Gem. ZEEVAARTSCHOOL KORT ZEEUWSCH NIEUWS. KERKNIEUWS. SPORT. RECHTSZAKEN. BEURSTHERMOMETER van Maandag. LAATSTE BERICHTEN. g r o n i;n;g;e n GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. KEURS- EN WISSELKOERSEN. met internaat. DUITSCHLAND. AMSTERDAM, 9 JuU. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101%—101%. Ned. 33 1000-4 101%—101%. Ned. 34 1000-4 101%—101%. Certificaten-3 92%92%. O. Indië 32 1000-5 100%—100%. O. Indië 26 1000-4% 100%—100%. O. Indië 34 1000-4 100%—100%. Denemarken Oblig. 1926-5 8989%. Duitschl. pndst. 100-7 33%—30%. Engeland 1960-90 4 72%—71%. Zwitserl. oblig. '24-5 99%99%. Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 10099%. Amsterdam 1933-5 101%101%. 's Gravenhag'e 1929-4% 101% Rotterdam 1926-1930-4% 99%—99%. Berlijn 1925-6% 20%—21%. Zeeuws. Hyp. B-5 100%100%. Zeeuws. Hyp. B-4% 101101. Cities Service Cy. P. 1958 5 27%27%. A Amsterd. Bank 98%99. C Rott. Bank ver. 7575. A Twen:sché Bank 75% A Pref Gruyter Zn A. 123% A Pref. Jurgens A 9494. A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 394397. A De Schelde N B. 18% A Ver. Papf. v. Gelder 54%53% C Am. Car Foundry 12%12% C Am. Smelt Ref. 25%25% C Farbenind. I.G. 52%55% C Stand. Brands 12% e. d.— 12% C U. States St. C. 23%—24 C North Am. Cy. 10%10% A Born. Sum. H.M. 123%124% A Linde Teves en Stokv. 61%61% A Ned. Wol Mij. 68 A Singkep Tin M. 8785. A J C. Japan In. 24%- A Rotterj. Licyd 33%33. A S. M. Nederland 33%32%. A Amst. Thee C.M. 57% N00RD-BEVELAND. KORTGENE, Het Crisiscomité heeft in het eerste half jaar van 1933 aan cri sisslachtoffers een bedrag van plm. f 300 uitgekeerd. Er is begonnen met steun aan 2 gezinnen, hetwelk later tot 7 aangroeide. De steunbedragen varl eerden tusschen f 1,50 en f 2,50 per ge zin en per keek. Daarvoor mocht op bons bij ingezetenen brood of kruide nierswaren worden gehaald. Particulieren gaven nog spek, een de ken, broodbons en eieren. KORTGENE. 19 Personen hebben zich voor de Vrijwillige brandweer-vereeni- ging aangemeld. Tot assistent van den Secretaris der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij te Goes is benoemd, de heer C. den En gelse te Zevenbergen. De benoeming van den heer J. van Kempen uit Bergen op Zoom tot Rijks klerk bij de Belastingen te Sluis, is inge trokken, De ai'deeling Biervliet van den Bond voor Staatspensioen zal een auto tocht voor ouden van dagen organisee- ren. Te Sas van Gent bestaan plannen Voor den bouw van een borstelfabriek door een drietal Belgische ondernemers. Dit in verband met de moeilijkheden, welke de borstelnijverheid in België on dervindt. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. D. Michon, cand- hulppr. te Eindhoven heeft bedankt voor het be roep naar Oudelande. Ds. J. Bus te Bergschenhoek heeft het beroep naar Poortvliet aangenomen. Geref. Gem. Op het tweetal te Leiden komt voor ds. J. D. Barth te Borsselen en op het tweetal te Ierseke ds. M. Heikoop te Utrecht, Tweetal te Ierseke: ds. M. Heijkoop te Utrecht en cand. Ligtenberg te Rot' terdam. Vrij Ev. Gem. Benoemd tot hulpprediker te Ensche dé candidaat G. Leendertse te Mid delburg. leerlingen. Van de Ille kl. tot de IVe klasse zijn bevorderd: Elsebet van Blerkom, Addy C. de Feijter, W. F. de Jong, J. A. C. de Jonge, Nel S. J. Koole, W. J. J. Koole, A. H. Kuipers (met taak wiskunde), A. Looten, B. van Riet, A. Teunis, R. C. A. van Voorst Vader, A. A. Winter; niet bevorderd één leerlinge. Van de lie klasse tot de Ille klasse zijn bevorderd: J. G. van der Burgt, E. Dekker, W. A. van der Feltz, Elly Hoor weg, J. C. Janse, G. Th. A. van Lynden, (met taak wiskunde), J. de Meijer, H, A. Portheine, J. Schouten; niet bevorderd zes leerlingen. Van de Ie klasse naar de lie klasse zijn bevorderd: G. J. van der Burgt, Trudie H. J. Kuipers, P. Loeff, A. G. A. Looyen, M. J. Ouborg, C. M. van Voorst Vader, H. F. Veen; niet bevorderd 5 leerlingen. Rijks Hoogere Burgerschool te Vlissingen Voor het eind-examen van de R. H. B. S te Vlissingen, afdeeling A slaag den Zaterdag: E. Visser, C. A. Stout hart, G. A. Rijkeboer, F. H. L. Puijt, L. L. Zietse, L. G. Hesselius, C. W. Rühl en A. M. de Kat. Afgewezen 1 candidaat. In het Pensionaat St. Joseph te Et- ten slaagden de dames A. Koopman van Heinkenszand en C. van Reuth van K a p,e 1 1 e, voor lingerie; Jo Kooman van Goes; M. de Pauw van Hansweert; E. van Reuth van Ka pel 1 e en P. Vermue van Lewe- dorp, voor costumière; A. Huige van Nieuwdorp, voor coupeuse. Allen zijn leerlingen van de Zusterschool te Goes. Aan de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagden voor het examen Handenarbeid de dames: F. C. van Oor schot, S- M. de Reij, J. de Ridder, M. E. Seijmour, M. S. H. Tazelaar, allen te Middelburg; M. R. Quasters, G. S. Sturm, C. H. Smit, A.. N. A. Bakker, A. C. Buijn, E. Dekker, M. A. van Oorschot, allen te Vlissingen; C T. Swart, M van Belois, T. C. Swart, allen te Goes; S J. van Baal, Wemeldin^e: L. S. Sturm, 's-Heer Arendskerke; de heeren: R. van Aken, J- Kruidenier, A. F. van der Pluijm, al len te Middelburg; W A. Ardewijn, J, Gunst, J. W. G. T eeflang. J, G. Smits, H. C. J. Weber. allen te Vlissingen; G. A. J. Spijkers, Koudekerke en J. L. Heerebout, Veere. Promotie Gymnasium. Heden heeft de overgang aan het Gymnasium te Middelburg plaats gehad. Bevorderd werden van klasse Va tot Vla: A. A. Leenhouts, Riets C. Mulder, Bea C. J. van Roon, Jannie E. Roosendaal; niet bevorderd één leer linge; van Vb tot VIb bevorderd: Bep I. Boasson en W. F. van de Hofstede; niet bevorderd één leerling. Van de IVe kl. tot de Ve kl. bevor derd: A. G. Hey, A. J. M. van Lynden, Loutje van Raalte, M. Steenland, P. J. van Swigchem, Corry H. Tonsbeek, Els- ke J, de Waardt; niet bevorderd twee Scheldebeker-ZwemwedstrijtL Voor den Scheldebeker-zwemwed- strijd op Zaterdag a.s- is een groot aan tal inschrijvingen, nml. 33 t.w. 27 heeren en 6 dames. Daar in verband met het safety first 25 zwemsters en zwemmers mogen starten, heeft er selectie plaats gehad, terwijl van de afgevallenen en kelen als reserves voor eventueele niet opkomenden en afkeuringen zijn aange wezen Behalve Engelsche, Belgische en Ne- derlandsche cracks komen de deelne mers (deelneemsters) uit Schiedam, Breskens, Haarlem, 's Gravenhage, Am sterdam, Tiel, Arnhem Tilburg, Middel burg en Vlissingen, Zwemsport. KORTGENE. Nu we weer echte zo mersche dagen beleven, is de zwemsport hier zeer toegenomen- Oud en jong krioelt op het schorre tegenover den steiger De zandaanslibbing daar ter plaatse maakt, dat men zich zonder ge vaar een eind in zee kan begeven. In de haven en in de buurt daarvan waar andere jaren ook veel gezwommen werd, dient men echter weg te blijven. B. en W. waarschuwen n.l. daar niet te zwemmen, want de beruchte vuilnisbelt aan den steigerdam maakt het niet on mogelijk, dat men besmet wordt door de ziekte van Weil, daar in en op den vuil nisbelt nog steeds ratten leven. Voetbal, Vriendschappelijk: Heinkenszand HSV I ASC I 4—3. Z.V.B. Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 14 Juli. Afd. Walcheren. L.V.V.-*-Serooskerke. ArnemuidenOostkapelle. Afd 1. Krabbendijke-Waarde. WemeldingeRilland Bath. Afd. 2. KapeUe 2Kruiningen 2. Wit ZwartHansw Boys 2. Inter ScaldesGoes 4. VOETBALUITSLAGEN. Correspondentie. Officieele voetbaluitslagen behoeven onze correspondenten ons niet te zen den; wij krijgen die langs anderen weg. Uitslagen van onderlinge en vriendschap pelijke wedstrijden, zijn wij bereid op te nemen, indien correspondenten, clubse cretarissen etc. ons deze des Maandags 11" an— A Houth. Allberts 3131. C Baltimore en Ohio 13%13%. A Southern Rlw. 14%14. C Union Pac. Rr. 71% e.d. C Int. Nickel Cy. 15% e.d.15%. Duitschl. 30 1000-5% 35%—34-35. A Koloniale Bnk. 44%43%. A N.I. Hbk. 1000 56—57%. C Ned. H..M. 1000 37%—37. A Alg. Kunstz. U. 37%—37%-%. A v. Berkels Pat. 19%19%. C Calvé-Delft 49%49%. A C. Suiker Mpij. 25%25%. A Ned. Ford A.ML 204%—202. A Philips Gem. B. afg. 213%—216-15% C Unilever 6968%-69. C Anaconda Cop. 98%. C Bethlehem St. 20%—20%-%. C Kennec Copper 13% e.d.13%. C Un. States Leather 54%. A A.N.I.E.M.—N.B. 209%—208 A Kon. Petr. Mpij. 153%—153%-54% C Contin. Oil. C. 11%11% C Shell Union O.C. 55 tijdig doen toekomen. Deze berichten worden niet betaald en uitsluitend op genomen in den vorm: Noorddorpe. V.S.C—B.Z.K.: 3—2. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: W. de W., Goes f 25 b. s. 25 dagen hechtenis; i met een rijwiel of motorrijtuig een weg in verboden richting berijden: J, W., Nieuwerkerk f 1 b. s. 1 d.h.; C. Mi., 's-Heerenhoek f 3 b. s. 3 d.h.; Ma. A. te Middelburg f 1 b. s. 1 d.h; P. C. J. S., Oost en West Souburg; W. F. de J., J. V., Ada. Wa. J-, te Middelburg; en W. F. S. Vlissingen, J. H. D., Koudekerke allen f 2 b. s. 2 d.h.; A. N. J. J. A. F. M., en I. v. D., Middelburg; La. de K., 's- Heer Arendskerke ieder f 0,50 b. s 1. d. h.; P. D., Nieuw en St. Joosland f 1 b. s. 1 we^k tuchtschool; A. D., Koude kerke: teruggave aan ouders in verband met zijn leeftijd; P. B., Oost en West Souburg en A. V., Vlissingen ieder f 2 b. s. 2 d.h.; met een motorrijtuig rijden zonder remmen: J. Z., Wissenkerke; B. K., Wis- senkerke ieder f 5 b. s. 5 d.h.; J. v. L, Wissenkerke f 3'-b. s. 3 d.h.; met een motorrijtuig rijden zonder achterlicht en zonder verlicht nummer met letter: L. M. O., Colijnsplaat f 3 b. s. 3 d.h,; met een motorrijtuig de afgewerkte gassen anders afvoeren dan door een geluiddempende inrichting: I. A. de V., Breskens f 3 b. s. 3 d.h.; met een motorrijtuig rijden met een te groote belasting. C. v. d. M., Alm- kerk f 10 b. s. 10 d.h.; met een motorrijtuig rijden met een lading breeder dan 2.35 m, terwijl de weg een Ilde klase weg is: C. V., We meldinge f 5 b. s. 5 d.h.; met een rijwiel rijden zonder bel: M. D. v. S., Ierseke f 2 b. s. 2 d.h.; met een rijwiel rijden zonder licht: H. D., Arnemuiden f 2 b. s. 2 d.h.; Ca. B., Delft en E. P., Serooskerke ieder f 5 b, 4. 5 d.h.; een rijwielpad buiten noodzaak anders berijden dan met een rijwiel: P. M„ Biezelinge f 5 b. s. 5 d.h.; E. L.1K.Bloe- mendaal f 10 b. s. 10 d.h.; met een rijwiel buiten noodzaak een voor hem aan de linkerzijde van den weg gelegen rijwielpad berijden: J. H. P., 's-Gravenhage f 5 b. s. 5 d.h.; met een motorrijtuig rijden zonder geldig rijbewijs: J. v. L., Wissenkerke f 15 b. s. 15 d.h.; F. L., Middelburg f 3 b. s. 3 d.h.; a. P., Ierseke f 5 b. s. 5 dagen hechtenis; met een rijwiel rijden op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de vrijheid en de veiligheid van het ver keer wordt belemmerd en in gevaar wordt gebracht: J. M. M-, Helmond f 10 b. s. 5 d.h.; openbare dronkenschap: M. de K., Borsselen f 15 b. s. 5 d.h.; J. F. G., Vlis singen gedomicilieerd f 10 b. s. 5 d.h.; idem bij herhaling binnen een jaar: H. N. S., Middelburg f 30 b. s. 10 d.h.; op eenige weiland loopen: C. W. te Neuborg (D.) gedomicilieerd: f 0.50 b. s. 1 d.h.; G. J., Oost en West Souburg berisping; iedm, na gedaan verzet: r, de w., Vlissingen, bekrachtiging van het von nis waartegen verzet (f 15 b. s. 10 d.h/) loopen over een anders grond: W. I*. de B., Middelburg, vrijspraak; P. K., Middelburg f 2 b. s. 2 d.h.; op den openbaren weg kleedingstuk- ken dragen, welke uitdrukking zijn van een staatkundig streven: Ma. Mia. v. d. V., huisvrouw van C. J. R-. Vlissingen, vrijspraak; op den openbaren weg een wapen bij zich hebben: Na gedaan verzet: P. A', W„ Heinkenszand f 5 b. s. 5 d.h., ver beurdverklaring van den inbeslaggeno- men buks; als schipper een rijkskanaal bevaren de niet van de voorgeschreven regle menten voorzien zijn: A. L., gedomici lieerd te Oudewateringen; A. de P., gedomicilieerd te Merxem (B.) beide 2 maal f 2 b. s. 2 d.h. voor iedere boete. C Tide Water Ass. Oil 6%6% A K.N. Stoomb. Mij. 3%—3% A Ned. Scheepv. U. 33%—33% A H.V. Amsterdam 166%167-69 A Java Cult. Mij. 8482 A N.I. Suiker U. 73—73% A Deli Batavia 144%148-46% C Del Mij. 1000 131%—134%-34 A Senembah 131%—134-36 C Chicago Milw. 32% A Amst. Rubb. C. 105104%-05% A Deli-Bat. Rubb. 65—65%-64% A Hessa Rubber 43%42 A Serbadjadi S.R. 56—58%-59% Prolongatie 11 WISSELKOERSEN. 6 Juli. 9 Juli. i Londen 7.44 7.44 «ft** Berlijn 56.45 56.47 Parijs 9.72% 9.73. Brussel 34.46 34.48 Zwitsrland 47.98% 48.00 Kopenhagen 33.25 33.20 mm New-York 1.47% 1.47% Robber Ford Markt Koninkl. Tabak Suiker Philips - Aku Unilever Amerika Schepen Mijnen (Wettig gedeponeerd.) BEGRAFENIS Z.K.H. PRINS HENHRIK De burgemeesters Evenals bij de begrafenis van H. M. de Koningin-Moeder is ook thans weer een plaats beschikbaar gesteld voor de burgemeesters tegenover het paleis Noordeinde (aan de rechterzijde van uit het paleis gezien) op het trottoir, van de bekende kastanjeboom af langs den tuin en het gebouw van de Nederlandsche Bank. Klokluiden in de gemeenten Namens de Regeering hebben de Com missarissen der Koningin in de verschil lende provincies de gemeentebesturen verzocht om op den dag der begrafenis de klokken te doen luiden van 8 tot 9, van 12 tot 13 en van 16 tot 17 uur. In overleg met het hof is besloten, dat de Nieuwe Kerk op Woensdag 11 Juli te drie uur, dus omstreeks een uur na afloop der begrafenisplechtigheid, voor vreemdelingen ter bezichtiging zal worden opengesteld. Echter niet voor Delftenaren. Prins Karei van België, graaf van Vlaanderen zal morgenmiddag om 4 uur in Den Haag aankomen. Prins Karei zal verblijf houden op de Belgische le gatie. HET DéFILé. Ook in den namiddag bleef de stroom van hen die een laatsten blik op de kist wilden slaan, aanhouden. Vele duizen den trokken in de volmaakste orde door de vestibule, waar het groote aantal bloemstukken voortdurend vermeerder de. Af en toe werd de file even onder broken, teneinde aan deputaties welke voorrang hadden, gelegenheid te geven een laatsten groet te brengen. BRESKENS. Zaterdagmiddag ontstond brand in de machinekamer van het vaar tuig van den heer J. alhier. Met een minimax werd de brand door den ge meenteveldwachter gebluscht. Verzeke ring dekt de schade. OPRUIING. Dat de justitie in deze woelige dagen snel en krachtig optreedt, tegen onrus tige elementen bleek heden voor de Haarlemsche politierechter. Er stond nl. een 32-jarige communist uit Krommenie terecht, die zich j 1. Zaterdagavond al daar had schuldig gemaakt aan opruiing'. Hij had pamfletten verspreid, waarin op de bekende communistische wijze te keer werd gegaan tegen steunverlaging en legen het optreden van de politie. Hij wees er de arbeiders op, zich hier tegen te verzetten. In het pamflet kwam o.a. een zinsnede voor die als volgt luid de: „Weigert Uw kinderen naar school toe te zenden", „Organiseert schoolsta kingen". De Officier van Justitie eischte we gens opruiing 6 maanden gevangenis straf. De politierechter veroordeelde den man tot 3 maanden gevangenisstraf en gaf last tot zijn onmiddellijke gevan genneming en tot vernietiging van de in beslag genomen pamfletten. STAKING IN ROTTERDAM. Bestuur O.S.P. gearresteerd. Vanmorgen is in de Haven te Rot terdam een staking uitgebroken wel ke bedoeld is als protest tegen de steun verlaging en het optreden van de poli tie bij relletjes. Deze staking omvat 200 losse arbeiders. Het werk in de haven ondervindt geen noemenswaardige hin der van deze staking. Incidenten kwa men nog voor in verschillende straten aan de Linker Maasoeve.r waar pogin gen in het werk gesteld werden om tot huurstaking te geraken. In verschillende straten werd gewei gerd te betalen; Zaterdag en Zondag zijn hier de exemplaren van de Tribune in beslag genomen. In verband met het colporteeren der Tribune werden eenige mannen aangehouden. De politie is er toe overgegaan om Zondagavond het gehee.le bestuur van de federatie van de O.S.P. te arresteeren. In totaal wer den 10 personen gearresteerd. Dit ge schiedde in verband met het doen ver spreiden van pamfletten van opruien- den aard. Vier van de aangehoudenen zijn naar het Huis van Bewaring over gebracht o.w. de voorzitter van de O S.P. te Rotterdam G. van Oorschot, de andere zes zijn weer in vrijheid gesteld, Stuurm., Mach., Rad- Tel. Inlichtingen cursussen H. J.Bartelings. Directeur school en Internaat. (Ingez. Med.) STOPGEZET. Naar wordt vernomen zullen de zink- witfabrieken te E y s d e n met ingang van 15 Juli worden stop gezet, in ver band met den achteruitgang van den afzet. 450 arbeiders komen hierdoor zonder werk. AARDENBURG. Benoemd tot hulp kommies te Achtmaal (N. Br.) met in gang van 10 Juli, P. v. Galen alhier. BEGRAFENIS VAN EEN SLACHTOFFER. De 26-jarige metaalbewerker G. die Donderdag bij de onlusten te Amster dam door een revolverschot getroffen werd, en aan zijn verwondingen is over leden, werd heden naar zijn laatste rust- plaatst gebracht. De man werd heden middag te Arnhem ter aarde besteld, waartoe het stoffelijk overschot per lijk- auto uit Amsterdam werd overgebracht. In de omgeving van het Wilhelminagast- huis had zich een groote menschenme-' nigte verzameld om bij de uitvaart te genwoordig te zijn. Ook een groote po litiemacht was aanwezig. Er deden zich geen ongeregeldheden voor. DE ZIEKTE VAN WEIL. Nauwe lijks wordt het warm en duiken de men- schen, waar zij water zien, in poel of vaart, of de ziekte van Weil komt hen weer bedreigen. Een Rotterdammer, die onder Wetering had gezwommen, lijdt in ernstige mate aan de ziekte van Weil. MANUFACTURENWINKEL EN BED DENMAGAZIJN UITGEBRAND. Zondagmiddag is in de Kanonstraat te Z u t p h e n, waarin gevestigd is de ma nufacturenwinkel en beddenmagazijnen, annex breiinrichting en woonhuis van den heer Van Sch. brand uitgebroken. De brand woedde zoo hevig dat niets kon worden gered. Het perceel brandde tot den grond toe af. Alles was verze kerd. Ook voor bedrijfsschade. De oor zaak van den brand is onbekend. OPRUIEND RAADSLID. De voor zitter van de R. S, P. te D o r dr e c h t en lid van den gemeenteraad aldaar, de heer Smid, is gearresteerd wegens op ruiing in een pamflet, dat door de R.S.P. was verspreid. Hij is naar het Huis van Bewaring' overgebracht. Verdronken. Te Dirkshorn (N.-H.) vermiste de fa milie G. Vrijdagmiddag het driejarige zoontje Piet, dat bij de sloot had zitten spelen. Na het afdreggen van de sloot werd 's avonds het lijkje van het kind opgehaald. Zondag zijn bij het zwemmen in de Maas bij Maastricht, de 7-jarige D., de 15-jarige W. en de 20-jarige H. verdronken. 1st es nicht wahr? Het D.N.B. pu bliceert de volgende mededeeling: „Een bepaald deel van de buitenlandsche pers benut de gebeurtenissen van 30 Juni en 1 Juli nog steeds tot het opbou wen van reusachtige sensaties. De merk waardigste combinaties worden gefanta seerd. Ofschoon het bekend is, dat het aantal doodgeschoten hoogverraders be neden de vijftig ligt, worden belachelijke getallen uitgebazuind. Zoogenaamde" doodenlijsten worden gepubliceerd, die

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2