BUITENLAND. PERZIE. Onbehaaglijk? Neem 'n "AKKERTJE" FRANKRIJK. DUITSCHLAND. OOSTENRIJK. CRISIS-PUBLICATIEN. grijpen, welke overwegingen hebben ge golden om de vrijheid voor den afzet van late aardappelen niet aan te durven. „Staan wij reeds zóó ver van de bedrijfs- vrijheicl af, dat wij uit pure vijandschap ten aanzien van die vrijheid, of uit machtswellust der Crisisorganen, ons niet meer kunnen losmaken van maat regelen, die toch naar onze opvatting al leen maar gewettigd zijn, als de nood het vordert?" Het blad vermaant om toch voorzich tig te zijn. Het eerste gebod voor den land- en tuinbond moet zijn „loslaten, wat losgelaten kan worden", omdat dit den weg zal vergemakkelijken, dien we straks toch zullen moeten gaan. De blik moet op de toekomst gericht blijven en vooral de leiders van Land- en Tuin bouw-organisaties moeten iederen dag ieder uur van vrijheid, die verkregen kunnen worden, met beide handen aan grijpen, En dan komt de klap op de vuur pijl: „Het tegenovergestelde schijnt waar te zijn. Er is bij de landbouw-orga- nisaties een zucht waar te nemen om zich te werpen op de crisis-maatregelen, uit organisatorische overwegingen, die niets meer met de crisis hebben uit te staan. Het is een boertjesregeering en een baantjesjagerij, waarvan de produ cent straks het gelag moet betalen, want als de consument door deze maatregelen' veel te duren aardappelen zal moeten eten, dan is dat op zichzelf reeds een misdaad uit het oogpunt van onze volks huishouding, maar dan zal den produ cent aan het verstand worden gebracht, dat niet iedere aanslag op den consu ment ongestraft kan plaats vinden". ernstige beroeringen heeft gespaard. Het was niet het plan der rebellen geweest het bij dit eene radiobericht te laten, doch zij hadden Oostenrijk voortdurend met onjuiste radioberichten over het welslagen van den opstand willen over- stroomen. Men had reeds maatregelen getroffen om Rinteien zelf voor de radio te laten spreken om de noodzakelijkheid te betoogen van de vorming eener re geering die in overleg met het nationaal- socialisme een „natuurlijk" vrijblijvend Oostenrijk zou regeeren, en die het door deze verzoening den waren binnenland- schen rede zou hebben weergeschonken. Het volgende bericht zou een besluit tot amnestie voor alle aangehouden na zi's zijn geweest. Deze dingen zijn door de gevonden stukken reeds vast komen te staan. Overstroomingen. Te Firouzkouh, een plaatsje' gelegen op den weg tus- schen Teheran en Meshed, hebben groote overstroomingen plaats gehad, waarbij meer dan driehonderd volwas sen personen om het leven zijn geko men. Bovendien zijn talrijke kinderen verdronken en is een groote hoeveel heid vee verloren gegaan. Een deel van de stad Tabriz werd door het water weggeslagen. W/e door de erge warmte lijdt, Die heeft de schaduw noodig, Maat dooreen "Akkertje"verfrischt Is schaduw overbodigI (Ingez. Med.) Dorp door brand vernield. Het dorpje L'Aie en Crossae in Bretagne is door een geweldigen brand geheel vernield. De brandweer kon het vuur niet meester worden, daar er ter plaat se geen water was. Vier personen zijn bij het bluschingewerk gewond. Een groot deel van het vee en de graan- en hooi-opslagplaatsen zijn een prooi der vlammen geworden. De brand zou ont staan zijn door een schoorsteenbrand, welke het strooien dak van een huis aantastte. Duesterberg weer in vrijheid. De vroegere leider van den Stahlhelm en candidaat voor het presidentschap Dues terberg, is uit het concentratiekamp te Dachau vrijgelaten. Eerst heeft men hem naar het Columbiahuis te Berlijn vervoerd, doch een dag of vier geleden is hij vrijgelaten. DE STRIJD TEGEN DE NAZI'S. Een toevallig schot Uit Weenen wordt aan de N. R. C. geschreven: De moeilijke dagen duren voort, maar de ernstige gebeurtenissen zijn overwon nen. Oostenrijk keert uiterlijk en inner lijk tot het normale leven terug. Nog staat alles onder, den indruk van den naam Dollfuss. Gedachtenis- en rouw- plechtigheden houden publiek en bla den nog bezig. De militaire rechtban ken blijven zitting houden, maar men heeft, het gevoel, alsof met de veroor deeling en terechtstelling van de beide moordenaars ook hier het hoogtepunt reeds voorbij is. Het onderzoek naar de verschillende draden van het omwenfe- lingsplan, dat, naar men thans weet, alles behalve een toevallige gebeurtenis is geweest, wordt ijverig voortgezet. Tel kens hoort men van nieuwe aanhoudin gen en nieuwe vrijlatingen. En toch, ook hier zullen misschien geen groote klap pen meer vallen, want de man om wiens figuur zich alles groepeert, Rinteien, zal als de teekenen niet bedriegen, geen rechtspleging meer beleven. Waarschijn lijk beter voor hem en ook voor den staat, dien men in zijn naam met ge weld ten val wilde brengen. De luisteraars naar de radio, die pp 25 Juli 's ochtends plotseling het on waarschijnlijke bericht kregen van het aftreden van de regeering en de benoe ming van Rinteien hebben heel goed kunnen hooren, dat de omroeper plotse ling fluisterde en zeide: „Wacht Toch, laat mijwaarop hij met sidderen de stem het valsche bericht voorlas. Da delijk daarop hoorde men het merkwaar dige fluiten van den zender, dat eiken amateur bekend is. Toen niets meer. De Weensche zender was uitgevallen. De zendingen begonnen pas weer toen de zender van Linz in werking kwam: Het is zeer merkwaardig dat deze sto ring, veroorzaakt door een schot in de versterkerkamer van de studio belandde en daar een van de lampen verbrijzelde, Oostenrijk vermoedelijk voor verdere De Landbouwcrisisorganisatie voor Zeeland deelt het volgende mede, ten gerieve van de telers, den groot- en den kleinhandel in aardappelen met betrek king tot de uitvoering der aardappel steunregeling 1934. VERHANDELEN VAN AARDAPPE LEN. Voor het handelen in aardappelen, hetzij als groothandelaar, grossier, klein handelaar of telerhandelaar is het er kend zijn noodzakelijk. Een erkenning is dus niet alleen vereischt om geleidebil- jetten te verkrijgen, maar ook om han del te mogen drijven. Alle in het vorig seizoen uitgereikte erkenningskaarten blijven voorloopig geldig, terwijl dege nen, die nog geen erkenningskaart bezit ten en meenen hierop alsnog aanspraak te kunnen maken, zich rechtstreeks tot de Nederl. Akkerbouw Centrale, Kazer nestraat 3, Den Haag, moeten wenden en niet tot de L. C. O. afd. Aardappelen, Goes, PRIJZEN. In tegenstelling met het vorig seizoen, zijn de aardappelen dit jaar niet yer- deeld in klassen en zijn tevens vervallen de aan deze klassen verbonden mini mumprijzen. Telers zoowel als handela ren zijn dus vrij in het stellen van hun prijzen. Ook is men niet meer verplicht koopbriefjes te gebruiken. STEUN. Met ingang van een zekeren datum, vermoedelijk 1 Augustus, zal de gele genheid tot denatureeren onder steun- verleening opengesteld worden. Omtrent den definitieven datum van ingang en de te verleenen steun zullen t.z.t. nog nader mededeelingen worden gedaan. SORTEERING. Evenals voor den oogst 1933 zal voor de binnenlandsche consumptie een sor teering worden toegepast van 35/60 m.M. vierkantsmaat, maximum lengte 8 c.M. Aardappelen in een andere sorteering dan genoemde zullen in het binnenland niet mogen worden verhandeld. HEFFING. Op de sorteering in de consumptie- maat is een heffing verschuldigd van 1 per 100 K.G. Administratieloon wordt niet berekend. De heffing wordt voldaan bij aanvrage van het vervoerbewijs het zij in contanten, hetzij door overlegging van een stortingsbewijs ten bewijze dat de verschuldigde heffing is gestort op de postrekening der Landbouw Crisisorga nisatie, voor Zeeland No. 239230. Niet alle vervoer is onderhevig aan een hef fing, wel moet alle vervoer gedekt zijn, hetzij door een betaald hetzij door een gratis vervoerbewijs. De heffing op ongekeurd pootgoed (al leen voor pootdoeleinden) bedraagt 2 per 100 K.G. Evenzoo is er een heffing van f 2 per 100 KG. op bonken voor binnenlandsch verbruik. Vervoerbewijs voor bonken met binnenlandsche be stemming wordt alleen afgegeven op vertoon van een door de Ned. Akker bouw Centrale 's-Gravenhage afgegeven machtiging en uitsluitend in de volgende twee gevallen: a, voor bereiding van patates-frites; b. voor inrichtingen met speciale kook- of schilapparaten. Goedgekeurd pootgoed door de N.A. K. met binnenlandsche bestemming is vrij van heffing. Op goedgekeurd poot goed bestemd voor export wordt 0.25 per 100 K.G. geheven. VEEVOEDER. 1 Veevoederaardappelen moeten vóór aanvang van het vervoer gedenatureerd worden, indien ze niet absoluut onge schikt zijn voor menschelijke consump tie. De denaturatie moet 'geschieden door den teler of door den handelaar. Indien de aardappelen niet stukgesto ken worden, moet denaturatie geschie den door ze te pikken. De hiervoor be stemde prikapparaten staan ter beschik king bij de districtssecretarissen en bij de controleurs. VERVOERBEWIJZEN. Model A. Wordt verstrekt aan den te Ier voor vervoer van zijn groeiplaats, opslagplaats naar zijn opslagplaats of naar het verder vervoermiddel. De te ler is verplicht bij aanvrage op te geven de sorteering (maat) van de te vervoe ren aardappelen. Model B, wordt verstrekt aan den te ler voor vervoer van zijn groeiplaats/op slagplaats naar een veiling of omge keerd. Model C. (Betaald vervoerbewijs) dit dient voor het vervoer a. van binnen landsche consumptiemaat. b. van onge keurd pootgoed, c. van bonken met be stemming binnenland (speciale toestem ming). Model D. wordt afgegeven voor het vervoer a. van veevoeder-aardappelen, b. goedgekeurd pootgoed voor het bin nenland bestemd, c, proviandeering van zeeschepen (cautie f 2 per 100 kg te be talen bij aanvrage van het vervoerbe- wijz en te restitueeren door de Ned. Ak- kerbouw-Centrale Den Haag) d. export, indien de betreffende partij niet rechts- streeks wordt geëxporteerd doch slechts uiteindelijk voor export bestemd is. Bij export rechtstreeks moet het ver voer gedekt zijn door een door de Cen trale voornoemd af te geven monopolie- consent. e. voor re-expeditie van op dit model vervoerde aardappelen. Model E. Dit dient voor re-expeditie buiten de gemeente, van aardappelen aangevoerd op model C. Model F, Dit wordt afgegeven door grossier of D-kantoren als re-expeditie op onder betaald vervoerbewijs ontvan gen aardappelen. Model E. Is een winkelier- of venters- bon, geldig voor het vervoer bij verkoop in het klein voor ten hoogste zes dagen. Het wordt afgegeven door den D-kan- toorhouder of door den grossier. KLEINHANDEL. Kleinhandelaren moeten voor een be paald kwantum vervoerbewijs (model C) aanvragen op vertoon waarvan hun door den kantoorhouder een ventersbon (mo del G) wordt verstrekt. Zonder vertoon van het betaald vervoerbewijs wordt geen ventersbon verstrekt. PLOMBEERING. Het vervoer van aardappelen in zak ken (verplicht gewicht 35 of 50 kg) on der model C en E. moet onder plombe geschieden. Dit is thans wettelijk voor schrift geworden. KENNISGEVING VAN VERVOER. Minstens één dag van te voren moet van het vervoer en of van plombeering van aardappelen kennis gegeven worden aan den districtssecretaris van het be treffende district, waaruit het vervoer plaats vindt- AANVRAGE VERVOERBEWIJS MO DEL C. Bij aanvrage van een betaald vervoer bewijs (model C) moet de handelaar overleggen, a. alle modellen A. welke hem door den teler, nadat door den we ger het gewicht erop ingevuld is, worden terhand gesteld, b. een inspectiebriefje van den controleur, c- een specificatie- staat vermeldende de namen der leve ranciers, voor zoover de betreffende zending van meer dan 1 teler afkomstig is. INSPECTIEBRIEFJE. Dit is een bewijs af te geven aan den verzender door den controleur, wanneer deze de lading in orde heeft bevonden. Bij aanvrage van vervoerbewijs wordt het inspectiebriefje overgelegd. Over legging is verplichtend bij aanvrage van model C en D, dus voor consumptie goedgekeurd en ongekeurd pootgoed, bonken, export en veevoeder. DISTRICTEN. Ons gewest is thans onder verdeeld in acht districten. Als districts-secretaris- sen zijn dezelfde personen aangewezen als voor den oogst 1933. Door de split sing van Zuid-Beveland in twee distric ten is er voor Oost-Z.-Beveland bijbe- noemd den heer P. A, Lindenbergh te Wemeldinge. Ook als D/kantoorhouders zijn vrij wel dezelfde personene aange wezen als in het vorig seizoen, zoo ook als personen uitsluitend belast met de afgifte van vervoerbonnen (modellen A. en B). Slechts een kleine uitbreiding heeft er plaats gehad. SLOTOPMERKINGEN. aDe teler verzuime niet bij aanvrage van vervoerbewijs zijn organisatino op te geven. b. De handelaar verzuime niet zijn er- kenningsbewijs bij zich te dragen, en dit op eerste aanvrage van controleur en/of kantoorhouders te toonen, c. Ongekeurd pootgoed mag niet in de consumptie gebracht worden, al ligt er een heffing op van f 2 per 100 kg. d. Voor export naar alle landen en zoowel van consumptie als pootgoed is een monopolie .regeling ontworpen> waarvan de bepalingen t.z.t. aan belang hebbenden zullen worden bekend ge maakt. WIJZIGING REGELING INNAME TARWE (OOGST 1934) ZEELAND. Het ligt in de bedoeling de regeling van de inname der tarwe voor den oogst 1934 in Zeeland te wijzigen, en wel in dien zin, dat niet meer door handelaren aan de verbouwers zal worden moeten betaald, doch dat de voorschotsprijzen voor geleverde tarwe rechtsstreeks aan dezen door de G.T.Z, (van een bankin stelling) zullen worden uitbetaald. Voorschotten op nog te leveren tarwe kunnen vanwege de G.T.Z. niet wor den verstrekt. Eerstdaags zullen nader bijzonderhe den omtrent de eventueele nieuwe rege ling worden bekend gemaakt. 1 Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niei teruggezonden. 4. Maakt het kort! DE ZOTHEID HEEFT AFGEDAAN. Zeer geachte Redactie, Met Uw opmerking bij wat de heer Jeronimus in Uw blad van 2 Aug. schreef kan ik mij volkomen vereenigen. De uitlating in de Raadsvergadering is blijkbaar een beetje ondoordacht ge weest en wanneer men dan in zoo'n ge val achteraf wil trachten wat krom is weer recht te maken geeft dat moeilijk heden. Wat toch is het geval? Nadat mijn geachte opponent, blijkbaar onbe wust, toegeeft, dat Uw verslaggever juist weergaf wat door hem is gezegd, vei- wijst hij in een naderen uitleg, waai- schijnlijk wederom onbewust, de cyclos tyle naar de plaats die haar toekomt en die ook ik, als ieder weldenkend mensch, haar gaarne gun, n.l. geschikt voor stuk ken, welke men, was de cyclostyle er niet, zou nalaten om te laten drukken wegens de hooge kosten. Dan maakt de heer J. echter een sprong, die ik niet bij machte ben te volgen, want hoe ter we reld is het mogelijk dat,''wanneer cle cyclostyle op dat terrein blijft, zij het voordeel zal hebben om de macht van de drukkers-organisatie te breken? Dat is toch slechts mogelijk wanneer op de cyclostyle vervaardigd wordt wat tot nu toe gedrukt werd, dus wanneer wij de cyclostyle in de plaats stellen van de drukpers. Dat is het dan ook wat de heer J. gaarne zou willen, doch wat door zijn ongerijmdheid niet is goed te praten, 't Is wonderlijk, doch de heer J. speelt het klaar in de eerste helft van een ali nea te weerleggen wat hij in de laatste helft erkent. Dit nu zou voor mij geen aanleiding zijn alsnog eenige ruimte in Uw blad te vragen, doch de scherpe aanval op het overleg tuschen patroon en arbeid in de drukkersbedrijven noopt mij wel daar toe. Dit overleg heeft er toe geleid, dat de door de tijdsomstandigheden noodzake lijk geworden loonsverlagingen zijn toe gepast zonder dat ernstige botsingen, zooa'ls stakingen en uitsluitingen er het gevolg van zijn geweest. In enkele jarën zijn de loonen met plm. 25 pet. ver laagd en de prijzen van het drukwerk zijn mede dientengevolge belangrijk ge daald. Dit overleg heeft bewerkt dat er tusschen werkgevers en werknemers 'n goede verstandhouding bestaat, waar door de liefde voor het vak is toegeno men, de verrijking van vakkennis wordt aangewakkerd en het werk dat de Ne- derlandsche drukkerijen leveren op een peil is gekomen dat met het beste wat op dit gebied in de wereld wordt ge presteerd kan wedijveren. Wordt daardoor de afnemer gedu peerd? Het antwoord hierop kan niet twijfelachtig zijn wanneer we zien dat het buitenland, zelfs niettegenstaande lagere valuta, geen lagere prijzen kan noteeren en de ongeorganiseerde bedrij ven, niettegenstaande zij zich vrij kun nen ontwikkelen, meestal een kwijnend bestaan leiden. De overheid heeft, juist in dezen tijd van overheidsbemoeiing menigmaal mede geprofiteerd van de voordeelen der goede bedrijfsorganisa tie en de verzuchting geslaakt „Was het in andere bedrijven ook maar zool" Dank zij de goede en de op verstandige wijze in goede banen geleide organisatie hebben de drukkersbedrijven, niettegen staande de nood der tijden ook hen niet voorbij gaat, nog niet om stetm bij de Regeering behoeven aan te kloppen, wat van menigen bedrijfstak, waar de werk gevers vroeger wel onderling hun prij zen regelden, doch geen overleg pleeg den met de werknemers, niet kan wor den gezegd. In menigen bedrijfstak zijn in de goede jaren de prijzen opgevoerd, fa belachtige winsten gemaakt, die via di videnden en tantièmes door speculaties en thans waardelooze buitenlandsche be leggingen veelal zijn verdwenen. Nu zijn vele dezer bedrijven op steun of be scherming van de Regeering aangewe zen. De drukkersorganisatie daarentegen heeft haar prijzen steeds zóó gesteld dat ze, rekening houdend met de kwaliteit van het werk, den toets met die der concurrentie uit het buitenland en van de ongeorganiseerden konden doorstaan en in verstandig overleg met de werk nemers de loonen daarnaar geregeld. Alleen veronachtzaming der feiten en een minder juiste appreciatie van het overleg met den arbeid kan iemand er toe brengen deze organisatie te bestem pelen als een Syndicaat tot Exploitatie van het publiek en de Overheid. Syndi caten toch die zich dit doel stellen zijn tot ondergang gedoemd, want hel ptf- bliek laat zich niet blijvend exploiteeren en de Overheid nog veel minder. Dat georganiseerde drukkers wel eens smalen op het slechte werk van onge organiseerden is niet aardig. Smalen is altijd verkeerd en bovendien, er zfjn ge- organiseerden die ook nog wel eens zon digen tegen den eisch van onberispelijk werk. Gaarne had ik opnieuw den lof der zotheid gezongen, doch de heer J. noop te me tot een ernstige behandeling der feiten. Na deze uitingen van zotheid en ernst acht ik deze aangelegenheid mij nerzijds voldoende belicht. Met dank voor de plaatsing, W. de Pagter. [Met veel van wat de geachte inzen der ten aanzien van het drukkersbedrijf stelt, stemmen wij gaarne in. Dat neemt niet weg, dat wij daarnaast de overtui ging zijn toegedaan, dat er in de druk kerswereld, vooral in het aanvangstijd- perk der welhaast ongebreidelde ver- aartiseering, tendenzen waren die eco nomisch onverantwoord prijsopdrijvend of -vasthoudend werkten in een mate, dat de onmatig groote opkomst der cy clostyle daardoor zeker bevorderd is ge worden. Deze bedrijfs-,,ordening", welke aanvankelijk een onrustbarenden loop scheen te zullen nemen, is echter lang zamerhand wel tot ietwat geringeren omvang geslonken; over de economische rechtvaardigheid van den tegenwoordi- gen vorm valt nog van meening te ver schillen, doch de toestanden en de prijzen zijn vandaag aan den dag in het drukkersvak zeker zoo, dat, over 't algemeen, zaken welke gedrukt be- hooren te worden, niet meer op de cyclo style gemaakt behoeven te worden om economisch onverantwoord hooge prij zen te ontgaan. Hiermede achten wij deze zaak vol doende toegelicht; de discussie is dus gesloten. Red.] ONWETEND WREED. Schoon van werk en zorgen moe, Luikt geen slaap hun oogen toe: Voor het kreunend zieke kind Dat maar geen genezing vindt, Houdt nu vader de oogen open. Moeder, staag van angst bekropen, Sluipt het bed uit keer op keer, Buigt zich over 't kribje neer; Gaat voor 't open venster staan, Hoort met schrikt het uur al slaan, Dat den ouden dag verbindt Met den nieuwen. Als dan 't kind Eind'lijk is in slaap gekomen, Garen de ouders in hun droomen Nog een weinig heil en baat Vóór weer 't vroege werkuur slaat. Plots'ling dreunt de motor aan Van een auto. Lang gestaan Had die in de stille straat. Seint vertrek. Het toestel slaat; Klapt luidruchtig het portier; Afscheidsroep van passagier. Wagen buldert, schiet voorbij Als een schicht, laat stankwalm vrij, Dendert muurontzettend voort Teere nachtvree is vermoord! Moeder faalt in rust herzoeken, Vader neen! hij wil niet vloeken, Woelend slaakt hij bitt're klacht. Jammerlijk om rust gebracht Zijn de ouders en de kind'ren, Mag pas na een.uur vermirtcTren De angst van opgeschrokken zus, Helpt geen liefkoos of gesus. Kostb're uren gaan verloren Reeds begint de dag te gloren, In vertwijfeling verbeid Na doorwaakten slapenstijd. Vivisectie heet onmenschlijk; Autonachtrumoerverbod is wenschlijk! Domburg. MAR. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Zakmes, M. Polderman, Havendijk T 20; handschoen, H. van Boven, Winter- straat Q 99; dameshoed, Sanderse, Na- dorstweg S 250; kano met kussens, gem. zwemschool; huissleutel, Bureau van Politie; portemonnaie, v. Langeraad, Brakstraat Q 253; dameshandschoen, C. van Hoorn, Heerenstraat H 172; pad- vindersriem, Groenewegen, Seisplein Q 289; schildpad, J, W. Davidse, St. Lau rens, Noordweg A 110; damesport. met inh., J. Verhage, Ter Hooge, t Zand C 39; ijzeren gewicht, L. Janse, Lange, Noordstraat D 80; zwempak, P. C. Maas, Breestraat, 't Zand E 39; vlie ger met touw, N. v. d. Gruiter, Veersctie singel S 53; kindermuts, N. Hofman, KI. Vlaanderen M 182; dameshandschoen, P. Loof, Julianastraat W 26; damestasch met inh., gem. zwemschool', blauwe muts, SF. Dunnes, Heerenstraat H 172; zwarte muts, H. Francoy, Hendrikstraat W 19; ïeerenport. met inh., A(. J. v. d. Harst, Markt, Ned. Koffiehuis I 11; portefeuille met inh., Lensvelt, Veere Dijkhuis; le deren jas en pijpen, J. J. Deïst, Achter singel Q 154; boodschaptasch, F. Tange, Domb. Schuitvlot,* Q 208; actetasch, H. J, Neugebauer, Oude Vlissingsche weg 229; bril, Koning, Wagenplein P 7; port. met inh., C. Geertvliet, Oude.Kerk straat B 77; kinderschoentje, J. Bosse- laar, Lange Breestraat O 197; fluit, M. Bolier, Lange Delft H 8; heerenport. met inh., A. Jobse, Schoolstr., Serooskeke A 143; rijwielpomp, Laroes, Pluimstr. E 162; rolletje papier, v. d. Berg, Koor kerkhof A 109; bos sleutels, Bureau van Politie; badschoen, J. de Groot, Oua Arn. pad T 161; regenjas, Pantus, Nieu we Vlissingsche weg E 111. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, MburJ*

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6