Voor kleine iuinen. VERKEERSWEZEN P. T. T. SPORT. BUITENLAND. DUITSCHLAND. BURGERLIJKE STANG. FRANKRIJK. ENGELAND. OOSTENRIJK. DENEMARKEN. ITALIë. VER. STATEN. traal bureau voor de veilingen in Ne derland een bedrag van 500 als subsi die te verleenen aan voornoemd labora torium, terwijl ook de provinciale com missie van de veilingen in Limburg en Zeeland een dergelijke subsidie toestond. Voorts hebben enkele veilingen in Z e e- land nog aparte bijdragen voor dit doel verleend. Vooral in deze provin cies, met een bijzonder uitgebreide teelt van appelen, weet men dat dit geld goed besteed is. De bereikte resultaten zijn goed en het is bekend, dat men behalve zoete most uit de vruchten nog andere dranken kan bereiden als gepasteuri seerde most en limonades, welke belang rijk minder in prijs zijn voor den consu ment en toch voor den tuinbouw van beteekenis zijn, omdat zij in de toe komst een geweldige opruiming van het minderwaardige fruit kan teweeg bren gen, hetgeen den. prijs van het fruit ten goede zal moeten komen. Het stekken van Pelargoniums o! Geraniums. Hall Juli tot half Augustus is wel de beste tijd om bovengenoemde planten te stekken. Als stek gebruiken we liefst korte, gedrongen Scheuten welke we ter lengte van 7 tot 10 cm met een scherp mes onder een. bladknoop afsnij den. Het onderste blad wordt met de steel, geheel weggesneden- Staan de bladeren dicht opeen dan doen we dit ook met een of meer der volgende bla deren, Hooger geplaatste volgroeide bla deren snijden we half door; de jonge blaadjes worden gespaard. Verder ver wijderen we alle steunblaadjes welke ter weerszijde van de bladknoppen als vlie zige schubben aanwezig zijn. Nu laten we de stekken op een beschaduwde plaats, liefst op een afgesloten ruimte, eenige uren liggen opdat de snijwonden kunnen opdrogen. Daarna gaan we de stekken in de aarde plaatsen. Als grond- mengsel gebruiken we fijn gezeefde bladaarde vermengd met circa 1/10 deel scherp zand. We kunnen de stekken plaatsen 1 in een stekpotje, ofwel 5 tot 7 stuks in een Geraniumpot. In beide gevallen heggen we 'n potscherf met den bollen kant naar boven op het gaatje in den bodèm, om een goede afwatèring te verzekeren- De aarde wordt goed aan gedrukt waarna we de stekken er slechts even, dus zeer ondiep, maar toch stevig in plaatsen. Voor het gemak gebruiken we een klein stokje ter dikte van de stekken, waarmede we een ondiep gaat je maken waarin de stek geplaatst wordt. We plaatsen de potten nu bij voorkeur in een bak al of niet met glas bedekt. Bij veel regenval moeten de stekken onder glas staan opdat de aar de niet te nat wordt waardoor de stek ken licht gaan rotten. Bij zonnig weer zal vooral de eerste tijd moeten worden geschermd om slap hangen en verdrogen te voorkomen. Het is dan ook noodig om een paar maal daags te sproeien. Even wel zorgen we dat de stekken 's avonds weer zijn opgedroogd. Tot goed begrip wijs ik er even op dat dit schermen en sproeien ook noodig is wanneer de stek ken niet onder glas staan. Zijn ze een maal geworteld dan houden we ze be trekkelijk droog opdat ze niet te veel gaan groeien. Een kort gedrongen stek- plantje komt het gemakkelijkst .den win ter door. Daarom is het ook niet wen- schelijk om al vroeger, b.v. in Juni of begin Juli te gaan stekken. Het over winteren geschiedt het beste in een bloemenkas, maar het gelukt ook zeer goed voor een venster in een vorstvrij vertrek. Hoofdzaak is dat ze gedurende den winter zoo licht mogelijk, vorstvrij, maar ook niet te warm staan. A. G. DE P. T. T. IN INDIE VERWACHT EEN OVERSCHOT. Uit een onderhoud, dat de Indische Courant had met den leider der P, T. T., ir. C, Hillen: Dit jaar wordt niet een tekort, doch een overschot van 1 J4 ton verwacht. De uitkomsten van de P. T. T, zijn niet geheel als een barometer voor het economische leven te beschouwen. Het economische leven is ongeveer tot op een derde teruggeloopen, terwijl de in komsten van de P, T. T. slechts met een kwart zijn verminderd. Al zal het eco nomische leven dus langzamerhand weer stijgen, dan nog zal niet direct het P. T. T.-peil zijn bereikt. Dat het economisch peil meer is ge zakt, dan het inkomstenpeil van de P. T. T., was ook zeer goed te bemerken. In 1930, toen de malaise reeds duidelijk voelbaar was, daalden de inkomsten van den telegraafdienst het eerst, ter wijl die van den telefoondienst nog stij gend waren. De uitkomsten van den telegraafdienst zijn nu echter weer bij na horizontaal. Dit wat het financiëele deel van den P. T, T.-dienst betreft. Van het techni sche deel kan in groote lijn het volgen de gezegd worden: Op last van de re- mag geen nieuw kapitaal in de bedrijven worden gestoken. Er mogen dus geen extra-uitgaven worden gedaan, zoodat het ook onmogelijk is groote ver beteringen in te voeren. De radiodienst heeft zich enorm uit gebreid, 97 a 98 pet. van de telegram men naar Nederland gaan via de radio en wat zeer merkwaardig is, Japan neemt thans de tweede plaats in het ra dio-verkeer in. Dit spreekt boekdeelen. De buitenlandsche telegraafdienst heeft een gevoeligen klap gekregen. Handels zaken, die vroeger uitvoerige telegram men verzonden, volstaan thans met het verzenden van hun brieven per lucht post. Zij komen daarmee goedkooper uit, terwijl het resultaat bijna hetzelfde is. Alleen in zeer spoedeischende gevallen wordt nog van den telegraafdienst ge bruik gemaakt. Wat de verbinding met de buitenge westen aangaat, kon de heer Hillen ons mededeelen, dat zeekabels zooveel mo gelijk door kleinere radio-stations wor-' den vervangen. Hierdoor kan een vrij groote bezuiniging op de personeelskos ten worden verkregen, daar men voor het telefonisch doorgeven en opteekenen der telegrammen lagerbezoldigd perso neel kan aanstellen. SINGELLOOP. Voor den Zaterdagmiddag te M i d - d'elburg te houden Singelloop, (Uit gaande van ,,E. M. M.", zijn 19 personen uil Middelburg, Vbssingen, Wolphaarts- dijk, Zierikzee en Groede ingeschreven. De start heeft plaats precies 4 uur aan den Veerschen weg, en de finish is bij Poelendale, De afstand bedraagt 3600 m, terwijl de hoofdprijs een wisselbeker is. Voetbal. Het Den Boer Middelburgsche Cou- ipnt-elftal /speelde gisteren tegen 'een Slagers-elftal en won met 50. Wereldkampioenschap Dames. Gisteren zijn te Londen de wereld kampioenschappen athletiek voor da mes begonnen, waaraan ook door ver schillende Nederlandsche dames wordt deelgenomen. Mej. Schuurman won haar series en plaatste zich in de finale hard- loopen korten afstand, welke Zaterdag zal worden gehouden. Mej. Pels plaatste zich eveneens in de finale voor het num mer discuswerpen. Ook de damesploeg voor de 4 X 100 m hardloopen komt Zaterdag uit in de finale. Middelburg. Van 78 Aug. Ondertrouwd: M. van den Buuse, j.m. 27 jr. en L. B. J. van Boven, jd., 24 jr., A. Kerkhove, jm. 21 jr., en L. E. P. de Groot, j.d., 22 j.r, Getrouwd: J. Vlugter, weduwn. 33 jr. met T. M. Hoek, jd., 33 j. Bevallen: A, A. D. Geervliet geb. 't Gilde, z.; E. Spruijt geb. De Jonge, z.; J. J. Zuijdweg geb. Duinkerke, z. Overleden: K. van' den Broeke, 82 jr., weduwnaar van F. S. Joosse. Vlissingen. Van 29 Augustus, Ondertrouwd: W. Beekman, 23 j. en M. Boogaard, 20 j.; Th. Slootmans, 26 j. en B. H. van Aken, 25 j.; I. Leijnse, 24 j. en J. E. Merison, 20 j; A. Pasveer, 24 j. en S. E. Kakenberg, 22 j.; H. H. Velting, 40 j. en A. E. Plum, 34 j. Getrouwd: J. A. Fïbbe, 28 j. en T. van der Hoek, 23 j.; W. de Ridder, 28 j. en J. T. van Belle, 25 j. Bevallen: L. C. Theune, geb. Stroo, d.; A. P. H. Zurhaar, geb. van Burgh, d.; J. C, Schroevers, geb. Anthonisse, z.; M. M. M. Ran, geb, de Clercq, d.; M. C. Kouwenhoven, geb. van Houten, z.; A. P. A. van der Zande, geb. Minneboo, z. Overleden: J. van der Star, 92 j., wdn. van L. W. Burger; L. Willeboordse, 77 j., vrouw van P. Krijger; F. La Roij, 80 j-, wedn. van C. I. ten Hout; J. Goedhart, 80 j., man van H. Zijta; J. de Ridder, 73 j., man van P. van Biemen; F. J. Kou wenhoven, 2 d.; M. Bouwens, 80 j-, wedn. van S. Lauret; J Lute, 70 j., man van M. F. Provoost; Jr"C. Landmeter, 84 j., vrouw van A. E. Edelman. 'N AMNESTIE-WET AFGEKONDIGD. Alleen vrijstelling voor lich tere vergrijpen. Ter gelegenheid van het feit, dat Hit- Ier na den dood van Von Hindenburg zooiets als „absoluut leider" van het Duitsche Rijk is geworden, is gisteren een amnestie-wet afgekondigd, waarbij worden kwijt gescholden, ^onverschillig van welken aard het delict was) alle straffen, niet hooger dan 6 maanden ge vangenis of duizend mark boete, indien de veroordeelde toen hij de overtreding beging, van te voren niet of slechts ge ring gestraft was. Voor recidivisten geldt de amnestie in dien zij tot ten hoogste 3 maanden of 500 mark boete zijn veroordeeld. Aan hangige processen over dergelijke ver grijpen worden ingetrokken, indien de delicten voor 2 Augustus 1934, den dag van Hindenburg's overlijden, zijn begaan. De politieke delicten, waarvoor am nestie wordt verleend, zijn: 1. beleedi- ging van Hitier en dergelijke vergrijpen; 2. daden, die gericht waren tegen het welzijn of het aanzien van het rijk, maar niet begaan werden uit anti-volks of anti-staatsgezindheid; 3. vergrijpen, waartoe de betrokkene zich heeft laten verleiden in zijn ijver voor de nationaal- socialistische beweging: 4. andere geval len van beleediging, en het toebrengen van lichamelijk letsel in de opwinding van den politieken strijd. Ook in die gevallen moet de daaö vóór 2 Augustus 1934 zijn begaan. Van de amnestie zijn uitgezonderd p*:>- litieke vergrijpen als hoogverraad, landverraad, het verraden van militaire geheimen, misdaden tegen het leven, aanslagen waarbij een mensch gedood of gewond werd en ten slotte alle han delingen, welker wijze van uitvoering or motieven toonen, dat de dader „een lage gezindheid" heeft. Deze laatste bepaling geeft te den ken. Ze opent de mogelijkheid van wil lekeur. Gevangenen, die om de een ot andere reden de nazi's erg onsympathiek zijn, zullen hierdoor buiten de amnestie kunnen worden gehouden. Hitier heeft aan de landsregeeringen opdracht gegeven, dat alle gevallen van Schutzhaft zoo snel mogelijk opnieuw moeten worden onderzocht en dat ont slag uit de Schutzhaft moet worden over wogen, als de aanleiding tot de arresta tie van onbelangrijken aard was, of als te verwachten is dat de betrokkene zich voortaan niet meer vijandig zaltoonen, jegens den nationaal-socialistischen staat en zijn organen. Voorts heeft Adolf Hitler er den na druk opgelegd, dat de gevallen, welke in verband staan met de actie op 30 Juni j.l. (de S.A.-samenzwering) op welwil lende wijze aan een nieuw onderzoek moeten worden onderworpen. BE EVANGELISCHE KERK GELIJKGESCHAKELD. De nationale synode der Duitsche Evangelische Kerk kwam Donderdag middag te Berlijn bijeen voor een zeer belangrijke vergadering. De besluiten dezer vergadering zouden, naar de be stuurder der Evangelische Kerk, Jae ger, in een persconferentie mededeelde, van beslissende beteekenis zijn voor 't herstel van de rust in de kerk. Met de overwinning der nat. soc. re volutie aldus Jaeger is het beset doorgedrongen, dat een Evangelische Kerk niets anders zijn kan dan een or ganisme, een orgaan en een schakel van het volksgeheel. Het is noodig gebleken ook in de kerk een eenheid in te voeren, op dat het werk verricht kan worden dat men in een volksgemeenschap van haar mag eischen. Er zijn thans nog slechts drie kerken, die niet bij de Rijkskerk zijn ingelijfd: Beieren, Wuerttembergi ,en de Gerefor meerde Landskerk van Hannover met zetel in Aurich. Met betrekking tot déze laatste zal aan de synode een bijzon dere wet worden voorgelegd, die er toe zal leiden, dat alle verzet verstomt. Op dat er niet langer gesproken zal worden over strijd met de grondwet en onrecht matigheid, zullen aan de nationale sy node alle maatregelen van wetgeving en bestuur, totdusverre getroffen, wor den voorgelegd, zoodat de synode haar oordeel en haar besluit kan kenbaar maken. De synode moet door haar vo tum bevestigen, dat deze maatregelen rechtmatig zijn. Nadat deze legale .eind streep zal zijn getrokken, komt het er verder op aan, de vereeniging der ker ken te voltooien en uit te breiden over het geheele gebied der Rijkskerk, zoodat ook de tot dusver oppositionee- le landskerken daarbij betrokken zullen worden. Dat zal geschieden doordat de wetge vende macht in het evrvolg alleen door de Rijkskerk zal worden uitgeoefend. De politieke lijn der kerk zal niet meer worden bepaald door parlementaire groepen, maar door het bestuur der. Rijkskerk, in overeenstemming met de algeheele leiding van het volk. In een nieuwe wet wordt daarom be paald, dat in de synode niet meer ge stemd zal worden, maar dat een mee ning wordt gevormd in broederlijke ge- dachtenwisseling. Overigens zullen nog een geheele reeks nieuwe bepalingen worden inge voerd. RIJKSBISSCHOP LUDWIG MüLLER. Blijkbaar is men in Duitschland, zulks in tegenstelling met de geruchten die in het buitenland loopen, van oordeel, dat de positie van den Duitschen evan- gelischij rijksbisschop Ludwig Müller, thans voldoende solide te achten is. Er is n.l. gepubliceerd, dat de officieele in stallatie van den rijksbisschop, welke nog altijd op zich liet wachten, op Zon dag 19 September in de voormiddag godsdienstoefening in den Dom te Ber lijn zal plaats vinden. De gezamenlijke Duitsche evangelische bisschoppen, staatsautoriteiten, vertegenwoordigers der buitenlandsche kerken enz. zijn tot bijwoning der plechtigheid uitgenoodigd. DE HUURSTAKING LUWT. Het laat zich aanzien, dat de huurstaking in een blok perceelen aan de Marco Polo straat te Amsterdam verloopt. Want wederom hebben zich eenige per sonen aangemeld, die haastig hun ver schuldigde huurpenningen, plus proces kosten hebben geofferd aan het kantoor van „Eigendomsrecht". Anderen onder vinden de grootste moeilijkheden. Daar bij zijn jonggehuwden, die hun meubilair op afbetaling hadden gekocht en nu niet in staat zijn het achterstallige te beta len. Zooals men weet is Woensdag be slag op de inboedels van alle gezinnen gelegd. Eenigen hunner konden een re geling treffen, anderen zien geen kans aan hun verplichtingen te voldoen. De aanstokers tot deze huurstaking echter, die natuurlijk niet in- dit blok wonen, blijven buiten schot. Door den bliksem getroffen. Boven Klotzsch bij Dresden woedde een hevig onweer. Teneinde bescherming te zoe ken tegen den stroomenden regen, wa ren zes personen onder een groep hoo- pe pijnboomen gaan staan. In deze groep boomen sloeg de bliksem en ver wondde de daaronder staande vrouwen deels licht, deels zwaar. Een twintigjarig meisje uit Dresden- Plauen overleed korten tijd later aan de bekomen verwondingen. Twee zusters van 19 en 15 jaar werden zwaar ge wond, evenals een dame van middelba ren leeftijd uit Dresden. Twee andere personen liepen lichtere verwondingen op. Schaakwedstrijd per post. De Duit sche Rijkspost heeft de mogelijkheid ge schapen tot het houden van een groot schaaktournooi per post, waaraan 200 clubs deelnemen. Er worden door de posterijen 'voor enkele pfennings spe ciale briefkaarten in omloop gebracht, waarop mededeeling wordt gedaan van de zetten. Binnen veertig dagen moeten tien zetten gedaan worden en men ver wacht, dat de uitslag van het tournooi .over 18 maanden bekend kan zijn. DE ANTI-JOODSCHE UITSPATTINGEN IN ALGIERS. Verwijten van socialistische zijde. De socialistische „Populaire" verwijt de regeering het publiek de waarheid te onthouden omtrent den toestand in Al giers- In tegenstelling tot de officieele lezing zouden de incidenten te Constan- tine reeds op 2 en niet pas op 5 Augus tus zijn begonnen. Hoewel men reeds meer dan een week in de geheele streek op anti-semietische 'demonstraties was voorbereid hebben de olaatselijke auto riteiten nagelaten maatregelen tot ver hindering van het bloedbad te nemen, Boos weer. - De omgeving van Cha- rolles in het departement Saöne et Loire is gisteren geteisterd door een water hoos, die groote schade aanrichtte. In verscheiden dorpen stond het water in de huizen 50 a 60 cm hoog, en verschei dene boerderijen brandden af door het inslaan van den bliksem. Veel paarden en runderen zijn in de vlammen omge komen. Wereldrecord verbeterd. De Fran- sche aviatrice Hélène-Boucher heeft het wereldrecord 1000 km voor vliegtuigen op haar naam gebracht. Zij legde dezen afstand af in 2 h 28 min en 38 sec en met een gemiddelde snelheid van bijna 411 km h. Tegelijk verbeterde zij het wereldre cord van vrouwen over 100 km met een gmiddelde van 412 km. Mislukt. Twee Canadeesche vlie gers, de kapiteins Reid en Ayling, zijn Dinsdagmorgen te Wasaha Beach nabij Toronto opgestegen om te trachten het wereldrecord lange afstandsvlucht te verbeteren. Deze poging is niet geslaagd. Wel zijn de vliegers veilig den Atlanti- schen Oceaan overgevlogen, maar reeds in Engeland moesten zij gisteravond we gens een machinedefect op het vliegveld Hendon landen. Hun plan was geweest te dalen inBagdad. Het monster van Loch Ness. Sir Edward Mountain, een directeur van een verzekeringmaatschappij, heeft naar aan. leiding van de verhalen dat het monster van Loch Ness nog altijd het meer zou bewonen, een ware jacht met camera's op het monster ingesteld- Op verschil lende punten had hij twintig mannen met fototoestellen neergezet. Met de firma, die de fototoestellen verstrekt had, had hij afgesproken dat alle films verzegeld zouden worden en uitsluitend geopend en ontwikkeld door den eersten chemi cus van de firma. De waarnemers waren tevens uitgerust met machtige verrekij kers en stonden onder voortdurend toe zicht van kapitein James Fraser. In de vier weken van het onderzoek hebben de wakers het beest 21 keer waargeno men. Hun verhalen komen hierop neer, dat het beest als het aan de op pervlakte komt, een heel klei ne kop vertoont in vergelijking tot het lichaam en dat het, wanneer het zich voortbeweegt, twee of drie bulten toont. Het beweegt zich bijzonder snel voort, wat de pogingen om het te foto grafeeren, bijzonder moeilijk maakt. De Times geeft op haar fotopagina twee van de foto's weer. Op de eene ziet men een onduidelijke massa op het water drijven, het dier in rust, op de andere ziet men een flinken golfslag, veroor zaakt door iets dat zich met groote snel heid onder de oppervlakte van het wa ter moet voortbewegen. Deze golfslag komt volkomen overeen met die, ver oorzaakt door een snel vaartuig. Daar het weer de laatse vier weken niet al te gunstig is geweest, zal men de wacht nog een week voortzetten, in de hoop, nog betere foto's te verkrijgen. Intus- schen zijn de meeste menschen in den omtrek van het meer, die ongeloovig stonden tegenover het bestaan van het monster, bekeerd, terwijl verder het on derzoek althans dit nut heeft opgele verd, dat een aantal werkloozen te In- verness bij elkaar 110 weken werk heeft gehad. EEN SENSATIONEELE MEDEDEELING. Dollfuss werd beroofd. De bondscommissaris voor de propa ganda, Adam, heeft gisteren, aldus de Msb., voor de radio een rede gehouden, waarin hij o.a. verklaarde: „De gedach te, dat de zending van den heer Von Papen niet alleen een aangelegenheid van de regeering is, doch in zeer hooge mate ook een aai\gelegenheid van de openbare meening, is in het Duitsche rijk nog niet doorgedrongen. De houding van de Duitsche pers is nog steeds vij andig. Nog steeds wordt gepoogd, Pla- netta, Holzweber en de andere nati- onaal-socialisten, die de bondskansela- rij zijn binnengedrongen, tot Duitsche helden en voorvechters der Duitsche vrijheid te verheffen. Ik wil over den graad der crimineele en moreele schuld van de terroristen niet spreken, maar ik kan een mededeeling doen, die, zoover ik weet, nog niet bekend geworden is. Den stervenden, of reeds gestorven bondskanselier, dr. Dollfuss, werd de portefeuille uit den zak gestolen. Men vond deze portefeuille later in den tuin van de bondskanselarij op de plaats, waar de visitatie aan den lijve van de gevangen terroristen plaats vond." VAN DE GEVANGENIS IN EEN SANATORIUM. Uit Weenen wordt gemeld, dat Seitz, de vroegere sociaal-democratische bur gemeester van Weenen, gisteren uit de gevangenis is ontslagen. Hij is ziek en heeft zich op aanwijzing van hooger- hand naar het sanatorium te Auers- perg begeven, dat hij voorloopig niet mag verlaten. Drie kinderen onder Grintmassa ge dolven en gestikt. In Holbaek op See- iand waren drie kinderen van 3 tot II jaar aan het spelen in een grintkuil, toen plotseling de grintmassa in bewe ging kwam en de kinderen bedolven werden. Toen het ongeluk ontdekt werd, waren de kinderen reeds door verstik king om het leven gekomen. AARTSHERTOG OTTO VAN HABSBURG. Zijn onverwacht bezoek aan Kopenhagen. Aartshertog Otto van Habsburg, die Woensdag werkelijk volkomen onver wacht te Kopenhagen is aangekomen, wilde oorspronkelijk Donderdag naar Zweden doorreizen. Hij heeft nu echter zijn plannen gewijzigd en denkt zijn ver blijf te Kopenhagen voor onbepaalden tijd te verlengen, Men interesseert zich zeer voor deze reis, vooral ook in verband met de ge ruchten, die dezer dagen in omloop wa ren over Otto's aanstaand bezoek aan Italië. Volgens een bericht uit Londen, zou deze reis naar Kopenhagen op aanraden van Oostenrijksche monarchisten en van zekere Italiaansche kringen ondernomen zijn, met de bedoeling, dat de aartsher tog zich op het oogenblik op een neu trale plaats zal ophouden- Zware straffen in een aantal spionna- ge-processen, In de periode van Ja nuari tot Juli zijn voor de speciale recht bank tot bescherming van den staat 18 processen wegens verraad van militaire geheimen gehouden. Deze zijn nu geëin digd met de veroordeeling van 29 men schen. Een aantal der verdachten, on der wie zich twee vrouwen en vier vreemdelingen bevinden, zijn tot zeer zware straffen veroordeeld. Een kreeg levenslangen dwangarbeid, drie kregen 25 jaar, een 24 jaar, drie 20 jaar, een 17 jaar, een 16 jaar en vijf 15 jaar. DE RAMPZALIGE DROOGTE. Op aanwijzing van de regeering zijn reeds een millioen stuks vee uit de door de droogte geteisterde gebieden opge kocht voor slachting, om een verhonge ren der beesten te voorkomen. Men neemt aan dat nog zes millioen stuks vee zullen moeten worden ge slacht eer de situatie op de veemarkt weer als normaal kan worden be schouwd. De hitte blijft nog steeds onvermin derd voortduren. In Ottumwa (Iowa) wees de thermometer gisteren 46 graden C (115 gr F) en in Quincy (Illinois) 43,3 graden (110 gr F). De maximum-temperatuur der laatste 53 jaren bedroeg „slechts" 45 graden Celsius. Te Rochester zijn tal van personen, terwijl Roosevelt op een meeting van 20,000 menschen een rede hield, tenge volge van de overmatige hitte in zwijm gevallen. Te Columbia in den staat Missouri is een temperatuur geregistreerd van-

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3