AFLOOP VERKOOPINGEN. BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. INTERNATIONAAL FRANKRIJK. BELGIE DUITSCHLAND ENGELAND. IERLAND. SAARGEBIED. OOSTENRIJK. RUSLAND. ITALIë. ROEMENIE. EGYPTE. VEREENIGDE STATEN. ZUID-AMERIKA. CHINA. Notaris J. C, Paap heeft ten ver zoeke van de erven Wed. I. Matthijsge Woensdag in het Concertgebouw aan de Emmastraat in het openbaar ver kocht de volgende Huizen en erven be nevens Bouw- en Weilanden alle te (Vlissingen. 1. Het Huis en erf met open plaats en keuken, welput en regenput, alsmede af zonderlijke bovenwoning aan de Wai- straat nö. 89, hoek Kolvenierstraat, groot plm. 1 a; Kooper At Houterman voor f 6666. 2. De Koestal, Paardestal en Schuur met plaats aan de Kolvenierstraat no. 42, groot plm. 1 a 95 ca. Kooper C. Meerman voor f 1480. 3. Het huis met bergplaats, erf en af zonderlijke bovenwoning aan de Kolve nierstraat no. 3, groot 1 are 55 ca, Koo per A. Bloppoel voor 2620, 4. Het huis en erf met voor-achter- tuintje en kippenhok aan den Koude- kerkschen weg Oost no. 38, groot 1 are 52 ca. Kooper S. G. Vollemaere voor 2670. Voorts 6 hectare 37 aren 60 centiaren (16 gemet 74 roe) wei- en bouwland, be nevens een schuur in den Zaaihoek en aan den Hoogenweg. Kooper G. van de Putte q.q. voor 9530. Woensdag werd te 's-G raven- polder in café Verdonk ten overstaan van notaris E. C. van Dissel publiek verkocht. Twee sedert korten tijd nieuw gebouwde huizen, naar de eischen des tijds ingericht, gelegen aan den Schuit- weg, wijk A ns 32c en 32d aldaar. Zij werden toegewezen aan M. van de Ree te Hoedekenskerke q.q. voor f 4437. Woensdag werd ten overstaan van notaris J. C. Kram publiek verkocht een woon- en winkelhuis met erf en tuin, aan de Schoolstraat te Kloetinge groot 2 a 3 ca. Kooper: J. Zuijdwegt te Wemeldinge voor 1795. Woensdag werden te Ovezan- d e ten overstaan van notaris A. Th. Verbist ten verzoeke van de erven van mej, J. Vermue in het openbaar ver kocht twee huizen en een perceel bouw land. Perceel I, huis en erf, groot 6.40 are. Kooper J. Timmerman Pz. te Ovezande voor 2640. Perceel II, huis en erf aan de Dorps straat, groot 2.75 Are, Kooper Hub. Ver mue té Heinkenszand q.q. voor f 1300. Perceel III, bouwland te Ovezande groot 31.90 Are. Kooper Jan Dobbelaar te Oudelande voor 720 den hoop. Woensdag werd te Ovezande ten overstaan van notaris Beth voor den heer W. Je Jonge Pz. geveild een woonhuis met eri en tuin staande aan den Callangedijk, groot 3 a, hoogste bod f 1290 waarop het is ingehouden. SOVJET-UNI EN VOLKENBOND. De diplomatieke correspondent van de „Daily Herald" schrijft: In het begin van deze week heeft, vooral in Parijs, de besliste verwachting bestaan dat 't toetreden van Rusland tot den Volken bond vlot van stapel zou loopen. Thans gelooft men echter, dat er een aantal 'stemmen tegen zullen worden uitge bracht. Zwitserland zal waarschijnlijk tegen het opnemen van de Sovjet Unie staan; Nederland vermoedelijk ook. An dere Staten, zooals Canada, België, Hongarije en een aantal Midden-Ame- rikaansche Staten aarzeleriT nog. Welis waar zijn in de Volkenbondsvergadering 18 stemmen tegen noodig om de nood zakelijke meerderheid van tweederden tegen te gaan en bereikt het aantal te genstemmende staten dit cijfer niet. Het blijft echter twijfelachtig of de Sovjet regeering het risico van een afwijzing wil loopen. Het vermoeden wordt gewekt, dat n krachtige tegenstand in de Volken bondsvergadering aanleiding zou geven tot intrigues in den Volkenbondsraaö. De Bntsche regeering en de Fransche regeering vatten thans den toestaffd zoo ernstig op, dat zij stappen doen om de houding van lederen nog aarzelenden Staat nauwkeurig vast te stellen. GEEN DEFLATIE. In een onderhoud met een vertegen woordiger van de „Excelsior" heeft de minister van financiën in Frankrijk zich wederom uitgesproken tegen devaluatie van den franc, waarbij hij er op wees dat zijn begrootingspolitiek op deflatie is gericht. De veiligheid van Frankrijk staat in verband met zijn goudvoorraad. Het blok der landen met goudvaluta moet worden versterkt. Het zou paradoxaal zijn wanneer hrankrqk, dat over een goudvoorraad van 80 millioen francs beschikt zou E ui °Vjer e€n. devaluatie, terwijl Lhutschland energiek weigert een zoo danig avontuur te ondernemen. De goudvoorraden welke Frankrijk bezit dekken niet alleen de Fransche valuta, maar ook de renten, de pensioenen en de salarissen. De burgemeester van Bayonne heeft alle senatoren en Kamerleden uit het Zuiden van Frankrijk uitgenoodigd tot bijwoning van het groote stierenge- j vecht, dat op 2 September te Bayonne j zal worden gehouden en hun tevens verzocht te protesteeren tegen het be sluit van 19 Juli 1934, welks handha ving volgens den burgemeester zou lel den tot het spoedige verdwijnen van alle stierengevechten uit Frankrijk. 56 Jongens ontsnapt uit een verbeter inrichting. Uit Parijs wordt gemeld, dat 56 jongens van de verbeter-inrich- ting van Belle lie Maandagavond, ter wijl zij in de eetzaal bijeen waren, een aanval hebben ondernomen op hun be wakers, waarna zij met behulp van lad ders, die enkele arbeiders hadden ach tergelaten, over de muren klommen en ontsnapten. De bewakers en de inwo ners van de plaats hebben onmiddellijk een groote klopjacht gehouden in den- joop waarvan 47 vluchtelingen weer gevat werden. De overige 9 zijn nog op vrije voeten. De geboortebeperking. Onder het opschrift „Het blanke ras sterft uit" schrijft Mussolini in de „Sunday Ex press" een uitvoerig artikel, waarin hij vooral het probleem der geboortebeper king in Frankrijk behandelt. De duce schrijft letterlijk „Indien de vruchtbaarheid van de Fransche echt paren in hetzelfde gimiddeldc tempo blijft verminderen als in de laatste 18 jaren dan is het wiskundig zeker, dat Frankrijk binnen 10 jaar nog hoogstens 550.000 levend-geborenen zal registree- ren. Bij gebrek aan belastingbetalers zal Frankrijk niet meer in staat zijn om zijn begrooting in evenwicht te houden: bij gebrek aan menschenmateriaal zal het land niet in staat zijn zijn grenzen te ver dedigen. Het betreft hier geen ver verwijderd gevaar, maar een ramp, die thans reeds dreigt. Frankrijk heeft geen oogenblik te ver liezen om daartegen een middel te vin den en maatregelen te nemen. Indien de huidige situatie niet gewij zigd wordt, dan is het te voorzien, dat tegen het einde dezer eeuw Frankrijk minder inwoners zal hebben dan het te genwoordige Spanje. Oppositie als voorwaardenHet be stuur der Fransche socialistische partij heeft besloten bij de a.s. kantonale ver kiezingen den partijcandidaat slechts dan toe te staan zich terug te trekken voor een linkschen candidaat die meer kansen, heeft, wanneer deze de uitdruk kelijke verplichting op zich neemt, om wanneer hij wordt gekozen, in opposi tie te gaan tegen de regeering der nati onale eenheid. Naar uit Brussel verluidt zou de Belgische minister van buitenlandsche zaken, Jaspar, voornemens zijn Zater dag naar Parijs te komen, teneinde te onderhandelen over vergrooting van den Belgischen uitvoerhandel naar Frankrijk. De minister van buitenland sche zaken zou ook met den Franschen ministerpresident Doumergue contact zoeken. Het Fransche lid der regeerings- commissie van het Saargebied, Morize, is gisteravond per vliegtuig uit Saar brücken op het vliegveld Le Bourget ge land. De ziekte van Von Papen, Het ge rucht gaat, dat de nieuwe Duitsche ge zant te Weenen, Von Papen, zes maan den ziekteverlof zou nemen en misschien heelemaal niet meer op zijn post te Wee nen zou terugkeeren. Tegenover deze geruchten verluidt echter in wel-ingelichte kringen dat de oude beenkwaal van Von Papen hem niet langer dan 2 maanden zou beletten zijn functie waar te nemen. In vrijheid gesteld. De vroegere communistenleider Neubauer en de vroegere socialistenleider Ernst Reuter zijn ingevolge de amnestie uit de gevan genis ontslagen. Men schat het aantal van de ingevol ge de amnestiewet In vrijheid gestelde personen op 15.000. Amnestie. De „U.P." verneemt, dat Hitier op den partijdag te Neurenberg voor ongeveer 3000 politieke tegenstan ders, die naar het heet, nog in concen tratiekampen verblijven, amnestie zal afkondigen. Zij zou in hoofdzaak communisten be treffen, waaronder ook Torgler, terwijl men waarschijnlijk met het oog op het in October te houden proces voor het volksgerecht, Thaelmann zou uitzonde ren. Anti-semitisme in de Evangelische jri. ^sschop dr. Muller heeft In de Duitsche Evangelische kerk, die kerkwetten weer van kracht doen wor den, die door hem in November jl. als concessie aan de oppositie waren hei- roepen, en waarbij de anti-Joodsche staatswetten van toepassing werden verklaard op de kerk. Predikanten oï kerkambtenaren die van Joodsche af- j komst zijn, of gehuwd zijn met vrouwen van Joodsche afkomst, moeten thans uit hun functie treden. Het aantal per- sonen dat hierdoor wordt getroffen is niet groot. Men is echter altijd van mee- ning geweest, dat deze zaak principieel van groot belang is, daar hierin het streven politieke leerstellingen op de kerk toe te passen duidelijE tot uiting komt. De verloving van prins George. Naar de Engelsche draadlooze dienst meldt, heeft de aankondiging van de ver- oving van prins George met prinses Ma rina van Griekenland buitengewone be langstelling gewekt. Zij zijn gisteren uit Salzburg, waar zij de Festspiele bezocht lebben, vertrokken met prins en prin ses Paul van Zuid-Slavië wier gasten aan het meer van Bied zij ook verder zullen zijn. Prins George reed zelf den auto, waarin hij met prinses Marina gezeten was. De prins en prinses worden over stroomd met gelukwenschen en ook de coning en de koningin, die op Balmoral Castle vertoeven, hebben vele geluk wenschen ontvangen. De datum van het huwelijk is nog niet aangekondigd, maar de bladen verwachten, dat het laat in 't najaar te Londen voltrokken zal wor den, vermoedelijk in de abdij van West minster. De formeele toestemming tot het hu welijk zal worden gegeven bij. Koninklijk jesluit, waarop de graaf van Norfolk als graaf-maarschalk de regeling voor 't huwelijk zal treffen. Men verwacht, dat prins George over een dag of tien te Londen zal terugkee ren en dat dan prinses Marina een kort bezoek aan Londen zal brengen als gast van den koning en de koningin. De nachtelijke stilte. Van verschil lende zijden bereiken den Engelschen minister van verkeer berichten omtrent den eersten „nacht van stilte" in de straten van Londen. Deze berichten zijn zoo gunstig, dat de maatregel stellig niet zal worden ingetrokken. De minis ter is dankbaar voor de resultaten en heeft het volgende communiqué uitge geven: Dank u Londen. Dank u motorrijders en voetgangers voor uw uitstekende sa menwerking. Allen vinden hun beloo ning in het besef, dat vele Londeflaars een rustiger nacht hebben gehad, dan sedert vele jaren. Laat ons voortgaan zooals we zijn begonnen. O DUFFY EN DE VALERA. Bij Kill in het graafschap Waterford, in den Ierschen Vrijstaat, is het Woens dag wegens de inbeslagneming van vee bij belastingplichtigen, die een grooten achterstand in het betalen van belasting hadden, tot een botsing gekomen tus- schen 200 boeren en 100 politieagenten, De farmers, van wie velen blauwe hem den droegen, hadden de wegen, waar langs het in beslag genomen vee zou worden vervoerd, versperd, met uit steenen opgerichte barricades en om gehakte boomen. Toen de politie nog bezig was met het opruimen der barrica den, kwam plotseling een kudde van verscheidene honderden stuks vee na derbij. De boeren wilden klaarblijkelijk bewerken, dat de in beslag genomen dieren zich zouden mengen onder deze groote kudde en door de ongeoefende oogen der ambtenaren niet meer zouden kunnen worden teruggevonden. De politie sloeg echter met haar gum mistokken op de kudde in en wist de ze tactiek te doen mislukken. Bij de daarop volgende vechtpartijen met de boeren, die met stokken waren gewa pend, werden ook verscheidene schoten gelost. Het schijnt dat onder de boeren verscheidene gewonden zijn gevallen. Deze hebben de boeren echter met zich mede genomen. Later is het bij het station waar het vee per trein zou worden afgehaald, tot een nieuwe vechtpartij gekomen, waar bij verscheidene arrestaties zijn verricht De News Chronicle verneemt dat een tijdelijke wapenstilstand tot stand is ge komen in de meeningsverschillen tus- schen den voormaligen president Cos- grave en den blauwhemdenleider ge neraal O'Duffy. O'Duffy zou bereid zijn, zijn onder de boeren georganiseerden strijd voor niet betaling der landbelasting te beperken en zijn fantastische hervormingsplannen op den achtergrond te schuiven. Stemmingsrechtbanken benoemd De lijst van rechters voor de in te stellen rechtbanken (een hooge Volks stemmingsrechtbank en acht arrondisse mentsrechtbanken) is gisteren bekenc gemaakt. Het Hooge Hof wordt gepresi deerd door den Italiaan Bindo Galli, Vice-president is de heer James Creec Meredith (Ierland). Als rechters voor het Hooge Hof zijn benoemd een Portu gees, twee Zwitsers, een Zweed, een Spanjaard en een Noor. Op de lijst van rechters voor de arron dissementsrechtbanken komen voor mr, H. H, Reijers, kantonrechter-plaatsver vanger te 's Gravenhage en jhr. mr. dr C. I, v. d. Wijck, plaatsvervangend rech ter voor de arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage. Verder zijn hiervoor be noemd een Zuidslaviër, een Let, een Noor, een Luxemburger en een Deen. De Habsburgers in Oostenrijk. Aan de „United Press" wordt van welinge lichte zijde medegedeeld, dat de regee ring „in zeer nabije toekomst" de wet van 1919 zal annuleeren, welke den Habsburgers den terugkeer naar Oosten rijk verbiedt. In de practijk is deze wet reeds bui ten werking gesteld en de regeering- Schuschnigg heeft^ reeds verscheidene leden van het Habsburgsche huis toege staan naar Oostenrijk terug te keeren, zonder dit evenwel openbaar te maken. Aartshertog Eugène heeft, zooals be kend, toestemming tot inreis in Oosten rijk ontvangen. Sedert eenigen tijd bevinden zich evenwel ook de moeder van keizer Ka- rel en haar zoon aartshertog Maximili- aan in Weenen. Met de opheffing van de wet van 1919, zullen de Habsburgers tevens hun par ticulier vermogen, dat in beslag geno men is, terugkrijgen. Dit is nog wel geen restauratie, doch in ieder geval een stap in die richting. Men gelooft hier niet, dat aartshertog Otto en ex-keizerin Zita voorloopig naar Oostenrijk zullen komen. Zware straffen. In het proces tegen opstandelingen van Weissenbach, dat plaats vindt voor den krijgsraad te Leo- ben, is de hoofdbeklaagde ter dood ver oordeeld. Drie anderen zijn tot levens- ange kerkerstraf veroordeeld. De overi gen tot kerkerstraffen van 2 tot 20 jaar. Een „vliegende fiets". In de Men- shinsky-fabriek te Moskou is de eerste „vliegende fiets" gemaakt, een vliegtoe stel, dat door de spierkracht van den vlieger wordt voortbewogen. Het is ge bouwd naar het ontwerp van ingenieur Tsjeranowski, die ook staartlooze zweef vliegtuigen heeft geconstrueerd. De z.g. „vliegende fiets" heeft onbeweeglijke draagvlakken, waaraan vleugels beves tigd zijn, waarmee de vlieger kan opstij gen en vliegen. Hij maakt dezelfde beweging als op een fiets en hierdoor klappen de vleu gels omhoog en neer als die van een vo gel. Vele bekende piloten en zweefvlie gers hebben den wensch geuit, het nieu we toestel te probeeren. Men doet goed hierbij in gedachten te houden, dat de verhouding tusschen gewicht en arbeids vermogen van den motor „mensch" wel zóó ongunstig is, dat de kans op wel slagen van dit plannetje gering lijkt! Slibvrije betonwegen. In den beton weg van den Mont-Ceneri-pas kwamen sterke hellingen voor. Teneinde slibge- vaar voor automobielen op gedeelten met meer dan 6 pet. helling te voorko men, werd het oppervlak voorzien van dwarsgroeven, diep 1 cm, op onderlinge afstanden van 4 cm. Men vormde deze groeven door in het nog weeke beton latten te drukken. Deze methode vol deed echter niet, waarom men er toe overging het betonoppervlak met een krachtigen waterstraal af te spuiten, waarbij de cementmortel ter dikte van 8-10 cm. verwijderd werd en het split werd vrijgelegd. Zoo ontstond een ruw oppervlak dat ook bij regen en sterk remmen het slingeren van een auto voor komt. Omgekomen bij het vliegeren. Uit het mijnwerkersplaatsje Petrozseni in Zevenburgen, wordt gemeld, dat aldaar een 13-jarige jongen een vlieger opliet,, die bevestigd was aan een zeer dun me talen draadje. Deze draad kwam in aan raking met een hoogspanningsleiding. De jongen en twee makkers, die den draad vasthielden, werden door den stroom gedood. Merkwaardig verhaal. Een reus achtige octopus heeft in de Roode Zee een visschersvaartuig van 200 ton in houd aangevallen. Toen de visschers hun netten inhaalden, waren deze bij zonder zwaar. Plotseling rees een groo te donkere massa uit de zee omhoog en sterkte een grijparm naar de boot uit die dreigde om te slaan. De toestand was kritiek, totdat een tweede boot te hulp kwam en ruim 50 schoten op het monster loste, dat hier voor echter immuun scheen te zijn. Het bleef de boot vasthouden, totdat eenige leden der bemanning den grijparm met bijlen afhakten, waarna de octopus in zee verdween. ROOSEVELT EN JOHNSON. Achteraf blijkt, dat de oneenigheic tusschen president Roosevelt en zijn raadgevers over de N.R.A. van ernstiger aard is geweest, dan eerst werd gemeld Op een gegeven oogenblik schijnt gene raal Johnson op het punt te hebben ge staan zich, tezamen met een aantal onte vreden zakenlieden, zich geheel van Roosevelt af te wenden, doch tenslotte heeft de aanhankelijkheid en vriend schap van Johnson voor Roosevelt het gewonnen. Desondanks schijnen de moeilijkhe den nog geenszins definitief opgelost te zijn, Amerika bouwt oorlogsschepen. De minister van marine Swanson en de admiraal Stanley hebben de aanbeve lingen van het dep. van marine goedge keurd volgens welke op 1 Juli 1935 in het dan beginnende financieels jaar 24 nieuwe oorlogsschepen op stapel zullen worden gezet. Het ministerie van marine heeft in structies gekregen begrootingen op te stellen, welke echter nog moeten wor den goedgekeurd door den president en het begrootingsbureau, voordat zij naar het Congres kunnen worden gezonden. In het nieuwe program zijn twee krui sers en een flottiljeleider méér opgeno men dan admiraal Stanley oorspronke lijk had aanbevolen. «s Per vliegtuig naar de stratosfeer. Naar wordt gemeld doet de bekende wereldvlieger Willy Post, thans proef nemingen ter voorbereiding van een vlucht met een speciaal vliegtuig naar de stratosfeer, teneinde het hoogtere cord te breken. Zijn bedoeling is zoo snel mogelijk tot zoo groot mogelijke hoogte te stijgen en daarna onmiddellijk weer te dalen. Het hoogterecord voor vliegtuigen bedraagt op het oogenblik 47000 voet. De vorige week is Willy Post te Bayton gestegen tot 38000 voet. Toen hij weer was geland bleek, 'dat zijn ippen waren bevroren. BRANDEND CAMPANA Het is nog steeds onmogelijk ook maar bij benadering te schatten hoeveel men sch enlevens bij de ontploffing der olie tanks, de daarop volgende branden en de paniek onder de bevolking, verloren zijn -gegaan. Van de reeds geborgen lij ken heeft men er niet meer dan vier sunnen identificeeren- De overigen wa ren onherkenbaar verminkt. De eens zoo bloe ende stad Campana, is thans niet veel meer dan een groote rookende puinhoop. Tientallen personen worden nog vermist, en de brand woedt nog met onverminderde hevigheid voort, hoewel men er reeds in is geslaagd met medewerking van vrijwilligers en brand weercorpsen het vuur te beperken tot drie onderscheiden gebieden. Men raam de gisteren de schade op ruim 11 mil lioen pesos. VIJFTIG ZEEROOVERS NEERGEESHOTEN. Volgens berichten in de Chineesche bladen zijn de gevaarlijke en brutale zee- roovers, die op 17 Juli het Engelsche stoomschip „Shuntien" overvallen, uit geschud en een deel van de bemanning en de passagiers gevangen genomen heb ben, door de Chineesche autoriteiten in een hinderlaag gelokt en grootendeels gedood. De piraten hadden zich overgegeven, daar men hun beloofd had, dat zij in het Shantoengleger ingelijfd zouden worden. Na hun overgave werden zij op bevel van den gouverneur van Shantoeng, Hanfoekoe, naar Listing gebracht, om daar zoogenaamd aan een troepenrevue deel te nemen. Te Listing vond evenwel geen troe penrevue plaats. Daarentegen eischte de gouverneur, dat zij den buit, dien zij op het Engelsche schip hadden gemaakt, zouden uitleveren. De zeeroovers weigerden dit. Toen zij ook na langdurig aandringen dezen eisch weigerden in te willigen, werd plotseling uit een hinderlaag het vuur van een machinegeweer op hen geopend, waardoor vijftig zeeroovers gedood of zwaar gewond werden. Ongeveer zestig leden der piraten- bende werden gevangen genomen. Slechts enkelen slaagden erin, te ont vluchten. Deze overval op het Engelsche stoom schip „Shuntien" heeft indertijd diplo matieke gevolgen gehad. De Engelsche en Japansche gezanten bij de Nanking- regeering hebben toen scherp gepro testeerd en geëischt, dat de Chineesche autoriteiten onverwijld aan de zeeroove- rij op Chineesch gebied een einde zou den maken. De roovers werden indertijd door En gelsche, Japansche en Amerikaansche schepen vervolgd, evenwel zonder resul taat. Walvisch doet twee schepen zinken. Aan de Oostkust van Kwantoen zijn twee visschersschepen door een wal visch wrak geslagen en gezonken. Vijf tien schippers zijn hierbij om het leven gekomen. Middelburg, 30 Aug. 1934. Aan gevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering) Boter f 0.81 X. Kipeieren 2.65. Poelje 2. Eendeieren 3.50. Kalkoeneieren 4.50. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.81^. Kipeieren 2.60. Poelje f 1.50. Eendeieren 3. Kalkoeneieren 4. Particuliere prijs: Boter 0.89. Kipeieren 3.65. Poelje 3. Eendeieren 4.50. Kalkoeneieren f 5.50. (Belasting inbegrepen).

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3