HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor (Oct. LANDBOUW. ZEELAND. eigenmachtig optreden van huurders. MIDDELBURG. de trappen bij den blauwendijk. „rubber", GOES. ZUID-BEVELAND. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Briefgeschrief fusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. dagen), noodig voor vrijstelling wegens broederdienst, doch de betrokken com missarissen der Koningin wenschten deze hechtenis niet aan te merken als werkelijke dienst, In beroep werd o.m. aangevoerd dat de broeder, op grond van wiens dienst de vrijstelling werd aangevraagd, van den dag der inlijving tot den datum, waarop het te zijnen aanzien gewezen vonnis in kracht van gewijsde is ge gaan,, rechtens in werkelijken dienst was. Het beroep is echter ongegrond ver klaard, zulks uit overweging, dat de broeder, op wiens dienst apellant zich beriep, slechts enkele dagen in werke lijken dienst is geweest, aangezien hij enkele dagen na den inlijvingsdag in voorloopige hechtenis is gesteld en ver volgens bij uitspraak van den krijgsraad uit den militairen dienst is ontslagen en dat deze in hechtenis doorgebrachte tijd niet kan worden beschouwd als werke lijke dienst in den zin van art. 13, lid 2, der Dienstplichtwet. Onder een deel der Rotterdamsche huurders is een beweging ontstaan om, nu de werkloozenuitkeeringen zijn ver laagd, eigenmachtig de huren te verla gen, meldt het Hbld. De laatste weken hebben verscheide ne huurders eigenmachtig de wekelijk- sche huren met bedragen van f 1, f 1,25 of f 1,50 verlaagd. Strooibiljetten, die verspreid worden door „comitéV, wekken de huurders op aan deze beweging uitbreiding te ge ven. Het verschijnsel heeft een dergelijKen omvang aangenomen, dat de Vereeniging van Huis- en Grondeigenaren „Het Ei gendom" een vergadering heeft belegd voor haar leden ter bespreking van de middelen ter bestrijding van de huur betalingsstaking. Voor de week van 29 Juli t/m 4 Augustus is de prijs van het crisisboter- merk en van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter vastgesteld op 1 per kg. BOND VAN JONGE LIBERALEN. Landdag te Zierikzee. Op Zondag 12 Augustus organiseert de Bond van Jonge liberalen voor de eerste maal in Zeeland een landdag, die gehouden zal worden te Zierikzee op een terrein aan den Platteweg (eige naar de heer W. ten Haaf.) Als bijzondere attractie hebben alle Zuid Hollandsche afdeelingen toegezegd een gezamenlijke reis naar Zierikzee te ondernemen per extra boot. De heer J. J. Bommel van Vloten, lid van Gedeputeerde Staten van Zee land is uitgenoocligd als beschermheer op te treden; de burgemeester van Zie rikzee, de heer J. C. A. Bannink heeft zich bereid verklaard het eere voorzit terschap te aanvaarden. Voorts zijn ge vraagd voor het eere-comité de heeren C. G. Hage, Sint Maartensdijk, voorzit ter; F. v. d- Bout, Zonnemaire; mr. J. Drost, Rotterdam; mr. J. Erasmus, Oost burg; C. Gast, burgemeester van Brou wershaven; mr.' J. W. Gratama, Dord recht; A- v. d. Have, Kapelle; J. v. Kleef, Dordrecht; C. Kloosterman, Goes; P. Kooyman, Zierikzee; M. Laer- noes, Vlissingen; J. C. Paap, Vlissingen; P, M. Panny, wethouder van Zierikzee; J. de Rijke, Oosterland; mr. dr. B. D. H, Teilegen Azn., Middelburg; P. L. Vis, Haamstede; M. Vijverberg, Bruinièse en H. C. v. d. Zande, Nieuwerkerk. In ons nummer van 24 Mei stelde de heer H. Polvliet de vraag of in het be lang van hen, die niet makkelijk trappen klimmen of afgaan aan de Nieuwe trap pen bij het Vlissingsch Wagenplein toe gang gevende tot den nieuwen weg langs den Blauwendijk, leuningen zouden kun nen komen. Thans is men bezig aan bei de zijden dier trappen leuningen aan te brengen en is dus aan het verzoek vol daan. De vierdaagsche. Dezer dagen heeft zich een comité ge vormd met het doel de Middelburgsche deelnemers aan de Vierdaagsche af- standsmarschen bij hun terugkeer te verwelkomen. Het wordt geen groot- sche ontvangst, doch het comité heeft getracht, zonder te vervallen in een overdreven sportverheerlijking, een weg te vinden, waarlangs op bescheiden wij ze de hulde gebracht kan worden, wel ke de prestatie van een Vierdaagsche afstandsmarsch te volbrengen, verdient. Het comité bestaande uit de heeren R. v. Roo, p. C. de Hamer, J. A. Bal, g. Kas, D. p. Labrujère en A. Imanse, be sloot de deelnemers heden af te halen van het station met de signaalafdeeling' van „Achilles", Vanaf het station zal na aankomst van den trein van 18 27 gemarcheerd worden via de Stationstraat, Segeerstr., Lange Delft, Markt langs het Stadhuis naar de Sociëteit „De Vergenoeging", waar de ontvangst zal plaats vinden. Naast het Comité, kan ieder, die aan deze huldiging wenscht deel te nemen daar het woord voeren. In den Schouwburg-loge Dassi, Dam, Middelburg, zal van 30 Juli t/m 1 Aug. opgevoerd worden: „Rubber", een spel uit Deli in zes tafereelen, door mevr. M. H. SzekelyLulofs, naar haar gelijk- namigen roman. Het stuk werd de laat ste maanden avond aan avond te Am sterdam in den Hollandschen Schouw burg voor stampvolle zalen opgevoerd. In de voorstellingen te Middelburg zal het voltallige gezelschap optreden, n.l. plus mintfs 30 medewerkers. De Regie en ensceneering werd gevoerd door Louis Saalborn. Zes nieuwe decors zijn vervaardigd door Carl Otte naar ont werpen van Saalborn, terwijl de zake lijke leiding berust bij Maurits Parsen. In het stuk treden op: Louis Saalborn, Oscar Tourniaire, Joh. Timrott, Folkert Kramer, Bob van Leersum, H. K. Teune, Ad, Hamburger, Theo Vink, Ger. Hart kamp en de dames Carla de Raet, Pé- ronne Hosang, Anny Schuitema, Alie Crok. Voorts werkt in Rubber mede de Javaansche tooneelspeelster Ito Katiska Delianen, Koelies, etc. De entre-acten worden aangevuld met gamelan en Krontjong muziek. ',Dat doet de deur dicht". Meyer Hamei's groote succes-revue „Dat doet de deur dicht", welke met enorm succes meer dan f> maanden vow uitverkochte zalen werd opgevoerd iri, Amsterdam, Den Haag, en Rotterdam zal gedurende de tweede helft der ker mis in den Schouwburg Dassi op den Dam worden gegeven. DE VEILIGHEIDSLAAN VAN DE K.N.A.C. Zooals gemeld, organiseert de K.N.A.C. van 30 Juli t/m 2 Augustus een „veilig heidslaan" te Goes. Omtrent de inrich ting en werking daarvan, wordt ons het volgende medegedeeld: Zoodra men de laan oprijdt en daar mede het verlangen te kennen geeft de automobiel te doen onderzoeken, ont vangt men een kaart, welke men op de verschillende stopplaatsen, welke dui delijk in de laan zijn aangegeven, aan de controleurs moet overhandigen. Heeft men de kaart ontvangen, dan rijdt men door en stopt bij de controleurs, die in korten tijd door middel van eenige ver nuftige instrumenten de verlichting con troleeren, Op de kaart worden de be vindingen inzake de verlichting aange geven, waarna men doorrijdt naar de vol gende stopplaats. Hier wordt de wer king van de ruitenwisscher en van de achter- en stoplamp nagezien, terwijl ook de banden aan een onderzoek wor den onderworpen- Een volgende contro leur onderzoekt of de speling in het stuurwiel de veiligheidsgrens al dan niet overschrijdt, terwijl even later de spo ring der wielen op de controlekaart wordt geregistreerd, dank zij een spe ciaal toestel, dat nauwkeurig aangeeft of de wielen goed dan wel slecht sporen. Hierna komt men aan de ongetwijfeld belangrijkste stopplaats in deze laan, na melijk de rembeproevings-installatie. Door middel van dit apparaat is in eenige seconden te zien of de remcapa- citeit van den wagen voldoende is en of de remactie zich over alle vier wielen op de juiste wijze verdeeld. Ook hier wordt de kaart door den controleur ingevuld. Zoo komt men tenslotte aan het einde van de laan, waar de leider aan de hand van de controlekaart zijn oordeel over de geheele proef geeft en aan hen, die de proef met goed gevolg hebben door staan, een speciaal voor dit doel ver vaardigd wimpeltje uitreikt. Indien de auto op een of ander onderdeel is afge keurd ontvangt men een blauwe her- keuringskaart op vertoon waarvan men na revisie onmiddellijk toegang heeft tot de laan zonder in de file te hoevefl wachten- Men zal inderdaad verstandig doen de gebreken te laten nazien voor het te laat is. Ook Middelburg komt binnenkort aan de beurt, n.l. van 7 t/m 10 Augustus. RAAD VAN RILLAND-BATH. De kamer op electrificatie twij felachtig. Salaris herzienin gen. RILLAND-BATH. Donderdag verga derde de Raad voltallig. De v o o r z. wijdde eenige woorden van nagedachte nis aan wijlen Prins Hendrik. Spr. deed daarna de volgende mede- deelingen: Dat de aanbesteding van den Adriaan Butijnweg heeft plaats gehad. Het werk is gegund aan den laagslen in schrijvers de heeren M. Matthijssen en J. Slager te Brouwershaven voor f 5730. Dat het trottoir aan den derden weg is gereed gekomen. Dat op 13 Juni j.l. de eindvergadering van de gascommissie, Oosteinde heeft plaats gehad. Dat Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening ad f 7500 voor de bestrating van den Adr. Butijn weg. Dat van het Dep. van Defensie bericht is ingekomen dat men niet bereid is in de kosten van electrificatie van de kom Bath bij te dragen, aangezien het be lang van de kustverlichting de door trekking van het electrischnet tot Bath niet zou vereischen. Wethouder V. d. S a n d e, zou nog eens met de- P.Z.E.M- wihen onderhandelen. Ook op andere plaatsen heeft de P.Z.E.M. wel door trekking van den kabel voor eigen reke- ning genomen. De heer Dansen vrees de, dat alles op de lange baan zal wor den geschoven. Goedgevonden werd nog eens bij het Rijk te informeeren, of even tueel voor de kustverlichting zal wor den aangesloten. Tevens zal bij de P.Z.E.M. worden geinformeerd naar het aantal te verwachten aansluitingen. De v o or z. deelde nog mede, dat het beroep tegen de opheffing der o. 1. school te Bath ongegrond verklaard is. Ged. Staten hebben goedgevonden, de sluiting der school aan te houden tot 1 Augustus. Met ingang van dien datum zal dan aan het onderwijzend personeel te Bath ontslag moeten worden gegeven. Met algemeene stemmen werd dit be sluit genomen. Aan de orde kwam vervolgens het door Ged. Staten opgemaakte concept regeling voor de bezoldiging van burge meesters, secretarissen, ontvangers, wet houders en ambtenaren van den burger lijken stand. Aangezien thans reeds mei inbegrip der pensioenpremie 12^ pet, wordt ingehouden zullen de uitkeerin- gen ongeveer gelijk blijven aan de thans bestaande. Alleen punt 7 had bij B. en W. bezwaar ontmoet. Dit houdt n.l. in, dat bij cumulatie der betrekkingen, elk der betrekkingen met 15 pet. moet wor den verlaagd. Dit schept een zeer onge- wenschten toestand. Met algemeene stemmen werd besloten er bij Ged. Sta ten op aan te dringen, dat in de bestaan de cumulatie aftrekregeling geen wij ziging dient te worden gebracht. Een verzoek van het gemeentebestuur te Philippine om adhaesie te betuigen aan een schrijven tot Ged. Staten van den zelfden inhoud werd met algemeene stemmen ingewilligd. De V o o r z. deelde mede, dat ook de overige gemeenteambtenaren, ingaande 1 Juli 1934 10 pet. pensioen zullen moe ten betalen; tot nu toe was dit voor deze gemeente 4 pet. Dit beteekent dus een korting van 6 pet. Met de bestaande tij delijke crisiskorting wordt het totaal pet. In verband hiermede stellen B. en W. voor de tijdelijke korting van 2 pet. met ingang van 1 Juli in te trekken. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. Een verzoek om gedeeltelijke onthef fing der hondenbelasting van J. Krijger, en C. F. Michielsen, wegens afschaffing van hun honden, werd ingewilligd. Aangeboden werd de rekening van in komsten en uitgaven der gemeente, dienst 1933. De gewone dienst levertüen batig saldo op. De V o o r z. deelde mede dat in 1933 tweemaal straatbelasting is geheven, omdat de heffing een jaar ten achter was. Bovendien zijn op de posten stra ten en wegen weinig uitgaven gedaan, terwijl aan jaarwedden, door verande ring van personeel aanmerkelijk minder is uitgegeven. Dit alles bij elkaar lever de een kleine f 5400 op. Feitelijk zijn het abnormale baten. Tot leden van de commissie tot het nazien der rekening werden aangewe zen de heeren Donsen en Dronkers. Bij de daarop gehouden rondvraag in formeerde de heer K o 1 e naar het op halen van huisafval, aan den tweeden weg en de Stationsbuurt. De V o o r z, wilde graag probeeren in deze een oplossing te zoeken en zat de kwestie nog eens nader bezien. (Ingez. Med.) Middelburg, Juli 1934. Goeie vriend Jan! 'k 'Eb achteraf noe wel een bitje spiet, da 'k je dat gelêerde vaesje geschreven Mè 'k ope toch, Jan, as Endrik mien een toepasselijk vaesje vozeit, dat nie zö moeilijk is, da je 't me dan toch nie kwaelijk za neme, a 'k 't joe schrieve. 'k E begrepe, dat jie in Nederland ook wel is een soortement van een Itler an 't werk zou wille zie om 't geld versmos sen deu d'amlenaers tegen te gaen. Noe, Jan, g loof me, dat er al êel wat gereed stae om ;er in Nederland op z'n Duisch an 't vegen te gaen. Mè kiek, Jan 'k bin zö bange, da z' ook op z'n Duisch de boeien in ulder zak of nog al erreger. En joen, Jan, 'k löope zö graog, wae 'k wil en 'k bin zö bange, da 'k m'n mond vöbie praote. En voo 't oögenblik 'k ook nog wè zöovee vertrouwen in me neer Colijn en z'n confraoters, dat die den bezem ook zü gebruke, as 't nóodig is, en jae, da z' ulder eige nie zulle se- heere om 't ard te doen, mè daerom nie minder rechvaerdig. Wat jie over Prins Endrik geschreven eit, ei m'n volle instemmienge. Jae, over de Berlien za nooit gesproken öore, zonder da zien naeme genoemd öort. Voo mien staet 't vast, dat de moed van de redders verdubbeld wier, deu dat de Prins be ulder was. 't Eit op mien ook vee indruk gemaekt, dat de Prins graog as een gewone burgerman vriendelijk en minzaem mit ielekendeen wou omgae. En nae mêenienge kan 'n vöraol een voorbeeld zien deu z'n beleefden omgang mi z'n ondergeschikten. O, 'k weet 't êel wel, dat er gelukkig nog vee men- schen bin, die da voorbeeld nie nóodig Jae, dae bin d'er nog, die een ouwe getrouwe diensbode in ulder uus ouwe en ze laete bediene, as ze zelf nie mi diene kan. En z' óore kwaed, as z' er over praot om 't overige van d'r daegen op een ofje te gaen weunen. Ze mag pas veruze, as ze nae d'r leste rusplaese ge- drogen óort. En an d'r sterrefbed staen meneer en mevrouw en ulder kinders te julen, asof ze treure om een zuster of een moeder. Kiek, zukke menschen en gelukkig nog vee andere bin mit de Prins lichtende voorbeelden voor da bucht, die dienke, da z' ulder meerdereid over ulder personeel mè goed moet lae te voele deu mè te snakken en te snau wen en d'r af en toe nog mer is flienk op te vloeken. Zukke stakkers ebbe nooit een knecht of meid, die opgeruumd ulder werk doe. Z' ebbe nooit personeel g'aod, dae Huygens zö mooi van schrieft: „Trouw dienen is 't niet all; indien [daer niet van binnen Op 't buyten-werck en past een [vrolickheid van sinnen. Die doet all wat hij kan, en geerne, [die voldoet". En die meneer ei voo da soort mees ters, die ulder personeel nie geve, wat ulder toekomt, ook nog een lêerzaem vaesje geschreve: „Onthoudt uw' Boden niets, ten halven [noch ten heelen: Soo veel ghy haer besteelt leert ghys' [haer' meester stelen". En om noe op wat anders te kommen 'k nog een vaesje: „Die timmert aan den weg, Hoort allemans gezeg". Da 's een waer woord en zö moete m'n ons d'r ook mè nie in verwondere, dat de domenies uut Amsterdam ook êel wat t'öoren gekregen over ulder tillegram an de regêerienge. Aol degene, diedrekt voelde, dat ulder doel was om op te kommen vö d' erreme menschen, die noe zö lie en die nie verder deu- dochte, konde vanself wel ulder instem mienge betuge, mè diegene, die wa ver der gekeken as ulder neuze lank was, gevaer gezie in die maniere van doen- En Jan, 'k moe zeie, 'k bin ook nie blind vö da gevaer. Zö vin 'k 't een gevaere- lijk zeien van die domenies, da ze den nood pas goed ebbe leêre kenne deu dat oproer. Zit dae noe vö d' erreme menschen nie de lesse in, da ze mi zuchten en stenen alleênig ulder erre- moe mè maetig bekend kunne maeke? De domenies eb' aoltied, zegge ze, vol op gelegeneid g'aod om de nood te leere kenne en ze bin d'r noe beschaemd over, da ze nie eêder gesproken Mè g'liek a 'k gezeid da ze kwaed gedaen mit te laete te spreke, zö vraeg 'k toch ook, ao 't zin g'aod om vroeger de regêerien ge op d' öogte te briengen van den nood- Aelt 't wat uut om wonden an te wiezen, die ielekendêen zie kan? En is 't gin beleedegienge voo de regêerienge te dienken, dat die den nood nie zou kenne in aol z'n omvang? Zou de re gêerienge van staet en gemeente nooit is iet t' oóren kriege van d' amtenaers van maeschappêlijke steun of van vrie- willige bezoekbroeders of zusters? Kent er iemen een middel toe genezien- ge, laet 'n 't in stilte an de regêerienge mee dêele. Da 's nae mien mêenienge daerom 't beste, omdat er anders vee te gauw gróote verwachtiengen gewekt öore. Mè dan asseblieft nie as die dome nies, die over belastiengveróogienge ge* praot en dan laeter zeide, da ze me wiste, of die meugelijk is. Kiek, noe me'i- ge die domenies, nog zö dierbar: ulder eige tekortkommiengen erkenne nae mien mêenienge eit ulder getugen vö de nood der erremen vee de schien. da ze vor ulder eige getuugd En noe nog is wat. Die domenies ver- klaerde onder nog vee meer, dat er te genwoordig een rivvelusiegeest is. *k Spreek 't nie tegen, Mè daeran ao onder meer schuld het wegnemen van den bie- bel van d' openbaere schole. Die meneer van de Loskaoie ao dat ook geleze en die kwam daer eventjes tegen op- Ie vroeg: Wie geeft de waerborg, dat de guus van de biezondere schole laeter de rivvelusie nie zulle diene? En ie zei d r bovenop: De mannen, die bienae 140 jaer gelee rivvelusie maekte in Neder land, die waere aol op scholen geweest mit den biebel en nog sterreken onder Onvermijdelijke inkrimping van het productie-apparaat voor Java-suiker Terugslag in de rubberafdeeling Scherpe re actie op de beleggingsmarkt. In de afgeloopen week hebben ge ruchten geloopen, volgens welke de bietsuikeroogsten in verschillende lan den sterk door de droogte zouden heb ben geleden. Dientengevolge zou in den herfst een verbetering der suikerprijzen mogen worden verwacht, waarvan naar men hoopt, ook de Java-suiker zou kun nen profiteeren. De beurs heeft deze toekomstverwachtingen wel wat over haast .in de koersen voor Indische sui- keraandeelen verdisconteerd. Op het oogenblik is er van eenigen invloed van de droogte op de suikerprijzen nog niets te bespeuren. Wel heeft de Nivas in den jongsten tijd vrij groote hoeveel heden suiker van de hand kunnen doen, maar deze verkoopen vinden nog altijd plaats tegen de oude, verliesgevende prijzen. Het wordt dan ook hoe langer hoe duidelijker, dat het voor de Java-sul- kerindustrie niet zoo zeer gaat om tij delijke overbrugging van een moeilijke periode, maar om geleidelijke aanpas sing aan een bestaanden toestand. De hiervoor noodzakelijke verdere inkrim ping van het productie-apparaat moet onvermijdelijk kapitaalverliezen met zich brengen; eerst wanneer deze door crediteuren en aandeelhouders van de suikermaatschappijen zullen zijn „ver- schmerzt" en de productie zal zijn ge concentreerd op de ondernemingen, waar de productie-kosten het laagst zijn, zal het bedrijf weder op een ge zonde basis komen te staan. Door gebrek aan afzet is de Ja>a- suikerindustrie reeds gedwongen, den aanplant veel meer te beperken dan op grond van de bekende Chadbourne- overeenkomst noodig zou zijn geweest. Naar men weet, heeft deze óVereen- komst, die een aanpassing van de pro ductie aan het verbruik beoogde, nim mer aan haar doel beantwoord, door dien eenerzijds de consumptie veel klei ner is geworden dan men had berekend, terwijl aan den anderen kant de produc tie in niet bij de overeenkomst aange sloten landen, dank zij beschermende regeeringsmaatregelen sterk is verhoogd. Dit laatste is vooral ook het gevdf ge weest in Britsch-Indië, het natuurlijke afzetgebied voor Java-suiker. Eerst in den jongsten tijd zijn de afzetmogelijk heden voor Java-suiker in dit gebied iets verbeterd, dank zij de heffing van een accijns op in het binnenland ge produceerde suiker. Met deze verbeterde afzetmogelijkhe den houdt wellicht de wensch der Ned. Indische suikerproducenten tot verhoo ging van het exportquotum voor Java- suiker op grond van de Chadbourne- overeenkomst verband. In een birfrien- kort te houden internationale suikercon* ferentie, waar zal worden beraadslaagd over een verlenging der Chadbourne- overeenkomst en over een nieuwe ver deeling der quota, zal deze wensch naar voren worden gebracht. Vermoedelijk zal hij veel tegenkanting ontmoeten, vooral van de zijde van Cuba, den groo- ten concurrent van Java-suiker. Ook Jri andere opzichten zal het niet gemakke lijk zijn, de tegenstrijdige belangen der verschillende productielanden met el kander te verzoenen. De koersverbetering van suikeraan- deelen op de Amsterdamsche beurs is slechts van korten duur geweest. Al spoedig is een reactie ingetreden, onder d'anvoerders in ienkelde plaesen gien- ge juust de domenies vörop, Ie noemde vö Middelburg juust van der Palm, die vorop gieng. T En noe nog is wat. Je weet we, Jan, da 'k je lest geschreven over t zwem men van domenies. Noe schiene d r toch meer te zien, die dat doe, dan k we wist. Zö oord 'k, dat er lest nog een m 't waeter geweest was, die doösangsten ao uugestae. Je moe begriepe, die was op z'n eentje gae zwemmen en ao z'n klêeren an de kant van den diek geleid. En wa dienk je, dae kwam werentig z'n ond an- Die ao vanself z'n spoor geroke. Die kwam bie de klêeren, mè zag zn baas nie. In eênst pakte den ond de klêe ren en gieng ermee van deur, Mè z n baos ao 't gelukkig gezie en die begon te brullen, zö ard as z'n kon: Hekkie, Hekkie. Een zegen, dat dat trouwe beest gauw t'rugkwam. Wat ao dat toch leSe" lijk geweest, as dien ond deugelöope was 'k Moet dien domenie prieze, dat 'n zö noe en dan 't koele waeter ingaet. As die verfrissienge van z'n lichaem op z'n geest overslaet, zü z'n preeken d'r vanself ook bie winne. Dae moe wir een ende ankomme- J' ebbe aolebie de groetenisse van Jikkemien en je goeie vriend, Je wannes.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6