MIJNHARDT' RECHTSZAKEN. BUITENLAND. BURGERLIJKE STANG. DE ONTVANGST VAN PRINS WILLEM DE IV IN ZEELAND, INTERNATIONAAL FRANKRIJK. DE STERRENHi IEL 20—27 JUNI 1934, 23 k UT. (24 h ZT.) DUITSCHLAND. TURKIJE VEREENIGDE STATEN. CHINA. s& nis van voorzitter, bestuurders, ambte naren en personeel. Hier en daar komt verandering, omdat leden zich afwen den van de Z.L.M., gehoor gevend aan propaganda van anderen. Zij weten niet wat zij doen. Hun belangen zijn niet be ter vertrouwd bij dé confessioneele or ganisatie, die hen maakt tot werktui gen van een bepaalde richting. Spr. riep de boeren toe werkt niet mede aan iets dat afbreuk kan doen aan de Z. L.M. Houdt U aan: Eenheid en samen werking. De heer De Vulder van Noor den voerde het woord en wenschte de organisatie geluk met de a.s. benoeming van een directeur-generaal van den landbouw. Hierna sloot de voorzitter de verga dering. De rijtoer. Na afloop der algemeene vergadering, vereenigden hoofdbestuur en genoodig- den zich in de ververschingstent op het tentoonstellingsterrein, om zich daarna met de honderden andere deelnemers aan den rijtoer naar het perkeerterrein te begeven, waar in de ruim 100 auto's werd plaats genomen. Te ruim drie uur zette de stoet zich in beweging voor den rit door het ge bied van den kring. Het ging van Krui- ningen naar Hansweert Oost en langs het kanaal tot de Schorebrug en deze over naar Schore, en van daaruit over Biezelinge, Kapelle, Wemeldinge, Ierse- ke, Krabbendijke, door de Bathpolders en langs Rilland naar den Fredericapol- der en wel het Middenhof. Hier was de halte van den dag en hier stonden de beheerder en zijn per soneel gereed in de groote schuur om de dorstigen te laven. Het was ook hier, dat de heer W. Ka- kebeeke, voorzitter van den Frederica- polder, allen welkom heette en er op wees, dat hij ook 25 jaar geleden het voorrecht had de Z. L. M. te ontvangen. De heer Dieleman uitte den wensch, dat bij het 50-jarig jubileum de heer Ka- kebeeke niet alleen zijn Frederica, maar ook nog een andere „Zij" zal hebben. De kringvoorzitter, de heer Scheele, bracht groote hulde aan den heer Kake- beeke voor alles wat hij voor de Z. L. M. en voor den Zeeuwschen Landbouw in het algemeen doet. Burgemeester Dominicus van Rilland, uitte zijn blijdschap over de gelegenheid allen welkom te heeten in zijn gemeente en wees er op, hoe alles goed verzorgd is in de polders, die onder Rilland lig gen. Van Middenhof ging het nu langs Krabbendijke en Waarde terug naar Kruiningen. Onder weg had men kennis gemaakt of hernieuwd met de schoone landerijen in dit deel van onze provincie, met de mooie vruchten op vele dezer lande rijen, met de schoone dorpen en de be volking, die alom de Z. L. M.-ers als goede vrienden toejuichte. Het was een zeer aangename tocht, mede dank zij de uitstekende voorbe reiding en de goede zorg van commissie en politie. Ook de laatste bleek ten vol le voor haar taak berekend en had den dank van den voorzitter van den kring, haar later gebracht, ten volle verdiend. De maaltijd. De tweede dag van de Z. L. M.-bijeen- komsten wordt altijd met een gemeen- schappelijken maaltijd besloten en ook ditmaal was die aangericht en wel in de Korenbeurs. Daarbij kwamen slui zen der. welsprekendheid natuurlijk open. De voorzitter stelde een dronk in op de Koningin, wat met het „Wilhel mus" bezegeld werd; later deed hij het op den kring en zijn voorzitter, die zoo veel durft in deze dagen, gezien de ten- toonstelling met ruim 1000 dieren. Dat het bezoek navenant moge zijn. Tenslot te nog een dronk op de aanwezige da mes van de landbouwhuishoudkunde en van den boerinnenbond. De heer De Vulder van Noorden dronk op alle tafelgenooten; jhr. Van Vreden- burg wees op den blijden geest in deze omgeving niettegenstaande de tijden en uitte zijn beste wenschen voor de Z.L.M. De heer Stofkoper schetste het groote belang dat de middenstand heeft bij het goede boeren van den landbouw, bur gemeester De Mul dronk op het rijtoer comité; de heer Scheele op den kring secretaris, den heer Dekker; en verder o.a. de heer Kakebeeke nog op het per soneel der Z. L, M. II. Den volgenden dag toen Z.H. in de vergadering der Stalen van Zeeland was geïnstalleerd, was het feest in Vere. Het Stadhuis en een groot aantal huizen wa ren keurig geïllumineerd; de kerk- en stadhuistorens waren met lantaarns be hangen, door het afsteken van allerlei vuurwerk geleek de stad in vlam te staan. Door den heer Vereist werd de regee ring op een souper en de bevolking op wijn onthaald. De prins kwam ongeveer 8 uur te Middelburg aan en werd bij den Veer- schen Slagboom verwelkomd door het bestuur der stad. De prins stapte over in de koets van den burgemeester Van Citters en werd vervolgens g'eleid naar het verblijf van den heef Van Catten- dijke op de Groenmarkt. Z.H. werd overal luide toegejuicht en begroet. De stoet werd geopend door een escadron ruiterij. Naast de koets, waarin Z.H, was gezeten, gingen 4 stadsboden. Verder volgden de rijtuigen van Z.H. gevolg, als mede die van 't bestuur der stad Middel burg en die van Vere, welke Z.H. ver gezeld hadden. Een escadron cavalerie sloot den stoet. Het garnizoen stond op gesteld van de Veersche poort tot aan de Groenmarkt waar het verblijf van Z.H. was gelegen. Hier vond een défilé plaats, hetwelk de prins van een venster werken zonder kramp of pijn. Doos 60cent. Bij Apoth.en Drogisten (Ingez. Med.) Politierechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag 19 Juni wer den de volgende zaken behandeld: M. O. huisvrouw van J. de P., 41 jaar, zonder beroep te Ter Neuzen, wegens mishandeling van Jacomina Dieleman, door haar in den arm te knijpen en te slaan, te Ter Neuzen op 7 Mei 1934. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h.; P. J. de K., 22 jaar, arbeider te Hulst, werd verdacht dat hij op 13 Mei 1934 te Hulst Anthonius Johannes Lust meerdere vuistslagen in het gelaat heeft toegebracht. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h.; G. F. A. F., 24 j-, arbeider te Hulst, wern ten laste gelegd dat hij, op 15 Mei 1934 te Hulst Eduardus Willekens een vuistslag in het gelaat heeft toegebracht. Eisch f 10 of 10 d. Uitspraak f 10 of 5 d.; J. H., 49 j., rijwielhersteller te Zaam- slag, werd beklaagd dat hij op 12 Mei 1934 te Zaamslag Elisabeth Scheele mondeling heeft beleedigd. Eisch f 10 of 10 d- Uitspraak f 10 of 5 d.h. J. K., 31 j., landbouwer te Axel, werd verdacht dat hij op. 28 April 1934 te Axel zich met geweld heeft verzet tegen de gemeente-veldwachter Oosting' en Griep, toen zij hem wegens openbare dronkenschap wilden overbrengen naar een plaats van verhoor. Eisch en uitspraak f 25 of 10 d. h.; H. K., 24 j., werkman te Sas van Gent, werd verdacht dat hij op 19 Juni 1934 te Sluiskil, gemeente Axel, heeft weggeno men een aantal messen, toebehoorende aan A. Kinkele, terwijl hij die messen heeft verkregen door braak en verbre king van een kist. Eisch: 1 mnd. gevangenisstraf. Uit spraak. 1 mnd. gev. straf, voorw. proef tijd 2 jaar plus f 15 of 10 d. h. G. K., 42 j., werkman te Hoek, werd verdacht dat hij op 19 April 1934 te Sluiskil, heeft weggenomen een mes, dat toebehoorende aan A. Kinkele. Eisch en Uitspraak: 1 mnd. gevange nisstraf, voorw. proeftijd 2 jaar. P. L. S„ 21 j., werkman te Ter Neuzen, werd beklaagd dat hij op 19 April 1934 te Sluiskil, gemeente Axel, heeft weg genomen een mes, dat toebehoorende aan A. Kinkele. Eisch en Uitspraak: alsvoren. uit waarnam. Bij aankomst in de stad, werden vreugde schoten gelost; de klok ken begonnen te luiden en tot Z.H. op de Groenmarkt was aangekomen liet men oranje-vlaggen van den toren wap peren. Des avonds ontving Z.H. de compli menten van de Gecommitteerde Raden van Zeeland en van het Bestuur der stad Middelburg. Ook de leden van de Re kenkamer van Zeeland gingen hunne opwachting maken en boden g'elukwen- schen aan. De leden van den Raad van Vlaanderèn, die te Middelburg zetelde, wilden ook dien avond bij Z.H. verschij nen, doch wegens het late uur kon dit niet meer plaats hebben. Den volgenden dag om 11 uur, nadat aan de leden van de Adpiiraliteit van Zeeland audiëntie was verleend, werd dit aan den Raad van Vlaanderen toegestaan. In 5 rijtuigen gezeten gingen de raadsheeren, in deftig zwart gekleed (in het knoopsgat droe gen zij een groot oranjelint) ter audiën tie. Naast elk rijtuig liepen twee deur waarders. De president hield eene toe spraak, welke door Z.H. werd beant woord. Om half twaalf werd Z.H. door de Staten van Zeeland ter vergadering ontvangen. Hiertoe begaven zich 6 le den, gezeten in hunne koets, naar het verblijf van den prins om hem af te ha len. Aan de deur van de Statenzaal had den zich 4 leden opgesteld, 4 leden aan 't bordes op de trap bij de raadkamer, bovendien nog 4 leden in het midden van de raadkamer, welke Z.H. zouden geleiden in de Statenzaal tot aan de flu R. M-, 27 jaar, voerman te Knesse- laere, (B.) werd ter laste gelegd dat hij op 9 Februari 1934 te Relranchement als bestuurder van een motorrijtuig daar mede roekeloos en onvoorzichtig is ge reden langs den openbaren weg te Ter hofstede en daar een telefoonpaal heeft onver gereden. Eisch en Uitspraak: f 40 of 20 d. h. H. F. A. D., 71 j., assuradeur te Til burg, werd verdacht dat hij op 13 April 1934 te Hengstdijk Leonardus Stekelinck heeft beleedigd. Eisch: f 200 of 20 d. h. Uitspraak f 50 of 10 d. h. C. F., 41 j., groentenhandelaar te Ber gen op Zoom, werd verdacht dat hij op 24 April 1934 te Vlissingen A. W. Louws heeft geslagen. Eisch en Uitspraak f 10 of 5 d. h. J. A. D-, 31 j., landbouwersknecht te Wolphaartsdijk, werd beklaagd dat hij op 14 Mei 1934 te Wolphaartsdijk bij A. A. van Vliet, Rijksveldwachter en Th. van Gemert, gemeenteveldwachter, aan gifte heeft gedaan dat er in den nacht bij hem was ingebroken, en f 15 was ge stolen, terwijl hij wist dat die aangifte valsch was. Eisch. 1 mnd. gev. straf. Uitspraak: 1 mnd. gev. straf, voorw. proeftijd 2 jaar plus f 20 of 10 d. h. Mr. H. v. d. Beke Calienfels, verdachte's Raadsman, vroeg bij veroordeeling een voorwaarde lijke straf op te leggen. P. L., 28 jaar, zonder beroep te Vlis singen, werd verdacht dat hij op 29 April j.l. te Vlissingen Stoffelina Johan na de Pagter heeft geslagen en gestompt. Eisch: f 10 of !j,d. h. Uitspraak: f 5 of 3 d.h. VOLKENBOND EN SOVJET-RUSLAND. Het bestuur van de te Genève geves tigde „Entente Internationale contre la troisième Internationale" (Internationaal Verbond tegen de Derde Internationale) heeft aan den Volkenbond, de regeerin gen van alle daarbij aangesloten landen en aan de internationale vereenigingen een circulaire gericht, waarin het op komt tegen een eventueele toelating van Sovjet-Rusland tot den Volkenbond. Het zegt in dit protest, dat de Volken bond alle moreele beginselen, die zijn grondslag en eenige kracht zijn, zou ver loochenen als hij de Sovjets als lid aan vaardde. De Bond toch is gesticht om recht en eer, alsmede de strikte eerbie diging van verdragen in de internati onale betrekkingen te waarborgen. De Sovjet-Unie evenwel heeft in de oogen van het Verbond nooit veel anders ge presteerd dan dingen, die daarmede in strijd zijn. Vuile wasch. Te Parijs is een recht zaak aan den gang, waar de Franschen van schijnen te smullen. De aanklager is een oud-socialist Sabatier, die den secretaris van de socialistische partij, Paul Faure er van beticht, hem zijn vrouw te hebben afgetroggeld. Uitvoe rig heeft Sabatier dezer dagen voor het forum der openbare meening afgeschil derd, hoe zijn wederhelft voor de ver leidingskunsten van Paul Faure moet zijn bezweken. Inmiddels heeft hij de kin deren, uit het huwelijk met trouwelooze gemalin gesproten, teruggekregen. Paul Faure had ze maandenlang in zijn vrijge- zellenwoning gehouden. Voor het proces begon, heeft Sabatier geruimen tijd in een krankzinnigenge- weelen stoel welke voor Z.H, daar was geplaatst. De Raadpensionaris hield uit naam van de Staten van Zeeland een toespraak, welke door Z.H. werd beant woord onder dankzegging voor het ver trouwen in hem g'esteld. Nadat het for mulier, van den eed was voorgelezen en de eed door Z.H. was afgelegd, nam Z.H, plaats aan het hoofdeinde van de tafel als Eerste Edele van Zeeland. Om 2 uur werd Z.H, op dezelfde wijze uitge leide gedaan en naar zijn verblijf terug gebracht. Des avonds waren alle huizen in de stad geïllumineerd en verscheidene met oranjestandaarden versierd, zelfs met schilderijen, waarop velerlei zinne beelden en inscriptiën troonden. De prins, vergezeld van den heer Van Borssele en van den heer Van Citters, reed de geheele stad door onder het gejuich van de inwoners. Voor het huis van den heer De Mauregnault rent meester-generaal van Zeeland, werd halt gehouden om de prachtige illuminatie, die aldaar was aangebracht, in oogen- schouw te nemen. Gedurende zijn verblijf te Middelburg woonde de prins, op verschillende da gen de vergaderingen van de Staten van Zeeland bij. Ook ontving hij aan zijne woning de afgevaardigden uit de Sta ten ter bespreking van gewichtige za ken. Op 24 Mei bezocht hij Vere en om streken, opnieuw, nu speciaal met het doel om de verdedigingswerken aldaar te bezichtigen. Ook het kasteel Ramme- kens werd in oogenschouw genomen, ter wijl hij 26 Mei Westkapelle en Domburg met een bezoek vereerde. Ster v/d 3' gr otte, of kleiner Ster Ta 2' grootte. i(f Ster v/d 1'■gr ilMelkweg Wettelijk ingeschreven bij het Bureau Vd Industrieelen Eigendom onder No. 64222 EERSTE KVL" ©VOLLE MAAN 3 LAATSTE KVARTIER W NIEUWE HAAN Sterretijd =z 16 h 54 min. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. Drie VENUS MARS JUPITER Q) ZUIP SAITJDNUS maantjes op deze kaart; die van den 20en nabij Jupiter en Spie a; 23 bezui den de Weegschaal; de bijna volle maan v. d. 26e in denS c h u 11 e r. sticht gezeten, waar men hem heen had weten te krijgen op het vermoeden, dat hij aan vervolgingswaanzin leed. De heer Blum, voorzitter der Soc. partij, zou dat zaakje, op verzoek van Paul Faure, opgeknapt hebben. Duur. Men herinnert zich, ddt bij de onlusten in Februari te Parijs o.m. de roosters aan den voet van de boo- men opgebroken en als projectielen te gen de politie gebruikt werden. Sinds dien bleven die kuilén onbeschut. Nu worden er weer karrevrachten roosters aangebracht maar de nieuwe zijn van gegoten staal in plaats van giet- iizer. Dat staal is, zegt men., onbreek baar en ze worden zoo vast gelegd, dat het verschrikkelijk moeilijk en tijdroo- vend moet zijn ze weg te nemen. Het ongeluk wil, dat ze nog al duur zijn, 130 tot 140 frank per stuk. De „Fliegende Hamburger". De eerste officieele proeftocht van de „Flie gende Hamburger" van Berlijn naar Keulen heeft Zondag plaats gehad. De 575 kilometer zijn in nauwelijks 5 uur afgelegd, dus met een gemiddelde snel heid van 120 kilometer. De directeur-generaal der Duitsche spoorwegen dr. Dorpmueller, die aan den tocht had deelgenomen, zeide, dat reeds een volgend jaar de tocht van 424 uur zou kunnen worden volbracht, en een maximum snelheid zou kunnen worden bereikt van 200 km per uur. De motoren ontwikkelen 420 P.K. maar motoren van 600 P.K. zullen wor den gebouwd. De prijs voor de brandstof in stoomlocomotieven, aldus dr. Dorp mueller is aanzienlijk hooger dan die voor de „Fliegende Hamburger". Een misrekening. Bijna alle uit hangborden zijn uit de stad Istamboel verdwenen, als gevolg van de belasting, die op het hebben van zulk een bord is geheven. De belasting-autoriteiten hadden ver- 23 Mei bezocht hij Vlissingen, waar de burgemeesters hem in de nabijheid van de stad ontvingen en de secretaris eene toespraak hield. De prins stapte uit zijn rijtuig over in dat van een der burgemeesters en reed door een rij van militairen naar het Stadhuis, gevolgd door 25 rijtuigen. De stoet werd ge opend en gesloten door eenige ruiters. Bij aankomst werden 21 kanonschoten gelost en dit werd eenige malen her haald. De klokken speelden om beurten. Op 't Stadhuis werd Z.H. op een prachtig diner onthaald. In de stad wa ren vele eerepoorten opgericht, de vreugde was groot. Des avonds om 8 uur keerde de prins weer naar Middelburg terug. In de Statenvergadering van 29 Mei deelde de prins mede, dat het Zijn voor nemen was om den volgenden dag de terugreis naar Holland te aanvaarden en nam hij van de Statenleden (afscheid. Eene deputatie van 6 leden zou Z. H. op de terugreis vergezellen. Alvorens hij vertrok benoemde Z. H. den heer Jan van Borssele van der Hooghe, schepen en raad van Middel burg, om zijn plaats als Eersten Edele in de Statenvergadering waar te nemen. Mr. Cornells van Citters, raad van Vlis singen, werd benoemd om in de Reken kamer van Zeeland de plaats van Z. H. in te nemen. Later werd Johan Frederik de Mau regnault aangewezen tot het waarnemen van de plaats van Eersten Edele in het college van den polder van Walcheren. (Slot volgt.) wacht, dat de winkeliers, restaurateurs en andere eigenaars van zaken hun uit hangbord niet zouden willen missen, zoodat de nieuwe belasting een vrij aan zienlijk bedrag zou opleveren. Door de winkeliers, die reeds verschillende be lastingen hebben op te brengen waren van meening, dat deze belasting te ver ging en zij verwijderden hun uithang bord. Het bandietendom. Te Nieuw- Brunswijk in den Staat New-Yersey, zijn in een auto, die in een stadsgedeelte geparkeerd stond, drie lijken gevonden, gekneveld en met proppen in den mond. De lijken zijn doorzeefd met revolver kogels. Mien vermoedt, dat hier leden van een bende wraak hebben geno men op leden van een andere bende. Afgrijselijk cijfer. Volgens een officieele mededeeling is de schulden last van de Ver. Staten, thans gestegen tot 27 milliard dollar, d.w.z. tot een bedrag dat tevoren nog nooit werd be reikt, ook niet tijdens en vlak na de oorlogsjaren. Ondanks het schrikbaren de van dit cijfer, schijnt men voorloo- pig niet van plan, veel moeite te zullen doen, om de begrooting sluitend te ma ken. Dat is een gemakkelijke opvat ting, maar 't staat te vreezen, dat het eind den last zal dragen. Een ondernemende varensgast, Een 24-jarige zeeman, genaamd John Smith, is Maandag uit de haven van Pe terborough in Ontario (Canada) vertrok ken in een 5 meter lange kano, waarmee hij den Atlantischen Oceaan hoopt over te steken. Hij is voornemens eerst de St. Lau rens af te varen en vervolgens^oor de Golf van St. Laurens naar Nïw-found- land te peddelen. Vandaar wil hij koers zetten naar Ierland, Smith heeft geen mast en geen zeil aan boord. Hij denkt den geheelen afstand peddelend af te leggen, waarover hij twee tot drie maanden wil doen. Zijn einddoel is Peterborough in En geland. Bij'zijn vertrek stond een groote menigte menschen aan de haven om Smith een goede reis en gunstigen af loop toe te wenschen. Een astronomische bevalling. Vol gens een bericht uit Shanghai zou de vrouw van een mecanicien in Zuid-Chi- na 8 kinderen (7 jongens en 1 meisje) ter wereld hebben gebracht. Moeder en kinderen maken het best. Dit bijzondere geval van kinderzegen zou zelfs in China groot opzien gebaard hebben, zegt het bericht. Aardenburg. Ondertrouwd: W. A. v. d. Hooft, 30 j. te Assebrouce en A. J. A. Huijssen, 24 j. J. A. Kroeders, 32 j. en P. A. Cauwels, 21 j. Getrouwd: E. M. Timmerman, 24 j. en R. M. Snoeck, 27 j. M. B. Mar tens, <29 j. te Eede en M. C. de Bruycke- re, 22 j. Cadzand. Van 15 Mei15 Juni. Bevallen: M. Cappon, geb. Barendse, Gehuwd: C. Verplanke, jm. 25 j. en D. de Lijzer, jd. 25 j., A. Adriaansen, jm. 24 j. en C. D- de Maillie, jd. 20 j. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M burg

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6