Mee in 't kamp ONDERWIJS. RECHTSZAKEN. SPORT. GEMENGD NIEUWS. want daar is 't "Akkertje" daaelijkl de trouwe helper uit den nooa voor elk die geplaagd wordt door hoofd pijn, kiespijn, spierpijn, griep, eni. "AKKERTJES kosten slechts 58 cft. per 12 stuks. Metalen zakdoosje met 3 stuks 20 Ct. (omzetbelasting inbegrepen). zorgen tot behoud harer zelfstandig heid en de crisis waarin de vraag van de uitoefening en handhaving "van het gezag, is geraakt. Maar er is ook de zekerheid, dat, zoolang men zijn post niet verlaat, mei? een roeping heeft van de getrouwe be hartiging, waarvan ook voor de toe komst van de gemeenten, ontzaggelijk veel kan afhangen. Zoekt men, zijn uit gangspunt nemend in die roeping van waken en zorgen, van besturen en van regeeren en het oog gevestigd op <Je lijnen die de ernstige realiteit met schrille duidelijkheid voorteekent en op de lessen, die het leven van eiken dag leert, het pad waarlangs ieder in de afdeelingsvergaderingen eenigen steun en eenige bezieling vinden, voor (te moeilijke taak van iederen dag. Tenslot te, moge het onwaardeerbaar goed dat men tot dusver hadden in Ne derland mogelijk blijven als mannen van uiteenloopende staatkundige en gods dienstige overtuiging en van veelszins tegenover elkaar staande beginselen, in ernstige samenspreking, op den grond slag van ons ordelijk rechtsbestel, bin nen het verband van ons parlementair democratisch staatsverband, in het volle genot dus van onze Grondwettelijke rechten en vrijheden, het goede fe zoe ken voor de gemeenten, die men dient en wier toekomst allen om des Vilks- wille zoozeer ten harte gaat. Wij zijn, bij allen achteruitgang en ver arming, nog een rijk en bijzonder be voorrecht Volk. Deze overtuiging, die diep in aller harten leeft, stimmuleere tot moedig voortarbeiden En de Ver eeniging van Ned. gemeenten zij daarbij die krachtige bondgenoote, die ze nu reeds jaren lang heeft mogen zijn. Spr, besloot met zich te richten tot den heer Jvan Woelderen, die hij welkom heette als burgemeester der gemeente, waarin men vergaderde en als lid van het hoofdbestuur. Met zijn herkiezing als zoodanig, nu kort geleden wenschte spr. hem van nahrte geluk. Spr. deelde mede, dat van den Com missaris der Koningin, van de directie der Vereeniging, van Axel, Oostkapelle en Scherpenisse bericht van verhinde ring was ingekomen. De heer VAN WOELDEREN zeide niet heel der vergadering te kunnen bij wonen, in verband o.a met zijn vertrek naar den Haag voorafgegaan door een vergadering van de Zeeuwsche vereeni ging voor de luchtvaart. Spr. gaf de ver zekering, dat de belangen van Zeeland het hoofdbestuur ten harte gaan. Spr. bracht nog eens dank, aan den heer Fernhout, dat hij zich bereid had ver klaard voorzitter te zijn. Spr. is over tuigd, dat zijn buurman als goed woord voerder, als aangenaam in de omgang, daar op zijn plaats is. De VOORZITTER zeide nog, dat de plannen om de afdeelingsvergadering te doen voorgaan aan de algemeene, niet zijn uitgevoerd, omdat de heer van Lan- schot, burgemeester van den Bosch dan niet kon komen voor een inleiding en nu wel. Hierna was het aan de orde het jaar verslag 1933, dat reeds aan de gemeen ten was toegezonden en waaruit o.a. bleek, dat 71 gemeenten lid zijn. Het '|erslag samengesteld door den secretaris, den heer F, Bisschop, werd goedgekeurd en dit geschiedde ook met de rekening' van den penningmeester, den heer dr. A. J. J. M. Mes, welke re kening aanwijst in ontvang f 424.07 en uitgaaf f 505.04, en alzoo een nadeelig saldo van f 80.97. Tot commiss:e voor nazien der reke ning over 1934 benoemde de vergade ring de gemeenten Stavenisse, Scherpe nisse en Oud-Vossemeer, De vergadering herkoos bij acclamatie tot bestuurslid den heer P. Erasmus, burgemeester van Oostburg, die deze herbenoeming aannam. Vleesch destructor. Thans deelde de VOORZITTER mede, dat hij inzake de kwestie van de vleesch destructor een schrijven van den heer Mes heeft ontvangen, maar liever dezen zelf het woord gaf om een en an der toe te lichten. De heer MES wi'de alleen mededeelen wat geschied is sedert de vorig'e verga dering. Groote vorderingen zijn nog niet gemaakt mede als gevolg van de enorme daling in prijzen van de producten der dcstructoren er- wel van f 19 en voor vet f 17 tot f 9 50 en f 7.50. Het rijk blijft op het siandn mt staan, dat de gemeente deze zaal zelf kunnen betalen. Normaal is dit al~ cr 2 cent per inwoner en 2 cent per ha. wordt gerekend. Ook in andere provincies volgt men dit stelsel. Een tekort was geraamd van 16000 tot 17000 per jaar. Van de be doelde bijdragen is 10.000 te verwach ten. Bij een onderhoud met de betrok ken autoriteiten, vernam men, dat men voorloopig Schouwen en Duiveland er buiten kan houden. De N.C.B. was ge negen Tholen bij Brabant te nemen en naar later bleek ook St. Philipsland. Dit deed de raming der kosten wel dalen tot 14000 of 15000 maar ook de bijdra gen dalen dan tot 8000. Er moet dan nog 6000 of 7000 zijn. Dit zal niet te financieren zijn en men zal van een eigen inrichting moeten afzien en over wegen of men geheel bij den N. C. B. zal aansluiten, dan wel bij Overschie. De N.C.B. is reeds bereid gevonden in Zee land de producten half te bewerken en dan over te nemen. Het is gebleken, dat de regeering bedoelt dat de regeling ab soluut in 1936 in werking moet treden. Daarom zal men in September de kwestie nog eens goed onder de oogen zien. Als Zeeland meer zal moeten be talen, dan zal er hulp moeten komen, trouwens de N.C.B. vroeg bij de opening van zijn destructor reeds ook rijkssteun, dus daar kan men er blijkbaar ook niet komen. De VOORZITTER bracht den heer Mes dank voor zijn uiteenzetting, het hoofdbeltuur zal een nader voorstel uitwerken en in een van den winter te houden vergadering der afdeeling nader bespreken. Rondvraag, De heer mr. VAN TIENHOVEN, bur gemeester van Hoek, herinnerde aan de kwestie van het schoolartsen instituut en vroeg of het plan van 1928 met districts indeelingen nu niet minder zal kunnen kosten. Wellicht is het nog eens nader te bekijken. De heer HAGE, burgemeester van Bruinisse, lid van het afdeelingsbestuur, zeide, dat deze kwestie er voor hem haast een is van persoonlijken aard, om dat hij een zoon heeft, die dokter is maar nog zonder werkkring. Spr. wéés echter op de bekende gevallen van be smetting, waardoor wel niemand meer zal durven beweren, dat het niet noo- dig is om in te grijpen, en voorzorgs maatregelen te nemen. De tweede kwestie is de financieele en daarom meent spr., dat de oplossing moet zijn, dat in iedere plaats de gemeentearts 't ondterzoek der kinderen op zich neemt. Spr. kan niet inzien, dat dit tot verkeer de dingen aanleiding kan zijn en meent, dat het juist goed is, omdat die dokter de families kent en behandelt. Men kan hem niet alleen houden voor dood- schouw en vaccinatie, vooral nog het laatste haast niet meer plaats heeft. Op deze wijze zullen de kosten niet groot behoeven te zijn. De groote plannen, met 4 districten zouden 40.000 kosten en zijn berekend op 25 cent per inwo ner, maar de gemeenten hebben reeds zooveel van die jaarlijksche bijdragen te voldoen. De VOORZITTER zeide, dat er ook bestuursleden zijn, die meer voor afzon derlijke schoolartsen voelen. De heer HAGE uit St. Maartensdijk zegt, dat in die gemeente de zorg reeds plaats heeft als de heer Hage uit Brui nisse voorstelde, dit kost 1 per kind en werkt goed. De VOORZITTER zeide, dat het zeker beter is iets te hebben dan niets, maar het is de vraag of het voor alle deelen der provincie uitvoerbaar zal blijken te zijn. De heeren ZANDEE en jhr. ROëLL, burgemeesters van Kloetinge en Haam stede, doen ook mededeeling van goed werkende stelsels in hunne gemeenten. De heer mr. v. d. VEUR, secretaris van Middelburg, kwam nog eens terug op de scheeve toestanden, die men krijgt door dat de gemeenten eerst zeer laat kennis krijgen van het percentage, dat het rijk haar uitkeert voor steun en werkverschaffing. Dit maakt dat het moeilijk is de begrootingen in evenwicht te krijgen. Men moet nog eens aandrin gen op het geven van voorschotten. Spr. betreurde het dat de heer Van Woelde ren, lid van het hoofdbestuur reeds weg was. Spr. keurde het af dat als de werk loosheid een nationale ramp (feitelijk is zij internationaal) is, dat enkele gemeen ten er niet aan mede betalen, doch wel de anderen, die er toch ook niets aan kunnen doen heel veel. De kosten moet de regeering over alle gemeenten om slaan, dat kan, zooals bij de uitkeering aan de gemeenten berekend worden, en het kon ook met de verdedigingsbelas ting. Het is ook weinig gewenscht, dat een gemeente haar zelfstandigheid in boet en onder curateele der regeering komt, dus onder ambtenaren, met veelal gebrek aan inzicht in plaatselijke toe standen. Gemeenten als Bloemendaal, Wassenaar en Heemstede zijn weinig ge teisterd, maar betalen nu ook niets. De heer HUIZINGA, burgemeester van Ter Neuzen en lid van het bestuur, zegt dat verleden jaar reeds iets ter za ke is toegezegd door de regeering en er ook iets gedaan is. Het is moeilijker het percentage te bepalen voor gemeenten, die behalve steun ook werkverschaffing hebben, dan voor die, welke alleen steun uitkeeren. Het afdeelingsbestuur is ter zake zeker diligent. Meer vrijheid door de plattelandsgemeenten heeft men echter nog niet kunnen bereiken. Er is een contactcommissie, die steeds met 't departement in onderhandeling is, maar die ook niet alles heeft bereikt, wat zij gaarne wilde. Er is werk, maar het is de vraag hoe de menschen bij het werk te krijgen. Men zal een andere methode moeten bedenken, dan men tot nu toe volgde. De heer jhr. mr. STRICK VAN LIN- SCHOTEN, burgemeester van Krabben- dijke, wees er op, dat de oplossing niet voor alle gemeenten gelijk zal kunnen zelf konden helpen en bij het idee van zijn, want Zeeland heeft toch vooral plat telandsgemeenten, die zich veelal zich zelf konden helpen en bij het idee va'n den heer v. d. Veur zouden gaan mede- betalen. De heer v. d. VEUR zeide, dat hij niet alleen voor eigen parochie heeft ge sproken, maar als het is een nationale ramp, dan is het niet billijk, dat een ge meente voordeeliger uit is dan een an dere. De heer HUININK, burgemeester van Veere, zeide, dat men toch ook eens moet denken over plannen uit te voeren voor het f 60 millioen fonds. Dit moet nen toch niet alleen in den Haag uit maken, maar men moet hier plannen ontwerpen en aan den Haag voorleggen. Veere is wel zeer in moeilijkheid. De VOORZITTER vroeg welke plan nen of men te Veere had. De heer HUININK noemde verbete ring van de haven, een weg naar het Veersche Gat, aanleg van een Boule vard op Walcheren. Overleg met den Polder Walcheren over eventueele wer ken. De heer J. ONDERDIJK, wethouder van Middelburg, meende, dat iedere ge meente toch wel den weg weet naar den Haag. Men heeft daar niet de minste te genwerking en juist volkomen mede werking. Aan Middelburg is nog nooit iets beslist afgewezen. De kwestie is nu 't werkfonds. Middelburg heeft wel een groot plan daarvoor, maar provinciaal is op dit gebied nog niets gedaan. Het is goed gereed te zijn. Het bestuur zal goed doen eens na te gaan wat aan de verschillende gemeenten ten goede kan komen. Men moet iets zoeken als werk- object en dan vindt men zeker ook ge hoor bij het bestuur van het werkfonds. Ook de provinciale commissie voor de werkloozenzorg, waarvan men niet al te veel hoort, moet medewerken. Men moet voorkomen, dat de geheele 60.000.000 naar de centra gaat. De heer COOPS, secretaris van Vee re, zegt, dat eene commissie uit de ver eeniging van burgemeesters en secreta rissen, o.a. gewezen heeft in eene con ferentie met den commissaris der Koj ningin op een aanleg van een boulevard langs de Walchersche kust van af Vlis- singen. Dit is tegengesproken op het motief van de schending van het na tuurschoon. Spr. gaf nog enkele wenken, en meende ook dat de werkloozen van alle gemeenten naar de groote werken moeten kunnen komen. De heer HUIZINGA zeide, dat Zee land zeker paraat moet zijn. Spr. heeft eene vergadering geleid, waarin men met plannen kwam, die samen wel twee maal 60 millioen zouden kosten, als indijking van den Braakman, Maar met dit alles komt men niet van de werkloo zen af, dit kan alleen als men ze in de normale bedrijven weer aan het werk kan zetten. De heer TER HAAR burgemeester van Ritthem wees op de mogelijkheid werk te verschaffen door het aanleggen van een waterleiding, waardoor Arne- muiden, N.- en St. Joosland en Ritthem aan het net van de Zuid-Bevelandsche zullen worden aangesloten. De heer dr. MES zeide, dat de Zufd- Bevelandsche niets kan doen tijdens het onderzoek van Ged. Staten inzake het voorzien van de op Walcheren nog niet aangesloten gemeenten, bij welke on derhandelingen ook Vlissingen en Mid delburg betrokken zijn. De heer Mes antwoordde nog op een opmerking uit de vergadering', dat het steunen van landbouwers om zoo te verkrijgen, dat zij meer menschen aan het werk stellen, op moeilijkheden stuit, omdat de betrokken landbouwers dan toch zelf nog 2/3 van de loonen moeten dragen. De VOORZITTER heette nu welkom den burgemeester van 's-Hertogenboscti, mr. F. J. van Lanschot, en zeide, dat het bestuur zeker alles was gehoor is, nader zal overwegen. Men kan wat de meeste onderdeelen betreft niet veel anders doen dan nog eens er op aan dringen. Hierna sloot spr. de morgenvergade ring. Nadat in de nieuwe eetzaal de goed verzorgde lunch was gebruikt, kwam men des middags samen in een der an dere zalen, nml. de zgn. blauwe zaal, die meer dan de groote zaal geschikt is voor het vertoonen van lichtbeelden. Den weg in het landschap. Over dit onderwerp hield nu de heer VAN LANSCHOT een inleiding. Spr zeide, dat op dit gebied Zeeland zeker geen slecht figuur maakt. Spr. komt steeds op weg naar Zeeland onder de bekoring van het gezicht op Veere'" s- grooten toren, en dergelijke monumen ten. Maar alles wordt bedreigd door re clames, benzinepompen, garages enz» Men. moet juist alles doen om iedere streek zijn eigen karakter te doen be waren. Het is bijv. verkeerd stadswonin gen in een dorp of dorpswoningen in een stad te plaatsen. Als men een weg heeft aan te leggen, te beplanten of zoo iets, dan moet men advies vragen aan iemand, die er kijk op heeft. Men kan een goede wegenaanlegger zijn, maar toch geen kij.k hebben op het natuur schoon. Men krijgt nu een groote chaos. Laat. men toch het karakter niet wil len veranderen, dan zal Nederland blij ven wat het is. Men moet ieder gewest in deze laten oordeelen, men weet daar het beste hoe het zijn moet. Het is niel zoo erg als er iets weggaat, als hetgeen er voor in de plaats, komt, maar door deskundigen wordt geplaatst. Als mSfi vraagt een definitie te geven, wat schoonheid is, dan zegt spr. dit niet te kunnen. Maar als iemand zou beweFën dat het Stadhuis van Middelburg of de St. Janskerk te Den Bosch niet mooi zou zijn, dan haalt spr. zijn schouders op. Een boom kan aan een omgeving een heel ander aanzien geven. Spr. komt op tegen lintbebouwing en ook tegen te veel boomen op een weg, dan beter geen of hier en daar een groepje. De Middachterallee is mooi, maar spr. zou niet gaarne zulkeen laan hebben bijv. van Vlissingen naar Den Bosch. Nog komt spr. op tegen pogingen om aardige kronkelende riviertjes te ver vangen door .rechte kanalen, trouwens men graaft te veel kanalen volgens spr. Hierna hebben een groot aantal licht beelden nader .de bedoeling van den inleider ten zeerste verduidelijkt, o.a. bleek hoe goed het kan zijn boomen wat verder van elkaar te plaatsen, maar ook hoe op een bepaalde plaats böö- men het zeer goed doen en slechte uit zichten belemmeren, maar elders Kun nen zij niet gedoogd worden. Het was een zeer belangwekkende reeks. Het zou ons te vervoeren in bij zonderheden af te dalen, maar wij slui ten ons geheel aan bij de woorden van dank door den voorzitter gebracht aan den inleider die bekend staat als iemand, die voor het mooie voelt, getuige zijn werken voor de Raadskelder, maar ook voor de St. Janskerk. In Zeeland weet men ook wat lintbe bouwing zeg'gen wil. Het is zeker goed het schoon te bevorderen en het leelijke te voorkomen. De heer van LANSCHOT vertrouwde dat alle reeds lid zijn van Heemschut, doch wekte nog eens op adviezen van architecten in te roepen. De heer HUIZINGA bracht den voor zitter dank voor zijn leiding, en de VOORZITTER deed dit den heer Bis schop voor zijn voorbereiding der ver gadering die hij daarop sloot Vereeniging voor Voortgezet Nijverheids-Onderwijs. Na gehouden examens slaagden voor het einddiploma Werktuigbouw de heeren: M. Hekhuis te Goes, J. F. Keim te Oost- en West Souburg en C- Brood man te Middelburg en voor het einddi ploma Electro-techniek de heeren: L. Kodde te Domburg en G. J. H. van de Ven te Middelburg en A- P. Wagenvoor de te Middelburg. Als gedelegeerden traden op de hee ren: ir. C. Kapsenberg, J. A. Gijzeis, J. de Wilde, allen te Vlissingen en J. A. Tavenier te Middelburg. De uitreiking van de diploma's vond Dinsdag plaats in tegenwoordigheid van de gedelegeerden op de bovenzaal van het Café Royal" aan de Badhuisstraat te Vlissingen Toelatingsexamen Gymnasium te Middelburg. Na het op 9 en 10 Juli gehouden toe latingsexamen zijn tot de eerste klasse van het Gymnasium te Middelburg toe gelaten 16 aspiranten t.w.: P- J. Alten, W. A. Beelaerts van Blokland, J. van "Beusekom, J. W, A. Bodenhausen, J, H. Bromelow; Suzanna M. Dekker, P. C. Dronkers, H. I. van der Hammen, J, Klarenbeek, C. R. Koch, Herma J. Kuipers; Paula M, van Lijnden, H. J. Merk, Leentje P. van Swigchem, A. O. H. Telleg'en, A. C. Wolters. Tien candidaten werden afge wezen. Toelatingsexamen Handelsschool. Gisteren slaagden voor het toe latingsexamen tot de le klas van de Handelsschool te Middelburg: C. Heystek, A. Lamain, J, Reinders, C. de Steur, F. v, d. Zee, allen te Mid delburg, D. de Bree te Koudelyerke,'P. de Buck te Veere, L J. Vos te Vlissin gen. Afgewezen: 1 candidaat. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 10 Juli werden de volgende personen gedagvaard: F. E. van G., 48 j., venter, Clinge, we gens mishandeling van Rumondus Bra- cke, door hem eenige slagen met de vuist tegen het hoofd toe te brengen, te Clinge op 30 April 1934. Eisch 20 of 10 dagen; uitspraak 15 of 10 dagen. G. M. S., huisvrouw van P. S., zonder beroep, Sas van Gent, wegens mishan deling van Sara Kaan, door haar een slag in het gezicht te geven, te Sas van Gent op 25 Mei 1934. Eisch 10 of 10 dagen; uitspraak 10 of 5 dagen. I. J. J., 32 j., commissionnair, Oost burg, wegens beleediging van Augusti- nus de Witte, te Eecloo op 31 Mei 1934. Eisch en uitspraak 15 of 10 dagen. I, J. van de V„ 25 j„ chauffeur, Bres- kens, wegens mishandeling van Izaak Louws te Breskens op 18 Mei 1934, door hem een slag in het gelaat te geven. Eisch 14 dagen gevangenisstraf voorw. pr. 2 jaar. Uitspraak 15 of 10 dagen. P. J. B., 35 j., garagehouder, Breskens, wegens beleediging van Pieter Johan nes Korthals te Breskens op 29 Mei '34. Eisch 40 of 20 dagen; uitspraak 25 of 10 dagen. C. A. van H., huisvr. van P. H. van C„ 52 j., zonder beroep, Ter Neuzen, we gens vernieling of beschadiging van een haag, toebehoorende aan Cornells Die- leman, te Ter Neuzen op 22 Mei 1934. Deze zaak werd uitgesteld tot 11 Sept. 1934. C. C., 48 j., metselaar, Sluis, wegens beleediging van den kommies der belas tingen Van Hal te Sluis op 11 Juni j.l. toen die ambtenaar daar dienst deed. Eisch en uitspraak 15 of 10 dagen. (Ingez. Med,)> A. A. F., 21 jaar, schipper, C. de V.,. |21 jaar, schipper en J. A. M., 23 jaar, schipper, te Breskens, wegens diefstal,; van een hoeveelheid vleesch, toebehoo rende aan Amalia Nathalia Elegeer, te Sluis op 10 Juli 1934. Eisch ieder 25 of 10 dagen. Uitspr. ieder 20 of 10 dagen. A. van den B., 52 j., zonder beroep, Axel, wegens bedelen in het openbaar, te Axel op 9 Juli 1934. Eisch 3 d. hecht, plus 1 jaar opzending R. W. I. Uitspraak 3 dagen hechtenis plus 1 jaar opzending R. W. I. L. W. B., 23 j., metselaar, zonder vas te woonplaats, gedetineerd, wegens landlooperij te Middelburg in Juni 1934, en wegens het stukgooien van een glas- ,ruit in de woning van H. W. Naezer te Middelburg in Juni 1934. Eisch 1 week hechtenis plus 14 dagen gevang, voorw. pr. 1 jaar; uitspraak id. Postduiven. Zondag, 1 Juli j.l. hield de Postduiven- vereeniging „Zeelandia" te Middel burg' een wedvlucht met oude duiven vanaf Creil (Fr.), afstand 260 km- De duiven werden om 8 uur 10 min. in vrij heid gesteld; de eerste duif bereikte haar hok te 1 uur 27 minuten. De prijzen werden als volgt behaald: le, 7e en 15e prijs P. Pantus; 2e en 8e pr- A. van Loenhout; 3e en 5e pr, J. Poortvliet; 4e en 12e pr. D. M. Klaassen; 6e pr. C. van Belzen; 9e pr. R. Dirven; 10e pr H, v. d. Broek; 11e en 14e pr- W. Adriaansens; 13e pr. J. de Bree. GROOTE BOSCHBRAND. Maan dagmiddag is een hevige brand uitgebro ken in de bosschen langs den weg Hel- den-Kessel. Ofschoon terstond alle mo gelijke Musschingspogingen aangewend werden, kon niet voorkomen worden dat een bos'.hoppervlakte van ongeveer 100 ha. door het vuur vernield werd- Tenge volge van den noordenwind en de groote droogte van het bosch had het vuur zich spoedig over zoo'n oppervlakte uitge breid, dat het blusschingiswerk uiter mate moeilijk was. Ten slotte probeerde men het aanleg gen van legenbranden en hierdoor mocht men er na geruimen tijd in slagen het' vuur te stuiten Ongeveer 100 ha. bosch zijn geheel vernield. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Maandagmorgen had te Zuidwolde op het kruispunt van de wegen naar Hoogeveen en Echten een vrij ernstige autobotsing plaats. Doordat de chauf feur van een vrachtauto het verkeer van rechts niet liet voorgaan, kwam de ze in botsing met een personenauto. De botsing was zoo hevig, dat de vrachtauto eenige meters verder in een sloot terecht kwam, terwijl de personen auto aan de voorzijde geheel werd inge drukt. Van de vier inzittenden sloeg een 12-jarig dochtertje van den heer M. met het hoofd door de achteruit. Het meisje moest met een hoofdwonde naar het ziekenhuis te Hoogeveen worden vervoerd. De overige inzittenden kre- gen allen lichte verwondingen, welke ter plaatse konden worden verbonden. LOON VAN WERLOOZEN GESTO LEN. Uit de werkverschaffingskas te Apeldoorn is ongeveer f 1000 ont vreemd, dat in loonzakjes gereed lag om aan de werkloozen uit te worden be taald. TE VER IN ZEE GEWAAGD. - Zondagmiddag is bij het stille strand na bij Kijkduin een jeugdige baadster, de 18-jarige mej. S. R., te ver in zee af gedreven. Een ag'ent van politie, die ui de omgeving langs het strand surveil leerde, begaf zich zwemmende naar de drenkelinge toe en wist haar na vee moeite op het droge te brengen, doch zij gaf toen geen teeken van leven meer. Gedurende anderhalf uur hebben daarop

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6