HONIG? BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOd. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. SCHETSEN VAN DE HOEVE. 'N KLEIN DOOSJE /^VET GROOTE GENEESKRACHT niet wilde vastleggen een cijfer dat nog niet is bereikt. De heer B u r k u n k bracht naar vo ren dat onderwijzers soms ontslagen moeten worden omdat er maar 3 leer lingen te kort zijn. Het concept van Ged Staten werd hierop ongewijzigd goed gekeurd. Voorgesteld werd in verband met de uniforme pensioensstorting de salaris sen beneden de f 1000 met zoodanig be drag te verhoogen, dat de desbetreffen de ambtenaren geen nadeel van het pensioenverhaal ondervinden. De heer v. Hootegem vindt deze regeling goed. De heer de G r o o f zegde dat dokter Nieuwenhuize f 300 heeft voor een spreekkamer te Hansweert. Spr. meen de, dat dit geen salaris is. De heer Burkunk en ook de V o o r z, meende, dat de toestand te Hansweert door een tweeden genees heer veel beter is geworden dan Kj 'n spreeklokaal vroeger. De heer Witte was ook tegen ver dere verlaging, doch meende, dat daggel ders bij de gemeente ook niet verlaagd dienen te worden. Na eenige bespreking werd deze nieuwe regeling zonder hoof delijke stemming aangenomen. Bij de wijziging' van het ambtenaren reglement strekkende tot het geven van ontslag aan ambtenaren op 65-jarigen leeftijd zegde de V o o r z. dat B. en W. meenden, dat het billijk is in deze tijden vooral, dat oude ambtenaren plaats maakt voor jongere krachten. Dat dit hier alleen van toepassing is op de gem. •ontvanger wil niet zeggen dat men dien juist wil treffen, daar B- en W. niets dan lof hebben voor diens werk. Verschillen de leden meenden, dat de ontvanger niet gedupeerd wordt. De heer Sinke zou het ontslag willen doen ingaan 1 maand na 65-jarig'en leeftijd inplaats van op 1 Jan. d.a.v. De heer de Bat zag in dit geval liever dat de ontvanger zelf ont slag vroeg- Zonder hoofdelijke stemming wordt de wijziging in het ambtenaren reglement aangenomen. De heer Witte zegde nog, dat het benoemingsrecht van B. en W. aan de Raad moet komen van de gem. ambtenaren en had verwacht dat dit nu ook behandeld zou worden. De pensioensgrondslag van den ont vanger werd daarna goedgekeurd, waar na de besprekingen over verbetering van den Zanddijk door den Voorz. werden geopend- Ged. Staten deelden mede, te zullen medewerken om dezen weg te verbeteren wat de kosten betreft, daarvan voor rekening voor de provin cie nemen. Over voor de gemeente dus Yn deel. Algemeen was men van gevoe len, dat deze weg verbetering behoeft, vooral door het drukke verkeer dat door Provincie er overgelegd is van de boot tot het station Kruiningen. Het ontwerpen der plannen werd goedgevonden. De Voorz. zegde nog' dat vóór de plannen aan uitvoering toe zijn, er toch reeds veel aan den Zanddijk gedaan zou kunnen worden. B- en W. dachten dat door teren de toestand verbeteren zou. Dit laatste zou ongeveer f 700 kosten. Spr. vroeg het gevoelen van de Raad. De heer v. Hootegem meende, dat de kosten te hoog zijn als de nieuwe toe stand er spoedig komt is het niet noodig- De Voorz. zegde dat juist dat spoedig nog geen zekerheid is en als het lang duurt moet er iets aan gebeuren. De heer G r o o f meende, dat we er niets aan moeten doen, de Provincie is verant woordelijk voor den slechten toestand. De heer Minnaar g'af in overweging dat B. en W. Ged. Staten op den slech ten toestand zullen wijzen en het treffen van een voorloopige regeling tot stand zullen brengen- De heer v. Hootegem wees ook op den weg van den molen naar den nieuwen rijksweg die in onderhoud bij den Polder zooveel kost nu, en of B en W. genegen zijn hierin bij te dragen Moordenaer Het is nu, tusschen één en half vier, veel te warm op de bleek, en ik ben verhuisd naar „onder de wiegerdstelle- ke". Daar zit ik nu en wil schrijven over geiten. Maar het gaat niet. Tevergeefs knijp ik mijn oogen dicht, en roep het beeld op van het dier met de ranke pooten en het monsterlijke uier; het staartje geheven volgens onstichtelijke g'eitengewoonte, den kop schuw en toch fier. Het is al om niet- Telkens komt er een vleugje honingzoet aroma van de bloeiende druiventrossen aangezweefd, en voert beelden aan, die tot de alleraf- schuwlijkste herinnering van mijn leven öehooren. Laat mij dan deze vertellen, Op verscheidene Zuid-Bevelandsche hoeven, wonen familie's, die afkomstig zijn uit Schouwen-Duiveland of Tholen, Deze leven „grooter", dan de inheem- sche boeren en bewaren ook veel meer afstand tusschen zich en het personeel. Gebeurt het hier meermalen, dat de Baas en de Vrouwe bij den vóórnaam genoemd worden, zooiets is in het land van Zie- rikzee ondenkbaar. Saartje, het jonge dienstmeisje, dat meegekomen was, om dat ze thuis, bij den stiefvader, een slecht leven had, voelde zich dan ook vrij eenzaam, in het stijve, trotsche gezin. Op het dorp, bij de meisjes van haar leeftijd, stak ze af, door haar „burger- sche" kleeren, die kleurloos en streng De Voorz. zegde toe van gedachten hierover te willen wisselen met het Polderbestuur. Aan de orde was vervolgens de benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur. De voordracht van het B. Armbestuur bestaande uit; 1. H. v, d. Vliet en 2. P. J, Noels werd in een vorige vergadering teruggestuurd met het verzoek deze te wijzigen door rekening te houden met verschillende ge zindten. De Voorz. zegde dat het B. Armbestuur geen redenen vond om de voordracht te wijzigen. De heer v. Hootegem zegde, dat; in het bestuur reeds rekening is gehouden met de be zwaren, doordat een zittend lid deel uit maakt eener diaconie. De V o o r z, zegde, dat het gewenscht is dat iemand te Hansweert benoemd wordt, en dat het bestuur er politiek en kerk liefst buiten houdt. De heee W i t- t e zegde, dat d* S.D.A.P, er buiten ge houden wordt. De heer Minnaar merkte op, dat alle leden N. Hervormd zijn. Spr. wilde ook anderen daarin. Hij noemt verschillende namen als; M. v. Al ten en T. de Borst. De heer v. Hoote gem zal iemand van de voordracht stemmen. Spr. noemt echter; L, de Pauw en J. J. Simons. Gekozen werd bij derde stemming tenslotte H. v- d. Vliet met 6 stemmen en 5 stemmen op M. v. Alten. Bij de rondvraag informeerde de heer Burkunk hoe het staat met de plan nen inzake de hoofdstraat te Hansweert. De Voorz. zegde, dat de besprekingen nog voortduren. De heer B u r kunk vroeg verder welke rnaatregeien B. en W. denken te nemen tegen de sterke daling van het gasverbruik. De Voorz. zegde, dat het in de' bedoeling ligt de secretarie en de burgemeesterskamer met gas te verwar men. Door de Gasfabriek is tijdens de landbouwtentoonstelling ook flink re clame gemaakt, terwijl het idee van den gasdirecteur is, dat de beste propaganda is; goede bediening. De heer G r o o f meende, dat bij feesten de neringdoenden vóór moeten gaan. De Voorz. zegde, dat bij de laatste feesten wel degelijk is rekening gehouden met de burgerij en zelfs een en ander met verschillende belanghebben den is besproken. De heer d e B a t wees den Voorz. er op, dat hij het geven van subsidie aan de Z.L.M. commissie door dezen de toezegging is gedaan dat tij dens de tentoonstelling geen feestelijk heden zouden worden toegestaan. Spr. vroeg of de Z.L..M. de dansmuziek heeft aangevraagd. De Voorz. zegde, dat de tentoonstelling geslaagd is, ook finan cieel, en dat ook met het dansen alles ordelijk is verloopen. De heer Witte kwam terug op zijn voorstel om het benoemingsrecht van gemeente-ambtenaren aan den Raad op te dragen- Dit werd aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. De heer Burkunk gaf in overweging, voortaan voorstellen en vragen voor de rondvraag schriftelijk in te dienen, wat werd wenschelijk ge acht. Daarna sluiting. weert f 1,40; te Hulst f 50,18, f 45,69, f 40,02, f 32,28, f 28,46, f 28-20, f 28,20, f 28,20, f 23,10, f 21,04, f 20,73, f 19,78, f 18,80, f 16,32, f 16,20, f 12,42, f 11,72, f 11.04, f 8,40, f 7,98, f 6.30, f 6,30, f 5,86, f 5,82, f 5 82, f 4,33, f 3.60, f 3,18, f 2,61, f 1,65; te Sas van Gent f 25,36, f 16,30, f 14,58, f 11,64, f 10,50, f 9,05, f 8,76,- f 7,92, f 6,78, f 6,14, f 5.90, f 3,50, f 1,60; te Terneuzen f 150, onder de letters W. P. Op de algemeene vergadering van den Ned. Oudheidkundigen Bond, dit maal te Groningen bijeen werd als plaats der volgende vergadering aange wezen Den Haag of Rotterdam, indien de musea aldaar gereed zullen zijn, of anders Middelburg of Tiel, naar goedvinden van het bestuur. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen; wegens over vorige jaren te weinig be taalde belasting naar inkomen en/of ver mogen (gewetensgeld) bij: den ontvanger der directe belastingen enz. te Axel f 16,40, f 5,26, f 5,10, f 4,74, f 4,36, f 4,26, f 2,66; te Hans- Hooger beroep. Door H. N. S., 35 jaar, glazenwasscher te Middelburg, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis van den poli tierechter van 3 Juli j.l. waarbij hij we gens wederspannigheid is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Arr. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 17 Juli werden de volgende zaken behandeld: Diefstal van geld. In den avond van 11 Juni kwam de caféhouder C. te Sluis, na het sluiten van zijn café tot de minder aangename ontdekking dat een geldkistje waarin een bedrag aan Belgisch en Hoilandsch geld was geborgen, uir de keukenkast was ontvreemd. Bij de politie deed men aangifte en bij een door deze ingesteld onderzoek viel het vermoeden op een zekere V. de K., huisvr. J. M., wonende te Lenbeke, die dien avond in het café was geweest bij het ophalen van geld voor de dansmuziek en welke vrouw meermalen door anderen op de achter plaats en in de omgeving van de keuken was gezien. Thans stond de vrouw, die zich in voorarrest bevindt, terzake van dief stal terecht. Door den president ondervraagd ont kende zij zich te hebben schuldig ge maakt aan diefstal van het geld. Zij was wel meermalen op de achterplaats ge weest, maar is niet aan het kistje ge weest. De dochter van den caféhouder heeft verdachte bij de kast waarin het kist je zich bevond, gezien. De deurkast stond open. Een logeergast had in den bewusten nacht op den overloop in een kast een zakdoekje gevonden waarin het gestolen geld was geborgen. Get. C. had verdachte over de vermis sing van het geld gesproken, toen zij zeer bleek werd. De officier van justitie achtte de feiten bewezen, de getuigenverklaringen slui ten in elkaar. Spr. vond het een ernstig feit, temeer omdat de menschen ver dachte vertrouwden en daar is fiïïs- bruik van gemaakt. De officier van justitie eischte 4 maan den gevangenisstraf met aftrek vporar- rest. De verdediger van verdachte mr. A. H. Kuipers, was van meening daF in deze zaak onwaarschijnlijkheden zitten. Vast staat dat verdachte bij de bewus te kast is geweest, doch niet vast staat dat verdachte het kistje gestolen heeft, niemand heeft het gezien en verdachte ontkent. Gedurende een 7-tal jaren ma ken verdachte en haar echtgenoot in de omgeving muziek en volgens spr. is er geen sprake van dat eenige schuld van verdachte is bewezen. Pleiter verzoekt de rechtbank verdach te vrij te spreken subs, een lichte straf op te leggen. Oplichting. S. W„ 43 j., adviseur te Amsterdam, had zich te verantwoorden wegens op lichting, door op 10 Maart 1.1. te Hulst bij zekere Helsland te komen en zich tegenover dien en diens huisgenooten voor te doen als controleur van de Tarwewet en aldaar een Tarweregister ter inzage te vragen en een nieuw re gister af te geven, en bij die gelegenheid aan H. een geldsbedrag van f 25 ter leen te vragen. Door voornoemde mededee- lingen, die in strijd met de waarheid waren, aangezien W. reeds als contro leur der Tarwewet was ontslagen, wer den H. en diens vrouw, die in de ver onderstelling verkeerden, dat verïiach- te inderdaad nog bij de controleurs be hoorde, bewogen aan hem een geldsbe drag van f 25 af te geven. Verdachte door den president onder vraagd, verklaarde thans bij een verze keringsmaatschappij werkzaam tfe zijn, doch ontkende zich te hebben voorge daan als Controleur der Tarwewet. Hij heeft aan H.'"s vrouw gevraagd of zij hem nog ke.nde, en op een bevestigend antwoord heeft hij gezegd niet meer bij de Tarwewet te zijn. Hij ontkent het woord tarwecontroleur te hebben ge bruikt, wel heeft hij geld ter leen ge vraagd en gekregen. Get. Helsland, molenaar te Hulst, verklaarde, dat het hem bekend was dat verdachte vroeger controleur bij de Tarwewet is geweest. Gets, vrouw aan wien verdachte het geld vroeg heeft f 25 gegeven en verdachte gaf daarvoor een briefje in de plaats. Get. hsfcft thans het geld nog niet terug. Get. was in de veronderstelling, dat verdachte controleur was, anders had hij het geld niet geleend. H.'s vrouw als get. gehoord, verklaar de, dat verdachte zich voorstelde als controleur. Verdach.te had haar zoon naar de registers gevraagd, waarna hij tegen get. zeide „mondje dicht." Get. heeft aan verdachte op diens verzoek f 25 ter leen gegeven. Helsland Jr. verklaarde dat verdach te op den bewusten datum bij hem was gekomen en hem zeide: „ik ben de con troleur, mijnheer Westra", hoe gaat het, ik kom eens naar de registers kijken, waarop get. zeide, „mijn register is vol." Verdachte heeft toen nog een nieuw register uit een auto gehaald. Van het geld geven heeft get. niets gezien. De officier van justitie is van mee ning, dat de verdachte bij de getuigen den indruk heeft gevestigd, dat hij con troleur was. Verder gaat de officier den gang van zaken nog eens na en bij hem staat vast dat verdachte heeft gehan deld als controleur der Tarwewet. Ver dachte is thans ontslagen bij de Taïwe- wet en spr. ziet daarin niet direct een aanbeveling. De officier vindt het een ernstig feit en acht gevangenisstraf op zijn plaats. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte mr. F. W. Adriaanse, is aan het wankelen ge bracht en vraagt zich af of verdachte zich inderdaad wel heeft voorgellaan zooals de getuigen verklaren. Pleiter (Ingez. Med.l "AKKERTJES" (Akker-Cachets) zijn thans ook verkrijgbaar in handige metalen zakdoosjes met 3 Cachets. Dat is zoo gemakke- Ö'"k. Gij hebt ze dan, waar Ge ook bevindt, altijd bij U en ze komen telkens van pas bij: Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. Zakdooi II Glazen buit met 12 «tuks slechts 52 cent 20 cent 11 Ge kunt hieruit 4x Uw zakdoosje vullen. (Ingez. Med.) heeft van de meelcentrale nog een af schrift van een brief ontvangen, waarin men aandrong op geen verdere vervol ging van verdachte. Deze heeft etï« huisgezin met 7 kinderen en indien de rechtbank aan verdachte gevangenis straf oplegt, zal hij zeer moeilijk weder om een positie kunnen krijgen. Pleiter verzoekt de rechtbank aan verdachte een voorwaardelijke straf op te leggen. Verdere zaken. Th. R„ 55 j„ werkman te Croix, Frank rijk, gedetineerd, werd verdacht dat hij op 20 Februari te Sas van Gent, ter uitvoering van zijn voornemen om Em ma Maria de Groote opzettelijk van 't leven te berooven, althans zwaar licha melijk letsel toe te brengen, deze met een bijl verscheidene slagen op het hoofd heeft toegebracht, zijnde dit voor nemen niet voltooid omdat E. M. de Groote wist te ontvluchten. Subsidiair werd hem mishandeling ten laste ge legd, waarbij zij blo.edend werd ver wond. Eisch zes maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Mr. F. W. Adriaanse, verdachte's raadsman vroeg clementie. P. F. O., 23 j„ werkman te Terneu zen, gedetineerd, werd ten laste ge legd dat hij op 28' April j.l. te Terneuzen een rijwiel, toebehoorende aan Pigter Donze heeft weggenomen en op 21 Mei te Axel een rijwiel, toebehoorende aan J. C. Herman. Voorts heeft weggenomen een rijwiel, toebehoorende aan Adriana Dieleman te Axel op 21 Mei. Eisch 8 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Mr. F. Wl Adriaanse, verdachte s raadsman bepleitte clementie. V. H. W„ 60 j., reiziger en kantoorbe diende te Middelburg, gedetineerd, werd verdacht dat hij omstreeks 2 Maart van uit Terneuzen heeft i gepoogd de Utrecht- sche Hypotheekbank op te lichten voor 1 Pandbrief der Bank van f 1000 en 3 Pandbrieven van f 100 door het schrijven van een brief met allerlei onwaarheden, zijnde deze poging niet voltooid omJat de Bank de zaak niet vertrouwde en de stukken niet zond. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Mr. F. W. Adriaanse, verdachte's raadsman bepleitte clementie. G. K„ 26 j„ arbeider te Axel, werd verdacht dat hij op 1 April te Axel glasruiten, toebehoorende aan A. F. J. M. Dierick, heeft vernield, door daar tegen met zijn vuist te slaan. j^isch 1 maand gevangenisstraf voor waardelijk met 3 jaar proeftijd. leken naast de fleurige Goesche dracht. Om haar Schouwsche spraak werd dik wijls gelachen. En toen ze eens zei: 't ouwe toe je 't öt was er niemand, die haar verstond. Ze was heel erg alleen, want ze had niet eens een vriendelijk tehuis, om aan te denken- Zoodra ze be merkte, dat de dorpsmeisjes haar als „un butendieker" bleven beschouwen, zocht ze g'een omgang meer. Ze trok zich terug op de hoeve, en leefde stil en be scheiden voor haar werk en haar eigen kleine belangen van kleeren en opschik. lederen Maandagmorgen kwam de „poeljenier" vragen, of er „niks te win nen" was. Konijnen, jonge hanen, oude kippen, of alleen maar vodden. Het was een jonge man, met heldere blauwe oogen, en een mager, geestig gezicht, die alles aanpakte, en overal wat aan wist te verdienen. Zijn onfeilbaar zaken-in stinct bedroog hem ook niet, waar het Saartje betrof. Hij voelde, dat het zachte meisje, met haar meegaande natuur, de juiste aanvulling was voor zijn levendi- g'en, vroolijken aard. Hij had juist gezien. Het werd een ideale verbintenis. In het huisje bij den zeedijk, dat alleen bestond uit een „lozze" en „un keuken mie twi bestie's en un spinne", zooals vroeger alle arbeiderswoningen vond Saartje alles, wat ze eerst ontbeerde: een veilig en warm tehuis, hartelijkheid en mede gevoel. Zonnige jaren steet ze in het kleine, knusse huis, onder de rankende wingerd, waar na een paar jaar het geschater van de kleine Lee uitklonk boven het geka kel van de vele kippen. Het was een volmaakt, gaaf geluk, en dusniet van langen duur. Na enkele jaren droeg Saartje als jonge weduwe alleen de zorg voor het kleine gezin. Ze werd armer dan ooit te voren, maar eenzaam was ze niet meer. Leentje was haar klein kame raadje, waarmede ze al heel spoedig al les besprak- En, hoe meer het meisje op groeide, des te inniger samenleven ont stond, uit dit samen zorgen, werken, sparen. Ze sliepen in één bedstede, waschten zich met dezelfde handdoek, deden al het huiswerk samen. Ze naai den te samen haar kleeren en pasten en overlegden, en vroegen eikaars meening over iedere kleinigheid. Zoo leefden zij toch weer gelukkig. Het kind herinnerde ^zich den Vader nauwelijks, en voor de Moeder was hij tot een vriendelijke herinnering geworden. Het héden be stond voor haar gansch en alleen uit [Lee. Al haar gedachten en gevoelens 'vonden in haar hun oorsprong en keer den tot haar weer terug. Al haar wen- schen waren voor 't geluk van het meis je, en het was met innige blijdschap, dat ze in 't kleine g'ezin den jongenman op nam, die aan haar kind hetzelfde geluk zou bereiden, dat, 20 jaar geleden, haar deel was geweest- En ook voor haarzelf kwam iets van dien ouden tijd terug. Want Eine was ook poejjenier. Weer was er 't tokken en rumoeren van veel kip pen in de nauwe kevie's en zagen de ko nijnen haar aan met groote schuwe oogen. Levendig herinnerde dit alles aan vroeger tijd, maai- ook zag ze, dat er verschil was, tusschen toen en nu. Want Eine dankte zijn verdiensten niet aan werklust en schranderheid, doch aan zijn gave van „mooi te kunnen praten". Hij was Uun klein, fernieneg, ventje", en, inplaats van een lach en een kwinkslag, deelde' hij bazig zijn bevelen uit. Hij voel de zich baas, en liet zich terdege als zoodanig gelden. Ook zou voortaan niet Saartje, maar Eine het huisje huren, dan woonde zijn schoonmoeder bij hem in, en niet omgekeerd. Veel dachten de vrouwen hierover niet na, vervuld van hoop, op een gansch nieuw en zoet ge luk. Toen kwam er een dag, dat'Lee naar het ziekenhuis werd gebracht, en de vrouwen op het dorp allen in de deur stonden, om den wagen na te kijken. Er volgde geen luidruchtig buurtgesprek, alleen een meewarig hoofdschudden of handgebaar. Verscheidene moeders za gen wit en mompelden met een huive ring: „afijn oorje lest d'r van". Na weken kwam Lee terug, en wisten ze alle drie de uitspraak van den dokter: „een herhaling hiervan, is je dood Toen begon voor Saartje een tijd van steeds groeiende angst. Voor het kleine, fernienege ventje, dat in alles altijd zijn zin moest hebben. De zon scheen warm, en de bloeiende wingerd geurde honingzoet, toen een jaar later Lee werd uitgedragen. Saartje had haar zien liggen op het witte ziekenhuis bed, rustig en stil, maar wist gelukkig niet, welke duldelooze folteringen, aan die. rust waren voorafgegaan. Nu speelt een zestal kinderen allen beneden de tien jaar rondom het kleine huis aan den zeedijk, op een leege kevie zit een bleeke vrouw met vermoeide oog'en. De hand, waarmee ze een vlok glansloos haar van het voorhoofd strijkt, is mager en krachteloos- Eine fietst nog steeds van hoeve tot hoeve Hi, draagt blinkend gepoetste pantoffeltjes en een gestreken licht boezeroen, en hij vraagt met zijn hoog buigzaam stemmetje, uiterst beleefd: „is 't er nog wat te win nen, Vrouwe?" En dan redeneert hij, over 't weer, en den oogst, en de markt en de crisis. Want mooi praten, dat kan hij! Hij zit zelfs al in bestuur van schillende vereenigingen. Zijn groote wensch is nu, om in den Kerkeraad te komen, en dan als ouderling de schen te bezoeken. Ze op hun plicht te wijzen: dit mag je doen, maar dat mag 111 In een kamer van het armenhuis zit een oud vrouwtje voor t raam. Strak en treurig staat haar klein, oud gezichtje. Dof, zonder belangstelling zien haar oogen uit over de straat. Maar wanneer een klein mannetje voorbij fietst met een verwaand gezicht en blinkend gepoetste pantoffeltjes aan, dan schuiven plotse ling haar handen koortsachtig over el- kaar, cn begint ze hartstochtelijk te mompelen: „moordenaer, moordenaer.. de Vrouwe van dOeve,

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6