LANDBOUW. RECHTSZAKEN. ONDERWIJS. GEMENGD NIEUWS. Van onze Adverteerders. STURM'S BOEKHANDEL S BURGERLIJKE STAND. L. Kerkstr. 5 - Tel. 319 - Goes gevolg, dat nog 25 Europeesche en 10 Inlandsche schepelingen voor ontslag in aanmerking werden gebracht. Een ver dere zuivering wordt doorgevoerd. DE TIJD DER TEGENSTRIJDIGHEDEN. (:-:) Mr. dr. J. H. van Zanten wil in .„De VrijzinnigDemocraat" op enkele te genstrijdigheden ingaan en aantoonen, dat zij nog altijd bestaan en waard zijn ernstig onder de oogen te worden ge zien. Zoo wijst hij er op, dat de openba re lichamen om te kunnen bezuinigen steeds meer personeel moeten ontslaan, daardoor het leger der werkloozen steeds grooter maken en ten slotte een groot deel van het loon toch moeten uitgeven, maar van het werk, dat de ontslagenen deden, verstoken blijven, waartegenover de laatsten een groot deel van hun loon behouden zonder er voor te werken, al wilden zij dat nog zoo graag. Als tweede tegenstrijdigheid haalt hij aan, dat steeds op maatregelen wordt gezonnen, om het leven op een lager niveau te brengen, waartoe in de eer ste plaats tot verlaging van loonen wordt gedreven, maar dat daartegen over steeds weer maatregelen worden genomen, „om" het leven duurder te maken. (In den gedachtengang van den schrijver zal het woord „om" wel be doeld zijn als d i e, want hij zal toch wel niet meenen, dat de door hem be doelde maatregelen worden getroffen, opzettelijk o m het leven duurder te ma ken!) Wat de loonsverlagingen betreft, zoo vindt hij deze het sterkst bij het overheidsbedrijf en hij beroept zich daarbij op Amsterdam, waarbij hij tot de conclusie komt, dat het loon der werklieden aldaar van 1930 tot heden met 14 pet. achteruitgegaan is. De schrijver geeft hierbij geen dag- of weekloonen aan. Volgens officieele ge gevens bedroegen deze in 1930 37.91, verminderd met 14 pet. zal dat dus voor 1934 zijn 32.84, terwijl het in 1914 was 16.50. Alzoo dus altijd nog het cijfer van 200, waarvan we reeds dikwijls ge waagden! Volgens den schrijver waren de levenskosten van een gemideld ar beidersgezin, als we den tijd vóór den oorlog op 100 stellen, 162.8 in 1930 en in Maart 1934: was het 141.5. De schrij ver concludeert hier uit, dat „de daling van het loon nog niet sterker is dan die hosten van het levensonderhoud! Wij zijn van meening, dat we dit gerust wat sterker mogen uitdrukken en zeg gen, dat in Amsterdam nog altijd sterk geprofiteerd wordt van hetgeen, waar op de boer tekort komt. De schrijver zegt zelf, het geheele budget zou nog meer gedaald zijn, maar de huishuren en voornamelijk diensten, dus loonen, hou den dat tegen. In dit laatste ligt voor den landbou wer het zwaarste. Vrijwel alle diensten van anderen moet hij nog ongeveer tweemaal zoo duur betalen als vóór den oorlog, terwijl de gemiddelde prijs zij ner producten dien vooroorlogschen prijs zien, maar de schrijver meent het ook nog niet heeft berreikt. De schrijver geeft toe, dat door de verlaagde levenskos ten loonsverruiming heeft plaats gehad. Dit is uit bovenstaande indexcijfers te zien, maar de schrijver maent het ook te mogen afleiden uit het bezoek van voetbalwedstrijden, van badplaatsen, uit het moderne badleven en daarbij be- hoorende toilet en uit andere uitingen van niet bepaald noodzakelijke levens gewoonten. Hij legt zelfs vast, dat poli tieagenten en tramconducteurs zich het bezit van een auto hebben kunnen ver zekeren. We zouden zoo gaarne willen, dat dr. van Zanten, die den Amsterdam- schen toestand zoo in cijfers weet uit te drukken, dit ook eens poogde te doen met de plattelandstoestanden. Een derde tegenstrijdigheid vindt de heer van Zanten gelagen in de verschil lende wijze, waarop de middelen van bestaan worden gesteund, nl. eenerzijds collectief, zooals de landbouw, ander zijds individueel, zooals handel (mid denstand), scheepvaart, industrie. We zouden zoo zeggen, dat wat de schrijver individueel noemt, toch wat afwijkt van hetgeen gewoonlijk daaronder wordt verstaan. Als b.v. gecontingenteerd wordt, dan betreft dit zeer zeker slechts een gedeelte van de totale industrie, maar de fabrikanten in dat betrokken gedeelte worden evenmin individueel behandeld als in den landbouw. De schrijver stelt daarop de vraag: Van waar die tegenstelling? We zouden hier op willen antwoordden, omdat in den landbouw niet die concrete scheidings lijnen kunnen worden getrokken zooals in de industrie. In een machinefabriek worden geen schoenen gefabriceerd, 'n meubelfabriek zal niet worden verward met een suikerfabriek. We vermoeden, dat de schrijver zich onzen landbouw ook voorstelt, als in dergelijke afdeelin- gen verdeeld. Men spreekt in het parle ment b.v. altijd van tarwe-boeren, ble ten-boeren, koolboeren enz., wat door ons altijd als onjuist is gewraakt. Een verscheidenheid van producten op elk bedrijf, waarbij nu komt dat niet één dezer een loonende cultuur geeft. Om dat de schrijver zich den toestand heel j anders denkt, geeft hij op de door hem gestelde vraag een antwoord, dat on3 niet juist lijkt: „Duidelijk is dat niet, maar vermoede lijk komt zij voort uit het feit, dat de landbouw door veel reclame te maken en sterken druk op de regeering te oere- nen de gedachte heeft weten post te doen vatten, dat land- en tuinbouw voor een land onmisbaar zijn, dat zij het fun dament der natie zijn, dat zij het gehee le land voeden, dat zij de beste en de gelijkste menschen kweeken en de ste delijke bevolking eigenlijk een ontaard volksdeel is, dat door het platteland tel kens geregenereerd moet worden, enz. Deze groote verdienste zou. dan extra steun ten volle rechtvaardigen." Die reclame en sterke druk op de Regeering zijn vooral kostelijk. De schrijver vindt een en ander lang niet bewezen en zou weieens uit statistische cijfers de beteekenis van den landbouw voor ons land willen afmeten in verge lijking met handel, industrie en transport zoo wat betreft het aantal menschen, wien ze brood geven, waarde der pro ducten en waarde, die aan de maat schappij wordt toegevoegd, gelegenheid om aan de toenemende bevolking brood te verschaffen, prestatie op cultureel-, intellectueel-, kunstgebied enz. Men ziet, de schrijver wil nog al wat en ook ons staan geen gegevens ten dienste, die daarop een antwoord geven. Wel weten we, dat de statistiek, waaraan de schrij ver zoo'n groote waarde toekent, geen zuiver beeld geeft. Zoo vinden we, dat in 1930 bij het landbouwbedrijf 639039, bij de industrie 1235912 en bij den han del 398718 personen staan ingeschreven Met de mededeeling, dat de heel platte- lands-klein-industrie, ambachtslieden als smeden en wagenmakers enz., winke liers en neringdoenden, commissionairs, die alleen van den landbouw moeten le ven, bij industrie en handel zijn onder gebracht blijkt afdoende, dat de betee kenis van den landbouw naar deze cij fers niet kan worden afgemeten. liet wordt dan ook nooit tegengesproken, als door een minister, een Kamerlid of door wie ook wordt beweerd, dat onge veer de helft van ons volk direct of in direct in het bodembedrijf een bestaan moet vinden. En wat de praestaties ->p cultureel- en intellectueel gebied be treffen, misschien zou de stad hierbij profiteeren van den voorsprong, die de ze altijd op het platteland heeft gehad en nog heeft. Het wil ons voorkomen, dat de heer Van Zanten geen flauw ver moeden heeft van de kosten en verdere moeilijkheden, die het studeeren voor een plattelander medebrengen. En des ondanks zijn we van meening, dat bij een eerlijke vergelijking het platteland geen slecht figuur zou slaan. Ten slotte komt de heer Van Zanten aandragen met hetgeen, waartegen we al zoo vaak zijn opgekomen; hij wil uit sluitend steunen individueele land- en tuinbouwers, die dreigen ten onder te gaan. Als de textiel-industrie gesteund wordt door contingenteermg of invoer recht, wordt dan onderscheid gemaakt tusschen den „textiel-baron" en den fa brikant, die 't niet houden kan Immers neen, want de eerste zou zijn fabriek eenvoudig sluiten, deze produceert niet voor zijn gezondheid Zoo voor de wel gezeten boer. Deze zou zijn gronden in andere handen doen overgaan. Dit is al zoo vaak, ook vanachter de Regeerings- tafel gedemonstreerd, we meenden, dat we daarover nu heen waren. Het artikel van de heer Van Zanten doet opnieuw zien, hoe eigenaardig er in intellectueel-stedelijken kring over onzen landbouw en zijn huidige moei lijkheden wordt gedacht. Straks zal in Amsterdam een nationale landbouwten toonstelling worden gehouden. Uit die aanschouwelijke voorstelling zal eenigs- zins de waarde van onzen landbouw kunnen worden opgediept. We gebrui ken met opzet dat woord „opdiepen want alleen een vluchtige ommegang zal dat niet kunnen. Steeds rijper wordt dan ook onze gedachte, dat daarnaast populaire brochures aanwezig moeten zijn, waarin toelichting wordt gegeven, terwijl zelfs het gesproken woord op 'n gepast oogenblik nuttig zou kunnen zijn, Grammafoonplaten zouden daarbij lfs dienst kunnen doen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een motorrijtuig, niet van 't voor nemen om van richting te veranderen, tijdig doen blijken, en niet binnen de be bouwde kom eener gemeente met den hoorn een signaal geven wanneer de veiligheid van het verkeer dit vordert: D., Goes: 2 maal f 1 b. s. 1 d-h. voor iedere boete; met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: Na gedaan verzei: Be krachtiging van het bij verstek gewezen vonnis W. de W„ Goes: f 25 b. s. 25 d-h.; met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: E. Aa. W., Dinteloord: f 1 b. s- 1 h.h.; met een motorrijtuig rijden zonder krachtig werkende remmen: L, H., Kruiningen; P. J. O., Ellewoutsdijk; P. v. d. Dries, Borsselen: ieder f 5 b. s. 5 d.h.; H. K. te Krabbendijke: f 10 b. s. 5 d.h.; met een motorrijtuig rijden zonder een geluiddempende inrichting voor de afge werkte gassen: A. D. C. W., Goes; L. H., Kruiningen: ieder f 5 b. s- 5 d.h.; met een rijwiel rijden zonder bel: G. H., Kruiningen: f 3 b. s. 3 d.h.; met een rijwiel zonder licht: G. V., Middelburg f 3 b. s. 3 d.h.; met een motorrijtuig' rijden zonder ver licht nummer met letter: C. v. d. S., Rotterdam: f 3 b. s. 3 d.h.; geen rijbewijs vertoonen: J. J. M. thans Vlissingen: f 10 b. s. 5 d.h.; A. D,, Goes: f 1 b. s. 1 d.h.; straatschenderij: C. J. te Vlissingen: 1 maand tuchtschool voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren: openbare dronkenschap: H. V. te Dordrecht: f 15 b. s. 10 d.h.; idem bij vijfde herhaling: P. J. V., Vlissingen: 3 weken hechtenis; Plaat sing in een Rijkswerkinrichting voor den tijd van één jaar; overtreding trekhondenwet: H. L., Middelburg: f 3 b. s. 3 d.h.; de visscherij uitoefenen zonder ver gunning: J. J. de K., Tholen: f 10 b.'s. 5 d.h,; beschadigen van de kunstmatige ver dediging van waterkeerende dijken: H. P. G., Kapelle: f 10 b. s. 10 d.h- te Vlissingen bij een volksverzameling' niet onmiddellijk op last van de politie daaruit verwijderen: M. M., Vlissingen: f 15 b. s, 10 d.h.; te Goes op een motorrijtuig op twee wielen, meer personen hebben dan het blijkbaar bestemd is te vervoeren: A. A. de B„ Goes f 15 b. s. 5 d.h,; te Goes venten zonder vergunning: A, v. 't H., Krommenie: f 3 b. s. 3 d.h.; te Wolphaartsdijk zonder vergunning van B. en W. andere dan krachtens wet telijke bepalingen geoorloofde inzame lingen houden: P. S.,en A. A, F., Goes: Vrijspraak. Te Rotterdam slaagden voor het examen hoofdakte de heeren W. J. de Nooijer te 's Gravenzande vroeger te Middelburg, P. J. Leenhouts te Z u i d z a n d e en J. H. Ligteringen te Vlissingen. ALS HET GELD OP IS.... Zon dagavond laat werd de geneeskundige dienst te Rotterdam opgebeld door een man, die zeide, dat ergens in een café aan den buitenkant van de stad een gewonde zat, die last van duize ligheid begon te krijgen en nu naar huis gebracht wenschte te worden per zie kenauto. De dienstdoende verpleger aan de te lefoon kreeg, door den toon, waarop 't verzoek werd gedaan al dadelijk eeni- ge argwaan en hij informeerde eens ver der naar den aard en de oorzaak van de wond, naar 't uur en de wijze waar op de wond was ontstaan en naar den geen, die aanvankelijk den gewonde haa geholpen. De antwoorden waren nogal vaag, zoodat een verder onderzoek geboden bleek, alvorens den gevraagden zieken auto te zenden. Uit dit onderzoek bleek, dat men te doen had met twee vrien den, die in een café al hun geld haö- den opgemaakt en naar een middel hact- den uitgezien om gratis naar hun woon plaats (Vlaardingen) te worden vér- voerd. Zij meenden dit middel gevon den te hebben in den G. G. D. Een der vrienden had zijn hoofd laten verbinden en zou aan duizeligheid wegens bloed verlies lijden, de ander zou als begelei der meegaan. Dank zij de waakzaam heid van den verpleger is de truc niet geslaagd. (N. R, C.) DOOR KOKEND WATER VER BRAND. In het Binnen-Gasthuis te Amsterdam is overleden een 61-ja- rige vrouw, wonende in een perceel aan de Hazelaarstraat, die bij het doen van de wasch in haar woning kwam te val len en toen een tobbe kokend water over zich kreeg. HET HOOFD VERBRIJZELD. Maandagavond is de 14-jarige J. van der H. uit d e B i 11, toen hij van een vracht auto wilde springen onder de wielen van den wagen geraakt. Het hoofd van den jongen werd door de dubbele wie len verbrijzeld. De dood trad onmiddel lijk in. DOOR HOOIBROEI FELLEN BRAND. Woningen en schuren in de asch gelegd. Een felle brand heeft Maandag in de gem. Oudenhoorn, 'n dorpje van geveer 300 woningen, dat op eenige ki- lométers afstand van Hellevoetsluis op het eiland Voorne en Putten is gelegen, een heel complex woonhuizen en schu ren totaal in de asch gelegd. Met de motorspuit van de naburige gemeente Zuidland en het handbrand- spuitje van Oudenhoorn heeft men ge tracht te redden wat te redden viel en men is er tenslotte in geslaagd omrin gende panden, die ernstig gevaar liepen, eveneens door het vuur te worden aan getast, daarvan te vrijwaren. Twee woonhuizen en drie groote schuren zijn een prooi der vlammen geworden ter wijl een derde woonhuis ernstig van 't vuur te lijden heeft gehad. Om half twee is de brand uitgebro ken en tegen acht uur was de brand weer nog druk bezig met het blusschen i van de smeulende puinhoopen waaruit telkens weer vlammen oplaaiden, j Aan de eene zijde van den weg naar Zuidland, het meest naar den kant van de kom der gemeente gelegen, stond het woonhuis van den landbouwer J. v. P. waarnaast een groote houten schuur al waar 40.000 kg hooi in lag opgeslagen. Geregeld werd dit hooi gepeild op broeiing. Toen Maandagochtend echter weer werd gepeild kwam het peilijzer beschadigd uit het hooi terug. Het was echter niet warm en nog niets kwaads vermoedende reed een van de landar beiders per fiets naar Nieuwehoorn om een nieuw peilijzer te halen. Toen hij terugkwam stond de schuur al in lichter laaie. Onmiddellijk daarna sloegen de vlam men uit die zich met razende snelheid over de geheele schuur verspreidden. Aan den anderen kant lag een dubbel pand, dat tot woonhuis diende van de landbouwers, de gebroeders H. en de weduwe van G. Achter dit pand lag een groote schuur waarin 8000 mud poot- aardappelen lagen opgeslagen en op zij van deze schuur bevonden zich de wo ning van clen landbouwer P. L. en waer een groote schuur. De vonkenregen kwam eerst terecht op de rieten daken van het dubbele woonhuis. Een van de gebroeders H. kon slechts wat papieren bij elkaar grissen en ter nauwernood kon hij toen nog het huis verlaten. Ook voor de weduwe v. G. was het een narrow escape want in enkele seconden had het vuur de woningen in zijn greep en brandden ook deze huizen van boven tot onder. De wind joeg de vlammen steeds ver der. Kort nadat de woonhuizen waren aangetast stond ook de aardappelschuur in brand. Een catastrophe scheen onver mijdelijk. Eerst tegen zes uur kon men zeggen, dat gevaar voor uitbreiding van den brand was geweken. Van het heela complex woningen en schuren, dat ettelijke vierkante meiers besloeg, was toen echter niets meer over dan een ruïne van verkoolde bal ken, verwrongan ijzer en een drabbige, smerig-bruine massa van verbrand hooi, waartusschen telkens de vlammen nog oplaaiden en het bluschwaler in beekjes stroomde. De schade, die door verzekering wordt gedekt, moet 'zeer aanzïenlijk zijn. Niet alleen de gebouwan, het hooi en de aardappelen maar ook al het huis raad en landbouwwerkhuisjes zijn een prooi der [vlammen geworden. Niets heeft men kunnen redden en het is ten slotte nog een geluk te noemen, dat de ze brand op klaarlichten dag is uitge broken. Des nachts zouden de gevolgen ongetwijfeld catastrophaal zijn geweest. ONTVANGEN BOEKEN. Bij de N.V. Hollandia-Drukkerij te B a a r n verscheen in de nieuwe serie „Radicale figuren", de eerste twee deel tjes: „Over Mussert" en „Over Wijn koop". Beide deeltjes geschreven door dr. P. H. Ritter Jr. „Het voedingsboekje". Een popu laire beschrijving van den grondslag en de bestanddeelen der voeding: vitami nen, voedingszouten, vetten, koolhydra ten, eiwitstoffen, mitsgaders een behan deling van overvoeding en ondervoe ding. Verder eenige opmerkingen over kinder- en ziekenvoeding, verderfelijke voedingsmiddelen enz. enz. Samenge steld door L. Oziemblowski. (N.V. Hol landia-Drukkerij te B a a r n). Bij J. B. Wolter's Uitgevers Mij. te Groningen verscheen deel IV van „Paedagogiek" handboek voor opvoed kunde ten dienste van kweekscholen. Dit vierde deel is: „Verleden en heden". Beknopte geschiedenis van opvoeding en onderwijs vooral in Nederland, door L. C. F. Bigot en Gilles van Hees. Met medewerking van prof, dr. Th. Kohn- stamm. (Ingez. Med.) Alle boeken kunnen wij U leveren 8 (Ingez. Med.). Amerika's kampioen sigaretten-Mixer in ons land. „Ik ben speciaal naar Holland gekomen om met eigen oogen te zien, wat voor sigaretten men in Holland prefereert", verklaarde William J. Garvey" en wat ik er nu van weet, geeft mij de over tuiging, dat mijn nieuwe merk „O.K." een groot succes wordt". En inderdaad, wie nagaat welk een enorme reputatie deze man heeft (van een van z'n merken worden er thans in Amerika meer dan 100 millioen per dag gerookt) en weet voor welk een lagen prijs zijn merk „O.K." in Holland verkocht zal worden, deelt zijn optimisme. Souburg. Van 12—17 Juli. Ondertrouwd: C. A. Jobse, 28 j. en M. de Kraker, 33 j. Getrouwd: J. C. van Splunder, 26 j. en L. C. Joosse, 25 j. Bevallen: C. A. de Klerck, geb. Leen houts, d.; J, Bakker, geb- Wouters, z; W. Vreeke, geb. van Sighem, d. Overleden: A. Simonse, 69 j., wedn, van A. Puijpe, Koudekerke. Van 1—15 Juli Bevallen: K. Koppejan geb. van Bel- zen z. J. de Witte geb. van der Vorst z. J. P. Cijvat geb. Jobse z. Ondertrouwd: L. Huijssoon jm. 30 j. en A. de Jager jd. 30 j. J. Minderhoud wedr. 58 j. en H. J. van Doeselaar wed. 48 j. Getrouwd: J. P. Klaassen wedr. 47 j. en H. Kremer jd. 34 j. A. Jobse jm. 31 j. en A. Alewijnse jd. 23 j. Overleden: J. W. Lindenberg 94 j. wedr. van L. Baart F. Jobse 89 j. ge huwd met C. Schout. Vrouwenpolder. Van 1521 Juli, Ondertrouwd: J. van der Vorst, jm. 24 j. met J. Geertse, jd. 25 j; J. Baaijens, weduwnr- 64 j. met P. Duvekot, jd. 57. Oostkapelle. Van 1320 Juli. Ondertrouwd: J. v. d. Vorst jm. 24 j. en J. Geertse, jd. 25 j. Getrouwd: J. van Moolenbroek, jm, 23 j. en C. den Hollander, jd. 21 j. Borssele. Van 821 Juli. Bevallen: M. Welleman, geb. Witte, d; A. Grim, geb. de Waart, z; G. Nieuwenhuyzen, geb. Verburg, d. Overleden: K. Goense, 59 j., vrouw v. J. de Winter. Kortgene. Overleden: J. L. Wolse 32 j. echtge- noote van G. M. Augustijn. Aardenburg. Van 1521 Juli. Bevallen: N. M. de Jong geb. v. Waes d. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Padvinderstasch, De Kam, Lage weg 't Zand 106; huissleutel, C. Polderman, L. Singelstraat N 156; wegkaart, B. v. P.; armband, v. Westen, Dam z.z.; schroefdop, Pluimers, Bellinkstraat G 169; kinderjasje, W. Bos, Leliestraat W 137; ketting met slot, L. Louwerse, Markt L 4; redicule, Kodde, Vlasmarkt K 149; kanarievogel, Simon de Wit, L. Delft; dameshandschoen, Joosse, Baan- straat Q 226; kinderport. m. inh., A. C. v. Riel, Jasmijnstraat W 121; badpak, A. Best, Beenh. singel E 34; pak zeep, A. Remijn, Kapoenstraat A 19; zweep, Izendoorn, Zuidsingel E 34; paar dames handschoenen, Izendoorn, Zuidsingel E 34; zilv. broche, L. Vroegop, Rozenstr. W 209; damestaschje m. inh., Wonder- gem, Beenh. singel K 69b; huissleutel, B. v. P.; ceintuur, Boone, Bellinkstraat G 163; boerinnendoekje, van Alten, Dam N.z. N 15; beursje m. inh., D. Klom- pe, Oude Veerschew. T 124; belasting- merk, Renierse, 't Zand D 95; huissleu tel en vulpotlood, C. de Graaf, 't Zand D 45; glacé dameshandschoen, Beckers, Dam N.z. N 17; damesjasje, De Visser, Brakstraat O 276; bagagedraagriem, C. Bosschaart, Segeersweg V 129; kinder port. m. inh., Janse v. Roozendaal, N. Oosterschestr. N 103; kaart t/n Mol hoek, P. Dierkx, Gravenstraat I 314; jasje, Janse, Blindenhoek C 47; jongens pakje, Rotten, Grijpskerke A 55; ring sleutels, Groenewegen, Koestraat K 40; damesmanteltje, Pattenier, Hoogstraat I 136; padvindersport. m. inh., Everts, Spuistraat F 79; zwempak, Bostelaar, Jacob Catsstraat S 114; belastingmerk, J. de Kuiper, Pottenb. singel Q 54; be lastingmerk, S. Everts, Spuistraat F 79; vulpen, Lamijn; rugtasch, Beckers, Dam N.z. N 17; hoepel, Freekenhorst, Beenh. singel K 96; belastingmerk, Verhage, Brakstraat; strandschoen, De Priester, Heerengracht M 32; herdershond, Asyl, Vlissingen; badpak, schoenen en hand doek, Polderman, Vrouwepolder A 110; sierspeld, Koppejan, L. Giststraat F 193; vulpotlood, M. Everaars, Dwars straat 109; paar dameshandschoenen, C. de Vos, Nieuwstraat 47; sleutel melk- kraan, Bur. van Politie, Elec. Drukkerij G. W. den Boer. M'burg

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6