RECHTSZAKEN. GEMENGD NIEUWS. LEGER EN VLOOT. AFLOOP AANDESTEDINGEN. DUITENLAND. De ex-Kroonprins verbannen? DUITSCHLAND. OOSTENRIJK. BULGARIJE. VEREENIGDE STATEN. Z. AMERIKA, JAPAN. .1- taStfgs?- -■ vvaa3WLiami met een nu nog wereldbekenden fcie schen Den inzet: de ramp van de „Berlin", 22 Februari 1907 strandde tij f] een zwaren storm het stoomschip 1 j. iin" een der Harwich-booten L den verraderlijken pier aan den.® van Holland Er waren 144 mi' aan boord en 129 daarvan iietej ze scheepsramp het leven. Vargn baajt sagiers werden 10 man gere"/ h'et be der bemanning. ldal'wordt ont- Prins Hendrik heeit aandeel in deze reddin^ART bepleitte aanvang af woonde hij bet voorstei, bij, niet op een beschu boord van loodskotte waarmede de Prins z; bericht ontvangen in ;ee waagde. van Z. K. H, Prins „Het Volk" van van en van de d< ER verhief zich van de schrijven: is de andere aanwezi- menschenwee idedeeling van het over- schap", feit is :gde daaraan toe woorden bode" hierp'^ng en sprak de bede uit, jarige Pr Koningin en H. K. H. Prin- komst, 7 a door God in dit verlies mo- door zij en gesterkt en Zij voor verdere moed'gespaard mogen blijven. vftp-;rna is de vergadering geschorst tot nadere bijeenroeping. Arr. rechtbank te Middelburg. Zitting van 3 Juli 1934. Diefstal van vee uit de weide. In de morgen va.n 21 April 1.1. werd door een toezichthouder van den land bouwer Acda te Nisse mededeeling aan laatstgenoemde gedaan dat uit een wel de onder de gemeente 's-Heer Abtsker- ke gelegen, een vijftal runderen waren ontvreemd. De politie werd onmiddel lijk met een en ander in kennis gesteld waar de burgemeester per radio de diefstal liet bekend maken. In den loop van den dag kwam er van de Marechaussee te Raamsdonk een bericht, dat bij een door hen gehouden controle een vrachtauto was aangetrof fen waarin een vijftal runderen waren geladen en waarvan de bestuurder hac medegedeeld dat de dieren uit Zeeland afkomstig waren en bestemd zouden zijn voor de veemarkt te Utrecht. Het ver der ingesteld onderzoek wees uit dat inmiddels de dieren in Utrecht waren verkocht op de markt. Een door de politie ondernomen autotocht had tot resultaat dat de dieren do.or den eige naar werden herkend. De koeien bleken verkocht te zijn door den landbouwer Avontuur te Made, terwijl zekere V. te Oosterhout het geld zou hebben ontvan- gen. Men vond in dezen aanleiding om 'n drietal te arresteeren en ter beschik king van de Justitie te stellen. Eenige dagen later werd de landbouwer A. we derom in vrijheid gesteld, terwijl thans als verdacht van diefstal van een vijftal stuks runderen uit een weide in den nacht van 20 op 21 April 1.1. terecht stonden Hf. J. V„ 33 jaar, veesnijder te Oosterhout en L. K. 36 jaar wonende te Ovezande, beiden in voorarrest. Verdachte V. werd rechtskundig bij gestaan door mr. A. H. Kuipers, terwijl verdachte K. werd bijgestaan door mr. P. C. Adriaanse, beiden advocaat te Middelburg. De get. Acda, eigenaar der koeien, verklaarde aangaande de vermissing. Er waren duidelijk sporen van een auto .in de omgeving van de weide waar te nemen. Deze get. verklaarde dat 't wel eens gebeurd is, dat als ze vee kochten dit daags tevoren werd weggehaald voor de markt, doch nooit 's nachts. De get. Ginneken, metselaar te Oos terhout, verklaarde met verdachte V. meegereden te zijn naar Goes en daar in een café terecht te zijn gekomen. Verd. is eenigen tijd weg geweest en kwam later terug met verdachte K. Zij spraken over paarden. Dienzelfden avond zijn ze wederom teruggereden naar Etten. Op 20 April kreeg get. een briefje van verdachte V. of hij wederom meeging naar Goes. Get. heeft dit gedaan en is mede het land ingereden totdat zij bij een weiland kwamen, het hek open heb ben gemaakt en een vijftal stuks vee hebben opgeladen. Hierbij was ook ver dachte K. Tusschen beiden werd gespro ken over een bedrag van 1200. K. zei de tegen V. „geluk met je vee" terwijl verdachte V. tegen K. zeide „zegen met je centen". Get. heeft het geld hooren rammelen. Daarna is get. met verdachte V. en de chauffeur weggereden terwijl K. op zijn rijwiel is weggereden. Zij zijn toen doorgereden naar Breda alwaar get. is uitgestapt. V. zeide, we gaan naar Made naar de markt. Op een vraag van den President zegt verdachte K. in het geheel niet op de plaatsen zooals get. zegt te zijn geweest Verdachte V. had tot get. gezegd dat hij mogelijk wel werk voor hem kon vinden in Zeeland, daarom was get meegegaan. De chauffeur Dame uit Made is op last van zijn patroon naar Goes gegaan om vee te halen. Hij zou verdachte V. in een café te Goes ontmoeten. Aldaar waren beide verdachten. Beiden zijn op gestapt en de fiets van K. is op de auto geladen. Later is verdachte K. uitge stapt en is per rijwiel verder gereden. Get. heeft het vee nog helpen vangen in de weide en mede opgeladen. Toen zij 5 stuks hadden geladen, zeide verdach te V, het is thans genoeg, de volgende week haal ik de rest. Get. is toen naar Made gereden alwaar zekere Avontuur stond te wachten. Verdachte K. door den President on dervraagd, zegt van niets te weten en is er niet bijgeweest. Hij zegt eerlijk voor den dag te komen. Wel heeft hij een paar dagen met verdachte V., in een auto rond gereden om paarden te koo- pen. Verdachte V, zegt eenige dagen voor den 20 April met verdachte K. de zaak besproken te hebben. Hij heeft de runderen van K. gekocht voor een be drag van 1160. K. had hem nog ge zegd, het zijn beesten van zekere Goen- se. Een en ander wordt door verdachte K. ontkend terwijl hij er nog aan toe voegt, het vee in de weide van Acda niet te hebben gekocht en bovendien die weide niet eens weet te liggen. De Officier van Justitie requisitoir nemende, is van meening dat het vast staat dat de koeien van Acda waren. Spr. vraagt zich af, zijn deze twee ver dachten de mannen die ze hebben weg gehaald, De getuigen hebben het allen onder eede verklaard. De Officier ge looft dat het wegnemen der beesten zooals verdachte V. dat zegt, te goeder trouw was, onwaar is. Samen hebben ze verschillende weilanden afgeloopen om te zien waar ze hun slag konden slaan. De verdachte V. zegt: ik heb het geld betaald hetgeen1 door 2 get. is be vestigd. Dit is wel juist, deze 2 verdach ten trekken er op uit om beesten te stelen en derhalve moeten beiden daar geld aan verdienen. Het is logisch dat, voordat men uit elkaar gaat, afrekent. Volgens de Officier hebben beiden zich schuldig gemaakt aan diefstal van vee uit een weide. Het feit bewezen achten de, eischte hij voor ieder hunner 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger van verdachte V. is van meening dat deze zaak een zeer eigenaardig aspect heeft Volgens plei ter zal verdachte nooit of nimmer kun nen worden veroordeeld en zal Vrij spraak moeten volgen. Verdachte ont kent geen enkel materieel feit, spr. heeft nog nimmer zoo'n cliënt gehad, hij geeft alles toe, behalve de wederrechte lijke toeëigening, en daar gaat het om. Pleiter vindt de handelwijze van ver dachte K. wel vreemd. Verdachte kocht van K. Hij had de week voordien paar den gekocht door tusschenkomst vjan K. Iedereen is het eens met verdachte V- behalve K, en het O. M. Volgens pleiter wil het O. M. in deze zaak de bewijslast van zich afwerpen. Volgens den Officier heeft V. niets aan nemelijk gemaakt dat hij te goeder trouw is. Verdachte heeft evenwel alles aan justitie en politie medegedeeld, en is er volgens verdediger geen spdake van bewijs dat V. zich zou hebben schuldig gemaakt aan diefstal. V. is 'n arm man doch de gelden werden hem voorgeschoten door den landbouwer A. een welgesteld landbouwer. Pleiter verzoekt de Rechtbank ver dachte V- onmiddellijk in vrijheid te stellen, wat, nadat de Rechtbank in Raadkamer was geweest, geschiedde. De verdediger van verdachte K. is van meening dat de zaak van zijn cliënt een heel ander aspect heeft. Deze ontkent alles. PI, vraagt zich af, is hier maar een verdachte schuldig, of gaan beiden vrij uit. Wanneer de Rechtbank verdachte K. mocht straffen dan verzoekt pl. de Rechtbank wel in overweging te willen nemen dat deze zaak is eene waarover een waas van geheimzinnigheid hangt. H. C„ 30 j., koopman in fruit, Middel burg, werd ten laste gelegd dat hij op 30 Mei te Middelburg heeft weggeno men een geldsbedrag van 450, toebe- hoorende aan J. Coppoolse. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Dieleman Jr. vroeg een voor waardelijke straf op te leggen. Verdach te zal het gestolene terugbetalen. lo. H. H. R„ 20 jaar, stuurman, Krui- ningen, en 2o. J. B. H„ 20 jaar, matroos, zonder vaste woonplaats, werden be klaagd, dat zij van 5 op 6 Mei te zamen en in vereeniging hebben weggenomen uit een kiosk 13 tijdschriften, 2 blikjes sigaren, 2 pakjes sigaretten en nog ver schillende goederen, toebehoorende aan F. J. L. van der Peijl, waarbij de ver dachten zich den toegang tot de kiosk hebben verschaft door een ruit uit te snijden en naar binnen te klimmen. Verdachten waren niet verschenen. Eisch: ieder 1 maand gevangenisstraf. Th. B., 23 jaar, koopman, 's-Graven hage, werd ten laste gelegd dat hij in het laatst van Augustus 1933 te Wissen- kerke door listige kunstgrepen en een samenweefsel van verdichtselen L. Maas en J. Boot heeft bewogen een bril van hem te koopen en daarvoor 5.50 aan hem af te geven. Verdachte deelde o.a mede, dat hij in brillen handelde voor dokter Recordon in Den Haag; dat deze de grootste brillenhandelaar in Neder land was en dat de oogen genezen zou den zijn als men 2 jaar een bril zou drn- gen. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf voorw., 1 jaar proeftijd, met bijzondere voorwaarden en 15 of 10 d. h. Mr. P. C. Adriaanse pleitte voor het opleggen van een voorwaardelijke straf zonder geldboete. Politierechter te Middelburg. jpreBA^epap uauosrad apuafijoA ap uaiEM pepsuiQ uea ?ui^iz ap uj J. H., 33 jaar, werkman, St. Philips- land, wegens diefstal van een rijwiel, toebehoorende aan Abraham de Graat, te Noordgouwe, op 21 Mei 1934. I Eisch 2 mnd. gevang. Uitspraak 2 mud. gev. straf voorw., proeftijd 3 jaar en f 20 of 10 d. h. j Ma. Ca. d. C., 30 j., huishoudster, Vlis- singen, wegens mishandeling van Maria van der Rhijt te Vlissingen, op 22 Mei j.i. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. J. M„ 57 j„ koopman, Middelburg, we gens diefstal van een lam, toebehooren de aan Cornelis Ringelberg te N. en St. Joosland, op 1 Juni 1934. Eisch 14 d. gev. straf. Uitspraak 25 of 10 d. h. F. S., 22 j„ stuurman, Hansweert, we gens mishandeling van den Ambtenaar der Belastingen Holtkamp, die een pak had in beslag genomen op grond van vermoedelijk overtreding der Belasting wetten, te Kruiningen op 17 Mei j.l. Eisch 25 of 10 d. h. Uitspraak 20 of 10 d. h. A. S. de V., 18 j„ koopman, zonder vaste woonplaats, wegens diefstal van een rijwielbelastingplaatje, toebehooren de aan P. Verseput te Duivendijke, óp 9 Mei 1934. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uit spraak 14 d. gev, straf. J. J. H„ 50 j„ koopman, Rotterdam, wegens opzettelijke vernieling van een glasruit in het arrestantenlokaal te Zie- rikzee op 21 Mei 1934. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. Ca. L„ huisvrouw van J. J. v. d. M., 40 j„ zonder beroep, Wissenkerke, we gens beleediging van Maria Barentse te Wissenkerke. Eisch en uitspraak 15 of 10 d. h. L. D„ 21 j„ landbouwersknecht, Zou- telande, wegens beleediging van den ge meenteveldwachter Munter te Melis- kerke op 22 Mei j.l., toen deze surveil leerde. Deze zaak werd uitgesteld. C. C„ 60 j., landbouwer, Middelburg, wegens een lam, tot welks onderhoud hij verplicht is, niet het noodige levens onderhoud verschaffen te Vrouwenpol der op 1 en 2 Juni j.l. Eisch 14 d. gev. straf. Uitspraak f 15 of 5 d. h. H. M. S„ 35 j„ werkman, Middelburg, wegens wederspanningheid tegen de ge- meente-politie te Middelburg p 28 Mei. Eisch en uitspraak 14 d. gev. straf. A. P. H„ 73 j„ zonder beroep, Middel burg, wegens mishandeling van B. A. Willemse te Oostkapelle op 16 Mei j.l. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. ONGEREGELDHEDEN TE ENSCHE DE. In verband met de propaganda voor een N. S. B.-vergadering, is het Maandagavond en Dinsdagnacht te En schede, tot vrij ernstige ongeregeld heden gekomen. Te Glanerbrug heeft na afloop van een vergade ring is door middel van strooibiljetten in geheel Enschede propaganda ge maakt. In verband daarmee is het gis teravond en vannacht tot vrij ernstige ongeregeldheden gekomen. Te Glaner brug heeft na afloop van een vergade ring der O. S. P. een overval plaats ge had op een aantal 'N. S. B.-colporteurs. Een man en zijn vrouw werden zoo ern stig mishandeld, dat zij zich onder ge neeskundige behandeling moesten stel len. Een andere colporteur is zoo ern stig toegetakeld dat hem drie ribben ge kneusd werden. Verder had op den Goorweg een vechtpartij plaats, waarbij eenige N. S. B.-colporteurs werden mishandeld. Er hebben eenige arrestaties plaats gehad. VAN ZIJN RIJWIEL DOODGEVAL LEN. De 48-jarige huisschilder K. K. uit E z i n g e (Gr.) kwam dezer dagen met zijn rijwiel dusdanig te vallen, dat hij met een ernstige hoofdwonde per auto naar huis moest worden ver voerd. De man is kort daarna aan de ge volgen overleden. DOODGEREDEN. Dezer dagen kwam de 17-jarige wielrijder T. achter een vrachtauto, welke hij vasthield, de Wijkerlaan te Voorburg uitrijden. Op hetzelfde oogenblik passeerde een auto, die den wielrijder greep en tegen den grond smakte. De jongen, die een schedelbreuk bekwam en hevig bloed de, bleef bewusteloos liggen.. Naar St. Antoniushove overgebracht, is hij nog denzelfden nacht, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, daar overleden, TEGEN GEMENGD ZONNEBADEN. Vorig jaar is te Edam een strand bad gesticht op een terrein aan den oever van het IJselmeer. Op dat strand bad worden ook gemengde baden en ge mengde zonnebaden toegelaten. De R.K. Raadsfractie van Edam, wel ke de meerderheid heeft, heeft bij den raad thans een voorstel ingediend om de gemengde zonebaden te verbieden. NOODLOTTIGE DRIFT. De 21- jarige G- E. te Vrie. zenveen heeft na een woordenwisseling over het wei den van koe, met een revolver een schot gelost op zijn 60-jarigen buurman, den landbouwer R. Jansen. J. werd onder het oog getroffen en moest onmiddellijk naar het ziekenhuis te Almelo worden overgebracht. Operatief ingrijpen was noodzakelijk. De toestand na de opera tie was naar omstandigheden betrekke lijk goed. De dader heeft een bekentenis afge legd en is ter beschikking van de justi tie gesteld. Hij is in het huis van bewa ring ingesloten MOTOR-ACROBAAT VERONGE LUKT, Op de Larensche kermis l^yam Maandagmiddag de motor-acrobaat capt. Walker in den nok van den „steilwand" der kermistent, met een vaart van on geveer 80 km. te vallen, doordat een band sprong. Motor en berijder stortten omlaag. W. kwam op het hoofd terecht en werd zwaar gewond opgenomen EEN JEUGDHERBERG IN SPOOR WEGWAGONS. Het bestuur der Jeugdherbergstichtidg te Naarden-Bus- sum is na vergeefsche pogingen om een geschikt gebouw te vinden, thans in on derhandeling tmat de spoorwegen ge treden over 't aankoopen van spoorwa gorfs. De kosten van aankoop van 'n 4- tal wagons, die men als Jeugdherberg wi inrichten, zullen ongeveer 5 tot 6 hon derd gulden bedragen. Het ligt in de bedoeling, als men toe stemming ook van het gemeentebestuur verkrijgt, de spoorweg-jeugdherberg op een terrein nabij den Watertoren te plaatsen. EEN PINDANOOTJE IN DE LUCHT PIJP. Te Lippenhuizen (Fr.) kreeg het 6-jarig zoontje van den heer A. V. een pindanootje in de luchtpijp en is aan verstikking overleden. Majoor J. Visser, van het 14e re giment infanterie te Bergen op Zoom, is overgeplaatst bij het 16e regiment van het wapen te Amersfoort en belast met de functie van hoofdinstructeur van dit korps. De verbouwing van het kantoor der Nederlandsche Middenstands Bank te Vlissingen is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan L. F. Groosman, aannemer te Middelburg. Prins August Wilhelm eveneens. Naar de Bèriijnsche correspondent van het „Handelsblad" uit alleszins be trouwbare bron verneemt, zou de Duit- sche regeering besloten hebben tot ver banning van de beide zoons van den ex- Keizer, den ex-Kroonprins Wilhelm en prins August Wilhelm. Het verluidt dat zij zich hebben moe- te verplichten ziich voor goed in Nederland te ves tigen. De maatregelen tegen de rebellen achteraf gewet tigd. In de kabinetszitting van gisteren heeft minister Blomberg den rijkskanse lier bedankt voor zijn actie. De eerste wet welke het kabinet heeft aangeno men, bestaat maar uit één artikel, waar in alle maatregelen welke zijn genomen achteraf worden gewettigd. Dé rijksmi nister van justitie Gürtner verdedigde de maatregelen en zeide, dat de staat niet alleen het recht maar zelfs de plicht heeft om dusdanig op te treden. In een andere wet wordt volmacht gegeven voor oeconomische represaille-maatre gelen tegenover het buitenland, waarbij gezegd wordt, dat een dergelijke wet noodzakelijk moet worden aangenomen ten einde wapenen in de hand te heb ben tegen bedreigingen van het buiten land om dwangmaatregelen te nemen te genover Duitschland in het betalingsver keer. Men moet de mogelijkheid hebben tegenover dergelijke dwangmaatregelen snel en krachtig te handelen. De be voegde rijksministers hebben daarom machtiging gekregen om onmiddellijk de noodige verdedigende maatregelen te treffen. Ten slotte is bepaald dat de chef van den staf van de S. A. voortaan niet meer noodzakelijkerwijze minister behoeft te zijn. De heer Lutze is dus geen minister in tegenstelling tot zijn voorganger Roehm. Volgens de „News Chronicle" zou dr Rosenberg, hoofdredacteur van de „Vol- kische Beobachter" en hoofd van de af- deeling Buitenlandsche Politiek van de N.S.D.A.P., ontslagen zijn. Zaterdag j.l. verscheen zijn laatste geteekende hoofd artikel in evengenoemd blad de artike len over de revolte van Zondag en Maandag waren ongeteekend. De „News Chronicle" (teekent nog aan dat de „jettisoning" (letterlijk: het over boord werpen) van dr. Rosenberg aan katholieke kringen zeer welkom zou zijn. Zonderlinge vraag. Dat er in Duitsch land zonderlinge dingen gebeuren is be kend. Maar dat zij soms Nederlanders met stomme verbazing slaan, schijnt men over de grens niet te begrijpen. Zoo toonde ons dezer dagen zoo meldt de Msb. de directeur van een groote zaak in Nederland het formulier van den „Handels-Rat", R. Sommer Co., een informatiebureau te Leipzig. De brief met aangehecht formulier werd geadresseerd aan de N.V. Desniettegen staande luidde de 12e vraag van de eer ste afdeeling: „Welches Glaubenskennt- nis 7" Het mag toch wel zonderling heeten, dat in commercieel verkeer door een in formatiebureau aan een Nederlandsche zaak wordt gevraagd naar.... de ge loofsbelijdenis. Dit gaat ,mit deutschem Grusz" en schijnt in het land van Frederik den Groote hedendaagsche gewoonte te zijn. De Nederlander, die ons den brief toonde, had al besloten heelemaal niet te antwoorden op zulke brutale vragen. Hij zou zoo voegt het blad er aan toe ook „met Nederlandschen groet" en „Leve Wilhelmina hebben kunnen in vullen: Niets mee te maken. DE TERREUR Brand in het Weensche stadhuis Door onbekende oorzaak is brand uit gebroken in het stadhuis van Weenen. Vermoedelijk is deze brand te wijten aan kwaadwilligheid van politieke te genstanders van de regeering. Het vuur brak uit op 'n binnenplaats, waar kostba re tapijten liggen opgeslagen. Na een uur slaagde de politie er in, het vuur te blusschen. In het Weensche radio-station is een bom tot ontploffing gebracht. Dit is wel een van de brutaalste aanslagen, die te gen de Oostenrijksche regeering zijn ge pleegd. De aangerichte schade is even wel niet groot en de uitzending van het programma behoefde niet te worden on derbroken. NOODWEER. Boven een deel van Bulgarije zijn Maandagavond hevige onweders losge barsten. In het dorp Musselewo zijn tal rijke huizen en stallen door watermas sa's meegesleurd, waarbij zeven perso nen om het leven kwamen. Ook uit an dere dorpen zijn verontrustende berich ten gekomen. Tot dusver zijn in totaal 12 dooden bekend, waaronder 6 kinde ren. De materieele schade en het ver lies aan vee zijn zeer groot. HITTE BRENGT 'MENSCHEN TOT RAZERNIJ. De laatste dagen heeft n het Oosten en Midden-Westen der Ver. Staten een buitengewone hitte geheerscht, welke weer talrijke slachtoffers heeft geëischt. Te Elisabeth in den staat New Jersey werd de zoon van een politie-agent door de warmte tot razernij gebracht. Toen er lieden kwamen om zijn familie te bezoeken nam hij een pistool van zijn vader en schoot een Van de bezoekers dood en verwondde er drie. Te Michigan werd een man die van de hitte niet sla pen kon woedend over het leven, dat gemaakt werd door bezoekers bij de benedenburen, dat hij de trap afdaalde en 3 van de rumoermakers doodschoot. Toen een commissaris van politie, die in allerijl was ontboden, ter plaatse verscheen, werd hij eveneens gedood, door den man, die niet slapen kon. In totaal zijn tot nu toe reeds dertig menschen om het leven gekomen door de ondragelijxe hitte. BOEREN-OPSTAND IN CHILI. In het Zuiden van Chili is een com munistische opstand uitgebroken. Dui zenden opstandelingen zijn gedurende drie uur in gevecht geweest met karabi- niers. De karabiniers wisten de opstan delingen nog niet te verdrijven en daar om is uit Santiago een extra-trei.n met troepen vertrokken teneinde de opstan delingen uiteen te slaan. Deze laatstan hebben zes bezittingen verwoest, waar ze elf menschen, o.w. vrouwen en kin deren gedood hebben. De opstandelingen zijn boeren, die door. den honger van hnn boerderijen werden verdreven, negenen die zich nu* bij hen wilden aansluiten vielen zij aan. Daarbij werden .een aantal boeren ge dood en in het water geworpen. In de gevechten met de karabiniers zijn ongeveer 50 opstandelingen ge dood. Het dorp Muïchan is het middel punt van den opstand. Onder de op roerlingen bevinden zich talrijke Indi anen. De lieden .van de beweging be weren, dat de regeering haar beloften ten aanzien van het kolonisatievraag- stuk niet is nagekomen. KABINETSCRISIS. Gisteren is 't geheele Japansche kabi net afgetreden, in verband met financi- eele schandalen, die onlangs aan het licht gekomen zijn. Politiek zou geen groote beteekenis aan het geval toege kend moeten worden. Echter wordt er toch ook gefluisterd, dat men in Japan een regeering wil, die onder directe in vloed der militairen staat. Binnenkort zal wel blijken, hoe de vork aan den steel zit. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, Mburif

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 8