KERKNIEUWS. LANDBOUW. HANDEL EN NIJVERHEID. SPORT. FINANCIEELE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. Honderd jaar afscheiding. ASSEN. NA DRIE JAREN WEER WENST. Handelsregister. Z. V. B. „Zebra"-propagandamarsch. N.V. STOOMTRAM WALCHEREN. Ongunstige resultaten over 1933. them; W. W„ Biggekerke. ieder l b. s 1 d.h.; M. de R.f Vhsingen; A. Nieuwdorp, ieder 0.50 b. s 1 d.h.; J. K., Dishoek 3 b. s. 3 d.h.; C. J„ Kou dekerke; A. J. H.; S. 0., beide issi gen, ieder 10 b. s. 5 d.h.; J. G„ Me- liskerke en Al. D. Wolphaartsdijk ieder f 50 b. s. 25 d.h.; J. C. L F„ Bergen op Zoom 5 b. s. 5 d.h.; P- Bm i e burg 25 b. s. 10 d.h.; J. B., ^oede- kenskerke 20 b. s. 10 d.h.; J. W„ Ka- pelle 15 b. s. 10 d.h.; A H„ Schore en C. M;, Nieuw- en St. Joosland J 2 b uitlokken het handelen in strijd met een voorwaarde, als bedoeld m artikel 9 der Landbouwcrisiswet 1933 (Art. 2 Crisis-Aardappelbesluit 1933 I): P. S., Westkapelle, f 50 b. s. 25 d. h.; W. Westkapelle 50 b. s. 20 d.h.; B. K„' Oost- en West Souburg 25 b. s 10 d.h.; als schipper een rijkskanaal bevaren de niet voorzien zijn van het Alge meen Reglement van Politie voor Ri vieren en Rijkskanalen en van het Bin nenaanvaringsreglement en van het Bij zonder Reglement voor het door hem bevaren kanaal: O] J. de V. te Antwer pen gedomicilieerd; H. J. M., te Hal steren, 3 maal 2 b. s. 2 d. h. voor ie dere boete; A. Ch. C„ gedomicilieerd te Antwerpen; L. A. B. te Sliedrecht gedomicilieerd 2 maal 2 b. s. 2 d.h. voor iedere boete; als schipper een rijkskanaal bevaren de niet zijn naam en woonplaats op de buitenzijde van zijn schip vermeld heb ben: Ph. H. v. d. B. te Utrecht gedomi cilieerd 5 b. s. 5 d.h.; in de Oosterschelde zonder vergun ning binnen 500 m landafwaarts uit den buitenteen der' dqken graven: D. v. B., Ierseke 5 b .s. 5 d.h.; schelpdieren rapen aan den voet der vooruitspringende werken: G. de W., 's-Heer Arendskerke 0.50 b. s. 1 d.li.; te Vlissingen velesch niet zonder op onthoud langs een der door B. en W. aangewezen wegen vervoeren naar den keuringsdienst: J. W., Aardenburg 10 b. s, 5 d.h.; te Goes waren venten zonder ver gunning: Ma. K.; H. v. P., beiden te Breda ieder 2 b. s. 2 d.h.; te Goes op openbare plaatsen wate ren: J. R., Gapinge 3 b. s. 3 d.h.; te Biggekerke met een voertuig ter zijde van openbare wegen blifven staan met het kennelijk doel waren aan het publiek te verkoopen: C. J. B., Vlissingen 0.50 b. s. 1 d.h.; te Wissenkerke venten zonder ver gunning: A. Al F., Goes 3 b. s. 3 d.h. Kano en Binnenaanvaringsreglement. De Hooge Raad wees arrest in de zaak van N. 'J. de G., wien ten laste was gelegd, dat hij'als schipper van 'n kano, waarmede hij onder Sitompwijk voer in het iRijn-Schiekanaal, er niet voor had gezorgd, dat hij een helder wit licht gevende lantaarn gereed had, die tijdig genoeg om een aanvaring te voorkomen, kon worden getoond. De kanovaarder is in hoogste instantie veroordeeld. De fraudes aan het Rotterdamsche abattoir. In de zaak tegen de acht hulpkeur meesters van het Rotterdamsche abat toir, verdacht van het plegen van cor- ruptieve handelingen, zooals het aanne men van fooien en het goedkeuren daar voor van zieke dieren, heeft het O.M. Maandag zijn requisitoir genomen. Het bewijs achtte het O.M. tegenover alle verdachten geleverd. Hoewel de toe standen aan het abattoir niet prima wa ren en men zeer zeker door het nalaten van de keuring van het levende vee, de handelingen van verdachten in de hand heeft gewerkt, neemt dit toch niet weg dat de feiten zeer ernstig zijn. Het O.M. achtte redenen aanwezig om alle ver dachten over één kam te scheren en het eischté dan ook tégen ieder der ver dachten een gevangenisstraf van 6 maan den. met aftrek vaii de voorloopige hech tenis. DE AFZETTING VAN DS. HENDRIK DE COCK. Men schrijft aan de N, R. Crt.: Dit jaar zullen de Gereformeerden hier te lande het eeuwfeest van de af scheiding vieren. Op Zondag 14 October zal het honderd jaar geleden zijn d.s Hendrik de Cock, Ned. Hervormd predikant te Ulrum, zich van het ge noemde kerkgenootschap heeft afge scheiden en overgegaan is tot de stich ting van de eerste Gereformeerde kerk. Naar de meening van De Cock en de zijnen bewees de practijk, dat de zuiver Calyinistisch-Gereformeerde prediking in de „synodale" Ned. Herv. kerk be lemmerd en de dwaalleeringen begun stigd werden. Dezen zomer zal men te Ulrum een gedenkteeken te zijner eere plaatsen., waarbij minister Colijn een re devoering zal houden, en op Maandag 15 October zal, wederom te Ulrum, een plechtige herdenking plaats vinden. Ofschoon het jubileum van de afschei ding zelf dus nog in het verschiet ligt, is f net vandaag in de geschiedenis van de Oeretormeerden een eveneens belangrij ke datum. Op 29 Mei 1934 heeft het provinciaal kerkbestuur van Groningen j n.l. ds. De Cock als predikant afgezet, i Deze gebeurtenis kan men dus als de noodzakelijke voorloopster van de stich ting der afscheiding beschouwen en als zoodanig heeft ook zij recht op herden king. Meermalen is door ons betoogd dat de werkkring van den boer met al zijn verscheiden- en wisselvalligheden, met zijn dagelijkschen omgang met de Natuur, een eigen stempel op zijn le ven heeft gedrukt. Zijn voortdurende strijd met en zijn diepe afhankelijkheid van Hoogere Machten hebben hem lee- ren berusten in het onvermijdelijke, maar doen hem ook vasthouden aan het goede dat de ervaring hem als goed heeft doen kennen. Dit weerhoudt hem van gewaagde proefnemingen, dit doet hem conservatief schijnen, maar het is juist die onwillekeurige levensstabili- teit, die de landbouwbevolking zoo ui termate geschikt doet zijn als funda ment van onze samenleving, „er zit niet veel spil in". Wie dat van nabij weet, zal bewondering gevoelen voor hen, die dat platteland in beweging weten te brengen, maar hij zal tevens beseffen, dat er dan in den ziele-toestand van die plattelanders een groote ommekeer moet hebben plaats gehad. Zoo verzeil den we in Assen, op den boerenland dag, waar niet minder dan 8000 man nen en vrouwen van het platteland wa ren samengestroomd. Aldus schrijft de „Meppeler Courant" „Het Platteland stroomt samen", en het blad vervolgt, „we geven het u te doen, ze te tellen die duiuzenden en nog eens duizenden, die heden waren opgetrokken naar den landdag van den Drentschen en den Groninger Boerenbond. Hun doel was een vreedzaam uiting geven aan den nood, waarin het platteland verkeert". Zoowel Eerste als Tweede Kamerleden bevonden zich onder de belangstellen den en hun nestor, de oer-Drent, mr. Smeenge verklaarde, dat de volksverte genwoordigers niet gekomen waren met watjes in de ooren, maar om met open ooren en met belangstelling te luisteren, en spreker bracht in zonderheid hulde aan de boerenvrouwen voor haar mede leven in het sociaal en politiek leven. De bijeenkomst kenmerkte zich door waardigheid en rust, zegt de „Meppe ler". Blijkbaar is die „speciale verslag gever" getroffen door zoo'n ongewone gebeurtenis." In het hart van de platte landsbevolking moet toch wel een snaar getroffen zijn, welke tot voor luttele ja ren nog totaal onbespeeld was geble ven. De klok is op het door den wijden hemelboog omspannen platteland niet stil blijven staan. De gesprekken in de huiskamer zijn andere dan voorheen. De belangstellingssfeer van den land man is uitgebreid, sinds hij heeft gezien, dat al zijn betere techniek hem geen zier baat. Het geluid was vol en krach tig, vol van frischheid en nieuw leven en zal doordringen tot ver voorbij de plaats, waar deze „landdag der acht duizend gehouden werd". We kunnen van alle gehouden rede voeringen geen verslag geven, ze adem den alle denzelfden geest: Nog altijd is het landbouwbedrijf zinkende en het zal onherroepelijk ten onder gaan, als niet krachtiger dan thans wordt gestut en gesteund. Het platteland in zijn ge heel moet dat beseffen en één van zin voor zijn gerechtvaardigde verlangens opkomen. Aan het verslag der Maatschappij tot Exploitatie van den Johannes Kerkho- venpolder (Groningen) over 1933 wordt ontleend: De natuur schonk nog rijker oogst dan in 1932; de wetgever zorgde voor een behoorlijken tarweprijs en dientengevol ge kunnen wij, na drie dividendlooze ja ren, een voorstel om over 1933 een di vidend van 2J4 pet. uit te keeren, aan de goedkeuring van aandeelhouders on derwerpen. Ongetwijfeld zou het ba tig saldo, waarmede de winst- en verlies- rekening sluit, uitkeering toelaten van een grooter dividend. Wij mogen echter niet vergeten, dat de Tarwewet van 1931, en evenzoo de Landbouwcrisiswet 1933, het karakter van een overgangs maatregel hebben. Het is daarom gera den, de winst uit dien hoofde gemaakt, niet als gewoon inkomen te beschouwen en te verdeelen, maar, indien mogelijk, te reserveeren, opdat ons bedrijf sterk' zij, wanneer het weer alleen tegenover de natuur komt te staan. W ij z i g i n g e n: De Rutten's Bierbrouwerij „De Zwarte Ruiter" N.V., Dam N.Z. 146, exploitatie café. Filiaal Middelburg op geheven. Zaak voortgezet onder den handelsnaam: Café „Damzicht". Nieu we eigenaar: J. Tj. Kerkhoven, Rotter dam. A. Verhage, Goes, Lange Vorststraat 52, borstel- en zeeftenmakerij. Overle den eigenaar: A. Verhage. Zaak omge zet in een vennootschap onder firtna. Handelsnaam gewijzigd in: Gebrs. Ver hage. Venn.: Johs. en M. Verhage. Aan de in de „Ned. Mercuur" opge nomen wekelijksche openbaarmakin gen i-z. „het Handelsregister", betref fende Zeeland, ontleenen wij het vol gende: Inschrijvingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Maatschappij voor Schoen- en Lederindustrie Bata (F.), Lange Delft B 143, fabriceeren van en handel in schoenen, leder enz. Filiaal gevesiigd te Middelburg, Lange Delft B 143. Voetbal. Gisteravond speelde op het Vios-ter- rein aan den Veerschen weg het Den Boer-elftal tegen een elftal van de Fir ma Kaan. Het elftal van Den Boer won dezen wedstrijd met niet minder dan 90. Ruststand 20. Wedstrijduitslagen van Zaterdag 26 Mei Afd. 1. Rilland BathIerseke II 12. WaardeWemeldinge 43. KrabbendijkeKapelle 3—3. Afd. 2. Kapelle IIHansw. Boys II 51. Kruiningen IIHansweert II 25. Wit ZwartGoes IV 32. Wedstrijduitslagen van Zondag 27 Mei. 2e Klasse A. R. C. V.—R. C. S. II 7—3. 3e Klasse A. Zeelandia IVDomburg II 43. Wedstrijdprogramma v. Zaterdag 2 Jun Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 2 Juni. Afd. 1. IersekeKrabbendijke. WemeldingeRilland KapelleWaarde. Afd. 2. Hansw. Boys IIWit Zwart. Goes IVInter Scaldes (Hansw. II). Kruiningen IIKapelle II. Wedstrijd programma voor Zondag 3 Juni. 3e Klasse B. Steen IIZuiddorpe. Axel 3Westdorpe 2. Bekertournooi A en B. De Zeuwen 2Eiland Boys. OostburgTerneuzen 3. Zaterdagmiddag was door den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring een propagandamarsch georganiseerd. Daar-, tö'é" vertrokken" léden van dé V.T.V". en L.O. om even twee uur met hun vaan dels, vooraf gegaan door de signaal- afdeeling der V.T.V., over den Nieuwen Middelburgschen weg naar de hoofdstad. Te Souburg sloot de turnvereeniging Volharding zich bij den troep aan. Te Middelburg voegde de gymnastiekver- eenigingen Medioburgum, Achilles, Wil- helmina en Ons Huis met haar vaandels zich bij den stoet en na een rondwan deling door deze gemeente begaf de op tocht, die veel belangstelling trok, zich over den Nieuwen Vlissingschen weg naar de Scheldestad. Ook hier werd on der veel bekijks 'n ommegang gemaakt, waarna naar de Remise werd gemar cheerd. De Vlissingsche turnsters en tur ners togen huiswaarts, Volharding en de Middelburgsche clubs aanvaardden den terugmarsch. Een aardige wandeloefe ning met een propagandistisch tintje, welke geleid werd door den technischen bestuurder van den „Zebra"!, den heer J. H. Koers en den directeur van de V. T. V., den heer M(, Molhoek. In de heden (Dinsdag) gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. „Stoomtram Walcheren'", ge vestigd te Vlisingen, is het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen.' Het eindresultaat is, ondanks de in gevoerde bezuinigingen over 1933 hoogst 'ongunstig, daar de sterke ver mindering der inkomsten niet door be zuinigingen voldoende kon worden op gevangen. De 5 locomotieven legden 106.667 km af of gemiddeld 292 km per dag; de 9 autobussen 190.204 km of per dag gemiddeld 521 km. Het pensioenfonds steeg van 70.001 tot 72.785, en over 1933 zal ér 1500 in worden gestort. De vernieuwingsfondsen voor weg en werken en voor materieel stegen tot resp. 182,194 en 85.287; er zal over 1933 resp. 4765 en f 3108 aan worden toegevoegd. Het buitengewoon vernieuwingsfonds steeg tot 4417. De gevolgen van de economische crisis en ook het nog steeds in hoogere mate gebruik maken van motorvoer tuigen zoowel voor personen als voor goederen, deden zich gedurende het verslagjaar in nog sterkere mate gevoe len dan in 1932. Het vervoer van reizi gers, goederen en vee, ook van suiker bieten, liepen wederom belangrijk ach teruit. Door het z.g. taxibedrijf- op nagenoeg alle plaatsen in het verkeersgebied der N.V., het vervoer van personen door vrachtauto's het hebben van eigen wa gens en het steeds toenemend gebruik van het rijwiel als gevolg van dé verbetering van de wegen en maken van rijwielpaden, werd een groot aan tal reizigers aan de diensten ont trokken. Op maatregelen van overheidswege waardoor meer gelijü.„eid komt in Je exploitatie-voorwaarden van de tram wegen en het particuliere personen- en vracht-autovervoer, werd te vergeefs gewacht. De zeer lage vergoedingen, waarvoor vervoer moet worden bewerkstelligd, waren de oorzaak van de buitenge woon ongunstige resultaten. Door over lijden en vrijwillige ontslagname ont vielen twee personen aan den dienst,- die niet zijn vervangen. Vervoerd zijn ruim 8.6 millioen kg suikerbieten tegen 11 milioen in 1932 en 6,6 millioen in 1931. Het vervoer per autobus bleef op de lijn MiddelburgDomburg ook dit jaar weder achter bij het vori ge. Een proef genomen om in het zo merseizoen des Zondags eenige auto- busritten MiddelburgZoutelande v.v. te doen rijden, kan door het weinig ge bruik dat van die diensten gemaakt werd, als niet geslaagd worden be schouwd. De tram vervoerde per dag gemid deld 220 reizigers met een opbrengst van 54.25, de gemiddelde opbrengst per reiziger alzoo 0.24 K tegen 0.2314 in' 1931 en 1932. De totaal ont vangsten waren 56272.27, de exploi tatieuitgaven ruim 108 pCt. daarvan of 61259.83; nadeelig saldo dus 4987.56, waarbij komt aan betaalde rente en afgeloste obligaties f 11770.31 totaal dus 16757.87. De ontvangsten der autobus-diensten bedroegen MiddelburgDomburg voor 79558 reizigers, bagage en abonnementen extra-ritten enz. 33210.40^; lijn 'MiddelburgWest kapelle, 18838 reizigers, enz. 5641.80. Totaal 38852.20J4. De uitgaven wa ren f 34611.99, dus een saldo van 4240.21 J4, welk bedrag voor afschrij ving op autobussen en vrachtauto's wordt bestemd. Het totaal verlies bedraagt met de bovengenoemde toevoegingen aan de verschillende fondsen 26.132.07. Het saldo-verlies over vorige jaren was 62895,56, maakt totaal 87.027.63. De winst- en verliesrekening wijst aan in debet; De saldo Ao Po 62895.56; algemee- ne dienst 15146.26 tractie 17182.70; mouvement 6564.58; werkplaats 9548.21 lijn en tele foon 12523.30; onderhoud gebouwen 294.77; afschrijving autobussen en vrachtauto's 4240.21 J4renterekening 8770.31; aflossing 5 pCt. obligatielee- ning 1906 2000; idem 1918 1000 pensioen- en vernieuwingsfondsen 9374.20. In credit; Personenvervoer 19802.2214; goe derenvervoer 23424.Q114'abonne menten 1412.20; postvervoer 2950; buitengewone ontvangsten 4879.j76; militair vervoer 59.22; pachtsommen overhoeken enz. 2069.33; huishuren 1675.521 exploitatie autobussen 4240.2114; voor het saldo 89.027.63. De balans wijst aan in credit: aan deelenkapitaal 250.000; renteloos voorschot rijk 245.019; 5 pCt. leening 1906 46000; te betalen coupons 966; crediteuren 9689; vernieuwingsfonds weg en werken 186.959; rollend ma terieel 88396; onafgehaalde dividen den 177; afschrijvingsrekening van afgeloste 4 pCt. obligatiën 1904 250.000; idem 5 pCt. 1906 54.000; idem 5 pCt, 1918 15.000; afschrijvings rekening autobussen en vrachtauto's 29203; pensioenfonds f74285; bui tengewoon vernieuwingsfonds 4417; reservefonds 'f 943; aflossingsrekening renteloos voorschot bij het rijk 4980. In debet: waarborgfonds Provincie Zeeland 11000; idem bij het rijk 1024; terreinen 158.149; tramweg en kunstwerken 446.195; gebouwen 125.307; locomotieven 56597; rij tuigen en wagens 98849; autobussen, en vrachtauto's 93.330; telefoon 8773; vast materiaal 31881; meubi lair 1533; debiteuren 7555; kas en kassiers 4938; magazijn 10456; ef fecten van de vernieuwingsfondsen 99457; idem van het pensioenfonds 11963; winst- en verliesrekening voor het saldo 89027. GESMOKKELDE SUIKER. Bij de firma M. te Bergen op Zoom is ongeveer 5000 kg suiker in beslag ge nomen, welke frauduleus uit België moet zijn ingevoerd. De suiker was in zakken geborgen en op een terrein der fabriek opgeslagen. Tegen M. is proces-verbaal opgemaakt. WIEG IN BRAND GERAAKT. KIND JE VERBRAND. Maandagmiddag ontstond brand bij den landbouwer S, aan den Bergschen weg te O s s, door dat een driejarig dochtertje met een wa xinelichtje te dicht bij een wieg kwam, waarin een kind van acht maanden lag. De wieg vloog in brand. De vader, die op dat oogenbiik sliep, werd op het ge huil van de. kleine wakker en toen hij het kind uit de wieg nam, was het reeds overdekt met brandwonden. De dadelijk ontboden geneesheer heeft hét kind naar het ziekenhuis vervoerd. Van de woning is maar één kamer uitge brand. Het kindje is later aan de beko men verwondingen overleden. WAPENSMOKKELAARS. Zater dagmiddag begaf zich een inspecteur uit Tilburg met drie ambtenaren der belastingen naar den Bredasche- weg, omdat daar was gesignaleerd de bekende wapensmokkelaar Sch. uit Musselkanaal. Ze hadden zich verdekt opgesteld, terwijl de dienstauto in de nabijheid stond. Voor het café „Dongewijk" stond een Drentsche wagen. Na eenigen tijd kwam een andere wagen aanrijden, waarvan twee inzit tenden in het café. gingen, doch weldra weer vertrokken, ïntusschen kwamen andere personen buiten, om den weg te verkennen. Dan zagen de ambtenaren een wagen van achter het café op den weg komen en rijden in de richting Til burg, gevolgd door den Drentschen wa gen. De inspecteur met zijn ambtenaren zette direct met hun wagen de wegrij- denden na. Met een razende vaart vlo gen zij over den weg en weldra haal den zij de vluchtenden in. De eerste wagen werd tot stoppen gedwongen en bij visitatie bleek zich in den wagen 'n koffer te bevinden met 55 revolvers en 1375 patronen. De wagen werd be stuurd door C. uit Made, erwijl zich in den wagen bevond K. uit Finsterwolde. Tijdens de visitatie bemerkte de in specteur dat de Drentsche wagen was ojngekeerd, Hij sommeerde te blijven staan, doch daarnaar werd niet geluis terd, evenmin als naar de waarschu wingsschoten. De inspecteur sprong dan met een hoofdkommies in zijn auto en de twee de achtervolging begon. Bij het café „Dongewijk" stopten de vluchtenden, sprongen uit de auto en verdwenen achter het huis. De inspecteur vond in een achterka mer zekeren W. uit Winschoten, ter wijl een kwartier later de hoofdkom mies in het kreupelhout verborgen vond den bekenden Sch. Bij onderzoek bleek, dat deze Sch. de grossier van de gesmokkelde wa pens was. Op elke revolver had hij het zoete winstje van f 8.50. De auto en de wapens werden in be slag genomen en verschillende proces sen-verbaal opgemaakt, waarna allen om circa 9 uur in vrijheid werden ge steld. BRAND IN EEN RESTAURANT. Toen de directeur van het café-restau rant „Zum Klausner", aan de Groote Markt te Haarlem, zich Zondagmid dag' naar de eerste verdieping wilde be geven om een loudspeaker te halen, hoorde hij daar een verdacht knetteren. Bij onderzoek bleek er brand te zijn op de zolderverdieping. De brandweer was pas toen er gedurende een uur mei ze ven stralen was gespoten, het vuur mees ter. De geheele bovenverdieping brand de uit; het café kreeg veel waterschade. DOOVE MAN DOOR AUTO GE DOOD. Op den weg AssenRolde is Zaterdagmiddag de 60-jarige J. T. door een auto uit Wildervank'overreden. De oude man, die doof en bijziende was, werd zoo ernstig gewond, dat hij des nachts in het ziekenhuis overleed. Den chauffeur van de auto treft geen schuld.' EEN PREDIKANTEN-0PLICHT2R. - De politie van Zeist zocht iemand uit Apeldoorn, die er een „beroep'1' van maakt predikanten en gereformeerde diaconieën op te lichten onder overleg ging van een te goeder trouw afgege ven verklaring van een predikant' te Zeist, Tevens maakt hij ten onrechte „misbruik van de namen der geref. pre dikanten van Apeldoorn en van ds. Kapteyn te Amsterdam. De gezochte vervoegde zich Maan dag bij een predikant te Geesteren (gë- meente Borculo) en trachtte dezen te bewegen hem reisgeld te verstrekken naar Eindhoven. De predikant verwees den man naar de diaconie en waar schuwde den rijksveldwachter, die den oplichter ten huize van een diaken ar resteerde. MEEZENNESTJES OP AUTOBUS. Men leest van het bouwen van nestjes door meezenpaartjes in brievenbussen en andere plaatsen, waaruit eiken dag menschen brieven enz. halen, zonder dat de vogels daarin een motief vinden te gaan verhuizen. Een van zulke paartjes heeft zijn wo ninkje op nog drukker plekje gebouwd, n.l. in een autobus, die eiken dag eenige kilometers rijdt voor het vervoer van werklooze arbeiders uit de gemeente Schoterland naar een werkver- schaffings-ontginningsobject in een na burige gemeente, aldus lezen wij in het „Nieuwsblad v. h. Noorden", Eiken dag legt het echtpjaartje ette lijke kilometers in zijn nestje per auto af; zijn wittebroodsweken doorbrengen de in den meest modernen woonwagen van onzen tijd, zonder door de drukke omgeving en het lawaai van moter en wielen aanleiding te vinden tot verhui zen.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7