SCÖÜST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. LEBER EN VLOOT. SPORT. BUITENLANB. INGEZONDEN STUKKEN. BURGEÜLUKE SÏANP. Duitschland en de gebeurtenissen in Oostenrijk. ZUID-SLA Vlë. POLEN. VEREEN1GDE STATEN WAAR IS WERK? Verkooplngen - Verpachtingen In Zeeland, den invloed van de algemeen gedepri meerde stemming, die haar oorsprong heeft gevonden in een nieuwe, scherpe koersdaling op de New Yorksche beurs, waar vooral de toestand op arbeidsge bied aanleiding tot bezorgdheid geeft. De gebeurtenissen in Oostenrijk hebben eveneens weer een gevoel van onzeker heid met betrekking tot de interna tionale politieke verhoudingen in het le ven geroepen, dat op het koersverloop een ongunstige uitwerking heeft gehad. Onder deze omstandigheden heeft ook de vaste stemming voor rubberaandee- len zich niet kunnen handhaven. Deze heeft trouwens voornamelijk betrekking gehad op de incourante aandeelen. Het beperkte materiaal, dat hierin aanwezig ismaakt, dat een betrekkelijk geringe vraag, resp. een klein aanbod gemakke lijk leidt tot koersbewegingen, die niet in overeenstemming zijn met de werke lijke situatie. Een terugslag in de een of andere richting is dan onvermijdelijk. Ditmaal is dezë nog in de hand gewerkt door de mededeeling van de Indische re geering, dat zij het te hoog opdrijven van de rubberprijzen tengevolge van de han teering der rubberrestrictie ongewenschl acht, niet alleen omdat hierdoor de pro ductie van synthetische rubber zal wor den aangemoedigd, maar ook omdat an dere productiebronnen, bestaande in landen, welke niet bij de restrictie zijn aangesloten, sterker zouden gaan vloei en. Bovendien zouden hooge prijzen niet in het belang zijn van de zoo zeer ge- wenschte ontwikkeling van het verbruik. Blijkbaar ligt het in de bedoeling van dé regeering, de rubberprijzen zoo mogelijk op omstreeks het tegenwoordige ni veau te handhaven. Verschillende rub berondernemingen kunnen op deze basis weder met eenige winst produceeren. Overdreven verwachtingen te dien aan zien kunnen echter slechts tot teleurstel ling ljeiden, vooral ten opzichte van maatschappijen, die nog altijd betrekke lijk duur werken, en die bovendien ge bukt gaan onder een zwaren schulden last. Aandeelen Koninklijke Petroleum zijn opnieuw in koers afgebrokkeld, hoewel de berichten uit de Amerikaansche pe troleumindustrie niet ongunstig luiden Dank zij eenige toeneming van het ver bruik zijn de prijzen in sommige streken iets gestegen en indien de productie geen verrassingen brengt zal de toe stand, naar men hoopt, geleidelijk kun nen verbeteren. Volgens de jongste op gave is de gemiddelde dagelijksche pro ductie weer wat verminderd. Het meest werden industrieele aan deelen door de koersdaling in de afge- loopen week getroffen. Zoowel Philips als Unilever en Aku kwamen op een aanmerkelijk lager niveau. Wat Unile ver betreft, oefende het bericht omtrent een aaneensluiting in de Duitsche mar garine- en kunstvetindustrie een ongun- stigen invloed uit. Deze aaneensluiting, die blijkbaar een gedwongen karakter heeft, waarbij van overheidswege de pro ductie, de afzet en de prijzen zullen worden geregeld, is vermoedelijk niet in de laatste plaats gericht tegen het Uni- lever-concern, welks overheerschenden invloed op de Duitsche margarine-markt door de autoriteiten reeds lang met lee- de oogen werd aangezien. Een opmerkelijke wijziging heeft de beleggingsmarkt te zien gegeven. Op de aanhoudende koersstijging der voor afgaande weken is een scherpe reactie gevolgd, waarvan vooral de staatsfond sen met lagen rentevoet hebben geleden. Zoo zijn 2 pet. N. W. S., die de vorige week tijdelijk tot boven de 80 pet. wa ren gestegen, met ca. 4 pet. teruggeloo- pen. De 4% pet. Amsterdamsche leenin gen zijn weer beneden pari aangeland. Blijkbaar heeft de daling van den rente voet zich in een al te snel tempo vol trokken. Ook met de uitgifte van de 3% pet. leeningen blijkt men den toestand der markt te hebben overschat. Zoowel de leening van de Provincie Noord-Hol land als die van de Provincie Utrecht kon niet geheel bij het publiek worden geplaatst en naar verluidt moest in to taal een bedrag van ca. 40 millioen aan niet-geplaatste 3% pet. leeningen door de emittenten worden opgenomen. Deze zullen geleidelijk moeten worden afgezet; eerst wanneer dit materiaal kan worden verwerkt, zal er weer sprake kunnen zijn van nieuwe uitgiften met hetzelfde rente-type. Voorloopig blijkt 't pubhek hier nog niet aan te willen. uitenlandsche beleggingswaarden wa ren eveneens gedrukt, vooral voor Duit sche obligation, die den ongunstigen in vloed ondervinden van de verslechtering nai?» uTn j econoI?ischen toestand in Duitschland, waar het gebrek aan grond stoffen reeds geleid heeft tot een ge dwongen beperking van den werktijd eenige takken van industrie. in koersverldooprlgt 0verzicht van 3. ?,Ci- Nederland 89% —88%. Adam-Rubb. 104%—-i05%-98% fi.v. „Amsterdam" 170164% Javasche Cultuur 84<88-80. Kon. Petr. 153%148% Aku 34%—30%. Ned. Ford 201%203%-199. Philips' 212%—206%-2Ó7%. Unilever 6756%-57%. Deli Bat. 145%—136. Deli Mij. 135%—127. De film „Dood Water". De Nederlandsche film „Dood Water" welke onder regie en productieleiding van Gerard Rutten door de „Nederland sche filmgemeenschap" vervaardigd werd, is thans geheel gereed gekomen. De hoofdrol wordt vervuld door Jan j Musch, belangrijke rollen door Jules Verstraete, Johan Schilthuyzen, Max Croiset, Teo de Waal, Bets Ranucci- Beckman en Helga Gogh. Prof. dr. Wil lem Mengelberg en het Concertgebouw orkest verleenden muzikale medewer king. De wereldpremière zal plaats vin den op 16 Augustus a.s. gedurende het internationale filmfeest der „Biennale" in Venetië. Arr. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 27 Juli werden de volgende vonnissen uitgesproken: diefstal met verbreking: V. de K., huisvrouw J. M., 40 j., zonder beroep, Lembeke, België, 6 weken gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hechtenis en invrijheidstelling; mishandeling: Th. R., 55 j. werkman te Croix, Frankrijk, gedetineerd, 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en invrijheidstelling; diefstal: P. Th. O., 23 j., werkman, Terneuzen, gedetineerd, 4 maanden ge vangenisstraf, met aftrek van het voor oplichting: V. H. W. W., 60 j., reizi ger en kantoorbediende, Middelburg, ge detineerd, 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest; oplichting: S. W., 43 j., adviseur, Am sterdam, 3 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar en betaling van f 25 aan den bena deelde; vernieling: G. K., 26 j., arbeider, Axel, f 20 b. s. 10 dagen hechtenis; diefstal: le C, B., 40 j„ 2e J. R., 42 3e C. R. 39 j., 4e U. du F., 44 y a'rbei- ders te Biervliet, ieder 14 dagen gevan genisstraf; oplichting: B. H. C. K., 21 j., leurder, Middelburg, gedetineerd, 4 maanden.ge vangenisstraf met aftrek voorarre^fe; door misdrijf verkregen goed koopen: P. C., 35 j., handelaar, Middelburg, vrij spraak. Duizend gulden boete en een jaar niet rijden. In den namiddag van 8 Nov. j.l. keer de de 36-jarige grossier G. V. wonende te Leeuwarden mst zijn auto van Win schoten huiswaars. Blijkbaar is hij en kele seconden met zijn gedachten el ders geweest, althans hij kan niet ver klaren, hoe het gekomen is, dat hij bij Zuidhorn twee vrouwen die voor zijn auto uitliepen, niet gezien heeft en toen met een snelheid van 70 km heeft aan gereden. Beide slachtoffers overleden aan de gevolgen. De rechtbank te Groningen veroor deelde verdachte indertijd tot 1000 boete, subs. 100 dagen hechtenis wegens dood door schuld. Hij ging in hooger be roep, Donderdag veroordeelde het hof verdachte tot 1000 boete of 100 dagen hechtenis met ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. Propaganda voor de weermacht. Als propaganda voor de weermacht is door F. H. Ebbing te Den Haag een serie van 25 briefkaarten uitgegeven, welke de verschillende rangen en uni formen van de Kon. Landmacht uitbeeldt. Doel van deze uitgave is door propa ganda in beeld, de belangstelling voor de weermacht bij het Nederlandsche volk op te wekken. Meer series zullen volgen om zoodoende te geraken tot 'n volledige verzameling van alle staven, wapens, korpsen enz. van de weer macht hier te lande en in de overzee- sche gewesten. De serie briefkaarten zijn vervaar digd naar aquarellen van den oud-reser ve-kolonel van den generalen staf J. W. van Oorschot. De origineele aquarellen zijn aan het dep. van Defensie aange boden, zoodat het Rijk op deze wijze in het bezit komt van een collectie dat in latere tijden belangrijke gegevens kan verstrekken tot vermeerdering der ken nis van de uniformen en der krijgswe tenschap. Postduiven. De Zeeuwsch Vlaamsch Duivenbond arrangeerde jl. Zondag een wedvlucht van Breteuïl af met een afdeeling jonge en een afdeeling oude duiven. De dui ven werden gelost te 6.27 u.; de eerste jonge duif was te 9 u. 39,32 op 't hok en de eerste oude duif 9.39,1 u. Ze hadden resp. 1087.9 m en 1080.3 m per minuut gevlogen. Van de jonge duiven waren winnaars de eigenaren: B. P. de Ridder te Cad- zand le, 6e, en 20e pr.; P. de Smit te' Sluis 2e; P. le Roy te Oostburg 3e, 4e en 7e; W. Brevet te Cadzand 5e en 19e; A. van Hoorn te Retranchement 8e; J. P. Duste te Oostburg 9e, 10e, 13e en 21e; P van Grol te Retranchement 14e; J. Louweret te Cadzand 12e en 17e; F. Yn- tema-te Oostburg 14e; D. Luteijn te Oostburg 15e; Adr. Daansen te Oost burg 16e en P. de Meij aldaar 18e pr. Oude duiven: Adr. Daansen, voorn, le; J Simpelaar te Oostburg 2e; B. P. de Ridder, voorn. 3e en 1 overduif; W, van Acker te Cadzand 4e; J, van Overbeeke te Oostburg 5e; P. Baas, aldaar 6e; Ir, Missilje te Cadzand 7e; J. Duininck te Zuidzande 8e en C. de Meijer te Sluis 9e, Hitier haalt bakzeil. Maar is het hem meenens? Zooals gisteren reeds gemeld, heeft de Duitsche rijkskanselier Hitler den heer Von Papen, tot dusver vice-kanselier, benoemd tot buitengewoon gezant te Weenen, teneinde „de vertroebelde be trekkingen tusschen Duitschland en Oos tenrijk weer in normale vriendschappe lijke banen te leiden." Dit feit heeft i groot opzien gebaard, omdat het betee- kent, dat Duitschland zich door de ge beurtenissen in Oostenrijk in een nete lige positie gebracht voelt en nu wil trachten zich daaruit zoo goed mogelijk te bevrijden. Zooals we gisteren reeds schreven: Berlijn voelt zich niet zuiver op de graat. Het drama te Weenen zou! niet plaats hebben gehad, indien de Oos- tenrijksche nazi's niet zooveel steun uit Duitschland hadden gekregen. Deze op vatting wordt thans overal in de wereld met luide stem verkondigd. En daar is men te Berlijn blijkbaar geducht van ge schrokken. In zijn brief aan Von Pap e n zegt Hitier o.m., dat de aan slag op den Oostenrij k s c h e n bondskanselier door de Duitsche regeering ten scherpste wordt veroor deeld. Wij zouden willen vragen, of deze brief ook in Duitschland zelf is ge publiceerd. Tot dusver is dat nog niet gebleken. Het zou anders nuttig zijn voor het Duitsche volk, dat slechts ge kleurd nieuws over het gebeurde in Weenen te lezen heeft gekregen. En bo vendien zou de wereld er dan misschien een beetje van overtuigd worden, dat het Hitier meenens is met zijn bekee ring. Voorloopig blijft men er nogal scep tisch tegenover sta^n. Het blijft n.l. de vraag, aldus een vrij algemeene opvat ting, of de capitulatie duurzaam zal blij ken. Onder den druk der omstandighe den is Hitier blijkbaar tot verloochening van de methoden der Oostenrijksche na zi's overgegaan. Maar zal dit zoo blij ven? Hitier erkent hiermee immers een ijselijk échec van zijn buitenlandsche po litiek. Op den duur kan dat in geen ge val voor het Duitsche volk verborgen blijven. Zal hij de consequenties hiervan aandurven? Zeer lezenswaardig zijn in dit ver band nog enkele opmerkingen van den Weenschen corespondent van het „Han delsblad". „Indien de ontzettende ernst van het verlies van Dollfuss niet lang zamerhand steeds dieper tot hen door gedrongen ware, zou de bekende humor der Weeners waarschijnlijk nog meer aanleiding gevonden hebben om spot tend commentaar te leveren op deze wel zeer plotselinge bekeering van Hit- Ier, dan ze het nu reeds deed, schrijft hij. Hitler, die blijkbaar tevoren nooit iets gehoord had van den perversen aanleg van Röhm en de zijnen, zou de Oosten rijkers thans willen doen gelooven, dat hij den moordaanslag op Dollfuss ten zeerste veroordeelt. De Weeners spotten, dat hij blijkbaar nooit naar zijn eigen radiozendstation luistert. Anders had hij immers geregeld door zijn onderleiders doodsbedreigin gen kunnen hooren uiten tegen de Oos tenrijksche regeering, tegen Dollfuss persoonlijk; kunnen hooren hoe men de Oostenrijksche partijgenooten systema tisch tot terreur en moord ophitste; kun nen hooren hoe men Woensdag nog, op den dag van de putsch blijkbaar in gelicht door een geheimen zender over wat zich te Weenen afspeelde, de meest valsche en tendentieuze berich ten gaf, ten einde de nazi's in Oostenrijk te verleiden zich alsnog bij deze z.g.n. zegevierende volksbeweging aan te slui ten." Voorloopig heeft men te Weenen blijkbaar nog geen hoogen dunk van de oprechtheid van Hitler's bekeering. Als men dit weet, moet wel een heel fraaien indruk maken, wat het officieuze Duitsche Nieuwsbureau gisteren aan het Duitsche volk durfde verkondigen. Het bericht van Von Papen's benoeming is te Weenen met grooten jubel ontvangen, aldus dit persbureau. De Oostenrijksche bevolking vereert Hitier als vredestich ter! (sic.) Is het een wonder, dat men eerst moet zien, dat de Duitsche regeering op recht is, alvorens men dat gelooft? Invasie van veldmuizen. Op het Dal- matische eiland Solta nabij de haven van Split, is een invasie voorgekomen van duizenden veldmuizen, die de bewoners met hongersnood bedreigen. Niemand weet waar de muizen van daan geko men zijn, maar de verwoestingen, ciie zij reeds hebben aangericht aan de oog sten van vijgen, erwten enz. zijn ont zaglijk. De weinige katten die op het eiland aanwezig zijn, zijn volkomen on voldoende om de muizenplaag te bestrij den. Bovendien hebben zij in enkele da gen, zoovel muizen gevangen, dat zij er afkeerig van geworden zijn. De boe ren hebben een dringend beroep gedaan op de regeering om het eiland van deze pest te bevrijden. Er bestaan plannen om een groot contingent katten naar het eiland te sturen. DE GEVOLGEN DER OVER STROOMING. Een gift van Mussolini' Door de overstroomingen die deze week Polen hebben geteisterd is in vele streken de oogst geheel vernield- Niet minder dan 200.000 personen, meeren- deels boeren, zullen tot den volgenden oogst financieele hulp moeten ontvan- gen. Het zal wel twee tot drie jaar duren, voordat de schade, die door de over stroomingen is aangericht, hersteld zal zijn. De vloed, die zelfs een tijdlang Warschau ernstig bedreigd heeft, is thans aan het afnemen. De commissie voor de hulpverleening aan de slachtoffers heeft een brief ont vangen van den Italiaansche ambassa deur te Warschau, die mededeelt, dat Mussolini hem namens de Italiaansche regeering een bedrag van 200.000 zloty beschikbaar heeft gesteld. Tusschen twee treinen gedoöö. Toen een groep jongens en meisjes bi; Chelton in den staat Connecticut een spoorwegoverweg passeerde, naderden van twee kanten treinen. Zij raakten daartusschen bekneld. Zes hunner wer den gedood, een werd zwaar gewond. 1Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt nie; teruggezonden. 4. Maakt het kort! LOF DER ZOTHEID. „Zooals de drukpers een groote verbetering bracht, zoo doet nu de cyclostyle het". A. Jeronimus. Hooggeachte Redactie, Politiek bedrijf ik niet en voor de eco nomische wetenschap, zooals die zich meestal in het publiek vertoont, heb ik ook al geen schrikbarend groot respect. Mijn bescheiden meening is dat, als er wat minder politiek werd bedreven en er wat minder theoretische beschouwin gen over economie werden gehouden, daarentegen wat harder werd aangepakt en wat meer met het gezond verstand te rade werd gegaan, de wereld er be ter voor zou staan dan op het oogenblik het geval is. Ik ben echter een dolle liefhebber van „gevleugelde woorden" en het deed me deswege zeer veel ge noegen in het raadsverslag in uw blad van 26 dezer iets van dien aard te vin den. Immers blijkt daaruit dat men geen wijsgeer behoeft te zijn om plotseling 'n woord te spreken dat een hooge gedach te in zich draagt en getuigt van een vooruitzienden blik, doch dat dit som wijlen ook den eenvoudigen van geest is gegeven. Iedereen weet tegenwoordig wel wat een cyclostyle is, kent de heilzame wer king van het instrument en maakte wel eens kennis met zijn producten Maar dat de cyclostyle een onzer vroede va deren tot het groote woord zou brengen dat hierboven staat, neen, dat had men voorzeker niet verwacht. Dit woord toch houdt niet minder in dan dat we aan het begin staan van een nieuw tijd perk, het tijdperk van de cyclostyle, en dat het tijdperk van de drukpers weldra tot het verleden zal behooren. Al wat de drukpers heeft gewrocht, haar aan deel in het ontwikkelingsproces der menschheid, de kunstproducten die toe gewijde vakkundige handen ons met haar hulp wisten te schenken, dat alles zal straks nog verre worden overtroffen door de cyclostyle. Wellicht zijn er onder uw lezers, die de producten van de cyclostyle nog niet aan een nauwkeurige beschouwing heb ben onderworpen. Voor zoover ze zijn aangeslagen in de straatbelasting moge ik hen verwijzen naar hun aanslagbiljet. Even kunstzinnig als dit door de aange- slagenen zoo zeer gewaardeerde en met verlangen tegemoetgeziene document, zullen in het komende tijdperk van de cyclostyle alle gewichtige stukken er uit zien. Het is toe te juichpn dat onze over heid ook hier weer blijk geeft van een ruimen blik door ook op dit gebied het voorbeeld te geven. En wat een econo misch voordeel zal hèt zijn als straks alle drukkerijen in ons land plaats heb ben gemaakt voor cyclostyle-inrichtin gen met minimaal bezoldigde typisten en gereclasseerden en alle typografen gaan stempelen. Wat een genot, wanneer uw krant, uw tijdschrift, uw studieboeken en boeiende roman gecyclostyleerd zullen zijn. Zij, die al eens gecyclostyleerde of getypte manuscripten van eenigen om vang hebben moeten doorworstelen, zul len het direct beamen. Heil het tijdperk van de cyclostyle, heil den vooruitstrevenden geest en den ruimen blik van den heer Jeronimus! Ik ben in de kwestie drukpers of cy clostyle wellicht een beetje behoudend en ook een heel klein beetje geïntres- seerd, maar waar menschen, die van zoo weinig kennis der beide vermenigvuldi- gings-procédé's blijk geven, in het pu bliek hun „wijsheden" verkondigen, meende ook ik vrijheid te mogen vin den in deze aangelegenheid den „lof der zotheid" te zingen. Met dank voor de plaatsing, W. de Pagter. Middelburg, 27 Juli 1934. Vlissingen. Van 19 tot 26 Juli. Ondertrouwd: P. J. van der Ende, 30 j. en J. T. L. Vernieuwe 20 i.; L. C. Sla venburg 21 j. en J. M. Minderhout 19 j.; W. de Ridder 28 j. en J. T. van Belle 26 j. Getrouwd: P. F. van Maaren 32 j. en M. J. G. Kokelaar 27 j.; T. J. de Lorijn 31 j. en C. A. U. Belderok 31 j.; C. F- Vader 22 j. en M. van Schijndel 20 f.: J. J. Kooman 33 j. en W. J. Sinke 30 j.; W. A. Schuit 27 j. en G. Tienpond 33 j.; A. Luitwieler, 24 j. en H Jongepier 17 j. Bevallep: R. M. L. van DierendoocK geb. van Loo z.; C. de Wolff geb. de Rijke d.; M. J. H. Lems geb Ross z.-, L. van Domburg geb. de Smet z.; C. E. S. Bakker geb. van der Meulen z.; F. Goedegebure geb. Caljouw z.; L. C- P. Ligthart Schenk geb. Heeren d.; C. F. Kiburg geb. Huilmand z.; J. P. W. Tax geb. Acda d. Overleden: M. Huineman 53 j. vrouw van J. Mi. Kuiler; J. Wagenaar 21 j.; E. C. Luijmes, 55 j. vrouw van J. L. Bouff; A. Minderhoud 32 j. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde meldt ons de volgende aanvra- gen BINNENLAND DEVENTER vergevorderd kappers bediende, moet goed kunnen knippen en scheren, zij die ook bekend zijn met dameskappen genieten de voorkeur, liefst P.G., dadelijk, intern 15 tot 16 per week, extern n.o.t.k., voor onbe- paalden tijd, reiskosten n.o.t.k. TILBURG, bekw. kapster, bekend m. onduleeren, knippen, permanent-wave, enz. loon 30 tot 40 per maand plus kost, inwoning en verval, of een kapster bekend met ontharing (gelaatsverzor- zorging) tevens genegen andere kap sterswerkzaamheden te verrichten of aan te leeren, voor direct, aanvraagster is van Israëlitische godsdienst. TERNEUZEN, bekwaam loodbewer- ker, moet in afd. zwavelzuur-apparaten opnieuw met lood kunnen bekleeden, dadelijk, 0.52 p. u., voor onbep, tijd. En de volgende aanvragen BUITENLAND Bij de Bata-schoenfabrieken te Zlin (Tsjecho-Slovakije) kunnen ongeveer 100 jongens van 14-16 jaar in opleiding worden genomen. De leertijd bedraagt 3 jaar. Huisvesting in de aan de fabrieken te Zlin verbonden internaat. De leerlin gen staan, ook in hun vrijen tijd, onder toezicht. De opleiding is zoowel prac- tisch als theoretisch en omvat o.a. vreemde talen, boekhouden, handelscor respondentie e.d. Zij ontvangen vanaf den dag van indiensttreding loon voor den op de fabrieken gepresteerden ar beid. Zij die de oplieding met goed ge volg doorloopen, worden na verloop van 3 jaar geplaatst op de Bata-fabrieken te Best (Nederland). Vertrek der leerlingen naar Zlin in den loop van Augustus. Uit voerige inlichtingen worden nader ver strekt door de Arbeidsbeurs te Middel burg. Geplaatst kan worden in het departe ment Calvados (N. W.-Frankrijk): mel ker, prima, zeer sterke arbeidskracht, in staat 2 maal daags 18 a 19 koeien te melken en eventueel üe koestal te on derhouden, loon 350 fres. per maand met kost en huisvesting (op arbeidsover eenkomst). Kennis der Fransche taal niet vereischt. Aanbiedingen aan de organen der ar beidsbemiddeling. Aug. 1 Heinkenszand, Boomgaard, v. Werkum. 8 Koudekerke. Hofstede, Loeff. 8 Nisse, Inboedel, v. Werkum. 8 Brigdamme, land en Inspan, Struve. 8 Goes, Inventaris, Jonkers. 14 Zoutelsnilê, Huis, Loeff. 15 Kamperland, Huis, Jonkers.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7