van KORT ZEEUWSGH NIEUWS. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. BEURSTHERHOMETER LANDBOUW. SPORT. GEMENGD NIEUWS. BUKS- SN WISSELKOERSEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. WESTKAPELLE. AMSTERDAM, 17 Juli. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101%—101 O. Indië 32 1000-5 100%—-100%. Ned. 34 1000-4 101%—101%. Certificaten-3 91%91%. O. Indië 32 10000-5 100%—100%. O. Indië 26 1000-4% 100%—100%. O. Indië 34 1000-4 100%—100%. Denemarken Oblig. 1926-5 91%92%. Duitschl. pndst. 100-7 28%27%. Engeland 1960-90 4 73—72%. - Zwitserl. oblig. '24-5' 99%—99%. Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 100% Amsterdam 1933-5 101% 's-Gravenhage 1929-4% 100%100%. Rotterdam 1926-1930-4 99%—99%. Berlijn 1925-6% 21% Zeeuws. Hyp. B-5 100% Zeeuws. Hyp. B-4% 101—101. Cities Service Cy. P. 1958 5 27%27. A Amsterd. Bank 103%103%. C Rott. Bankver. 77%—77%. A Twentsche Bank 75%76. A Pref. Gruyter en Zn. A. 129127. A Pref. Jurgens A. 9696%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 399% A De Schelde N.B. 15% A Ver. Papf. v. Gelder 53%— 52% C Am. Foundry 13%13 C Am. Smelt Ref. 25%25 C Farbenind, I.G. 55%53% C Stand, Brands 1312% C U. States St. C. 23%— 23% C North Am. Cy. 10%—10 A Born. Sum. H.M. 120%>119%. A Linde Teves en Stokv. 57%57. A Ned. Wol Mij. 57—75. A Singkep Tin M. 8686. A J. C. Japan Ln. 22%22%. A Rotterd. Lloyd 33%33%. A S. M. Nederland 33%34. A Amst. Thee C.M. 57% C A A A C C C J t, xsvKaneaaffi* De verharding bestaat uit een rijweg, breed 6 meter, met ter weerszijden een vrijliggend rijwielpad, breed 1% meter. In de vlakke gedeelten ligt de kruin op N.A.P., terwijl de kruising met voor noemden Zanddijk op 3.95 meter boven dit peil is gelegen. De hoogte van den rijvloer van de brug over het kanaal be draagt 9.28 boven N.A.P. De opritten verkrijgen een helling van 1 in hoogte op 50 in aanleg. Ten einde een goede aansluiting te verkrijgen tusschen den nieuwen weg en den Zanddijk, zal deze nabij de kruising over een lengte van ongeveer 50 meter worden verlaagd tot 3.90 meter boven N.A.P.overeenkomen de met 1.78 meter boven hoogwater te Hansweert. Dit nieuwe gedeelte weg zal reeds van groote beteekenis zijn voordat van de nieuwe Vlakebrug gebruik kan wor den gemaakt, aangezien bij Vlake een verbindingsoprit wordt aangelegd van den nieuwen naar den bestaanden rijks weg. Echter zal de weg eerst ten volle tot zijn recht komen indien ook gebruik kan worden gemaakt van de nieuwe brug en na dat ook het gedeelte weg Vlake-Goes is aangelegd. De nieuwe spoorlijn, welke over de nieuwe brug zal loopen ongeveer 40 me ter ten zuiden van de bestaande lijn, is uit den aard der zaak ten zuiden van 't spoorwegstation Vlake gelegen. Blijkens de teekeningen blijft ten noorden van genoemd station in de richting Kruinin- gen een enkel spoor bestaan. Mag hier uit worden geconcludeerd, dat het in de bedoeling ligt om het station Vlake als goederenstation te handhaven? IERSEKE. Maandag herdacht het hoofd der Ned. Herv. School, de heer W. Honders, zijn 25-jarig ambtsjubileum, waarvan hij 12 jaren als hoofd der school te Ierseke doorbracht. Namens leerlingen, oud-leerlingen en ouders werd hem naast een schat van bloemen een prachtig schrijfbureau aangeboden. In de prettige samenkomst, die des avonds in „Eben Haeser" werd gehou den ter verdere huldiging spraken ds. Engelsma namens de kerkelijke en bur gemeester Gunning namens de burger lijke gemeente en mej. de Vey namens het personeel. Ook diverse oud-leerlin gen en van het hoofd der school te Ze venbergen, waar de heer Honders zijn eerste 13 jaar als onderwijzer heeft ge staan, voerden het woord. In een pas send woord zei de jubilaris allen harte lijk dank. Tot slot werd gezongen: Hal leluja eeuwig dank en eere. WOLPHAARTSDIJK. Maandagavond werd alhier onder leiding van ds. Van Dijck een vergadering belegd om te ko men tot oprichting van een Hervctrmde Bewaarschool, welke vergadering flink was bezet. Nadat de voorzitter doel en streven had uiteengezet en de twee eerste ar tikelen van de statuten waren voorge lezen, werd de gelegenheid tot het stel len van vragen opengesteld, waarvair door verscheidene aanwezigen gebruik werd gemaakt. O.a. -werd ook de vraag gesteld, of de eventueele op te richten Hervormde Bewaarschool beschouwd moet worden als een voorpoort van een Hervormde school in deze gemeente. De voorzitter antwoordde hierop dat het de bedoeling is het oprichten van één of meer bewaarscholen (bedoeld werd ook te Oud-Sabbinge) zönder eenige bijbedoeling, want dat gezien de openbare school en het onderwijzend personeel op die school. Zooals dit thans is samengesteld, ieder Hervormde zijn kinderen daar met een gerust geweten kan heen zenden. 35 Aanwezigen gaven zich als lid op. Met het reeds bestaan de ledental bedraagt dit thans 50. In de volgende vergadering zal een bestuur worde.n gekozen en verdere plannen worden aangeboden, NOORD-BEVIUMSa DOODELIJK ONGEVAL OP DE KERMIS. COL IJNSPLAAT. Zaterdagavond heeh op de kermis alhier een ernstig ongeluk piasts gehad. De 29-jarige J. B. uit Wissenkei ke, die aan het schomme len v/as, draaide zich om, verloor het evenw'cht en sloeg op Je straat neer. De ongelukkige is na«r een zieken-. huis te Goes vervoerd, waar hij gisteren aan de gevolgen van zijn val is overle den. AARDENBURG. Zaterdagavond hebben de Kon. muzieksocieleit „Aardenburg- sche fanfaren" en de zangvereeniging uit Eede een uitvoering (gegeven op de markt- De belangstelling voor dit con cert was opvallend groot. Bijzonder in den smaak der luisterenden viel een pot pourri gezongen door de Eedenaren, OOSTBURG. Ingevolge ons gedane uitnoodig'ing zijn wij even een kijkje gaan nemen in het op heden, 16 Juli, al hier geopende bankgebouw der Amster- damsche bank en hebben aldaar den in druk gekregen, dat alles er even sterk en solide uitziet. Het fraaie, moderne front aan de Brouwerijstraat trekt door zijn eenvoud en degelijkheid onmiddel lijk de aandacht. De zware voordeur binnengaande verleent een tourniquet toegang tot de wachtkamer voor 't pu bliek, waar we een viertal loketten zien. Alles is naar de eischen des tijds inge richt, zoodat er aanwezig is een spreek kamer, een tweetal kamertjes voor hen, die gebruik maken van een safe, om hun coupons te knippen. De zeer ruime kluis heeft 64 safe-loketten van ver schillende grootte, benevens een ruim te voor het in -bewaring geven van koffers. Natuurlijk is in alle opzichten tegen eventueele aanvallen op de bank gewaakt; van het verblijf van directeur of beambten uit kan een sirene in wer king gesteld worden, terwijl langs elec- trischen weg tegelijk de touriiiquet, muurvast gezet kan worden. Alles maakt een netten en degelijken indruk. Met ingang van heden werd tot di recteur aangewezen de heer C. de Wolff Jr. alhier, die tot nu toe een zitdag hield voor de Bank. SLUIS. Zondag 15 Juli had alhier op den nieuwen verkeersweg ter hoogte van de villa van den burgemeester een aan rijding plaats tusschen een auto en een fiets, bereden door den heer B, De fiets werd geheel vernield; B. kwam er heel huids af. De chauffeur der auto reec zonder om te kijken door in de richting Belgische grens. Het nummer is bekend; proces-verbaal is opgemaakt. SLUIS. Dezer dagen kwamen een aan tal personen bijeen, om te beraadslagen over het al of niet houden van feeste lijkheden ter gelegenheid van de inge bruikneming van den nieuwen weg en in wijding der electrische tram. Een comité werd staande de vergadering opgericht, bestaande uit B. en W. en eenige an dere heeren. OM DE KERMIS- SINT KRUIS- Men schrijft ons: zou de kermis doorgaan of niet, was de alge- meene vraag van elke ,,zij", belast met de zorg voor het traditioneele kermis- brood, de dito taarten, etc., zaken, die oudbakken niet begeerd worden en.... wil het goed zijn, in geen vloek en een zucht voor elkaar zijn te brengen. De kermis, in verband met de begra fenis van den Prins der Nederlanden op 11 Juli '34, een of twee weken te ver schuiven, absoluut geen bezwaar, doch. de baksters en de klaksters leefden in het ongewilde en ongewenschte on zekere. Dat de Sinte-Kruizenaren op den dag, dat het stoffelijk overschot van den Prins in den grafkelder te Delft zou wor den bijgezet, dat in den Geest zouden meeleven, spreekt zoo van zelf als het geen kermisvieren op dien rouwdag, Intusschen was het een welkom be richt, dat Ged. Staten van Zeeland geen bezwaren opperden tegen het doorgaan der kermis op 9 en 10 Juli en de ver plaatsing van den sluitingsdag van Woensdag naar Donderdag. En zoo heeft Sinte-Kruus (ditmaal op Maandag, Dinsdag en Donderdag) zijn kermis gevierd als van oudsher, op de meest prettige harmonische en gepas te wijze, a'zoo zonder wanklanken, ru zies en vechtpartijen, zonder dat het dansen ook maar eenigermate aanstoot gaf op zedelijk gebied, zonder dat het lesschen van den dorst in strijd met de drankwet plaats had of aanleiding kon geven met Justitie of politie in onge wenschte aanraking te komen en.... zonder dat iemand het in het hoofd zou gekregen hebben zich te leenen tot pro paganda voor annexatieplannen, noch voor het in het nachtelijk uur hier of daar aanbrengen eener vreemde drie- deur! Het ringrijden en de watersport op Maandag, waren bijzonder aardig. Waarlijk, zoolang Sint-Kruis op een dusdanige wijze als thans weer plaats ïad, kermis viert, trouwens het eenige wat hare bevolking in 365 dagen heeft en waarmede zij blijkbaar tevreden is, is er zeker geen enkele reden haar dat on schuldig vermaak te ontnemen of te be korten. Alleen mag opgemerkt worden dat voor volgende malen de handen meer in elkaar geslagen moeten worden om de kinderen, die nog beneden den leeftijd zijn om tot den dans toegelaten te wor den, wat meer te kunnen bieden dan het armzalige beetje waarop ze nu waren aangewezen. Houth. Alberts 30%— 30%. Baltimore Ohio 13%12%. Southern Rlw. 12%11. Union Pac. Rr. 71%70. Int. Nickel Cy. 15%15%. Duitschl. 30-1000 5% 33%-2%-32%-%, Koloniale Bnk. 43%44. N.I. Hbk. 1000 58%—58% Ned. H. M. 1000 38%—38% Alg. Kunstz. U. 35%-%—35%-4% A v. Berkels Pat. 19%19% Calvé-Delft 48%48% C. Suiker Mpij. 29%29% Ned. Ford A.M. 204%—200% Ph. G. B. afg. 213-10%—211%-10% Unilever 68%-868-8% Anaconda Cop. 8%-%8%-% Bethlehem St. 20—19%—19%-%. Kennec Copper 13%13. Un. States Leather 4%4%. A A.N.I.E.M,N,B, 207%—207%. A Kon. Petr. Mpij. 153%—151%-2%. Contin. Oil Cy. 11% %-ll%. Shell Union O.C. 5—4%. Bij beschikking van den minister van Financiën is aan de gemeente R e- tranchemen t toegestaan, hetbij ministerieele beschikking van 9 Juli 1931 toegekende voorschot ingevolge de andarbeiderswet, groot f 6100, af te los sen in 60 jaar. Landdag Vrijz. Hervormden te Haamstede. Zondagmiddag is te Haamstede ach ter het bosch van het kasteel een land dag van Vrijzinnig Hervormden uit Zee land gehouden, die druk bezocht was. Uit alle deelen onzer provincie was men opgekomen. Sprekers waren: mej. dr. N. A. Brui ning, uit Den Haag, met het onderwerp: „Bezielde natuur" en ds. C. B. Burger, uit Bergen op Zoom met het onderwerp: „Bezielde menschen De voorzitter der afd. Haamstede en Burgh, de heer C. de Bruin, sprak een welkomstwoord, ds. A. W. Pijnacker Hordijk, uit Zierikzee, sloot met een woora van dank. Mede werking werd verleend door het fanfa regezelschap van wuwerkerk en de Vrij zinnige mannen- en vrouwenkoren uit Zierikzee. Tevens gaven de Zondags schoolkinderen van Haamstede, Renea- se en Noordwelle eenige zangnummers ten beste. Dit novum viel ten zeerste ln de smaak. Geref. Kerk. Ds. A. H. Oussoren te Ambt-Vollen- hove heeft het beroep naar Middelburg aangenomen. Ger, Gem, Cand. H. Ligtenberg te Rotterdam is beroepen te Tholen. Geslaagd te Wageningen voor het examen Station voor Maalderij en bak kerij, voor het diploma der bakkerijvak school de heer G. J. de Bruijn te Mid delburg. Geslaagd voor Etaleeren en Plak kaatschilderen mej. F. C. Koen te G o e s De heer Eggermont hoofd der bij zondere school te Westdorp e, die als zoodanig benoemd was te Amster dam, heeft van die benoeming afgezien Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg, jHeden zijn bevorderd: wan de le naar de 2e klasse: J. I, Co- hen, J. Cornelisse, Oostkapelle, A W. P. Feenstra, J. Klaver, J. K Kraak, G. A. Mes (m), A. Minderhout J. C. van Oorschot (m), J. Orbaan, A Q. Parren (m), C. P. Philipse, A. Polder man, A. F. Rosendaal, A. E. Tazelaar (m), F. D. Zandstra, F. W. Arnoldus G. J. Entink (m), H. S. W. van der Mersch (m), Domburg, A. H. Mod derkreeke (m), A. O. van Niel W. M. G. van Opdorp (m), A. M C Tide Water Ass. Oil 6%— 6%-J A.K.N, Stoomb- Mij. 3% A Ned. Scheep v. U. 3332%. A H.V. Amsterdam 169167-8%. A Java Cult. Mij. 8280. A N I. Suiker U. 7675. C Deli Mij. 1000 136%—135%. C Deli Mij. 1000 136%—ë-135%. A Senembah 134%—133%-2% C Chicago Milw. 2%2%. A Amst. R, C. 103%-%—103%-2% A Deli-Bat. Rubb. 68—68%-9% A Hessa Rubber 43%42% A Serbadjadi S.R. 6061 Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 16 Juli 17 Juli Londen 7i43 7.43%. Berlijn 56.53 56.52 Parijs 9.73 9.74% Brussel 34.46 34.4$" Zwitserland 48.14 48.17% Kopenhagen 33.20 33.22% New York 1-47% 1.47% Markt - Unilever Robber - Suiker Ford Industrie Amerika ObLMarkt— H.V.A, - Tabak - —r Philips - Akn Koninkl. fWettig gedeponeerd.) A. de Paauw (m), J. J. Snaauw, J. Ster- zenbach, M. C. Verburg, J. J. de Vuijst, J. M. de Weerd (m) N. en St. Joosland. 9 Niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse: P. H. M. Adriaansens, Koudekerke; A. J. An- driessen; A. J. Bal; G. H. Bonnet; W. 3os, Domburg; C. W- Brakman; J. Dob- aelaar; A. P. Dockheer; P. J. Griep; E. M. J. P. Groosman (m); R. J. van der Harst; J. A. van Heijl; P. S. Jacobson; d. R. de Jong; S- Jongeneel; J. D Ju- anus; F van Laeken C, I. van Nieuv» en- huizen (m); H. Orbaan; P. J. H, van Roo; G. J. Versluijs; D. J. Vos; J. M. Vos,Vlissingen; L. B. Vriesman. Niet be vorderd 6. Van de 3e naar de 4e klasse: J. Alle- wijn, F. van Beusekom, Koudekerke, C. J. Boasson, A, R. J. den Boer (m), P. van Boven (m.), Nieuwdorp, A. C. C. van Dusseldorp (m.), A. G. Nijmeijer, St. Laurens, J. Langebeeke (m), Arnemui- den, W. Leunis, U. E. F. Hampe (m.), A. C. E. van Opdorp, P. Peterse (m.) A. R. van Raam (m.), W, Terwoerf, Koude kerke, C. M. de Weerd, N,- en St, Joos land, P. M. de Wilde (m.), M. Bastiaan- se (m.), J. van den Ende, M. G. Entink (m.), C. G. de Feijter, K. Flipse, Kam perland, P. M. van Giezen (m.), B. Heijt (m.) R. J. Jansen, M. P. van Leeuwen (m.) Tj. Loodewijk, H. Peterse (m.), J. L. Tuijnman, J. P. Vaane, C. J. de Vuijst (m.), C. J. M. de Wilde (m,). Niet bevor derd 3. Van 4 B naar 5 B: G. J. van den Berg, J. Dorleijn, H. W. Ghijsen, H. A. van Heel, Goes, A. L. Janse de Jonge, I. Koens (m.) Souburg, P. A. Meijler, C. Orbaan, J. W. van Pienbroek, J. W. Snijders, A. A. Suurland, B. J. de Vos, J. Wagenvoorde, J, C. Wisse, St. Lau rens. Niet bevorderd 4. Van 4 A naar 5 A: J. M, van den Boudt (m.) C. H. van Herwijnen, J. J. Maris (m,), St. Laurens. Achter wier namen geen woonplaats staat vermeld, wonen te Middelburg. Eindexamen R.H.B.S. te Terneuzen. Bij het te Terneuzen gehouden eindexamen der R.H.B.S. zijn geslaagd: R. H. de Bel, Sas van Gent; J. A. Geene, Ter Hole (Hontenisse)H. T. Ho- rensma, Ter Neuzen; A, K. Huineman, Ter Neuzen; C. J. Malipaard, Ter Neu zen; P. A. Neeteson, Kloosterzande; B Plasschaert, Westdorpe; M. de Putter, Axel; A. J. de Ridder, Ter Neuzen. Afgewezen 5. Mej. M. de Jonge te Goes is ge slaagd vor het examen leerares akte M! VIII aan de huishoud- en industrie school te Amersfoort. De heer Andr. Bruijnzeel te Scho- r e slaagde te Dordrecht aan de Middelb Techn. School voor Chemisch technicus. Vereeniging voor Voortgezet Nijverheids-Onderwijs. Zaterdag 1.1. is in de ambachtsschool te Middelburg, na gehouden exa mens, vergaderd ter bepaling van den overgang der cursisten en de uitreiking van de rapporten, voor de afd^eling Waterbouwkunde van de V. N. O. Daar de voorzitter van den Raad van Toe zicht de heer ir. J. J. van Leeuwen wegens uitstedigheid verhinderd was, de uitreiking van de rapporten en de mededeeling van eventueelen overgang aan de cursisten te doen, geschiedde dit door den voorzitter der vereeniging, den heer G. Wagenvoorde. Hierbij bleek, dat zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse der afdeeling Waterbouwkunde: C. v. d. Buuse, J. A de Nooyer, G. J. Kwaak, en C. J. van Wezel, allen te Vlissingen, terwijl voor waardelijk is bevorderd P. A. Ligterin- gen te Vlissingen; verder L. v. d. Broe- ke te Vecrc, J. A. Kant te Biezelinge, A. P. Schïier te Colijnsplaat, één can- didaat afgewezen. Bevorderd zijn van de 2e naar de 3e klasse: C. J. Kuijper; W. C. Sturm bet den te Middelburg en L. v. Eenennaam te Arnemuiden; één candidaat afgewe zen. Abonnementen en Advertentiën voot dit blad worden aangenomen door den Agent P. LIEVENSE Hengstenkeuringen. De Minister van economische zaken heeft bepaald., dat de gewone keurin gen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar 1934, welke, alléén door' de Stamboek-commissiën zullen geschieden, zullen worden gehouden voor wat de provincie Zeeland betreft: te Zierik zee op Dinsdag 23 October, 15 uur, te Kattend ij ke op Woensdag 24 Oc tober, 9 uur, te Axel op Donderdag 25 October, 9 uur, te Oostburg op Vrij dag 26 October, 8.30 uur, allen voor het type trekpaard. Postduiven, De Postduivenvereeniging „de Snelle Vlucht" te K a p e 1 1 e-B i e z e 1 i n- g e hield een wedvlucht van Lier (Bel gië) uit 56 km vogelvluchtig; 30 duiven in concours. le prijs P. J. Kloosterman, 2e pr. P. J, Kloosterman, 3e pr. M. Verhulst, 4e pr. M. Verhulst, 5e en 6e pr. P. van der Vliet Pz., 7e pr. P. J. Kloosterman, 8e pr. C. Bayens en Jacs. Kloosterman. De Postduivenvereeniging „Storm vogels;" te Ierseke hield 'n wedvlucht van Corbeil uit; 340 km; mooi weer; Z. W. wind; los 6 uur. le en 9e pr, E. Ever- se, 2e en 3e pr. M. Bom; 4e en 5e pij. P. Minnaard; 6e pr. L. Schipper, 7e en 8e pr. W. v. Haver, le Duif 10.54; laat ste duif 11.19. DEELNEMER AAN RELLETJES. De politie te den Haag heeft een 20- jarigen schildersknecht wonende op de Marnixkade, gearresteerd. De arrestant wordt ervan verdacht daadwerkelijk deel genomen te hebben aan de relletjes van de afgeloopen weken. Hij zou ver schillende lantaarns vernield hebben en werd door meerdere personen herkend. Heden is hij voor den officier van ju stitie geleid. KIND IN EEN EMMER ZEEPWATER VERDRONKEN. -TeZelhemis een een-jarig kind van de familie L. Zater dag uit de wieg in een emmer zeepwa ter gevallen en verdronken. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Te Wanrooy is een kind van J. B. in een emmer kokend water geval len. De kleine is over het geheele lichaam verbrand. Zijn toestand is le vensgevaarlijk. DE „RAT" EN DE „SOEP" GEPAKT. Het is de marechaussee te O s s we derom gelukt de hand te leggen op een persoon, die reeds lang werd nagegaan. Op de Ossche heide ontdekten zij te 2 uur 's nachts den 23-jarigen v. d. P., bijgenaamd de „Rat", dien ze aanhielden en aan den lijve fouilleerden, waarbij verschillende inbrekerswerktuigen te verschijn kwamen. In de kazerne werd P. aan eenn streng verhoor onderwor pen, waar hij bekende in het café van J. v. Dinther op den Rijksstraatweg 's- B'osch—Grave onder de gemeente Schaijk te hebben ingebroken. Een wachtmeester begaf zich direct^der- waarts en zag dat het raam uit de voor deur was gesneden. De bewoners, die nog in diepe rust waren, hadden van deze inbraak niets bemerkt. Daar de deuren naar café en woonhuis van vei- ligheidssloten waren voorzien, werd niet veel óntvreemd, In den loop van Zondag zijn nog gevangen genomen P. de B. en H., bijgenaamd „de Soep", zeer goede bekenden der politie, die beiden bij de inbraak betrokken zijn. MOORDAANSLAG. Zaterdagavond heeft een 35-jarige man op den eige naar van het logement „Zwaantje' J. en diens echtgenoote te T i e 1, toen zij bij het Spaarbankgebouw aldaar liepen

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2