Neem 'n "AKKERTJE" KERKNIEUWS. ONDERWIJS. RECHTSZAKEN. HANDEL EN NIJVERHEID. SPORT. BEURSTHIRMQNITER van Maandag. BEURS- EN WISSELKOERSEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. uit zoo'n nieuw handig zakdoosj*-' bij Rheumalische pijnen, Spierpijn. AMSTERDAM, 25 Juni, Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele -notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101 101% Ned. 33 1000-4 101%—101% Ned. 34 1000-4 101%—101% Certificaten-3 8887% O. Indië 32 1000-5 100%—100% O. Indië 26 1000-4% 100%—100% O. Indië 34 1000-4 99%99%, Denemarken Oblig. 1926-5 88—87%. Duitschl. pndst. 100-7 32%—32%. Engeland 1960-90 4 71%—71%. Zwitserl. oblig. '24-5 99 Zwitserl, Staatssp. 1927-4% 99%_99, Amsterdam 1933-5 101% 's-Gravenhage 1929-4% 101%101% Rotterdam 1926-1930-4% 98%—98% Berlijn 1925-6% 21%21% Zeeuws. Hyp. B-5 100 Zeeuws. Hyp, B-4% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 28%27%. A Amsterd. Bank 9695. C Rott. Bankver. 74% A Twentsche Bank 76% A Pref. Gruyter en Zn. Al 125123%. A Pref. Jurgens A 92%93%. A Ned. Gist- en Spiritusfab. 387%385, A De Schelde N.B. 18% A Ver. Papf. v. Gelder 5857%. C Am. Car Fondry 13%13%. C Am. Smelt Ref. 25%25%. C Farbenind. I.G. 49%54%. C Stand. Brands 12%12%. C U. States St. C. 24%—24%. C North Am. Cy. 11%—11%. A Born. Sum. H- M. 121119%. A Linde Teves en Stokv. 63%63. A Ned. Wol Mij 79%—79%. A Singkep 8787. A J- C. Japan Ln. 25% A Rotterd. Lloyd 3031. A S. M'. Nederland 3232% A Amst. Thee C.M. 53% men, o.a. gelukwenschen van den Com missaris der Koningin, den burgemees ter, den ondercommandant der Marine en andere autoriteiten. De verkoop van speldjes voor Zon nestraal bracht Zaterdag 581 op. ARNEMUIDEN. Onder leiding van den heer C. Schroevers, vergaderde Zaterdagavond de Bijzondere Vrijwil lige Landstorm, afdeeling Arnemuiden. Besloten werd deel te nemen aan den te houden landdag op 30 Juni a.s. te Vlisingen, waarvoor zich enkele leden beschikbaar stelden. Wegens drukke werkzaamheden zag de secretaris-penningmeester, de heer P. Boone zich genoodzaakt als zoo danig ontslag te nemen. In zijn plaats werd de heer P. J a n s e Wz. gekozen. Besloten werd dat niet-leden, die eventueel na de gewone wekelijksche schietoefening wenschen te schieten, dit kunnen tegen betaling van 0,10; voor leden bedraagt dit f 0,05. Leden die een oefening verzuimen, kunnen deze niet meer inhalen. Besloten werd de Schietoefeningen des Zaterdags te houden van 7 h tot 9 h n.m. DOMBURG. Vrijdagavond werd al hier in een daartoe belegde vergadering van ouders een kinderkoor opgericht. Als bestuursleden werden gekozen jhr. mr, R. Humalda van Eijsinga, voorz., de heeren M. Reijnhoudt, secretaris, A. A. Jellema, penningmeester, J. P. Rosen- daal en H. Bimmel, commissarissen. Tot dirigent werd de heer J. C. Derksen be noemd. VEERE. De alhier gehouden vlagver- koop van den Katholieken Radio Mis siedag heeft een bedrag van 4 opge bracht. ACTIE ONDER DE ZEEUWSCHE LANDARBEIDERS, Zooals reeds is bericht is door de hoofdbesturen der drie Landarbeiders organisaties besloten tot het voeren van een krachtige actie in de> Zuidelijke pro vincies voor een betere loonregeling en rechtspositie van de landarbeiders. Naar aanleiding hiervan werd Zaterdagmid dag te Goes een druk bezochte verga dering gehouden van de afdeelingen van den Chr. Landarbeidersbond op Z. en N. Beveland, waarin de hoofdbestuur der de heer A. Vingerling het woord voerde. Deze lichtte het besluit der hoofdbesturen om een scherpe actie te gaan voeren toe. De arbeiders hebben te lang gedacht dat de reg'eering wel zor gen zou voor meer overleg met de werkgevers, maar de arbeidersorgani saties zijn nu de weigering der werkge vers en het getreuzel der reg'eering moe. Er moet nu in de e.v. maanden een krachtige actie worden gevoerd, waar over nu nog geen bijzonderheden kun nen worden medegedeeld. De regeering en de ambtenaren in Den Haag moeten nu eens goed worden doordrong'en van den noodtoestand der landarbeiders. Ook de Kamerleden weten te weinig wat er op het platte1and omgaat en dat het daar begint te kraken. De steun aan de bedrijven had de werkloosheid moe ten verminderen, maar het loonbedrag is integendeel de laatste jaren steeds verkleind. Tal van personen uit de vergadering namen aan de bespreking deel. Velen uitten hun teleurstelling over den loop van zaken en drong'en op krachtige maatregelen aan. Volgens sommigen /wordt op het platteland thans veel ka pot gemaakt. Vele landarbeiders raken het vertrouwen in onze Chr. regeering en Kamerleden kwijt. Zooals het nu gaat kan het niet blijven gaan. Besloten werd dat de afdeelingen spoedig' alle zullen vergaderen en dat de Chr. Kamerleden over den toestand zul len worden ingelicht. WEMELDINGE. Zondagmorgen toen de sleepboot „Communed" met twee ge laden schepen op s'eeotouw de buiten haven uitvoer, kwam de sleepboot „Ma- doera" met twee schepen binnen. Een aanvaring ontstond en 't schip de „Jo sephine" geladen met grint behoorende bij laatstgenoemde sleep ernstige averij ter hoogte van 't voorschip en het roer bekwam en de hulp van een pompboot de „Dorus Rijkers", moest worden inge roepen, omdat het water maakte. Het sleepschip „Libo" geladen met graan, kreeg een scheur van een boegander in het voorschip boven water. Beide sche pen zijn met een noodreparatie gedicht. IERSEKE. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de zeekrabbenbewaarplaats aan den Molenpolder door den hevigen wind uit elkander geslag'en, waardoor de krabben ontvlucht zijn. De materialen dreven gedeeltelijk aan den zeedijk. IERSEKE. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereeniging Ajax II tegen Krab- bendijke D.V.G. I rust 11eind 32 in 't voordeel van D.V.G. Krabbendijke. Zwart-Wit I speelde tegen Hansweert- sche Boys I, eind 2--2. GEERSDIJK. Het muziekgezelschap „Apollo" van Wissenkerke gaf Zater dagavond onder leiding van den direc teur, den heer C. Flipse, het jaarlijk- sche concert op de Voorstraat. Het „Wissenkerksch Mannenkoor!verleen de daarbij medewerking. Uit alle dorpen van het eiland waren er belangstellen den. Er werd met veel aandacht geluis terd. De verschillende nummers van het programma werden vlot en mooi uitge voerd. DIEFSTAL OPGEHELDERD In den nacht van 11 op 12 November van het vorig jaar, werden ten nadèele van den landbouwer L. te IJzendijke eenige zakken tarwe benevens een tweetal jassen uit een op het erf staan de schuur ontvreemd. Een destijds inge steld onderzoek had gèen resultaat. Dezer dagen werd in verband met een vermoedelijk gepleegde suikerfraude bij verschillende inwoners op het gehucht Driewegen onder de gemeente IJzen dijke een huisvisitatie gedaan. Bij een onderzoek ten huize van zekeren C. vond men in 'n schuurtje 'n manchester- jas welke volkomen beantwoordde aan 't signalement van de gestolene. Thans werd dienaangaande een nader onder zoek ingesteld waarbij een tweetal per sonen bekenden, destijds de tarwe en de jassen bij L. te hebben weggenomen. Te vens bleek, dat nog 'n 3e persoon, zeke re B. aan den gepleegden diefstal de bet was, doch deze ontkende iets met den diefstal te hebben uit te staan. B. is door de marechaussee Zondag j.l. aan gehouden en zal ter beschikking van de justitie te Middelburg worden gesteld. Aangehouden. De marechaussee te IJzendijke heeft aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld, zekeren P. d. C. arbeider, wonende te Water landkerkje, aan wien eenigen tijd gele den het verblijf in het bewakingsgebiec was ontzegd, doch die daarin wederom was teruggekeerd. Met ingang van 1 September a.s. is aan den rijksveldwachter brig. tit. H Schipper te Seroosker k e (W. op diens verzoek eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. In memoriam ds. Netelenbos. In de Evang. Luthersche Kerk te Middelburg was de dienst van Zon dagmorgen gewijd aan de nagedachtenis van wijlen ds. J. B. Netelenbos te Groen lo, welke predikant in tijden van vaca ture, zoo menigmaal voor bovengenoem de gemeente is opgetreden. Als uitgangspunt voor dezen dienst had ds. Nolte tot tekst gekozen Hebr 13 7 en 8, dezelfde tekst welke geko zen was voor den rouwdienst in de kerk te Groenlo. Ds. Nolte bracht naar voren wat de Evang. Luthersche Gemeente in vroeger jaren aan den overledene als prediker van het Evangelie van Jezus Christus heeft gehad en hoe deze in Lutherken A Houth. Alberts 30%30 C Baltimore Ohio 14%14% A Southern Rlw. 15%15% C Union Pac. Rr. 75% C Int. Nickel Cy. 16—15% Duitschl. 30 1000-5% 33%—33%-32%. A Koloniale Bnk. 48%49. A N.I. Hbk, 1000 54%—54%. C Ned- H. M. 1000 40—42%-41%. A Alg. Kunstz. U. 37%—37%-%. A v. Berkels Pat. 15%16. C Calvé-Delft 4949%, A C. Suiker Mpij. 24%24%. A Ned. Ford A.M. 204%—203. A Philips Gem. B. afg. 213%-215%-16%. C Unilever 7170%. C Anaconda Cop. 9%9%-9%. C Bethlehem Si. 20%20%-%. C Kennec Copper 13%13%. C Un, States Leather 5%5%. A A.N.I.E.M.—N.B. 204%—202. A Kon. Petr. Mpij, 159%159-60. C Contin. Oil Cy. 11%11%. C Shell Union O-C. 5%—5%. C Tide Water Ass. Oil 7%—7%-7 A K.N. Stoomb. Mij. 3% A Ned. Scheepv. U. 31%31% A H.V. Amsterdam 168169%-71 A Java Cult. Mij. 90%90 A N.I. Suiker U, 7173 A Deli Batavia 148%146%-49 C Deli Mij. 1000 138—136%-37 A Senembah 141%140%-39%, C Chicago Milw. 3%3%. A Amst. Rubb. C. 103-103-04%. A Deli-Bat. Rubb. 6262%. A Hessa Rubber 40%41%. A Serbadjadi S.R. 51%51%. Prolongatie 11. nis zelfs boven vele Luthersche predi kanten uitstak. Het voornemen van den overledene, om 9 September weer een beurt in de gemeente alhier te zullen vervullen, is niet meer in vervulling mogen gaan. Met het zingen van eenige geliefde zangen van den ontslapen leeraar, werd de dienst besloten. Ned. Herv. Kerk. Cand. J. P. van Steenbergen te Den Haag is beroepen te Biezelinge. Geslaagd aan de Technische Hooge- school te Delft voor het ingenieursexa men werktuigkundig ingenieur, de heer L. van Eyk te Middelburg. Geslaagd te 's-Gravenhage voor voorloopig machinistendiploma de hee ren A. Rijers van Souburg en L. Sturm van Aagtekerke, leerlingen van den machinistencursus, verbonden aan de Ambachtsschool te Middelburg. Benoemd tot hoofd der bewaar school te I e r s e k e, (Kakeldans) mej. J, van Wuykhuise van Wolphaartsdijk Botersmokkelaars veroordeeld. Wegens botersmokkelen uit het Land van Hulst naar België veroordeelde de rechtbank te Gent A. S„ C. de M. en T. W„ allen van Hulst en L. E- van St Jansteen tot 5 maanden gevangenissta en een gezamenlijke boete van 247.000 frank. T. W. en L. E. kregen daaren boven een boete van 15.000 frank we gens het belemmeren van den dienst der douane. Faillissementen. Het faillissement Van de N.V. Cinema „Slot Ostende" te Goes, curator mr. F. W. Adriaanse te Middelburg, is ver nietigd na gedaan verzet. De arr. Rechtbank te Middelburg heeft heden failliet verklaard: L. v, d. Berge, Jzn., landbouwer te B r u i n i s s e. Rechter-Commissaris mr. J- H, F. Bloe- mers. Curator mr. C, J. B. du Croo, te Zierikzee. Voetbal. Middelburg—Tegelen 30. Door het winnen van dezen wedstrijc heeft Middelburg haar laatste kans op het eerste klasseschap behouden. Er was tamelijk veel publiek aanwezig. De groenwitten, die het zonder Voge moesten stellen, kunnen op 'n goeden wedstrijd terugzien. Leijnse, Geelhoec en Vijgeboom vormden een hechte ver dediging In de voorhoede werd goec gecombineerd, doch was er meer en be ter geschoten dan had de score belang rijk hooger geweest. Tegelen heeft behoorlijk partij gege ven. Zij verscheen met 3 invallers. De keeper en beide backs waren wel de besten, terwijl ook de invaller midvoor een handig spelertje bleek te zijn. Niettegenstaande het loome weer was het een vlugge wedstrijd. Scheidsrech ter Grootmeier zorgde door z'n goede leiding voor een vlot spelverloop; ook de verhouding in 't veld was uitstekend, Middelburg was reeds direct flink in den aanval. Swinkels kreeg veel werk doch bleek in puike conditie te zijn. Ook Tegelen ondernam eenige vlugge aanval len, waarbij Vijgeboom een keer fraai redde. Middelburg komt dan sterk in de meerderheid doch doelpunten bleven uit. Tegelen kreeg een fraaie kans, maar het schot van Thyssen faalde volkomen Na goed samenspel tusschen Leijnse en Dirkse doelpuntte laatstgenoelnde met een onhoudbaar schot (10). Middel WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 22 Juni. 7.43% 56.16 9.72% 34..44 47.93 33.20 1.47% 25 Juni. 7.42% 56.13% 9.72% 34.44 47.94 33.17% 1.47% ObLMarkt Aku Suiker Koninki. - Rubber Philips Industrie Amerika Tabak Ford M|nen Markt Schepen (Wettig gedeponeerd burg verslapte dan eenigszins; Vijgen- soorn voorkwam een zeker schijnend doelpunt. In deze periode was het spel der gasten ook goed, doch zij wis ten van de kansen niet te profiteeren. Na de rust had Middelburg direct gq- luk als Vijgenboom den bal liet val len. Hij herstelde zich echter door den bal tot corner te verwerken, welke niiets .opleverde. Na een door Merk goed genomen hoekschop belandde de bal na een omhaal van Neufeglise bij Becks, die inschoot. 20. Aan de an dere kant probeerde Huys het met een schot, dat Vijgenboom redde. Kort daarop schiet Dirkse juist over. Merk en Dirkse kregen eenige opge legde kansen maar misten door treuze len en slecht schieten. Ook Leijnse kwam alleen voor den keeper te staan doch schiet zacht in diens handen. Ploegaert redde eenmaal mooi, Leijnse en Geelhoed verdedigen goed. Var een fout van de verdediging der gasten pre fileerde Leijnse door kalm in te schieten. 30. Na nog eenige weder- zijdsche aanvallen kwam het einde met een verdiende overwinning. De strijd JulianaDe Baronie ein digde met 82. Het wachten is dus nu nog op de be slissing over het droevig gebeuren van Zondag 17 dezer in den wedstrijd Mid delburgJuliana. De stand is thans: Juliana 5 4 1 0 9 156 Middelburg 5 3 117 12—8 Tegelen 6 2 1 3 5 12—13 De Baronie 6 0 15 1 1527 De overige uitslagen zijn: Om het landskampioenschap. HeraclesAjax 21 VelocitasWillem II 02 Eindstrijd K.N.V.B.-Beker FeijenoordVelocitas 23 Zeelandia—H.K.I. 61. Zeelandia heeft een plaats in de twee de klasse weten te veroveren, zij! won met overtuigende cijfers en volkomen verdiend. De keeper deed eenige malen gevaarlijke dingen i(wat eenmaal een geldig en eenmaal een ongeldig doel punt tot gevolg had), maar daarnaast heeft hij ook veel goed werk gedaan. De backs, krachtig gesteund door de middenspelers, waren telkens een niet te overwinnen hindernis voor de Bre dasche aanvallers. Anderzijds zorgde de middenlinie ook voor steun aan de voorhoede. Janusse, die alle zes doel punten voor zijn rekening nam, had een goeden dag. Zijn medespelers boden hem ook de beste kansen en stelden hun spel in op het zijne. Men werkte hard en speelde fair en sportief. H. K. I. kan beter. De voorhoede pin gelde te veel, de achterhoede, vooral rechts, was zeer onzeker, en over het algemeen scheen men door het goede begin van Zeelandia overrompeld. Reeds enkele minuten na het begin, toen de H.K.I.-keeper te laat uitliep, benutte Janusse de kans (10), Eenige minuten later, speelde Janusse listig om den Bre- daschen back heen en doelpuntte voor de tweede maal (20). Kort daarop deed de Z.-keeper teveel passen met den bal .en uit den vrijen schop schoot H.K.I. dadelijk in. Daar uit een vrijen schop niet direct gedoelpunt mag wor den, was dit punt dus ongeldig. H. K. I. bleef echter hierna eenig overwicht uitoefenen. Toen de Z.-kee per eenmaal de bal uit de handen liet rollen, kostte dit een doelpunt (21) Nauwelijks was afgetrapt, of Janusse benutte opnieuw een kans (31). Nog voor rust, vergrootte dezelfde speler den stand tot 4-1. Na rust ging het spel op denzelfden voet voort. Zeelandia was het gevaar lijkst in den aanval en kreeg al dadelijk een strafschop te nemen. Gabriëlse schoot evenwel over de lat. Even daar na, ontfutselde Janusse een der Breda- sche backs den bal, en plaatste over den uitloopenden keeper heen in doel (51). H. K. I. scheen nu een geslagen elftal en speelde vrij lusteloos verder Tenslotte was het Janusse, die den eindstand bracht op 61. Huldiging. Nauwelijks had scheidsrechter Pijnen burg, die goed leidde het laatste fluitsignaal gegeven, of de supporters (Ingez. Med.) stormden het veld op, en wenschte de groen-zwarten geluk. De voorz, van „Goes", de heer De Koning, vereenigde de 22 spelers om zich heen en complimenteerde allereerst H. K. I. om haar sportieve spel. Ver volgens wenschte hij „Zeelandia' geluk met ha;y promotie. Hij bood den Zeeuw- schen aanvoerder een bloemstuk aan. Ook de aanvoerder van H. K. 1. wenschte Zeelandia geluk. Tenslotet hield ook de voorz. van Zee landia de heer Conraad, nog een kor te toespraak, waarbij hij een bloemstuk aanbood. „Colijnsplaat"„V.I.O.S." (Kats) 11,- A.S.C. IKamperland 72. A.S.C. IIH.O.V. I (Driewegen) 14. De korfbalwedstrijd tusschen „S.S.S." van Colijnsplaat en „T.O.G.O". van Goes eindigde 04. Schermen. Vrijdagavond vonden onderlinge scherm- wedstrijden plaats door leden der schermafdeeling van „Medioburgum". De uitslag was: I. De heer P, Cappon 6 gewonnen par tijen, 1 verloren (20 voor 8 tegen). II. De ■heer J. Joziasse 6 gew. 1 verl. (20 voor' 9 tegen). III. De heer Mesu 3 gew. 4 verl. (11 voor 15 tegen). Het aantal deelnemers was 8. Hoewel nog kort geschermd wordt, werd reeds goede sport naar voren gebracht. Het geheel stond onder leiding van den heer W. J. de Bruyn, M. O. Lich. Oef. te Middelburg. Postduiven, Uitslag van de wedvlucht van Pont St, Maxence af op 17 Juni 1.1. gehouden door de P.V. „de Zeeuw" te Goes, af stand 261 km., snelheid van eerste duif 1220 meter. Eerste duif in Goes 10 h 14.47. Los 6 h 40. L. Baert te Goes, prijs no. 1, K. Helder U. Goes, pr. no. 2, 3, 5, 6 en 7. Th. den Beer, Goes, pr. no. 4, N. N. te Goes pr no. 8, 9 en 10. De T. T.-races. Zaterdag hebben op het Circuit van Drenthe de jaarlijksche T. T.-races plaats gevonden. De belangstelling voor de wedstrijden was buitengewoon groot. (Meer dan 80.000 toeschouwers woonden in dezen criisstijd) den strijd om den Grooten Prijs van Europa bij. Begonnen werd des morgens met de kleine klassen. De wedstrijd der lilliput ters de 175 c.c. klasse, werd gewonnen door den Belg I. van Goor op Benelli met een gemiddelde snelheid van 101.3 km. 2. Dickwell (Barbé). 3. Van Geert (Rush), De 250 c.c. klasse werd gewonnen door den Duitscher Winkler op D.K.W. met een gemiddelde snelheid van 122 km. 2. Archer (New Imperial). 3. Geiss (D.K.W.) 4. Mellors (Excelsior). 5. Da venport (Bayliss Thom.) 6. Tyrell Smith (Rudge). Als no. 9 arriveerde de eerste Nederlander Fijma (Grindlay Peerless). Als no. 12 eindigde Huybreg'ts (New Im perial) uit Middelburg. Diens ge middelde snelheid was 104.1 km. Overwinnaar in de 350 c.c. klasse werd de Engelschman Simpson op Nor ton met een gemiddelde van 131 km. 2. Rusk (Velocette). 3. Mitchell (Velocet- te). 4. Nott (Husqvarna). Als no. 8 kwam binnen de Nederlander J. Schott op Ve locette die daardoor Nederlandsch kam pioen in deze klasse werd. Des middags reed de hoofdklasse om den Grand Prix d'Europe (de 500 cm8 motor). Er is een felle strijd geleverd tusschen de renners en tenslotte ging de Belg Demeuter op F.N, als eerste over de eindstreep na ruim 3 uur rijden. Zijn gemiddelde snelheid was 135 km per uur. Tweede was eveneens een Belg. Noir, ook op F.N. Daarop volgde als no. 3 de Hollander v. d. Pluym op Husqvarna. Hij werd dus voor deze klasse Neder landsch kampioen. Als no. 4 volgde de Hollander P .van Wijngaarden (Norton). 5. Soenius (N.S.U.). 6. Milhoux (F. N.).

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2