B0UWIEN SMID ZEEUWSCHE KOLENMAATSCHAPPIJ AFLOOP VERK00PINGEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. y<m Uw uttslotuGss NUTRICIA VOLLE MELK ENGELAND. RUSLAND. TURKIJE. ROEMENIE. SPANJE. AUSTRALIË. VEREENIGDE STATEN, CANADA. Z. AMERIKA. Geen spreekuur tot nadere aankondiging. Spoedgevallen Tandarts Bonnet. KEIHARD EN SCHITTEREND K. MEERTENS Jr. BEKENDMAKING. De correspondent voegt er bij, dat men in de omgeving van den kanselier, evenmin als in die van Goering zou we ten, wie het bevel tot het neerschieten gegeven heeft. De twee geheimzinnige jongelui zouden onbekend gebleven zijn en gedurende- 24 uur zou de politie in de meening verkeerd hebben, dat het een gewone moord was. Brnning te Lugano. Met betrekking tot de door het departement van bui- tenlandsche zaken afgelegde verklaring, dat het de Engelsche regeering niet be kend is, of de voormalige rijkskanselier dr. Brïiining nog in Engeland verblijft, meldt de „Evening Standarddat dr. Brüming met eenige vrienden naar Lu gano is vertrokken. Hij zal daar zijn vacantie verder doorbrengen en dan naar Duitschland terugkeeren. Ernstig auto-ongeluk. In de nabij heid van den Langenberger Vorspann- berg bij Gera is 'n vrachtauto, die met schoolkinderen onderweg was van Köt- tichau naar 't dal van de Saaie, in volle vaart tegen een boom gereden. De in zittenden van den vrachtwagen werden over den weg geslingerd. Tien kinde ren zijn zwaar gewond, twee hunner bekwamen doodelijke kwetsuren. Het ongeluk is te wijten aan onachtzaam heid van den chauffeur. Von Papen blijft aan. Naar de „Msb." meldt, is het resultaat van de reis van rijkskanselier Hitier naar Neu- deck gew?eest, dat vice-kanselier von Papen niet aftreedt. Hij zal echter een „gezondheidsverlof" krijgen, wijl zijn gezondheid door de jongste gebeurtenis sen zeer geschokt is. In politieke krin gen neemt men aan, dat de vice-kanse lier van dit verlof niet meer in zijn ambt zal terugkeeren. In allen eenvoud, Gistermiddag zijn, jnaar United Press meldt, de stoffelijke resten van den gewezen rijkskanselier von Schleicher en zijn echtgenoote aan den schoot der aarde toevertrouwd- De begrafenis had een onopvallend verloop. In een kleine kapel, die niet ver verwijderd is van de voormalige cadet tenschool, waar sedert Zaterdag min stens twintig gewezen S.A -leiders zijn neergeschoten, vonden de rouwplechtig- heden plaats, die slechts door een zeer kleinen kring van familieleden en vrien den werden bijgewoond. Vanaf de kapel naar het ongeveer tien minuten verder gelegen kerkhof vond geen processie plaats. De resten werden op onopvallen de wijze van de kapel naar de laatste rustplaats overgebracht. Mogelijkheid van naamsverandering. De Pruisische minister van Binnen- landsche Zaken, rijksminister Frick, heeft richtlijnen aangegeven voor de mogelijkheid om familie- en voornamen te wijzigen. Buitenlandsche namen zullen princi pieel niet als familienaam worden toe gestaan. Reden tot naamswijziging mag zijn het feit, dat een naam belachelijk klinkt, aanleiding kan geven tot woord spellingen e.d. Dubbele namen moeten zoo veel mo gelijk worden beperkt, doch zij kunnen worden toegestaan voor hen, die alge- meene familienamen hebben zooals Lange, Mueller, Schwarz, Braun e.d In die gevallen kan de familienaam van de moeder aan dien van den va der worden toegevoegd. Personen van Arische afstamming, die namen dragen, welke Joodsch klin ken, zullen deze namen mogen verande ren. - In het algemeen zullen Joden hun na men niet kunnen wijzigen; dit mag al leen ingeval hun namen op een of an dere wijze aanstoot geven, doch dan kunnen zii slechts in andere Joodsche namen worden gewijzigd. Soldateske discipline, in de kunst. De rijksminister voor propaganda dr. Goebbels heeft te Berlijn op een bij eenkomst van filmproducenten en ac teurs verklaard, dat soldateske discipli ne in de kunst tot uiting moest worden gebracht en dat de Duitsche film duide lijker de idealen van het derde rin- in beeld moet brengen; anders, aldus ce minister, ware het beter, dat in het ge heel geen films gemaakt werden. De Duitsche films moeten den nadruk Teg- gen op het aanzien en de hooge autori teit van den staat. GEEN FRANSCH-ENGELSCHE MILITAIRE ALLIANTIE? 1 erwijl de Engelsche-Amerikaansche besprekingen betreffende vloot-aangele- genheden zijn stop gezet tot na het be zoek van Barthou aan Londen, is Woens dag in officieele kringen groote beroe ring gewekt door de publicatie in de bladen over de afsluiting van een En- gelsch-Fransch militaire alliantie, welkd publicaties volkomen ongegrond wor den genoemd. De autoriteiten vreezen thans, dat Groot-Brittanie tengevolge van deze gepubliceerde geruchten ver der dan ooit verwijderd zal raken van de overeenstemming welke Barthou in Londen wilde trachten tot stand te brengen. Er verluidt dat Barthou had gehoopt, Engeland te kunnen overhalen tot e®n belofte om vliegtuigen ter ver- ded^ng naar Frankrijk te zenden, on middellijk wanneer dit noodig mocht blijken. Thans echter zal Barthou er zich toe kunnen bepalen, Engeland te over tuigen van een overval uit het slechts herbewapend Duitschland en de Engel sche regeering te doordringen van de noodzakelijkheid van een volledig voorï bereid zijn, aangezien Frankrijk er vast van overtuigd is, dat Engeland onver mijdelijk zal worden betrokken in een eventueelen Europeeschen oorlog. Nog geen gouden standaard. Tij dens het debat over de financieele poli tiek, deelde de minister van financiën, Neville Chamberlain mede, dat de voor waarden om tot den gouden standaard terug te keeren nog niet zijn vervuld. Deze voorwaarden zijn: Hooger niveau der goederenprijzen en betere verhou ding tusschen den kostprijs en den vei- koopsprijs, opheffing of vermindering van de internationale handelsbelemme ringen, regeling van de oorlogsschul den en middelen om de schommelingen van den goudprijs te vermijden. (Reuter). De rente op Dawes- en Youngleening wordt betaald. De Engelsche kanse lier van de schatkist heeft Woensdag in het Lagerhuis aangekondigd, dat de on derhandelingen tusschen Duitschland en Engeland hebben bereikt dat Duitsch land de rente op de Young- en Dawes- leeningen voor de komende zes maan den zal betalen. Zooals men weet had Duitschland met ingang van 1 Juli een moratorium op alle leeningen op langen termijn met inbegrip van de Dawes- en Youngleening afgekondigd. Tegen dit moratorium heeft de Engel sche regeering krachtig geprotesteerd. Daarbij dreigde zij met de instelling van een clearing voor 't gaval, dat Duitsch land niet op het genomen besluit terug zou komen. We hebben er al meer op gewezen, dat wanneer deze clearing was afgekon digd, er groote moeilijkheden tusschen beide landen hadden kunnen ontstaan, die vooral voor den handel ernstige ge volgen met zich mede zou hebben ge bracht. Gestikt onder de lading. Te Liver pool is een schip aangekomen uit Bue nos Aires. De lading bestond voorna melijk uit vleesch, huiden en katoen. Toen het schip geladen was waren de luiken gesloten en zij bleven gesloten gedurende den geheelen overtocht. Bij de lossing in Engeland vond men onder de balen katoen twee lijken van ver stekelingen. Uit hun papieren bleek, dat het Polen waren. Het staat °niet vast of de ongelukkige kerels gestikt zijn of van honger omgekomen. Het huis van Lenin wordt gerestau reerd. Men heeft een aanvang ge maakt met de restauratie van het huis van Lenin te Samara. In dit huis leefde de familie van Lenin, de Oelianofs, van 1890 tot 1893. Lenin's zuster, Marie Oe- lianof, heeft een schets afgestaan, waar uit blijkt, hoe het huis was ingericht. Lenin zelf woonde in een klein vertrek dat slechts was gemeubileerd met een ijzeren ledikant, een stoel, een tafel en een krantenlegger. Het drie-nieren-systeem. Volgens een Duitsch blad is thans het geheim ontdekt van de „levenskracht" van wij len den Turkschen Methusalem, Zaro Agha. Men heeft namelijk volgens het blad sectie op het lijk verricht en de voornaamste inwendige organen aan 'n onderzoek onderworpen. Daarbij deed zich voor de heeren medici een buiten gewone verrassing voor. Het bleek na melijk, dat de Turk niet, als ieder ge woon sterveling twee, maar liefst drie nieren Bad. Zijn lange levensduur zou aan deze abnormaliteit zijn toe te schrijven. Men kan nu, na deze nieuwe „ontdek king" naast allerlei proefnemingen met inplantingen van apenklieren dito ex perimenten verwachten met inplanta- ties van allerlei slag nieren, zoo voegt de „Msb." er aan toe. Ook de officieele en niet-officieele kwakzalvers zullen nu nog meer dan vroeger met nierpillen en alles, wat der nieren werking bevorderen kan, gaan opereeren. Want gezonde nieren beteekent lan gen levensduur, zoo wordt er natuurlijk geredeneerd, Dei ministerraad heeft besloten tot onmiddellijke ontbinding van alle Duitsch Nationaal Socialistische organi saties in Roemenië en tot een verbod van alle politieke uniformen. Een Köpenickiade in Barcelona. Een 24-jarig student te Barcelona heeft Zaterdag met behulp van de politie een banklooper beroofd van 38 duizend pe seta's. De jonge man vervoegde zich bij twee agenten in uniform, die voor een van de voornaamste banken op post stonden en deelde hun mede, dat hij agent van de geheime politie was. Hij droeg den beiden i mannen op een man te arresteeren, die spoedig naar buiten kwam met het genoemde bedrag bij zich, dat hij volgens den student op frau duleuze wijze in zijn bezit had gekregen. De politie-agenten voldeden aan dit be vel, namen het geld in beslag en over handigden dit aan den veronderstelden detective. Met den arrestant begaven zij zich daarop naar het hoofdbureau van politie, waar de student op .slinksche wijze plotseling wist te verdwijnen. De jongeman heeft intusschen niet veel ge noegens beleefd van zijn listige daad, daar de politie hem den volgenden dag reeds op het spoor was en hem achter slot en grendel wist te zetten. Postdiefstallen. Reeds sedert lan ger dan een jaar waren er diefstallen bij de post aangegeven. Het onderzoek had geen resultaat, daar de brieven en pakketten werden bezorgd met zegels, die schijnbaar ongeschonden waren, het geen de postautoriteiten in staat stelde, alle verantwoordelijkheid af te wijzen. Alleen in Andalusië zijn meer dan hon derd aangeteekende brieven gestolen, die gemiddeld een waarde van ongeveer 24.000 vertegenwoordigden. Het eerste aanknoopingspunt vond de politie door de arrestatie van twee vrou wen, die bij de Bank van Spanje ver scheidene banknoten van 1000 Peseta hadden gewisseld, die waren gestolen uit een brief, verzonden door een Ame rikaansche Bank te Madrid. De echtgenoot van een dezer vrouwen was postambtenaar. De politie greep thans in en arresteerde den man en zijn twee medeplichtigen te Irun in een post- wagon. Nog steeds slavenhandel. De Ka tholieke Missionaris Pater Gsell uit N. Australië maakt melding van een geval, waaruit blijkt, dat de salvenhandel in deze streken nog niet uitgeroeid is. De Inlandsche meisjes worden voor gemid deld 15 aan Japansche parelvisschers verkocht. De slavinnen zijn hoogstens 12 tot 15 jaar oud. Toen genoemden Pater geruchten over dezen menschenhandel ter oore kwamen, kocht hij op één dag niet minder dan 124 inlandsche meisjes op, om hen voor een vreeselijke toe komst te bewaren. In deze Missiestatie deed zich nog een hoogst interessant incident voor. Een vrouwelijke kweekelinge der Missie was door een jongeman geschaakt en als diens vrouw in het kamp van den stam overgebracht. Door een slimme vlucht kon het meisje zich echter nog redden en ondanks een gapende speerwonde, 't Missiehuis bereiken. Den volgenden dag was de heele stam in oorlogstenue voor den Missiepost verschenen en eischte de uitlevering van het meisje. Pater Gsell liet den hoofdman en den jongeman bij zich komen, gaf hun bes sensap en tabak, benevens eenige pon den meel. Hierna liet de jongeman zijn vermeende rechten op het meisje varen. Enkele dagen later verscheen de stam weer voor het Missiehuis en bood den Pater verscheidene jonge meisjes aan in ruil voor bessensap, tabak en meel. Onafhankelijkheidsdag. De groote verkeersdrukte die het gevolg was van den Onafhankelijksheidsdag, heeft in geheel Amerika tal van slachtoffers ge maakt. Zoover men thans kan nagaan zijn minstens eenige duizenden personen min of :meer zwaar 'gewond naar de verschillende ziekenhuizen overge bracht. Minstens '42 personen ihebben het leven gelaten, waaronder 11 perso nen door verdrinking zijn omgekomen, rijf die bij een vliegtuig-ong'eluk den dood vonden en een knaap die> bij het afsteken van vuurwerk doodelijk werd gewond. Gruwelijk ongeluk. In een der straten van de stad Saint Ansger is Woensdag een vliegtuig neergestort, dat onmiddellijk in brand vloog. Hon derden personen snelden toe om de in zittenden te hulp te komen. De vlam men hielden hen echter op een afstand De vijf inzittenden van het vliegtuig verbrandden jammerlijk. Stakingsonlusten. Woensdag is de nationale garde van Californië bevolen zich gereed te houden in verband met eventueel© onlusten tengevolge van de staking der havenarbeiders. Woensdag is het tot ongeregeldheden gekomen tusschen de politie en de stakers. Indianen ter dood veroordeeld. Drie Indianen, broers, die er van verdacht worden, den Canadeeschen politie-agent Frank Gisborne met een stuk hout in het Indiaansche reservaat te Merritt te heb ben doodgeslagen, zijn door 't gerechts hof te Vernon veroordeeld tot den dood door ophanging. Een vierde broer, die ook van dezen moord wordt verdacht, is sedert stok doof geworden en daar hij ook niet kan lezen, was het onmogelijk, hem aan het verstand te brengen dat hij beschuldigd werd Het is nog niet zeker, wat men met hem zal" aanvangen. In West-Canada heeft de behandeling dezer zaak veel beroering gewekt en an dere Indianen hadden duizenden dollars voor de verdediging bijeen gebracht. Met Gisborne is de politieambtenaar Percy Carr naar het Indiaansche reser vaat gegaan. Zij hadden opdracht een onderzoek in te stellen naar een sluip moord, waarbij de doove Indiaan zou zijn betrokken geweest. Ook Carr is ver moedelijk door de Indianen vermoord. Bij den ingang van het reservaat wa ren haren en een deel van een scalp met bloedspatten gevonden, terwijl de auto, waarmede de ambtenaren waren gekomen, verlaten werd gevonden. Gis- borne's lijk werd een paar dagen later 1 opgehaald uit de Nicola, maar van Carr ontbreekt nog steeds elk spoor. De vroegere commandant van de Cubaansche Vloot, Salvador Villoch, is Woensdag in arrest gesteld, beschuldigd de bemanning van den kruiser „Cuba"" te Antilla te hebben opgeruid tot de korte revolutie van 23 Juni jl. Dinsdag werd te Goes door no taris Jonkers publiek verkocht: 1. Een woonhuis met het erfpachthrjecht van den grond aan de Laurus Pieter van de Spiegelstraat, groot 1 a 70 ca. Kooper S. van Strien te Goes voor 2940; 2. Een woonhuis met erf en tuin aan den Oostsingel, groot 2 a 45 ca. Kooper Th. de Bart te Goes voor 2470. Notaris J. C. Paap heeft Woens dag in het openbaar verkocht Huizen en Erven te Vlissingen: 1. Het Winkelhuis en Erf met afzon derlijke bovenwoning aan de Walstraat no. 3, groot 58 centiaren. Kooper J. L. v. d. Harst qq f 5960. 2. Het Huis en Erf aan de Coosje Bus- kenstraat no. 60, groot 64 centiaren. Kooper R. J. Burgmeijer qq f 3500. 3. Het Huis en Erf aan de Schermin- kelstraat no. 31, groot 93 centiaren. Kooper C. Burgers 2100. 4. Het Huis en Erf aan de Pluimstraat no. 4, groot 78 centiaren. Kooper AL A. de Bruin f 3100. Notaris Van Dissel heeft Woens dag te Kloetinge verkocht, ten ver zoeke van de erven A. de Bart een woonhuis met schuur en erf met het erf- pachtsrecht van den grond waarop het staat en die er bij behoort tot 31 Dec. 2024 onder Kloetinge a, d. Tervaten- schen weg groot 7 a 45 ca Koopers hiervan werden P. W. Bliek en J. Reyn- hout beiden te Goes voor 1800. De verbouw van het heerenhuis tot gemeentehuis te Biervliet is gegund aan de laagste inschrijvers: W. Schille- man en E. v. d, Waeter, behoudens goedkeuring van Ged. Staten van Zee land. 1518; Frambozen 1739; Roode Bes sen 911; Witte Bessen 6—7; Kruisbes sen 26; Aardbeien 1120; Dubb. prin sessen zonder draad 2132; Snijboonen 1833; Gele Boontjes 1519; Doperw ten 35; Postelein 23, alles per kg.; Aardappelen 44.30, per 100 kg'.; Bloemkool 46; Savoyekool 34; Kom kommers 23, alles per stuk. Bmcveiling 4 30 uur n.m. Jucunda 19.1019.90; Mad. Moutöt zonder dop 16.20. Middelburg, 5 Juli Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering): Boter f 0.80. Kipeieren f 2. Poelje f 1.50. Eendeieren f 2.25- Ganseieren f8.® Kalkoeneieren f 4.50. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0 79. Kipeieren f 1.90. Eendeieren f 2, Ganseieren f 1. Kalkoeneieren f 4. Particuliere prijs: Boter f 0.87 y2. Kipeieren f 3. Eendeieren f 3,25. Belasting inbegrepen. Middelburg, 5 Juli. Op de eier- veiling waren 31.000 eieren aangevoerd. Kipeieren 5052 kg f 1.49; )5254 kg f 1,60; 54—56 kg f 1.77; 56—58 kg f 1.80—1;83; 58—60 kg f 1.93—1.96; 60—62 kg f 2.11—2.16; 62—64 kg f 2.14 —2.17; 64—66 kg f 2.39. Bruine. 58—60 kg f 2.'07; 60—62 kg f 2.20—2.24. Eendeieren f 1.90;. ganseieren f 3; kalkoeneieren f 3.44; poelepetaateieren f 2.50. Middelburg, 5 Juli. Exportveiling: zwarte bessen f) 8.8010.20, groote aard appelen 4.10 beide per 100 kg; roode bessen 26, witte bessen 5, aardbeien 812, frambozen 14, alles per kg; kleine veiling: aardbeien 515, witte bessen 611, roode bessen 615, frambozen 1030, zwarte bessen 12, kruisbessen 25, tomaten 618, black alicant 46 49, frankenthaler 3954, gele kruisbes sen 12, zwarte bessen 17, kersen 2124, alles per kg; netmeloenen 1427, per ziken 3—4 ct., beide per stuk. Kapelle, 4 Juli. Veilingsvereeni- ging Kapelle-Biezelinge en Omgeving. Blocveiling 1 uur n.m. Mad. Moutót 11.30—11.50. Groote Veiling: Zwarte Bessen 10.10 10 50; Roode Bessen 79, per 100 kg. Kleine Veiling: Meikersen 1322; Hollanders 1622; Morellen 1115; Klerken 1423; Volgers 1320; Lim burgers 1720; Bruine Blanche 915; Roode Blanche 1013; Markiezen 15 22; Zwarte Kersen 1618; Suikerkersen 1315; Porseleinkersen 1214; Vroege van Werden 20; Vleeschkersen 1618; Witte Vleeschkersen 1617; Krieken Ondertrouwd; WIM J. LE GRANSE en ALI BREIJER. Middelburg, Veersche Singel T 225, 5 Juli 1934. Vlissingen, Kolvenierstraat 28, Huwelijksvoltrekking 27 Juli a.s. TANDARTS TE GOES. 5 cent: 2 melkreepen. 2 groote appelen of peren (lekker frisch). 1 5 ct. per half pond: Gebrande Cura^aotjes. Chocolade hagel. 10 cent per 1£ ons: Choc. Marietje, Ijswafels, Huis h ou dd rops, Monte Carlo's, Pinda rotsjes. 10 cent per ons: Okkernootbonbons, Aardbeien. 25 cent: 2 ons Scala's (choc, pastille met gebrande amandel), ons kersenbonbons. V VlrUTi W v V V 'n groote ronde cake 20 c Het zwarte goud ligt bij hoopen te schitteren in de kolenbergplaat sen der Middelburg Telefoon 172. N.B. Vraagt monsters onzer Wales- Anthraciet tegen Zomerprijzen. U weet f ZOO VAN DE KOE kunt U als wijn bewaren. Is dat geen uitkomst! Neemt U voor Zondag wat in huis. Per groote flesch 14 cent. Middelburg. I Echtpaar zoekt voor Juli of Augustus of beide maanden GEM. ZIT- EN SLAAPKAMER, omgeving Oostkapelle of Domburg. Brieven M 1792, Bur. v. d. Blad. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend: 1. dat de gewone weekmarkt op Donderdag 2 Augustus 1934 zal worden gehouden op de Balans, de Groenmarkt en de Abdij; 2. op dien dag de Groenmarkt en de Kapoenstraat voor alle rij- verkeer zullen zijn afgesloten. Middelburg, 3 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, M. H. BOASSON, lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3