KORT ZEEUWSCH HIEUWS. Briefgeschrief tusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. WALCHEREN. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. handelingen op 1 Januari 1935, hebben B. en W. aan een aantal type-inrichtin gen, en ook aan de georganiseerde druk kerspatroons te Middelburg opgave ge vraagd van de kosten van het cyclosty leeren van het gemeente-verslag. De drukkerspatroons vroegen en verkregen een onderhoud en zonden daarop een prijsopgave voor het drukken van ge meente-begrooting, gemeente-verslag en handelingen in, omdat zij dit niet konden doen van cyclostylewerk. Dit is vergeleken met de huidige prij zen en met het doen typen en doen ver menigvuldigen door een daar voor aan te stellen ambtenaar ter secretarie, waarvoor de noodige machines waren aan te schaffen. Hoewel de prijsopgave der drukkerspatroons een niet onbelang- lijke besparing zal medebrengen is toch de werkwijze op de secretarie het voor- deeligst en stelt de meerderheid van B. en W. voor aan te schaffen voor 1000 een cyclostyle en een schrijfmachine en een ambtenaar aan te stellen op 1200 per jaar. De minderheid kan zich met dit voor stel niet vereenigen. Zij is van oordeel, dat de aanbieding der drukkerpatroons reeds een belangrijke bezuiniging betee- kent, temeer waar deze berekenen, dat hier 4900 werkuren mede gemoeid zijn. Dit komt neer op werk, gedurende 1 jaar, voor twee gezellen. Dat zou dan 'n uitkeering door de gemeente voor steun beteekenen van rond 600 wat dan toch in mindering is te brengen van de becijferde som aan bezuiniging, zijnde 3193. Daarbij komt nog, dat het wegnemen van niet onbelangrijke werken, waarop sinds jaren gerekend is kunnen worden, en waarvan vervanging door andere or ders in den tegenwoordigen tijd zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk zal zijn, voor de betrokken bedrijven en dienten gevolge ook voor de gemeente eventu eel verder strekkende gevolgen zal kun nen hebben. De commissie voor de financiën ver- eenigt zich met hel vooiste! van Je meerderheid, ook al betreurt zij met de minderheid, dat door het voorstel een hoeveelheid werk aan de drukkers in de stad zal ontvallen. VERHOOGING SCHOOLGELD GYMNASIUM. Reeds bij de aanbieding der gemeen- tebegrooting hebben B. en W. het plan medegedeeld om te komen met een voorstel tot wijziging van het schoolgeld voor het gymnasium, gezien de verboo ging van dat voor de R.H.B.S. De nood zakelijkheid is nog klemmerder gewor den nu voor het Gymnasium in 1934 800 en volgende jaren 2400 minder rijkssubsidie zal worden ontvangen, Grootendeels is ce beschikking gevolgd van den minister .nzake de R.H.B.S. bij een thans bij den Raad ingediende voor stel. Tot een inkomen van 800 en een vermogen van 16000 hoeft geen schoolgeld betaald te worden; verder is de heffing progressief van 6 tot 412 voor het eerste kind en voor meer kin deren uit één gezin veelal minder. Voorts is een bepaling opgenomen, dat de leerlingen, voor wie geen schoolgeld is verschuldigd en die een gemiddeld cij fer van 4 of meer hebben, boeken en leermiddelen van de gemeenten in bruik leen kunnen krijgen en zij door of voor wie 28 of minder betaald wordt, al leen boeken. Verhuur gemeentegrond. B. en W. stellen voor grond achter de gemeente-woningen aan den Karelsgang in huur te geven aan de woningstichting „Volksbelang" om voor de huurders een gelegenheid te scheppen hunne wonin gen achter langs te bereiken. Ook stellen zij voor opnieuw voor 5 jaar grond te verhuren aan den Schoor- steenvegerssingel aan G. Santus te Ber gen op Zoom, J. L. Agelink van Renter- gem en J. de Kuijper, alhier. Rekening Reinigings- en Ontsmettingsdienst. B. en W. stellen den Raad voor de re kening van den reinigings- en ontsmet tingsdienst over 1933 vast te stellen met een bijdrage der gemeente van 51.951.53, bij een raming van een be drag van 52.489.34. Overneming grond B. en W. stellen voor van Iz. Daniëlse in eigendom over te nemen een strook grond van ongeveer 27 m2 aan de Bed- dewijkstraat en dien grond de bestem ming van openbaren weg te geven. Rekening vee- en vleeschkeuringsdienst. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening van den vee- en vleesch keuringsdienst ever 1933 met een voor- deelig saldo van 1396 en stellen voor dit saldo aan de tot den kring behoo- rende gemeenten uit te keeren. Nehalennia. In de Vrijdagmiddag te Middelburg gehouden jaarvergadering van „Neha lennia", Vereeniging tot instandhouding van Walcheren's Natuur- en Steden schoon, wijdde de voorzitter, de heer L. J. van Voorthuijsen in zijn openings woord, woorden van waardeering aan wijlen ir. H. van Oordt, in leven eere-lid der vereeniging. De secretaris, de heer C. Barentsen, bracht het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Het ledental der vereeniging wisselt niet veel, ofschoon, thans tengevolge van den druk der tijden vaji eenigen te ruggang sprake is. Het geïllustreerde jaarverslag bleef steeds het belangrijkste middel om ver binding te houden met de leden, hetgeen o.m. bleek uit de talrijke bewijzen van lof, die werden ontvangen over de af beeldingen van de gobelins uit de Abdij te Middelburg in het vorige jaarverslag. Van Burg. en Weth. van Middelburg is een schrijven ontvangen, waarin de subsidie aan de vereeniging opgezegd werd. De werkzaamheden van „Nehalen nia" hebben bestaan in het bijdragen in de kosten en verleenen van advies voor verankering van den trapgevel van per ceel G 3 in de Kortedelft te Middelburg; bespreking voor beplanting van den weg van Biggekerke naar Zoutelande en voor herstel van den molen op het Vlissingsch Bolwerk te Middelburg, beide met re sultaat. Een bespreking voor behoud van het toegangshek van de boerderij „Zwa nenburg" te Oostkapelle, is nog met het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen loopend. Met het gereedmaken van het boek werk over de molens op Walcheren, gaat het langzaam maar zeker voor waarts. De vergadering keurde het verslag en ook de rekening van den penningmees ter goed en herkoos met algemeene stemmen tot bestuurslid mevrouw Por- theine-Polman Kruseman, terwijl burge meester M. Fernhout zal worden uitge- noodigd candidaat te zijn voor bestuurs lid in de plaats van zijn ambtsvoorgan ger, den heer P. Dumon Tak. Medegedeeld werd, dat de Heem schut-tentoonstelling te Amsterdam een groot succes was en dat Zeeland een mooien stand had, waarbij „Nehalennia" een zeer goede plaats innam met haar inzending. De belangstelling der talrijke bezoe kers voor deze inzending was zeer groot. Op initiatief van den heer B. von Brucken Fock had een bespreking plaats over het uitloven der premies, op de wijze, zooals dat plaats vindt volgens het statuut van het Gijsberti Hadenpijlfonds, waaruit om de twee jaar een belooning uitgekeerd wordt aan hen, die door on derhoud, herstelling of gedeeltelijken wederopbouw van reeds vóór de 18e eeuw bestaande gebouwen, uit een ar chitectonisch oogpunt bijdragen tot ver- Poeldurp, Juni 1934. Vriend Jewannes! Dae! Twee cent de kilo! De stekelbei- ers. Je zou zegge: „oe is 't meugelik, da' ze ze dae nog voe trokke kunne". Want j'ei nie vee .verstand noodeg om te be- griepen, da' je voe twee cent de kilo geen stekelbeiers teele kan. Dat zit, nae da'k g'oord zoo: ze kriege d'r ók steun voe. Neturelik, za je zegge. En as je noe goed de krante leest, dan ei je kunne zie, oedat 'r in èène weke zoo mè is even feerteg wegons vernietigd bin. Op èèn plekke. As jie d'r een weet, die a 't dae mie z'n verstand bie kan, dan mo je 't is laete wete. Trokke.... steun.... en dan op de mispit! Wat zie je dae noe uut, Jewannes? Dat 'r an stekelbeiers in butenland glad geen gebrek is. Want van butenland mo je 't En dan bliekt dudelik, dat de teelt van stekelbeiers d'r een is, die geen reden van bestaen meer eit. Was 't dan van de regeerege nie vee verstandeger as ze zeie: „me geve geen steun meer voe stekelbeiers"? Dan ieuwe ze d'r vanself mie op. Want nae mien gedachten is dat soort van steun dan toch zeker geld wig gooien. Dat mag je noe érg vinde, mè wat doe je daer an?! Jammer is 't, want ik kenne wuven, die d'r in d'n goeien tied vuuf gullen op 'n dag mie verdienden. En meer. En de guus brochte d'r ok 'n areg centje van tuus. Wat zei je? Is t'r van da' geld vee versmost an aolderlei opschik? Is den grosten elt verdae an aolderlei fleuke- rommel? 'k Zou d'r nie graag „nee" op zegge. Dae zou 'k voorbeelden genoegt van kunne noeme. Affijn, daer me 't a zoo dikkels over egad. Voe 'n dag of wat leesden ik van 'n burregemeester, die a 'n boeksj' eschreve en daer a d'n 't ok over de leêën van de gemeenteraeden. Ie wou zoovee zegge as dit: dae wor bie de verkiezegen voe- de g'emeenteraed glad nie is evroge. „is die veint bekwaem om lid van de raed te wezen? Eit 'n d'r verstand voe?" rWat zou 't! En noe praot ik neturelik over de durpen. Van de steeën 'k geen ver stand, mè 'k vreeze, da 't dae a net een der is. Oe gaet dat op 'n durp! Daer ei je 'n kiesvereenege van rechs; van lienks; tusschenbeien; rood; gries; zwart! Mè ik zou ze a dikkels miè èène kleure kunne schildere: groen. Groen as gos; de ver- eenege nèt zoo goed as de veint, die z' in de gemeenteraed schuve. D'n Affe- kaat gae wè is 'n ienkelde keer luustere. Nae de raed. „Mè as je dat gekles oort", zeit 'n, „dan zou je d'r kwaellik van hooging van het plaatselijk schoon en daardoor een onderscheiding waardig zijn. Voorts is het richten van een schrij ven tot Ged. Staten van Zeeland be sproken teneinde tet komen tot een pro vinciale verordening tegen lintbebou wing. Ook zal worden verzocht het ge bruik van asbestcementplaten en ge golfd plaatijzer zooveel mogelijk op Walcheren tegen te gaan. Op een daartoe gedaan verzoek gaf de voorzitter inlichtingen over het ver dwijnen van de pomp voor het Raadhuis te Domburg, terwijl ook de beplanting der provinciale wegen en de restauratie van het Stadhuis te Veere werden be sproken. De heer Minderhoud uit Westkapelle vroeg het bestuur om ter bevoegder plaatse te willen verzoeken ook den weg van Boudewijnskerke naar West kapelle een beplanting te geven. West kapelle voelt zich door het weglaten van de beplanting op dat deel van den weg achteruitgezet en spr. betoogde aan de hand van voorbeelden, dat de beplan ting best zal groeien. Een verzoek in dezen geest zal het be stuur indienen. ZONNEVELD. Aan het verslag over het Zeehospi tium „Zonneveld" over 1933 ontleenen wij het volgende.' Het jaar 1933 verliep voor de inrich ting rustig, zonder complicaties. Be smettelijke ziekten kwamen niet voor. Het aantal verpleegdagen bedroeg 8685 tegen 6161 in 1932 en 6292 in 1931. Dit is dus een belangrijke vooruitgang van pl.m. 2500 dagen. De oorzaak van deze belangrijke stij ging is gedeeltelijk een gevolg van de lagere verpleegprijzen door het bestuur voor den crisistijd ingesteld en ook aan een proefneming door het consultatiebu reau te Rotterdam toe te schrijven, om regelmatig een aantal kinderen voor drie maanden uit te zenden. Op 19 Juni kwamen voor 't eerst tien Rotterdamsche kinderen, 19 September werden deze weer per autobus terugge bracht en arriveerden tien andere kin deren er voor in de plaats. Op 19 De cember werd dit tweede tiental vervan gen door 17 nieuwe Rotterdamsche pa tiëntjes. De directie heeft veel genoegen van deze kinderen beleefd. Zonder uitzonde ring verbeterden ze merkbaar en kon den in goede conditie en met flinke ge wichtstoename ontslagen worden. Ook de leiding van het consultatie bureau te Rotterdam is tevreden en het ligt dan ook in de bedoeling, regelmatig voort te gaan met de zending van pa tiëntjes, zelfs indien mogelijk in nog grooter aantal. Zonder twijfel zal dit een opwekking zijn voor het bestuur om de reeds langer bestaande plannen tot uitbreiding en moderniseering der inrichting ernstig ter hand te nemen. Hoogstwaarschijnlijk zal een volgend verslag hierover uitvoe rig kunnen berichten. Er werden verpleegd 88 kinderen (41 jongens en 47 meisjes). Van deze 88 kin deren vertoonden 59 een positieve reac tie van Pirquet en waren er 29 negatief. Alle kinderen, die met een negatieve reactie binnen kwamen, verlieten de in richting eveneens negatief. Het aantal zonnedagen was in den prachtigen zomer van 1933 enorm. De kinderen genoten van het constante mooie weer; ze waren heerlijk bruin ge brand en brachten den dag geheel in de buitenlucht door. Op 1 Januari 1934 waren nog aanwe zig 22 kinderen. Van de 88 verpleegde kinderen kwa men er 48 uit Zeeland en 40 uit andere provincies. (In 1932 waren van de 59 verpleegde kinderen 53 kinderen uit Zeeland). Van de 48 verpleegde Zeeuwsche kin- worre. J'eit 'r bie, die zitte d'r glad voe spek en boonen. Ienkeld om te stemmen en dan ze van te voren de pullen nog in-kreg'e, oe owe ze motte stemme: vóór of tegen. Eèn is t'r bie, die kan z'n bek glad n;e ouwe. Die mot overaol over klesse. Die ei 'n aolf ure noodeg om te zeggen dat 'n ersten tegen is. En as 'n vertelle wil, dat 'n vöè dit of dat is, gaet 'n van Kloetege over Answest nae Weumelienge. Praote over diengen dae a 't 'n net zoo vee verstand van eit as de katte. As 't nie raak is, dan is 't mis. Da' komt ok a, omda' ze van oogerop mie 'n boel diengen komme, dae de lui van de gemeenteraed glad d'r meenege nie is over mochte zegge". Dat schreef dien burregemeester ok in z'n boeksje, En as je nog lui eit op 'n durp mie 'n bitje gewoon verstand, dan zegge ze ge- meenlienge. „dienk je, da' 'k mie zoo'n stelletje in de gemeenteraed wil zitte? 'k Za wè wiesder weze!" En zoo bluve de goeie d'r uut en wat of t'r dikkels in komt? Nou! 'k Zegg'e nog eens: ze ram- mele 'k weet nie oe lank over diengen van niks en j' eit 'r klesmeiers bie, die soms net eender doe op 'n ende of as ze zegge wille: „waer a 'k 't noe ok awee over?" En over de burregemeeslers a dien burregemeester 't ok. Dae pikkc z' ok nie aoltied de geschikste lui voe uut- Lui mie 'n klaer verstand glad nie aol tied! Da kan ik je wè zegge, 'k E d'r van een g'oord, die a 't mie aol de moeite deren waren er uit Vlissingen 25, uit Middelburg 7, uit Kapelle 3, uit Bigge kerke 1, uit Schouwen 1, uit Goes 5, uit Arnemuiden 2, uit Souburg 1, uit Wol- faartsdijk 2 en uit Nieuwdorp 1. Van de 40 uit andere provincies: uit Rotterdam 37, uit Utrecht 2 en uit Zalt- bommel 1. Het grootste gedeelte der kinderen had lichte afwijkingen. De resultaten der behandeling waren zeer bevredi gend, zelfs zeer goed te noemen. Een tiental patiënten had ernstiger aandoeningen, meerendeels vormen van chirurgische tuberculose o.a. 5 gevallen van spondylitis. Niet in alle gevallen kon een gunstig resultaat worden be reikt en vielen de resultaten der X-fo- to's soms tegen. Soms echter was het resultaat van de behandeling hier weer zeer verblijdend. AAGTEKERKE. Donderdagavond werd alhier een afdeeling van het Chris telijk Ziekenhuis „Bethesda" opgericht met 32 leden. Als bestuursleden werden gekozen de heeren J. Bosseiaar (burgen meester), ds. J, G. Panhuise, J. Bou- man, P. de Visser, Joh. Maljaars, L. Wis se en C. de Visser. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 16 October as. aa"n L. M. Wisse, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als bezoldigd veld wachter in de gemeente Kattendijke. Gedrukte stemming op de aandeelenmarkt. De daling van den rentevoet houdt aan. Koersstijging van tabaks- aandeelen. De Amsterdamsche beurs heeft in de afgeloopen week weer onder den in vloed gestaan van de Duitsche verhou dingen. Zelfs op de dagen, waarop de gunstige stemming in Wallstreet ook hier tot een koersverbetering leidde, bleef de handel nog binnen beperkte grenzen. Met het intreden van een reactie op de New-Yorksche beurs werd de stemming te Amsterdam eveneens gedrukt en kwamen alle toonaangevende fondsen op een lager niveau. Er ging echter voortdurend weinig om en het ziet er nauwelijks naar uit, dat de zaken een uitbreiding zullen ondergaan, zoolang de thans weer bestaande factoren van on zekerheid niet uit den weg zullen zijn geruimd. Het geringe animo tot het beleggen van vrijkomende gelden in aandeelen komt ten goede aan de markt voor vaste rente dragende fondsen, die dan ook voortdurend blijk geeft van een gunstige stemming. Nederlandsche staatsfondsen hebben zich goed in koers kunnen hand haven, waarbij valt op te merken, dat de 3% pet. leening zich thans ongeveer op het niveau beweegt, dat de 4 pet. staats- leening in November van het vorige jaar had bereikt, d.w.z. nog geen half percent beneden pari. Zoo maakt de daling van den rentevoet geleidelijk voortgang, het geen ook tot uiting komt in het koers verloop van andere binnenlandsche be leggingswaarden. De 4 pet. gegarandeer de Indische leening noteert nog slechts een kleine fractie beneden pari; noch tans houdt men in bankierskringen nog geen rekening met een onmiddellijke doorvoering van de nieuwe conversie operatie. Men meent, dat de regeering er met het oog op het aanzienlijke be- van de waereld nooit varder kunne stie- re as d' eeste klasse van zoo'n oogere burgerschole, dae ze latiensch leere. Oe iet zoo'n dienk, zoo'n schole? En wier 'n laeter gin burregemeester dienk je? O mè! Mè ie a 'n mooien naam! Een mie 'n verlengstik! Da 's ok wat waerd. Jewannes, noe mo j' is oore. Dae lees 'k in de krante, nee luuster noe is. „Hu welijk. Dame wenscht kennismaking met Heer óók kapitein om huwelijk aan të gaan". Dat wuuf komt' 'r te minsten eere- lik voe uut, da ze den broek an eit. Oe- vee wuven ei je nie, die kaptein bin, en d'r eigen voor doe as tortelduufjes! D'n dezen d'r veint mot ök kaptein.... Toe zoo varre was 'k, toen Jaonetje kwam. „Ei jie glad geen voerege", zei ze, „dat wuuf bedoelt, dat de veint ok mee mag doe om te stollesteeren as 'n kaptein is; as 'n vaert!" 't Is te werm om d'r over te kaekelen, mè,ook kapitein!" Zet jie je 'n oogen open Jewannes? Ken jie de kapteins!? Lees anders mè is goed in de kranten! Vrouwelikke kapteins, die overaol verstand van Dat leste 'k Jaonetje nie mi laete leze, a mo 'k zegge, dat ik geen kaptein D'n g'oeien dag voe julder beien van eur en van t)eftedeirfhndscfojk^^ I DOOS 20 CT - TUBE 40 en 60~CT l je vriend Jan de Smid. (Ingez. Med.) drag der te converteeren Indische lee ningen de voorkeur aan zal geven, de rentedaling nog iets verder te laten doorwerken. Ook bestaat nog altijd de mogelijkheid, dat de regeering, alvorens tot conversie van oude leeningen over te gaan, eerst een nieuwe leening zal uit geven, ter consolidatie van vlottende schuld. Het succes van de uitgifte der nieuwe 4 pet. leening van 6 millioen der Hol- landsche Spoor, die a 99 pet. werd aan geboden en op welker inschrijvingen slechts 15 pet. kon worden toegewezen, wijst er wel op, dat er nog ruime mid delen voor belegging beschikbaar zijn. Ook de hypotheekbanken profiteeren hiervan door de afgifte van pandbrie ven tot voortdurend voordeeliger voor waarden. Nadat eenigen tijd geleden de afgifte van 4 pet. pandbrieven a 99 pet. door de goede hypotheekbanken was hervat, kon dezer dagen de koers ver hoogd worden tot 99% pet. Hoewel de leeningen der groote gemeenten (met uitzondering van 's-Gravenhage, Utrecht en enkele anderen) bij deze koersont wikkeling ten achter blijven, bewegen de noteeringen zich ook hiervoor in op gaande richting. De 4% pet. leeningen Amsterdam b.v. zijn nog slechts weinig van den pari-stand verwijderd en ook de leeningen Rotterdam konden verder in koers aantrekken. Op de aandeelenmarkt hebben aan deelen Philips een tijdelijk koersher- stel van eenige percenten later weer .moeten prijs geven, zonder dat een spe ciale factor voor deze koersbeweging was aan te wijzen. Voor Unilever en Aku bleven de koersfluctuaties, bij ge- ringen handel, beperkt. Voor aandeelen Koninklijke Petroleum? was de stemming meerendeels gunstig, ofschoon ook hier de hoogste koersen, niet konden worden gehandhaafd. In de jaarvergadering van de Shell Transport Trading Co., de zustermaatschappij der Koninklijke, werd evenals in het jaarverslag van de Koninklijke de na druk gelegd op de goede vooruitzichten voor het verbruik van stookolie, wegens- de voortdurende uitbreiding van het ge bruik van Dieselmotoren voor spoorwe gen enz. Tevens verklaarde de voorzit ter, dat het totale bedrag der boek waarde van de ondernemingen, waarbij de Koninklijke-Shell betrokken is. be langrijk lager is dan de tegenwoordige waarde. Daartegenover kon uit een dis- cusie omtrent de prijspolitiek worden afgeleid, dat nog altijd een scherpe con currentie gevoerd wordt tegen „outsi ders'1", die trachten, met behulp van lage prijzen het afzetgebied van het concern binnen te dringen, om zich later te laten „uitkoopen". Ongetwijfeld worden in dergelijke gevallen, ter verdediging van het afzetgebied, de prijzen vaak ver laagd tot een niveau, dat niet meer ren- deerend is. Cultuurwaarden hebben zich bij de al gemeene koersbeweging aangesloten. Bij geringe omzetten liepen H. V. A. na een koersverbetering later terug. Rub- beraandeelen waren in overeenstem ming met de markt voor het product weinig veranderd. Men verkeert thans in afwachtingvan de resultaten van de toepassing van het restrictie-schema, die eerst aan den dag zullen treden, wan neer in de volgende tweemaandelijksche periode de productie-beperking werke lijk wordt doorgevoerd. Tabaksaandeelen hebben per saldo nog een koersstijging kunnen boeken, dank zij het aanhoudend bevredigende verloop der Sumatra-tabaksinschrijvin- gen, waar Nederlandsche en buitenland- sche fabrikanten goede kooplust aan den dag blijven leggen. De gemiddelde opbrengst van de totale, tot dusverre verkochte hoeveelheid tabak bedraagt 1.69 per half kg tegen 1.S0 vorig jaar. De Deli Mij. maakte een 27 cent per h; kg. hoogeren prijs dan voor de zelfde merken in het vorige jaar. De ge middelde prijs van de Deli Batavia is 23 cent hooger, die van de Arendsburg zelfs 74 cent. Daarentegen blijft de ge middelde prijs van de Senembah ca. 30 cent bij dien van het vorige jaar ^ten achter. Hierbij dient in het oog te wor den gehouden, dat de Sumatra-tabaks- mijen hun productiekosten voor oogst 1933, die thans ter markt komt, verder aanzienlijk hebben kunnen verlagen. Daartegenover staat, dat nog groote verliezen uit vorige jaren moeten wor den ingehaald. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop in de laatste week: 4 pet. Nederland 1934 101% 101%, P 101 Aku 38%, 39%, 38% Ned. Ford 204%, 207%, 205% Philips 213% 218, 214. Unilever 70%, 72%, 70% Kon. Petr. 160%, 163%, 160% H. V. A. 174, 177%, 168, 170% A'dam Rubber 105%, 106%, 103«% Deli Bat. Mij. 142%, 150, 146% Senembah 135%, 140, 141% g'es cot af we be"\ de, W lui dit da W< de Ca rei Ko naé wa eer de koi sei tro en ros

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6