ONDERWIJS. BUITEHLAND. AFL90P AANBESTEDINGEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN, j VERKEERSWEZEN P. T. T. WALCHEREN. GOES. ZUID-BEVELAND. OOSTENRIJK. ITALIË. MEXICO. itisaees!» obligaties van 1000 a pari aan te koopen of minder, als nog andere par ticulieren een of meer obligaties zouden nemen en voor zoover de koop minder dan 10.000 zou bedragen, voor ieder 100.0 minder, ook een stuk minder. De koopsom heeft 11.000 bedragen en een zesde obligatie is door een par ticulier genomen. B. en W. vertrouwen, dat de raad het zal toejuichen, dat ,,de Gouden Zon" in handen is gekomen van „Hendrick de Keijser". De gevel van het pand behoort tot de allereerste van de enkele, die de Nederlandsche bouw kunst uit het begin der 17e eeüw do cumenteeren en zulks op voortreffelijk wijze. Architectonisch is zij een der be langrijkste van Nederland. 6. en W. stel len ten slotte voor vier obligaties van 1000 te nemen. Restauratie Abdijtoren. B. en W. stellen voor tot den Minister van O. K. en W. en tot Ged. Staten van Zeeland een verzoek te richten (zulks met teekening en begrooting tot een eindbedrag van 37.000], om de verleening van een bijdrage van het rijk resp. de provincie in de kosten van her stel en restauratie van den Abdijtoren of Langen Jan volgens het opgemaakte plan te willen bevorderen. Ontwikkelingswerk voor werkloozen. Na vertraging door een briefwisseling met het betrokken departement is eerst onlangs komen vast te staan, dat het Rijk alleen dan bereid is in de kosten de- cursussen voor werkloozen bij te dragen tot een nog nader vast te stel len peicentage, waneer het totaal der uitgaven tot 2400 beperkt blijft, Ovi r 1933 werd op 70 pet. Rijksbij drage van 'n totaal van 2968 gerekend. De Rijksbijdrage over 1934 zal procen- ttsch vermoedelijk dezelfde zijn als die m do kosten van steunverleening. B. en W stellen voor een crediet van 2430 voor het ontwikkelingswerk te hunner beschikking te stellen. Een ander geluid. Het Kon. Verbond van Nederl. Wa- tersportvereenigingen, de A.N.W.B. en de Nederl. Kano Bond verzetten zich in een adres tegen het verzoek van de Ne derlandsche Centrale Reddingsbrigade om een zwemdiploma te eischen voor personen, die de watersport in zeil- en roeiboot en kano's beoefenen. R. K. Vacantiekolonies. Volgens het toegezonden verslag van de R. K. Vacantiekolonies zijn door de afdeeling Middelburg 5 kinderen uit gezonden en heeft de afdeeling bij f 468 ontvangsten over 1933 295 uitgaven gehad; dus 173 goed slot. De op brengst der busjes daalde met 25 pet. De fontein op de Balans. Naar aanleiding van de opmerkingen in de vorige raadsvergadering over de wijze, waarop men gekomen is tot de 140 per jaar als kosten van de fontein op de Balans, heeft de directeur der ge meentebedrijven nader bericht, dat een en ander berekend is naar 0.20 per m3 water en dat gebruikt is in 1930 626 m3, in 1931 591 m3, in 1932 846 m3 (feestdagen) in 1933 550 m3. Er is z.x. geen bezwaar 90 vast te stellen, noch voor de gemeente, noch voor het bedrijf. De Nutsspaarbank te Middelburg. Gedurende 1933 is bij de Nutsspaar bank te Middelburg ingelegd 833.670, tegen 620,768 in 1932; terugbetaald is 678.225 tegen 787.298 in 1932. Het saldo tegoed aan inleggers was resp. 1.873.316 en 1.645.585 of gemiddeld per inlegger 398 en 359. De reser ve was eind 1933 251.178 en eind 1932 314.026 of in percenten resp. 13.41 en 18.86. De bank had nog aan rente te goed op loopende coupons en andere beleggingen 22064 en 20041; zij had aan rente gekweekt resp. 91976 en 88955; de administratiekosten waren resp. 91976 en 88955; de administra tiekosten waren resp. 9368 en 8905 of per inlegger 1.97 en 1.92; aan inleggers is aan rente resp. vergoed 53285 én f: 48490, beide tegen 3 pet, van 1 tot 10.000. Op de scholen is resp. 5211 en 6068 gespaard en met spaarbusjes 356 en 335. Het aantal inleggers was in 1933 4700 tegen 4627 in 1932, resp. zijn in die ja ren 289 en 249 nieuwe rekeningen ge opend en 216 en 207 rekeningen afge sloten. Het aantal inlagen bedroeg resp. 4381 en 3781 en het aantal terugbetalin gen 3077 en 3110. '4 Werkloosheid. Te Middelburg stonden Zaterdag bij de arbeidsbeurs ingeschreven geheel werkloos: 743 mannen en 5 vrouwen; gedeeltelijk werkloos 58 mannen en 4 vrouwen; niet werkloos: 7 mannen. Algemeen totaal vorige week 828, bijgekomen 19, afgegaan 30, over 817. De cijfers waren in 1929 (109), 1930 (282), 1931 (447), 1932 (784), 1933 (733). RITTHEM- De afdeeling Ritthem van de Vereeniging voor Christelijke Ver zorging van Krankzinnigen in Zeeland hield Donderdagavond haar jaarverga dering. De rekening' en verantwoording van den penningmeester werd goedge keurd. Aan de stichting is afgedragen 51. De bestuursleden ds. G. de Ru en A, Tange werden herkozen. In de plaats van den heer C. Wisse Pz., die naar O. en W.-Souburg is vertrokken, werd tot bestuurslid gekozen de heer K. Louwer- se. Tot afgevaardigden naar de a.s. al- gemeene jaarvergadering werden geko zen de heeren P. W. ter Haar en F. de Groot en tot hun secundi de heeren Jn. Meliefste en H. M. van de Putte. KOLENBRIJZEN IN ZEELAND. Vergadering van de Federatie van Comité's. Zaterdag vergaderde in de „Prins van Oranje", de Federatie van Comité's in zake kolenprijzen in Zeeland". De voorz. de hr. J. Job se uit Aagte- kerke, beet de vele opgekomenen wel kom in 't bijzonder de afgevaardigden van Bergen op Zoom. Spr. wees op den grooten omvang, die de beweging geno men had, hetgeen te danken is aasi het voornemen der mijnen en handelaren om den kolenhandel aan bepaalde prij zen vast te leggen en deze tevens te beperken. Dank zij de samenwerking, al dus spr., hebben wij de zege behaald. Nog kunnen we echter niet rusten, want men zal opnieuw trachten ons te „nek ken". Als men echter probeert ons te treffen, door bijv. aan te voeren, dat de handel 93 pet. der bevolking voorziet, dan moeten wij hun dezen stok uit de handen slaan en de coöperatie steeds sterker maken. Dan zal spoedig van 50 en 50 pet,, hier in Zeeland, gesproken kunnen worden. Spr. heet voorts nog de afgevaardig de van het Centraal Inkoopbureau van het Ned. Landbouwcomit'é en van 'de Handelskamer in het bijzonder welkom en geeft daarna het woord aan den heer L. P. van Oorschot, voor het uitbrengen van zijn jaarverslag. Jaarverslag. De s e c r. herinnert aan het schrijven van de huisbrandcommissie betreffende het vaststellen der prijzen, het weren van nieuwe vereenigingen, enz. De co öperaties, tegen deze vrijheidsbeperking zijnde, kwamen te Goes bijeen, waarna comité's opgericht werden, met het doei, hier actie tegen te voeren. Vervolgens kwam de federatie tot stand. Tot heden bleef Zeeuwsch-Vlaanderen echter afzij dig, al wordt daar wel in onzen geest gewenscht, aldus spr. We zonden adres sen aan le en 2e Kamer, doch vernamen daar niets van. Toch Js ook aan onze actie ie danken, dat het doel der kolen- conventie niet bereikt kon worden. De huisbrandcommissie werd ontbonden en de coöperaties konden op haar eigen wijze yerder werkend De s e c r. brengt vervolgens hef fi nancieel verslag uit. De ontvangsten be droegen 145, de uitgaven f 126. „De kolenconventie als eco nomisch verschijnsel." Over het bovengenoemde onderwerp werd hierna een referaat gehouden door den heer K. de Boer van 's-Gravenhage. Spr. zegt het idee te hebben, dat men hier niet speciaal voor zijn genoegen bij een is. Er zijn groote belangen onder het oog te zien, en bepaalde conclusies te trekken. Spr. zag met genoegen, dat de belanghebbenden in Zeeland, on danks het moeilijke verkeer, elkaar wis ten te vinden. Het is nu van belang, in verband met de werkzaamheden der ko lenconventie, voor de toekomst bepaal de lijnen te trekken. Er zijn bij de brandstoffenkwestie drie partijen: de mijnen, de handelaars, de verbruikers. Zij zijn niet even sterk. De mijnen waren ongeorganiseerd en moes ten afwachten wat de andere groepen aanboden. De positie der mijnen is moei lijk, in verband met het feit, dat ook kolen uit België, Duitschland en Enge land betrokken worden. Spr. zet uiteen, in welke groepen de mijnen verdeeld zijn. Voorts wijst hij er op, dat men ook in ons land niet meer ge heel vrij is. De regeering moest maatre gelen nemen, en hiertoe behoorde ook beperking van den invoer. Onze eigen mijnen kunnen immers voor het grootste deel in de eigen behoefte voorzien. Voor de industrie moet echter ingevoerd wor den. De Ned. Staatsmijnen hebben ge tracht, wat de industrie betreft, den handel uit te schakelen en zelf direct te leveren. In verscheidene plaatsen wer den agentschappen gevestigd. Deze agentschappen behielden echter het aan zien van gewone kolenhandelaren. Be doeling was blijkbaar een beteren prijs voor het product te maken. De bedoelde agentschappen leverden ook aan den detailhandel. Dat hebben de andere mij nen, en die in Engeland en België, niet gelaten aangezien. Die namen tegen maatregelen en gaven hun plaatselijke vertegenwoordigers zulk een crediet, dat deze de concurrentie met de Ned. Staatsmijnen vol konden houden. Er kwamen daardoor te veel detailhandela ren, elk met een kleineren omzet, met tot gevolg, dat allen, om aan een bepaal de winst te komen, de prijzen weer hoo- ger moesten stellen. Verder had jdit uit den aard der zaak weer beperking van den afzet tengevolge. De mijnen begon nen zich daartegen teweer te stellen. Hier kwam nog bij, dat vele industrieën minder afnamen, met tenslotte noodza kelijke productiebeperking van de mij nen. Spr. wijst er hier op, dat de Oranje Nassau-mijn deel uitmaakt van het Duit- sche Werdel-concern. Men trachtte deze mijn bij de steenkolenhandelsvereeniging onder te brengen, opdat men, bij sluiting van de grenzen, de eigen afnemers uit het buitenland zou kunnen blijven voor zien. Daar de kolen den grootsten afzet in den winter hebben, heeft dit tot gevolg dat of de mijnen, of de handelaars, in den zomer met een grooten voorraad kolen moeten zitten. De handel gevoelt er echter niet veel voor, reeds zoo vroeg in te slaan. Anderzijds geeft het transport van alle kolen tegen den win ter echter een overbelasting van de ver voermiddelen. De mijnen hebben er wat voor over, en de distributee geleidelijk ,te doen plaats vinden. Vandaar het vast stellen van lagere Zomerprijzen. Dit bracht de verbruikers tot organisatie, met het doel, de kolen in den zomer op te slaan en zoo van de lagere kolen- prijzen te profiteeren. Deze verbruikers zorgden voor afname van wagons kolen in den Zomer en brachten zoo dit vraag stuk tot oplossing. De mijnen zagen dit met vreugde aan en werkten mede de zen opzet te doen slagen. Ze maakten daarbij vaak gebruik van de plaatselijke handelaren. Maar de beweging groeide: men maakte zich eerst los van de plaat selijke handelaren en trachtte daarna ook landelijk los van den handel te ko men. De Handelskamer werd het li chaam dat in het groot voor de coöpe ratie inkocht. Naast deze coöperatie kreeg men toen de inkooporganisaties van de boeren, die naast zaad, meststof fen, enz., zich ook met de brandstoffen gingen Bemoeien. Hier mede belastte zich het centrale inkoopbureau van het Ned.-Landbouw Comité. Handelskamer en Centr. Inkoopbureau namen resp, 68000 en 70.000 ton ko len af. Dit is reeds een beduidend kwan tum, al valt het nog in het niet, bij wat de handel afneemt. Spr. vraagt nu: waar om komt het toch, dat de particuliere handelaren, waar de coöperaties nog slechts 7 pet. afnamen, jaar in jaar uit, op maatregelen tegen de coöperaties zin nen. Zij zeggen immers, er weinig last van te hebben?! De afd. Utrecht 'ver zocht b.v. aan de conventie, om de" brandstoffen alleen beschikbaar te stel len aan de leden van den Ned. Bond van Brandstoffen handelaren. Hieruit blijkt, aldus spr., dat de handel geen vriend is van den consument. Als dit verzoek in gewilligd was, zouden de coöperaties vermoord zijn. De coöperaties beteekenden echter wel veel voor den handelaar, want zij legden hem aan branden bij het bepalen van zijn prijzen. Begrijpelijk kan de han del zijn prijs niet teveel boven dien van de coöperaties stellen, daar hij anders zijn cliënten naar deze zou drijven! Een tweede voorstel was, om aan de coöperaties alleen tegen hoogere prijzen te leveren. Eden wilde f 5 per wagon, Arnhem f 20 per wagon hooger. En deze bedragen zouden gebruikt worden om zwakke handelaren te steunen. Daar moesten dus de coöperaties voor zorgen! De coöperaties waren het afgeloopen jaar in een moeilijke positie. Middels de huisbrandcommissies zouden de prijzen vastgesteld worden en ook de coöpera- ities zouden zich daaraan moeten hou den. Nu is dat voor de coöperaties niet zoo'n bezwaar, omdat zij de meerdere winst toch weer, aan de leden terug betalen. Men trachtte wel het zoo te leiden, dat die winst niet uitbetaald mocht worden, maar men heeft dit toch niet aangedurfd. Het is erg dat men zoo trachtte de coöperaties te treffen, maar erger is, waar de Grondwet het recht van ver eeniging toestaat, dat men zoo ook trachtte, die grondwettelijke bepaling illusoir te maken. Immers, de coöpera ties, de vereenigingen, zouden dan niet verder het belang van haar leden kunnen behartigen, want men wilde ook vast stellen, dat de coöperaties niet meer ko len konden betrekken dan het vorig jaar. Men zou dan verderen groei der coöperaties, onmogelijk gemaakt heb ben. Dat dit niet doorging, mag eenerzijde te danken zijn aan het optreden der coö peraties, maar ook, omdat de handela ren niet één lijn trokken. Zich niet ont zagen, waar het mogelijk was, ten kos ten van een collega een extra voordeel tje te behalen. Zoo leed de conventie schipbreuk. Het is echter niet te zeggen, of ook een tweede poging weer schipbreuk zal lijden. Spr. wijst er op, dat men nog steeds tracht, den bedoelden weg op te gaan. Wij, aldus spr., als verbruikers, hebben het in onze hand, of dit plan verwezenlijkt zal worden. Gij Zeeuwen streed eeuwen tegen het water, dat U Uw grond dreigde te ontnemen. Zoo zuit ge ook vereenigd moeten blijven strij den tegen degenen, die Uw coöperatie ve „den das om willen doen". Uw plaats is in de landelijke organisatie. Ge moet gebruik maken van de Handelskamer of het Ned. Landbouw comité. Dan zal uw actie niet alleen een zegen zijn voor Uw eigen provincie maar voor het geheele land. Één voor allen en allen voor één (Applaus). Uit de vergadering worden hierna aan spr. eenige vragen gesteld, die hij uit voerig beantwoordt. Vervolgens was aan de orde een voor stel van „Draagt Elkanders Lasten" te Vlissingen om art. 20 van het reglement te wijzigen. Dit art. betreft het aantal door een vereeniging uit te brengen stemmen, bedragende 1 per 100 leden, tot hoogstens 4 st. voor ver. met meer dan 600 leden. Vlissingen, met 1200 le den, wilde een billijker verdeeling. Van verschillende zijden werd er aan merking op de wijze van voorstellen ge maakt, daar de toelichting pas op de vergadering gegeven werd, en de ande ren zich er niet op hadden kunnen voor bereiden, Na een langdurige discussie werd dit voorstel door „Draagt Elkan ders Lasten" teruggenomen. De voorz. deelde tenslotte nog me de, dat men! van handelaarszijde te Tho- len, bij Ged. Staten stappen gedaan had, opdat deze het aan het bestuurslid C. P. Bil, onderwijzer, zouden verbieden voor de kolenvereeniging werkzaam le zijn. Spr. kon echter tot zijn voldoening mededeelen, dat Ged. Staten niet op dit verzoek ingegaan waren. Meerpalen aan den ouden loswal te Wemeldinge. Eenige weken geleden is door schip pers, leden van „Schuttevaer" er de aandacht van den Rijkswaterstaat op ge vestigd, dat voldoende meerpalen aan den ouden loswal te Wemeldinge ont breken. Zij verzochten maatregelen te nemen waardoor lossen en laden zonder bezwaar zou kunnen plaats hebben. Thans heeft het Hoofdbestuur van „Schuttevaer" bericht ontvangen, dat aan den ouden loswal een 3-tal meer palen zullen worden bijgeplaatst. Aan de Rijkskweekschool te Oost burg slaagden voor handenarbeid de heeren P. de HuIIu te Oostburg', Anth. Jurry te Hoek, A. Kaan te Terneuzen, H. Koster te Yzendijke, D. de Ridder te Oostburg, A. Rijnberg te Terneuzen en M- van der Vlugt te Groede. Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg. Zaterdag slaagden voor het eind-exa men van afdeeling B van de R. H. B. S. te Middelburg de dames: C. Ghijsen en J- Warnau en de heeren J. I. de Bruijne, A. Cappon, H. van Empel, C. J. M. Ep- pings, P. C. de Graaf, L. P. Tazelaar, D. S. Tuijnman, J. H. Volkers, allen te Mid delburg; F. H. van der Bijl te Vlissin gen en J. A- van Heel te Goes. Afge wezen zijn 5 mannelijke candidaten. Chr. Kweekschool te Middelburg. Geslaagd voor het eind-examen de heeren: M. C. Harinck, Vlissingen; L. Hartoog, Ierseke, A. v. d. Heijde, Kam perland; A. J, Heijliger, J. A. Izeboud en P. C. Jansen alle te Middelburg. HET NATIONAAL-SOCIAL1SME AAN DE UNIVERSITEITEN. Men schrijft uit Weenen aan de N. R. Crt. Kenmerkend voor de ingewikkelde politieke toestanden in Oostenrijk en speciaal voor de houding van de Oos- tenrijksche hoogescholen is de omstan digheid dat de verkiezing van den nieu wen rector van de Weensche univer siteit, welke reeds enkele dagen gele den had moeten geschieden, steeds weer uitgesteld is moeten worden, omdat er zich stroomingen voordeden, welke een hoogleeraar wilden kiezen, die bekend is om zijn nationaal-socialistische ge zindheid, en wel den jurist prof. dr. Oth- mar Spann, wiens beide zoons wegens nationaal-socialistische actie, in hech tenis zitten en zulks terwijl volgens de gebruikelijke afwisseling der facultei ten, thans een hoogleeraar in de medi cijnen aan de beurt zou zijn. Uit deze blijkt nogmaals de groote tegenstelling tusschen regeering en hoogeschool, waar nationaal-socialistische hoogleer aren met de in meerderheid nationaal- socialistische studenten samenspannen tegen de regeering. Achter de schermen is men bezig te trachten een vergelijk tot stand te brengen om een politiek minder bekend professor aan te wijzen, die ook genade bij! de regeering zou kun nen vinden. Mochten de nationaal-soci alistische professoren op hun stuk blij ven. staan, dan zal de regeering in de gelegenheid zijn, ingrijpende maatrege len tegen de universiteit te treffen en inplaats van een rector, een regeerings- commissaris aan te stellen. Met groote belangstelling volgt men te Weenen deze zaak die van groote politieke bé- teekenis is. Ernstig ongeluk in de haven van Ve netië. In de haven te Venetië is een tragisch ongeluk gebeurd. De stoom boot „Giudecca", die het directe ver keer tusschen de haven en het Lido on derhoudt, raakte in botsing met een groote motorboot, die den dienst onder houdt tusschen het Centraal station en het Lido. De motorboot zonk onmiddel lijk. In de kajuit bevonden zich zes pas sagiers, aan dek de stuurman en de ma chinist. De Giudecca nam onmiddellijk alle maatregelen om de schipbreukelin gen te hulp te komen. Het gelukte vijf passagiers, leden van één familie uit Pa dua te redden. Een vrouw is verdronken Van de bemanning van de motorboot is niets bekend. De duikers zullen trach ten het schip te lichten. De zee is op de ze plaats echter 10 meter diep. Beeldenstorm. Uit Merida wordt gemeld, dat een troep godloozen in het dorp Nuhuni, een aanval heeft gedaan op de kerk. De godloozen vernielden 'n Christusbeeld en het beeld van den be schermheilige van het dorp. Zij zongen de internationale. De bevolking kon na eenigen tijd de indringers verdrijven. Eenigen werden zwaar gewond. Nederland's Badplaatsen. De nieuwste folders van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer (A.N. V.V.) te Den Haag: „Nederland's Badplaatsen aan de Noordzeekust", „Holland's Nordseebaeder" en „Hol lands Seashore for Health and Holi days", respect, de Nederlandsche, Duit- sche en Engelsche uitgave van hetzelfde werkje, geven een beknopt overzicht van de badplaatsen langs de geheele Nederlandsche kust. Alle badplaatsen van eenige beteekenis worden er in ver meld, met hun bijzonderheden en be koorlijkheden. Al direct bij 't openvou wen van den folder, ontwaart men een zestal afbeeldingen van Walchersche badplaatsen: Vlissingen, Domburg en Zoutelande. De beschrijving dér bad plaatsenreeks begint bij Vlissingen van welke plaats verschillende bijzonderhe den zijn vermeld. Gewezen wordt dan op de badplaatsen Breskens en Cadzand, en voorts op Zoutelande en Domburg, welker aantrekkelijkheden worden ver meld. Ook Haamstede en het beziens waardige Schouwen worden hierin ge noemd, Tal van foto-illustraties verluch ten de uitgaven. HERBOUW SCHUTTERSHOF TE MIDDELBURG. Het architectenbureau F. G. C. en ir. A. Rothuizen te Middelburg heeft Zater dag aanbesteed: A. Het bouwen van een nieuwe zaal aan het Schuttershof te Middelburg; B. Het aanleggen van eenige straten met rioleeringen op een gedeelte tuin van het Schuttershof. Ingeschreven is als volgt: Perceel A: J. Wisse, Axel 24850; C. H. H. Wisse, Zaamslag 24700; De Bruyne v. Riet, Goes 23320; fa. J. M. J. Schrijver, Goes 22000; G. Holle- ma, Middelburg 21845; L. F. Groos- man, Middelburg f 21100; M. F. Goede- mondt, Goes 20950; Voet De Waal Hontenisse 20900; M. Walraven, Mid delburg 20867. Perceel B: J. Wisse, 4900; C. H. H. Wisse 4833; fa. J. M. J. Schrijver 4800; L. F. Groosman 4700; M. F. Goedemondt" 4700; P. Dekker, Veere 4620; Voet De Waal, 4300. In massa: J, Wisse, 29120; C. H. H, Wisse 28088; fa. J. M. J. Schrijver 26800; L. F, Groosman 25800; M. F. Goedemondt 25650; Voet De Waal 24800. Souburg Van 1319 Juni, Bevallen: J. Bouwman, geb. Claeijs z. Wissenkerke. Bevallen: 16. W. C. Begthel geb. Zwe- mer d. 18. L. T. Versluis geb. Leen- dertse, d. Ondertrouwd: C. M. Wols.e 26 j. jm. en P. L. Wilderom 24 j. jd. J. Louws 30 j. jm. en H. Heijboer 2(5 j. jd. Goes, 23 Juni. Veilingsvereen. „Z.- Beveland". Kruisbessen f\ 2 per 100 kg. Aardbeien v.m. 11 uur: Jucunda A 22.30, idem B 20.90, Mad. Moutot A 17.10. Id. n.m. 4 uur: Jucunda A 22.10, idem B 20.30, Mad. Moutot A 13.60 per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 924, fram bozen 839, roode bessen Prolific 14 25, tomaten 1517. Kersen: Hollanders 4052, Meikersen 34, Bonte Blance 22, Porseleinkersen 1618, Luikenaars 22, Meikersen 34, roode kesen 21, alles per 100 kg. Meloenen 3235, ganseieren 3.10, beiden per 100 stuks. Korenbloe men 2 per 100 bos. K a p e 11 e, 23 Juni. Blocveiling van 9.30 uur v.m. Mad. Lefêbre 14.10, Mad. Moutot 17.30, beiden per 100 kg. Blocveiling van 1 uur n.m. Mad. Le fêbre 15.30, Mad. Moutot 16.50, beiden per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 1422, vroege kersen 1820, Meikersen 16 28, Posteleinkersen 1521, Hollanders 3645, Hangblad 1822, Luikenaars 19, frambozen 2236, roode bessen 1721, peultjes 58, postelein 69, alles per kg. Aardappels 5.806.20 per 100 kg. Blocveiling van 4.30 uur n.m. Jucun- da's 20,6021.30, Mad. Moutot zonder muts 17.60, beiden per 100 kg. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6