PUROL lonnebrand ascot. raad van vlissingen. GEMENGD NIEUWS, BUITENLAND. belgie schetsen van de hoeve. düitschland. oostenrijk. spanje. turkije. z. amerika. BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN STUKKEN. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Verkoopingen - Verpachting!» In Zeeland. Stuktoopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Doos 30. Tub* 80 rtJJi|Apo^6DroBjjjc« (Ingez. Med.) (Van onzen Londenschen correspondent). Volgens de Londensche bladen, die met meer gemeenzaamheid over vorste lijke personen plegen te schrijven dan de onze en een zekere ingewijdheid voorwenden, was onze Prinses vooral naar Engeland gekomen om Ascot mee te maken. Dat is uiteraard onjuist. Maar dat Prinses Juliana den Gold Cup-dag van Ascot bijwoonde, nu het zoo uit kwam, dat zij op dien vermaarden sport dag in Engeland verbleef, was welhaast vanzelfsprekend. Ascot is een beziens waardigheid van de hoogste orue. Het vertegenwoordigt een element in de En- g'elsche samenleving, het is onafschei delijk van die samenleving en het kan niet worden overgeslagen indien men het Engelsche leven meer dan opper vlakkig wil leeren kennen. Ascot is nog belangrijk meer dan een van de aantrekkelijkste scènes in het be staan van het Engelsche volk, belangrijk meer ook dan een rennerij van paarden op de meest luisterrijke baan welke zich laat denken, belangrijk meer ook dan een promenade-plaats waar de dames van het land zich vertoonen in de nieuw ste, de kleurigste, de opzichtigste zo- mer-toiletten. Ascot is een hoofdstuk op zichzelf van Engeland s maatschappelijke geschiedenis. Men spreekt altijd van Royal As cot, Het is inderdaad van den aanvang af een K o n i n k 1 ij k e instelling ge weest. En dit speciale karakter wordt bewaard met de aantrekkelijke cavalca de, die alle vier dagen van Ascot Week" het program van den dag in luidt. De koninklijke familie stelt bij tra ditie extra belang in deze sportweek, om dat het haar week is, „Royal Ascot Week". Zij vertoeft bij het naderen van de week in het eeuwen oude Windsor Castle, waaraan de naam van het regee- rend geslacht is ontleend. De Koning, de Koningin en hun kinderen gaan per auto naar een plek, niet ver van de renbaan, waar koetsen gereed staan om hen over een afstand van een mijl van de baan, de „new mile" g'eheeten, naar het koninklijk paviljoen te brengen. De koet sen worden elk door vier paarden ge trokken en postiljons in witte pruiken en scharlaken jassen berijden de schoone rossen. Het is een opgewekte intocht, vol kleur en vol decorum. De koetsen gaan als over een groen tapijt en het gansche tafereel is zoo zomersch, zoo kleurig en zoo blij, dat het, wanneer men het eens heeft gezien, in relief in de herinnering blijft staan. De indruk wordt niet wei nig verhoogd wanneer historisch besef dezen intocht doet zien als een luister rijke evolutie van een eeuwen oud, met het koningschap vereenzelvigd gebruik. Want Royal Ascot bestaan al langer dan 200 jaar. Queen Anne, die haar naam heeft gegeven aan Engelsche meubels die in nieuwe imitatie gewild blijven, heeft andere aanspraken op dankbaar heid. De Engelschen danken hun Ascot aan haar initiatief. Toen zij in den zo mer van 1711 een rijtoer maakte, ont dekte zij nabij het dorpje Ascot een. veld dat haar bij uitstek geschikt voor kwam voor de paardenrensport, een sport waarvan zij bijzonder veel hield. Hetzelfde jaar, in Augustus, hadden er de eerste paardenrennen plaats om een door H.M. uitgeloofden prijs. Dat was de geboorte van „Royal Ascot". De Ko ningin en haar gevolg kwamen in statie naar wat toen nog slechts een veld was geïmproviseerd voor de rensport; en al le menschen van beteekenis in rang en stand volgden haar voorbeeld. Toen Queen Anne drie jaar later overleed en opgevolgd werd door den Hanoverschen George I, leek het dat Ascot zijn re geering niet zou overleven. De eerste George was een Duitscher die geen woord Engelsch sprak en geen zier om paardenrennen gaf. Nochtans slaagden de aanzienlijke sportliefhebbers in En geland er in, Ascot in stand te houden, ook al kwijnde het. De volgende Koning George II, bracht het jaarlijksch evene ment weer tot bloei. Een van de prij zen, waar om wordt gereden gedurende Ascot Week, heet de eclipse-prijs. Hij dateert van George II. Er was in dien t'Jd een beroemd renpaard, geboren ge durende een zonsverduistering, dat niet alleen alle rennen op Ascot maar ook op andere banen won. Met George II was de traditie voor Ascot geschapen en men weet dat wat in Engeland tradi tie wordt, niet zoo gemakkelijk meer verdwijnt De Gold Cup, die Donder dags wordt verreden dat is de dag waarop Prinses Juliana naar de baan .W^.™ 's,een Ascot-trophee die ook al bijna 180 jaar oud is. De derde Geor ge introduceerde dezen prijs als bijzon- ere attractie voor de „meeting" en tot op dezen dag is de ren om deze Cup de voornaamste gebeurtenis van Ascot ge- Een nieuwe gasfabriek. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen was de heer Harts met kennisgeving af wezig. Na opening ging de vergadering over in een met gesloten deuren, die tot 5 h 36 duurde. Toen werd zonder dis cussie en z.h.s. besloten om van de „Im perial Continental Gas Association" te Londen niet in eigendom over te nemen de te Vlissingen bestaande gasfabriek, waartoe art. 32 der bestaande concessie aan de gemeente het recht geeft, en met de N. V. Nederlandsche Indische Gas Maatschappij te Rotterdam te stichten eene naamlooze vennootschap „Zeeuw- sche Gas Maatschappij", gezeteld te Vlissingen, voor de gasvoorziening der gemeente Vlissingen en eventueel van andere Zeeuwsche gemeenten. Voorts om deel te nemen voor ten hoogste de helft in een te plaatsen en a pari in Contanten vol te storten kapitaal van f 800.000, deel uitmakende van het maatschappelijk kapitaal der N.V. groot f 2.010.000 en van de helft van de 10 prioriteitsaandeelen daarin zijnde derhalve 5 aandeelen groot ieder f 1000 met verdere machtiging om nog voor de helft met de „Nederlandsch Indische Gas Maatschappij" deel te nemen in het eventueel verder uit te geven kapitaal boven genoemde f 800.000, als noodig zou blijken om de gasvoorziening te ver zorgen van die andere gemeenten bui ten Vlissingen, als thans worden voor zien van hare Vlissingsche Gasfabriek door de „Imperial Continental Gas As sociation" onder de door deze gehou den concessie; en aan de te stichten N.V. met ingang van 1 Juli 1935 het tijd stip waarop de concessie voor de gas voorziening der gemeente verleend aan „Imperial Continental Gas As""" tion" eindigt voor den duur van 30 ja ren concessie te verleenen voor de gas voorziening in Vlissingen onder nader vast te stellen voorwaarden. Tenslotte om met de N.V! Neder landsch Indische Gas Maatschappij te Rotterdam eene geldleening aan te gaan van ten hoogste f 400.000, rentende 4K pet. a pari, af te lossen in ten hoogste 30 jaren, jaarlijks minstens f 14.000 (of zooveel minder als zal blijken noodig te. zijn) en voor het eerst op 2 Januari 1937; de rente te betalen halfjaarlijks en wel op 2 Januari en 1 Juli van elk jaar; B. en W. te machtigen, om aan de te stich ten N.V, onderhands te verkoopen het voor den bouw van eene nieuwe gasfa briek c.a. benoodigde terrein groot 10.000 m2, of zooveel meer of minder als nader zal blijken noodig te zijn, gelegen nabij den West Souburgscheweg in de gemeente Vlissingen, voor den prijs van f 1 per m2, alsmede tot het opzeggen van de pacht voor zoover de benoodigde grond is verpacht. De heer van der Beke Callen- f e 1 s zeide hierop ongeveer het vol gende: Nu in deze raadszitting door aanne ming van het voorstel de nieuwe, rege ling der gasvoorziening, na afloop der huidige concessie, na Juli 1935, is vast gesteld, meen ik niet te mogen nalaten namens den Raad hulde te brengen aan B. enW. voor de wijze, waaarop deze uiterst moeilijke materie tot zulk een bevredigende oplossing is kunnen ge leid worden. Moge in de toekomst de resultaten be antwoorden aan de gunstige verwachting waarop de ernstige en veelzijdige behan deling dezer ingewikkelde zaak onge twijfeld aanspraak zal kunnen en mogen maken. De voorzitter dankte den heer v. d, Beke Callenfels voor deze woorden en sloot daarop de vergadering, NllilMIIIMII—l'mm.mH.lMHIfWII.flUlliWKvm—illMBIMMHIiill RIJKSAMBTENAAR DOOR SMOK KELAARS SCHAAKMAT GEZET. Smokkelen heeft soms iets van de Wild- West. Een rijksambtenaar te Ruc- p h e n betrapte een dezer nachten een groepje smokkelaars. Toen deze hem ontdekten, lieten zij hun vrachtje vallen, doch kwamen direct daarna op hem ai en waren zoo brutaal, dat de ambtenaar gebruik wilde maken van zijn vuurwa pen. Het bleek echter,, dat zich geen patronen meer in den revolver bevon den en toen hij, bezig was het wapen te laden, zag een der smokkelaars kans hem het wapen afhandig te maken. De man zag nu de revolver op zich zelf ge richt en moest het aanzien dat de kerels hun pakken smokkelwaar weer opna men en kalm wegtrokken. Hij verwittigde daarop de maréchaus- sée te Sprundel en deze arresteerde, toen het dag geworden was, zekeren v. G. te St. Willebrord en stelde dezen, verdacht van bovenomschreven hande ling, in verzekerde bewaring. Toen de wachtmeester dezen v. G. "s anderen daags in de gelegenheid stelde zich te wasschen, zag deze de kans schoon en ontvluchtte. Van G. viel la ter echter in handen van de rijksveld- wacht te St. Willebrord. Hij werd op transport gesteld naar Breda. (N. R. C.) EEN MEEVALLER. Een kweeker J. R. verloor in den zomer van het vo rige jaar, terwijl hij op zijn kweekerij werkzaam was, een portemonnaie, in houdende vijf bankbiljetten van tien gul den. Dezer dagen zag zijn buurman, ce kweeker K. K., iets in een sloot achler de kweekerij drijven. Toen hij het voor werp uit het water had opgevischt, bleek het de, een jaar geleden verdwenen portemonnaie van den heer R. te zijn. De bankbiljetten waren nog aanwezig. TRAGISCH. Donderdag is aan de Duitsche grens nabij Koningsbosch (Limburg) het lijk gevonden van het 3- jarig dochtertje van de familie G. uit Waldfeucht. Het kind was Zondagoch tend de ouderlijke woning ontloopen en verdwaald. Hoewel men de geheele om geving had afgezocht, had men het meis je niet kunnen vinden. Het is van uit putting gestorven. BIJ ADERVERKALKING van hersenen en hart kan door het dagelijks ge bruik eener kleine dosis natuurlijk „Franz-Josef"-bilterwater bereikt wor den, dat de patiënt zonder sterk te per sen ontlasting^eeft. Door medici aanb. (Ingez. Med.l De Koninklijke villa te Knocke. 't Koninklijke gezin zal binnen een drie tal weken zijn intrek nemen in de nieu we villa, door den Vlaamschen archi tect Viérin, naar een plan van koning Leopold, te Knocke-Zoute, vlak bij de Nederlandsche grens, gebouwd. Door koning Leopold is, ter herinnering aan, zijn reizen met de koningin, toen nog prinses Astrid, in Nederl.-Indië, een Ma- leischen naam aan deze villa gegeven Zij heet, blijkens het bij de poort aange brachte opschrift: „Roemah Laoet", het huis bij de zee. Het terrein waarop het koninklijke zomerverblijf is gebouwd, grenst ten Noorden en ten Oosten aan De tentoonstelling te Kruiningen Was het een kijkspel zonder meer, een ten-tóón-stellen van veel kostbaar bezit Uit blijden trots op dat bezit bij den één, wellicht alleen uit hoogmoed, bij een ander Of was de drijfveer meer zakelijk Waren het handelsarti- len, die zoo voordeelig mogelijk werden uitgestald Ziet, dit zijn onze waren, goeie" kwaliteit Of, was het een morituri et salutant Een laatste para de, in groot tenue, van wie him einde te gemoet gaan Neen, dit kan ik niet ge- looven. Wij schreven vroeger op school: moed verloren, al verloren. En, hier, is nu wel duidelijk gebleken: aan moed, aan hoop en vertrouwen, mangelt het den Zeeuwschen boeren nog niet. Hier en daar ving ik een brokstuk van een gesprek op. Een jonge boer trachtte- een blijkbaar onrechtvaardige beschul diging te weerleggen. „Je dienken zeker, da ik niks mo doen, mer ons melleken tien koeien öor, en om de véértien dae- gen mö 'k un êelen Zondag thuuswach- ten". „Gó", zeiden de vrienden bewon derend, „dan bè je vee' verbeterd in den trouwdag. Mer-re,je di hetugen van „Ier, m'n broer", wees de be klaagde, maar de anderen teekenden protest aan. ,,Nee-è, nee-è, weet je, die tel nie mee, da's fermielje. Lit dan mè liever je vrouwe hetuge, da's mè an- etrouwd Voor mij was geen bevesti ging door getuigen noodig, want ik wist, dat de jongeman iederen dag werkt, van s morgens half vijf tot 's avonds zeven uur, en dan 's Zondags om de veer tien dagen. En, zooals hij, ken ik er ve len. Dat ze het kunnen volhouden, is stellig alleen te danken aan den over vloed van zuivere lucht en zonlicht, de ze niet genoeg te waardeeren weldaad, die bovenaan de credit-zijde van het boerenleven staat. Toen de moederpaarden in den ring' waren, met de lieve veulentjes, hoorde ik de verzuchting, „wat een prachtig vak toch eigenlijk; als je dan daarbij zoo'n suf kantoor vergelijkt, met al die dooie registers". Een prachtig vak Het is im mers het oudste, het allereerste. Welk vak kozen de allereerste menschen voor hunne zonen? Staat er niet geschreven, dat de één landbouwer werd, en de an der schaapherder? En later, na den zondbloed, toen er, geen andere menschen meer op de aarde waren dan Noach en de zijnen? Wat deed Noach Hij, „begon een ak kerman te zijn". Een prachtig' vak? Het is HET vak. Toch zonk even de moed in mijn schoenen, toen ik in één der tenten al de insecten, de onkruiden en de zieke planten zag. Dan te denken aan de ont zaggelijke uitgestrektheden grond in b.v. Canada, waar met zoo weinig moeite zooveel graan wordt gewonnen. Daarbij vergeleken, is het hier toch wel een zeer moeizaam „gekroten". Begrijpelijk is het, dat dan hij enkelen de vraag rijst: heeft dat nog wel recht van bestaan? Maar wie dan even verder dóór denkt, zal zich de oorlogsjaren herinneren, en zeggen: „ja! En niet enkel een historisch recht". Ook een recht van verdienste. Deze tentoonstelling gaf te zien de re sultaten van de uitstekende kennis en kunde, ijver, ervaring en volharding van de Zeeuwsche landbouwers. de Vrouwe van d'Oeve, het voormalige Zwin, ten Wiesten aan t golfterrein van Knocke-Zoute en ten Zuiden aan het vliegveld. (N, R. C.) GAAT RIJKSBISSCHOP MüLLER HEEN? Naar de Msb. van kerkelijke zijde ver neemt, zou rijksbisschop Muller de „kerk-dictator" voornemens zijn af te treden. De rijksregeering voelt haar positie niet sterk genoeg, aldus het blad, om met financieele en andere dwangmaat regelen druk uit te oefenen. Het staat onomstootelijk vast, dat de politiek van den rijksbisschop een geweldig fiasco heeft geleden. Het is echter niet waarschijnlijk, dat het nationaal-socialisme zich door deze nederlaag zal laten weerhouden, om haar pogingen tot hereeniging van alle protestantsche kerken in één groote rijkskerk te laten varen. Zelfmoord uit vrees voor straf. Twee jongelieden, die beklaagd waren van meineed in een echtscheidingspro cedure ten gunste eener jonge vrouw, te Darmstadt, hebben zich met cyaankali vergiftigd uit vrees voor straf. Toen de vrouw het bericht vernam, heeft ook zij zelfmoord gepleegd met hetzelfde mid del. Nieuwe aanslagen. De terreur in Oostenrijk houdt nog steeds niet op. Bij Bramberg in Salsburg is een water bassin van de electrische centrale door ingrijpen van kwaadwilligen leeggeloo- pen waardoor eveneens de stroomtoe voer verbroken werd. In Breitenstein in Neder- Oostenrijk is de electrische leiding stukgetrokken. De schade kon eerst na eenigen tijd hersteld worden. i Verscheidene bommen zijn weer ont ploft, o.a. voor de kloosterkerk in Leo- ben, waar aanzienlijke schade werd aan gericht. Verder zijn in de voorsteden van Wen nen op verschillende plaatsen papieren bommen tot explosie gebracht. Voor een meubelzaak in de Bruener Strasse is een papieren bom ontploft waardoor twee vensterruiten werden vernield. Verder rhebben onbekende daders bommen ge worpen in een melksalon in het Waeh- ringer Park waardoor veel schade werd aangericht. Moord. Aan de Madrileensche bla den wordt uit Valencia gemeld, dat zich in een der voornaamste hotels aldaar een vreeselijk incident heeft afgespeeld. Een advocaat uit Madrid trad het ho tel binnen, ging naar een tafeltje, waar een jongeman zat te soupeeren, en sneed hem met een scheérmes de keel door. Vervolgens gaf de advocaat zmh •zelf aan bij de politie. De redenen voor deze misdaad zijn niet bekend, maar men vermoedt, dat het hier een -iraraa ui! naijver betreft. Een zonderlinge verordening. De gemeenteraad van Stamboul zal binnen kort een verordening afkondigen, waar bij bepaald wordt dat alle huizen in de hoofdstraten der stad in dezelfde kleur moeten worden geschilderd. Tot de uitvoering dezer verordening zal worden overgegaan, zoodra overeen stemming bereikt is over de meest ge schikte kleur. Naar verluidt zal de roo- de kleur worden gekozen. Het gemeentebestuur heeft geen rede nen opgegeven voor deze merkwaardi ge verordening, welke krachtig opposi tie heeft uitgelokt, van de zijde der huiseigenaars, winkeliers en hotelhou ders. Duitsche dokters in Chili. ln ver band met de talrijke Joodsche doktoren die sedert het Hitler-bewind uit Duitsch- land gevlucht zijn en zich in Chili ge vestigd hebben, is in de Chileensche Ka mer een wetsontwerp ingediend, waarbij aan buitenlanders verboden wordt de vrije beroepen in Chili uit te oefenen. In het wetsontwerp wordt voorgesteld, het recht tot het uitoefenen van de ge neeskunde te beperken tot personen van Chileensche nationaliteit en hen aan de nationale universiteit van Chili hebben gestudeerd. De Duitsche doktoren, aldus wordt verklaard, hebben de werkloosheid on der de geneesheeren sterk doen toene men. "qg halve alle bestuurders van rij- en voer tuigen hiermede rekening' te willen hou den, En gij wandelaar, ziet ge zulk een blinde en bemerkt ge, dat deze niet goed durft oversteken, wees dan zoo vriende lijk en helpt een handje. Men zal u er hoogst dankbaar voor zijn. Tenslotte een woord van hartelijken dank voorna melijk aan de politie en aan hen die ons reeds zoo menigen dienst bewezen. Namens het bestuur van de Zeeuwsche Blindenvereeniging. J, Clement, voorzitter. A. Klaasse, secretaris. Vlissingen. Van 1421 Juni. Ondertrouwd: J. Sturm, 26 j. en M. M. Verhage, 22 j. M. J. Herlé, 23 j. en M. Goedhart, 20 j. Smit, 23 j. en C. E. A. Groosman, 24 jJ. F. Stoof, 25 j. en M. Smit, 24 j.; P. G. J. C. de Graaff, 24 j. en L. J. Vermeulen, 19 j,; R. van Hoeij- donck, 38 j. en E. Walraven, 27 j. Getrouwd: M. van Reems, 25 j. en M. J. Vlegels, 23 j.; H. H. F. Gattow, 30 j.~" en G, H. H. van der Sant, 39 j.; P. Lems, 31 j. en C. Asard, 27 j. Bevallen: C. A. Trimpe, geb. Butijn, z.; C. I. Frenks, geb. Strater, z.; S. M. van Gijzen, geb. Van de Sande, d.; K. M. Portegies, geb. Van Dierendonk, z.; C. M. S. Meijer, geb. Behage, d.; I. M. L. Vandekerckhove, geb. Van der Linden, z.; C. Bosselaar, geb. Zuidema, d.; G. Meulmeester, geb. Van Eenennaam (le- venl.); A. M. Adriaansens, geb. Vogels (levenl.). Overleden: G. C. Gillissen, 62 j., man van J. Feij. W. de Ruijter, 39 f., man van M. D. van Meer. C. C. C. J. Kues, 63 j., ongeh.. P. Kuijpers, 60 j., man van M. Geelhoed. P. Klaassen, 73 j., vrouw van C. C. Verheul. 's Gravenpolder. 20 Mei16 Juni Bevallen J. v. LiereWabeke z.; Fra. HoogestegerWalhout d.; La Kopmels Lokerse d. Yerseke. Van 1221 Juni 1934 Bevallen: Ca. Huysse geb. v. d. Vliet z. Overleden: J. Prins 63 j. echtgenoot van J. Sonke M. Heynsdijk 66 j. echt- genoote van J. de Jonge. VERGADERING van den Raad der gemeente Middelburg, op Woensdag den 27 Juni 1934, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken 1. Notulen vergadering van 16 Mei 1934. 2. Ingekomen stukken, 3. Onderzoek geloofsbrief nieuw Raadslid. 4. Vaststelling nieuwe schoolgeld-ver ordening Gymnasium. 5. Overneming grond Beddewijkstraat. 6. Verhuring gemeente-grond Schoor- steenvegerssingel. 7. Verhuring gemeente-grond Kareis- gang. 8. Bij'drage in kosten ontwikkelings werk werkloozen. 9. Voorloopige vaststelling jaarreke ning 1933 Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst. 10. Voorloopige vaststelling jaarreke ning 1933 Veer- en Vleeschkeurings- dienst. 11. 13e (eind) wijziging Gemeente-be grooting 1933. 12. Nadere vaststelling verordening openstelling van winkels op Zon dagen. 13. Vervaardiging van drukwerk. 14. Bezwaarschriften aanslag 1934/1935 vergunningsrecht en aanslagen 1933 en 1934 straatbelasting. Middelburg, den 22 Juni 1934. De Burgemeester, M. FERNHOUT. DE WITTE STOK EN ZIJN BETEEKENIS. Den laatsten tijd wordt ons meerma len gevraagd, wat toch eigenlijk het dra gen van de witte wandelstok beteekent. Laat ons trachten u dit duidelijk te ma ken. Waar bij den blinde naast de blind heid de afhankelijkheid wel het meest zwaar drukt, hebben de drie landelijke blindenorganisatie's als eenheids-herken- ningsteeken voor blinden het drag'en van de witte wandelstok ingevoerd. Hetgeen dus zeggen wil, dat de drager van zulk een stok blind is of zoodanig slecht van gezicht, dat dit met blindheid gelijk ge- 'steld kan worden. Wij verzoeken der- Juni. 29 Kloetinge, Huis en Schuur, v. Dissel. 29 Kloetinge, Inboedel, v. Dissel. Juli. 312 Zuiddorpe, Hofsteden, Callenfels. 3 Goes, Huis, Jonkers. 3 Brigdamme, Huis, Struve. 4 Ellewoutsdijk, Huis en Land, Beth. 4 Baarland, Huis en Boomgaard, Kram. 4 Serooskerke, land, Struve. 4 Kloetinge, Woonhuis, v. Dissel. 4 Kloeting'e, Inboedel v. Dissel. 4 Vlissingen, Huizen enz. Paap- 5 Heinkenszand, Huis. Slagerij c.a. v. Dissel. 5 Middelburg, Huizen, v. d. Harst. 10 Westkape'le, Huis en land, Loeff. 13 Zoutelande, land, Loeff. 17 Meliskerke, Onr. goederen, Loeff. 18 Biggekerke, Inspan en veldvruchten, Terpstra

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7