eina/e &Bros FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct. ziet er ijk géén DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE KRUININGEN. De Opening. Tegen 10 uur vereenigden vele zich in de consumptfetent tot bijwoning van de .opening der tentoonstelling. Wij merk ten o.m. op: den. Commissaris der Ko ningin, den inspecteur van den land bouw, het lid van Ged. Staten mr. Stie- ger, de griffier der Staten en B. en W. van Kruiningen. De kringvoorzitter, de heer Scheele- de Putter, heette speciaal genoemde au toriteiten welkom en wees daarna op de groote werkkracht van den kring secretaris, den heer P. J. J. Dekker, die hem reeds verleden jaar zoo volkomen juist schreef „De Z. L. M. is het ten vol le waard". Spr. wees er ook op, dat de geitenfok kers hun tentoonstelling hier tegelijker tijd houden als een tastbaar bewijs, hoe goed het is, dat arbeider en werkgever op dit gebied samenwerken. Spr. bracht dank aan allen, die de organisatie medewerkten, speciaal aan de dames van het landbouw .huishoud- onderwijs. De Commissarisder Konin gin, jhr. mr. J. W. Quarles van Uf- forcL, nam vervolgens het woord ter opening der tentoonstelling. Spr. wees er op hoe somber voor land- en tuin bouw en veeteelt en voor bijna alle an dere takken van ons volksbestaan de vooruitzichten nog zijn. Vrijwel nergens is nog van eenige opleving sprake; in tegendeel, in sommige bedrijven gaat de inzinking nog verder. Spr. wijst verder op de hooge tarief muren alóm, en op het feit, dat de va- derlandsché land- en tuinbouw, die voor een groot deel op den uitvoer zijn aan gewezen, hun afzetgebied belangrijk za gen ingekrompen. De regeering, heeft echter met wijs beleid talrijke maatregelen kunnen ne men, waardoor u eenigermate de red dende hand aan den landbouw werd toegestoken. Groote erkentelijkheid be staat daarvoor bij den Zeeuwschen land bouwer, hoezeer hij dan ook in zijne vrijheden ten aanzien van de teelt zij ner producten als anderzins wordt be perkt en hoezeer ook ondanks die maat regelen, een loonend bedrijf nog aller minst is verkregen. Het besluit tot het houden der tentoonstelling had spre ker's volle instemming, omdat daarin mag worden gezien een blijk van onver zwakten moed en vastberadenheid. Met leeuwenmoed zal de landbouwer wor stelen en hoe zwaar de strijd ook moge zijn, hij zal zich handhaven! Het kan lang, het kan (en dat hoopt spr. ten zeerste) kort duren, maar zoo dra een vrije en eervolle concurrentie strijd weer mogelijk is, zal hen de palm der overwinning toekomen. Spr. richtte woorden van hulde tot het wakkere kringbestuur, dat beseft heeft, dat den volke wederom een blijk moest worden gegeven van. wat O, Z.- Beveland op landbouwgebied vermag. Ook aan de commissies van voorberei ding bracht spr. alle eer. Spr. ging na, wat O. Z.-Beveland op landbouwgebied Spring niet verder dan Uw polsstok tang is. Maar hoe ver U ook wilt springen, welken prijs U voor tabak wilt betalen, het beste \wat U er voor krijgen kunt is (Ingez. Med.J en ook op dat van de paarden- en rund veefokkerij presteert. De Zeeuwsche boer is met zijn tijd mede gegaan; het nieuwste, dat de wetenschap brengt, is op deze tentoonstelling te aanschouwen. Spr. vroeg de bijzondere aandacht voor den stand der P. Z. E. M. Met deze tentoonstelling beoogt men niet alleen een beeld te geven van wat dit landsgedeelte op landbouwgebied presteert; zij dient ook te strekken tot leering van den landbouwer. Een bezoek aan eene tentoonstellin.g als deze kan juist daarom zoo nuttig zijn. De tentoon stelling moge er toe bijdragen, dat de landbouwerszonen de kennis, opgedaan bij het zoo noodzakelijke landbouwon derwijs verruimen door aandachtige be studeering speciaal van hetgeen de afd. landbouwvoorlichting bevat. Mogen ook Zeeuwsche landbo.uwers steeds indachtig blijven, dat een al machtig God het heelal bestuurt en dat Hij onder vreugde en smart, in voor- en tegenspoed van Zijne Majesteit getuigt. Moge het Gode behagen, kan het zijn binnen afzienbaren tijd, eene nieuwe welvaart ook voor den Zeeuwschen latidbouwer te doen aanbreken. En hier mede verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. Nadat de fanfares van het Kruining- sche muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht", dat des morgens reeds heeft gemusiceerd, waren verstomd, nam de Commissaris nogmaals 't woord om de tentoonstelling van de Prov. Zeeuwsche geitenfokvereeniging te openen. Deze vereeniging heeft spre- ker's volle sympathie. Spr. is overtuigd van haar groote nut. Er zijn veel arbei ders en kleine grondgebruikers voor wie het houden van melkgeiten van groote sociale beteekenis is. Ook met het oog op de volksgezondheid verdient het streven der P. V. aller belangstelling. Het is bekend, dat de kindersterfte in sommige gemeenten van Zeeland nog vrij' hoog is; in verband daarmede is voor de kinderen der arbeidersbevol king goede geitenmelk, afkomstig van gezonde geiten, van zeer groot belang. Het Rijk en het provinciale bestuur erkennen het groote nut der Vereeni ging door toekenning van een jaarlijk- sche subsidie. Spr. bood het bestuur gelukwenschen aan met het 2.5-jarig bestaan en dank- het voor het vele goede, dat in die kwart eeuw is verricht. Mogen de goede zorgen ook in de toekomst, strekken tot heil van velen in deze provincie. Hiermede verklaarde spr. ook deze tentoonstelling voor geopend. Nadat de muziek het „Wilhelmus" en het Zeeuwsch Volkslied had gespeeld, bracht mr. P- Dielman als voorzitter der P.V. tot verbetering van het geiten ras, den commissaris dank, er op wijzen de, hoe belangrijk samenwerking is van allen, die bij het landbouw bedrijf be trokken zijn. De officieele personen, namen vervol gens de tentoonstelling in oogenschouw. Bekroningen. Hieronder volgende de bekroningen. Hengsten. Klasse 1. Hengsten van 5 jaar en ouder. Ie pr. Manola's Karei, eigenaars Van 't Westeinde-Vermue te Nieuwdorp; 2e pr. Mouton de Bruges, eig. Gebr. Verdonk te Nieuwdorp; 3e pr. Guerrier de Thuillies, eig, J, Q. C. Lens hoek te Kloetinge, Klasse 2: Hengsten van 3 en 4 jaar: le pr. Cambrinus de Zaam, eig. Joh. Wag'e- naar Iz. te Kloetinge; 2e pr- Cambrinus van 't Veldzicht, eig. Hengstenvereen. Zuid-Beveland, Klasse 3. Hengsten van 2 jaar: le pr. Espoir van Frederika, eig. de Wilhel minapolder; 2e pr- Hans van Kruiningen, eig. A. van Hotegem, Kruiningen; 3e pr. Joli van Frederika, eig, de Wilhelmina polder; 4e pr. Ardeur de Frederika, eig. Van 't Westeinde-Vermue; 5e pr. Udo, eig- A. Luyk te Biezelinge; 6e pr. Jon ker Jan van Biezelinge, eig. P. Scheele- 0. 0. 0. 0. 0.0. 0. 0. 0. 0. Ongeregelde opstellen over ongewone onderwerpen, opvallende ontdekkingen of opmerkenswaardige onderzoekingen. RONDOM Ml'N RIJBEWIJS A. De schrijver dezer regelen, waarde lezer, verheugt zich reeds sinds den 23en Maart 1934 in het bezit van eèn door den Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland onderteekend cer tificaat no. 1538, op grond waarvan de ingewijde en ter zake kundige u zal ver klaren, dat hij, schrijver dezes, medisch gekeurd en van Rijkswege geëxami neerd werd, gefotografeerd en gecertifi ceerd is, en diensvolgens bevoegd, in Jen zin der motor- en rijwielwet, tot het besturen van motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Met andere en iets kortere woorden: ik heb een Rijbewijs A. Vroeger ging dat zoo: een garage, een neet of papa-zelf nam aan u het auto- iijden te leeren. Naar de mate uwer .ïandigheid, technische „feeling" en al- gemeene intelligentie werden daar van 1—<5 uren aan besteed; dan gingt ge na^r. een rijbewijzen-afgeven en als die official wat in een erg gemoedelijke bui was, en ge kwaamt met een mooie zwaai voorrijden, dan kon het wel ge beuren dat-ie zei: „dat gaat best, hier is uw certificaat". Gelukkig waren er echter ook reeds vóór de instelling van de Auto-inquisi- tie serieuze examinatoren, die slechts na een ernstig' onderzoek van 's candida- ten rijvaardigheid het bewijs afgaven. Maar in dien tijd ging een afgewezene wel eens naar een minder booze bulle bak, en kreeg daar soms wat hem elders op goede gronden geweigerd was. En in den oertijd van voor 1920 onge veer ging het nog makkelijker: het rij bewijs tot het besturen van een motor fiets werd schr. dezes destijds „zoo maar" toegezonden, en de avonturen van den man die slechts drie malen een ko- gelrondbuikig Clevelandje bereed, zou den eenige feuilletons kunnen vullen. Maar dat behoort reeds tot de geschie denis. Het verkrijgen van Rijbewijs A, 1934, no 1538, heeft mij ongeveer evenveel maanden gekost als men vroeger uren voor zoo iets placht te rekenen. Niet, dat het tegenwoordig' ook niet meer in een week, veertien dagen zou kunnen, maar ik had pech. Aldus: telkens wan neer mijn leermeester me zoo ongeveer klaar achtte, en nog enkel de finishing de Putter te Biezelinge; 7e pr. Dorus van Waarde, eig. C. Mol té Waarde. Klasse 4, Hengsten oud 1 ja.ar. le pr- Karei van Kloetinge, eig, P. Vermue te Kloetinge; 2e pr. Frans, eig. A. Mol te Biezelinge; 3e pr- Carlo van Schelp kreek, eig. Jac, van 't Westeinde? te Nieuwdorp; 4e pr, Iman van Kruinin gen, eig. A. van Hotegem; 5e pr. Esme ralda's Janus, eig. I- A. Janse te 's Heer Arendskerke. Klasse 5. Hengstveulens, geboren 1934: le pr. Artist, eig. Landb. Mij. de Frede- rikapolder, 2e pr- Cesar, eig. idem, 3e pr. Albert van Schelpkreek, eig, Jac. van 't Wesleinde te Nieuwdorp; 4e pr. Oort wijn van Serfrans, eig. I. Groenewege te Hoedekenskerke; 5e pr. Byou, eig- de Frederikapolder, 6e pr. Herman van Biezelinge, eig. P. Scheele-de Putter, 7e pr, Gerard, eig. Mij. de Bathpolder; 8e pr- Dorus, eig. J. Sinke, te Kloetinge; 9e pr. Carnaval van Schelpkreek, eig. Jac. van 't Westeinde; 10e pr, Mon Rève, eig. A. van Strien te Wolf aartsdijk; 11e pr. Hans, eig. Jac. Boonman Pz. te Ovezande. Klasse 13. Merriën oud 1 jaar. le pr. Vlóra, eig. C. Mol, Waarde; 2e pr. Irva, eig. J, L. Goetheer te Wolf aartsdijk; 3e pr. Betty de Monnikenhof, eig- D. A. Timmerman te Kattendijke, 4e pr. Fide lia, eig. P. Scheele-de Putter, 5e pr. Ner- za, eig. N. V. Hofstede Schenge, 6e pr- Elza, eig. idem, 7e pr. Jenny van Bruns- wijk, eig. Wed. I. Dekker te Lewedorp, 8e pr. Brina, eig. P. Scheele-de Putter, 9e pr. Certina, eig. P. Vermue te Kloe tinge, 10e pr. Mirza van Schelpkreek, eig. Jac. van 't Westeinde te Nieuwdorp, lie pr. Bora de Monnikenhof, eig. D- A, Timmerman. Klasse 14. Merrieveulens, geboren in 1934. Ie pr. Nora van Goes, eig. Gebr. Rouw te Goes; 2e pr- Certa, eig. A. J. Kareis ie Kruiningen; 3e pr. Celia de Monnikenhof, eig. D. A'. Timmerman; 4e pr. Bertha, eig. J. L. Goetheer te Wolfaartsdijk; 5e pr- eig, P. Boon man te Nieuwdorp; 6e pr. Martiana van de Perponcher, eig. A. G. v. Dijk te Wolfaartsdijk, Stieren. Klasse 1. Stamboekstieren met 2 of meer breede tanden, le pr. Frans, eig. Wilhelminapolder, 2e pr. Jan van de Parel, .eig. D. A. Timmerman te Kattendijke- Klasse 2. Volbloedstieren zonder bree de tanden, boven 1 jaar. 1 pr. Arnold, eig. Gebr. Rouw te Goes, 2e pr. Antoon, eig. Slierenvereen. de Verwachting te Kruiningen, 3e pr- Juliana's Wodan, eig, J A. Boot te Rilland-Bath. Klasse 3. Niet-stamboekdieren met 2 of meer breede tanden, le pr. Bertha's Jan, eig. J. A. Boot te Rilland, 2e pr. Artist, eig. M. C. v. d. Jagl te Ierseke. Klasse 4. Niet volbloeddieren zonder breede tanden boven .1 jaar, eig. Hannes, eig. M. Dijl te Waarde. Klasse 5. Kalfstieren bèneden 1 jaar. le pr. Dirk, eig. Joh. Nieuwenhuyze te Kruiningen, 2e pr. Dirk, eig. J. van Dam me te Wolfaartsdijk, 3e pr. Oosthof I, eig. A. Nieuwenhuyse te Rilland, 4e pr. Piona's Wodan, eig. Gebr. Rouw te Goes. Klasse 6. Kampioenstier, Frans, eig. de Wilhelminapolder- Reserve-kampioen Arnold, eig. Gebr. Rouw te Goes. Klasse 7. Vrouwelijk vee: Melkkoeien eenmaal gekalfd, le pr. W. P. no. 74, eig. de Wilhelminapolder, 2e pr. W. P. no. 69, eig- dezelfde, 3e pr. Elza, eig. J. L. Goetheer te Wolfaartsdijk, 4e pr. Maartje, eig. D. A. Timmerman te Kat tendijke, 5e pr. Santa, eig. A .J- Karelse te Kruiningen, 6e pr. Dora, eig. W. F. van Gorsel te Rilland, 7e pr- Jo, eig. W. C. v. d. Werff te Rilland. Klasse 8. Melkkoeien, tweemaal ge kalfd. le pr, Torra, eig. Jan Blok Jz- Jr. te Rilland, 2e pr. W. P. no. 39, eig- de Wilhelminapolder, 3e pr. W. P. no- 36, eig. dezelfde, 4e pr. Martha IV, eig. G. de Feyter te Goes, 5e pr- Eva, eig. A, Wage naar te Kloetinge, 6e pr. Dora, eig. A. ^Nieuwenhuyse te Rilland. Klasse 12a Merrien oud 2 jaar groote maat le pr. Elsa-Clara, eig. Gebr. Ver donk, 2e pr. Mirza eig. J. Sinke, Kloe- touch wilde aanbrengen, verscheen er een oekase uit Den Haag, waarbij de exameneischen wederom verzwaard werden. En dan begonnen we weer met frisschen moed. Zoodoende heeft m'n examen-oplei ding een driekwart-jaar geduurd. Dat het zóó lang duurde, was aller minst de schuld van den cursus, die tot civielen prijs had aangenomen mij ap te leiden- Dat lei aan andere omstandighe den of, zoo ge er kwaad van wil'; denken, aan de intelligentie van den leerling. Toch kan ik naar waarheid getuigen, dat die leertijd een groot genoegen is geweest. Behalve één middag, toen men bij vergissing met een rijtuig uit een bokkenstal voor kwam in plaats van met een auto, vonden de lessen plaats in een prettigen wagen, die lekker liep, licht stuurde, en goed reageerde op alles wat de leerling deed althans als gezegde leerling het óók goed deed. Als ge b.v. moet remmen, en ge trapt in plaats van op de rem op het gaspedaal, dan is er nog geen wagen uitgevonden die dan eigener beweging remt. Of als er een kip in uw vaarwater komt, en ge laat armen en beenen los van alle mogelijke pedalen en stuurwielen, om te gaan gillen „Holy I Moses, een kip een kip.".... dan is er tinge, 3e pr. Bora eig. J. L. Goetheer, 4e pr. Silva van Arendskerke, eig., G. M. Nijsse te 's Heer Arendskerke, 5e pr. Certana van Biezelinge, eig. P. Scheele- De Putter, 6e pr. Gauloise de Wasmes, eig. C. J. v. d. Dries te 's Heerenhoek. Klasse 12b Merrien, oud 2 jaar, kleine maat le pr. Hilda van Kruiningen, eig. A, van Hootegem, 2e Roza, eig. H. Ver mue te 's Heerenhoek, 3e pr. Elvira, eig. de Bathpolders, 4e pr. Deli van Waarde, eig., C, Mol te Waarde, 5e pr., Emma van Biezelinge, eig. P. Scheele-de Put ter, 6e pr. Cula eig. A. v. Strien te Wol faartsdijk, 7e pr. Dora van Waarde, eig., C. Mol te Waarde, 8e pr. Neiiy, eig A. Mol te Biezelinge. V r o u w e 1 ij k vee. Klasse 9 Melk koeien drie- of meermalen gekalfd, le prijzen: Tamboer eig., A. W. Duvekot te Borsselen, Rozaline, eig. A. J. Karelse te Kruiningen. 2e prijzen: Elza, eig. A. Nieuwenhuijze te Rilland-Bath, Lena, eig. W. F. v. Gorsel te Rilland; 3e prijs Mina, eig. A. Nieuwenhuijse, 4e prij zen: Martha, eig. D. A. Timmerman; Keizer, eig. P. H. A. Polderman, Kruinin gen, Jans, eig. A- Nieuwenhuijse, 5e prijzen: Mina, eig. A. Wagenaar te Kloe tinge, W. P. no. 22, eig. Wilhelminadorp; 6e prijzen: Nora, eig. A. W. Duvekot te Borsselen. Jans, eig. J. v. Damme te Wolfaartsdijk, 7e pr. Mina, eig. C. Ka- boord te Wolfaartsdijk; Mina, eig. P. D. Lindenbergh te Wolfaartsdijk, 8e pr. Corrie, eig., J. v. Damme te Wolfaarts dijk, 9e pr. Ida, eig. L. B. van Nieuwen- huijzen te Rilland. Kampioene melkkoe. T am- boer, eig. A. W. Duvekot te Borsselen, reserve-kampioene, Rozaline, eig. A. J. Karelse te Kruiningen. Klasse 14, beste inzending van een eigenaar: le A. Nieuwenhuijse te Ril land, 2e pr. J. v. Damme te Wolfaarts dijk, 3e pr. D. A. Timmerman te Kat tendijke, 4e pr. onbekend, 5e pr. eig. Q. Trimpe te Goes. Geitenboter en -kaas. Versche geitenboter le pr. P. Joziasse te Gapin- ge, 2e J. Bosschaart, O. en W. Souburg, 3e pr. S. Berrevoets te Zierikzee, 4e Joh. Pannekoek te Noordgouwe. Versche geitenkaas le pr. J. M. in den Bosch te Zierikzee, 2e pr. S. Berre voets te Zierikzee. Hengsten. Klasse 6. Hengsten met 6 afstammelingen van 2 jaar en ouder, le pr. Certain van Lamswaarde, eig. Hengstenvereen. Zuid-Beveland, 2e pr. Castor, eigenaar J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge, Klasse 7. Hengsten met 6 afstamme lingen van 1 jaar of jonger le pr. Certain van Lamswaarde, 2e pr. Manola's Karei, eig. Van 't Westeinde Vermue, Nieuw dorp. Kampioenschap hengsten. Kampioen Manola's Karei (eig. Van 't Westeinde en Vermue) reserve-kampi oen Mouton de Bruges, eig. Gebr. Ver donk te Nieuwdorp. Klasse 9b Merrien van 4 jaar en ouder met veulen le pr. Castorine, eig. Jan Boone te Kruiningen, 2e pr. Jans eig. Frederikapolder, 3e Gerda eig. J, Sinke te Kloetinge. 4e pr. Alida, eig. J. Sinke, 5e pr. Cora, eig. A. v. Strien te Wolfaartsdijk, 6e pr. Mimi, eig. idem, 7e pr. Mina, eig. J. L, Goetheer, 8e Nelly, eig. P. Scheele-de Putter. Merriën met 3 afstammelingen: le pr. Erna de Successeur, eig. A. J. Karelse te Kruiningen, 2e Gonda, eig. de Frede rikapolder, 3e Nelly, eig. P. Scheele-de Putter, 4e Caline, eig. J. Sinke, Kloe tinge, 5e Espère, eig. Jac. van 't West einde, Nieuwdorp. Viertallen merriën van één eigenaar: le pr. de Wilhelminapolder; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 3e pr. A. van Hootegem te Kruiningen; 4e pr. de Wilhelminapolder; 5e pr. D. A. Timmer man te Kattendijke; 6e pr. de Wilhel minapolder. Tweespannen merriën van één eige naar, aangespannen voor een Zuid-Be- velandschen boerenwagen. Uitslag la Hendrika en Orna van J. Q. C. Lenshoek^- lb Liza en Mina van geen wagen aan de markt, die op dit gillen reageert met netjes om gezegd pluimvee heen t(e rijden. Als gezegd: dat moet ge zelf doen, door op de juiste pedalen te trappen (pendaal heet zoo'n ding volgens de hr. L. en het stuurwiel juist te draaien. De leswagen was een Plymouth-six, als ik het wel onthouden heb. De hoofd leermeester is een jonge man, die goed rijden kan, en die daarbij voortdurend, soms humoristische, soms droge, doch immer leerzame instructie geeft, In het begin duizelt het je wel wat van al die draaiende tandraderen om draaiende assen, die wel of niet in mekaar moeten pakken, maar dat went. Hoofdzaak is, het goed te doen. Dat is heusch niet makkelijk. Daar heb je b.v. de kluts. Ik weet niet, of u weet, waar het spreekwoord „de kluts kwijt raken" van afgeleid is. Maar dan moet u eens een cursus in auto rijden volgen, dan weet u 't meteen. Een kluts is een ding, dat in een auto zit. Hoe ze eieren-klutsen noemden voor er auto's met klutsen uitgevonden waren, is me een raadsel. Vermoedlijk werden er toen alleen maar spiegeleieren gegeten. In elk geval: in een auto moet je voort durend zitten klutsen. Je moet een kluts in-trappen, en laten opkomen o, 7 b Een ware zomerlafe- nis, zoo'n glas zuivere L i m onade van Tieleman Dros. Proef eens die .natuurlijke vruchtensmaak! (Ingez. Med Luntershoek van Gebr. Verdonk; 2e Em ma en Eva van J. Sinke te Kloetinge; 2b Betsy en Blondine de Naast van P Scheele-de Putter. Kampioenschap merriën: Kampioen: Hendrika, eig. J. Q. C. Lens hoek, reserve: Florine, eig. Gebr. Rouw, Goes. Hoefbeslag: Rubriek B. le C. J. van Boven te Rilland, 2e J. Zuidweg te 's-Gravenpolder, 3e J. Koch te Hein- kenszand, 4e Joh. Buteijn te Wilhelmina dorp. Zoetemelkskalveren le A. Daane te Kapelle» 2e Jac. Blok te Ril land. Hoefbeslag: Rubriek A. le pr. J, C. v. Boven te Kruiningen, 2e J. v. d. Berge te Nieuwdorp, 3e pr. A. L. v. d. Berge te Kattendijke, 4e C. J. v. Boven te Rilland, 5e J. J. v. Boven te Krui ningen, 6e pr. P. A. Butler te 's Heer- Ar endskerke. Vaarzen met 4 breede tanden: le pr. te 2e pr. Gebr. Zuidweg te Krabbendijke, 3e pr, Gebr. Bruynzeel te Schore, 4e pr. A. de Waard te Ierseke. Schotten met 4 en meer breede tan den: le pr- Gebr. Bruynzeel te Schore, 2e pr. L. Willems en Zonen, 3e Gebr. Bruynzeel, 4e L. Willems en Zonen, 5e te 6e Gebr. Bruynzeel, 7e Jac. Blok Jacz. te Rilland. Pinkossen zonder breede tanden: le pr. Gebr. Zuidweg te Krabbendijke. Ossen met 2 breede tanden: le Gebr. Bruynzeel te Schore, 2e F. Tramper te Ierseke. Ossen met 4 en meer breede tanden: le L. Willems en Zonen, Kloetinge, 2e fa. C. Blokpoel en Zn. te Goes. Afgewisselde koeien: le pr, A. Baars te Goes, 2e fa. C, Blokpoel ea Zoon te Goes, 3e pr. Gebr. Bruynzeel te Schore, 4e F. Tramper te Ierseke. Kampioen: le pr. L. Willems era Zonen, 2e pr. Gebr. Bruynzeel, 3e L. Willems en Zonen. Afd. dikbillen: le W. G. van Nieuwenhuyzen te Waarde, 2e A. v. Hootegem, Kruiningen. Deensche varkens. Zeugen, onder de 9 maanden, drachtig, le W. F. v. Gorsel te Rilland, 2e A. J. de Jager te Nieuwdorp, 3e W. F. v. Gorsel, 4e J. Q. C. Peman, Kake- beeke te Krabbendijke, 5e J. M. Klompe te Wolfaartsdijk, 6e C. Mol te Waarde. Zeugen met biggen: le pr, A. laagzaam, heel langzaam en zachtjes alstublieft! je moet een kluts kunnen laten slippen, ja, als je promoveeren wilt, dan moet je zelfs dubbel kunnen klutsen Trouwens: er zijn ook dubbel gebakken spiegeleieren, dus dat klopt al weer. Dan heb je de versnelling. Als leek meent ge, dat versnelling een abstract begrip uit de mechanica is. Dat is er echter heelemaal naast. De versnelling is een concreet ding, en het zit in elke fatsoenlijke auto- Het is ook een teer ding. Met volkomen gebrek aan reveren tie voor de andere kunne zei m'n leer meester altijd: „de overeenkomst tus- schen de versnelling en een jonge dame is, dat als je ze niet keurig' en zacht be handelt, dan gillen en knerpen ze alle bei". Hij voegde er dan meestal nog mali cieus aan toe: „alleen richt je dan bij de versnelling gauwer schade an". maar dat moogt ge niet verder vertellen! (Wordt vervolgd). In de autorijderij zegt men dat na tuurlijk anders; zoo: men moet kunnen dubb el-klutsen.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7