belastingvrij. Prima en Billijk. RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. ONDERWIJS. MIDDELBURG. ZUID-BE VEL AND. VELO WASCHMACHINE MAATSCHAPPIJ N.V. MEER PAN 100 FILIALEN IN NEDERLAND van de vereischte stempels, werd pro ces-verbaal opgemaakt. De garnalenpellerij is belangrijk uitge breid. In Arnemuiden en in Breskens is een nieuw bedrijf ingericht, ieder met ongeveer 60 huisgezinnen, waar voor re kening van deze bedrijven wordt ge peld. Voor het pellen van garnalen wordt een vergunning vereischt, af te geven door den burgemeester, na inge wonnen advies van den keuringsdienst. Deze vergunning wordt niet verleend al vorens voldaan is aan de gestelde eischen. De garnalen moeten op een aparte hiervoor bestemde en zindelijk gehouden plank gepeld worden. Er moet steeds een gereede waschgelegenheid aanwezig zijn met zeep en handdoeken bovendien moeten vertrek en gezin aan de noodige eischen van zindelijkheid vol doen. Het aantal consumptie-ijsbereiders be droeg 180 en breidt zich nog steeds uit. Alvorens vergunning gegeven wordt tot het bereiden van consumptie-ijs, wordt eerst ter plaatse een grondig onderzoek ingesteld naar den toestand van de be reidingsplaatsen en het benoodigde ma teriaal. In totaal hebben in Zeeland 12346 in specties plaats gehad en werden ter plaatse 550276 oartijen gekeurd. Deze controle wordt thans verricht door één hoofdkeurmeester met drie keurmees ters, die tevens ook voor de monsterne ming zorg dragen. De groote rijkdom aan water maakt, dat Zeeland een buitengewoon moeilijk te bereizen provincie is en is oorzaak van veel oponthoud. Door de aanschaf fing van de auto is thans echter veel te verwezenlijken wat vroeger alleen ten koste van groote uitgaven aan logies kosten mogelijk was. De overnachtingen kwamen grootendeels te vervallen, ter wijl ook het maken van zoogenaamde lange dagen, waarvoor extra vergoedin gen werden verstrekt, overbodig waren. De post reis- en verblijfkosten op de be grooting voor 1934 kon dan ook met een bedrag van 1650 worden verminderd. Doordat thans in korten tijd veel werk kan worden verricht, zal getracht wor den, niettegenstaande de inkrimping van het personeel, toch eenzelfde ar beidsprestatie te leveren als vóór de aanschaffing der auto. In het laboratorium werden 11401 monsters onderzocht, waarvan 1052 niet aan de gest'elde eischen voldeden, 531 partijen werden aan de consumptie ont trokken. „HANDELSBELANG" ORGANISEERT WEDEROM EEN WINKELWEEK. Van 27 September tot 6 Octo ber. Een nieuwe attractie: prijsbonnen-reclame. De Vereenlging „Handelsbelang" heeft besloten dit jaar wederom een winkel week te organiseeren en wel van Don derdag 27 September of tot en met Za terdag 6 October a.s. Het pièce de résistance is een étalage wedstrijd, waaraan alle Middelburgsche winkeliers kunnen meedoen. Als jury voor dezen vreedzamen kamp zal even als de vorige maal het publiek optreden. De deelnemende winkeliers worden in zes groepen verdeeld, te weten: le voe- dings- en genotmiddelen; 2e meubelen, kantoor, en woninginrichting; 3e manu facturen, kleeding en modes; 4e huis houdelijke en luxe artikelen; 5e boek en kunsthandel; 6e slagers. Iedere groep zal afzonderlijk worden beoordeeld en er zullen voor elke groep aparte prijzen worden toegekend. Door deze groep-indeeling wordt de beoor deeling voor het publiek gemakkelijker en verkrijgt men tevens een rechtvaar diger beoordeeiing. Daar in verband met den aard van het artikel de étalages van de groep slagers niet lang in stand kunnen blijven, zal de étalage-wedstrijd en de beoordeeling van deze groep zich beperken tot Woensdag 3 October a.s. Teneinde het publiek aan te moedigen de étalages te beoordeelen, zullen voor degenen die den juisten uitslag hebben ingezonden of dezen het meest nabij ko men, geldprijzen, in waardebons, te be steden bij de deelnemende winkeliers, tot een totaal bedrag van f 105 worden beschikbaar gesteld. Om den éialage-wedstrijd des te at tractiever te maken en het publiek tot kuopen aar te moedigen, zal nog een prijsbonne n-r e c 1 a m e worden georganiseerd. Deze reclame is bedoeld als een bij zondere attractie, die door het koopend publiek ten zeerste op prijs zal worden gesteld, zooals uit ervaring in andere plaatsen reeds is gebleken. Er zijn 6 loterijen aan verbonden met een totaal prijzenfonds va.n I 375. De loten daar voor worden door den winkelier op de volgende wijze verstrekt.. Van eiken besteden gulden geeft hij den kooper één bon gratis waarop deze zijn naam en adres invult, en in een der 5 bussen werpt, die op verschillende pleinen en straten van onze stad ge plaatst zullen worden. Uit elke bus worden op Maandag 8 October des avonds te 8 uur in hel openbaar 7 prijzen getrokken. Deze prijzen worden verstrekt in waardebons van één gulden, die aan de winnaars worden toegezonden, en alleen ten gel de kunnen worden gemaakt bij de fleel- nemende winkeliers. Het prijzenfonds bestaat uit totaal» 5 prijzen van f 25; 5 van f 15; 10 van f 10; 15 van f 5. Bij besluit van B. en W. van Middel burg d.d. 24 Aug. j.l. werd aan deze verlotingen goedkeuring verleend. Het batig saldo van deze loterijen komt ten goede aan het Plaatselijk Cri siscomité. Het hoeft zeker nauwelijks betoog, dat het initiatief van „Handelsbelang toejuiching verdient. In tijden, als we thans beleven, heelt een winkelweek bijzondere aantrekke lijkheid als uiting van commercieelen moed en commercieel doorzettingsver mogen. Niet bij de pakken neerzitten, is het parool. Wij hopen, dat dit parool verstaan zal worden, zoowel door de winkeliers a»s door het publiek. KONINGINNEDAG Behalve door het vlaggen, zich tooien met Oranje, de parade en de carillonbe speling is de verjaardag van H.M. de Koningin gisterenavond nog herdacht met muziekuitvoering en fakkeloptocht. In tegenwoordigheid van een zeer groote massa belangstellenden bracht het Middelburgsch Muziekkorps van 8 tot 9 uur een nationaal programma ten gehoore op den tent op het Molenwater. Tegen half tien formeerde zich op den Zuidsingel de fakkeloptocht,, bestaande uit de padvindersband, het bestuur van „Uit het Volk-Voor het Volk" en het Middelburgsch Muziekkorps- Precies te half tien zette de stoet zich in beweging langs Zuidsingel, Noordstr., Markt, Langedelft, St. Janstraat, Kade Kóningsbrug, Stationsstraat, Loskade, waar halt werd gehouden en eerst het „Wilhelmus", daarna het Zeeuwsche Volkslied ten gehoore werd gebracht. Het ging toen verder door Puntpoort- straat, Eigenhaarstraat, Goesche Koren markt, Kóningsbrug, Kaden, Bateau Port, Dam, Kortedelit, St. Pieterstraat, Balans. Abdij, waar weder halt werd ge houden. Daar de Commissaris der Konin gin nog buiten de stad vertoeft, kon hem niet de gebruikelijke serenade gebracht worden. Het korps speelde het Wilhel mus. Langs Balans en Burg werd tegen elf uur de Markt bereikt, waar op den pui van het Stadhuis de waarnemende bur gemeester, de heer M, H. Boasson, den stoet afwachtte. Hij heeft met het be stuur de taptoe van de padvinders en het Zeeuwscli Volkslied en het Wilhel mus van het Muziekkorps aangehoord en spontaan met vele honderden ingestemd met het „Leve Koningin Wilhelmina", waarmede de voorzitter van „Uit het Volk" de korte herdenking van den jaardag van de Koningin besloot. Het Stadhuis was belicht, wat alom op den tocht zichtbaar was De waarnemende burgemeester dank te voor muziek en optocht. De heer De Graaf dankte in den hal muziekkorps, padvinders en politie. Duizenden waren op den been geweest om op deze wijze mede te getuigen van hun aanhankelijkheid aan de Vorstin, dit jaar des te meer nu Zij zoo zware slagen te dragen kreeg. Zeer sympathiek was het toen de stoet de Burg overtrok toen halt te houden bij de woning van den vice-voorzitter van Uit het Volk, den heer C- W. D'huij, die dit jaar door ongesteldheid verhinderd was mede te marcheeren, maar die toch reeds buiten kon komen om te danken voor de attentie. Niet goed te begrijpen is de schroom van zoo veel honderden om mede te zin gen, zelfs deed men het niet toen de bestuursleden in de Abdij het goede voorbeeld gaven. Een excursie naar Zeeland. Gisteren heeft de Rotterdamsche Graanstudieclub, waarvan zoowel lei ders als personeel van graanfirma's lid zijn, met 170 leden en introduce's een ex cursie naar Zeeland gemaakt. Het ge zelschap kwam te 9.22 met een extra Dieseltrein in ruim anderhalf uur te Vlissingen aan. Te 10.15 vertrok men met de „Koningin Wilhelmina" naar Breskens en van daar per extratram van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg maatschappij naar Sas van Gent. Daar is des middags een bezoek gebracht aan de N.V. Stijfsel Glucosefabriek „Sas van Gent". Langs denzelfden weg zijn de Rotter dammers naar Vlissingen terug gekeerd, waar zij het middagmaal in hotel Oos terhuis gebruikten alvorens met den Dieseltrein te 10.22 naar Rotterdam te rug te keeren, RAAD VAN WEMELDINGE. De financieele positie van het armbestuur wordt ongunstiger. WEMELDINGE. Donderdagnamiddag vergaderde de Raad. Afwezig met ken nisgeving de heer P. Cysouw. Ingekomen was een dankbetuiging van de Konin gin voor het blijk van deelneming, ge toond bij het overlijden van den Prins der Nederlanden. Naar aanleiding van de ingekomen begrooting voor den dienst 1935 van den Keuringsdienst voor vleesch en vee in den Keuringskring Kruiningen, werd op voorstel van B. en W, besloten nadere inlichtingen te verzoeken aangaande een voorgenomen korting Van slechts pet. op de jaar wedden van het personeel van dezen dienst en omtrent den geraamden post van f 700 voor autohuur. Besloten werd VELO TAFELBILJARTS (Ingez. Med.) met den Waterstaat een overeenkomst aan te gaan, betreffende den verkoop van een strookje grond, groot 28 ca, gedeelte verlengde Breedeweg aan de Postbrug voor een bedrag van f 2,80. Bij de behandeling van de rekening van het burgerlijk armbestuur over den dienst 1933 werd door den heer F. W a- b e k e Az- namens de commissie be last met het onderzoek dezer rekening rapport uitgebracht. Spr. gaf een over zicht van den financieelen toestand van het armbestuur, waarbij geconclu deerd werd, dat de stand der middelen in verband met de tijdsomstandigheden minder gunstig wordt. De heer Linde.nbergh merkte op, dat de toestand z.i niet onrustbarend kan worden aangemerkt, waarmede al le leden het eens waren. De rekening werd daarna goedgekeurd. M'et betrek king tot de gemeenterekennig, (dienst 1933, werd door den heer Linden- b e r g h rapport uitgebracht namens de daarvoor benoemde commissie Spr. zeide dat het de commissie opgevallen was, dat in afwijking van hetgeen als ge woonte gold, een rioleering tusschen openbaar voetpad en particulier terrein was uitgevoerd zonder bijdrage van den aanliggenden grond-eigenaar. De pom- missie erkende echter het belang van de aangebrachte verbetering. De V o o r z. zeide, dat deze verbete ring uitsluitend in het belang van de gemeente is aangebracht en niet mag worden beschouwd als particuliere be voordeeling. Spr. was nog niet in func tie of nauwelijks in dienst, toen dit werk is uitgevoerd krachtens een vroe ger genomen besluit van B. en W„ dat j volgens de opvatting van den gemeente- i opzichter ook zeer noodig was. De re- j kening werd daarna voorloopig vastge- steld in o.ntvang op f 72831 en in uit gaaf op f 69680 op den gewonen dienst, l en op een bedrag van f 3620 in ontvang en uitgaaf op den kapitaaldienst. Aangeboden werd de gemeentebe- grooting, dienst 1935; Als leden der commissie tot het nazien dezer begroo ting werden benoemd de heeren P. Lin- denbergh, F. Wabeke Az. en P. Cysouw. Een voorstel tot het beschikbaarstel len van gelden voor de verbouwing der voormalige schoolwoning in de Wilhel- minastraat werd behandeld in besloten zitting. Na heropening is het aangeno men met 5 stemmen yoor en 1 stem, die van den heer Wabeke Az., tegen, Op een Verzoek van mej/ A. M. J. Zwitse- laar om ontheffing van den huur over het tijdvak van medio October tot 1 Januari a.s. werd met .algemeene stem men gunstig beschikt. Bij het punt „voor komende zaken" vroeg de heer D e J o n g e of B. en W. Feeds werkobjecten op het oog hebben voor werkverschaf fing. De V o o r z. beantwoordde deze vraag ontkennend op de begrooting '35 is een flink bedrag van f 3500 uitgetrok ken voor steunverleening. De heer L i n- denbergh informeerde naar de mo tieven die hebben geleid tot straatver lichting gedurende de maand Augustus; spr, meende, dat zulks niet de gewoon te was en niet overeenkomstig eenig raadsbesluit. De V o o r z. zegde, dat deze verlich ting als proef gold op donkere avonden. Spr. meende, dat deze materie uitslui tend aan de beoordeeling van B. en W. is, hoewel spr. deze aangelegenheid gaarne desgewenscht in den Raad wil behandelen u IERSEKE. Dinsdag a.s. zal de Raad dezer gemeente vergaderen. Aan de orde o.m. benoeming uit 8 sollicitanten van een grafdelver; heffings- en invorde ringsverordening staanplaatsen; ïSem havenrechten enz.; idem havenregle ment (politiebepalingen); idem instruc tie havenmeester. Alls laatste punt staat op de agenda; regeling voor de te werk stelling van werklooze arbeiders. Kantongerecht Middelburg. Veroordeeld werden wegens: overtredingen van verkeersregelingen, bepalingen der motor- en rijwielwet enz.: P. B. te Kwadendamme 2 x 5 b. s. 5 d. h. voor iedere boete; W. de W. te Veere f 1 b, s. 1 d. h.; M. P. S. te Nieuw en Sint-Joosland 1 b. s. 1 d. h. J. B. te Middelburg 3 b. s.; 3 d. h.M. Z. te Heinkenszand 10 b. s. 10 d. h.; C. E. B. te Goes 5 b. s. 5 d. h. A. P. K. te Vlissingen 2 b. s. 2 d. h.; A. J. S. te Kapelle 2 b. s. 2 d. h.; W. v. L. te Kloetinge 2 b. s. 2 d. h.j J. W. T. te Goes 2 b. s. 2 d. h.; W. F. v. G. te Rilland-Bath 2 b. s. 2 d. h.; M. v. d. H. te 's-Gravenpolder 3 b. s. 3 d. h.M. v. d. H, te 's-Gravenpolder 3 b. s. 3 d. h.; M. v. d. H. te 's-Gravenpolder 5 b. s. 5 d. h.; M. v. d. H. te 's-Gravenpol der 5 b. s. 5 d. h.; P. v. B. te Hans- weert 3 b. s. 3 d. h.; K. v. d. G. te Vlis singen f 2 b. s. 2 d. h.; D. W, H. te Ka pelle 2 b. s. 2 d. h.; E. P. te Oost- en West-Souburg 5 b. s. 5 d. h.; P. B. te Kortgene 3 b. s. 3 d. ta; H. B. te Kort- gene 5 b. s. 5 d. h.; M. L. M. te Kort gene 5 b. s. 5 d. h.; J. J. V. te Kort gene 3 b. s. 3 d. h.; D. J. K. D, te Kortgene 3 b. s. 1 week tuchtschool; A. W. te Vlissingen f 2 b. s. 2 d. h.; J. M. K. te Kloetinge 5 b. s. 5 d. h. BIJ TAL VAN VROUWENZIEKTEN verschaft het natuurlijke „Franz-Josef"- bitterwater een goeden stoelgang en geeft hét de best mogelijke verlichting. (Ingez. Med,). Heden is het 45 jaar geleden dat ds. P. Bokma sedert 1904 Ned. Herv. Pred. te Schiedam het predikambt aan vaarde. Op 1 September 1889 deed ds. Bokma n.l. zijn intrede bij zijn eerste ge meente en stond o.m. te Bruinisse. Jeanne KloosReyneke van Stuwe 60 jaar. Mevrouw KloosReyneke van Stuwe, bekend Nederlandsch schrijfster, her denkt heden haar 60en verjaardag. Jeanne Reyneke van Stuwe werd ge boren te Solo (Java) en doorliep de H. B.S. voor Meisjes. Op 4 Januari 1900 trad zij in het huwelijk met den dichter Willem Kloos. HET RISICO VOOR FILMSPELERS Hachelijk avontuur van Hans Albers. De Noorsche bladen bevatten een be richt over een vrij ernstig incident tij dens een filmopname, dat den Duitschen artiest Hans Albers bijna het leven ge kost heeft. Het incident vond plaats tijdens de opname voor de film „Peer Gynt,, die op het oogenblik in de nabijheid van het stadje Vaagan, iets ten Zuiden van Hor- tensfjord gemaakt wordt. In een bijzon der moeilijke scène moest Hans Albers in een rijdenden wagen springen, waar mede twee bruidsmeisjes werden ver voerd. Op het moment, dat Albers op den wagen sprong, werden de paarden schichtig en gingen in een razende vaart het steile bergpad af. Met groote in spanning gelukte het Hans Albers ten slotte de paarden tot staan te brengen, waardoor op het laatste oogenblik voor komen werd dat het voertuig met de zich daarin bevindende personen in een 30 meter diepe gletscherspleet stortte. Hans Albers en de beide Noorsche ac trices Sperati en Leikvang werden ech ter uit den wagen geslingerd en liepen verwondingen op. De actrice Sperati werd het zwaarst gewond en moest met een hersenschudding en verwondingen aan den rug oogenblikkelijk naar het ziekenhuis worden vervoerd. DE NIEUWE SPELLING Hoe het in de praktijk vermoe delijk zal gaan. Van officieele zijde wordt medege deeld: Het blijkt, dat het velen nog niet dui delijk is, hoe het met de vereenvoudigde schrijfwijze bij het onderwijs zal toegaan, nu de Koninklijke besluiten zijn vastge steld, waarbij de vereenvoudiging voor verschillende examens is voorgeschre ven. Daarom de volgende voorlichting: Gaf de wet aan den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen de bevoegdheid om voor openbaar en bij zonder onderwijs de te volgen schrijfwij ze voor te schrijven, dan zou hij inder daad het gestelde doel gemakelijk en in eens kunnen bereiken. Zoo is het echfer niet, noch voor het openbaar, tioNi voor het bijzonder onderwijs. De examens, waarvoor nu bij de Ko ninklijke besluiten de nieuwe regeling is voorgeschreven, zijn bet eindexamen der gymnasia, het staatsexamen voor toelating tot de universiteit, het eind examen der hoogere burgerscholen, het staats-onderwijzersexamen, het eindexa men der kweekscholen en het hoofdon derwijzersexamen. Het vöor de hand, dat de scholen, waarvoor de genoemde eindexamens gelden, de nieuwe schrijfwijze in haar onderwijs zullen opnemen- Want het is niet wel denkbaar, dat men er de leer lingen iets ander zal onderwijzen dan wat zij bij hun eindexamen noodig zul len hebben. Van de onderwijsinrichtin gen, die voor staatsexamens opleiden kan hetzelfde worden gezegd. Het is te verwachten, dat de nieuwe regeling ook zal worden ingevoerd bij de examens voor de toelating tot al deze scholen. Zoo zal de nieuwe schrijfwijze ook bij de zoogenaamde lagere oplei dingsscholen haar intrede doen. Het ligt in het voornemen van de re geering voortaan, bij ide voörwaarden voor het verleenen van rijkssubsidie in de kosten der vanwege de mulo-vereeni- gingen afgenomen examens als eisch te stellen, dat bij het schriftelijk werk voor die examens de candidaten de vereen voudigde schrijfwijze zullen volgen. Hoe zal het gaan met de overige scho len? Om een bepaalde schrijfwijze voor een bepaalde lagere school vast te leggen, staan verschillende wegen open- Zij kan in het leerplan van de school worden op genomen Ook kan zij voor de openbare school door het gemeentebestuur, voor de bijzondere school door het schoolbe stuur, worden voorgeschreven. Voor de openbare school wordt het leerplan krachtens artikel 25 der Lager-onder- wijs-wet 1920 door het hoofd der school ontworpen in overeenstemming met den rijksinspecteur vastgesteld door burge meester en wethouders. Bij verschil tus schen dit college en den inspecteur be slist de minister, den onderwijsraad ge hoord. Hier kan derhalve de minister den inspecteur opdragen de nieuwe schrijf wijze als voorwaarde te stellen en bij hem in beroep te komen ingeval van geschil met burgemeester en wethou ders. Zoolang geen nieuw leerplan or geen wijziging in een bestaand leerplan wordt vastgesteld bbift de rege>'n. zo<- als zij is. Het initiatief is bij het ho ld der school. Men ziet, dat zelfs tegenover de open bare school de enkele rijksscholen daargelaten de macht van den minis ter gering is. Zijn invloed is hoofdzake lijk indirect. Over het bijzonder onderwijs reikt de zeggenschap van den minister nog min der ver. Het leerplan wordt vastgesteld door het bestuur en meegedeeld aan den in specteur. Indien deze meent, dat het niet voldoet aan de wettelijk gestelde eischen en het schoolbestuur weigert het te wijzigen, dan kan hij de onder wijsraad verzoeken, dit uit te maken. Met wettelijk gestelde eischen heelt men hier niet te maken; dus al blaakte de onderwijsraad van liefde voor de nieuwe schrijfwijze, dan zou ook hij In deze bevoegdheid niet licht eeti middel vinden om in te grijpen. In dwangmiddelen ligt dus de macht van den minister niet. Er is ter inder daad medewerking noodig van allen, die in onderwijszaken iets hebben te zeggen. HET MIDDELBAAR ONDERWIJS TE VEEL OMVATTEND? Voor vele jongens wordt de glans der jeugd verduisterd. Ter gelegenheid van de algemeene vergadering van de vereen, van Leer aren bij het M.O., die te Haarlem wordt gehouden, had ten stadhuize aldaar n officieele ontvangst plaats. De burgemeester, de heer C. Maar schalk, heeft daarbij een rede gehouden, waarin hij o.m. betoogde, dat ons mid delbaar onderwijs te veel omvattend is geworden, zoowel wat betreft het aan tal vakken als den omvang, die dat on derwijs in elk dier vakken heeft gekre gen. „Het is natuurlijk, aldus spr., dat een leeraar het bepaalde vak, dat hij on derwijst op een hoog plan plaatst en zijn leerlingen zooveel mogelijk kennis daarvan wil bijbrengen, maar de bij zondere aanleg van alle leerlingen gaat niet in dezelfde richting, niet ieder vak is voor het volgend leven even belang rijk, en het kan naar mijn meening niet uitblijven, dat daardoor aan het bevat tingsvermogen van normale leerlingen te groote eischen worden gesteld, dat zij met een behoorlijke normale inspan ning het onderwijs in die vele onderdee- len niet kunnen verwerken. Het gevolg daarvan is, dat voor velen dat onderwijs een kwelling wordt, dat het nevens den schadelijken invloed in niet weinige gevallen op den lichame- lijken toestand, buiten verhouding veel vrijen tijd eischt voor en na en tusschen de schooluren en vaak om toch maar niet achter te blijven en het noodzake lijke diploma te behalen daarenboven, nog noopt tot het nemen van extra-les sen. Voor de ouders veeltijds onbevroe- de, zeer drukkende lasten. Kan het wel goed zijn, dat op deze wijze van zoovele jonge levens de glans der jeugd wordt verduisterd, de onbe vangen blijheid verdoofd en dat hun voor hun" leeftijd le drukkende zorgen wor den opgelegd? Het komt mij voor, dat het voor een goede geestelijke, zoowel als lichame lijke ontwikkeling noodzakelijk is, dat hun opleiding voor het voilé maatschap pelijke leven op een rustige, geleidelijke wijze geschiedt gn dat zij hun plichten en zorgen moeten leeren kennen en dra gen in een bedachtzaam tempo, naa>* ae mate van hun leeftijd en de krachten, die men daarvan mag vergen. Ik geloof, dat het jonge leven datar- door aan schoonheid en waarde zou

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6