de mi nister uitdrukkelijk vaststelt, niet slechts van kracht is voor de rijksambtenaren, doch ook voor de landelijke en gemeen telijke ambtenaren, voor onderwijzers, en voor allen, die werken bij de pu bliekrechtelijke lichamen. Drieduizend jaar oude gouden siera den gevonden, Bij het graven van zand op een bouwland ontdekte de land bouwer Wilhelm Theobald te Speyerhof in de Pfalz, dat uit de zeef, waardoor men het zand had gegooid, eenige glan zende metalen voorwerpen rolden. Bij nader onderzoek bleken het zuiver gou den sieraden te zijn. Vlak naast de plaats waar dit gevonden werd, vond men nog in een urn, die men me! geheel kon uitgraven, een ander zu'ver gouden sieraad en een barnsteeneri kraal. De directeur van het museum te Speyer werd van de' vondst op de hoogte ge steld en constateerde, dat de nog geheel onbeschadigde voorwerpen ongeveer drie duizend jaar oud zijn. De barnstee- nen kraal is de tweede, die men .ot nog toe in Zuid-Duitschland heeft gevonden. Men vermoedt, dat op de plaats van de opgraving nog meer kralen verborgen zijn en zal binnenkort een nader onder zoek instellen. De grootste melaatschen kolonie ter wereld, Dank zij den- machtigen steun van een Braziliaanschen phi- lantroop is in Brazilië met medewer king van den volkenbond een reusachti ge melaatschen kolonie gebouwd, waar in niet minder dan 4000 zieken kunnen worden opgenomen. De gebouwen zijn zeer modern ingericht, terwijl al her mogelijke is gedaan, om den ongeluk- kigen zoo weinig mogelijk hun verban ning uit de maatschappij te doen ge voelen. Het werk in deze inrichting wordt door de patiënten zelf verricht. Zij hebben een theater, geven een eigen krant uit, en kunnen sport beoefenen. Het is wel geoorloofd een huwelijk te sluiten maar de kinderen worden dan S9WS!55)3: aanstonds na de geboorte van de ou- i ders weggenomen, omdat de melaatscii- heid geen erfelijke ziekte is, doch al leen door besmetting overgaat. Het eigen geneeskundig instituut staat in het teeken van de belangstelling der geheele wereld en voortdurend wordt er om raad gevraagd bij de bestrijding van de gevreesde ziekte. gespannen dacht hij na. Plotseling ging hem een licht op. Hij herinnerde zich de woorden van den dokter: „U moet on voorwaardelijk op dieet. Iedere overtre ding kan Uw dood beteekenen." Ha, daar had hij het. Zich eens fijn vol eten en dan sterven. Dan had hij tenminste wat aan zijn zelfmoord. Bruno Leist ging het restaurant bin nen en stelde een menu samen, waarbij het water hem al om de tanden liep. Eerst vleeschsoep, dan kreeft, dan een ganzebout, dan aardbeien met slagroom. En een fijne flesch wijn erbij. De kellner keek hem bezorgd aan. „Maar mag U dat wel allemaal eten Zou het U geen kwaad doen Bruno Leist lachte dof, zooals een zelfmoordenaar betaamt, „Het zal me geen kwaad doen?" verklaarde hij, „integendeel, het zal me goed doen Hij at de soep met smaak. Toen ver slond hij vijf kreeften. Bij elke pauze, die hij maakte, dacht hij: „Dat is mijn dood. Ik val stellig ineens om". Maar toen hij na de vijfde kreeft niet alleen nog steeds leefde, maar zich zelf merkwaardig goed gevoelde, begon hij trotsch te worden op zijn krachtige con stitutie en, met grooten ijver viel hij op de ganzebout aan. Daartusschen dronk hij wijn. „Jammer, jammer, dat ik ster ven moet", dacht hij. „Eigenlijk is het leven toch mooi. En met Lintscherl zou het toch ook wel in orde gekomen zijn. En de schuldeischers zouden hebben kunnen wachten. Maar nu is het te laat. Ik kan nu nog wel kalm de aardbeien met slagroom eten. Ik ben toch al ten doode opgeschreven". Tenslotte ging hij tevreden naar huis en legde zich gekleed te bed. „Nu kan de dood elk oogenblik komen," dacht hij. „Maar 't is toch fijn geweest*. Hij wachtte en wachttè, en tenslotte viel hij in slaap. Toen hij weer wakker werd, was 't al donker in de kamer en aan den hemel stonden al sterren. Hij Wolven verslinden kinderen. In de omgeving van Nanking worden zooveel kinderen door wolven gedood, dat cïe autoriteiten een belooning van 40 Chl- neesche dollars hebben uitgeloofd voor wie een wolf dood of levend vangt. De dieren houden zich vooral op in het dorp Hsiaolingewei in het Mauso leum-park. Zij zijn zoo brutaal, dat zij onlangs een vrouw aanvielen, die een zuigeling, op den arm droeg. .Het dier wist aan de vrouw het kind te ontruk ken en ermee te ontkomen. ONTSMETTING VAN TARWE, GERST EN ROGGE. De Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen schrijft ons: Ter verbetering van de opkomst en ter bestrijding van de ziekten, die met het zaaizaad worden overgebracht, wordt ontsmetting van alle uit te zaaien tarwe, gerst en rogge dringend aanbevo len. Geen korel worde onontsmet uitge zaaid, dus ook niet van te velde en op partij goedgekeurde tarwe, gerst of rog- ge. De voorschriften voor de ontsmetting waarbij de middelen in alphabetische volgorde worden genoemd, luiden: Natontsmetting. Tarwe en Gerst. Afdoende bestrijding van steenbrand en kiemschimmels bij tarwe en gerst en van de strepenziekte van de gerst wordt verkregen door het zaad om te scheppen met een oplossing van Ceresan natontsmetter, of van Ger- misan ter sterkte van 3 per hl (bij tarwe plm. 80 kg, bij gerst plm. 65 kg) wordt van deze oplossing 3 liter ge bruikt, wat dus ongeveer overeenkomt met 100 gram (1 ons) van de ontsmet- tingsstof op 3 liter water. Het omschep pen moet met de uiterste zorg geschie den zoodat men er van verzekerd Kan zijn, dat alle korrels voldoende bevoch tigd zijn. Zie verder wat medegedeeld wordt over de machinale omschepme- thode en onder het hoofd algemeene opmerkingen. In de meeste gevallen wordt ook reeds afdoend resultaat bereikt bij aan wending van bovengenoemde middelen ter halve sterkte, dus 1/4 eveneens bij gebruik van 3 liter per hl. Voor tarwe en gerst, die ter keuring te velde wordt aangegeven, wordt ech ter aangeraden zekerheidshalve steeds de sterkere oplossing te nemen. Voor zwakke partijen zaaizaad, die er dit jaar niet, of slechts in geringe mate zullen zijn, kan men een oplossing gebruiken van 2 terwijl alsdan de hoeveelheid vloeistof per hl beperkt wordt tot 2 liter. Bij gebruik van meer oplossing wordt nl. de kans op kiembeschadiging grooter, daar de ontsmettingsvloeistof dan ge makkelijker tot de kiem doordringt. Rogge wordt tegen kiemschimmel ont- betastte zich, om te ontdekken, of hij misschien gestorven was, zonder het zelf fe weten. Maar wat hij voelde, was geen spook, maar vleesch en bloed. Hij ge voelde zich niet eens ziek. Het eenige verschil, dat hij ondervond4 bestond daarin, dat hij niet, zooals anders, hon gerig was. Maar dat kon per slot zijn oorzaak hebben. Dezen avond ging Bruno Leist' niet meer uit, maar ging vroeg slapen. Hij twijfelde er nu niet meer aan, of ditmaal zou hij niet weer opstaan. Maar den volgenden morgen ontwaak te hij frisch en opgewekt en verbaasde zich ten zeerste, dat hij niet dood was. Hij keek op de klok en sprong toen snel uit het bed. Bij de halte ontmoette hij Lintscherl. Aarzelend kwam ze naar hem toe. „Ben je nog boos op me vroeg ze. „Wat was ik toch dom". Hij drukte haar innig de hand. „Neen Lintscherl, het was alles mijn schuld. Weet je wat, vanavond gaan we naar Grinsing". Ze knikte, „Je bent een schat", zei Z6« ii I be*»"'1 Bruno Leist gevoelde een diepe vreug de: Lintscherl beviel hem weer, en hij wist, dat zij hem ook weer mocht.. Op zijn kantoor aangekomen haalde hij de groote schaar uit de la en wreef ze, tot ze glom. Nu zocht hij een passend plaatsje aan den muur. Tegenover zijn bureau moest ze hangen en het bordje eronder met 't opschrift: „Met deze schaar werd op 1 Maart 1932 het werk begonnen." En de achterkleinkinderen zullen op het verbleekte portret wijzen en zeggen: „Dat is onze overgrootvader, de oprich ter van onze firma. Dat was een kerel Hij ging bijna failliet en een paar jaar later was hij de rijkste man van de stad. Ja, ja, dat was een kerel, zulke vind je er niét meer," En in gedachten zag hij, hoe de klan ten vol eerbied toestemmend knikken.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7