GENEIGD IBEUWS, BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ENGELAND. POLEN. RUSLAND. VEREENIGDE STATEN. zelfs al zal de arbiter mogelijk wel lich telijk de mede-oorzaak geweest zijn van het onverwachte einde. Ook was een opnieuw vaststellen van dezen kamp een voor de hand liggende decisie, des noods op het terrein van Juliana of op neutralen bodem. Dit alles is nu niet geschied. Officieel wordt medegedeeld, dat aan Middel burg twee verliespunten zijn cadeau ge daan en daarmee degradeeren de Zeeu wen naar de tweede klasse. Op welken rechtsgrond die decisie genomen is, maakt men niet bekend. Wij zouden dat graag willen weten! Deze zaak raakt niet alleen Middelburg en Juliana, deze zaak raakt geheel sportief Nederland. Dat verlangt niets meer en niets minder dan dat er, in welke quastie dan ook, door het opperste college van den Voet balbond beslissingen genomen worden „als door goede mannen naar billijk heid." Wij zijn van achterbaksigÜeidjes niet gediend. Als er meer feiten te voor schijn kwamen dan destijds door de dag bladen werden vermeld, welke zijn dan die feiten? En zoo niet, op welken grond heeft men dan Middelburg, zonder dat zij op het veld de zwakkeren zijn geble ken, uit de opperste rangen verbannen? Waarschijnlijk is over deze affaire t laatste woord nog niet gesproken. En ook de pers zal z'n mondje nog wel roe ren. Wij hebben hetzij duidelijk vast gesteld niets tegen Juliana. Maar we scharen ons in .dezen terstond achter Middelburg, hetwelk een onrecht aan gedaan is. Als dat waarlijk zoo is, wel aan, laat de Algem. Vergadering zich er over uitspreken en de fout her stellen. We weten maar al te goed, dat men de Limburgenaars niet meer terug kan zetten naar de tweede klasse, nu de beslissing reeds te hunne gunste is afgekomen. Aan dat hoe dan ook verkregen recht zullen we niet tornen en we wenschen hen slechts welkom in het hoogste midden. Doch alsnog besluite men om óók Middelburg te handhaven in de afdee- ling, waaruit zij thans door een algemeen betreurden maatregel is uitgestooten. Voor één jaar worde dus in het Zuiden het aantal eerste klassers op elf ge bracht. Men laat dan een volgend sei zoen twee clubs degradeeren, desnoods met de bepaling dat behalve de hekken sluiter óók verdwijnt welke van de twee clubs Juliana of Middelburg het volgend seizoen het meest onderaan staat. Dergelijke ver strekkende plannen mogen „het sop de kool" niet waard zijn, wij vinden van wel! Als er onrecht begaan is, dient dat te worden hersteld tot eiken prijs. Daarbij vallen alle an dere overwegingen in het niet. Men make recht wat krom is. Dit was krom recht! Te Middelburg is binnengeko men het Duitsche stoomschip „Rhena- nia" met een lading hout. FAILLISSEMENTEN. De Arr. Rechtbank te Middelburg heeft heden failliet verklaard: M. L- Dekker, timmerman te 's Graven polder. Rechter-Commissaris: mr. A. van der Hoop; curator: mr. A. C. W. van Heel, te Goes. M. K. Koster, brandstoffenhandelaar te Waarde, Rechter-Commissaris: mr. J. H. F. Bloemers, Curator: mr- C, M. Kegge te Goes. De rechtbank te Amsterdam heeft hedenmiddag uitgesproken het faillisse ment van de drukkerij N.V. „Atalanta" aldaar, waar het communistische dag blad „De Tribune" wordt gedrukt. Naar wij vernemen zal de Staats courant van hedenavond de benoeming bevatten van jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, griffier der Staten van Utrecht, tot burgemeester van de ge meente Aanschot met ing'ang van 1 Sep tember a.s. De heer Quarles van Ufford werd 3 December 1891 te Bennekom ge boren. DOODGESTOKEN NA DE KERMIS. Hedennacht heeft te D i n t e r een vechtpartij plaats gehad waarbij de 26- jarige L. v. E. is doodgestoken. De ge broeders W. en L. van E. die te Heesch- wijk kermis hadden gevierd kregen toen zij huiswaarts gingen, in de Torenstraat te Dinter^ twist met een drietal jonge mannen uit Nistelrode. Er ontstond een vechtpartij waarbij een der gebr. L. v. E. met een mes een diepe steek in den rug en een in de hartstreek kreeg. Hij viel bewusteloos neer en overleed vrij wel onmiddellijk. De politie heeft naar de daders, die na de vechtpartij de vlucht namen, een onderzoek ingesteld. Zij werden in den loop van den nacht gearresteerd en hebben bekend den doodslag te hebben gepleegd. Het zijn Th. v. d. H. en M, v. N. bei- df" Nistelrode. M. H. v. V., eveneens uit Nistelrode wordt verdacht van me-' deplichtigheid. VRACHTAUTO MET RENMOTOREN IN VLAMMEN. Hedenochtend is nabij Nunspeet een groote vrachtauto afkomstig uit Amster dam in brand gevlogen. In den wagen werden vervoerd zes Husqvarna-renmo- toren afkomstig van de Internationale motorrennen in België, w.o. die van den de vorige week zoo noodlottig om het leven gekomen Nederlandschen motor renner V. d. Pluym. In den wagen bevon den zich voorts eenige zuurstofappara ten, welke ontploften. Ten gevolge van deze exploisie sprongen, tot op ongeveer 200 m afstand de ruiten van de in de omgeving van de plaats van het onge val gelegen boerderijen. De auto brand de geheel uit en de zes motoren, elk ver tegenwoordigende een waarde van f 4000 werden geheel vernield. Het voer tuig was op weg naar ZwecTen. Op den weg moest de politie maatregelen nemen, om het verkeer te beveiligen. Drie personen, die zich op den wagen bevonden, konden zich in veiligheid stellen. ZIJN GESCHEIDEN VROUW NEERGESTOKEN. Dinsdag werd even buiten den kom van het dorp Nijswillen nabij Gulpen een vrouw bloedend langs den weg aan getroffen. Een geneesheer constateerde, dat de vrqjiw verschillende messteken waren toegebracht. In zorgwekkenden toestand is zij naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. Een onderzoek wees uit, dat de vrouw M. S. heette en een woordenwisseling met haar man, zeke re K. uit Eindhoven, van wien zij ge scheiden leefde, heeft gehad. Hij tracht te weer met haar in verbinding te ko men. De man heeft de vrouw neergesto ken. Hij is voortvluchtig. VAN SCHRIK DOOR DE RAMEN GEVALLEN. Het 8-jarig zoontje van dr. L. A. v. d. N., te Gouda zat op de bovenverdieping van de ouderlijke wo ning in de Crabethstraat voor het raam aan de straatzijde een boek te lezen, toen van een passeerei\den auto 'n band sprong. Door den knal schrok de knaap zoodanig, dat hij met het bovenlichaam door de ruit viel, met het gevolg, dat de slagader van zijn rechterarm doorgesne den werd en hij aan het hoofd gewond werd. Nadat zijn vader eerste hulp had verleend, is de jongen, die veel bloed verloor, naar de Wijkverpleging ver voerd. MOTORRIJDER DOOR SPIEGEL RUIT. Dinsdagmiddag is te Am sterdam door nog onbekende oor zaak een motorrijder met groote vaart door de spiegelruit gereden van een si garenwinkel, die zich bevindt op den hoek van den Singel en de Raadhuis straat. Toevallig stond juist ter plaatse een dame met een ongeveer 1-jarig kindje te wachten op haar man, die even een boodschap deed. De motor greep de kleine in zijn vaart, met het gevolg, dat het kindje vrij ernstig gewond werd. Het had o.m. een hoofdwonde opgeloo- pen. De etalage was herschapen in een volmaakte ruïne. TOONEELSPELERS BIJ AUTO-ON GELUK GEWOND. Een auto waar mede een aantal leden van het tooneel- gezelschap „De Jonge Spelers" zich v&n Amsterdam naar Drouwerzand in Gro ningen begaf is Zondag, naar „Het Volk" meldt, nabij Zwolle tegen een boom ge botst en over den kop geslagen. Twee leden van het gezelschap, Hetty Beck en Richard Flink, werden door de ruiten geslingerd en kwamen met ernstige snij- wonden op den grond terecht. De ande ren kregen slechts lichte schrammen. De beide gewonden werden per auto naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. BRAND IN NOG NIET AFGEBOUW DE ARBEIDERSWONINGEN. He denmorgen omstreeks vier uur werd te 's-H ertogenbosch brand ontdekt in een der blokken van 112 in aanbouw zijnde arbeiderswoningen, die voor reke ning der gemeente in de vogelwijk al daar worden opgetrokken. De huizen waren reeds bijna" gereed. De brandweer slaagde er in twee huizen, waarin de brand woedde, in zooverre te behou den, dat slechts de bovenverdiepingen uitbrandden. Een huis waarin Ï60 deu ren voor den bouw van het complex wa ren opgeslagen brandde met den inven taris geheel uit. Het kan niet anders of brandstichting is de zookraahonderdiij brandstichting is de oorzaak, evenals 't geval was bij een brand die in dezelfde *wijk een week geleden heeft gewoe De aannemers zijn verzekerd. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Dinsdagmiddag is in de Lek bij Beusi- chem de 19-jarige P. H. uit Culem- b o rg bij het baden verdronken. Het lijk is opgehaald. MET HET HOOFD TEGEN LAN TAARNPAAL GESLAGEN. In den afgeloopen nacht keerden een aantal jongelui te Eindhoven per auto van een familiefeestje huiswaarts. De 23-ja- rige L. v. L. uit Eindhoven, student in de medicijnen, had zijn hoofd buiten het portier gestoken. Bij het nemen van een bocht reed de auto tegen een lan- t,aar/j me* gevolg dat v. L. met zijn hoofd tegen een paal sloeg en zijn hals wervel brak. Hij overleed spoedig. Vijf dooden bij manoeuvres. Tij dens manoeuvres te Maison la Fitte is een granaat ontploft tengevolge waar van 5 soldaten werden gedood en 26 an deren gewond. Halverwege de schietbaan moeten twee soldaten, voor zoover uit de ver klaringen der gewonden viel op te ma ken, hetzij met den voet, hetzij met hun geweerkolf tegen een projectiel hebben gestooten, een 80 mm. vleugeltorpedo zooahj ze alléén tijdens den oorlog ge bruikt zijn geweest in de loopgraaf mortieren, model Brand. Een ontzettende ontploffing volgde. Vijf en zeventig meter in het rond werd alles neergeslagen, wat natuurlijk een vreeselijk bloedbad in den troep veroorzaakte. Vier soldaten werden onmiddellijk gedood. De overigen waren allen meer of minder gewond. Een hunner, een bri gadier, overleed terwijl men hem naar het hospitaal van Saint Germain over bracht. Het is een volkomen raadsel, hoe de granaat op het schietterrein is gekomen, aangezien het een model betreft, dat nooit op de schietbanen wordt gebruikt. De grondstoifen-schaarschte. In verband met de schaarschte van grond stoffen heeft de controle-afdeeling" voor rubber bevel gegeven een lijst op te maken van alle voorraden rubberban den. HET INCIDENT BIJ SAMOS. In het Lagerhuis heeft de minister van buitenlandsche zaken gister het incident bij Samos besproken, waar eenige Bril- sche zeeofficieren yan den kruiser „De vonshire", die dicht bij de Turksche kust aan het zeilen waren, door de Turk sche kustwacht zijn beschoten. Een van de officieren is daarbij zooals gemeld omgekomen. De minister zeide, dat hij nog weinig kon toevoegen aan hetgeen reeds uit de telegrammen bekend was. De Turksche gezant te Londen had reeds zijn leedwe zen betuigd en de Engelsche gezant te Angora had volledige inlichtingen ver zocht en op spr's verzoek de Turksche regeering wel met nadruk gewezen op het ernstig karakter van dit betreurens waardig incident, waarvan een jong scheepsdokter het slachtoffer was ge worden. Als spr. nadere inlichtingen verkreeg, zou hij het Huis daarvan na der in kennis stellen. Naar uit Athene wordt gemeld, zijn Dinsdag zonder voorafgaand bericht ver scheidene Engelsche oorlogsschepen te Tigani op het eiland Samos binnenge- loopen De Turksche minister van oorlog is naar de plaats van het incident vertrok ken. Er bestaat nog steeds een aanzien lijk verschil tusschen de Engelsche en Turksche lezing van het geval. Terwijl de Turksche autoriteiten verklaren, dat de Engelsche officieren zich bij de schietpartij aan land bevonden, wordt wordt door de Engelsche vlootautoritei- ten gezegd, dat de officieren aan boord van de zeilboot waren. Volgens een be richt uit Athene zou deze zeilboot niet met geweervuur maar met machinege weervuur zijn aangevallen. De Engelsche pers kent het incident' nog geen sensationeel karakter toe en neemt een afwachtende houding aan. Het door Engelsche oorlogsschepen in gestelde onderzoek naar het lijk van den marinearts is tot dusverre zonder resultaat gebleven. Uit Istanboel wordt gemeld dat in Turksche regeeringskringen nog wel eenige verrassing is veroorzaakt door het verzoek dat de Britsche ambassa deur in Turkije tot de Turksche regee ring heeft gericht om te komen tot een gemeenschappelijk onderzoek van het incident door Britsche offi cieren en Turksche ambtenaren. Gister avond liet men te Istanboul doorsche meren, dat de Turksche regeering op dat verzoek waarschijnlijk niet zal kun nen ingaan. De Turksche minister-presi dent zou in verband met het incident zijn vacantie hebben uitgesteld. Haar kleinkind Wkisky laten drinken, Te Cardiff heeft de politie een 55-ja- rige grootmoeder in arrest gesteld die haar kleinkind van 2 jaar zooveel whisky te drinken gegeven had, dat het kind niet meer staan of spreken kon. Het medische onderzoek heeft vastge steld, dat het kind volkomen door alco hol vergiftigd was. Onweer. Boven de Engelsche bad plaats Blackpool aan de kust van Mid- den-Engeland heeft een zeer hevig on weer gewoed waarbij de bliksem in het Lunapark is geslagen. Een groot deel daarvan is door het vuur vernield. Slechts aan den hevigen regenval was het te danken dat niet het geheele complex een prooi der vlammen is ge worden. In de stad moest het verkeer wegens overstroomingen der straten worden stop gezet. De lager gelegen deelen der stad staan onder water. Bedenkelijk verschijnsel. Naar de „Daily Herald" meldt, werkt de inten- dance-afdeeling van het Engelsche mi nisterie van oorlog, die met de voorbe reiding van de plannen voor de bespoe diging en uitbreiding der levering van krijgsvoorraden in geval van mobilisatie belast is, op het oogenblik onder hoog druk. Zes deskundigen, namelijk drie che mici en drie ingenieurs zijn in dienst ge nomen. De kosten der intendance-afdeeling zouden in dit jaar ongeveer het drievou dige bedragen van verleden jaar, name lijk 22.200 pond sterling. Deze versterking der afdeeling zou hebben plaats gehad ingevolge een be sluit van den Engelschen legerraad. Onderzocht wordt, welke fabrieken in geval van oorlog het spoedigst voor de levering van oorlogstuig kunnen worden omgevormd. De overstroomingsramp. Minister president prof. Koslowski en de minister van binnenlandsche zaken Zyndram Koscialkowski hebben zich per auto naar het overstroomingsgebied in Zuid- Polen begeven. Te Krakau is men gis ter begonnen met de ontruiming der la ger gelegen stadsdeelen, waarbij de hulp van pioniers en brandweer moest wor den ingeroepen. De Weichsel is op ver scheidene plaatsen buiten zijn oevers getreden. In den afgeloopen nacht heeft boven het overstroomde gebied een ont zettend onweer gewoed dat gepaard ging met hagelslag. De situatie wordt nog verergerd door de voortdurende zware regenval. Het water wast voortdurend. Het spoorwegverkeer op de lijn Krakau Lemberg heeft men moeten stop zetten doordat eenige bruggen zijn ingestort. In vele overstroomde plaatsen heeft de be volking haar toevlucht op de daken ge zocht. Militaire vliegers cirkelen over het geteisterde gebied om de reddingsafdee- lingen op de hoogte te brengen van den toestand. In het overstroomde gebied bevinden zich talrijke vacantiekampen van jeugdvereenigingen. Gisteren is men er in geslaagd 500 padvinders te redden, die getracht hadden zich in hooge hoo rnen in veiligheid te stellen. Volgens de laatste berichten is ook het district Kiel- ce door de overstroomingen geteisterd. Verscheidene plaatsen zijn daar over stroomd. In verband met den voortdu- renden regenval is nog niet geheel te overzien wanneer het hoogtepunt van de ramp bereikt zal zijn. In totaal zijn reeds 62 dooden geteld. Men vreest echter, dat het aantal slacht offers nog aanzienlijk zal stijgen, Ter bevordering van den aanmaak van oorlogstuig. Het hoofd van het uitvoerend comité der Sovjet-Unie heeft bij decreet bepaald, dat de loonen van alle arbeiders, werkzaam in munitie-fa brieken en instellingen die werken voor het versterken der nationale verdedi ging, met tien percent moeten worden vprhoogd. Tegelijkertijd is de inkomsten-belas ting dezer arbeiders met 50 pet. ver laagd en wordt een premie verleend aan arbeiders, die gestadig werken. DE ALGEMEENE STAKING TE SAN FtRANCISCO. Ook in andere steden wordt het werk neergelegd. Ondanks het feit dat het stakingsco mité eenige concessies gedaan heeft met betrekking tot het rijden van de tram en het openen van restaurants was de toestand gistermiddag laat in de stad nog zeer gespannen. De levensmiddelen voorziening is nog alles behalve in orde. De stakers hebben ten einde de sympa thie van het publiek niet te verliezen het parool uitgegeven, de levensmidde lentransporten door te laten. Maar dat neemt niet weg dat de totale aanvoeren betrekkelijk gering blijven. De stakings beweging breidt zich inmiddels nog steeds uit en is thans ook reeds over geslagen tot Oakland, Alabama en ver schillende andere plaatsen aan de West kust waar thans in totaal een honderd duizend arbeiders in staking zijn gegaan. Afdeelingen nationale gardisten zijn naar Oakland gezonden, ter versterking van de aldaar toch reeds uigebreide politie, ten einde orde en rust te hand haven en daden van sabotage te voor komen. Den tweeden dag van de algemeene staking zijn ondanks het parool der sta kingsleiding verschillende vensterrui ten ingeslagen. De stakers blijven fana tiek posten en maken het vrijwel on doenlijk voor een werkwillige om aan den arbeid te gaan. Langs de havens zijn thans 4600 nationale gardisten ach ter barricaden opgesteld. Ook de wijk van den groothandel staat onder zeer strenge bewaking van troepen die met machinegeweren, bajonetten en revol vers gewapend zijn en aldus de verzen ding van graanvoorraden beschermen. Ook in Minneapolis is de toestand gespannen. 7000 chauffeurs van vracht wagens, die eenigen tijd geleden reeds een loonifeking hadden aangegaan, heb ben ook thans weer het werk neerge legd. Er is militaire versterking naar de stad gezonden en de bewaking wordt er streng gehandhaafd. Er kwamen dan ook slechts ongere geldheden van weinig beteekenis voor. In Alabama staken in totaal thans 22000 textielarbeiders. Te Oscinsko (Mississippi) zijn vier groote transformatoren van de electri- sche centrale zwaar beschadigd door 'n dynamiet-ontploffing. De politie ziet hierin een aanslag van de radicale tex tielarbeiders. Drie stakers zijn aange houden. Nader wordt gemeld. Het stakingscomité heeft verklaard er mede in te stemmen, dat het conflict door arbitrage wordt beslecht. Dit be sluit wordt algemeen beschouwd als 'n bewijs voor het feit dat de meer bezon nen elementen de overhand weer gekre gen hebben. Deze ommekeer is hoofd zakelijk ontstaan door het feit dat gis teren een aantal communistische pro pagandisten aangehouden is, waarbij de minder radicale arbeiders hun steun verleend hebben. Tot gisteravond laat waren reeds ruim 300 communisten door de politie gearre steerd. Eenige communisten zijn door het publiek zoo erg mishandeld dat zij naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. De autoriteiten hebben bekend gemaakt, dat zij een onderzoek zullen instellen naar de nationaliteit van de gearre steerden en dat iedere buitenlander, die deelgenomen heeft aan de opruiing ter beschikking zal worden gesteld van de federale autoriteiten ter uitwijzing. In den dierentuin van Denver, in de staat Colorado, hebben twee Grizly- beren, die een aanval van kwaadaardig heid hadden gekregen, hun oppasser ge dood. Honderden bezoekers waren oog getuigen van dit afschuwelijk voorval. Andere oppassers probeerden vergeefs de dieren hun slachtoffer los te rukken. De ontvoerde baby gevonden. De politie is er in geslaagd de ontvoerde baby Connor genaamd, die ongeveer vijf dagen geleden ontvoerd is, te vinden in de bosschen in de omgeving van Harts- dale. Het kindje was er erg aan toe, tengevolge van het feit dat het geruimen tijd zonder voedsel en zonder drinken aan de buitenlucht is bloot gesteld eg- weest. Middelburg. Bevallen: J. E. Vos-Volkers, z.; C. Bassie-Harpe, z,; S. C. Rothuizen-Dek ker, d.; J. de Visser-Minderhoud, d. Overleden: P- de Korte, 71 jr., geh. met C. Bodbijl. Ondertrouwd: H. v. d. Broeke, 29 j. en E. J. Antheunisse, 27 j. Goes. Over de maand Juli. Bevallen: F. Wolf, geb. Van Kol, d.; P. Zandee, geb. Trimpe, d.; M. Kole, geb. Vermaire, d.; M- Huige, geb. van Scha- gen, z.; S. Westerterp, geb. Romijn, z. Westkapelle. Van 9 tot 16 Juli. Bevallep: M. P. Dekker geb. van Sighem d. Overleden: L, Roelse, d. 7 m. 's Gravenpolder. Van 17 Juni14 Juli. Bevallen: N. Hoekman-Goud, z. Overleden: Corna. Daane, wed. van Jacs. Dekker, 56 jr. Middelburg, 17 Juli Aardappel veiling. Aardappels Mitlothiams 56, Poters 3, Drielingen 2%314, en Bon ken 6, Groene Mitlothiams 5% en Po ters 214, Blauwe Eigenheimers 4 5%, Poters 23, Drielingen 2%, Witte Eigenheimers 55% Poters 2% Drielin gen 3; Paaspitten 4 Poters 2 alles per kg. Deze prijzen zijn zonder heffing. Middelburg, 18 Juli. Ochtend veiling: roode besser 4li c w*tle bessen 59 c., zwarte bessen 45 c„ witte kruisbessen 26 c., roode kruis bessen 37 c., madeleinen 213 c-, Yellow transparant 10 c., frambozen 20 —25 c., morellen 12—20 c., aardbeien 12—20 c., westfries 3—15 c., oranje pruimen 22 c., frankenthaler 61 c., alles per kg.; suikermeloenen 1525 c,, net- meloenen 1826 c., perziken 23 c., al les per stuk. Goes, 17 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Veilingen van: Aard appelen 44,09; Zwarte bessen 8.20; Roode bessen 3.80—4.20; idem afwijken de 2.80, per 100 kg. Kleine Veiling. Kersen: Klerken 19 29; Zw. Vleeschkersen 1525; Eierkrie- ken 1719; Zw. Blance 16; Roode Blan- ce 13; Zure Morellen 611; Zuurtjes 11; Uitschot Kersen 46. Peren: Oomskin deren 17; Janbaas 46; Westfries 713; Keizerinnen 4; Appels: Yellow Transpa rante 1225; idem II soort 612; Afval appels 24; Pruimen Vroege orange Pruimen 410; Okkelanen 7; Afval en Uitschot pruimen 26; Blauwe Druiven 4652; Kruisbessen 23.90; Zwarte bessen 11; Roode bessen 313; Witte bessen 79; Aardbeien 513; Frambo zen 1329; Tomaten 58; Aardappelen 45; idem poters 22.80, per 100 kg; Meloenen 823; Perziken 1.306; Kip eieren 2, per 100 stuks; Gladiolen 3 6, per 100 bos; Bolbegonia's 4, per 100 pot.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3