FINANCIEELE BERICHTEN. Voor kleine tuinen. INBONDEN STUKKEN. BUITENLAND. INTERNATIONAAL ENGELAND. OOSTENRIJK. RUSLAND. ITALIë. CANADA. JAPAN. 3| gel in de vlucht duiven gelost, waardoor een 10-tal dieren neerstortten. Sommi ge duiven werden doodelijk getroffen, andere min of meer ernstig verwond. Om een paar duiven te wreken kan men echter geen uitvarend stoorasqhlp ophouden, zoodat wel niet makkelijk zal zijn uit te maken, wie het schot ge lost heeft. Vermoedelijk zal het één van de officieren zijn geweest. BENZINE MET PETROLEUM VER MENGD. In aansluiting op de berich ten omtrent de inbeslagneming bij een benzinefirma te Zwolle, wordt nader gemeld, dat deze firma zich op 't stand punt stelt, dat zij geen enkele toelaat bare handeling heeft verricht. Het ont kleuren en ontvetten van de inbeslag- genomen hoeveelheden petroleum, heeft volgens haar mededeelingen, slechts ten doel deze petroleum geschikt te maken als bedrijfsstof voor vrachtautomobie len, waaraan bijzondere technische voor zieningen zijn getroffen. Zij heeft zich reeds met de autori teiten in verbinding gesteld, teneinde zich van de blaam, die de inbeslagne ming op haar heeft gelegd, te zuiveren. EEN „GEVAARLIJKE BOEF". In de laatste jaren komt steeds meer het gebruik in zwang dat de ouden van da gen ééns per jaar tezamen een autotocht maken, waarvoor de benoodigde gelden worden bijeengebracht door particulie ren. Een bekend fabrikant in een der Groningsche V eenkoloniale ge meenten had ook het initiatief genomen tot zulk een tocht en hij had ruime me dewerking gekregen. Tal van autobezit ters stelden hun wagens beschikbaar en de oudjes kwamen zich' bij tientallen opgeven. De vorige week had de tocht plaats- Ook de Drentsche hoofdstad werd aan gedaan en in den speeltuin van een der hotels vermaakten de ouden zich als stonden ze nog in de kinderschoenen. Doch daar kwam plotseling een kink in de kabel. De politie verscheen ten tooneelê, Er moest een arrestatie worden ge daan, Wie? Niemand minder dan de lei der 'Van het gezelschap moest mee. Want hij zou de beruchte inbreker zijn, waarnaar de politie in het geheele Noor den reeds vele maanden tevergeefs zocht. Nu was de goede vangst gedaan. En of de oudjes al beweerden, dat dit niet juist was en dat hun gewaardeerde leider te goeder naam en faam bekend was, en grootfabrikant ter plaatse was en nimmer zich met dieverijen of inbre- kerijen had opgehouden, het hielp niet. 't Signalement kwam volgens de politie, precies overeen met dat van den ge zochte en hij ging mee Anderhalf uur had de politie noodig om 's mans identiteit vast te stellen. Gelukkig had het incident geen sto- renden invloed op het goede verloop der excursie en met den leider voorop werd des avonds in nog vroolijker stemming de terugtocht aanvaard. (Msb.) ONACHTZAME SEINWACHTER. Wielrijder gedood. Groote onachtzaamheid van den sein- wachter van blokpost 75 op de spoor lijn Weer tR o e r m o n d, die verzuimd had de spoorboomen ter plaat se neer te laten, heeft het leven gekost aan een 52-jarigen wielrijder. Deze werd op het oogenblik, dat hij den overweg gelegen, in den drukken rijksstraatweg passeerde, gegrepen door den met een vaart van 60 a 70 km voorbijsnellende trein AmsterdamMaastricht, welke om 15 h 44 van het station Weert was vertrokken. De dienstdoende seinwachter Van P. heeft, toen hij het sein voor, veilig door kreeg in de veronderstelling verkeerd, dat hij de boomen had neergelaten. To"5n het ongeluk gebeurde bevond hij zich in het vlak bij den overweg gelegen seinhuisje, waar hij rustig de komst van den trein had zitten afwachten. Op- het laatste oogenblik viel zijn blik op den overweg, en tot zijn groote ont zetting constateerde hij toen zijn ver zuim. Het was toen echter reeds te laat, want op hetzelfde moment, toen de treïn nog maar enkele meters van de plek was verwijderd, stak een drietal wielrijders de rails over. Zij reden achter elkaar. Een dame die voorop reed kon nog net vei.lig wegkomen. De achter haar rijden de fietser, de 52-jarige handelaar M. Lï. T. uit Heythuizen werd in de linkerzijde door den locomotief gegrepen en tegen het langs de spoorbaan staande hek werk geslagen. De dood moet onmid dellijk zijn ingetreden. De derde wiel rijder kon nog juist, bijtijds van zijn fiets springen. De seinwachter is buiten dienst gesteld in afwachting van de nader te nemen maatregelen. Hij is reeds 20 jaar bij de Spoorwegen en kan bogen op een blanco strafregister. NEDERLANDSCHE AUTOBUS IN BELGIE VERONGELUKT. Dinsdagmiddag is te Rumpst op den grooten weg tusschen Brussel en Ant werpen, door het onklaar raken van het stuur een Nederlandsche autobus in bot sing gekomen met een andere auto en in een gracht terecht gekomen. Twee passagiers van de autobus werden ern stig gewond, terwijl zes anderen lichte verwondingen opliepen. De Brusselsche correspondent der „Maasbode" seint nader: De autobus van de garage W. C. Alt- hoff, Kipstraat te Rotterdam vervoerde een aantal Nederlanders, die een va- cantietocht naar België maakten. Ze wa ren een half uur voor het ongeluk uit Antwerpen vertrokken, om een bezoek aan Mechelen te brengen. Acht perso nen werden min of meer door glas scherven verwond. Ook de chauffeur bekwam lichte kwetsuren. Het echtpaar, de heer en mevrouw Fleemonhoek wonende te Dordrecht be kwam ernstige kwetsuren aan gezicht en armen, wat ook het geval was met den heer Joh. Waas eveneens te Dor drecht. Spoedig was hulp aanwezig. De ge wonden werden per auto naar het St. Elizabethziekenhuis te Mechelen over gebracht. Na aldaar verbonden te zijn, konden de gewonden, op twee na, die ter verpleging werden opgenomen, het ziekenhuis verlaten en naar Nederland terugkeeren. N.V. THE VITRITE WORKS TE MIDDELBURG. Winst- en Verliesrekening en Balans. In de Dinsdag gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. The Vi- trite Works te Middelburg zijn de winst- en verliesrekening over 1933 en de balans per 31 Dec. 1933 goedgekeurd. Aan de winst- en verliesrekening is het volgende ontleend: credit: bedrijfs winst 88278.73 K; rente 21589.91; winst op deelnamen 7725.88. Debet: bedrijfsverlies 178,44; alge- meene onkosten 48993.10; korting en koersverschil 87.40; verlies op vor deringen 45.65; koersverschil effecten 11297.49; winstsaldo, bestemd voor afschrijving 56992.44 K. De balans geeft aan passiva: aandee lenkapitaal 1.208.000; reservefonds 241.294.96; reserve voor koersverschil effecten 3527.50; reserve voor deelna- men 77736.23; voor pensioenfonds 397.561. crediteuren 31108.49; winst en verliesrekening 56992.44 K. De activa zijn: ongeplaatste aandeelen 400.000; gebouwen en erven 131.915.81 Yiinrichting 297.819.56; kantoormeubilair 927.53; grondstoffen en fabrikaten f 131.110,08; debiteuren 114.799.92; kas en kassiers 203.950.42; effecten 425.651.75; deel namen 310.044.75; octrooien 1, In den groentetuin. Onze stokboonen vragen geregeld nu de aandacht, opdat de ranken in de daarvoor bestemde stokken klimmen en niet door elkaar groeien. Voor zeer aten oogst kunnen we nog een rabatje stamboonen leggen, waarover in den aten herfst ramen worden gelegd. Zoo doende kunnen we zeer lang versche Doontjes plukken. Ook zaaien we met hetzelfde doel nu nog kropsla, die we niet verplanten maar ruim zaaien en op 25 c.m. afstand uitdunnen en waarover in het najaar ook ramen komen. Poste lein zaaien we nog in den vollen grond. Nu het zeer droog blijft is het noodig den grond voor het zaaien flink te be gieten. Na het zaaien bedekken we den grond met zakken of matten totdat het zaad opkomt. Om in den winter selderij en peterselie te hebben zaaien we nu, en planten naderhand de jonge zaailin gen in een bak. De vroege erwten zijn afgedragen en worden opgeruimd. In dien we tusschen de erwten reeds kool hebben uitgeplant doen we het voorzich tig om deze niet te beschadigen. Daar na maken we den grond los met hark of schoffel. Waar niets tusschen de rijen staat spitten we den grond om, daar kunnen we nog late gewassen telen, We planten nog boerekool, prei, late bloem kool, groene kool en winterandijvie. De vollegrondstomaten worden geregeld aangebonden, waarbij we alle zijscheu ten regelmatig wegnemen. De laagst ge vormde trossen geven al flink ontwik kelde vruchten te zien, die spoedig zul len kleuren. Zoodra de vruchten van de vierde tros gezet zijn, nijpen we den kop van den plant hierboven in. De aard beienoogst is nu ook afgeloopen en de bedden krijgen een groote schoonmaak beurt, waarbij de ranken worden weg gesneden. Jonge planten voor aanplant van nieuwe bedden nemen we hierbij voorzichtig met wortel op en plaatsen ze voorloopig dicht bijeen op een goecJ bemest rabat. We schermen en sproei en deze geregeld om het aangroeien te bevorderen. In het najaar worden ze op maat uitgeplant. Maak verder gebruik van het droge weer om uw tuin goed van onkruid te zuiveren. Ookj waar geen onkruid staat is het schoffelen goed om het diep uitdrogen van den grond tegen te gaan. In leege bakken hebben we mis schien meloenen geplant. Ook deze vra gen doorloopend onze aandacht. Boven 't hart der plant wordt het raam geschermd. We gieten onder de bladeren en liefst niet in het hart dei- plant. Zijstengels, welke vrucht dragen, nijpen we in tot op 2 bladeren boven de vrucht. Tijdens de vruchtzetting wordt flink gelucht. A. G. IS DE FRUITTEELT (NOG) RENDABEL Nu we midden in de bessencampagne, of laat ik zeggen in de bessenmisère zit ten, komt mij vaak, als bittere ironie, het zinnetje uit onze officieele en semi- officieele verslagen in gedachten: De fruitteelt is vrijwel de eenige tak, die nog rendabel kan worden genoemd. Hiermede worden de hard werkende fruitkweekers, dan weer gesust, en ge laten berust men in een steunregeling, die voor de meeste bedrijven absoluut onvoldoende is. Vergelijk hiermede eens, wat tot heden van overheidswege voor de landbouw is gedaan. Het wordt dan m.i. ook hoog tijd, dai de fruitteelt eens terdege onder de lou pe wordt genomen. Het verplicht veilen stelt ons in staat nauwkeurig na te gaan, wat iedere streek voort brengt, een grondige teelt-beperking, zal dienen weg te snijden wat te veel is of onge zond. Gezorgd dient er echter te wor den, dat een doelmatige steunregeling onze tuinbouw behoedt voor totale in zinking, evenals dit thans grootendeels voor de landbouw is geschied. Van des te meer belang is dit, waar de tuin'öouw een werkgelegenheid schept onmisbaar voor ons volksbestaan. Laat men eens nagaan hoeveel han den in deze weken in Zeeland werk vin den bij het bessenplukken. Een globale rekening deze week in onze vergadering der Maatschappij tot Bevordering van Ooft en Tuinbouw in West Zeeuwscïi Vlaanderen opgemaakt, bracht ons tot een aantal van 250 personen in ons ray on. Hoe dankbaar de verdienste, voor velen helaas de eenigste, zelfs in deze zomermaanden wv-dt geaccepteerd, kunnen de werkgevers in deze streken getuigen. En toch zal deze campagne, indien niet voldoende gesteund wordt, de genade stoot geven aan de bessen- teelt in Zeeuwsch Vlaanderen. Het wordt hoog tijd, dat men meer aandacht gaat schenken aan de inrich ting van de diverse bedrijven, men kan niet volstaan, met te zeggen: De fruit teelt is over het algemeen nog rendabel. Het zal dit jaar een groot verschil ma ken, of men aardbeienkweeker is, dan wel of men de gelukkige bezitter xs van eenige ha bessen of frambozen. Een fruitkweeker uit de Betuwe met oude boomgaarden, zal geheel andere resultaten boeken dan een Eeeuwsche boomgaard, met opengrond en intensie ve beplanting. En toch zijn allen fruit kweekers. Teveel wordt zulks uit het oog verloren, zelfs in gesprekken mei volksvertegenwoordigers en leden van crisis organisaties blijkt maar al te vaak, dat men allen over één kam scheert. Ook houdt men te weinig rekening met de geïsoleerde ligging van sommige streken van ons Vaderland. Een minr- mumprijs b.v. van 2 cent voor kruisbes sen. vergoedt aan een teler in "Kapelle of Goes zijn aanvoer en plukkosten. Om echter van uit West Z. Vlaanderen een goede veiling te kunnen bereiken be taalt men IK a 2 cent per kg. De PiSv. Boot slokt hiervan al direct op 32 ?ent per 100 kg plus f 5,10 voor het vervoer van auto en chauffeur. Gaarne wil ik aannemen, dat het ver plicht veilen in deze tijden noodzakelijk is; als vertegenwoordiger van de Coöp. Tuinb. Veiling Z. H. Eilanden in West Z. Vlaanderen, werk ik gaarne mede om alles zoo goed mogelijk te doen loopen, doch des te meer voelen wij de meer be voorrechte positie van onze collega's, die meer in het centrum zitten. Waar de regeering zich op het standpunt stelt alle Nederlanders te helpen, zoo zal men zich met deze factor toch ook re kening dienen te houden. Ter voorlichting meen ik goed le doen, hieronder eens de resultaten te publiceeren van een tweetal bedrijfjes, aangesloten bij de veiling te Rotterdam. le Voorbeeld. Bedrijf, groot: 1,04.58 ha beplant met 1000 zwarte bessen, 270 kruisbessen, 40 r frambozen, 100 r jonge aardbeien. Opbrengsten: 4200 kg zwarte bessen a f 7,70 is f 323,40. Onkosten: Plukloon a 3 cent f 126,Oö, aanvoer ter veiling f 84,00, emballage f 75,60, veilingspercentage f 16,15,- to taal f 301,75. Netto 21,65. Ong. 1400 kg Kruisbessen a 2 cent f 28; plukloon f 21,00; aanvoer ter vei ling f 14,00; emballage f 8,40; veilings percentage f 1,40, totaal f 44,80. Verlies f 16,80. 400 kg frambozen f 40; plukloon f 20; vracht en inmaken f 8. totaal f 28. Net to f 12,00. 250 kg aardbeien a f 18,00 is f 45,00, plukloon en onkosten f 12,50. Totaal f 32,50. Recapitulatie: zwarte bessen f 21,65; frambozen f 12,00; aardbeien f 32,50. Totaal f 66,15. Verlies Kruisbessen f 16,80. Netto fruitopbrengst f 49,35 en van dit bedrag moet de kweeker, pacht, bemes ting en arueidsloon betalen, terwijl hij toch gaarne iets zou willen over houden om van te leven. Is hier de fruitteelt rendabel? 2e Voorbeeld, Bedrijf groot 2 K ha, beplant met 1 ha framoozen, 1500 zwarte bessen stru ken. Opbrengst 3600 kg zwarte bessen a f 7,70 is f 277,20. Plukloon a 4K cent per kg f 162,00; aanvoer ter veiling f 72,00; emballage f 64,80; veilingspercentage f 13,85, To taal f 312,65. Verlies op Zwarte bessen: f 35,45. (Gelukkig was de zwarte bessenoogst niet overmatig; naar schatting 3000 kg frambozen (hebben erg geleden door de droogte); na aftrek der kosten blijft per kg 2 cent over. Netto opbrengst dus f 60,00. Vatten we ook hier weer alles samen, dan zal dit bedrijf opleveren: f 14,55. De pacht bedraagt met verleende re ductie f 165; bemesting f 120,30; be sproeiing f 52,20. Totaal f 337,50. Behalve dat deze kweeker een heel jaar geen cent heeft verdiend, kost het bedrijf hem nog ruim f 300. Ziehier een paar grepen uit de prac- tijk. Het is een noodkreet uit het Zuiden; moge ze doordringen ter bestemder plaatse. Aardenburg, Juli '34. C. M. v. d. Broecke, Fruitplantage „Ceres. Als naschrift op bovenstaande kan ik thans nog mededeelen dat ook de roode bessenkweekers hun portie meekrijgen. Veilingsprijzen van 34 cent zijn abso luut onvoldoende, om plukloon en trans port te betalen; ergo.de bessen blij ven hangen. Ik schat de opbrengst in de gemeen ten Aardenburg en Sluis op 30.000 kg. Hoeveel werkgelegenheid gaat hierdoor weer verloren, welk een vergeefsche arbeid en zorgen heeft dat den kweeker weer gekost. En nog kan men geen steun in uitzicht stellen. v. d. B. MUSSOLINI, DUITSCHLAND, OOSTENRIJK. Naar van toonaangevende zijde te Rome verluidt, is Italië van plan, Duitschland in de nabije toekomst aan zijn lot over te laten, waneer de Duit- sche regeering niet bereid is om de on middellijke staking van alle nationaal- socialistische terroristische plannen in Oostenrijk te garandeeren. Uit betrouwbare Italiaansche regee- ringskringen wordt vernomen, dat men eindelijk tegenover de inmenging van Duitschland in Oostenrijk, welke niet tegenstaande een vroegere afspraak met Italië voortduurt, zijn geduld verloren heeft. Het is waarschijnlijk, dat in eeiiiger- lei vorm stappen door de Italiaansche regeering te Berlijn worden gedaan. De veranderde stemming van Italië tegenover Duitschland uit zich in den sterk veranderden toon der Italiaansche pers en de Italiaansche radio en blijkt tevens uit de koppen welke boven be richten uit Oostenrijk worden geplaatst, waarin over onbeschaamdheid en bru taliteit van Duitschland gesproken wordt. Ook begint de Italiaansche pers de 30-Juni gruwelen scherp af te keu ren, terwijl tot dusverre de fascistische bladen zich van commentaar hadden onthouden. De algemeene opvatting, is dat, hoe verder Hitier zijn mannen in Oostenrijk laat doordringen, des te meer Mussoli ni tot een nauwe samenwerking met Dollfuss gedreven zal worden. Tegenover de „United Press" werd in bevoegde kringen te kennen gegeven, dat Italië niet alleen een stap te Berlijn overweegt, maar in werkelijkheid toe bereidselen treft, om een gemeenschap- pelijken Europeeschen stap in de Oos- tenrijksch aangelegenheid te doen on dernemen. De pennen van het postkantoor, Het Engelsche postbestuur heeft beslo ten 10.000 luxe penhouders te verdee- len over de voornaamste kantoren van het Vereenigd Koninkrijk. Zij zullen hel der rood zijn en voorzien met het mono gram der posterijen. Men hoopt dat de ze opzichtige pennen niet gestolen zul len worden. Verleden jaar heeft men 2000 penhouders udgegeven aan diver se postkantoren le I onden en in de pro vincie. Te Bournemouth, Cardiff. Croy don, Scarborough, Swansea, Torquay en Glasgow zijn ze allemaal verdwenen, te Londen zijn er nog 40 van de 240 over. In een maand tijds waren er 1200 van de 2000 gegapt. Men hoopt nu de luxe penhouders beter ir het oog te leunen houden. Het is voor de Engelsche posterijen te hopen, dat de mentaliteit van de Engel sche burgers andeis zal zijn dan de on ze. Wij moeten eerlijk bekennen nooit ook maar den lust gevoeld te hebben op or ze postkantoren een penhouder weg te nemen, maar wanneer le pos! ze gaat voorzien van het rijkswapen en zijn initialen, zal, naar wij vreezen, voor ve len de moeite waard worden zoon ka rakteristieke penhouder als souvenir mee te nemen. Wij vragen ons dan ook af of het geneesmiddel van de Engel sche posterijen misschien niet erger zal blijken dan de kwaal. (N.R.C DE ONRUST IN WEENEN. In alle distrcten van Weenen zijn Maandag vele sociaal-democraten en communisten gearresteerd. Aangezien de politiebureaux en de voor arrest ge bruikte strafinrichtingen vol met gevan genen en arrestanten zitten, zijn de ge arresteerde Marxisten ondergebracht in de leegstaande montage-werkplaatsen van de Carosseriefabriek Armbruster. Ei zouden 600 1000 personen zijn gear resteerd. De fabriek wordt scherp be waakt. Omtrent de aanleiding tot deze mas saarrestaties doen verschillende geruch ten de ronde. Eenerzijds wordt beweerd, dat de politie een groot Marxistisch complot om de regeering ten val te brengen op het spoor zou zijn gekomen, anderzijds wordt van overheidszijde verklaard, dat men geen speciale aan leiding tot het houden van de razzia had, doch dat de sociaal-democraten in de laatste dagen een groote illegale ac tiviteit ontwikkelden en leden voor ille gale Schutzbund-formaties aanwierven. Ook in de provincie zijn vele socialisten gearresteerd. Volgens een officieele mededeeling van staatssecretaris Karwinsky over de hoeveelheden ingeleverd springstoffen hebben de autoriteiten ontvangen 106 kg ammoniet en dynamiet, 202 pakket ten met soortgelijke springstoffen, 1150 slaghoedjes, 2300 ontstekers, 621 meter lont en verschillende andere soorten materiaal. Karwinsky verklaarde dat de gear resteerde overtreders der bepalingen de volle strafmaat zullen krijgen, waaruit men afleidt, dat in den loop van de week een aantal doodvonnissen zal wor den geveld. Het standgerecht te Graz heeft den 23-jarigen electricien Kocher tot vijf jaar zware kerkerstraf veroordeeld we gens een aanslag op de telegraafleiding. Het standgerecht te Weenen heeft den 41-jarigen Wilfert, die een openba re telefooncel door een brandbom in brand had gestoken, veroordeeld tot 8 jaar zware kerkerstraf. ZEVEN DOODVONNISSEN. Naar eerst thans officieel wordt mee gedeeld, heeft onlangs voor het opper ste gerechtshof van de Sowjetunie een spiorx egeproces tegen een groep van 23 ingenieurs en technici plaats gehad. Deze ingenieurs zaten gedeeltelijk in t bestuur van den spoorweg Moskou-Ka- zanj en werkten anderdeels in de loco- motievenherstelplaats te Moerom. De aanklacht luidde spionnage ten gunste van een vreemde mogendheid en aan slagen op treinen en belangrijke spoor wegknooppunten. Verder zou meii de mobilisatieplannen van de spoorwegen r.aar het Verre Oosten aan een vreem de mogendheid hebben meegedeeld. Vanwege de zwaarte van de misdrij ven als bewezen geldt, dal de groep verscheidene spoorwegongelukken ver oorzaakt heeft, o.a. dat bij 1 sjernaja, aan de lijn MoskouKazanj, en dat bij het station Pankien het feit, dat hoog verraad gepleegd is, zijn de zeven man nen, die aan het hoofd van de groep stonden, ter dood veroordeeld. De ande ren zijn tot tien jaar "dwangarbeid ver oordeeld. Een noodlottig ongeluk. In den nacht van Zondag op Maandag is in Pul- sano, een visschersdorp bij Tarento_ een noodlottig ongeluk gebeurd, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen. De visscher De Cesario was tegen mid dernacht met zijn vrouw en drie zoons bezig met het in gereedheid brengen van zijn vischwerktuigen, w.o, zich ook eenige zelf vervaardigde bommen be vonden, gelijk deze wel gebruikt wor den bij de vischvangst. Plotseling explo deerde een dezer bommen. De ontplof fing was zoo hevig, dat het huis van d.en visscher en dat van zijn buurman in stortten. Onder den puinhoop vond men de lijken van den visscher en van twee van zijn zoons. Zijn vrouw en zijn derde zoon konden nog gered worden. Onder den puinhoop van het ingestorte aan grenzende huis vond men het lijk van de vrouw die daar woonde en dat van haar dochter. De vijfling. Twee kinderen van de vijfling, die onlangs te Ontarie geboren is, hebben thans een normaal gewicht en een nox-m'ale lengte beieikt. De dok toren verwachten, dat binnen enkele weken ook de drie andere kinderen een normale grootte zullen hebben bereikt. De vijf meisjes, die thans 8 weken oud zijn, hebben nu gezamelijk een gewicht bereikt van bijna 20 pond. Opstandige boeren. Terwijl in som mige gebieden van Japan overmatig veel regen valt, lijden andere provincies on der ontzettende droogte. In een plaats in de provincie Tsjinkoeoka is het tot excessen gekomen door boeren, die van de autoriteiten water voor hun land eischten. Nadat zij het waterleidingsge bouw van het naburige dorp hadden ver woest, vernielden zij ook de huizen van verscheidene ambtenaren. De politie ar resteerde 285 personen, van wie velen zich heftig verzetten met het gevolg, dat talrijke boeren verwondingen opliepen. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg, o

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6