ZEELAND. ONDERWIJS. LEGER EN VLOOT. GEMENGD NIEUWS. PERSKRONIEK. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Briefgeschrief tusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. MIDDELBURG. gen van regeering en volksvertegen woordiging. DE VARKENSCENTRALE GEEN CORRUPT INSTITUUT. Gelijk reeds gemeld is heeft de com- missie-Beumer haar eerste rapport over de gestie der Nederlandsche Varkens centrale uitgebracht. Dit rapport zal aan de Koningin worden toegezonden en kan in verband daarmede thans nog niet worden gepubliceerd. Het Corr--bureau meent echter met zekerheid te weten dat, blijkens de con clusies, waartoe de commissie gekomen is, de door sommigen in den lande ge wekte indrukken, dat de Nederlandsche Varkenscentrale een corrupt instituut zou zijn, in de resultaten van het door de commissie ingestelde onderzoek, geen enkel aankn' o oj p i, n g s- punt vindt. Integendeel zou de com missie als haar overtuiging uitspreken, dat haar onderzoek geenerlei twijfel rechtvaardigt aan de volstrekte eerlijk heid en onkreukbaarheid van de leiding van de Nederlandsche Varkenscentrale en met name ook van den heer S. van Zwanenberg als directeur. De kwets baarheid van den heer Van Zwanenberg in voormelde functie ligt in de omstan digheid dat hij belanghebbende is. Deze omstandigheid kan echter hem persoon lijk allerminst verweten worden, daar zij bekend was ten tijde van zijn benoe ming en toen blijkbaar is afgewogen te gen zijn groote deskundigheid en com- mercieele bekwaamheid. In dit verband zou de commissie voorts constateeren, dat het bestaan van corruptie in de leiding der Neder landsche Varkenscentrale door geen en kele bona fide organisatie van belang hebbenden is beweerd en dat ook geen enkele desbetreffende aanwijzing de commissie heeft bereikt. Wel hebben organisaties en publicaties hunnerzijds volkomen begrijpelijke en, voorzoover nu reeds kan worden vastgesteld, som tijds ook gegronde klachten over oeco- nomische aangelegenheden bij de com missie ingediend en toegelicht. De commissie heeft door een ruime interpretatie van het begrip „ambtelijk misbruik", hetwelk de grondslag van haar onderzoek vormt, ook deze klach ten voor een deel in haar onderzoek be trokken in de vertuiging dat zij, aldus handelende, de publieke zaak nuttig zou kunnen dienen. Omtrent deze klachten zal de commisie dan ook, voor zoover zij in het bovenbedoeld rapport niet of niet volledig behandeld werden, zoodra mogelijk nader rapporteeren. DE NATIONAAL-SOCIALISTISCHE LEER. Leerzame voorbeelden. Het Derde Rijk gaat voort aan een we reld, die het dictatoriale experiment daarginds met Tioopvolle of afkeerige belangstelling al naar gelang van ei gen gezindheid gadeslaat, leerzame voorbeelden te leveren, constateert het Handelsblad. Na hel bloedbad van 30 Juni en de de terroristische actie tegen Oostenrijk, waarbij een hoogstaand man als Doll- fuss onder dolzinnige moordenaarshan den viel, nu de opvolging van het ge storven staatshoofd Von Hindenburg, waarbij wederom machtig ingrijpen door gelijkschakeling en uitschakeling. „Uitschakeling van wet en grondwet. Gelijkschakeling van het eenige burger recht. dat het Duitsche volk nog in the orie bezat nl. om zelf den persoon van zijn staatshoofd te mogen aanwijzen met den wil van den „Leider", die zichzelf bekleedt met de waardighe.' van het hoogste staatsambt, en die daar na aan het volk gelegenheid geeft, niet om eigen, vrije candidaten, ook niet uit de nat. soc. partij zelve, te stellen, maar om de zelfverheffing van den Lei der tot de functies van het staatshoofd, na te meten met ja of neen. Na te me ten! Nadat het niCuwe staatshoofd door weermacht en ambtenarencorps reeds een eed van trouw aan zijn persoon heeft doen zweren, en behalve in bena ming reeds in ieder opzicht bezit van de nieuwé positie en haar prestige, ook tegenover de buitenwereld, heeft geno men. Het leiders-beginsel is niet langer het beginsel dat de macht concentreert in „een" leider, dien het volk dan ten minste vrij mag kiezen, maar het wij zigt zich nu eenvoudig in een werkme thode ter consolideering van een be paalden persoon als leider, waarbij de vrije volkskeuze naar het zooveelste plan wordt weggewerkt. Het laatste burger recht is nu voortaan gedenatureerd tot het voor of tegen stemmen ten aanzien van een enkelen persoon, die zichzelf tot eenig candidaat opwerpt, en alle vergelijkingsmogelijkheid en kans op mededinging bij voorbaat radicaal af snijdt. Aluds de nationaal-socialistische leer. Aldus de diepten van onmondigheid die zij voor een intelligent volk aanwijst. Misschien dat anderen er gelukkig mee zijn. Maar dit voorbeeld zal een vrij volk als het Nederlandsche alleen maar vas ter dan ooit kunnen samenbinden om het kostelijk bezit van zijn verantwoor delijke vrijheden ongerept te handha ven. Uitbreiding van het Philipsbe- drijf in Duitschland Moei lijkheden voor het Aku-con- cern Vaster stemming op de beleggingsmarkt. De Amsterdamsche beurs heeft zich ook in de afgeloopen week weer geheel bij het koersverloop in Wallstreet aan gesloten. Aanvankelijk bleef de stem ming nog gedrukt, voornamelijk onder den invloed van de politieke berich ten. Koewei later een herstel volgde heeft de handel zich toch niet belang rijk kunnen uitbreiden. Aandeelen Philips zijn tijdelijk tot beneden de 200 pet. gedaald, zonder dat mededeelingen betreffende den gang van zaken bij de onderneming zelf hier toe aanleiding gaven. Berichten uit Duitschland wijzen er zelfs op, dat Phi lips' bezig is, zich zooveel mogelijk aan de verhoudingen daar te lande aan te passen. De Duitsche dochtermaatschap pij, de Deutsche Philips' Gesellschaft, heeft het recht verkregen, in het vol- genda radio-jaar in Duitschland 30.000 radio-topsteller. te bouwen en op de mar!:', te brengen. Hiertegenover heeft zij echter het geheele kostbare bezit aan patenten ter beschikking van de Duitsche industrie moeten stellen. Het plan bestaat om door verdere overeen komsten met Philips' den uitvoer van de Duitsche radio-industrie te bevorde ren. Voor haar fabricage heeft 3e Deut sche Philips reeds een leegstaande fa briek in Aken gehuurd. In plaats van haar bedrijf in Duitschland als gevolg van de bestaande verhoudingen te moe ten inkrimpen, heeft Philips' dus een weg gevonden, om haar fabricage daar te lande nog te kunnen uitbreiden. Daarentegen schijnt het Unilevercon- cern in sterkere mate getroffen te wor den door de van overheidswege in Duitschland genomen maatregelen met betrekking tot de vetvoorziening enz. Aandeelen Unilever liggen dan ook voortdurend zwak in de markt. Men moet wel aannemen, dat ook het Aku- concern moeilijkheden ondervindt van de situatie in Duitschland, en wel voor namelijk wat de grondstof voorziening van de Duitsche fabrieken betreft. We gens het gebrek aan deviezen voor de zen import schijnt men te zoeken naar Poeldurp, Augustus 1934. Vriend Jewannes! Vier daegen achter mekare z'ekui- erd in de buurte van Nijmegen, 's Nachs neturelik nie, mè overdag. Da s me- schiens ok vanweges de welvoegelik- eid! En dae bin d'r vee, die dr an mee edaen Kiek, zoo ies, da's noe bie mien sport, die d'r weze mag. Geen ge- kaekel en geen ruzie, zooas onderles- ten bie die voetbalders in MiddelBurg. En geen dooie, geen ongelokken. As je dan is kiekt nae die lui, die om z'n arst op de fiets rie, of op de stoonifiets. Oe dikkels oor je nie, oe dat 'r bie zuk ke'n gevlieg d'n een of d'n aar z'n nik- ke breekt! As ik wat te zeggen a, zou 'k 't gewoon verbie. 'k Zou zegge: ,,'t mag nie." Mè zoo a'k zegge, dat kui eren, dae bin 'k voo. Nae da'k emorken d'r uut Zeeland ok bie ewist. Toen dai'k leesden, oedat 'r uut Middelburg waere, die in d'n hoerendracht zouwe verschiene, docht 'k bie m'n eigen: „o jemenie joosje, dae za wee wat moois voe d'n dag komme!"Want zie je, Je wannes, ik kan nie zegge, da'k 'r zoo voe bin, dat dames en eeren ons goed zoo min of meer gebruke om voe piejas te spelen. Want dae komt 't in de regel op neer. En wat zie je dtr dan van trechten komme? D'r kleeren ange an d'r lief as 'n ouwe jas rond 'n mossever- schrikker. En waer is "t goed voe? As ik en den Affekaat en Ko Kwiel en Kees Kaekelaer d'r nae toe gienge mie 'n tun-oed op en slup jassen an en m'n a ezeid: „ons bin in d'n dracht van Mid- delburgsche burgers op t'r Sondags", dan was 't nèt zoo zot. Laeter 'k 'r 'n prentje van ezie in de krante. Van die eeren en dames in nasionaal kestuum, zak mè zegge. Me zulle d'r mè over zwiege! Me as je rikkelame voe Zeeland meent te maeken in 'n boerepaksje en je pette over dwars op je 'n ood, dan is 't goekoop werk. Waerom a ze d'r geen klompen bie an?! Want die klom pen, die doe wat of. "t Is net, of as ze de vremdeliengen wies wille maeke, dat ons aoltied op klompen loope. Voe 'n stuit d'r 'n stelletje uut Gelderland nae Weenen ewist om te dansen. Dan sen, die allank uut d'n tied bin, becToel 'k. Ok aol eeren en dames, verkleed ne turelik en.... op klompen! En aol mè ze deu Weenen ekuierd op klompen. Ze kuste d'r agauw nie op vort, omda ze zeker voe d'eeste keer van d'r leven Ersatz-producten; het gebruik hiervan zou aan de kwaliteit van het eindpro duct echter stellig niet ten goede ko men. Aandeelen Aku, die aanvankelijk in koers waren teruggeloopen, hebben later een vrij krachtige verbetering te zien gegeven. Aandeelen Koninklijke Petroleum werden voorbijgaand ongunstig beïn vloed door het eenigszins teleurstellen de kwartaalverslag van de Amerikaan- sche dochtermij. de Shell Union Oil Corp. Terwijl in 't eerste kwartaal van dit jaar nog slechts een bedrijfsverlies van 41.000 was geleden, heeft het 2e kwartaal weer een verlies gelaten van bijna 900.000. In vergelijking met het overeenkomstige kwartaal van het vorige jaar, toen het verlies bijna 5 millioen bedroeg, is de toestand intus- schen aanmerkelijk verbeterd. Over de positie van de petroleummarkt in de Ver. Staten uit het kwartaalverslag zich niet zeer optimistisch. Wel heeft de onderteekening van de Pacific Coast Petroleum Agency Agreement, een overeenkomst tot regeling van produc tie, raffinage en distributie, den toe stand in het kustgebied van den Stillen Oceaan wat beter gemaakt, maar in andere gebieden worden de regeerings- voorschriften nog altijd ontdoken. Deze productie van ruwe olie boven de ge oorloofde maxima oefent nog steeds 'n deprimeerenden invloed op de petro leummarkt uit en een duurzaam herste kan niet worden verwacht alvorens een krachtige controle op de productie tot stand is gebracht. De aanvang van de Internationale Suikerconferentie te Brussel heteft de belangstelling voor suikeraandeelen niet kunnen doen herleven, Voorloopig schijnt er dan ook weinig kans te zijn op overeenstemming tusschen de sui kerproducenten uit landen, die bij de Chadbourne-overeenkomst zijn aange sloten. Toch zou zulk een overeenstem ming de basis moeten vormer, voor besprekingen met andere landen, die men in de internationale regeling der suikerproductie zou willen betrekken. Rubberaandeelen waren meerendeels lusteloos: in aansluiting aan een lichte verbetering van den prijs voor het pro duct trad ook hier later eenig herstel in. Tabaksaandeelen werden gunstig be invloed door het jaarverslag van de De- li Mij. Wel sluit 1933 nog met een ver- liessaldo van ruim f 2 millioen, maar 't goede resultaat, dat tot dusverre bij den verkoop van oogst 1933 werd be haald, te zamen met de gunstige ver wachtingen voor oogst 1934, geeft de directie aanleiding, te vertrouwen, dat de maatschappij, onvoorziene omstan digheden buitengesloten, de zwaarste tijden thans achter zich heeft. Op de beleggingsmarkt was oe stem ming na den terugslag der vorigv week vaster. Voor de nieuw aangekondigde gemtente-leeningen is weer het 4 pet. rente -yDe gekozen. Toch is de vraag, of d^or de mislukking der 3% pet. les ningen dit rente-type voor goed van de baan is. De overvloed van beschikbare middelen en het gebrek aan beleggings objecten zal de markt wellicht toch weer naar een lagere rentevoet terug brengen. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Philips 207%—196%—199 197 Unilever 59%—57%—60%. Aku 29%—34%—33%. Ned. Ford 199—195—200. H, V. Amsterdam 165159%162%. Kon. Petroleum 148%145—147%, Deli Bat. Mij. 135—134—137%,—135% —136. Deli Mij. 123—126%. Senembah 128—127—129%—127%. A'dam Rubber 98%—95—97%. Serbadjadi 58%5662%. Sumatra Rubber 138144145%. klompen an d'r voeten a. En ei je wel is morke Jewannes, oe dat die verkleede lui dan de kleeren an d'r lief As 't mè zit: de doeken en beuken ende mussen bie de wuven, da je d'r kwaelik van zou worre. Ja, dat dansen, wat zouwe ze dae eigentlik in zie? Zouwe ze meene, dat die ouwe'rwessche meniere van dansen nog ooit van z'n leven vrom za komme? Dan kan Jan de Smid wè vertelle, dat z'ier op Zuud Beveland vast en zeker nooit d'n echten boerendans nog zulle doe. Van: „aolle zevene.... in de ron- le.... jongetjes.... misjes!" en zoo a meer. Liek as ik t nog zoo goed ekend en edae Da's voe goed verbie en miè kunst en vliegwerk zoo ies nieuw levei» in te blaezen, da's niks adae. Trouwens, 't volksje van Zuud-Beveland, boeren of errebei.ers van 't mannelikke of 't are geslacht, ze zouwe d'r feestelik voe bedanke om zoon ordenaeren boere dans te doen. Gesteld a, dal'ze wiste wat of t'n boeredans was! Nee, nee, zuk- ke dans-vertoonegen, die motte ze mè beschouwe as.... vertoonegen. Volks- gebruken laete d'r eigen nie op drienge en die ze op wil drienge, kom bedro'ge uut en die nèt wil doe, of as ze nog be- stae, die verkoop leugens, 'k Zag 'n pe- trèt en dae stienge volwasse meiden en jongers op: keureg op t'r Sondags en aol op klompen en de meiden mie WATERSCHAPPEN. Bij Kon. besluit zijn benoemd: amet ingang van 24 Augustus tot dijkgraat van den Schengepolder, W, Kakebee- ke te Goes; b. met ingang van 1 Augus tus tot gezworene van het waterschap Nieuw-Bommenede, N. A. van Putte te Zonnemaire; c. met ingang van 1 Au gustus tot gezworene van den Schenge polder N. de Kater te Wolphaartsdijk. HET WEGVAK DOOR DEN CATERSPOLDER. A.N.W.B. en K.N.A.C, dringen op spoed aan. De wegverbinding tusschen Noord Brabant en Zeeland verkeert, vooral wat betreft het wegdek door den Caterspol der nabij het station Woensdrecht als onderdeel van een primaire verbinding in een zeer onvoldoenden toestand, Reeds negen jaar zijn de A.N.W.B. en de K.N.A.C. bezig in het belang van een veilig wegverkeer te ijveren voor een betere verbinding. In 1927 werd bet werk urgent verklaard en de noodige fondsen hiervoor op de Wegenfondsbe grooting 1928 uitgetrokken; dit Bedrag werd nóch in dat nóch in volgende ja ren verwerkt. Op de Wegenfondsbe- grooting 1933 werd f 72,000 toegestaan voor grondaankoop en den bouw van 'n viaduct in den spoorweg Roosendaal Vlissingen, waarbij de voltooiing van de meest noodzakelijke verbetering d.i. die van den Kortenweg tot den Hogerwaard polder, in 1935 in uitzicht werd gesteld Aangezien de bouw van de bedoelde viaduct onder den. spoorweg Roosen daalVlissingen, zooals in dergelijke gevallen gebruikelijk door de Neder landsche Spoorwegen zal worden aanbe steed, hebben genoemde vereenigingen met het oog op de vertraging, welke dit uiteist urgente werk nu reeds wederom heeft ondervonden, zich tot de directie der Nederlandsche Spoorwegen gewend met het verzoek de aanbesteding van dit kunstwerk zooveel mogelijk te doen be spoedigen, opdat de openstelling van het nieuwe wegvak niet zal moeten worden verschoven na 1935 tengevolge van de omstandigheid, dat met deze viaduct niet tijdig een aanvang werd gemaakt. OPENSTELLING VAN WINKELS OP ZONDAG. Heden is afgekondigd de verordening, ingevolge waarvan voor het tijdvak van 11 Juni tot en met 15 September win kels, waar uitsluitend of in hoofdzaak worden verkocht: prentbriefkaarten, souvenirs, goud- en zilverwerken, bijou terieën en foto-artikelen, op Zondagen geopend mogen zijn van 1 uur des voor middags tot 3 uur des namiddags, indien de houders een daartoe strekkende ver gunning van B. en W. hebben gekregen. Men raadplege de desbetreffende be kendmakiiig in dit nummer (onder de advertenties). DE VEILIGHEIDSLAAN. In het bericht over de in de volgende week alhier te houden veiligheidslaan van de K.N.A.C-, in ons nummer van gis teren, komt o.a. voor, dat de firma Vroom en Dreesman een étalage voor dit doel zal beschikbaar stellen. Intus- schen is dit reeds een feit geworden en een der ruime kasten is ingericht als re clame voor deelneming aan de veilig heidslaan, waarvan een duidelijke ma quette is toegezonden door de K.N.A.C., evenals schilden en borden met verschil lende waarschuwingen en raadgevingen aan en voor automobilisten. Ook de groote vlag is van de K.N.A.C. evenals, die welke op de hoogste verdieping van het magazijn is uitgestoken. Verder heeft de firma geen moeite gespaard om de étalage aantrekkelijk te maken; o.a. ziet men op den achtergrond een voor deze gelegenheid gemaakte en geschilderde zwarte schorten an en de twee jongens a 'n koenkelpot in d'r erm dae stieng zoo ies onder van: „Zuud Bevelandsch gebruuk tusschen Kossemisse en Ouwe Jaer." Zoo as je ziet, Jewannes, leugen van begun toe an 't ende. Nooit op die meniere gebruuk ewist. 'k E is g'oord van een troep eeren en dames en die moste in 'n vremde stad saevens zien- ge. Verkleed ok neturelik. En wat dienk je, dat d'n oppereteur d'r van zei? „*t Mooist is", zei d'n, „dat aol de misjes, die j'ier ziet, van ochend vroeg nog on der de koeien zaete te melken." Is t nie dun? Mè zoo'n aolderieselikste glad gevielde leugen 'k dan ok nog mè zelden oore verkondege. A 'k daerom 'n prentje in de krante of zoo zie en dae stae onder: „boeren-dit of- dat in Jeruzelem of in Oostenriek of in.... zei mè wat", dan dienk 'k ge- meenlienge bie m'n eigen: t za wè nèt eender weze as ier. Ze wille je wat wies maeke. 't Is meschien wel is zoo ewist." As je 'n film in de bioskoop zag, dae z'an 't zaed dossen waere, op 'n zaed- zeil, mie vluien en wuven, die in klein- dere zaedzeilen, struken androege en ze wouwe je dan vertelle: „zoo dosse z' op Zuud Beveland koolzaed", wat zou jie dan zegge? O, noe oor 'k je. Leugens! Jongen, Jewannes, noe da'k daefeven over Oostenriek schreef, noe docht k ineens over de moord op Dolfuus. As auto, de K 13, en verschillende andere artikelen, die ten volle de aandacht van de voorbijgangers, vestigen op de veilig heid. Langs het raam hangen een aan tal der vlaggetjes zooals worden afge geven bij goedkeuring der wagens. Tandheelkundige examens. Tot lid van de commissie, die van 1 Augustus 1934 tot en met 31 Juli 1935 te Utrecht belast zal zijn met het afne men van de theoretische en praktische tandheelkundige examens is o.m. be noemd J. W. A. Tjebbes, lector aan dé rijksuniversiteit te Utrecht, afkom'stig uit Middelburg. De nieuw benoemde commandant der Marine. Bij Kon. besluit is bevorderd tot' schout-bij-nacht de kapitein ter zee T, L. Kruys, en is hem de betrekking van commandant der marine te Willemsoord, tevens commandant der stelling van den Helder opgedragen. De nieuwe schout bij-nacht Kruys, was gedurende zijn langdurige loopbaan bij de Marine o.m, ^commandant van de mijnleggers te V1 i s- s i n g e n. DE MUITERS VAN „DE ZEVEN PROVINCIëN". Een gedeelte te Breda opgesloten. Naar het „Dagbl. van N.-Brabant" meldt, zijn 12 van de veroordeelde mui ters De Zeven Proviciën", die te Vlissingen werden ontscheept, onder sterke bewaking van marechaussees per auto's naar Breda gebracht, waar zij in de gevangenis werden ingesloten. Zi, be- hooren tot de minst zwaar gestraften, ERGERLIJKE DIERENMISHANDE LING. Te W ij h e in de buurtschap- Wechterholt, hebben laffe onverlaten 'n aantal runderen ernstig mishandeld. Met een mes werden verschillende diepen sneden over kop, borst en ribben tóe- gebracht, zoomede vleeschwonden. Van twee dieren zijn de peezen in de ach-- terpooten doorgesneden. Dit is binnen enkele dagen het tweede geval van die renmishandeling. De marechaussee stelt ■•en onderzoek in. VERDRONKEN. De 23-jarige boe- renknecni J. Grit, te Tolbert is Vrijdag middag het meiken der koeien op tot nu toe onbekende wijze te water geraakt en verdronken, JACHT OP EEN SMOKKELAUTO. Mén meldt aan de Maashoce uit Goirle: Donderdagmiddag waren op de verschil lende afstanden drie posten douanen opgesteld, om 'n verdachte auto, die aan de Belgische grens was gesignaleerd, op te wachten. Plotseling zag een post, die was op gesteld achter hotel „De Golf' onder Nieuwkerk de auto naderen. De chaul- feur weigerde te stoppen, waarop de kommiezen de auto met hun revolvers beschoten. De auto reed door, over den weg die door den speeltuin loopt, waar van de barricaden door voorrijders van de auto waren verwijderd. In razende vaart reed de auto vervol gens over den zandweg, die de Golf met den Rijksweg Goirle grens verbindt om daar aangekomen in de richting Goirle te draaien. Daar bemerkten echter de twee inzittenden, dat op den Rijksweg nog een post kommiezen stond met de dat noe toch nie verschrikkelik is, nie ontaerd onmenselik, dan za'k 't nooit mi wete. Wat me toch voe 'n tied! Ze geve net zoo vee om 'n mensch z'n le- leven as niks. Eest in Duisland die moord-pertijen en noe dit awee in Oos tenriek! A 'k 't goed begrepen zitte de nasionale sosialislen dae ok achter. Die bin d'r in ons land ommers ok? 't Is mè te wenschen, dat die d'r dan 'n of- schrik van kriege, oe da "t dae in Duïs- and en Oostenriek egaen is. Net of as ze zegge wille: „ons baes en jie vort." ïn schiete dan iemed zoo mè perdoes dood. Da's moordenaers werk. 'k Wou ok nog wat zegge over die relletjes in Amsterdam, mè dan zou 'k wee over „steun" motte schrieve en in je voregen brief schreef je, da 't woord .steun'1" op mien werkten as 'n stier op n rooie lappe of oe zei je 't ok wee en dat wi'k nie wete; mè die dome- nies a d'r brief an meneer Colijn mè tuus motten ouwe, want gloof jie mè nie, dat regeeren makkelik is en as ie^eren- dêen mè roept om steun of „méér steun"....! Mè da's waer ok, dae be gun 'k nie over. „Dienk om d'andievie planten", zei Jaonetje, „want 't ei net 'n bitje eregend en doe ze de groetenisse", Ier ei je n en ok van je vriend Jan de SmiS,

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6