LANDBOUW. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. BEURSTHERNOMEÏEII van Donderdag. AFLOOP VERK00PINGEN. 1 Ho" r 1 «EURS- EN WISSELKOERSEN. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. AMSTERDAM, 14 Juni. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101%—101 Ned. 33 1000-4 101%—101%. Ned. 34 1000-4 101%—101%. Certificaten-3 88%88%. O. Indie 32 1000-5 100%—100%. O. Indie 26 1000-4% 100%—100%. O. Indië 34 1000-4 99%—99%. Denemarken Oblig. 1926-5 8988% Duitschl. 100-7 36%—34 Engeland 1960-90 4 71% Zwitserl. oblig, '24-5 99 Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 99%100 Amsterdam 1933-5 101% 's-Gravenhage 1929-4% 101% Rotterdam 1926-1930-4% 98%—98%. Berlijn 1925-6% 21%—20%. Zeeuws. Hyp. B-5 100 Zeeuws. Hyp. B-4% 100%100%. Cities Service Cy. P. 1958 5 28%—28% A Amsterd. Bank 94%92 C Rotterd. Bankver, 7474% A Twentsche Bank 77 A Pref. Gruyter Zn. A. 121 A Pref. Jurgens A 9189% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 385384 A De Schelde N.B. 18% A Ver. Papf. v. Gelder 57%57% C Am. Car Foundry 13%13%. C Am. Smelt Ref. 25%—25%. C Farbenind. I.G, 43%44%. C Stand, Brands 1312%, C U. States St. C. 25%—25%. C North Am. Cy. 11%—11%. A Born. Sum, H.M. 123%123%. A Linde Teves en Stokv. 63%64, A Ned. Wol Mij. 79%—79%. A Singkep Tin M. 85%85%. A J. C. Japan Ln. 26%i Ai Rotterd. Lloyd 33%32. A S. M. Nederland 3433%. A Amst. Thee C.M. 54%54%. mede, dat nog maar zelden zulk een ongunstig rclasseeringsrapport omtrent een verdachte was uitgebracht. Daarin stond, naar de president mededeelde, o.m. vermeld, dat R. reeds als kind zijn vader bestal en daarna een reeks van misdrijven pleegde, zoodat hij feitelijk reeds 8 maal veroordeeld had moeten zijn, ware het niet, dat de bestolenen uit deernis met de hoogst fatsoenlijke ouders, de zaken niet wenschten ver volgd te zien. Alle door verdachte verstrekte ge gevens waren aldus het rapport een lange reeks van leugens, ook aan de rapporteurs aan wie R. deels valsche opgaven van werkgevers deed, deels 'n aantal werkgevers verzweeg. Het rapport concludeerde, dat R. was een anti-sociaal wezen, dat niet voor de reclasseering vatbaar is. Omtrent den verdachte de K. was 't rapport eveneens zeer ongunstig. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde, hem reeds 3 maal tot een voorwaarde lijke straf. Het Hof in Den Haag, was den laatsten keer van een andere opi nie en sprak een onvoorwaardelijke veroordeeling uit. Tijdens zijn gevangenschap deed een philantroop moeite om de K, weer in de maatschappij terug te brengen. De dankbaarheid van de K. uitte zich in nieuw bedrog en diefstal ten nadeele van zijn weldoener. Het O.M., hierna het woord verkrij gend, persisteerde bij den reeds geno men eisch van resp. 6 maanden en 1 jaar gevangenisstraf. De rechtbank zal over 14 dagen uit- spraak doen. s ISUBffll De roode tulp. De kantonrechter te Arnhem heeft Woensdag uitspraak gedaan in de zaak tegen E. V., secretaris van den ArnfTem- schen Bestuurdersbond tegen wien, toen hij met ongeveer 200 andere personen op den Rozendaalschenweg aldaar liep, procesverbaal is opgemaakt, omdat hij een roode tulp in zijn knoopsgat droeg, op 1 Mei. De kantonrechter heeft den verdach te te dier zake veroordeeld tot 20 boe te of vijf dagen hechtenis. De kantonrechter overwoog, dat de roode tulp een opzichtig onderschei- dingsteeken is, dat bij de 1-Mei betoo ging van de S.D.A.P. pleegt gedragen te worden, en dat alle deelnemers van den optocht op diezelfde wijze een roo de tulp of -een roode roos droegen op hun kleeding. Ook de schilder W. H., oud 62 jaar, voorzitter van het 1-Mei-comité op 1 Mei j.l.i is ongeveer op dezelfde gron den veroordeeld tot een geldboete van 10 of twee dagen hechtenis. durft te geven en zoo zal er ook wel niet een algemeene lijn worden getrok ken. Dit staat echter vast, dat met de teelt een groote brok werkgelegenheid zou verdwijnen, wat een gevoelige slag voor onze gemeente zou zijn. ONVERKOOPBARE KRUISBESSEN. 40 Wagons vernietigd. Woensdag waren op de veilingen te Kapelle en Goes 200 ton kruisbessen (40 wagons), onverkoopbaar en moesten vernietigd worden! KRUISBESSEN-MISèRE Een ellendige toestand Is daar nu niets aan te doen KRABBENDIJKE. De misère in de Kruisbessenteelt is thans ook in onze gemeente naar buiten tot uitdrukking gekomen. Dagelijks worden duizenden kg aan de veiling aangevoerd, „doorge draaid" en dan naar de vuilnisbelt ge transporteerd. Dat wil zeggen, dat niet aan den gestelden minimum prijs, (2 ct. per kg) kan worden verkocht. Triest zien de telers het draaien der veilings- klok aan en als de wijzer het beruchte cijfer van 2 heeft overschreden, dan wordt door een hoofdschudden het droe ve feit bezegeld. Dat stille gebaar houdt veel in, want onder de telers zijn vele kleine grondgebruikers. Voor hen is het de eerste oogst en velen hunner hebben waarschijnlijk op het resultaat hiervan reeds verschillende uitgaven gedaan: kunstmest gekocht, bestrijdingsmidde len aangeschaft enz. Bovendien zit daar in al hun werk, wat niet weinig is, want naar een matige berekening zullen de productiekosten van dit product toch wel 7 a 8 ct per kg bedragen. Dan rijst de angstige vraag: en hoe zal dat nu ver der in de naaste toekomst gaan Moet de kruisbessenteelt als afgedaan wor den beschouwd, en moeten de struiken worden vernietigd Niemand die hier op een eenigszins positief antwoord EIND-EXAMEN GYMNASIUM. Heden zijn geslaagd voor het eind examen van het Gymnasium te M i H- d e 1 b u r g: af deeling A de dames: H. P. Hoorweg, H. de Kat, J. E. van Raal- te, A. C. Riihl en de heeren C. Meijer en J. P. W. Th. van Wel. Afdeeling B de heeren: P. M. Bakker, A. C. Barentsen, P. J. A. van Voorst Vader en A. Wjisse. Eén candidaat voor B is afgewezen. DE ONTMOETING TUSSCHEN MUSSOLINI EN HITLER. Hedenmorgen is rijkskanselier Adolf Hitler, met zijn gevolg van het vliegveld München gestart naar Venetië, waar hij een onderhoud zal hebben met Musso lini. In het gevolg bevond zich de rijks minister van buitenlandsche zaken, Von Neurath, Mussolini is Woensdagmiddag naar Stra gereden. Hij was begeleid van den staatssecretaris van buitenlandsche za ken, Suvich, en den perschef, graaf Ciano, schoonzoon van Mussolini. Om 10 uur kwam Hitier op het vlieg veld te Venetië aan, waar de Duce hem verwelkomde. Vervolgens keerde Musso lini terug naar Stra naar zijn villa Pi- sani, waar hij verblijf houdt, terwijl Hit- Ier naar het Grand Hotel' aan het Canal Grande ging. Om 12 uur bood Mussolini in villa Pisani Hitier een déjeuner aan, waarna in den loop van den middag de beide staatslieden hun eerste onderhoud hadden. Nader wordt gemeld: Het vliegtuig van Hitier werd tege moet gevlogen door eenige eskaders vliegtuigen van de Italiaansche lucht strijdkrachten. Onmiddellijk na de lan ding stapte Hitier als eerste uit de ca bine, en ging naar Mussolini, die op en kele stappen afstand van het vliegtuig stond, omgeven door Italiaansche hoog waardigheidsbekleders en functionaris sen van de fascistische partij. Mussolini begroette Hitier en beiden schudden elkander hartelijk de hand. Vervolgens begaven de staatslieden zich onmiddellijk naar de wachtende motor boot, waarin zij plaats namen. De mo- torbootflotilje voer eerst langs een torpedoboot flotilje waarvan de beman ningen stonden opgesteld. Langs het Doge-paleis ging de tocht daarop door het Canal Grande naar het Grand Hotel. Hier nam Mussolini voorloopig afscheid van Hitier. De rijkskanselier begaf zich eenigen tijd later naar Stra, waar gelijk gemeld het déjeuner plaats vond. DE WEG TERUG. Eenige dagen geleden heeft generaal Johnson, de leider van de N. R.'A. in de Ver. Staten, aangekondigd, dat langza merhand alle bepalingen betreffende het vaststellen van prijzen zouden worden opgeheven. In verband daarmede zijn nu de bestaande 450 codes samengevat in 25 nieuwe codes, waarmede de offi cieele prijspolitiek voor de kleine in dustrieën is opgeheven. DE AFFAIRE KOERAMOTO Een wonderlijke geschiedenis In verband met het terugvindejn van den vermisten Japanschen vice-éonsul, Koeramoto, scrijven de 'Chineesche bla den, dat Koeramoto de Chineesche po litie, die hem tenslotte ontdekte bij de graven van de Ming dynastie verklaard heeft, dat hij levensmoede was, en dat hij eenige dagen in de heuvelen van de omgeving had rondgedwaald. Hij was voornemens geweest een einde aan zijn leven te maken, door te verhongeren, doch tenslotte was de honger zoo hevig geworden, dat hij om voedsel was gaan A Houth. Alberts 30%30% C Baltimre Ohio 15—15 A Southern Rlw. 16% C Union Pac. Rr. 74— C Int. Nickel Cy. 16% Duitschl. 30 1000-5 34%—34%-32% A Koloniale Bank 49%49% A N.I. Hbk. 1000 58%—57 C Ned. H. M. 1000 42—41 A Alg. Kunstz. U. 38%—39%-38% A v. Berkels Pat. 15%—15% C Calvé-Delft 50%—50% A C. Suiker Mpij. 2424% A Ned. Ford A|.M. 203%—207%. A Philips Gem. B. afg. 214%—212-07. C Unilever 71%69-71. C Anaconda Cop. 99%-9%. C Bethlehem St. 21%— 21%-20%. C Kennec Copper 14%14-%. C Un. States Leather 5%5%-5%, A A.N.I.E.M.—N.B. 200—202. A Kon. Petr. Mpij. 159%—161%-59%. C Contin. Oil Cy. 12%12%. C Shell Union Ó.C. 5%5%. bedelen. De Chineesche autoiriteiten, die den vice-consul aan de Japansche overheid hebben uitgeleverd, verklaren dat Koeramoto waarschijnlijk naar Ja pan zal worden teruggezonden, tenein de aldaar een kuur te ondergaan. Bén bericht uit Nanking meldt nog dat de Japansche vertegenwoordigers voor nemens zijn hun verontschuldigingen aan te bieden wegens de in verband met het incident aangenomen houding. Volgens een ander bericht echter zou den de Japanners toch nog onvoldaan zijn, over de wijze waarop de Chinee sche overheid het onderzoek heeft ge leid. Nanking uit zelf officieel zijn ge noegdoening over het einde van een ne telige zaak, welke naar velen vreesden de Japansche militairisten fot aanlei ding zou hebben kunnen dienen voor nieuwe inmenging in Chineesche zaken Goes. Getrouwd: L. Niewenhuyse jm. 28 j. en D. J. Zuidijk, jd. 23 j.; H. A. Schmid, jm. 22 j. en A. Polflieti 25 j. W olphaar t sdi jk. Over de maand Mei. Bevallen: G. Nysse, geb. van Gere- steijn, z.; P. Maartense, geb. Meulblok, d.; J. Verstelle, geb. Kloet, z. Overleden: P. Kallemein, wed. van A. Koster, 76 j.; M. C, van den Ende, 64 j., ongehuwd; M. Wissekerke, wed. van J. •Floryn, 84 j.; N. Kloosterman, echtge noot van C. de Back, oud 83 j.; J. Ver sluis, wed. van A. Tramper, 76 j. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen uoor den Agent I. JOOSSE, HUIS INGESTORT. Zes spelende jongens onder de puinhoopen bedolven; allen gered. Woensdagavond is in een hofje, dat op de Crispijnlaan te Rotterdam uit komt, een bouwvallig huisje ingestort. Het huisje stond reeds eenige jaren leeg, omdat het onbewoonbaar was verklaard. Toen het krotje instortte, bevonden zich er in en er vlak bij 14 jongens, die aan het spelen waren, Zes jongens werden onder het puin bedol ven. Met groote moeite werden zij be vrijd. De G. G, D. bracht hen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar zij met verwondingen aan hoofd, armen en beenen zijn opgenomen. De zes gewonde jongens zijn: de 11- j.arige F. v. Heezen, die een hoofdwonde heeft opgeloopen; de 8-jarige J. Ge luk, aan hoofd en gelaat bloedend ver wond, de 14-jarige F. v. Berkel, wiens linkerbeen gebroken is, de 9-jarige P. v, Berkel, die wonden aan de beenen heeft gekregen; de 15-jarige H. Ket, die een hersenschudding heeft bekomen, en de 12-jarige A. Winkel, die ernstig aan de rechter knie is gewond. Van de zes gewonden zijn er 's avonds laat, na in het ziekenhuis behandeld te zijn, drie naar de ouderlijke woning ver voerd. In het ziekenhuis zijn opgenomen de jongens F. van Heezen, F. v. Berke en H. Ket. DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Woensdagmiddag is de 18- jarige mejuffrouw L. 't H„ gewoond hgb bende aan den Noordweg te N o o t- d o r p, op den onbewaakten overweg aan den Veenweg door een electrischen trein, die kwam uit de richting Den Haag aangegrepen. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. SCHADEPOST VOOR POSTDUIVEN- BOND. Ten huize van den heer W. de Jong' op de Nieuwehaven te Gouda is ingebroken. Terwijl de bewoners rus tig lagen te slapen zijn onbekenden aan de achterzijde van de woning binnenge drongen door over den muur te klimmen, welke het perceel van de poort naar het z.g. Klooster scheidt. Na de keukendeur C Tide Water Ass. Oil 77%-7%, A K.N. Stoomb. Mij. 43%. A Ned. Scheepv. U. 33%33%. A H.V. Amsterdam 172%—175-72%. A Java Cult. Mij. 9190. A N.I. Suiker U. 68—67 A Deli Batavia 138%—139%-38% C Deli Mij. 1000 129%—129%-28 A Senembah 132%—134-33 C Chicago Milw, 3% A Amst. Rubb. C. 106106-04%. A Deli-Bat, Rubb. 62%62%. A Hessa Rubber 4344%. A Serbadjadi S.R. 51%5096. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 13 Juni 14 Juni. Londen 7.42% 7.44 Berlijn 55.80 55.81 Parijs 9.72% 9.73 Brussel 34.44 34.46% Zwitserland 47.87 47.90 Kopenhagen 33.20 33.25 New-York 1.47% 1.47% Aira - Yonng Philips Markt Amerika Ford - H.V.A. Unilever Robber Wettig gedeponeerd.) te hebben geforceerd zijn de inbrekers naar de binnenkamer gegaan en door snuffelden daar het buffet, waaruit een portemonnaie met f 25 werd ontvreemd. Vervolgens is het slot van een kast opengebroken en toen was de kans schoon voor de daders om een goeden slag te slaan. In de kast lag namelijk een bedrag van ruim f 400, toebehoorend aan den Goudschen Postduivenverzendings- bond, van welken de heer de Jong pen ningmeester is. Al het geld, voor het grootste gedeelte in specie en geborgen in een portemonnaie, een bus en een schaal, eigenden de dieven zich toe en langs denzelfden weg als ze gekomen waren, hebben zij het huis verlaten. De diefstal werd 's morgens om half zes ontdekt door den heer De J., toen deze was opgestaan. Vermoed wordt, dat geen onbekenden aan het werk zijn geweest. De heer de Jong is niet tegen inbraak verzekerd, zoodat de Postdui- venbond zich voor een beduidenden schadepost ziet geplaatst. VERPLETTERD. Op den Biester- weg te Eindhoven reed Woensdag avond de 8-jarige W. S., wonende op den Aalsterweg, op een fiets, die hem te groot was, zoodat de jongen met zijn been tusschen het frame trapte. Plot seling naderde een zwaargeladen vracht wagen, waardoor de jongen schrok, van de fiets viel en juist voor het linkervoor rad van den wagen neer kwam. Vóór de voerman het paard tot staan had ge bracht was het zware voertuig reeds over den knaap heengegaan. De jongen is naar het ziekenhuis gebracht en daar spoedig overleden. ONREGELMATIGHEDEN DOOR GE MEENTE-ONTVANGER. De ge meenteraad van Coevorden besloot op voorstel van B. en W. ongevraagd eer vol ontslag te verleenen als plaatsver vangend gemeentesecretaris en ambte naar van den Burgerlijken Stand aan den heer H. K., wegens gebleken onge schiktheid, voortvloeiende uit het ple gen van onregelmatigheden in de func tie van gemeente-ontvanger, welke func tie K. tot 12 Maart j.l. heeft bekleed. Die onregelmatigheden hebben bestaan in 't achterhouden en niet boeken in de daarvoor bestemde registers van gelden, bestemd voor de gemeente, als school gelden, vermakelijkheidsbelasting, hu ren en ziekengelden, en het aanwenden van die gelden ten eigen bate, zooals is komen vast te staan in verhooren, de zen ambtenaar afgenomen door B. en W. en den opperwachtmeester der Kon. Marechaussees, welke met het onder zoek was belast. DE BRAND TE VELDDRIEL. Men heeft gelezen, dat Velddriel is geteis terd door een zwaren brand. Elf arbei derswoningen met bijbehoorende schu ren werden een prooi der vlammen. En elf gezinnen, die in totaal 72 personen tellen, zijn daardoor niet alleen dakloos geworden, doch totaal geruïneerd. De menschen bezitten absoluut niets meer. Op verzoek van den burgemeester heeft zich ter plaatse nu een comité van actie gevormd, dat steun voor deze men schen wil inzamelen. Er zijn gezinnen bij met zes en acht kinderen en de menschen hebben to taal niets. Daarom meende men een be roep te mogen doen op de landgenoo ten om te helpen in dezen directen nood. Vanacht waren de slachtoffers over geheel het dorp ondergebracht bij ande re inwoners en in leegstaande hutzen Dit kan echter niet blijven. Het comité vertrouwt dan ook dat van allen kant en onverwijld hulp zal worden geboden. DIEFSTAL VAN REGEERINGS- VLEESCH. Zooals men zich zal herin neren schrijft het Deventer Dagblad maakten wij onlangs melding over den diefstal van regeeringsvleesch te Diepen veen in de conservenfabriek N.V. voor heen fa. P. Geist en Zn. Hier werd ten behoeve der regeering vleesch in blik gemaakt, terwijl het slachten der koeien voor de C.R.C. was opgedragen aan ze keren H. te Deventer, In verband met het vermissen van een kwart koe werd het toezicht verscherpt, en daarbij is H. door de politie aangehouden, terwijl hij enkele kleine deelen van koeien had meegenomen. De directie der onderneming deelde naar aanleiding van bedoeld bericht den volgenden wag mede, dat haar van dief stal van vleesch niets bekend was, doch thans kunnen wij met zekerheid melden, dat wel degelijk onregelmatigheden wa ren voorgekomen. Een nieuw onderzoek heeft er zelfs toe geleid, dat verklarin gen en mededeelingen zijn gedaan, waar uit blijkt, dat herhaaldelijk grootere en kleinere deelen van regeeringskoeien zijn ontvreemd en verder dat dit te De venter aan particulieren is verkocht. Naar wij vernemen hebben eenige per sonen, die bij de slachting te werk waren g'esteld, beschuldigingen geuit welke we liswaar door den beschuldige werden te gengesproken, maar die er toch op wij zen, dat men hier te doen heeft met een zeer onverkwikkelijke zaak, waarover het laatste woord nog niet is gesproken. Een uitgebreid onderzoek is in gang; de gerechtelijke instructie is reeds ge opend. TER BESCHERMING DER HERTEN. Er zijn de laatste jaren te Apel doorn. op den betonweg door de Hoog- Soerensche bosschen heel wat herten gesneuveld, door dat zij door een auto werden aangereden. Veelal hebben de aanrijdingen ook voor de automobilisten minder aangename gevolgen. Weldra zullen deze aanrijdingen daar ter plaat se tot het verleden behooren. Aan weerszijden wordt de weg daar vanwege het Kroondomein hoog afgegaasd met welke werkzaamheden men al flink is opgeschoten, terwijl ten slotte voor de afwegen naar den Dassenberg en het Aardhuis draaihekken zullen w-orden aangebracht. De wildstand is wat het aantal herten betreft over het geheele terrein van 't Kroondomein, vanaf de afrastering langs de spoorlijn ApeldoornAmersfoort tot Uddel, Elspeet, Gordel en Niersen zeef gunstig te noemen. Ten overstaan van notaris J. Terp stra werd Woensdagmiddag in het Café van den heer A. Westdorp te Seroos- kerke, publiek verkocht. Een perceel weiland liggende te Se- rooskerke bij de hofstede Rhijnsberg, aan den Houdegemsweg, groot 1.82..20 ha (4 gem. 197 roe). Kooper: S. de Visser Jz., Serooskerke voor f 2790. Notaris J. L. van der Harst heeft Woensdag in het café van den heer Wat- tel, te Oostkapelle, in het openbaar ver kocht in de gemeente Oostkapelle: Tuingrond, liggende bij den Noord- straatweg aan den Armenbaan. Samen voeging Perceelen 18, samen groot on geveer 52 a 32 ca (1 gemet 100 roeden), In koop toegewezen aan Al. S. Roth,. notarisklerk te Middelburg, voor de som. van 1142. Samenvoeging Perceelen 911, samen groot ongeveer 21 a 43 ca (164 roeden). In koop toegewezen aan I. de Wolfff kassier, wonende te Middelburg, voor de som van 490; Weiland, liggende bij den Duinweg. Samenvoeging van de perceelen 12 14, samen groot 89 a 10 ca (2 gemeten 81 roeden). In koop toegewezen aan I. de Wolff, voornoemd, voor de som van 1460. Tuingrond, liggende aan den Duinweg. Samenvoeging perc. 1522, samen groot 71 a (1 gemet 242 r). In koop toe gewezen aan I. de Wolff, voornoemd, voor de som van 1407; Bouwland en Sprink, liggende bij den Duinweg. Samenvoeging perc. 23 en 24, samen groot 38 a 50 ca 295 r). In koop toege wezen aan li de Wolff, voornoemd, voor de som van 530. Bouwland, liggende aan den Duinweg. Samenvoeging perc. 2527, samen groot 1 ha 58 a 70 ca (4 gemeten 13 roeden). In koop toegewezen aan J. Geldof Czn., landbouwer, te Oostkapel le voor de som van 2310. Bouwterrein, liggende aan den Noord- straatweg op het Dorp. Samenvoeging perc. 28, 29, 30 en 31, samen groot ongeveer 7 a 75 ca (59 r). In koop toegewezen aan K. Francke, timmerman te Oostkapelle, voor de som van 1255. - Dijk publ den vooil aan perc Koo; ten bist met den J. K 11 Oost Telg „Ar zou wra boot dat I wer men wer met naai hen ven, om tren ongi D vool feu" woo| die en

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2