KERKNIEUWS. VERKEERSWEZEN P. T. T. ■EUBSTHERMOMETEI van Maandag. SPORT. BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN STUKKEN. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. UK» U WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 4 Juni. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101%—101%. Ned. 33 1000-4 101%—101%. Ned. 34 1000-4 101%—101%, Certificaten-3 88%88%. O. Indië 32 1000-5 100%—100%. O. Indië 26 1000-4 99%—99%. O. Indie 34 1000 99%—99%. Denemarken Oblig. 1926-5 9089%. Duitschl. 100-7 39%—39%.. Duitschl. 30 1000-5% 36%— 35%-34%. Engeland 1960-90 4 71 Zwitserl. oblig. '24-5 9999%. Zwitserl. Staatssp. 1927-4 98 Amsterdam 1933-5 101% 's-Gravenhage 1919-4% 101 Rotterdam 1926-1930-4% 98—97% Berlijn 1925-6% 21%—21% Zeeuws Hyp. B-5 100% Zeeuws Hyp. B-4% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 27%—27% A Amsterd. Bank 102 ex. div.101% C Rott. Bankver, 74 A Twentsche Bank 76% A Pref. Gruyter Zn A. 121%121 A Pref. Jurgens A 93%93 A Ned. Gist- en Spiritusf. 367—369 A De Schelde N.B. 18% A Ver. Pepf. v. Gelder 56%—56% C Am. Car Foundry 12%12%. C Am. Smelt en Ref. 23%—22%. C Farbenind. I.G. 54%—55%. C Stand. Brands 12%12. C U. States St. 23%—23%. C North Am. Cy. 10%10%. ABor n. Sum. H.M. 123%—123%. A Linde Teves en Stokv. 64%64. A Ned. Wol Mij. 9087, A Singkep Tin M. 9190%. A J. C. Japan Ln. 24%25%, A Rotterd. Lloyd 36%35%. A S. M. Nederland 38 A Amst. Thee C.M. 56%54%. A Houth, Alberts 31%31%. C Baltimore Ohio 14%13%. A Southern Rlw. 14%14%. C Union Pac. Rr. 72% C Int. Nickel Cy. 15%15%. A Koloniale Bnk, 50%51. A N.I. Hbk. 1000 56%—56. C Ned. H. M. 1000 44%—44%. A Alg. Kunstz. U. 36—37%-39%. A v. Berkels Pat. 15%15%. C Calve-Delft 52%49%-ex div. A C. Suiker Mpij. 23%23%. A Ned. Ford A.M. 207%—201% A Philips Gem. B. afg. 212—203%-198% C Unilever 72%—70%-71% C Anaconda Cop. 8%8%-8% C Bethlehem St. 19%—19%-18% C Cennec Copper 11%11% C Un. States Leather 4%4% I A A.N.I.E.M.—N.B. 202 A Kon. Petr. Mpij. 153%—152%-50% jC Continent. Oil Cy. 11%10%-%. [C Shel Union O.C. 5%5%-5. Het Classicaal Bestuur van Middel burg heeft de acte van Godsdienstonder wijs uitgereikt aan mej. M. de Rijke te Middelburg. Zondag nam ds. J. C. J. Kuiper, wegens vertrek naar Arnhem, afscheid van de Geref. Kerk te Oost- en West- Souburg met een preek over Jes. 59 21. Den scheidenden leeraar is toege zongen Ps. 131 4. De Jaarl, Vergadering van de Vrijzinnig Hervormden in Zeeland. Na een wijdingsdienst, g'eleid door ds. H. E. Barnouw te Zierikzee, en een ge- meenschappelijken koffiemaaltijd is Za terdagmiddag in het Ned. Herv. ver enigingsgebouw te Zierikzee de jaarlijksche vergadering der Prov. ver- eeniging van Vrijzinnig Hervormden in Zeeland door ds. A. Landstra van Mid delburg geopend. Bij de bestuursverkiezing werd de af tredende penningmeester notaris J. C. Paap te Vlissingen herkozen en in een bestaande vacature gekozen de heer C. M. van den Broecke van Aardenburg. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief van de algemeene jaarlijksche vergadering werd na breedvoerige be spreking van voorstel 8b raadzaam ge oordeeld zich te plaatsen achter het H.B., werd besloten de te benoemen af gevaardigden vrij mandaat te geven. Als afgevaardigde in 't hoofdbestuur werd herbenoemd ds. H. J. Barnouw, terwijl als afgevaardigden der provin ciale vereeniging naar de jaarvergadering te Alkmaar werden benoemd de heeren Ch. Kloosterman te Goes, plaatsvervan gend dö. W. van der Ven te Retranche- ment, en ds. W. J. Klaar te Renesse, plaatsvervangster mej. J. G. Broeke, Middelburg. Vastgesteld werd het volgend jaar te Aardenburg' de Provinciale jaarlijksche vergadering te houden. Benoemd tot assistent le klasse bij den Postdienst de schrijver bij den P.. T. en T. dienst H. de_Boo van Uyen van het postkantoor*te Utrecht voorheen werkzaam aan het P.- T. en T. kantoor te Vlissingen. probeert De Baronie nog en zien wel tig gebruik van hebben gemaakt. Een WoIIenberg eens rakelings over schie- der beste spelers van Spanje werd kort ten, maar onveranderd komt met 2—4 na het begin zoodanig gekraakt, dat C Tide Water Ass. Oil 6%6%. A K.N. Stoomb. Mij. 44. A Ned. Scheepv. U. 3635. A H.V. Amsterdam 172%175-72. A Java Cult. Mij. 8885%. A N.I. Suiker U. 67%66%. A Deli Batavia 139-139-37. C Deli Mij. 1000 127%—124%-25%. A Senembah 136135, C Chicago Milw. 3%3%, A Amst. Rubb. C. 107%—107-05%. A Deli-Bat. Rubb, 64—63%. A Hessa Rubber 48%49%. A Serbadjadi S.R. 5252.. Prolongatie 11, WISSELKOERSEN. 1 Juni 4 Juni Londen 7.49% 7.47% mmmmm Berlijn 57.65 57.42% Parijs 9.73% 9.73% Brussel 34.48% 34.49% Zwitserland 48.00 47.97% Kopenhagen 33.47% 33.42% New-York 1.47% 1.47% daarvan geen gevaar meer was te duch ten. De kans van 10 man te winnen is natuurlijk grooter dan te spelen tegen elf man! Tijdens dezen wedstrijd zaten twee zeer bekende scheidsrechters (Bauwens en Langenus) op de tribune toe te kij ken. .Een gehele onbekend scheidsrech ter, waarvan men weet, dat hij spoedig het einde voor de Zeeuwen. TegelenJuliana was 12. Middelburg behoudt dus nog steeds een kans op de plaats onder de eerste klassers. Nog twee zware wedstrijden wachten de groen-witten, Zeelandia-de Zeeuwen 21. Door de overwinning der groen-zwar- I last krijgt van zijn zenuwen en zich bo ten :s ook in deze na-competitie heel I vendien gauw laat intimideeren door 't wat meer leven in de brouwerij geko-1 publiek, floot den wedstrijd echter uit men, dan tol nog toe het geval was. I Als men bedenkt dat 35.000 Italianen Dat tenslotte „Zeelandia", won dankt I en slechts een handjevol Spanjaar- zij aan haar betere techniek met daar- I den den strijd volgden, dan begrijpt men naast de knappe voetbaltalenten van I wel dat des scheidsrechters beslissin- midvoor Janusse, die hoewel ferm „ge-1 gen verre van onpartijdig waren. Italië schaduwd" kans zag tweemaal aan zijn I deed er natuurlijk zijn voordeel mee, bewakers te ontsnappen om evenveel I Dit zijn slechts twee voorbeelden van fraaie doelpunten te fabriceeren. Hoewel I het onsportieve gedoe dat thans in Ita- over de geheele linie de Zeeuwen meerl lië plaats vindt. Er zouden er nog veel in den aanval waren dan de gastheeren I meer zijn op te noemen, maar dat zou en de opbouw van deze aanvallen wer-1 kolommen vergen, en dat is deze kelijk van goede kwaliteit was, misten „sport-verbroedering" niet waard zij voor den doelmond de noodige vaar digheid. De centervoor der gasten de-1 Wandelsport, monstreerde somwijlen een groote be- Vrijdagavond had te Middelburg een hendigheid met den bal, doch wanneer I vergadering plaats van vertegenwoor een of andere- tegenstander in de buurt digers van de wandelsportaf deeling kwam raakte hij veelal den kluts kwi)t. van „E.M.M.", de „Zeeuwsche Wandel- Toch smaakte hij het genoegen met een I sportvereeniging'" en „Achilles", ten- handigen xopzwaai den achterstand te I einde te beraadslagen over te nemen verkleinen, al ontging het scheidsrech- maatregelen om te komen tot meer rechter Peijnenborgh, dat deze speler regeling van de verschillende uit te met een buurman m zuiver offsid- schrijven wandeltochten enz. positie ston opgeste Besloten is Vrijdag 15 Juni opnieuw Na de rust is er van weerszijden hard te vergaderen J dtn ook vertegen- om de punten gestreden. Bij de Zeeu- woordigers Van andere vereenigingen wen viel het spel van den midhalf, Walcheren en Zuid-Beveland, die de rechtshalf en linksback op, terwijl hetl^j beoefenen uit te noodigcn bi, Zeelandia, zooals reeds eerder geme- de besprekingen deel te nemen moreerd, Janusse was, die de noodige 1 variaties aan het spel gaf. Ook de rechts-1 t 1f i r. j 1 i I Lie Konae van Lroes half viel op door goed kopwerk. I Alle doelpunten vielen voor de rust. I De eerste wielerwedstrijd, betiteld met Ook hier kan dus de eindspurt naar del "De Ronde van Goes door de auto tweede klasse treffend worden. motor- en rijwielclub „Zeeland", Zater dag 1.1. g'ehouden, is niet bepaald geluk Axel won met 31 van H.K.I. kig verloopen. Aanvankelijk liet zich de komende OostkapelleVeteranenSerooskerke I strijd gunstig aanzien. Er waren een 75- Veteranen 22. tal liefhebbers en het weder was gun stig. Maar nauwelijks was te ongeveer De vriendschappelijke wedstrijd I kwart voer drie gestart, of er kwam 'n Veere IA.S.C. I eindigde 3:1 zware stortbui met onweder los, die 't pad hier en daar bijna onbegaanbaar Zondag werd op „Houtrust" te I maakte en zeer hinderlijk voor de rij- Kortgene vriendschappelijk gespeeldI ders was. tusschen D.V.O, van Kortgene en Goes I Valpartijen kwamen elk oogenblik voor Amerika Philips Koninkl. Markt Ford Aku Unilever Industrie Suiker Robber Wettig gedeponeerd WEGWEDSTRIJD TE AARDENBURG. Zaterdag heeft te Aardenburg een wielerwegwedstrijd plaats gehad, waar aan door 28 renners werd deelgenomen. Het 60 km lange traject liep van Hee- renweg-Langeweg-Appelstr.-Keiwnaar St. Kruis v.v. De wedstrijd werd gewon nen door Strubbe uit Hulst, gevolgd door De Clerck uit Aardenburg, Mul, Philippine, Gilles IJzendijke, Ramme- loo IJzendijke en Cocq, Aardenburg. De „Postjager" doet mee aan Melbourne-race. Naar „De Courant" verneemt, is de zer dagen de „Postjager" ingeschreven voor de Melbourne-race. Het is nog niet bekend wie het vliegtuig zal besturen. Voorloopig kan nog niet medegedeeld worden door wie en op welke wijze de ze vlucht zal worden gefinancierd. Uiteraard is het van groote beteekenis, dat het snelste vliegtuig dat Nederland bezit aan deze race gaat deelnemen. Reeds langeren tijd waren er plannen om in ieder geval deze machine te doen deelnemen, daar er in Nederland breede cringen waren die het ernstig zouden >etreuren indien een zoo snel toestel als de „Postjager" zou moeten achter blijven. Het is nu inderdaad gelukt, een weg te vinden om den „Postjager" te la ten meedoen, aldus het blad. Prinses Juliana schenkt een wisselbeker. De „Maandagmorgen" verneemt dat de voorzitter der Kon. Ned. Athletiek Unie, mededeeling heeft ontvangen van baron Baud, particulier secretaris van J. K. H. Prinses Juliana, dat door de rinses een zilveren beker ter beschik king van de K. N. A. U. is gesteld. Deze „Prinses Juliana"-beker zal als permanente wisselprijs dienen voor de dit jaar voor het eerst plaatsvindende wedstrijden om 't Nederlandsche club kampioenschap voor dames-athletiek- vereenigingen. Dit jaar zal de Prinses Juliana-wissel- prijs voor het eerst verwerkt worden op Zondag 15 Juli a.s. te Leiden. Voetbal, De BaronieMiddelburg 24. In het begin golft aldus de Maandag' morgen, het spel op en neer met de Ba ronie eenigszins in de meerderheid. Tot doelpunten komt'het echter niet. Als in het beruchte gebied Goovaerts wordt gehaakt krijgt Antonissen 'n strafschop te nemen, die meters naast gaat. Bij een aanval van Middelburg volgt ëen vrije schop voor de Zeeuwen. Deze wordt ge nomen, de bal verandert van richting en verdwijnt in 't net 01. Opnieuw heeft Vogel succes bij een vrijen schop en het is 02. Even later moet Kools dan over stompend redden. Mooi werk van Spran- gers werd niet beloond. Even later wil WoIIenberg het alleen doen, maar hij schiet in handen van den keper. Met 02 komt rust. Na rust probeert De Baronie direct, doch succes blijft uit. Opnieuw is het Middelburg dat succes weet te boeken, als Leijnse een voorzet benut van Reijn- hout 03, Weer kan Van Pelt bij de Ba ronie op het nippertje redden. Maar de Baronie houdt vol en heeft eindelijk suc ces met een schitterend schot van Goo vaerts 13. Weer denken we de Baronie te zien doelpunten, maar niet zonder geluk wringt Vijgeboom zich tusschen drie Ba roniespelers door en brengt wel onver wachts redding. Weer komt de Baronie in den aanval en opnieuw wordt haar een strafschop toegekend. Van Gils doet het nu beter en 't is 23. Even la ter kopt Goovaerts den gelijkmaker in, als echter juist voor buitenspel is geflo ten. De spanning stijgt geducht. Als dan echter Reijnhout bij een aanval er 24 en één der rijders kwam daarbij, over anderen heen, zoo ongelukkig' terecht, dat hij een hersenschudding opliep. Naar we vernamen was de toestand van de zen pechvogel, den heer J. Buyze, van Middelburg, (heden (Maandag) "Snorgen II. Uitslag 610. VeteranenDen Boer-elftal. Woensdagavond zal op het Sportter rein Nadorst te Middelburg een voetbal wedstrijd worden gespeeld tusschen een Veteranen-elftal en het „Dén Boer"-elf-| vrij gunstig. Er is geen reden tot eenige tal. bezorgdheid Voorts liepen nog verscheidene ren- ITALIE FORCEERT WEER EEN I ners lichtere kwetsuren op en werden OVERWINNING. I ook nogal wat karretjes gehavend. Van Zondag zijn de wedstrijden gespeeld I de Hjde van het publiek bestond vee voor de halve finale voor het wereld-belangstelling voor den wedstrijd. Poli- kampioenschap voetbal. Tsjecho-Slo-| \le' bestuur der club en padvinders, de- wakije won met 3-1 van Duitschland den bun best, dat de renners overal vrij en Italië met 1-0 van Oostenrijk. De baan hadden' d°cb eigenlijk schoot men winnaars komen dus in de finale. ™or zulk,?.?n ffs^nd, waarbij verschei- In den laatstgenoemden wedstrijd is| dene moeilijke bochten, krachten te kort het weer fraai toegegaan. Italië behaal de met het kleinst mogelijke verschil een onverdiende overwinning, op het over alle linies beter spelende Oosten-1 rijk. Oostenrijk verloor omdat de Ita-1 lianen zoo ruw en hard speelden, dat I de Oostenrijkers te bevreesd waren oml hun gewone spel te ontplooien en ook, omdat het publiek een allesbehalve Hieronder volgt de uitslag: No. 1 aankomende was J. Driedijk die echter moest gediskwalificeerd wor den, omdat hij niet in Zeeland woont Daardoor won W. van Strien uit Wol- phaartsdijk den eersten prijs, J. J. de Schmidt uit Middelburg den tweeden, J van Dijke en W. van Dijke uit Goes resp. den derden en vierden, Deze vijf rijders kwamen om zoo te neutra e houding aannam. Ook nu weer zeggen in een peleton aan. De 75 km werd het eenige doelpunt op onregel-1 hadden allen binnen twee uur gereden matige wijze gescoord. Een uit buiten- De Goesche Wielrijdersvereeniging spelpositie geschoten bal liet de doel- „De Zwaluwen" legden beslag op 9 prij verdediger vallen. Direct daarop werdl zen, zij had 14 deelnemers hij door een drietal Italianen bespron- De voorzitter bood bij de prijsuitdee gen en tegen den grond geworpen; een ling den leider, den heer P. A. E. Schrij vierde Italiaan had daardoor al den I ver, een bouquet bloemen aan tijd om den bal kalm in het verlaten! De heer De Smidt is lid van de Mid doel te plaatsen. Door hard spel, op- delburgsche Wielrijdersvereeniging* „De zettelijk uittrappen, ophouden van het| Zeeuwsche Leeuw", spel en dergelijke fraaiigheden hand haafden zij hun voorsprong. De Scheldebeker Zwemwedstrijd. Italië moet dit kampioenschap echter I De Zwemwedstrijd om den Schelde winnen, dat blijkt steeds meer. Verre I beker, dus van Breskens naar Vlissin van sportieve praktijken moeten hen gen is bepaald op Zaterdag 14 Juli. daarbij helpen. Zoo worden er b.v. tij dens den wedstrijd geen invallers toe-1 De korfbalwedstrijd tusschen „S gestaan. Dit is een kolfje naar de hand j S. S." van Colijnsplaat en „Volharding" De vraag is nu, zijn er genoeg voor standers voor zooiets. Men begrijpt, voor vier studenten wordt geen zaal be schikbaar gesteld. Ook zullen er eenige onkosten aan verbonden zijn, die echter bij genoegzame deelname gering zullen zijn en zeker zullen opwegen tegen de onkosten voor licht en vuur in een ei gen kamer. Stadgenooten, die van een dergelijke gelegenheid gebruik wenschen te ma ken, sturen een briefje met naam en adres naar: 's H. H.-dijk b9 Goes, liefst voor Zaterdag a.s. Is er genoeg animo, dan komt 't voor elkaar. Is de deelname te gering dan strooien we er zand over. Eenige studeerende jongelui uit Goes. Middelburg. Bevallen: A. G. Vinke-van Schoote d. H. M. Jacobse-van Iren d. Getrouwd: A. Joosse 26 j. en C. Ba- rentsen 24 j. Goes. Bevallen: M. Bal geb. Koster d. van maakt is het pleit beslecht. Wel der Italianen, waar zij tegen Spanje gre- van Yerseke, eindigde met 02. EEN STUDEERZAAL GEVRAAGD. Aan de studeerende Jongeman nen van Goes, Hij, die zich verder in zijn vak wil be kwamen, studeert. Hij, die in ieder ge val Mercurius wil halen, studeert. Hij die 't volgend jaar op gaat voor Hoofd- acte, studeert. Ieder, die later in de Maatschappij iets wil beteekenen stu deert. En voor zoover dergelijke men- schen in Goes wonen, vormen zij de stu deerende jongemannen van Goes. Sommigen beschikken over een heer lijk rust'g kamertje met bureau, in welk heiligdom zij zich terugtrekken, ten einde zich, door niets gestoord, des avonds aan de studie te wijden. Anderen zijn zoo gelukkig niet. Zij moeten volstaan met een „Voorkamer, mits er geen rommel gemaakt wordt", 's winters zelfs met de huiskamer, met de onontkoombare afleiding van radio. Kopjes thee, gesprekken over 't Neder- landsch elftal, enz. enz. En onwillekeurig denken zij aan de bevoorrechte grootstedeling, die zich avonds terugtrekt in een studiezaal van een Openbare Leeszaal. Geen radio, geen schetterstemmen, geen kopjes-gerinkel, alleen: Stilte. In denzelfden tijd stu deert men tweemaal zooveel en zeker zoo goed in een dergelijke omgeving. En men zucht, was hier in Goes zoo iets ook mogelijk. Welnu zoo iets i s mogelijk. In Goes waar men een zaal afstaat voor ver maak, stelt men zeker een zaal beschik baar voor rustige studie. Te Vlissingen is binnengekomen het Finsche motorschip „Meren Meits" van Leningrad met een lading hout voor Middelburg. Het schip ligt aan de Los- kade in lossing. 4 DOODEN BIJ AUTO-ONGELUK. Zondagavond is in de gemeente Ei- schenscheidt bij MKimster (Duitschl.) 'n vrachtauto met ongeveer 25 personen in een bocht van een sterk hellenden weg tegen een huis gereden. Vier per sonen vonden bij dit ongeluk den dood. Verscheidene anderen kregen zware verwondingen. DE INVOER VAN GRANEN. Nog is met ingang' van heden de in voer van graan uit Polen alleen toege laten als daartegenover staat een uit voer van Nederlandsche of Nederlandsch koloniale producten naar Polen. Zie verder onder Marktberichten uit Rotterdam. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: ƒ,1500: 1620. 1000: 4658, 14568. 400: 2803 4504, 5689, 5878, 15592, 16857, 17564. 200 4405, 5764, 10422, 12868, 15572, 20353. 100: 1328, 5322, 6897, 7588, 7910, 10454, 10932, 12193, 12257, 17318, 20884. JUWEELEN UIT 'T WATER OPGE- VISCHT. Jongens, die Vrijdagavond in het water langs de Billitonkade te Utrecht met een schepnetje aan het visschen waren, hebben een kistje op gehaald, waarin armbanden, halskettin gen, doekspelden en andere sieraden ge borgen waren. De jongens hebben hun vondst aan de politie medegedeeld. Bij onderzoek is toen gebleken, dat dit kistje ontvreemd is uit een woning van de Mozartlaan te Utrecht bij een in April 1.1. daar ge- pleegden diefstal. De inbreker heeft vermoedelijk gedacht een kistje met geld medegenomen te heben; sieraden waren blijkbaar niet van zijn gading. NOODLOTTIGE SAMENLOOP VAN OMSTANDIGHEDEN. Op den groo- ten weg naar Den Bosch had Zon dagavond een ongeval plaats, dat aan vankelijk niet-ongunstig scheen te ver loopen, maar door een zeer noodlotti- gen samenloop van omstandigheden toch nog een slachtoffer eischte. Op het oogenblik, dat de stoomtram Waalwijk—Den Bosch, den weg langs pufte, werd een 27-jarige fietser die in dezelfde richting reed, door een hem achteroprijdende auto aangere den. De auto-bestuurder geraakte zijn stuur kwijt, en vloog naar het rechter gedeelte van den weg, waar de wagen tegen een boom botste en tot stilstand gebracht werd. De auto werd zoo goed als vernield, doch de inzittenden ble ken geen noemenswaard letsel te heb ben bekomen. Ook de wielrijder leek het on£val goed te ontkomen. Hij stond namelijk op en had oogenschijnlijk geen letsel. Toen echter nam het voorval een zeer

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2