LANDBOUW. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS, BUITENLAND. 7. Bakker Schut (Eysink). 8. Hamers- veld (Eysink). De snelste ronde werd gereden door den Engelschman Guthrie op Morton «n den Zweed Kalen op Husqvarna met een gemiddelde van 143 km, waardoor het record met 3.9 km werd verbeterd. Guthrie vloog op een gegeven oogen- blik uit de baan en liep een hersen schudding en een gebroken arm op. Voor 't overige waren er geen ernstige onge lukken. Verwarring. De Memorie van Antwoord op het V. V. der Eerste Kamer over de be- grootinè van het Lanjdbouw-crisisfonds is spoedig verschenen. Het stuk ademt den geest, dien we hebben gevreesd. De Minister „kan niet ontkennen, dat het van Overheidswege verleenen van steun aan den in nood verkeerenden landbouw een zwaren last op ons volk legt! Geen woord wordt gerept over het feit,.dat de landbouw-inkomsten nog liggen vèr be neden het vooroorlogsche peil, terwijl de boer zelf aan anderen voor hun diensten a 2 maal het vooroorlogsche bedrag heeft te betalen, zonder nog te spreken van de meerdere vaste bedrijfslasten. Maar, zoo zegt de minister verder, „het streven is er bij voortduring op gericht de heffingen lager te stellen, ook door vermindering van 't steun- b e d r a g". Zie zoo, nu weten de land bouwers het precies. Dan wijst de mi nister op de steunbedragen voor tarwe en bieten, welke beide dit jaar verlaagd zijn, „terwijl met groote nauwgezetheid wordt nagegaan of voor andere produc ten met lagere steunbedragen kan wor den volstaan". Het begint op verwarring te gelijken. We hebben ir. Louwes hoo- ren betoogen, dat de tarwe-prijs kon worden verlaagd, omdat straks ook.... de peulvruchten zouden worden gesteund. Nog wel een vogel in de lucht, maar de heer Louwes wilde blijkbaar toch een vergoeding ge ven voor de verlaging van den tarwe- prijs. In het regeeringsverslag over de crisismaatregelen heet het, dat de tar- weprijs kon worden verlaagd, omdat ook voor rogge en gerst naar een redelijken prijs wer'd gestreefd. Dien „redelijken" prijs werd wel niet bereikt, maar we zullen dan in dezen „den uitslag niet rekenen, alleen tellen het doel". Ook hier dus ge zocht naar een compensatie voor den verlangden tarweprijs. Nu doemen op de woorden van mr, dr. Van Rijn, die den landbouw voor ondergang wil behoeden. Dat is de geest, die spreekt uit de Memorie van Antwoord. Voegen we hieraan nog toe, dat het streven der Regeering blijft gericht op bevordering van den uit voer. Op zichzelf is hiertegen niets in te brengen, „al spreekt het haast van zelf, dat hiervoor offers moeten worden gebracht". Groote offers zijn het en dat wissel wordt getrokken op een onafzien bare toekomst. Boter a 0.40 per kg naar 't buitenland, binnenlandsche boter hoog in prijs, vreemde vetten bij scheeps ladingen ingevoerd, dienende voor de eveneens dure margarine! Het is wel heel moeilijk, de gevolgde politiek volkomen te begrijpen, maar dit blijkt wel duidelijk uit dit staatsstuk, dat de landbouwer nog niet gerust kan zijn en dat zijn naaste toekomst er van zal afhangen, in welke richting hij actief zal zijn. Stand der Landbouwgewassen. Aan het in de Staatscourant opgeno men overzicht van den stand der Land bouwgewassen op 13 Juni 1.1. ontleenen wij het volgende: Bij de meeste vroeg gezaaide winter granen was de stand van het gewas om streeks het midden van April dusdanig, dat de kans op legeren groot werd ge acht. De zeer droge en vrij koude weer gesteldheid gedurende de maand Mei evenwel heeft den krachtig ingezetten groei gestuit, ten gevolge waarvan men voor het bovengenoemde euvel gespaard is gebleven. Hoewel reeds eenige per ceelen rogge en haver in de Veenkolo niën en op de hoog gelegen zandgron den van de langdurige droogte beginnen te lijden, moet de stand zoowel van zo mer- als van wintergranen dooreengeno men goed worden genoemd. De stand van de tarwe en van de rogge is goed tot zeer goed. De wintergerst vertoont een zeer goeden stand, terwijl de stand van haver, zomertarwe en zomergerst goed kan worden genoemd. De stand van veldboonen en erwten is goed. Het laatste gewas heeft in Zeeland aan vankelijk te lijden gehad van vreterij van bladrandkevers, terwijl in Gronin gen op sommige perceelen voetziekte werd waargenomen. De stand van de stamboonen ka.j goed tot vrij goed worden genoemd. In el and zijn enkele perceelen met dit gewas omgeploegd, aangezien de op komst vrij slecht was. Het v 1 a s staat eveneens goed tot vrij goed. In Zeeland werden klach- b« JeM0rnen L°ver het omreden van brand. Naar schatmg bestaat dit gewas 'ïn •Jï.ri0Vinc e Groningen ^oor 40 pet uit witbloem, in Friesland en NoordhM land voor 95 pet., op de Zuidhollandschc eilanden en m Zeeland voor 90 pet en in westelijk Noordbrabant voor 80 pet. De stand van koolzaad en karwij kan goed worden genoemd. Laatsigenoemd gewas heeft vrijwel in alle streken, waar de verbouw er van eenige beteekenis is, te lijden van de aantastiffg door de kar- wijmot. De stand van blauwmaanzaad is goed tot vrij goed en die van mosterd zaad goed. Consumptie-aardappelen vertoonen een goeden tot vrij goeden stand. Uit schier alle deelen des lands worden klachten vernomen over de schade, wel ke de nachtvorsten van 17 op 18 en van 29 op 30 Mei hebben aangericht. Mede in verband met het optreden van ver schillende degeneratieziekten, zooals iet geval is in Zeeland en in westelijk Sloordbrabant, verwacht men, dat de opbrengsten niet ruim zullen zijn. In veel ïeviger mate dan de consumptie-aard- apppelen hebben de fabrieksaardappe- "en van de vorst te lijden gehad. Het daaropvolgende vrij gure weder is niet jevorderlijk voor een spoedig herstel der zwaar beschadigde planten. De stand der fabrieksaardappelen is dien tengevolge slechts matig. De stand der suikerbieten is goed. In Noordholland en Limburg on dervindt het gewas eenigermate schade ten gevolge van het optreden der bie- tenvlieg. De cichorei staat goed. De uien vertoonen een vrij goeden stand. De stand van witte klaver is over het algemeen iets gunstiger dan die van de roode klaver, Dooreengenomen kan de stand van beide gewassen als goed wor den beschouwd. De stand van het grasland heeft in sterke mate van de droogte te lijden. Op de hooge zandgronden is de toestand van de weide en hooiland zelfs zeer on gunstig. Goed bemeste perceelen maken ten aanzien daarvan een uitzondering. ~n de zeekleigebieden en op de uiter waarden is de stand goed tot vrij goed. Dooreengenomen is de stand van het weiland matig en die van het hooiland matig tot vrij goed. De arbeidsverhoudingen in den landbouw. De Federatie van Landarbeidersbon den op Schouwen en Duiveland hield Vrijdag te Zierikzee een algemeene vergadering, ter bespreking van de door de hoofdbesturen aangekondigde maat regelen. De opkomst was uitstekend. Van alle afdeelingen waren de bestuurders aan wezig. De heer Bax te Goes bracht uitvoerig verslag uit van de werkzaamheden van den Bond ten opzichte van de actie voor regeling van de loonen, uit welk verslag bleek, dat deze actie niet het gewenschte resultaat had gehad. De hoofdbestuurder Portegies zette daarna uiteen, dat krachtiger maatrege- en moesten worden getroffen. De Landarbeidersbonden konden in dezen toestand niet blijven berusten. Met de Chr. en Kath. Landarbeiders- bonden is een afspraak voor krachtige samenwerking getroffen; alle drie de loofdbesturen stellen zich op het stand punt dat vooral in dezen tijd een sta ting het allerlaatste middel moet zijn, doch dat er dit jaar toch eens een be gin van overleg en loonregeling moet tomen. Met algemeene stemmen werd na een torte discussie het beleid van het hoofd bestuur goedgekeurd en besloten alle medewerking te verleenen, die 't hoofd bestuur van de afdeelingsbesturen zou vragen. De werkgevers zijn nogmaals tot be sprekingen uitgenoodigd waarbij uiter- ijk 2 Juli antwoord is verzocht. Op de Oosterschelde is hedenmor gen het lijk opgevischt van den 21-jari gen J. L. uit Bergen op Zoom, die de vorige week Zondag ter hoogte van Tholen is verdronken. WERVELSTORM. Een zware tornado gevolgd door een regenstorm heeft Zondag boven de Tar sus streek (Terkije) gewoed. Talrijke huizen werden vernield, rivieren traden buiten hun oevers- Drie boeren werden door het inslaan van den bliksem ge dood. ZIJN BUURMAN NEERGESCHOTEN. THOLEN, Hedenmorgen kreeg C. J. ruzie met zijn buurvrouw de L. Even la ter kwam de man van vrouw de L. thuis. Hij ontstak bij het vernemen van de ru zie in woede, wapende zich met een bijl en begaf zich naar het huis van den buurman, waar een woordenwisseling ontstond. De L. wilde met zijn bijl J. te lijf. Deze trok echter een revolver en loste vier schoten op de L„ waardoor deze zwaar gewond neerviel. Onmiddel lijk was geneeskundige hulp ter plaatse, waarbij bleek dat L. in den buik, arm en 't hoofd was gewond. Zijn toestand was zoodanig, dat hij naar het zieken huis te Bergen op Zoom moest worden overgebracht. De dader meldde zich bij de politie aan en is in arrest gesteld. Hij beweert uit zelfverdediging te hebben gehandeld. MINISTER STEENBERGHE. Hedenmiddag heeft de minister van econ. zaken a. i. minister Colijn, de por tefeuille overgedragen aan den nieuwen minister van economische zaken mr. Steenberghe, Minister Colijn heeft ver volgens in een der zalen van het depar tement afscheid genomen van de regee- rings-commissarissen voorzoover aan wezig en de hoofdambtenaren van het departement, met wie hij in contact is geweest. Minister Steenberghe heeft den secretaris-generaal van het depar tement, mr. dr. A. A. van Rhijn en den directeur-generaal van handel en nij verheid, dr. H. M. Hirschfeld, ontvangen en daarna zijn ambtsbezigheden aan vaard. SLACHTOFFER VAN HET MODER NE VERKEER, De 73-jarige koetsier F. F., die dezer dagen te Delft bij een botsing tusschen de tram en een rouw- rijtuig van den dijk werd geslingerd en ernstig verwond, is overleden. Met hem is een van de laatste oude koetsiers van Delft heengegaan. NEDERLANDSCHE BIJ AUTO-ONGE LUK IN BELGIë GEDOOD. Zater dagmiddag is de heer H. B. uit Haarlem die zich per motorrijwiel met zijspan jnaar Contich begaf, te Brasschaet te gen een boom gereden. Daarbij brak het zijspan van het motorrijwiel af. Het mo torrijwiel kwam in de sloot terecht. De 34-jarige vrouw van den heer B,, die in het zijspan zat, was op slag dood; de 14- jarige dochter is met een gebroken been naar het Stuyvenberg-gasthuis te Ant werpen overgebracht. De heer B. zelf bleef ongedeerd. WIELRIJDER OP ONBEWAAKTEN OVERWEG DOOR EEN TREIN GE GREPEN. Zaterdagmiddag is op den onbewaakten overweg tusschen Amers foort en Soest een doodelijk ongeluk gebeurd. Een ongeveer vijftigjarige man, die daar op het rijwielpad reed is n.l. toen hij den overweg passeerde, gegre pen door een trein naar Amsterdam. DURE VERGISSING. Een aanne mer te Buss um heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij bij de uitbeta ling van loonen bij vergissing een biljet van f 1000 heeft gegeven. Alle werklie den zijn ondervraagd, doch niemand zei- de het biljet te hebben ontvangen. THANS 15.000 ARBEIDERS. Naar het „Volk" verneemt, zou heden bij Philips te Eindhoven de vijftiendui zendste arbeider wederom aan het werk worden gesteld. TYPHUSGEVALLEN TE KAMPEN. In een barak van het ziekenhuis te Kampen zijn opgenomen typhuspatien- ten, allen afkomstig uit Genemui- d e n. De toestand van de lijders is van zeer ernstigen aard. Twee van de vijf patiënten zijn overleden, onder wie een gehuwde 19-jarig'e moeder van een kind van 6 weken. VAN TORENSPITS GEVALLEN. Zaterdag is de arbeider S., toen hij be zig was in de spits van den in aanbouw zijnden toren van de H. Hartkerk aan den Zwolschen weg te Deventer ge vallen en op een der gaanderijen terecht gekomen. Hij is in bewusteloozen toe stand en met zware inwendige kneuzin gen naar het St. Josephziekenhuis ver voerd. INVAL IN VILLA AAN DUITSCHE GRENS, Naar de „Courant" uit Nij megen meldt, zijn twaalf Duitsche dou ane- en politiebeambten een dezer nach ten den tuin binnengedrongen van de villa „Wylershof" even over de Duitsche grens te Berg en Dal. De tuin is ge deeltelijk op Nederlandsch gebied gele gen, zij hebben toegang tot de villa, die bewoond wordt door den Duitschen tandarts dr. Seybert, geeischt. Toen aan hun sommatie geen gevolg gegeven werd, hebben zij hun revolvers getrokken en een groot aantal schoten gelost. Daarna zijn zij de villa binnengedrongen en heb ben deze van onder tot boven doorzocht. De heer Seybert werd gearresteerd en aanvankelijk naar Kleef overgebracht. Het vermoeden bestond, dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan het smok kelen van verdoovende middelen. Ook zou hij verdacht worden van spionnage, REVOLVER GING PLOTSELING AF Toen Vrijdag de 21-jarige volontair ter gemeentesecretarie, L. S. te E y - gelshoven bezig was met het schoonmaken van zijn revolver, zonder dat hij wist, dat het wapen geladen was, ging plotseling het schot af. De heer S. werd ernstig getroffen en is in den loop van den nacht aan de verwondingen overleden. HEVIG ONWEER. Man door bliksem gedood Boven een groot deel van M i d d e r. Limburg heeft Zondagmiddag een hevig onweer gewoed. In het gehucht Pey bij Echt is de bliksem ingeslagen in de woning van den arbeider V. De man, 48 jaar oud en vader van 9 kinde ren, werd op slag gedood. INTERNATIONAAL EEN GEPEPERDE NOTA. Engelsche beschuldigingen tegen Duitschland's linancieele politiek. De Engelsche regeering heeft een no ta te Berlijn laten overhandigen naar aanleiding van de verleden week afge kondigde stopzetting van alle betalin gen. Wat daarin te berde gebracht wordt, is niet malsch. Zonder veel om wegen wordt de Duitsche regeering tot zekere hoogte kwade trouw vóór de voeten geworpen. Op de eerste plaats betoogt Londen n.l., dat Duitschland best in staat zou zijn de verplichtingen ten aanzien van de Dawes- en Youngleeningen na te ko men. Aan de hand van cijfers, waar geen vinger achter te krijgen is, wordt zulks aangetoond. Vérder, en dat klinkt nog veel erger, zegt de Engelsche regeering, dat Duitschland bezig is langs slinksche we gen zijn schulden te verminderen. Door geen rente te betalen zijn de koersen der leeningen in het buitenland aanzien lijk gedaald. Duitschland nu is bezig die leeningen tegen de lage prijzen op te koopen en verdient op die manier een mooie duit. Scherp stelt de Engel sche nota aan het licht, dat dit geen manier van doen is (het komt in den grond van de zaak neer op oplichterij). Iemand, die beweert geen geld voor af lossing en rente van zijn schulden te hebben, blijkt wel in staat, voor hon derden millioen schuldbrieven tegen 'n lagen koers op te koopen. Dat loopt werkelijk de- spuigaten uit. Tenslotte verzoekt de Engelsche re geering, dat Duitschland voor de Engel sche crediteuren een accoord zal tref fen. Zoo niet, dan zullen er straffe te genmaatregelen worden genomen. Enge land heeft zulks (evenals ons land), in de hand, aangezien de Duitsche uitvoer naar Engeland g.rooter is, dan de Engel- esche naar Duitschland. Het gepeperde stuk blijkt wel indruk te Berlijn gemaakt te hebben. De Duit sche regeering heeft reeds besloten n aantal bankiers naar Londen te sturen, om onderhandelingen te openen. Daar uit moge blijken, dat men zich te Berlijn allesbehalve zuiver op de graat weet. Men had anders de ernstige be- chuldigingen zeker niet geslikt. DE DUITSCHLAND. VAN SLACHTOFFERS DR. SAMTER. De rechtbank houdt geen reke ning met zijn minderwaardige praktijken. De Berlijnsche rechtbank heeft in tweede instantie uitspraak gedaan in het proces tegen de beide Nederlanders De 3.ooy en Brewer, die in Maart j.l. te Ber lijn zijn gearresteerd, in verband met 'n poging tot het smokkelen van deviezen. De beklaagden hadden, na veroordeeling tot 3 Vi jaar, resp. 3 jaar tuchthuis, als mede 6000, resp. 5000 mark boete, looger beroep aangeteekend, maar dit appèl is verworpen, waardoor niet ai- een de genoemde straffen zijn beves tigd, maar ook in zooverre verzwaard, als de intusschen ondergane preventieve ïechtenis niet van de stral wordt afge trokken. De „Courant" herinnert er nog eens aan, hoe in het voorjaar 1934, in Neder- _and zekere dr. Samter optrad, een ge wezen Duitsch advocaat, die den schijn trachtte te wekken, alsof hij verbonden was aan het Duitsche gezantschap. Hij zocht relaties met lieden, die in het be zit waren van Duitsche effecten, of ge neigd waren Duitsche effecten te koo pen en ze vervolgens naar Duitschland te brengen en ze aldaar met koerswinst te verkoopen. Hiji poogde zijn slachtof fers er van te overtuigen, dat een der gelijke transactie geoorloofd was en verwees hen naar zekeren dr. Liesegang te Berlijn. Met deze voorstelling van zaken wendde hij zich ook tot zekeren Jan sen, die zich liet bepraten en den thans veroordeelden de opdracht gaf tien I.G. Farben-aandeelen te Berlijn te verkoo pen. De Rooy en Brewer begaven zich in Maart 1934 per auto van Roermond naar Keulen en vandaar per trein naar Berlijn, waar ze zich volgens de aanwij zingen van dr. Samter aanmeldden bij dr. Liesegang in de Diamantregie op den Kurfürstendam. Dr. Liesegang kocht inderdaad de stukken en betaalde er een koers voor, welke 9% pet. lager was dan de Ber lijnsche beurskoers. Maar nauwelijks had De Rooy het geld in zijn porte feuille gestoken, of er verschenen twee ambtenaren van de crimineele politie met opgeheven revolvers. Zij namen 't geld in beslag en verklaarden beide Ne derlanders voor gearresteerd. Het bleek nu, dat dr. Samter zijn slachtoffers eerst onder voorspiegeling van onjuiste feiten tot den verkoop van effecten in Duitschland had verleid en ze vervol gens had overgeleverd aan ambtenaren van de Berlijnsche douane, van wie een zich dr. Liesegang noemde, maar die in werkelijkheid Kuntze heette. De verwachting, dat de minderwaar dige praktijken van dezen dr. Samter voor de Berlijnsche rechters een reden zou zijn om in de straftoemeting tegen de beide Nederlanders een milder stand punt in te nemen, is volkomen ijdel ge bleken. GOEBBELS OP HET OORLOGSPAD. „De vijand van het Nationaal- Socialtsme huist bi; den groo* ten heer".. De minister voor de propaganda, dr. Goebbek, die als de voornaamste tegen stander van vice-kanselier Von Papen kan gelden, is de laatste dagen blijkbaar doende, om het Duitsche volk met een tegengift tegen Von Papen's sensa- tioneele redevoering in te spuiten. Zoo verklaarde hij op een vergadering ergens in een arbeiderswijk te Berlijn het vol gende. „Wij weigeren aan oude heeren het recht toe te kennen van critiek. Wij be houden dat recht aan ons zelf voor. Wij nationalisten, mogen critiek uitoefenen, omdat wij bekwamer zijn, hetgeen we bewezen hebben door de anderen van de baan te kegelen". En op een bijeenkomst, Zondag te Es sen gehouden, trok hij als volgt van leer: „Niemand mag gelooven, dat onze te genstanders voor goed in hun schuilhoe ken zijn weggekropen. Zij wachten slechts hun tijd af. Niemand behoeft te denken, dat wij dat niet begrijpen. Dat wij hen met rust laten, gebeurt slechts, omdat wij willen, dat zij uit hun schuil hoeken te voorschijn komen. De arbeider is een verstandig mensch. Hij weet, dat de gebraden duiven hem niet in den mond vliegen. De vijand van heti .nationaal-socjafisme huist niet in den arbeider, doch bij den grooten heer, bij hen die in het nationaal-socialisme slechts een tijdelijk iets zien. Toen d«, revolutie uitbrak, liepen zij met vliegende vaandels naar ons over, maar toen zij zagen, dat wij hen niet met open armen ontvingen, trokken zij zich in hun pruilhoekje terug. Zij voerden hun oppositie binnen een kleinen kring. Overschatten behoeft men hen niet, want zij hebben geen kans, invloed uit te oefenen op het volk. Zij treden in di verse rollen op, als reserve-officieren, als intellectueelen, als geestelijken. Men moet scherp toezien, om hen op het spoor te komen. Het zou volkomen onjuist zijn, wanneer het nationaal-so cialisme de tegenstelling met deze cli que zou uitvechten. Over het hoofd van deze clique heen moeten wij het con flict beslechten. Het volk moet deze cli que zien en het volk moet inzien, dat 't feitelijk precies dezelfde clique is, die er vóór den oorlog en tijdens den oorlog was; zij heeft niets geleerd en zij zou vandaag precies hetzelfde doen, als wat zij gisteren deed." Dr. Goebbels besloot met de volgende peroratie: „De revolutie is in het teeken van den vrede en der menschelijk heid ver- loopen. Wij dulden nü nog de reactie, maar wanneer F'ührer zod zeggen „thans zullen wij toonen, dat het ons ernst is", dan zou zij in een etmaal of nog minder zijn verdwenen." Moord op een functionaris van de N, S. D A, P- Dezer dagen is, aldus het Duitsche nieuwsbureau, in de buurt van Schwerin a. d. Warthe een administra teur van een landgoed, Elzholz ge naamd, die tevens plaatselijk groeps- penningmeester van de N. S. D. A. P. was, door een slager, Meissner, op een beestachtige wijze met een groot sla gersmes vermoord. Elzholz was als pen ningmeester bijzonder actief; tusschen den moordenaar en den vermoorde be stonden echter, naar verluidt, geen per soonlijke of politieke geschillen. In eenige bladen was gemeld, dat Meissner met de communistische partij in verbinding stond, 't Duitsche Nieuws bureau meldt echter, dat dit onjuist is, maar dat hij een 'der oprichters was van de katholieke organisatie „Duit sche jeugdkracht" te Schwerin a. d. Warthe- Er schijnen, aldus het D. N. B., bij de moordlzaak verscheidene lieden betrokken te zijn. Behalve de moorde naar en de schoolmeester van het dorp Golmütz, zijn 11 menschen gearresteerd, van wie 9 lid zijn van de „Duitsche jeugdkracht". Voor zoover men heeft kunnen vaststellen hebben deze men schen den moordenaar tot zijn daad aan gezet. Ter opheldering van de zaak is de pastoor van het dorp door zijn gees telijke superieuren naar Tütz in de Grensmark overgeplaatst, waar hij zich ter beschikking houdt van de justitie. De organisatie „Duitsche jeugdkracht" is voor de Grensmark verboden. De leider van den staf in de opperste S.A.-leiding heeft bevolen dat alle po litieke leiders tot 29 dezer in verband met dezen moord een rouwband moeten dragen. Het D- N. B. meldt nader, dat het on derzoek aan het licht heeft gebracht, dat de moord uit politieke overwegingen is gepleegd. De zaak is daarom in han den gesteld van de bijzondere recht bank te Elbing. Men verwacht, dat het proces te Meseritz zal plaats hebben. De recherche heeft opnieuw 11 men schen gearresteerd. BALKAN. vië. Zondagmiddag voerde de Joe- go-Slavische kunstvlieger Jaksics eeni- go-Slavische kunstvlieger Jakcies eeni ge loeren uit boven een groote menigte op een vliegveld bij Esseg aan de Hon- gaarsche grens. Van een hoogte van 200 meter stortte plotseling het vliegtuig neer en viel tusschen de menigte. De gevolgen waren ontzettend- Drie man nen en twee vrouwen werden op slag gedood, terwijl 15 zwaar gewonden naar De ongelukkige kreeg een ernstige hoofdwonde, terwijl bovendien zijn bei de beenen werden verbrijzeld. Met denzelfden trein is hij naar Baarn ver voerd, waar hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. Spoedig nadat hij daar was aangekomen is het slachtoffer overleden. Men vermoedde, dat het een inwoner was van Soest.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3