INT. TENTOONSTELLING RECHTSZAKEN. LEGER EN VLOOT. VERKEERSWEZEN P. T. T. van Woensdag. TE TILBURG SPORT. BEURS- £H WISSELKOERSEN. ms#zw**aa AMSTERDAM, 18 Juli. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101%—101% Ned. 33 1000-4 101%—101% Ned. 34 1000-4 101%—101% Certificaten-3 91%91% O. Indië 32 1000-5 100%—100% O. Indië 26 1000-4% 100%—100% O. Indie 34 1000-4 100%—100%, Denemarken Oblig. 1926-5 92%—92% Duitschl. 100-7 27%—26%. Engeland 1960-90 4 72%—72 Zwitserl, oblig. '24-5 99%99% Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 100% Amsterdam 1933-5 101% 's-Gravenhage 1929-4% 100%100% Rotterdam 1926-1930-4% 99%—99% Berlijn 1925-6% 21% Zeeuws. Hyp. B-5 100%100% Zeeuws. Hyp. B-4% 101101 Cities Service Cy. P. 1958 5 2727 A Amsterd. Bank 103%103% C Rott. Bankver. 77%78 A Twentsche Bank 7676 A Pref. Gruyter Zn A. 127127 A Pref. Jurgens A 96%96% A Ned. Gist- en Spiritusf. 399%400 A De Schelde N.B. 15% A Ver. Papf. v. Gelder 52%-;52. C Am. Car en Foundry 13i2%. C Am. Smelt en Ref. 2525%. C Farbenind. I.G. 53%54%. C Stand. Brands 12%12%. C U. States St. C. 23%—24. C North Am. Cy. 10—10%. A Born. Sum. H.M. 119%117% A Linde Teves en Stokv. 57 A Ned. Wol Mij. 75—74 A Singkep Tin M, 8686% A J. C. Japan Ln, 22%22% A Rotterd. Lloyd 33%33% A S. M. Nederland 3433 A Amst. Thee C.M. 57% Sluis; J. Ie Cocq, Aardenburg; L. Cij- souw, Groede; Pleuntje Dieleman, Oost- burg; Ida van Dijk, Schoondijke; Corry Geluk, Nieuwvliet; J. Jacobs, Breskens; P. Kotvis, Waterlandkerkje; Suze Kou- we, Zuidzande; U. Kremers, Yzendijke; Willy Lako, Sluis; Angèle Louwagie, Sluis; D. Luteijn, Zuidzande; A. Mascié, Aardenburg; A. Moggré, Schoondijke; J. de Smit, Sluis; P. Willems, Breskens. Afgewezen 9. Bevorderd van 2A naar 3A: Jo v. d. Broecke, Aardenburg; C. de Bruijn, Draaibrug; René de Bruijne; Jo Cats- man; Jo Dirkx; Lydie Klaaysen; A. Kloo- té, allen te Aardenburg; J. v. d. Plank te Oostburg; Marie van Prooije en J. Risseeuw te Oostburg; J. Risseeuw, Cad- zand. Afgewezen 5. Bevorderd van 2B naar 3B: A. Cor nells, Nieuwvliet; Suus van Hanegem, Breskens; A. de Hullu, Retranchemenl; Jo Huyssen, Sluis; M. de Meijer, IJzen- dijke; Bep Salomé, Breskens; L. de Smet, Sint Kruis; Tanny Verhulst, Gróe- de. Afgewezen: zes. Bevorderd van 3 naar 4. Marie de Beer, IJzendijke; J. Bron, Breskens; I, de Bruijne, Cadzand; P. Dhondt, IJzen dijke; Miek Faber, Oostburg; Corry den Hamer, Retranchement; M. Heinsdijk, Cadzand; Jan Henry, Aardenburg; P. Lako, Zuidzande; S. Lemaire, Schoon dijke; AL Mookhoek, Breskens; Bas Odink, Schoondijke; E. de Poorter, Wa terlandkerkje; A. de Ridder, Cadzand; G. Salomé, Breskens; H. v, Weijnsberge, Hoofdplaat; Neeltje de Wilde, Sluis, j Afgewezen: 7. Bevorderd van 4A naar 5A: I. de Bruijne, IJzendijke; Matty Bruijnzeel, IJzendijke; Jannetje Buijze, Zuidzande; Paula v. Eldik Thieme, Oostburg; C. Goethals, Schoondke; Gretha v. Leeu wen, Oostburg. Afgewezen geen. Bevorderd van 4B naar 5B: Jaantje Brakman, Nieuwvliet; J. Dierkx, Zuid zande; J. v. d. Gouwe, Aardenburg;' B. de Koster, Aardenburg; D. van Leeu wen, Oostburg; Willy van Mazyk, Sluis; A. Moggré, Schoondijke; P. Quaak, IJzendijke; J. Risseeuw, Oostburg; L. Verhoef, Eede; Tj. v. d. Werff, Oost burg; D. v. d. Wiel, Aardenburg. Afgewezen geen. Toegelaten tot le klas. Emmy v. d. Broecke, Aardenburg; Han Lako, Sluis; A. Blondeel, Sint Kruis; P. v. d, Schrieck, Aardenburg; J. Risseeuw, IJzendijke; J. de Meij, Oostburg; Jaco- ba de Vuijst, Oostburg; W. de Koster te Aardenburg; A. Streefkerk, Breskens; P. Verplanke, Oostburg; J. Casteleijn, Groede; J. Paauw, Groede; Janna Cats- man, Aardenburg; Janna Basting, Bres kens; J. Rooze, Sint Anna ter Muiden; D. Luteijn te Nieuwvliet; A. Fremouw, Zuidzande; A. v. d. Plas, Oostburg; L. v. Dijk, Oostburg; M. Heinsdijk, IJzen dijke; F. Kense, Oostburg; P. Verhage, Sluis; W. Klooté, Aardenburg; J. v. d. Gouwe, Aardenburg; J. de Kraker, Bres kens; Saartje Wandel, Oostburg; Corry Becu, Groede C. Gijs, Groede; F. Loo se, Breskens; Maria van Houte, Cad zand; Johanna v. d. Vijver Oostburg; Adrie v. d. Linden, Sluiskil; Neeltje Dhondt, Groede; M. de Jong, IJzendij ke; Mies Post, Breskens; Abr. de Bruij ne, IJzendijke; H. Lemaire, Schoondijke; A. Verschoore, Groede; Maria van Cruij- ningen, Zuidzande; A. Willemsen, Sluis; J. Willemsen, IJzendijke; Maria de Pag- ter, Breskens; Wilhelmina van Luijk, Cadzand; Maurice de Rocher te IJzen dijke; C. Haartsen, IJzendijke; J. Bee- rens, Waterlandkerkje; Johanna Sturm te Oostburg; Annie Hoegen, Sluis; Jo hanna van Strien, Groede. Afgewezen: 5. EINDEXAMENS H.B.S, A tm Invoering nieuw reglement opnieuw geschorst. Bij Kon. besluit van 9 Juli 1934 is de inwerkingtreding van het nieuwe reg lement en programma voor de eind examens der H.B.S. A, uitgesteld tot 1 September 1936. Het nieuwe reglement zou aanvankelijk worden ingevoerd op 1 Januari 1933. Deze datum werd twee jaar geleden reeds gewijzigd in 1 Janu ari 1935. En thans is ook deze laatste datum weer losgelaten. A Houth. Alberts 30%-30%. C Baltimore Ohio 12% A Southern Rlw. 1111%. C Uion Pac. Rr. 70 C Int. Nickel Cy- 15%15%. Duitschl. 30 1000-5% 32%-%-32— A Koloniale Bnk. 4443. A N.I. Hbk. 1000 58%—59. C Ned. H. M. 1000 38%—38%-9%. A Alg'. Kunstz. U. 35%—4%-35. A v. Berkels Pat. 19%—19%. C Calvé-Delft 48%—48%. A C. Suiker Mpij. 29%27%. A Ned. Ford A.M. 200%—2001%, A Philips Gem. B. afg. 211 %-10%-211-12 C Unilever 688%-69-68%. C Anaconda Cop. 8%—%-8%-%. C Bethlehem St. 19%%-20. C Kennec Copper 1313%. C Un. States Leather 4%4%. A A.N.I.E.M.—N.B. 207%—207%,, A Kon. Petr. Mpij. 151 2%-152%-3% C Contin Oil Cy. 11%11%. C Shell Union O.C. 4%4%-5. Examens en booze ouders. Te Groningen heeft een vergadering plaats gehad van het voorloopig comité van actie met de ouders van de candi dates die voor het examen voor Licha melijke Opvoeding M.O. zijn afgewezen naar de. N. R. Ct. meldt. De resultaten van de Groningsche candidaten waren zóó bedroevend dat van de 18 die op gingen voor dit examen slechts één is geslaagd. Besloten werd de actie zoo krachtig mogelijk door te zetten en con tact en medewerking te zoeken bij an dere in ons land bestaande cursussen. Hoogcr beroepen, W. F., 61 j., Middelburg heeft hooger beroep aangeteekend, tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 50 of 25 dagen hechtenis, met ontzeg ging van de bevoegdheid om motorrij tuigen te besturen voor den tijd van één jaar. Idem F. A., 20 jaar, koopman, Middelburg, tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Politieveror dening te Biggekerke is veroordeeld tot f 5 of 5 dagen hechtenis. Idem H. V., 39 j., rijwielhandelaar te Arnemuiden, tegen zijn veroordeeling door den Kantonr. terzake van overtre ding van de Motor- en Rijwielwet tot f 2 of 2 dagen hechtenis. Idem P. de K-, 19 j., venten te Middel burg, tegen een veroordeeling van den Kantonrechter te Middelburg, wegens overtreding van de Politieverordening te Koudekerke tot f 10 of 10 dagen hech- tenis. De Ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht te Middelburg heeft hoo ger beroep aangeteekend tegen een von nis van den Kantonrechter, waarbij M. van de V., 35 jaar, huisvrouw C. J. R., te Vlissingen is vrijgesproken van de telastelegging: het dragen van kleeding- stukken, die uitdrukking zijn van een Staatskundig streven. (Nederlandsche Arbeiderssportbond). J. D., 29 j-, koopman te Rotterdam heeft hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij wegens het on bevoegd uitoefenen van de geneeskun de is veroordeeld tot 2 maal f 100 boete of 2 maal 25 dagen hechtenis. Kantongerecht te Middelburg, De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: D. F., Goes: 5 b. s. 5 d. h.; met een rijwiel of motorrijtuig een weg in verboden richting be rijden: J. J. M. Middelburg, J. K. Zoute- lande, Ma, V. huisvrouw v. O., Kort- gene, Ph. S. Amsterdam, A. A, Middel burg ieder 1 b. s. 1 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder twee onafhankelijk van elkander krach tig werkende remmen: P. J. V. Bergen op Zoom 5 b, s. 5 d.h.; met een motorrijtuig niet met den hoorn een signaal geven wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vor dert: H. H. 's H. Arendskerke: 5 b. s 5 d. h.; met een niet ingeschreven motorrij tuig over een weg rijden: M. v. B. 's H, Arendskerek: 5 b, s, 5 d. h,; met een rijwiel rijden zonder licht: J. A., Middelburg: 5 b. s. 5 d. h.; een rijwielpad buiten noodzaak an ders berijden dan met een rijwiel: M. v. d J. St. Annaland 3. b. s. 3 d, h,; niet op de eerste vordering nummer en/of rijbewijs vertoonen: R. B., Karls ruhe (D.) f 10 b. s. 10 d.h.; C. v. B., Goes, 2 maal f 0.50 b. s. 1 d.h. voor ie dere boete; openbare dronkenschap: W. K., 's- Heer Arendskerke f 10 b. s. 5 d.h.; W. Z„ Schore f 15 b. s. 5 d.h.; A. M. Pi, Goes f 10 b. s. 5 d.h.; loopen op eenig weiland gedurende de maand Juli: P. G.; Aa. Ca. K., beiden Vlissingen ieder f 1 b. s. 1 d.h.; als schipper een rijkskanaal bevaren de niet de voorgeschreven reglementen aan boord hebben: A. W., gedomicili eerd te Antwerpen, f 1 b. en 2 ipgal f 0.50 b. s. 1 d.h. voor iedere boete; L. W., gedomicilieerd te Schooten 1 b. en f 0.50 b. s. 1 d.h. voor iedere boete; zonder vergunning over kanaalgron- den met een voertuig rijden: A. C. P., Middelburg f 3 b. s. 3 d. h.; te Ierseke venten zonder vergunning van B. en W.: A. V., te Kapelle, vrij spraak, last tot teruggave van de iiibe- slaggenomen melk. C Tide Water Ass. Oil 6%%-6%. A K.N. Stoomb. Mij. 3% A Ned. Scheepv. U. 32%32%. 4.H.V. Amsterdam 167—8%-168%-9%. A Java Cult. Mij. 8077. A N.I. Suiker U. 75—75%. A Deli Batavia 135%146-45. C Deli JVfj. 10<(0 135%—135%-6. A Senembah 133%2%-131%. C Chicago Milw. 2%2%. A Amst. Rubb. C. 103%—2%-102%-4%, A Deli-Bat Rubb. 68 —9 -70-72. A Hessa Rubber 42%44%. A Serbadjadi S.R, 6162-3%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 17 Juli Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 7.43% 56.52 9,74% 34.48 48.17% 33.22% 1.47% 18 Juli. 7.43% 56.62% 9.74% 34.47% 48.13% 33.22% 1.47% Fokpaarden- en veekeuring te Sluis. Dinsdag had te Sluis de 7e Fok paarden- en Veekeuring plaats, welke goed bezocht was, zoowel wat het aan tal inschrijvingen, als het aantal bezoe kers betrof. Onder de belangstellenden merkten we 's morgens o.a. op jhr. J. van Vreden- burch, algemeen voorzitter van het Stamboek Nederlandsch Trekpaard, den heer Wubbens, inspecteur van het Ne derlandsche Rundveestamboek en an deren. Omstreeks half negen werd met de keuringen aangevangen. Deze werden verricht door de heeren C. de Bruyckere, J. F. Brooymans, F. Dekker, J. de Feij- ter, I. de Feijter, B. C. Puylaert, Aug. de Schutter en G. Sneep voor de paarden en D. Koopman en C. Zwagerman voor het rundvee. Er waren schitterende klassen van paarden aanwezig, terwijl ook het vee een extra pluimpje ver diende, zoodat de taak van de jury alles behalve gemakkelijk was. De uitslag van de keuring luidt: Klasse A, Hengsten. Categorie I Veu lens geboren in 1934: le pr. Hersecur, J. A. Nortier, Oostburg; 2e pr. Leon van 't Kerkje 74980, F. C. Dieleman, Water landkerkje; 3e pr. Lion van Lida, E. De- veneyns, Yzendijke; 4e pr. Avenir de Sluis, A. Wemaes, Sluis; 5e pr. Lion, A. de Hullu, Schoondijke; 6e pr. Tsjaka v. Zuidzande, C. M. Quaak, Zuidzande; 7e pr. Hersecur v. Aardenburg, Abr. Salo mé, Aardenburg; 8e pr. Frits, R. Lan- noye, Aardenburg; 9e pr. Primo, Gebrs. Dobbelaere, Yzendijke. Categorie II. 1-jarige Hengsten: le prijs Favorite d'Espoir, L. Blondeel, Aar denburg; 2e pr. Max, Gebrs. Aernaudts, Sluis; 3e pr. Marquis d'Ahea, id.; 4e pr. Albert, D'hoore, Sluis; 5e pr. Hèrsecur II E. Deveneyns, Yzendijke; 6e pr. Hektor, D'hoore, Sluis; 7e pr. Conquérant d'Es poir, L. Blondeel, Aardenburg; 8e pr. Tantalus, D'hoore, Sluis. Categorie III. 2-jarige Hengsten A, Groote maat: le prijs Jan, I, Dhoore, Sluis; 2e pr. Borus v. Welcom, Gebrs. Aernaudts, Sluis; 3e pr. Laboureur d' Ahea, id.; 4e pr. Koert, I. D'hoore, Sluis; 5e pr. Primus, id.; 6e pr. Albion d'Or, C. J. Blondeel, Aardenburg. B. Kleine Maat: le prijs Majeur v. IJzendijke, Gebrs. Aernaudts, Sluis; 2e pr. Dirk, Wed- P. Lannoye, A'burg; 3e pr. Jaap van 't Kerkje, F. C. Dieleman, Wat. kerkje; 4e pr- Jan van de Heuvel, F. Dhoore, Sluis; 5e pr. Albert, I. Dhoore, Sluis; 6e pr. Audacieux van Brock, id. Categorie 4. 3-jarige Hengsten: le pr. Cesar v. Mars, G. Buysse, Biervliet; 2e pr- Marnix, Wed. P. Lannoye, A'burg. Categorie 5. 4-jarige en ouder. A Groote Maat: le pr. Primera de Petit - Enghien, Gebrs. Aernaudts- Kampioen: 2e pr. Mars, G, Buysse, Biervliet. Categorie 5- 4-jarige hengsten en ouder. B. Kleine Maat: le pr. Janus, Gebrs. Aernaudts, Sluis; 2e pr. Espoir de la Barrière, L. Blondeel, A'burg. Klasse B. Merries- Categorie 1. Mer rieveulens 1934: le pr. Clara v. Zuid zande, I. Luteyn-Leenhouts, Z'zande; 2e pr. Bertha v. 't Lusthof. C. J. Blondeel, A'burg; 3e pr. Mimi d'Ahea, Gebrs. Aer naudts. Sluis; 4e pr- Meta van Veerhoek» E. de Badts, Oostburg; 5e pr. Bellefleur, Gebrs. Dobbelaere, IJzendijke; 6e pr. Martha d'Ahea, Gebrs. Aernaudts, Sluis; 7e pr. Amelie, D. Luteijn, Z'zande; 8e pr. Liza, R. Lannoye, A'burg. Categorie 2. 1-jarige merriën: le pr- Gloria, K. Huyssen, A'burg; 2e pr. Rita, de Corte, L. Blondeel. A'burg; 4e pr Bea, C. v. d. Hauwe-Burm, IJzendijke; 5e pr- Olga, idem; 6e pr. Élégante d'Oostburg, A. P. Risseeuw, Oostburg; 8e pr. Bella v. Hoofdplaat. Categorie 3. 2-jarige merries. A- Groote Maat: le pr. Lady d'Ahea, Gebrs. Aernaudts, Sluis; 2e pr- Cato, P. de Feyter, A'burg; 3e pr. Alida, Joh. de Feyter, Cadzand; 4e pr. Clara v. Veer hoek, E- de Badis, O'burg; 5e pr. Her- mina v. Sluis, A. Weinaer, Sluis; 6e pr. Dora d'Amise, A. Temmerman, IJzen dijke; 7e pr. Ladie, J. Manneke, Groe de; 8e pr. Henriette L. Wijffels, IJzen dijke. B. Kleme Maat: le pr. Victoria, Gebrs. Dobbelaere, IJzendijke, 2e pr. Celina, C. B. Maenhout, Sluis; 3e pr. Fairona, D. Luteyn, Z'zande; 4e pr. Divina v. Oostburg, A- P. Risseeuw, Oostburg'. Categorie 4. 3-jari'ge merries. A. Groote Maat: le pr. Colma, E- Wijffels, IJ'dijke; 2e pr. Olanda, W. de Feijter, Wat.kerkje; 3e pr- Cambrine van Luntershoek, Joh. de Feijter, Cadzand; 4e pr. Elza, C. J. Blondeel, A'burg; 5e pr. Gerarda, A. de Bruyckere. A'burg; 6e pr. Nelly de Sluis, A. Wemaes, Sluis. Categorie 4- 3-jarige merries. B, Kleine Maat: le pr. Hermine, Gebrs. Brevet, Sluis; 2e pr. Olga, Cl, v- d. Hauwe, IJzendijke; 3e pr. Mabelia, A. Temmer man, IJzendijke- Categorie 5. 4-jarige merries. A. Groote Maat: 2e pr. Hermine d'Aarden- burg, Wed- P. Lannoye, A'burg. B, Kleine Maat: le pr. Maria, J. Ris seeuw, Cadzand; 2e pr. Freule, C. B, Maenhout, Sluis; 3e pr. Eline. C, v. d, Hauwe, IJ'dijke; 4e pr. Agnes, A- Salo mé, A'burg. Categorie 6. 5-jarige merries. A- Groote Maat en Kleine Maat: le pr. Jo- casta, M. J. Riemens, Schoondijke; le pr. Duchesse d'Hermme; 2e pr. Hen riette d'Ahea, Gebrs. Aernaudts; 3e pr- Stella, idem; 3e pr. Olg'a, G. Buysse, Biervliet; 4e pr. Elza, W- de Feyter, W'kerkje. (Wordt vervolgd). Bij beschikking C. V. d.d. 3 Juli is de le Luitenant J. van Dormolen van het 14e R.I. vroeger te Middelburg met ingang van 16 Juli a.s. overgeplaatst bij het 20e Regiment Infanterie te Harder wijk. De kapitein ter zee D. Vreede, on dercommandant der marine te Vlis singen, zal op zijn daartoe gedaan verzoek, binnenkort den zeedienst ver laten wegens langdurigen dienst. Tegen rijwielplaatjesdiefstal. De Anglo-Dutch Export Cy te Am sterdam zendt ons een door haar in den handel gebrachte belastingplaathouder- lantaarnhaak „Uniek". Deze ljpuder ge combineerd met den lantaarnnaak, be staat uit twee deelen, waarvan het eene deel, als een grendel, in het andere wordt geschoven. Het belastingplaatje wordt omgebogen op 'den plaathouder, die uit één stuk geperst is aan den lan- taarnhaak. De grendel wordt er daarna overheen geschoven zoodat het plaatje geborgen zit. Lantaarnhaak en grendel gaan om de stuurpen en worden opge sloten met den ring van de balhoofdbuis, zoodat op zijn minst het stuur gedemon teerd moet worden wil men het plaatje verwijderen. Diefstal is dus uitgesloten terwijl het groote nut van deze houder is dat hij elk jaar opnieuw te gebruiken is en dus practisch gesproken de goed koopste houder is welke in den handel is Bevestigingsboetjes of moertjes zijn hierdoor niet noodig. Uniek is een Nederlandsche uit vinding, terwijl de fabricatie geheei in Holland geschiedt. [Dan nog den naam er in gestempeld volgens het Zonnestraal-procedé en 't is finaal uit met de plaatjesdiefstal Daventry Exit! Daventry gaat uit den aether verdwij nen, het lange golfstation der B.B.C., wordt n.l. op 6 Sept. a.s. vervangen door Droitwich, een nieuwen, modernen, krachtigen zender. D.w.z. op 6 Sept. wordt de nieuwe zender officieel inge wijd, Zondag den 9en Sept. neemt hij den dienst van Daventry over, van Daventry, dat er dan negen jaren trou Robber Markt Mfjnen - Schepen Ford Suiker Koninkl. Philips Akn Unilever Tabak (Wettig gedeponeerd.) •9M« Ook U wordt verwacht op de Wanneer komt U (Ingez. Med.) wen dienst op heeft zitten. Vermoedelijk zal een deel van de installatie van Da~ ventry gebruikt worden voor de em- pire-uitzendingen. ATHLETIEK. Voor den op Maandag 23 Juli op het gemeentelijk sportterrein te Middel burg te houden Athletiekwedstrijd uit gaande van E.M.M., schreven ook leden van Achilles en Wilhelmina te Middel burg en Marathon en zeemacht te Vlis singen in. De wedstrijd zal te 7 uur aan vangen en omvat de volgende nummers: 100 m. hardloopen met 17 deelnemers, Verspringen met 12, hoogspringen met 10, kogelstooten met 8, 400 m, met 7 8000 m met 7, 3000 m met 4 en vier maal 100 m estafette met 3 ploegen. Wandelsucces „D. T. S." Door de MiddelburgSche Wandelsport- vereeniging ,,D. T. S." (Door Training Sterk) werd Zondag 15 Juli met 23 deel nemers deelgenomen aan den 40 km af- standsmarsch uitgeschreven door de V. V. V. „Breda Vooruit" in samenwerking met den Zuidelijken Bond van Wandel- sportvereenigingen. „D. T. S." behaalde de volgende prij zen: le prijs voor de best geuniformde groep; 2e prijs voor de best marchee- rende groep; 2e prijs voor de grootste groep. KROM RECHT. De executie van Middelburg Verkeerde doortastendheid - Ten heele gedwaald. We lezen in „Sport en Beeld": Op het gebied van snelle en ingrijpen de jurisprudentie zijn we heden ten dage vrij veel gewend. Zoowel binnen als buiten onze contreien! Zóó ben je minister van de weermacht, zóó ben je dood. Daar wordt niet eens over geleu terd. Een eventueele dagvaarding, de verdediging en het vellen van het von nis, zelfs mogelijke vrijspraak het komt alles na de beaarding. Gooit ër iemand uit de Jordaan per ongeluk een fornuis op het hoofd van een agent, dan wordt er 24 uur daarna formeel rechf gesproken. De tijden veranderen en wij veranderen nu eenmaal met hen. Wij verwonderen ons derhalve over niet veel meer. Maar we hebben ons verwonderd over de zeer onverwachte executie van Middelburg. Deze tijding kwam waarlijk als een donderslag bij klaarlichte lucht.In welke rechtzaal deze dramatische en drastische beslis sing genomen is, kunnen we momenteel niet vermoeden het doet er ook wei nig toe. De officieele uitspraak ligt er daarmee uit. Of laten we hopen van niet! De lezer kent de feiten. Middelburg en Juliana speelden een wedstrijd voor promotie of degradatie der Zuidelijke eerste klasse. Na een tijdje kwam er mot. De massa roerde zich meer dan den referee lief was. Met gelijken stand staakte de arbiter toen het spel wegens overlast van het publiek. Dat was al. Er moest wat gebeuren. Maar wat? Er waren vele oplossingen mogelijk uit dit uitermate lastig geval. Het eenvou digst leek den resteerenden tijd uft te spelen min den weggezonden Middel burg-speler, terwijl geen publiek zou worden toegelaten. Men kon dit doen op Zeeuwschen of op Limburgschen bo dem. De betaling kon dan komen voor rekening van Middelburg, hetwelk toen in ieder geval de eenige schuldige was.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2