ONDERWIJS. FINANCIEELE BERICHTEN. FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct SPORT. MARKTBERICHTEN. m KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE MIDDELBURG Ga niet over één nacht ijs. Proef gerust andere merken. U zegt op den duur CRISIS-PUBLICATIEN. de minister dan de door dien officier ge nomen voorzorg om het schip niet te treffen voldoende, als hij uit een hoogte van 1200 Meter gericht heeft op een punt slechts 10 Meter vóór den boeg 3) Hadden de vliegers ook de opdracht om de „Zeven Provinciën" te behande len als een buitenlandschen vijand en zoo ja, was die opdracht dan wel over een te brengen met de order om eerst een waarschuwingsbom te werpen Jaarverslag 1933. Aan het jaarverslag 1933 van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor* de Zeeuwsche eilanden te Middelburg, is het volgende ontleend: De Kamer hield in 1933 vier vergade ringen, waarvan één huishoudelijke. Verschillende der belangrijke voorstel len en beslissingen worden uitvoerig in het verslag gememoreerd. In 1933 werden 233 certificaten van oorsprong en andere verklaringen afge geven of handteekeningen gelegali seerd. Op 31 December 1932 bedroeg het aantal in het handelsregister ingeschre ven zaken 2466, gedurende 1933 zijn 345 nieuwe ingeschreven en 249 opgeheven, zoodat eind 1933 totaal 2562 zaken in het rgister voorkwamen. Gedurende 't verslagjaar hadden ver der 413 wijzigingen plaats. In 1922 bedroeg het aantal mondelin ge inlichtingen 489 en het aantal schrif telijke 28; over 1923 1103 en 107; 1924 1244 en 109; 1925 1252 en 132; 1926 1359 en 110; 1927 1703 en 132; 1928 2254 en 121; 1929 2884 en 172; 1930 3112 en 148; 1931 3319 en 191; 1932 3549 en 216; en over 1933 3310 en 229. Het aantal faillissementen binnen het gebied der Kamer bedroe.g in 1933 29, 1932 39; 1931 28; 1930 37; 1929 19; 1928 24 en 1927 40. Over enkele takken van bedrijf geeft het verslag nog eenige bijzonderheden. Inzake de Kon. Mij, de Schelde zijn de uitkomsten reeds vermeld. Omtrent de N.V. „The Vitrite Works" te Mid delburg, luidt de mededeeling dat de af zet in het afgeloopen jaar iets grooter was dan in 1932, doordat die in het bin nenland toenam; de export vermindf^de echter niet onbelangrijk, v.n.I. als ge volg van de waardevermindering van den dollar. Ook de Duitsche scrippoli- tiek oefende een zeer nadeeligen invloed op den afzet uit. De verwerkte hoeveel heid koper bedroeg 432000 kg. Op 31 December waren in het fittingbedrijf werkzaam 237 werklieden en 35 beamb ten. In de messingpletterij werd weder uitsluitend het messing-afval van 't fit- tingbedrijf tot geelbladkoper voor het fittingbedrijf verwerkt. De afgeleverde hoeveelheid bedroeg 177.000 kg. In de pletterij waren op 31 December 19 werklieden en 3 beambten. De N.V. Vlisingsche Mineraalolie- en Asphalt raffinaderij meldt dat de resul taten met het oog op de sinds jaren heerschende crisis niet schitterend kun nen worden genoemd, Doch gezien hoe andere industrieën nog in sterkere mate te lijden hebben, was de gang van za ken niet onbevredigend te noemen. De Kon. Mij. Electro Tinfabriek te Vlissingen stond het geheele jaar stil. Een stoombeschuitgeleifabriek deelt mede, dat de verschillende crisiswetten voor dit bedrijf een belemmerende fac tor zijn, doch 1933 voor het bedrijf toch niet als ongunstig kan worden be schouwd. Een Confectiefabriek deelt mede, dat een steeds meer doorgevoerde speciali satie in het bedrijf zoowel de werkwijze als het omzetcijfer ten goede kwam. Door de ingetreden stijging der wol markt, is een verdere afbraak der prij zen voorkomen. Het geheele jaar wa ren er orders voldoende om op volle capaciteit te kunnen werken. Tegenover een en ander staat echter, dat de sterk verminderde koopkracht zich in dit be drijf ook uit, door een steeds grootere vraag naar goedkoope kleeding. Door de Japansche concurrentie werd het 'Ned. Indische afzetgebied tot een minimum teruggebracht. De contingenteerings- maatregelen bemoeilijken een vlotte werkwijze, waar in de goedkoopere genres het buitenland veel beter en goedkooper levert dan het de binnen- landsche industrie mogelijk is. Alles bij eengenomen is 1933 voor dit bedrijf niet bepaald ongunstig geweest, alhoe wel de winstmarges zeer matig waren. De N<V. Meelfabrieken der Nederl. Bakkerij meldt, dat de fabriek te Mid delburg in 1933 volop in werk kon wor den gehouden. Evenals vorig jaar moet wederom ge constateerd worden, dat de toestand in het Brouwerijbedrijf niet rooskleurig is. De omzet is nog stpeds in dalende lijn, wat ten duidelijkste te zien is uit de maandelijksche opgaaf van de op brengst der Rijksmiddelen. De 15 pCt. opcenten op de accijns op bier, die op 1 Januari 1934 weder zouden vervallen, zijn integendeel gehandhaafd. De diver se nieuwe wetten bevorderen ook niet den verkoop. De meelcentrale eischt nu ook weer haar deel op van het te ver werken graan; kortom licht is er nog niet te zien in het Brouwerijbedrijf. Een van de grootere fabrieken van Melkproducten deelt o.a. mede: Over het afgeloopen jaar zijn de ex port-mogelijkheden zeer bemoeilijkt ge weest. De export naar den Belgischen Congo was bevredigend. A|lhoewef de depressie in de Zuivel nog steeds door werkte, kon de verkoop in Zeeland en daarbuiten toch nog bevredigend wor den genoemd. Het personeel bleef ge lijk. De controle op bedrijf- en melkle- veranciers werd verricht door het con trolestation der V.V.Z.M. te Den Haag. Voor het eerst werd in 1933 ook gele verd door veehouders uit Zuid-Beveland. Het Prov. Electriciteitsbedrijf deelt mede, dat de stroomlevering gedurende het geheele jaar zonder stoor.nissen normaal plaats had. In 1933 werd als laatste gemeente van de middengroep de gemeente Waarde aangesloten. Het electriciteitsgebruik bij1 particu lieren nam belangrijk toe, doch voor industrieele doeleinden nam het af. Betreffende den graanhandel meldf 't verslag, dat de oogst goed was, de han-, del echter nog niet in staat van beter schap. De handel in granen, zaden en peulvruchten was in 1933 van weinig beteekenis. Was het jaar 1932 voor de oester cultuur buitengewoon slecht geweest, 1933 was nog slechter. Door de Slipper Limped, die zich geweldig voort plant, gaat de productie van lever.bare oesters gestadig achteruit en doet het ergste vreezen. Zij was in 1933 gering, maar kon nog niet geheel verkocht worden, doordat er weinig vraag was. De prijzen waren ten opzichte van de productie laag en liepen tijdens de verkoop-cam pagne nog achteruit. De mosselhandel leed in 1933 nog aan de oucle kwaal; over-productie. De vraag bleef verre beneden het aanbod en het bedrijf is dan ook noodlijdend. Het zou ons te ver voeren om alle in het verslag genoemde takken van Kan del, klein industrie en landbouw verder te bespreken, over het algemeen zijn ook de mededeelingen daarover in mi neur gesteld. Van de visscherij wordt gezegd, dat het jaar 1933 zich. door buitengewone tegenslagen kenmerkte, nml. weinig vangst, slechte prijzen en vroege en strenge vorst. Van de niet elders vermelde verkeers ondernemingen noemen wij de elect.ri- sche tram VlissingenMiddelburg, die het vervoer, dat. in 1932 nog 1,362,942 pasjtgiers bedroeg, weer zag terug gaan en wel tot 1158,328. Inzake de scheepvaart wordt gemeld, dat de beurtvaart het hard te verduu- ren' heeft; de evenredige vrachtvefdee- ling wel eenige verbetering bracht voor de wilde vaart, doch voor de beurtvaart eerder schade. Aan de Universiteit te Leiden slaagde voor het candidaatsexamen geneeskunde de heer A. Naerebout te Vlissingen. Voor het examen Ned. Ver. voor .Gemeentebelangen, gemeente-admini stratie, slaagden de heeren H. J. M. Kwaak te Terneuzen en A. Laban te T h o 1 e n. VEREENIGING VOOR HANDELSONDERWIJS. Overgang en einddiploma Handelsavondschool. Gisteravond had in een der lokalen van de handelsschool de mededeeling plaats van de namen van hen, die be vorderd zijn. Het waren van de eerste naar de tweede klasse der Handels avondschool: J. Baljeu, S. Barentsen, J. de Boks, W. Graafhuis, H. A. Gutteling, C. den Hollander, A. Homburg, J. Jon- gepier, J. v. d. Kam, J. Maartense, C. Rooze, J, Schonis en B, Valkier. Niet bevorderd 9 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: A. v. d. Broecke, M. J. Geuze, Betsy Inkman, S. de Jonge, J. de Jongh, A. Koole, J. de Kuiper, Aa. Lahr, J. Moens, Chr. Óverweel, F. Petiet, Ma. Peute, D. Poppe, W. Vader, P. de Vos, H. IJssel. Niet bevorderd 7. Van de vierde naar de vijfde klasse: E. Ja. Dekker, W. P. de Graaf, P. C. Ie Granse, P. Hamelink, Fa. Famermans, E. Lagendijk, J. Maartense, L. Pieterse, C. Reyerse, Ta. Schippers, M. C. Schoenmakers, W. A. Schonis en N. Wil- leboordse. Niet bevorderd 5. In tegenwoordigheid van bestuur, di recteur, leeraren, leden en verdere be langstellenden werden de diploma's uit gereikt. De voorzitter der Vereeniging, mr. P. D i e 1 e m a n, heette in het bij zonder welkom den burgemeester en juichte het toe, dat deze de traditie van zijn voorganger voortzet. Welkom heet te spr. verder de vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en ande re colleges en deelde mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van den Commissaris der Koningin, de leden van Ged. Staten, de' beide wethouders, den inspecteur van het L. O. de be stuursleden, de heeren mr. Van der Veur en Hoegen van Hoogenlande en enkele leden. Spr. richtte zich tot de geslaagde can didaten voor het eindexamen en zeide te begrijpen, dat het voor hen niet mak kelijk was weer op de schoolbanken te zitten, maar men moet niet vergeten, dat het heele leven een leerschool is. Men moet dan ook voortgaan met ont wikkeling, hetzij in algemeene, hetzij in een gespecialiseerde richting. Men mag ook nu den moed niet opgeven, want waar een wil is, daar is een weg. Spr hoopte dat allen een voor hun aanleg geschikten werkkring hebben of vinden en dat zij steeds den tijd doorgebracht op de H. A. S, zullen zegenen. Hierna reikte spr. de diploma's met een toepasselijk woord uit en wel voor afdeeling I, drie leerjaren, aan: M, Ever- sen te Middelburg; C. Joosse te Seroos- kerke; D, Geuze, J. M. van Luijk, C. Mol, Imke Stenhuis; S. Simonse, J. Ver straten, allen te Middelburg. Afgewezen drie candidaten. Afdeeling II, vijf leerjaren. Diploma Boekhouden aan: de heeren W, Dier- manse te Souburg; C. Faase, J. J. de Reij en mej. G. van Hercules allen te Middelburg en mej. E. Rutgers te Vlis singen, afgewezen 6 candidaten. Diploma Engelsche handelscorrespon dentie aan de heeren: C. Faase, W. P. Poppe, Chr. W. Wakkee, allen te Mid- delburgg, afgewezen 1 candidaat. 1 Diploma Fransche Handelscorrespon dentie aan: mej. C. Kleinepier en den heer Chr, W. Wakkee, beiden te Middel burg en den heer J. Melse te Koude- kerke. Afgewezen geen. Diploma Duitsche Handelscorrespon dentie aan: mej, J. Gaastra te Vlissin gen en den heer R. H, W. Joppe te Mid delburg. Afgewezen geen. Diploma machineschrijven aan: de da mes S. de Baare, A, Buysse, L. Gideon- se, B. Gokkes, A. F. J. Reekers, T, Schipper en de heeren D. La Brujeere, P. Hamelink, M. C, Schoenmakers en N. Willeboordse, allen te Middelburg en mej. Ca. P. de Rijke, te Veere. Afgewe zen 7 candidaten. Ten slotte diploma kantoorstenograaf aan de dames S. de Baare, A, Buijsse, J. Flipse, L. Gideonse, B. Gokkes, M. Meijer, T. Schipper en den heer N. Wil leboordse, allen te Middelburg, afgewe zen 2 candidaten. De burgemeester, de heer M. Fern- h o u't, zeide ditmaal den voorzitter ge vraagd te hebben, de diploma's uit te reiken, niet omdat spr. g'een belangstel ling daarvoor heeft, maar omdat hij be grijpt, dat het voor de leerlingen aange namer kan zijn de diploma's te ontvan gen uit handen van iemand, die meer met het interne leven van de school en met de leerlingen zelf bekend is. Maar toch wilde spr. gaarne getuigen van het medeleven van het gemeentebestuur. Als men soms met moeilijkheden en onaan genaamheden heeft te kampen, dan is het spr. een behoefte om te verklaren, dat hetgeen directeur en leeraren en ook het bestuur in het belang van deze school doen, door het gemeentebestuur ten zeerste wordt gewaardeerd. Spr. wenschte allen kracht toe, de school door deze moeilijke tijden heen te bren- g'en. De leerling D. Geuze dankten na mens alle geslaagden directeur en leera ren voor het ontvangen onderwijs en den aangenamen omgang. Steeds hebben zij de leerlingen aangemoedigd, voort te werken. i De directeur, mr. P, C. de Jong'e, wees er op, dat men in het leven slechts kan zeggen, „ik ben klaar tot zoover". Ook de leerlingen, die nu een diploma kregen, mog'en nimmer denken het top- ïjunt reeds te hebben bereikt. Zij moe ten eerst maar eens 'n paar maanden va- cantie nemen en dan denken, „wat nu?" Directeur en leeraren hebben het best begrepen, dat het voor de leerlingen, die over dag gewoon werk hebben, heel wat moeite kost des avonds op school te zit ten of thuis te moeten leeren. Zij hebben dit steeds gewaardeerd, maar in het be lang der leerlingen ook krachtig aange moedigd. De voorzitter zeide aan het slot dezer bijeenkomst, dat de vereniging dit jaar 25 jaar bestaat en dat in Januari 1935 het 25 jaar geleden is dat de Avond school begon. Het is geen tijd voor groo- te feesten, maar men wil dat jubileum toch ook niet geheel ongemerkt voorbij laten gaan. Spr. deelde dit mede, om dat de leerlingen wellicht ook eens wil len overdenken of er van hun zijde iets te doen valt. De gediplomeerden verlieten nu de zaal; en ging men over tot de Algemeene vergadering. Het jaarverslag van den secretaris den heer J. W. K g e 1 e r, herinnert er aan, dat over 1932 nog kon worden gezegd, dat door de bezuinigingsmaat regelen geen vitale onderwijsbelangen werden aangetast, doch dat dit helaas thans niet meer kan worden getuigd. Bij' schrijven van 9 November 1933, deel de de minister mede, dat hij om bezui nigingsredenen niet langer vrijheid kon vinden om in gemeenten als Middel burg, waar aan de R.H.B.S. een A-af- deeling verbonden is, rijkssubsidie te blijven verleenen ten behoeve van een 5-jarige handelsschool (Hoogere Burger school A). Tevens voegde de minister daaraan toe, dat met ingang van 1 September 1934 slechts subsidie zou worden ver leend voor een handelsschool met ten hoogste een 4-jarigen cursus en gaf hij in overweging om zoo spoedig mogelijk tot reorganisatie over te gaan. Zooals begrijpelijk, werd door het bestuur met groote teleurstelling en niet minder met verwondering van dit schrijven kennis genomen. Immers, op 1 September 1933 werd de Handelsschool met 4-jarigen cursus, thans door den minister aanbe volen, opgeheven, omdat aan het onder wijs der 5-jarige school door de leer lingen vrijwel algemeen de voorkeur werd gegeven. Ook de verwijzing naai de A-afdeeling der R.H.B.S. mocht be vreemding wekken, omdat deze afdee ling toentertijd slechts ongeveer 12 leerlingen telde, tegen 60 leerlingen in de overeenkomstige klassen der han-, delschool. Het bestuur had gemeend te mogen verwachten, dat bij noodzakelijk gebleken concentratie zeker niet aller? eerst zijn tot bloei gekomen school als slachtoffer der bezuiniging zou móeten vallen. Den minister is hierop gewezen, zoowel in audiënties als in schriftelijke vertoogen, doch helaas tot dusver zon der resultaat. Het eenige, dat ten slotte mocht worden bereikt, is, dat de leer lingen, die thans deel uitmaken van de vierde klasse, nog een jaar in de gele genheid zullen worden gesteld hun eind examen af te leggen. Wat de uiteinde lijke gevolgen der genomen beslissing voor de school zullen zijn, valt nog niet te zeggen. De toekomst schijnt weinig hoopvol. Het bestuur blijft echter waak zaam en zou niets liever willen zien, dan dat. ,wat door volharding en moeiza me arbeid in den loop der jaren werd bereikt en ook organisch .is gegroeid, bestendigd kon blijven. De 5-jarige H.B.S. A (Hoogere Han delsschool) had begin 1933 103 leerlin gen, tegen 90 begin 1932. De nieuwe cursus ving in September aan met 111 leerlingen, tegen 102 in 1932, eind 1933 telde de school 106 leerlingen. De Mid delbare Handelsdagschool (met 4-jarigen cursus) begon 1933 met 4 leerlingen, waarvan in Juli 3 voor het einddiploma slaagden, waarna de school is gesloten. Van de 115 leerlingen der Dagschool kwamen er 55 van buiten Middelburg. De Handelsavondschool telde begin 1933 98 leerlingen. De nieuwe cursus begon met 119 leerlingen en telde eind 1933 121 leerlingen, van wie 17 van bui ten Middelburg. Na enkele mutaties in het leeraren- corps te hebben genoemd, herinnerde de secretaris aan de actie van dr. Schmidt Degener en constateerde, dat het on derzoek door verschillende instanties tot gevolg had, dat bestuur noch directeur ook maar in eenig opzicht in gebreke of in verzuim zijn gesteld. Nog herinnerde de secretaris aan het vertrek, na 17 jaar, van den concierge, den heer J. C. L. van Hoek en zijn echt- genoote, aan het tijdelijk werkzaam zijn van den heer W. v. d. Driest en het op 1 Februari in dienst treden van den heer P. Janssen te Den Helder. Aan het gebouw zijn geen verande ringen aangebracht. Zooals welhaast van zelf spreekt, moest ook in het afgeloopen jaar de uiterste zuinigheid worden betracht, en de uitgaven, meer dan in het belang van het onderwijs wenschelijk was, tot het allernoodzakelijkste worden beperkt. Aan het slot kwam de secretaris nog eens terug op de opheffing van de H.B.S. A, die z.i. bleek te voorzien in een be staande behoefte en in den loop der ja ren provinciale beteekenis kreeg. Haar gelijk nu schijnt te zullen geschieden van haar kracht te beroven, mag zon der overdrijving aangemerkt worden als een aantasting van een provinciaal be lang. Het bestuur blijft paraat en ver trouwt daarbij op de medewerking van allen, die er toe kunnen bijdragen dat de 5-jarige gehandhaafd blijft. Het verslag werd met dank goedge keurd. De directeur deed, bij ontstentenis van den penningmeester, voorlezing van diens rekeningen. Die van de H.B.S. A vijst in ontvang en uitgaaf aan 18.400, die van de H.A.S. 14,534 en die der vereeniging 672.85 met een nadeelig slot van f 11.53. De rekening werd goedgekeurd; tot commissie voor het nazien der rekening 1934 werden benoemd de heeren mr. H. Doorenbos, A. Heijboer en J. Olthoff. Tot bestuurslid werd bij acclamatie herkozen mr. P. Dieleman. Deze ver klaarde te meenen te weinig tijd te heb ben om voldoende voor de vereeniging te doen. Hij zou willen bedanken, maar wil dit nu niet doen', nu het bestuur voor verschillende moeilijkheden kan komen te staan. Spr. bracht dank aan directeur, leera- s ren, administratrice voor het vele ook f nu weer voor de vereeniging en de scho ei len gedaan. De heer Zandijk sprak namens de lee raren den voorzitter toe, wees er op dat deze zoo tal van jaren reeds werkt voor het belang der scholen en bracht hem dank daarvoor en ook voor het zich weer beschikbaar stellen in dezen moeilijken tijd. Hierop werd de vergadering gesloten. GEDENKBOEK. De N.V. Brandverzekering Maatschap pij „Holland van 1859" gevestigd te Dordrecht, heeft verleden week haar 75- jarig bestaan herdacht. In verband met dit jubileum is een Gedenkboek ver schenen, waarin een overzicht wordt ge geven van de ontwikkeling der Maat schappij in den loop der jaren. Verschil lende bijzonderheden omtrent de oprich ting, de uitbreiding enz. worden in dit boek geschetst. Eenig'e foto's en gra fieken verluchten deze uitgave. (Ingez. Med.) De Gewestelijke Aardappel Organi satie voor Zeeland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de gelegen heid voor zich in het jaar 1933 bij haar aangesloten hebbende aardappeltelers, om aardappelen aan te geven voor de- naturatie wordt gesloten met ingang van den 17den Juni 1934. Alle aangiften, welke een poststem pel dragen van een lateren datum dan 16 Juni of telefonisch of mondeling la ter dan laatstgenoemden datum worden gedaan, zullen niet meer in behandeling worden genomen, hetgeen dus zeggen wil, dat dergelijke aangiften nimmer tot eenigen steun zullen kunnen leiden. De Gew. Aardappel Organisatie voor Zeeland. Postduiven. De Postduivenvereeniging de „Tele graaf" te Middelburg (heeft een wed vlucht op Zaterdag 2 Juni van Compièg- ne uit. 71 Duiven in concours. Uitslag J. Sturm te Veere 1, 2, 3, 9 en 18 prijs te Middelburg, W, Hendriks 5, 6 en 16 pr. J. de Kok 7, 12 en 13 pr. N. Meskes 10 pr., J. v. Maaren 11 pr., L. Lamain 14 pr., E. Polvliet 19 pr., K. Schroevers, Arnemuiden 4 en 8 pr. te Souburg', Korf 15 pr. en Cysouw 17 pr. De uitslag van de vlucht uit Creil op Zaterdag 9 Juni luidt als volgt: In con cours 60 duiven. J. Sturm, Veere 1, 3, 7, 12 en 14 pr. te Middelburg, W. Hendriks 2 en 4 pr., J. de Kok 6 en 10 pr., E. Pol- vliet 13 pr., J. v. Maaren 15 pr., Cysouw Souburg 9 pr., J. Sturm, Colijnplaat 11 pr., K, Schroevers, Arnemuiden 5 en 8 pr. Middelburg, 13 Juni. Op de vei ling deden: Postelein 411 c.; Spinazie 3—6 c.; Moskrul 24 c.; Suikerboonen 46 c.; Stoksnijboonen 4760 c.; stam- snijboonen 5052 c.; Stokprincesseboo- boonen 4851 c.; Peulen 1423 c.; Doperwten 18—*-26 c.; Tuinboonen 11 16 c.; Zuring 4 c. alles per kg. Peeën 26 c.; Kroten 47 c.; Prei 1 c.; Uiën 11,5 c.; Selderie Yt2,5 c.; Peterselie 1 c.; Rabarber 34 c.; Radijs 12 c.; Rammenas 1 c. alles per bos. Savoye kool 45 c.; Bloemkool 2 6 c.; Andijvie 2,5 c.; Kropsla Y1 c.; Komkommers 35 c. alles per stuk. Anjers 13 c.; Lathyrus 16 c.; Ro zen 7 c.; Pyrethricum 1 c.; Digitales 1 c.; Lupinnen 4 c.; Duizendschoon 5 c.. Pioenen 12 c. alles per bos. Pioenen 215 c.; Lelies 91(J c.; alles per 10. Margrieten 7 c.; Tomatenplanten 3 c.; Petunia 45 c. alles per pot. m Goes, 13 juni. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" Groote veiling Kruis bessen 22.10 per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 916, To maten 1722, Doperwten 1116, Peu len 1724, Dubbele Princessen 53, Tuin boonen 6, Postelein 8, Spinazie 46, Nieuwe Aardappelen (groote) 4.405.80, idem poters 3,504.40 idem krul 1, alles per 100 kg; Rabarber 3.207, Wortelen 48, Rammenas 4, Radijs 1.50, Bloemen Korenbloemenl, alles per 100 bos; idem Koolplanten 1.10 per 100 stuks, Bloem kool 47, idem 2e soort 23, idem uit schot 1.502, Witte komkommers 24, Groene idem 0.703, kropsla 0.501 per 100 stuks. K a p e 11 e, 13 Juni. Blocveiling 9.30 uur v.m. Mad. Lafèbre 12.40, Mad. Ma thot 12,20; Blocveiling 1 uur n.m. Mad. Lafèbre 12,70, Mad, Mathot 12,30. Groote veiling Kruisbessen 22.10. Kleine veiling: Aardbeien 1115; Vroege Kersen 22, Roode fessen 54, Postelein 811, Doperwten lOV-15, Peu len 10, Aardappels 4.405.'10, Bloem kool 612, Komkommers 45, Wortel tjes 3.20—3.50, Ramenas 1.201.40, Kropsla 0.50. Oostburg, 13 Juni. Veilingsver eeniging „Avicultura". Aanvoer 112 kg, boter prijs 1.111.50 per kg. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6