LAATSTE BERICHTEN, BURSERLIJKE STAND. BELGIS FRANKRIJK, ENGELAND. LETLAND. SPANJE. ITALIë. LITHAUEN. VER. STATEN. AFRIKA. CHINA. MANDSJ0ERIJE. AGENDA, MIDDELBURG. VLISSINGEN. NOES. bracht zijn stem uit te München en mi nister Goering vertoeft nog te Berchtes- gaden, Freiherr Von Neurath, de minis ter van buitenlandsche zaken, stemde te Leichtenfelde, waar hij zijn buitengoed heeft. Om 9.30 verschenen de ministers Seldte en Gürtner, alsmede de rijksbis schop dr. Müller. Vooral in de regeeringswijk heerschte groote drukte, en de Wilheimstrasse zag zwart van de menschen, die zich vooral verzamelden voor het gebouw van den Rijkskanselier en van het ministerie van propaganda. Men zong het „Horst Wes- sel lied", het „Duitschlandlied riep „.Heil", en applaudiseerde Het huldebetoon aan den „Fuhrer meldt het D. N. B. verder, nam Zondag middag ongekende afmetingen aan, en de politie had moeite de geestdriftige menigte terug te houden. Tegen half drie verscheen Hitier aan het open raam en dankte hij voor de hulde, zichtbaar aan gedaan. Tegen half drie verscheen Hitler met Goebbels samen aan het raam. Eenige vrouwen, wien het gelukt was naar vo ren te dringen, reikten Hilter groote bouquetten over. Met een handbewe ging noodigde Hitier de vrouwen uit het gebouw van den Rijkskanselier binnen te komen, om hem de bloemen te geven, hetgeen geschiedde. Hitier heeft dezen keer niet zelf aan de stemming deelgenomen. HET TESTAMENT VAN HINDENBURG VALSCH? Volgens een bijzonderen berichtgever van de „Paris Soir'" te Praag zou het testament van Hindenburg niet slechts valsch zijn, maar zou bovendien een derde deel ontbreken. De echte tekst zou slechts bekend zijn aan Hitier, Goebbels, von Papen, kolonel von Hindenburg, den ex-keizer den ex-kroonprins, prins August Wil helm en staatssecretaris Meissner. In de echte tekst zou Von Hindenburg den terugkeer van het monarchale be wind hebben aangeraden en de verkie zing van een lid der oude dynastie tot rijkspresident. (Wij laten dit bericht natuurlijk ge heel voor rekening van het Parijsche blad. Voor de juistheid er van zouden we niet gaarne instaan Red.) De Roehm-revolutie, Het officieele „D.N.B." deelt mede: In verband met de Roehm-revolutie moesten in het be lang van de staatsveiligheid in totaal 1124 personen voorloopig in „Schutz- haft" worden genomen Op grond van 't na-onderzoek zijn 1079 personen in vrij heid gesteld. Er bevinden zich op 't oogenblik in verband met de Roehm-revolutie nog slechts 45 personen in „Schutzhaft", die onder de zwaarste verdenking staan en te wier aanzien het onderzoek nog voortgezet moet worden. De actie van 30 Juni 1934 is daarmee thans afgeloopen. DE STRATOSFEER-BALLON ZONDER ONGELUKKEN GELAND. De Belgische stratosf eerballon is Za terdagavond om 9 uur gedaald op het zgn. Mur eiland, dat gelegen is in den drie-landen hoek Joego-Slavië, Oosten rijk, Hongarije. De landing had een vlot verloop. Ir. Cosijns en diens metgezel, Van der Eist, zijn slechts een uur langer in de lucht gebleven dan zij zich hadden voorgenomen Het bericht van de daling werd pas Zondag tegen den middag te Belgrado bekend, iaangezien van het Mur eiland geen telefonische en telegra fische communicatie mogelijk was, en een bode naar het dichtst bijzijnde post kantoor moest worden gezonden- Omtrent het verloop van de tocht, die Zaterdagochtend om 6.17 te Houer Ha- venne in de Belgische Ardennen aanving, vernemen we nog het volgende. De Dalion dreef spoedig oostwaarts, naar Duitschland, dus in de richting van Trier, daarna Zuidwaarts naar Beieren en Oostenrijk. In den namiddag zweef de hij op pl.m. 3000 m hoogte boven Bad Aussee in Oostenrijk; om 18 h 20 werd hij in Stiermarken gesignaleerd. In de omgeving van Graz werd hij lan gen tijd gezien. Zondagmorgen 10 uur, werd te Brussel nog steeds met spanning gewacht op het bericht, dat ingenieur Max Cosijns en zijn assitent Van der Eist met hun stra- tosfeer-ballon zijn gedaald- Men kon een zekere ongerustheid niet van zich afzetten, aangezien Cosijns im mers voornemens was om Zaterdag avond een uur voor zonsondergang de aarde weer te bereiken. Echter werd rekening gehouden met de mogelijkheid dat hij in een onbewoond bergachtig ge bied zou zijn neergekomen, waar het hem eenigen tijd kost iets van zich te la ten zien of hooren. De onderstelling werd later inderdaad bevestigd. De ballon heeft een hoogte bereikt van 16.000 meter, zoodat het bestaande record niet is verbeterd; de wetenschap pelijke resultaten zijn echter naar ir Co sijns heeft verklaard, van zeer groote waarde. Een verslaggever heeft een uitvoerig onderhoud gehad ,met Nérée van der Eist, den 22-jarigen assistent van ir Cosijns. „Wij hebben erg van de kou te lijden gehad vertelde hij, „In de gondel be droeg de temperatuur nul graden en er buiten 60—70 gr. onder nul. We konden ons in de kleine ruimte bijna niet be wegen en door de koude waren onze ledematen zoo verstijfd, dat we de appa raten nog slechts met moeite konden bedienen. Door de groote hoogte was het ons niet mogelijk ons te oriënteeren en zoo wisten wij dan ook tot kort voor de j land'ng niet, waar we ons bevonden. We j waren zeer verbaasd te vernemen, dat wij op Joegoslavisch grondgebied waren j terecht gekomen". j Van der Eist schrok ten zeerste, toen! hij hoorde, dat men in ongerustheid had verkeerd over het lot van Cosijns en hem- „Mijn ouders zullen wel doods angsten hebben uitgestaan", zeide hij. „De vlucht was voor ons geen uitstapje, want de laatste paar nachten hadden wij vrijwel niet geslapen, omdat wij al onzen tijd noodig hadden voor de voorbereidin gen. Gelukkig is ailes ten slotte goed afgeloopen". Het koning Albert-standbeeld. Voor het op te richten standbeeld van wijlen koning Albert te Brussel is reeds meer dan twee millioen francs bijeenge bracht en nog steeds komen de bijdra gen binnen. De middelen van dit fonds zullen gedeeltelijk worden gebruikt voor het standbeeld, en voor de rest voor het stichten van een nationale bi bliotheek, overeenkomstig den wensch van koning Leopold. Deze bibliotheek zal den naam van den overleden koning dragen. Afschuwelijk ongeluk. Nabij Lyon is een tragisch ongeluk gebeurd, dat acht personen het leven heeft gekost. Een auto met zes inzittenden en een motor met twee berijders kwamen in botsing op een spoorwegovergang. Alle acht personen werden bij de botsing ernstig gewond. Op hetzelfde oogenblik naderde een personentrein, die over de op de rails liggende gewonden reed, en ze geheel verpletterde. De oorzaak van bet ongeluk ligt in een fout van den baanwachter, die ondanks het lichtsig naal toch de spoorboomen had geopend. Oceaanvliegers verongelukt. De Italiaansche Oceaanvliegers Pond en Sabelli die een tocht van Rome naar New-York wilden maken zijn Zondag morgen tijdens een zwaren mist in de bergen in de omgeving van Newport, (Engeland) neergestort. De beide vlie gers bleven ongedeerd. Hun toestel werd beschadigd. Zij weigerden verkla ringen af te leggen omtrent hun verdere plannen. Een vergissing. Een officieel on derzoek heeft uitgewezen dat bij het kenteren van een veerboot bij Darihara, (Br. Indië) de vorige week Donderdag, slechts 8 personen en niet, zooals eerst werd gemeld, 170 personen den dood hebben gevonden. Aan boord bevonden zich ongeveer veertig personen. 137 echtscheidingen binnen 2 uur. Naar de bladen te Riga melden, heeft de rechtbank aldaar dezer dagen een eigen aardig record gevestigd- In den tijd van 10 uur 10 tot 12 uur 's middags zijn niet minder dan 137 echtscheidingen uitge sproken. Voor elk geval was dus minder dan een minuut noodig. Naaktlooperij. In verband met de talrijke klachten over naaktlooperij aan het strand van Alicante, heeft de gou verneur zich genoodzaakt gezien een verbod voor naaktloopen uit te vaardi gen- In het desbetreffend bevel verklaart de gouverneur, dat hij persoonlijk het naaktloopen niet veroordeelt, daar de naaktloopers personen zijn, die het le ven op voorbeeldige wijze leven, doch dat hij ter wille van anderen, die zich er aan ergeren tot het verbieden moet overgaan. De gouverneur belooft echter speciale plekken aan te wijzen waar de naaktloopers zullen mogen vertoeven. Mussolini marcheert. Mussolini heeft gisteren deelgenomen aan de ma noeuvres die deze week in geheel Italië worden gehouden, In de Futa-pas in de Apenijnen, marcheerde Mussolini, het geweer op den schouder, mede, met het bataljon Bersaglieri. Tevens heeft hij bevel gegeven dat alle leden van het kabinet tijdens de legermanoeuvres bij de troepen moeten worden ingedeeld Na de manoeuvres zal een revue wor den gehouden, waarbij de troepen zul len marcheeren, langs Mussolini, koning Victor Emmanuel en de overige hoog waar digheidsbekleeders. Vliegtuigongval: vier dooden. Op het vliegveld Cascina Malpensa nabij Rome is een bombardementsvliegtuig neergestort en in brand gevlogen. De vier inzittenden kwamen in de vlammen om. Onwillekeurig bombardement. Een ongewoon voorval heeft zich te Kowno afgespeeld bij oefeningen van een groep van drie bombardementsvliegtuigen. Toen vliegtuigen kort na de opstij ging over de stad vlogen, vielen er plot seling, door onbekende oorzaak, van een der vliegtuigen drie bommen af. Een der bommen kwam terecht op het dak van het bureau voor waterbouwkunde doch ontplofte niet. De beide andere j bommen vielen door het dak van een naburig steenen gebouw en ontploften. Een kalf en een koe werden gedood. Aanzienlijke schade werd aan den stal aangericht. Lager invoerrechten voor vee- en voedingsmiddelen. Naar eerst thans bekend wordt gemaakt heeft president Roosevelt 10 Augustus een proclamatie onderteekend, waarin verklaard wordt, dat in verband met den noodtoestand der boeren enkele invoerrechten zuilen worden opgeschort, ten einde de bewo ners der door de droogte getroffen stre ken in de gelegenheid te stellen vee en voedingsmiddelen te importeeren. Er worden thans verordeningen voorbe reid, waarbij deze goederencategoriën worden aangewezen. Vermoedelijk zal de invoer van hooi en haver tegen ver laagde invoerrechten worden toege staan. De reductie op de rechten van voedingsmiddelen is reeds door Roose velt goedgekeurd. Campagne tegen prijsopdrijving. Roosevelt heeft besloten een krachtige campagne op touw te zetten teneinde het onmatig opdrijven van de graanprij zen en de prijzen van andere levensmid delen in verband met het mislukken van de oogsten tegen te gaan. Noodweer, Boven de staten van "t Midden-Westen heeft een hevig nood weer gewoed, waarbij minstens zes per sonen om het leven zijn gekomen. Vete anderen zijn gewond. In twee plaatsen in Minnesota is de bliksem in 15 huizen ingeslagen. In Houghton in Michigan is de 20 m hooge schoorsteen van een zie kenhuis ingestort, waarbij een mah en twee vrouwen werden gewond. Afgezien van de ernstige schade, die de zware wind aan huizen, tuinen enz. heeft aan gericht zijn groote stukken land door dikke lagen stof bedekt. Verscheidene boeren in Nebraska vreezen, dat zij daardoor hun beste land zullen verlie zen. Groote schade door een troep olifan ten. In het Noordelijk deel van de provincie Buganda ten Zuiden van het Kiogameer, in Uganda, heeft men den laatsten tijd last van olifanten, die de veldgewassen van de inlanders vernie len. De kudden, die vaak honderden die ren groot zijn, zijn den laatsten tijd steeds dieper het bebouwde land binnen getrokken, zoodat men het noodig vond hun een lesje te geven. Kapitein Salmon, een van de wildopzieners van de regee ring, heeft onlangs deze kudden aange vallen en in drie dagen tijds zeventig olifanten neergeschoten, waardoor de dieren weer terug gedreven zijn naar een streek waar zij geen oogsten kunnen vernielen. Dit is een merkwaardig feit van uithoudingsvermogen en schietvaar digheid daar men in aanmerking moet nemen, dat de jager lange afstanden te voet moet afleggen door dicht begroeide streken en de dieren zorgvuldig moest naderen en zeer precies moest raken. Salmon is een bekend scherpschutter, die de laatste twintig jaar honderden oli fanten heeft neergelegd. Deze dikhuiden vermeerderen zich in Uganda en er is een voortdurende waakzaamheid noodig om ze weg te houden van de bouwlan den der inlanders. De kudden richten geweldige schade aan en zij zijn moei lijk weg te houden, daar zij 's nachts ko men en bij het dag worden reeds weer mijlen ver zijn. Vooral op bananen zijn zij verzot, maar ook allerlei andere ge wassen vernielen zij. De olifanten zijn in sommige streken thans twee keer zoo talrijk als 25 jaar geleden. Ook de go rilla's in het Kayonsa bosch en de nijl paarden in het Victoriameer zijn talrij ker geworden. Velen zijn van oordeel dat lang nadat andere wilde dieren zijn uitgestorven, de olifant, het nijlpaard en de buffel nog zullen voortleven. Ook leeuwen zijn er in Uganda nog te over, doch het schijnt niet noodig, extra maat regelen te nemen om ze uit te roeien of uit het land te verdrijven. Schip in een typhoon vergaan. Een Chineesch schip, dat zich op weg bevond naar Sachalin, is in de nabijheid daarvan in een typhoon geraakt en met man en muis vergaan. Hierbij zijn 45 personen om het leven gekomen. De actie der Chineesche benden. - De Chineesche pers deelt verscheiden bijzonderheden mee over de ontwikke ling van de beweging der Chineesche vrijscharen in alle deelen van Mantsjoe- kwo. Volgens het blad „Shun Pao" bevinden zich in het gebied langs de Soengari en in de districten Toenge, Tanijoeang en Toengsing minstens twaalfduizend franc- tireurs, die behoord hebben tot de troe pen van Ma Sjang-Sjan. In het Sayannes-gebergte opereeren ongeveer vijf duizend franc-tireurs, ter wijl vijf duizend de omgeving van de Nonningrivier onveilig maken en dertien duizend man in vrijscharen verzamelc zijn in de omgeving van Taonan. Al deze troepen voeren een verbitter de guerilla tegen Japan en vallen her haaldelijk de Japansche garnizoenen aan. De China Times bevestigt, dat groote troepen vrijscharen zich ook in de omge ving van Moekden ophouden en dat nog kort geleden een poging werd gedaan de stad aan te vallen. De bladen te Charbin deelen mede, dat in verband met een kort geleden ondernomen aanval van deze troepen op de stad Ilya nabij Moekden de poli tiemacht te Moekden met 3000 man ver sterkt is. De Chineesche pers merkt daarbij op, dat de Japansche en Mantsjoerijsche au toriteiten en bladen in zulke gevallen altijd van „bandieten" spreken, terwijl de vrijscharen in de meeste gevallen uit goed gedisciplineerde doelbewuste soldaten bestaan. DIEFSTAL EN HELING. Dezer dagen heeft de politie te Den Haag zes personen aangehouden, in ver band met de inbraak op 11 Juli jl. in de Goudsbloemlaan aldaar, waarbij voor ongeveer 4000 aan goud en juweelen werd gestolen. Twee van de aangehou denen worden verdacht de inbraak te hebben gepleegd, terwijl de andere vier zich aan heling of mede-heling zouden hebben schuldig gemaakt. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bilt hedenmorgen om 11 h 50 aan alle posten: „Weest op uw hoede," STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op de volgende nummers vielen on derstaande prijzen: 1500 21471 f 1000 19446 19496 19859 21365 23883 400 21782 23176 f 200 2343 12582 15340 100 1721 3587 5982 9199 17680 18036 18155 23655. Middelburg. Van 1720 Aug. Getrouwd: L. Ale wijnse jm. 25 j. en M. C. de Wilde jd. 24 j. Bevallen: J. A. C. Sorel geb. School meester d. Overleden G. Geschiere 33 j. man van W. Boogaard; L. L. A. Hubregtse 80 j. wed. van P. N. Bosschaart. Goes. Ondertrouwd: C. Paauwe jm. 22 j. en D. P. Huige jd. 22 j. Bevallen: J. de Koning geb. v. d Dood d. Overleden: J. A. Lambrechtse echtg van J. Weststrate 65 j. Rilland-Batlh. Wemeldinge. Van 1318 Aug. Overleden: P. Son- ke, 53 j., geh. met T. J. Goud. Borssele. Van 518 Aug. Ondertrouwd: J. Dek ker, 27 j. en C. Rottier, 26 j. Getrouwd: C. de Krijger, 22 j. en N Priester, 21 j. Bevallen: G. E. Witte, geb. van Sluijs, zoon. Wolphaartsdijk. Gedurende de maand Juli. Getrouwd: T. J. Ossewaarde j.m. en C. Meulblok j.d. Bevallen: J. Rentmeester geb. Goen se z.; M. Braamse geb. Van de Velde z.; C. E. van Iwaarden geb. Lindenberg z.; A. Tazelaar geb. Van Weele z.; D. Meij- aard geb. Vermeulen z.; J. Houtekamer geb. Zuijdijk d. "Overleden: H. Bliek 65 j. echtgenoot van M. de Regt. J. Schipper 81 j. wed. van J, Sandee. Colijnsplaat. Van 1118 Aug. Bevallen: A. A. de Pree, geb. de Vos, z. Overleden: te 's-Gravendeel, D. de Wilde, 30 j-, ong. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Poesje, Groenewege, Walensingel Q 272. Kinderjapon, Markus, K. Bree- straat O 171. Onderdeel van tractor, J, de Klerk, Seisweg R 103. Port. met inh., F. de Klerk, Volderijlaagte M 77. Vlieger met touw, W. Flipse, Spanjaardstraat E 80. Port. met inh„ Bureau van Politie. Heerenpolshor loge, Davidse, wagenmaker, Abeele 11- 13. Mantelceintuur, L. Castel, Rott, Kade O 240. Tompouce, P. de Plaa Langeviele K 226, Heerenrijwiel, J Mulder, Pottenbakkerssingel Q 49. Verm. zilv. slotje, H. Klunhaar, Wage naarstraat E 112. Lorgnet, Burge meester Biggekerke. Manchetknoop, v. d. Weel, Ganzengang O 20. Dames- paraplue, Boekhandel D'huy, L. Burg D 10. Jongensmuts, Dirven, Oud-Arn Pad T 135. Kindertaschje, A. Hengst, Westkapelle A 65. Port. met inh,, G. Kotkamp, Bur. v. Pol. Belastingmerk Mej. Den Hollander, Domb. Schuitvlot Q 203. Manteltje, Mej. v. d. Hil, Se- geerstraat. Kinderport. met inh., Dijk stra, Bur. v. Pol. Knipmes, W. Nieuw- dorp, Veersche singel S 47b. Port. met inh., J. Leijnse, K. Heerengracht M 285. Horloge, J, A. Sturm, Schuitvaart- gracht, Vlissingen. Gouden trouwring, P. Boon, N. Oostersche straat N 76. Kinderrokje, C. v. Dort, Segeerstraat H 73. Badpak, C. de Visser, Lazerij straat O 33. Heeren armbandhorloge, N, Bastiaanse, Penninghoeksingel L 72b. Port. m. inh., G, de Voogd, 't Zand D 113. Port. met inh., F. Dirven, Arn, Voetpad T 135. Bus motorolie, v. Keu len, Breeweg 't Zand 44. Paar dames handschoenen, Bureau van Politie. Zilv. kinderringetje, Peernan, Verwerij- straat N 134; Zilv. broche, firma Maljers, Markt. BIOSCOPEN. C i ty-t healer. Noordstraai. Vanal Vrijdag tot en met Maandag 20 Augs. 7.30 uur. Zondag matinée om 3 uur. „Congorilla" en „Des nachts in het eenzame Huis". „Electro" (Markt)- Vanaf Vrijdag iederen avond 8 uur. Zondag, matinée om 3 uur. „De Kampioen der Vrouwen" en „Versche Visch". A 1 h a m b r a-T heater. Van Vrij dag 17 iot en met Donderdag 23 Augs. „Annemaire de Bruid der Compagnie" en „Zoutwaterliefde". L u x o r-T h e a t e r. Van Vrijdag 17 tot en met Donderdag 23 Augs. „Motano, het blanke opperhoofd" en „Een nacht vol verschrikkin gen". Woensdag 22 Augustus. Alg. Verg. Aandeelhouders N.V- Cultuur Mij. „Soember Moedjoer", 11.30 u. ten kantore Houtkade. Zaterdag 25 Augustus. Onderl. Wedstrijd verschillende Brandwe ren op 't Eiland, uitgaande afa. Walcheren Zeeuwschen Prov. Brandweer Bond- Seissingel. Donderdag 30 Augs. Ringrijderij te paard uitg. Vereen, t. Bev. Vreem delingen Verkeer in Walcheren. Abdij. Zondag 2 Sptember. Muziekuitvoe ring Middelburgsch Muziekkorps Abdij 121 uur. Zaterdag 15 September. Estafette rond Middelburg. Athletiek Ver. E. M. M. Maandag 8 October. Lezing Natuur kundig Gezelschap spr. prof. dr- E. v. Everdingen, de Bilt'. Maandag 12 Nov. Lezing Natuurkun dig Gezelschap spr. dr. J. A. van Steyn, Utrecht. Maandag 10 Dec. Lezing Natuurkun dig Gezelschap spr. prof. dr. H. J. Jordan, Utrecht. V r ij d a g 19 Oct. Lezing Ned- Prote stanten Bond. Spr. ds. A. Trouw, Den Haag. Vrijdag 16 Nov. Voordrachtavond Ned. Protestanten Bond door den heer Kommer Kleijn, Amsterdam, 1935, Maandag 21 Jan. 1935. Lezing Na tuurkundig Gezelschap spr, prof, A. M. Sprenger, Wageningen. Maandag 4 Febr. Lezing Natuurkun dig Gezelschap spr. dr. H. G. Cannegieter de Bilt. V r ij d a g 8 Febr. Lezing Ned. Prote stanten Bond. Spr, dr. P. D. Tjal- sma, Rotterdam, Maandag 4 Maart- Lezing Natuur kundig Gezelschap spr. prof. dr. S. T. Bok, Leiden. Woensdag 20 Maart. Muzikale voor drachtavond Ned. Protestanten Bond, door den heer A. Alt» Bolsward. Dinsdag 21Dinsdag 28 Augus tus Kermis. Dinsdag, 21 Aug. Feestconcert „Ho sanna". Schuttershof 8 uur- Zaterdag, 25 Aug. en 26, 27 en 28 Aug. Revue „Wat nou weer". Schuttershof 8 uur- Zaterdag 25 Aug. en 26 en 28 Aug. Russisch danspaar Debrosky ien The Funny-band. Schuttershof. V r ij d a g 31 Aug. Herdenkingsavond Oranjevereeniging. V r ij d a g, 31 Augs. Concert „Eupho- nia". Groote Markt 8^ uur. V r ij d a g 7 Sept- en Zaterdag 8 Septemb. Bloemen-tentoonstelling school A. Schuttershof, Dinsdag 11 Sept. Parijsche Mode show. Schuttershof. Donderdag, 13 Sept. Concert „Ho sanna". Groote Markt 8K uur. Zaterdag 19 Sept. Ie ab. tooneel- voorstelling. Schuttershof 8 u. Zaterdag 29 Sept. en 1 en 2 Oct. Bazar Crisis Comité. Schutters hof. V r ij d a g 5 Oct- Louis Davids.- Schuttershof 8 uur.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3