INGEZONDEN STUKKEN. FMANOEELE BE Voor kleine ti OOSTENRIJK. ■M gel in de vlucht duiven gelost, waardoor een 10-tal dieren neerstortten. Sommi ge duiven werden doodelijk getroffen, andere min of meer ernstig verwond. Om een paar duiven te wreken kan men echter geen uitvarend stoomsqhïp ophouden, zoodat wel niet makkelijk zal zijn uit te maken, wie het schot ge lost heeft. Vermoedelijk zal het één van de officieren zijn geweest. BENZINE MET PETROLEUM VER MENGD. In aansluiting op de berich ten omtrent de inbeslagneming bij een benzinefirma te Zwolle, wordt nader gemeld, dat deze firma zich op 't stand punt stelt, dat zij geen enkele toelaat bare handeling heeft verricht. Het ont kleuren en ontvetten van de inbeslag- genomen hoeveelheden petroleum, heeft volgens haar mededeelingen, slechts ten doel deze petroleum geschikt te maken als bedrijfsstof voor vrachtautomobie len, waaraan bijzondere technische voor zieningen zijn getroffen. Zij heeft zich reeds met de autori teiten in verbinding gesteld, teneinde •zich van de blaam, die de inbeslagne ming op haar heeft gelegd, te zuiveren. EEN „GEVAARLIJKE BOEF". In de laatste jaren komt steeds meer het gebruik in zwang dat de ouden van da gen ééns per jaar tezamen een autotocht maken, waardoor de benoodigde gelden worden bijeengebracht door particulie ren. Een bekend fabrikant in een der Groningsche V eenkoloniale ge meenten had ook het initiatief genomen tot zulk een tocht en hij had ruime me dewerking gekregen. Tal van autobezit ters stelden hun wagens beschikbaar en de oudjes kwamen zich bij tientallen opgeven. De vorige week had de tocht plaats- Ook de Drentsche hoofdstad werd aan gedaan en in den speeltuin van een der hotels vermaakten de ouden zich als stonden ze nog in de kinderschoenen. Doch daar kwam plotseling een kink in de kabel. De politie verscheen ten tooneelê. Er moest een arrestatie worden ge daan, Wie? Niemand minder dan de lei der -van het gezelschap moest mee. Want hij zou de beruchte inbreker zijn, waarnaar de politie in het geheele Noor den reeds vele maanden tevergeefs zocht. Nu was de goede vangst gedaan. En of de oudjes al beweerden, dat dit niet juist was en dat hun gewaardeerde leider te goeder naam en faam bekend was, en grootfabrikant ter plaatse was en nimmer zich met dieverijen of inbre- kerijen had opgehouden, het hielp niet. 't Signalement kwam volgens de politie, precies overeen met dat van den ge zochte en hij ging mee Anderhalf uur had de politie noodig om 's mans identiteit vast te stellen. Gelukkig had het incident geen sto- renden invloed op het goede verloop der excursie en met den leider voorop werd des avonds in nog vroolijker stemming de terugtocht aanvaard. (Msb.) ONACHTZAME SEINWACHTER. Wielrijder gedood. Groote onachtzaamheid van den sein- wachter van blokpost 75 op de spoor lijn Weer tR o e r m o n d, die verzuimd had de spoorboomen ter plaat se neer te laten, heeft het leven gekost aan een 52-jarigen wielrijder. Deze werd op het oogenblik, dat hij den overweg gelegen in den drukken rijksstraatweg passeerde, gegrepen door den met een vaart van 60 a 70 km voorbijsnellende trein AmsterdamMaastricht, welke om 15 h 44 van het station Weert was vertrokken. De dienstdoende seinwachter Van I*. heeft, toen hij het sein voor veilig door kreeg in de veronderstelling verkeerd, dat hij de boomen had neergelaten. Tcfèn het ongeluk gebeurde bevond hij zich in het vlak bij den overweg gelegen seinhuisje, waar hij rustig de komst van den trein had zitten afwachten. Op het'laatste oogenblik viel zijn blik op den overweg, en tot zijn groote ont zetting constateerde hij toen zijn ver zuim. Het was toen echter reeds te laat, want op hetzelfde moment, toen de trein nog maar enkele meters van de plek was verwijderd, stak een drietal wielrijders de rails over. Zij reden achter elkaar. Een dame die voorop reed kon nog net vei.lig wegkomen. De achter haar rijden de fietser, de 52-jarige handelaar M. H. T. uit Heythuizen werd in de linkerzijde door den locomotief gegrepen en tegen het langs de spoorbaan staande hek werk geslagen. De dood moet onmid dellijk zijn ingetreden. De derde wiel rijder kon nog juist, bijtijds van zijn fiets springen. De seinwachter is buiten dienst gesteld in afwachting van de nader te nemen maatregelen. Hij is reeds 20 jaar bij de Spoorwegen en kan bogen op een blanco strafregister. NEDERLANDSCHE AUTOBUS IN BELGIE VERONGELUKT. Dinsdagmiddag is te Rumpst op den grooten weg tusschen Brussel en Ant werpen, door het onklaar raken van het stuur een Nederlandsche autobus in bot sing gekomen met een andere auto en in een gracht terecht gekomen. Twee passagiers van de autobus werden ern stig gewond, terwijl zes anderen lichte verwondingen opliepen. De Brusselsche correspondent der „Maasbode" seint nader: De autobus van de garage W. C. Alt- hoff, Kipstraat te Rotterdam vervoerde een aantal Nederlanders, die een va- cantietocht naar België maakten. Ze wa ren een half uur voor het ongeluk uit Antwerpen vertrokken, om een bezoek aan Mechelen te brengen. Acht perso nen werden min of meer door glas scherven verwond. Ook de chauffeur bekwam lichte kwetsuren. Het echtpaar, de heer en mevrouw Fleemonhoek wonende te Dordrecht be kwam ernstige kwetsuren aan gezicht en armen, wat ook het geval was met den heer Joh. Waas eveneens te Dor drecht. Spoedig Was hulp aanwezig. De ge wonden werden per auto naar het St. Elizabethziekenhuis te Mechelen over gebracht. Na aldaar verbonden te zijn, konden de gewonden, op twee na, die ter verpleging werden opgenomen, het ziekenhuis verlaten en naar, Nederland terugkeeren. IS DE FRUITTEELT (NOG) RENDABEL Nu we midden in de bessencampagne, of laat ik zeggen in de bessenmisère zit ten,- komt mij vaak, als bittere ironie, het zinnetje uit onze officieele en semi- officieele verslagen in gedachten: De fruitteelt is vrijwel de eenige tak, die nog rendabel kan worden genoemd. Hiermede worden de hard werkende fruitkweekers, dan weer gesust, en ge laten berust men in een steunregeling, die voor de meeste bedrijven absoluut onvoldoende is. Vergelijk hiermede eens, wat tot heden van overheidswege voor de landbouw is gedaan. Het wordt dan m.i. ook hoog tijd, dat de fruitteelt eens terdege onder de lou pe wordt genomen. Het verplicht veilen stelt ons in staat nauwkeurig na te gaan, wat iedere streek voort brengt, een grondige teelt-beperking, zal dienen wet? te sniiden wat te veel is of onde- Plukloon a 4cent per kg f 162,00; aanvoer ter veiling f 72,00; emballage f 64,80; veilingspercentage f 13,85, To taal f 312,65. Verlies op Zwarte bessen: f 35,45. (Gelukkig was de zwarte bessenoogst niet overmatig; naar schatting 3000 kg frambozen (hebben erg geleden door de droogte); na aftrek der kosten blijft per kg 2 cent over. Netto opbrengst dus f 60,00. Vatten we ook hier weer alles samen, dan zal dit bedrijf opleveren: f 14,55. De pacht bedraagt met verleende re ductie f 165; bemesting f 120,30; be sproeiing f 52,20. Totaal f 337,50. Behalve dat deze kweeker een heet jaar geen cent heeft verdiend, kost het bedrijf hem nog ruim f 300. Ziehier een paar grepen uit de prac- tijk. Het is een noodkreet uit het Zuiden; moge ze doordringen ter bestemder plaatse. Aardenburg, Juli '34. C. M. V. d. Rrnp-rlro communisten gearresteerd. Aangezien de politiebureaux en de voor arrest ge bruikte strafinrichtingen vol met gevan genen en arrestanten zitten, zijn de ge arresteerde Marxisten ondergebracht in de leegstaande montage-werkplaatsen van de Carosseriefabriek Armbruster, Ei zouden 600 1000 personen zijn gear resteerd. De fabriek wordt scherp be waakt. Omtrent de aanleiding tot deze mas saarrestaties doen verschillende geruch ten de ronde. Eenerzijds wordt beweerd, dat de politie een groot Marxistisch complot om de regeering ten val te brengen op het spoor zou zijn gekomen, anderzijds wordt van overheidszijde verklaard, dat men geen speciale aan leiding tot het houden van de razzia had, doch dat de sociaal-democraten in de laatste dagen een groote illegale ac tiviteit ontwikkelden en leden voor ille gale Schutzbund-formaties aanwierven. Ook in de provincie zijn vele socialisten gearresteerd. Volgens een officieele mededeeling N.V. THE VITRITE TE MIDDELBIJ Winst- en Verli Balans. In de Dinsdag gehoude van aandeelhouders van di trite Works te Middel winst- en verliesrekening de balans per 31 Dec. 1933 Aan de winst- en verl het volgende ontleend: c: winst 88278.73%; rent winst op deelnamen 773 Debet: bedrijfsverlies meene onkosten 4899 en koersverschil 87.40; a deringen f> 45.65; koersve 11297.49; winstsaldo, 1 afschrijving 56992.44%. De balans geeft aan pa lenkapitaal 1.208.000; 241.294.96; reserve voor effecten 3527.50; reserve men 77736.23; voor 397.561. crediteuren 3: en verliesrekening 569< De activa zijn: ongeplaa 400.000; gebouwen 131.915.81%; inrichting kantoormeubilair 927.53 en fabrikaten fi 131.110.C 114.799.92; kas 203.950,42; effecten 42 namen 310.044.75; octroi In de Onze stokboonen vrage: de aandacht, opdat de r daarvoor bestemde stok en niet door elkaar groei laten oogst kunnen we nc stamboonen leggen, waar laten herfst ramen worder doende kunnen we zeer boontjes plukken. Ook zi hetzelfde doel nu nog kr niet verplanten maar ruim 25 c.m. afstand uitdunnen in het najaar ook ramen 1 lein zaaien we nog in den Nu het zeer droog blijft den grond voor het zaaiei gieten. Na het zaaien bedi grond met zakken of mati zaad opkomt. Om in den en peterselie te hebben en planten naderhand de gen in een bak. De vroegi afgedragen en worden o dien we tusschen de erwt hebben uitgeplant doen we tig om deze niet te besct na maken we den grond lo schoffel. Waar niets tussc staat spitten we den gro. kunnen we nog late gewas planten nog boerekool, pr< kool, groene kool en wint vollegrondstomaten word aangebonden, waarbij we ten regelmatig wegnemen, vormde trossen geven al kelde vruchten te zien, di len kleuren. Zoodra de vri vierde tros gezet zijn, nijpei van den plant hierboven beienoogst is nu ook afg« bedden krijgen een groote beurt, waarbij de ranken gesneden. Jonge planten van nieuwe bedden nemi voorzichtig met wortel oj ze voorloopig dicht bijeen bemest rabat. We scherm en deze geregeld om het bevorderen. In het najaar maat uitgeplant. Maak v van het droge weer om u van onkruid te zuiveren. C onkruid staat is het schofl het diep uitdrogen van de: te gaan. In leege bakken hi schien meloenen geplant, gen doorloopend onze aandacht. Boven 't hart der plant wordt het raam geschermd, We gieten onder de bladeren en liefst niet in het hart dei- plant. Zijstengels, welke vrucht dragen, nijpen we in tot op 2 bladeren boven de vrucht. Tijdens de vruchtzetting wordt flink gelucht. A. G. F toch gaarne iets zou willen over nouaen om van te leven. Is hier de fruitteelt rendabel? 2e Voorbeeld. Bedrijf groot 2% ha, beplant met 1 ha framnozen, 1500 zwarte bessen stru ken. Opbrengst 3600 kg zwarte bessen a f 7,70 is f 277,20. mee te nemen, wij vragen ons dan ook af of het geneesmiddel van de Engel- sche posterijen misschien niet erger zal blijken dan de kwaal. (N.R.C DE ONRUST IN WEENEN. In alle distrcten van Weenen zijn Maandag vele sociaal-democraten en UUUv\ v un «ivv iiavnngc uuip iiauucu vcj woest, vernielden zij ook de huizen van verscheidene ambtenaren. De politie ar resteerde 285 personen, van wie velen zich heftig verzetten met het gevolg, dat talrijke boeren verwondingen opliepen. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, Mburg,

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 8