LAATSTE BERICHTEN. AGENDA. BUITENLAND. BEURSTHERHOiEïEi van Donderdag. •EURS- ER WISSELKOERSEN. KRABBENDIJKE. MIDDELBUR6. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. DUITSCHLAND. FRANKRIJK. ENGELAND. J0EG0-SLAVIE. POLEN. RUSLAND. SPANJE. ITALIë. MANDSJOERIJE. VEREENIGDE STATEN. m AMSTERDAM, 12 Juli. Het eerste getal is de vorige notee- ring, daarop volgt de officieeie notee ring van lieden. Ned 31 1000-4 101%-—10%. Ned. 33 1000-4 101%—101 Mi. Ned. 34 1000-4 101%—101%. Certificaten-3 91%91%. O. Indië 32 1000-5 100%—100%. O. Indië 26 1000-4% 100%—100%. O. Indië 34 1000-4 100% Denemarken Oblig. 1926-5 89%90% Duitschl. 100-7 30—29% Engeland 1960-90 4 71%—72 Zwitserl. oblig. '24-5 99%99% Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 100%.- Amsterdam 1933-5 101 's Gravenhage 1929-4% 101%100%. Rotterdam 1926-1930-4% 99%—99%. Berlijn 1925-6% 21% Zeeuws. Hyp. B-5 100%100%. Zeeuws. Hyp. B-4% 101101. Cities Service Cy. P. 27%27% A Amsterd. Bank 100101% C Rott. Bankver. 7575% A Twentsche Bank 75%— A Pref. Gruyter Zn A. 123% A Pref. Jurgens A 9595% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 398% A De Schelde N.B. 18% A Ver. Papf. v. Gelder 53%53% C Am. Car Foundry 12% C Am. Smelt Ref. 25%25% C Farbenind. I.G. 5555 C Stand. Brands 12%12% C U. States St. C. 24%—24% C Nort Am. Cy. 10%—10% A Born. Sum. H.M. 124% A Linde Teves en Stokv. 59 A Ned. Wol Mij. 68 A Singkep Tin M. 86%86. A J. C. Japan Ln. 2423%. A Rotterd. Lloyd 33%33%. A S. M. Nederland 33—33%. A Amst. Thee C.M. 57% het huis waren, ontsnapte. De farm zelf werd niet door het vuur aangetast. Ver schillende personen, die de vluchtende beertjes wilden pakken, werden door de dieren gewond; een der vervolgers werd een halve vinger afgebeten. Verzekering dekt de schade. TWISTEND ECHTPAAR. Zondag middag kregen een man en een vrouw, die in een in den Rijn bij Arnhem lig gende woonschuit wonen, twist. De man wond zich zoodanig op, dat hij het huis raad stuk sloeg en de vrouw bedreigde. Toen de vrouw hierop de vlucht naar buiten nam heeft de man met een jacht geweer twee schoten op haar gelost. De vrouw, die aan een harer handen ge wond werd, is in het ziekenhuis verbon den. De man is door de politie gearresteerd en in bewaring gesteld. Het geweer is in beslag genomen evenals eenige patro nen. EEN MAZELEN-EPIDEMIE. Te Ravenstein heérscht een mazelen epidemie onder de jeugd. De ziekte breidt zich nog steeds uit, en verplaatst zich thans ook naar de naburige dorpen, Huisseling en Herpen. In vele gezinnen zijn vier a vijf kinde ren door de ziekte aangetast. Schier huis aan huis zijn patiëntjes. Ofschoon de ziekte over het algemeen geen kwaad aardig karakter draagt, is toch reeds 'n vierjarig kindje van de familie van S. te Ravenstein, aan de gevolgen van de ziekte overleden. Niettegenstaande men nog niet tot sluiting der scholen is over gegaan, zijn de klassen der lagere scho len nagenoeg ontvolkt. GIFMOORDEN. De politie te Boeda pest is een reeks" gifmoorden op het spoor gekomen, welke levendig herin neren aan de zaak van de zoogenaamde „heks" van Theiswinkel, die eenige ja ren geleden zich aan een buitengewoon groot aantal gifmoorden heeft schuldig gemaakt. De politie heeft namelijk in Debreczin een 64-jarige vrouw, Johanna Nagy ge naamd, uit de gemeente Gsökö gear resteerd, onder verdenking in den loop van veertien jaren verscheidene gif moorden te hebben gepleegd. Op grond van opgravingeh en secties op de lijken werd vastgesteld, dat de vrouw haar eersten man, die zich van haar liet scheiden en diens tweede vrouw met ar senicum had vergiftigd. De daad is door haar gepleegd, om zich in het be zit te stellen van de vermogens der ver moorden. Een verder onderzoek heeft uitgewe zen, dat in" de genoemde gemeente in 'n reeks van jaren minstens 20 gifmoorden zijn gepleegd. Onder andere had een vrouw haar man en haar 15-jarige pleeg dochter met gif omgebracht, daar zij meende, dat haar echtgenoot verliefd was op haar pleegdochter. Het onderzoek van de politie wordt voorgezet en men verwacht, dat nog een groot aantal personen, die met de gif moorden in betrekking staan gearre steerd zal worden- VREEMDELINGENBEZOEK. Met de lijn BreskensVlissingen zijn hedenmorgen 1000 passagiers en 62 au to's overgezet. BRESKENS. Naar wij vernemen, heeft de N.V. Stoomtram Maatschappij Breskens Maldeghem alhier een taxidienst inge steld. De zwemvereeniging Schelde- stroom organiseert tegen Zaterdag 28 en Zondag 29 Juli, zwemwedstrijden, waar aan medewerking ver'eenen de Rotter- damsche Dames-zwemclub en de Kon. Antwerpsche Zwemvereeniging. NA DE BEGRAFENIS. H. M. de Koningin heeft gistermiddag na afloop van de begrafenisplechtigheid in het paleis Noordeinde afscheid geno men van de verwanten en andere vor stelijke personen die voor de uitvaart van wijlen Prins Hendrik uit het buiten land waren overgekomen, H. M. heeft zich daarna met Prinses Juliana naar Huis ten Bosch begeven. H. C. STORK, f Op zijn landgoed in Pommeren in Duitschland is op 76 jarigen leeftijd overleden de heer H. C. Stork, oud-di recteur van de Machine-fabriek Gebrs. Stork Co. te Hengelo. LEVEND VERBRAND. In den afgeloopen nacht omstreeks 3 uur ontdekte een Rijkswegwerker zeke re R. dat brand was uitgebroken in de Directiekeet der aannemers De Graaf te Halfweg en Strijland te Driebergen, staande in den Grooten IJpolder. De man waarschuwde de brandweer die met 'n motorspuit arriveerde. Toen zij ter plaatse kwam was het houten ge bouwtje geheel afgebrand. In het huisje hield tijdelijk verblijf de 35-jarige heer T. boekhouder der firma Strijland wo nende te Driebergen.- Hij is in de vlammen omgekomen. Men vond zijn totaal verkoold lijk in zijn kamertje naast het bed. Vermoede lijk heeft hij op 't laatste oogenblik nog getracht zich te redden. Hetgeen hem niet meer geluk is. Het stoffelijk overschot is naar 'n na bijgelegen hofstede overgebracht en daar gekist. Hedenmorgen heeft de sub. officier van Justitie een onderzoek in gesteld. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door H. VAN DE VREDE. Noorddijk B 70. Zaterdag 7 Juli. Zwemwedstrijd „Luctor et Emergo". Kanaal dijk 2 uur. Zondag 15 Juli. Concert Middel- burgsch Muziekkorps. Abdij 12-1 uur. Dinsdag 17 Juli. Jaarverg. Algem. Woningbouw Vereen. De Gou den Poorte (zaal I) 8 uur. Maandag, 31 Juli.Z aterdag, 4 Augustus Kermis. Zaterdag 11 Augustus. Singelloop. Athletiek Ver. E. M. M. Maandag 16 Juli n.m. 2.30 uur door B. en W. van Rilland aanbeste den de bestrating Adr. Buteijn weg te Rilland vanaf de Vinkenis- sestraat. Zie Middelb. 25 Juni 1934. Vrijdag 20 Juli n.m. 4 uur namens Bestuur der Godshuizen te Mid delburg, den vei bouw en uitbrei ding voor de Barak te Middel burg Zie Middelburgsche Courant van 11 Juli 1934. ACHTER DE SCHERMEN. De I. G. Farbenindustrie. Bij het onderzoek dat door de parle mentaire sub-commissie is ingesteld naar de activiteit van de nazie en van andere vreemde elementen in de Ver. Staten, is gebleken, dat de beken de publiciteitsagent Lee 25.000 dollar per jaar heeft ontvangen van de Dui£- sche I. G. Farben Industrie voor aan haar bewezen diensten, met inbegrip van advies over de Duitsche herbewapening. Bekentenis na 9 jaar. Op 29 Janu ari 1925 werden de toenmaals 50-jarige landbouwer Sieveking en zijn vrouw in Hille bij Minden doodgeschoten in 'n groeve gevonden. A Houth. Alberts 3131 C "Baltimore Ohio 13%13% A Southern Rlw. 14% C Union Pac. Rr. 71% e.d.7%. C Int. Nickel Cy. 15%—16% Duitschl. 30 1000-5% 33%—34%-% A Koloniale Bank 45%45% A N.I. Hbk. 1000 57%—58% C Ned. H. M. 1000 37—37% A Alg. Kunstz. U. 37%—36%-35% A v. Berkels Pat. 18%18% C Calvé-Delft 49%49 A C. Suiker Mpij. 26%27% A Ned. Ford A.M. 204%—202 A Philips Gem. B. afg. 217%—218%-16 C Unilever 69%69 C Anaconda Cop. 8%9%-9 C Bethlehem St. 20%— 20%-% C Kennec Copper 13%13%-% C Un. States Leather 4%4% A A.N.I.E.M —N.B. 209—212 A Kon. Petr. Mpij. 154%—155%'-55. C Contin. Oil Cy 11%11%. C Shell Union O.C. 55%. Het onderzoek naar den moordenaar leverde geen resultaten op. Na negen jaar is thans ae moordenaar een zoon van het vermoorde echtpaar gearresteerd. Hij heeft een bekentenis van zijn gruwelijke daad afgelegd en verklaard, dat hij van meening was, door zijn vader te kort gehouden te worden. Toen hij in verband hiermede meel wilde verduisteren, om aldus aai geld te komen, kwam het tot een woor denwisseling. De vader dreigde hem met een hooivork en de zoon gr; een revolver, waarmede hij zijn ouders neerschoot. Om zijn daad te verbergen, sleepte hij de lijken naar de groeve, waar zij later gevonden werden. Von Papen's positie. Gelijk bekend is het zeer moeilijk een juisten indruk te krijgen van de tegenwoordige positie van den vice-kanselier Von Papen in het kabinet. Het heeft allen schijn dat Von Papen zelf, wiens verzoek om ontslag door Hitier schijnt te zijn gesteund, doch door Von Hindenburg is afgewezen, zich niet meer als vice-kanselier voelt. Een zijner voormalige medewerkers, Kettler, werkt thans in Von Papen's par ticuliere woning. In het Saarbureau, dat ook na de ge beurtenissen op 30 Juni op gelijke wijze is blijven doorwerken, verschijnt Von Papen betrekkelijk zelden. Hij schijnt zich steeds meer op een afstand te hou den van het kabinet. HITLER OVER DEN TOESTAND. Commentaar op 30 Juni 1934. Dinsdag heeft Hitier een interview toegestaan aan den- Berlijnschen corr. van de Gazeta del Popoio, waarbij de rijkskanselier eenig commentaar lever de op de gebeurtenissen van 30 Juni. De samenzwering, aldus de rijkskan selier is volkomen onderdrukt en van nu af zal niemand meer eenigerlei illu sies hebben omtrent de mogelijkheid wederom te beginnen. Ik had verschei dene malen getracht de mannen, die ge durende 12 jaren naast mij gestreden hadden, terug te brengen tot begrip van werkelijkheid en plicht. In een onder houd dat ik een paar weken met een hunner had gehad de corr. teekent hierbij aan, dat hij den indruk kreeg, dat Hitier hier een toespelling maakte op den leider der revolte en welk onder houd meer dan 5 uur duurde heb ik ge tracht hem er van te overtuigen, dat de weg dien hij volgde hem eventueel van mijn zijde zou kunnen leiden.. De waarschuwing bleek vergeefs en hij is niet alleen van mijn zijde afgewe ken, maar heeft zich zelfs tegen mij 'ge keerd. Hitier verklaarde uitdrukkelijk dat het onjuist was te beweren, dat de opstandige beweging niet persoonlijk te gen hem gericht was. Ik zou als eerste hebben moeten worden omgebracht, al dus verklaarde Hitler met overtuiging. Wie zou zoo dwaas hebben kunnen zijn te denken, dat ik wanneer de samen zwering gelukt was, mijzelf er toe zou hebben laten brengen, of dwingen het hoofd te worden van een dusdanige re geering. Sprekende over de politieke stijl en de strijdmiddelen der nazi's tot dusver re, zeide Hitier, dat deze na zijn inter ventie thans definitief tot het verleden behoorde. Deze strijdmiddelen waren aangepast aan de toestanden waarin Duitschland zich bevond toen de naziepolitiek er een van opstand was De samenzwering was een forma men tis (geestesgesteldheid). De putsch was geworden tot 'n gewoonte. Gedurende 12 jaren waren dit de wapenen waarmede de strijd tegen het democratische regiem gevoerd was. De samenzweerders waren zoodanig gewend aan dezen vorm van politieken strijd dat zij niet instaat wa ren in te zien, dat de tijden veranderd waren. In opstand te komen tegen ie dere autoriteit was voor hen een tweede natuur geworden- Met betrekking tot zijn rede die hij morgen in den Rijksdag zal uitspreken, verklaarde Hitier dat dit de afrekening zou zijn. Vlootbesprekingen, De Fransche minister van marine Piétri, die te Lon den ^besprekingen heeft gevoerd met de C Tide Water Ass. Oil 6% A K.N. Stoomb. Mij. 3%3%. A Ned. Scheepv, U. 32%33. A H.V. Amsterdam 169%-—171-69%. A Java Cult. Mij. 8383. A N.I. Suiker U. 74%—76. A Deli Batavia 147%—148%-47%. C Deli Mij. 1000 135%—136%-37. A Senembah 135%133-34. C Chicago Milw, 2%2%. A Amst. Rubb, C. 104%—105%-06%. A Den-Bat. Rubb. 65%67-68. A Hessa Rubber 4545. A Serbadjadi S R. 5558. Prolongatie 11. WIJ BI WISSELKOERSEN. 10 Juli 12 Juli. Londen 7.43% 7.43% Berlijn 56.47 56.55 Parijs 9.73 9.73% Brussel 34.47 34.46 Zwitserland 48.05 48.09 Kopenhagen 33.20 33.20 New-York 1.47% 1.47% bevoegde Engelsche instanties over de voorbereidende vlootconferentie van 1935, keert heden naar Parijs terug. De corr. van de „Matin" verklaart, dat men het nog niet eens geworden is over de vraag, of Duitschland tot de voorbe reidende besprekingen moet worden uit- genoodigd of niet- Groote hitte. De hittegolf in Frank rijk heeft gisteren een hoogtepunt be reikt door een temperatuur van 34 gr. C. (93 F.) Tegelijkertijd is te Parijs ook een record in het waterverbruik bereikt. Gisteren werd niet minder dan 8.861.000 kub. meter drinkwater verbruikt. In de Seine drijveg, duizenden en nog eens duizenden doode visschen. Men ver moedt dat deze massasterfte is toe te schrijven aan het zeer warme water. Brandstichtende brandweerman. Een lid van de brandweer te Achères- la-Fret heeft bekend, dat hij de groote boschbranden die onlangs nabij Fontai- neblau hebben gewoed, heeft aangesto ken De man bekende, dat hij na de brandstichting zelf alarm gemaakt had om zoodoende de belooning te krijgen van de landeigenaars voor het eerste alarm. De brandweer op het land krijgt geen salaris, daar zij vrijwilligers zijn. Zij krijgen wel een uniform, dat zij iede- ren Zondag dragen. De brandweerman verklaarde, dat hij sedert geruimen tijd werkloos was. Mac Donald met vacantie. Mac Do nald heeft zich Woensdag per vliegtuig uit Lossiemouth naar Mount Steward in Noord Ierland begeven, waar hij een be zoek heeft gebracht aan den Engelschen minister van luchtvaart, Lord Lon donderry. Vanavond begeeft de premier zich aan boord van het s-s. Duchess of Richmond" voor de reis naar Canada, waar hij het g'rootste deel van zijn va cantie zal doorbrengen. Groote vliegbooten De Blackburn Vliegtuigenfabriek zal binnenkort be ginnen met den bouw van een groote 6- motorige vliegboot, die plaats zal bie den aan vijftig passagiers. Het type heeft eenige gelijkenis met dat van de vlieg booten die thans bij de Engelsche lucht vloot gebruikt worden. De plannen die de reg'eering heeft lot uitbreiding van de luchtstrijdkrach ten komen neer op een uitgaaf van 60 millioen pond stealing. De luchtstrijdkrachten zullen met 600 vliegtuigen worden uitgebreid,terwijl in het Zuiden en Zuid-Oosten van Engeland 4 nieuwe vliegvelden zullen worden aan gelegd. De werkloosheid. Uit de werk loosheidsstatistiek blijkt, dat in de maand Juni het aantal werkloozen is toegenomen met 2205. Ten opzichte van het vorige jaar toonen de cijfers é€n teruggang. Het totaal aantal werkloozen op Juni was 2.092.586, een vermindering van 654.757 in vergelijking met denzelt- den dag in 1932. Door een* leeuw gebeten. Zondag avond is te Gravesend een meisje van 7 jaar, dat een circus bezocht, door een leeuw gebeten. Het kind stond voor de kooi, toen de leeuw plotseling een klauw uitsloeg, het hoofd van het kind tegen de tralies trok en haar beet. De beet kwam gelukkig niet erg aan. Het kind was meer geschrikt dan verwond, maar is toch ter behandeling in het ziekenhuis opgenomen. DE VEREDELENDE SPORT, Scheidsrechters met revolvers. Te Kragoejevatz heeft de voetbalclub van dien naam een wedstrijd gespeeld tegen Paratsjin, welke wedstrijd „vriend schappelijk" werd genoemd. Het spel was echter zeer heftig, en de scheids rechter zag zich genoodzaakt verschil lende spelers van de thuisclub van het veld te sturen. Het publiek werd steeds meer opgewonden, en tenslotte stormde het 't veld op en bedreigde den scheids rechter. Het bleek echter dat deze op dergelijke gebeurlijkheden voorbereid 1 was. Hij trok althans een revolver en Unilever Amerika Philips Tabak KoninkL Robber Sniker Markt Industrie Akn Ford Schepen Mijnen (Wettig gedeponeerd.) dreigde ieder neer te schieten die hem durfde aanraken. De politie is hem daar na te hulp genomen en heeft het veld doen ontruimen, waarna het bezoeken de elftal onder politiegeleide naar het station werd gebracht. Vermolmde dwarsliggers. Op het traject Krakau-Zakopane zijn de loco motief en twee wagons van een sneltrein ontspoord; daarbij werden zes personen gewond. Het ongeluk zou moeten wor den toegeschreven aan vermolmde dwarsliggers, die scheurden. De rechtbank te Moskou heeft twee mannen ter dood veroordeeld we gens diefstal van acht paarden uit de staatssteenenfabriek te Podolsk en doodslag op den bewaker. Gebleken was, dat een der mannen de leider was van een bende van 13 personen, die se dert eenigen tijd de streek onveilig maakten. Door zijn bekentenis konden de an dere leden der bende eveneens gear resteerd en tot zware gevangenisstraf fen veroordeeld worden. Aan 't passagieren. Een aantal op varenden van een Amerikaansch schip, dat in de haven van Barcelona katoen aan het lossen was, zijn aan wal gegaan, waar zij zich hevig bedronken. Zij vielen de voorbijgangers lastig en weigerden hun consumpties te betalen. De gewone politie en de maritieme politie kwamen tusschenbeide, doch de zeelieden namen de wijk naar hun schip. De kapitein van het schip weigerde hen uit te leveren en het schip verdween uit de haven. Naar de 1000 km/h. 'Naar thans bekend wordt hebben de laatste dagen boven het Garda meer. talrijke proef vluchten plaats gehad waarbij speciaal gebouwde watervliegtuigen worden ge bruikt, die een uursnelheid van 728 km hebben bereikt! Het publiek werd bij deze proefvluchten niet toegelaten. Een der deelnemers, luitenant Agelo zal binnenkort officieel een aanval doen. op zijn wereldsnelheidsrecord, dat hij 10 April 1933 eveneens boven het Garda- meer, heeft gevestigd, met een snel heid van ruim 682 km/h. Voor 't eerst „den troon van Zeus" beklommen. Een van de vermaard- ste Italiaansche berggidsen, Emilio Comi- ci uit Triest, heeft dezer dagen een op- zienbarenden bergtocht volbracht. Hij heeft n 1. den Olympus, „den troon van Zeus", beklommen. Hij beklom met zijn tochtgenoote, de Zwitsersche madame Escher, den Olympus (2985 meter), wel ke door geologische gesteldheid en gril lige formatie tal van technische moeilijk heden biedt, zoodat men den berg tot nu toe als ontoegankelijk beschouwde. De beide kloeke alpinisten zijn dan ook de eersten, die dezen merkwaardigen tocht hebben volbracht. Pest. De in Mantsjoerije periodiek uitbrekende pest, die dit jaar vroeger dan anders is voorgekomen, heeft in verschillende plaatsen reeds 17 slacht offers gemaakt. „Stralen des doods". De Ameri- kaansche bladen publiceeren een op zienbarende mededeeling van den 77-ja- rigen geleerde Nikola Tesla, die zich door zijn onderzoekingen op het gebied van de stralingstheorie een grooten naam heeft verworven. Het gaat hier om de z.g. „stralen des doods", een soort electrisch geschut, waardoor tienduizenden vliegtuigen op een afstand van 250 mijl en geheele le gers vernietigd kunnen worden. Zelfs stalen pantserplaten zijn niet in staat de stralen te weerstaan, die gericht kunnen worden op ieder voorwerp, dat door een verrekijker zichtbaar is. Om deze stralen op te wekken is een spanning van 50 millioen volt noodig. Het komt er in hoofdzaak op aan een apparaat te vervaardigen waardoor de

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2