PtJROL Door de zon BURGERLIJKE STAND. SPORT. BUITENLAND. verbrande huidV MARKTBERICHTEN. 1 TURKIJE. OVER PRENTKUNST. ENGELAND. PORTUGAL. ZARO AGHA. f J ROEMENIE. RUSLAND. VEREENIGDE STATEN. WAAR IS WERK? tferkoopingen - Verpachting»! In Zeeland. D. v. d. H. rel zelve möèilijk weet te vinden, zijn kinderen zal ontbreken. De beste bovenlijn, welke zijn veulens overigens hebben, kan dat strakke, dat niet voldoende diep zijn, fout van wat kortribbigheid, erfdeel Pol II-PoI de Graesen, niet camoufleeren. Karei van Hengstdijk stond overigens door iijn ter beschikking krijgen van zoo'n belangrijk getal beste merries, ten opzichte der andere hengsten wel in bij zondere gunstige positie. Janus liet a!s steeds zware diepe veu lens zien. Van Condorus K, 1176 werden een paar zeer goede veulens vertoond, even als Lode wijk van Luntershoek K 1192 van de zeer enkele stamboekmerries, welke hij ter dekking krijgt, toch een drietal vrij uniforme en kwalitatief goe de veulens kon vertoonen Als we bij beide laatste heng'sten de geconsolideerdheid der moederlijn be zien, welke beide terugwijzen in kort bestek naar extra paarden, dan is het niet geheel onverklaarbaar, dat de pro ducten dier hengsten niet teleurstellen. Het geheel was een vrij groote, doch zeer goede en vrij uniforme groep. Wat van de eerste rubriek kan wor den gezegd geldt ook voor de tweede rubriek: hengstveulens geboren 1934, met 15 inschrijvingen, t.w. 12 afstamme lingen van Karei van Hengstdijk, 2 van Janus en 1 van Castor, de Nationale kampioen van '28. Deze zeer jeugdige Castorzoon is breed, diep, met zwaar beenwerk, de overigen waren goede dieren. Wat de mogelijkheid betreft tot het opgroeien als hengst, onthouden we ons voorloopig van een uitspraak, alleen meenen we voorshands te mogen zeg gen, dat de Castorzoon daarin niet de minste is. Derde rubriek was die der jarige mer ries. Uiteraard is dat de minst imponeeren- de klasse, de jonge dieren verkeeren dan in een groeiperiode dat ze zich nu eens zoo, dan weer anders laten zien, steeds een moeilijke klasse om te be- oordeelen. Hierin werden ditmaal een drietal ingevoerde dieren van goede af stamming vertoond; deze volgende, ge ven we de meeste kans aan de May- eur de Waterbeekdeelste van den hr P. de Buck te Serooskerke, een zwaar grof, nog wat onevenwichtig veulen, maar welks bouw en de aan beide zij den zeer beste afstamming, toch wel groote zekerheid biedt tot het opgroei en als een beste fokmerrie. Het geheel was wel eens beter, docii ook wel eens minder. Vierde rubriek waren jeugdige heng sten, met twee inschrijvingen, voor ge bracht nl. een zoon van Lodewijk van Luntershoek uit een dochter van Mata- dor. Vader en moeder nauw verwant bloed, dit werkt blijkbaar een regelma- tig opgroeien van het jonge dier wei in de hand, niet machtig, doch vrij cor rect, met uitgesproken Orange de Mul- lum bouw. Vijfde rubriek: twee jarige merries. Viel als geheel niet mede. Teleurstel lend was de Certaindochter, we hadden daarvan, ze ziende als veulen en als jarige, iets anders verwacht. Teleurstel lend was ook de ingevoerde Lion d'Or- dochter. Deze, hoewel van best type, liet tekortkoming ïn stand en bouw achterbeenen zien, welke haar kwalifi ceert tot zeer matige klasse. Op een paard met dergelijke fatale afwijking in het beenwerk, ook de gangen zijn ver re van ideaal, kan moeilijk een bloed lijn worden gegrondvest. Jammer voor de werkelijk sympathieke pogingen van den eigenaar. De zesde categorie omvatte slechts één inschrijving, het was een twee-jarige hengst, welke van een klasse was wel ke beter niet werd vertoond. De zevende categorie waren merries met .minstens twee afstammelingen; bes te fokmerries. De nieuw ingestelde ru briek: hengsten met minstens 5 afstam melingen kon door de lakschheid van enkele hengstho.uders, welke niet in schreven, geen doorgang hebben. Het is blijkbaar gemakkelijker achteraf te critiseeren over eikaars producten dan in openlijken strijd te Joonen, wat zijn hengst vermag. Het verloop der keuring van Hip pos" was goed, het aantal voorgebrachte dieren aanmerkelijk grooter, het publiek in grooter aantal dan wel placht,, dus de belangstelling stijgend. Summa summarum: We gaan vooruit op Walcheren. (Over de speciale keuring van afstam melingen van den hengst Karei van Hengstdijk in een volgend artikeltje.) Postduiven, Op 24 Juni hield de Zeeuwsch-Vlaam- sche Duivenbond een wedvlucht van Mouscron uit met 146 jonge en 16 oude duiven- Van de jonge duiven vloog' de le prijswinster 1092 m en van de oude 1026 m per minuut. Winnaars der jonge duiven waren: P. van Grol te Relran- chement le en 8e; P. C. de Meij te Cad- zand 2e, 7e en 10e; I. Misiljè te Cad- zand 3e en 16e; A. van Hoorn te Re- tranchement 4e; Iz. Buijze te Retranche- ment 5e; Van Cuijck te Retranchement 6e; D. Luteijn te Oostburg 9e; A. Ris- seeuw Sr. te Oostburg 11e en 37e; W. Brevet te Cadzand 12e, 13e, 24e, 28e en 30e; I. de Neef te Cadzand 14e en 17e; W. van Acker te Cadzand 18e; J, den Hollander te Waterlandkerkje 19e en 31e; P. Baas ie Oostburg 20e en 27e; P. Goossen te Retranchement 21e, 25e en 29e; J. van Hee te Cadzand 22e en 34e; M. Simpelaar te Oostburg 23e; B. P, de Ridder te Cadzand 26e; A. de Putter te Cadzand 32e en 33e; I. Buijze te Retranchement 35e en 36e- Winnaars van de oude duiven: P. de Meij te Oost- aurg le; I. Misiljè te Cadzand 2e; A. de Gardeijn te Oostburg 3e; I. de Neef te Cadzand 4e; B. P. de Ridder voornoemd met 2 overduiven. iT3 zi'. De graphische technieken, die tegen woordig gebruikt worden, zijn al van ouden datum: De houtsnede werd, naar men thans aanneemt, reeds vóór de 6e eeuw na Christus in Voor-Indië toege past en wel voor den patroondruk op geweven stoffen; de gravure dateert van de 14de eeuw en is een uitvinding der Italiaansche wapensmeden, die, om te kunnen nagaan, hoever hun ornament op harnassen en wapens gevorderd was, van tijd tot tijd een afdruk op papier maakten. Van iets jonger tijd is de ets, terwijl de benjamin der druktechnieken de steendruk is, die Alois Senefelder (17711834) tot geestelijk vader heeft Het Grieksche woord „grapheiri" be- teekent „krassen" en dan: „schrijven". Wij gebruiken het woord „graphisch nóg in die beteekenis,*) maar meer nog in den zin van vermenigvuldigde teeke- ning, dus drukwerk, prentkunst. Het drukken van tekst en beeld moet vrij laat in de middeleeuwen begonnen zijn, althans de oudste ons bekende Eu- ropeesche houtsnede wordt gedateerd 1423. De oudste boeken (zgn. blokboe ken, waarvan dus voor elke bladzijde een houtblok gesneden werd, tekst en afbeelding in één houtsnede) waren bij bels, bijbelsche prentenboeken voor groote menschen met maar weinig ver klarenden tekst, ,,'s Duivels prenten' boek", 't kaartspel, volgde al spoedig en nog lang werden zulke boeken gemaakt, ook toen de „uitvinding" der boekdruk kunst al was gedaan. Die „uitvinding" waarover de prioriteitsstrijd der geleer- („Graphische" voorstelling). 7000 duiven omgekomen, 7000 dui ven, losgelaten in Cornwall en Wales zijn in een zwaren storm in de Iersche zee omgekomen. De vogels namen deel aan een wedstrijd georganiseerd door duivenhouders in Ulster. 25 dieren heb- sen Ulster bereikt; de vogels waren to taal uitgeput. Uitvinding van 'n balling. Burggraaf de Cabrela, eens een bekend monarchis tisch leider, die in 1912 op zijn arre statie was toen een prijs gesteld naar Frankrijk was gevlucht, heeft thans van de Portugeesche regeering verlof gekre gen, naar zijn land terug te keeren. Als prijs voor dit verlof brengt de burggraaf een door hem uitgevonden ge weer mede voor het bestoken van vlieg tuigen, waarmede 1000 schoten in de mi nuut kunnen wórden gelost. den nogg steeds voortduurt, en die ge woonlijk met 't jaartal 1454 in de rij der 15de eeuwsche uitvindingen wordt ver ankerd, bestaat uit het denkbeeld om elke letter afzonderlijk uit hout te snij den. Zeer merkwaardig is het nu, dat deze eerste drukken direkt van een groote schoonheid zijn, en voorbeeldig om de goede verdeeling van zwart en wit (de „mise-en-page"). Deze eerstelin gen van een nieuwe techniek worden incunabelen (wiegedrukken) genoemd, omdat toen de boekdrukkunst nog in de wieg lag. De afbeeldingen werden in die dagen apart gesneden en alsof zij 'n groote letter waren tusschen de letter- regels ingespannen. De kleuren werden er „van hand" met water of dekverf in gezet, evenals de miniaturen, die aan de manuscripten der vorige eeuwen zoo'n luister hadden gegeven. De houtsnede heeft al spoedig groote kunstenaars gevonden, die voor haar teekenden, zooals Holbein d.J., Dürer, Beham, Aedegrever, in de 16de eeuw In de 17de eeuw werd ze evenwel spoe dig overvleugeld door de gravure, die beter dan de liniaire houtsnede aan de licht- en -schaduw-eischen der 17de en 18de eeuw kon voldoen. Het mag dan ook geen verwondering wekken, dat In ons land, dat toen den toon aangaf in de schilderkunst, maar weinig houtsnij ders doch veel graveurs en later ook etsers gevonden werden. Pieter Breug- hels schoonvader, Pieter Coeck van Aelst, bezat in de 16de eeuw een uitge verij van architectuurwerken, en pren- tenseries in gravure, waarvoor bekende schilders en architecten, vooral degenen die Italië bereisd hadden, de teekenin- gen leverden. Zooals we gisteren reeds meldden, is te Stamboel in den leeftijd van 159 jaar Zazo Agha, de oudste man ter wereld, overleden. Zaro Agha werd volgens beweerde of- ficieele bevestiging in 1775 geboren. Hij is twaalf maal gehuwd geweest en heeft in totaal zes en dertig kinderen gehad. Het laatste kind, een dochter, werd, naar beweerd wordt, geboren toen hij negentig jaar oud was. Een zoon van hem stierf in 1900 in den ouderdom van 101 jaren. Zijn eigen vader zou 112 jaar oud zijn geworden. Zelf huwde hij zijn laatste vrouw op 152 jarigen leeftijd. Van al deze data bezat Zaro certificaten van de Turksche re geering. Zaro was ruim zes Engelsche voet lang en liep zelfs in hoogen ouderdom nog recht als een kaars. Zijn gehoor alleen was niet goed meer en hij had ook geen tanden meer. In Juni 1930 maakte hij een wereld reis en verbleef daarbij geruimen tijd in de Vereenigde Staten van Amerika. Daar werd hij door een artsencommissie nauwkeurig onderzocht. De commissie kwam tot de conclusie, dat de lichame lijke gesteldheid van Zaro Agha zoo was, dat hij normaal nog wel een jaar of twintig had kunnen leven. Zaro heeft nooit vleesch gebruikt, nooit gerookt en ook nooit ook maar één druppel alcohol gebruikt. Deson danks schreef hij zijn lang leven veeleer toe aan zijn gewoonte om lange wande lingen te maken dan aan zijn soberheid. Agha heeft in zes oorlogen meege vochten, o.a. viermaal tegen de Russen, en werd zes keeren gewond. Op hon derdjarigen leeftijd nam hij nog deel aan den slag van Plewna. De gebeurtenis in zijn leven waar hij het meest trotsch op ging, was dat hij Napoleon I nog gezien had. Hij vocht toentertijd mee bij de verdediging van fort Acron en zag daarbij een generaal gekleed in 'n groen uniform en gezeten op een schimmel. Later vernam hij, dat deze generaal de keizer der Franschen geweest was. Tijdens zijn verblijf in Londen in April 1931 werd Zaro gezegd, dat hij een me dedinger in China had, die beweerde 252 jaar oud te zijn. Zaro toonde zich ech ter zeer sceptisch bij deze mededeeling en sprak als zijn meening uit, dat, indien deze man werkelijk bestond, geneeshee- ren uit alle deelen der wereld hem reeds zouden hebben opgezocht, zooals zij dat bij hem gedaan hadden, voordat hij zijn wereldreis begon. Nader wordt gemeld: De Turksche geneesheeren die Zaro Agha, den oudsten ma| ter wereld, in zijn laatste oogenblikken hebben bijge staan, hebben aan een vertegenwoordi ger van de United Press te Konstanti- nopel gezegd, dat Zaro ongetwijfeld zeer oud was, wat overigens op den Balkan niets bijzonders is, maar toch niet ouder dan 120 of op zijn allerhoogst 125 jaar. Het geboortecijfer uit 1774, waarmee Zaro schermde, was waarschijnlijk-dat van zijn vader, misschien zelfs van zijn grootvader, maar in geen geval van hem zelf. Het verhaal dat hij zich Napoleon's intocht te Moskou in 1812 uitstekend weet te herinneren is natuurlijk onzin, maar de bijzonderheden, waarmee hij de wereld zoo langen tijd bij den neus heeft gehad, heeft hij van zijn vader, die dien veldtocht inderdaad meegemaakt heeft. Het geheugen van den ouden man is tot enkele dagen voor zijn dood zeer goed geweest. Eerst Maandag heeft hij hel bewustzen verloren. Een droogte-bezweerder. Te Didiu trachtte een opgewonden menigte een man, Chiqudan genaamd uit de gevan genis te bevrijden, die de boeren had beloofd, het tegen een geringe vergoe ding te zullen laten regenen. De politie hield de woedende menschen tegen, die de invrijheidstelling van den toovenaar eischten. 1200 jaar oude gerst. Een expeditie van de academie van wetenschappen vond in het dal van Ierafsjan waar opgravingen worden gedaan eenige gerstkorrels. De korrels hebben 1200 jaar in de aarde gelegen. Ze zijn naar Leningrad verzonden waar ze nu ont kiemen. Daar het aan de wetenschap bijna nooit gelukt om zaad dat zoo langTn de aarde heeft gelegen te laten ontkiemen is dit wel een zeer groote zeldzaamheid. Hittegolf. Tengevolge van een nieu- ne hittegolf, welke in verscheiden gebie den van de Vereenigde Staten woedt zijn minstens tien personen gestorven en tientallen personen onwel geworden. Engeland. In de Noordelijke Nederlanden waren het Goltzius en Lucas van Leijden, die eeuw heeft welhaast ieder schilder ge- etst; men denke aan de prachtige etsen van Ostade, v. Ruijsdael, Potter, van de Velde, Zeeman en vooral van Rem brandt. Het „verwaarloosde hoofdstuk onzer kunstgeschiedenis, zooals Jan Veth het noemde, mag zich nog steeds niet in al te groote belangstelling ver heugen, ofschoon juist in deze op de hand te genieten „klein" kunst schat ten zijn te delven van groote geestelijke waarde. De houtsnede en houtgravure, de ko pergravure en de ets hebben tot aan het eind der 19e eeuw, toen de photogra phische camera het moest winnen door haar nauwkeurigheid en het gemak, waarmee ze toegepast kan worden, de behoefte aan prenten kunnen bevredi gen. Daarnaast was de Steendruk in de boekdrukkerijen, maar een zwak con current, daar deze eigen persen en ei gen personeel eischt, terwijl het hout blok tegelijk met het zetsel kan afge drukt worden en zelfs ook op de rotatie pers, sedert de uitvinding der stereo typie, die vlakliggende drukvormen in cylindervormige patrijzen verandert. Al hoewel ook van den steen met behulp van den offset (waar de steenteekening op een rubberrol overgebracht wordt) rotatiepers-werk gemaakt kan worden, blijft toch het bezwaar van extra bro- cherwerk en de noodzaak van tweemaal drukken bestaan. Tot aan 't eind der 19de eeuw werden dan ook bijna alle illustraties en repro ducties van witlijn houtgravure gedrukt, den koperburijn wisten te hanteeren, zij het ook onder sterken invloed der ïta- verzacht en geneest men met Doos 30. Tube 80 ct. Bij Apoth. 6 Drogisten E (Ingez, Med.j Middelburg. Van 2729 Juni. Ondertrouwd: K. H. Kroon, 30 j, en H. P. J. van Dijk, 28 j. P. L. van Belzen, 26 j. en L. Leijnse, 24 j. W. Seijbel, 24 j. en C. H. Waage, 23 j. Bevallen: H. H. E. Finster, geb. Las- kowski, z. C. E. Minet, geb. Fastenau, z. P. J. Huijsman, geb. van Varik, z, Vlissingen. Van 2128 Juni. Ondertrouwd: W. F. Schets, 21 j. en C, J. Meijer, 18 j. Getrouwd: J. Meulmeester, 28 j. en P. J. Osté, 30 j. A. van den Broek, 28 j. en S. A. Rijnders, 23 j. Bevallen: C. P. Helmich, geb. Duriack, d. M. Wielhouwer, geb. Huijsman, d. J. M. van Splunder, geb. Kuijper, d. A. P. de Bree, geb. Koets, z. Overleden: A. Nouwen, 64 j„ man van A. J. van de Velde. C. C. Verheul, 75 j., wedn. van P. Klaassen. A. R. de Boo van Uijen, 68 j., man van J. G, van Sluijs. E. C. G. Vetter, 39 j,, man van J. J. J. de Bakker. A. E. Tab- bernee, 70 j., vrouw van A. de Keijzer. Wissenkerke. Van 2227 Juni. Ondertrouwd: P. J. de Waard, 23 j. en A, J. Koole, 19 j. Getrouwd: C. M. Wolse, 26 j. en P. L. Wilderom, 24 j. J. Lout, 30 j. en H. Heijboer, 25 j. Bevallen: P. de Wit, geb. Kramer, z. P. de Bruine, geb. van Goudswaard, d. Overleden: B. A, van de Vaate, 83 j., man van H. Oudesluijs. K. Dorst, 64 j., vrouw van E. I. de Regt. Ierseke. Getrouwd: H, S. Christiaanse 23 j. jm- en R. A. de Wee 25 j. jd. H. Slab- bekoom 22 j. jm. en J. Nieuwenhuize 22 j. jd. Middelburg, 29 Juni. Op de vei ling deden: spinazie 7 c., postelein 24 c., wagenaarsboonen 2936 c., roem van Holland 3543 c., kasstoksnijboonen 34 42 c., princessenboonen 3441 c., snij- boonen 926 c., doppers 38 c,, zuring 1 c tuinboonen 12 c., zwartjes 2632 c., peulen 313 c., capucijners 418 c., alles per kg'.; peën 13 c., kroten 1,5 2,5 c-, uien 0,53 c., selderie 13,5 c., peterselie 1 c., rabarber 12,5 c., ram menas 0,5 c., boonekruid 1,5 c kunne 1 •c„ zilveruien 1 c., alles per bos; bloem kool 1,56 c„ andijvie 0,51 c., kropsla O,"- c., komkommers 13 c., alles per stuk; lathyrus 57 c., duizendschoon 1 3 c., lelie's 36 c., alles per bos; hang lobelia 3 c fuchsia's 10 c., colea's 410 c., alles per oot; begonia's 6—17 c., hol ly 22 c„ g'adiolen 17- c., lelies 812 c., alles per 10 siuks; bloemkoolplanten 5 c-, per 100. De Districts-Arbeidsbeurs voor de gemeenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde, zendt ons de volgende aan vragen Binnenland: TILBURG verkoopster voor een op te richten vischhandel, boven 20 jaar, goed op de hoogte met den verkoop en het verzorgen van (schoonmaken) yer- sche visch, tegen een loon van circa 40 per maand plus kost en inwoning, tegen half Juli a.s., zonder vakkennis onnoodig zich aan te melden. ENSCHEDE bekw. carrosseriebeklee- der, dadelijk, 20 tot 24 per week, voor onbepaalden tijd. GRONINGEN voor ijsfabriek, chef kok, voor het opmaken van fijne ijs schotels, moet tevens in staat zijn lei ding te geven aan personeel, loon nader overeen te komen. Aanbiedingen uitsluitend aan de or ganen der Arbeidsbemideling. lianen en van Albrecht Düiirer den LDfifc-nberger meester. In onze gouden zooals b.v. Doré's Bijbel-illustraties, Menzels .illustraties bij het leven van Frederik den Grooten, tijdschriften als The Graphic, de Leipziger Illustrirte Zeitung en ook leer- en schoolboeken en reproducties van kunstwerken. Van den Engelschman Bewick tot de initatieve kunststukjes van onzen Duitschen tijd genoot Hoenzelmann is er een lange opgaande weg van virtuositeit maar een neergaande, als men de normen voor een kunstuiting aan zuiverheid van tech niek wil ontleenen. We verdeelen de druktechnieken ge woonlijk in 3 hoofdgroepen: le de hoog druk, 2e de diepdruk, 3e de vlakdruk, en nemen dan als moedertechniek ach tereenvolgens: houtsnede, gravure en steendruk. In de 2de linie komen dan voor le houtgravure^ boekdruk, lijn cliché, autotypie linoleumsnede, onder 2e: Drooge naald ets en steengravure met als machinale techniek: de koper diepdruk en onder 3e steenteekening' op Lithographie en offset. Trachten we deze technieken zeer in het kort te beschrijven. Bij den hoogdruk drukt alles, wat hoog ligt, m a.w. men moet uit het houten blok al datgene, wat in den druk wit moet blijven, weg snijden en de lijnen of stippen, die zwart moeten worden, uitsparen. De diepdruk i vraagt het omgekeerde: wat zwart op het papier moet zijn, moet uit het koper, staal of zink weggekrast of uitgebeten worden; gekrast met een naald, wanneer het een „droge naald", gestoken met een burijn, wanneer het een gravure zal (18de eeuw). Juli. 2 Kloetinge, Vruchten, v. Dissel. 312 Zuiddorpe, Hofsteden, Callenfels. 3 -Goes, Huis, Jonkers. 3 Brigdamme, Huis, Struve. 4 Kloetinge, Huis, v. Dissel. 4 Ellewoutsdijk, Huis en Land, Beth, 4 Baarland, Huis en Boomgaard, Kram. 4 Serooskerke, land, Struve. 4 Kloetinge, Woonhuis, v. Dissel. 4 Kloetinge, Inboedel v. Dissel. 4 Vlissingen, Huizen enz. Paap- 5 Heinkenszand, Huis. Slagerij c.a. v. Dissel. 5 Middelburg, Huizen, v. d. Harst. 10 Westkapeile, land, Loeff. 13 Zoutelande, land, Loeff. 13 Kapelle, Hofstede, v. d. Harst en Verhulst. 16 Kruiningen, Huis, Van Dijke, 16 Oudelande, Hofstede c.a. Jonkers. 17 Middelburg, Boedels, Notaris huis. 17 Meliskerke, land, Loeff. 18 Biggekerke, Inspan en veldvruchten, Terpstra worden. De Ets heeft de ingewikkeldste „Cuisine": Na het ontvetten van het me taal wordt op de verwarmde plaat een asphaltlaagje gerold of gestreken, dan wordt om dit beschermend laagje de teekening gemaakt, zoodat deze in me taalkleur komt bloot te liggen. Na het bad in het metaalaantastend „etswater" wordt de plaat schoongepoetst weer verwarmd en „geïnkt", waarna alle druk- verf verwijderd wordt, behalve, die in de uitgebeten groefjes zit en het druk ken kan beginnen. Het beginsel van den steendruk berust op de eigenschap van vet, dat dit water afstoot. De met litho- graphische inkt of krijt beteekende Solnhofener kalksteen, die bij Solphofen in Beieren wordt gehouwen, ondergaat na verschillende wederwaardigheden een lichte etsing, die alleen de onbeteeken- de deelen aantast en wordt bij het druk ken natgehouden, zoodat de vette druk inkt alleen daar blijft zitten, waar het krijt was. De beperkte ruimte laat he laas niet toe over het verzamelen en over onze moderne graphische kunst veel te zeggen. Het huis „In de Steen- rotse" in Middelburg is een bezienswaar dige en voor 't publiek toegankelijke collectie moderne graphiek rijk, in het Museum van het Zeeuwsch Genootschap l zijn een naar kostelijke handschriften j met miniaturen te vinden en op het ^ogenblik heeft de Provinciale Biblio theek in haar leeszaal een zeer leerrijke en mooie tentoonstelling van oud druk werk, miniaturen, boekbanden en pren ten ingericht, waarbij ook eenige ge reedschappen en drukvormen zijn ge ëtaleerd, die de technieken beter ver klaren dan woorden. 28 Juni '34.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7