BINNENLAND. VERKEERSWEZEN P. T. T. ZEELAND. ONDERWIJS. RECHTSZAKEN. GOES. VLISSINCEN. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. 2EEUWSDH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. SCHETSEN VAN DE HOEVE. volstrekt eenzijdig, zijn. Er is competi tie, welnu, laat deze haar stalende wer king naar twee zijden uitoefenen. Bel gië heeft met deze. excursie een voor beeld gegeven hoe met een enorme krachtsinspanning en door eendrachti ge samenwerking van tal van officieele, misschien zelfs wel niet altijd even ge makkelijk in beweging te brengen, groote lichamen, een zoo welgeslaagde excursie te organiseeren is. Laat men er zijn voordeel mee doen. Niet bij wijze van contra-campagne, maar om door wederkeerige propagan da te bewerksteligen wat het doel van alle vreemdelingenverkeers-bevorde- ring moet zijn: verkeer over en weei. OPTREDEN IN HET BEDRIJFSLEVEN Naar de Msb. verneemt werkt 't de partement van Economische Zaken mo menteel aan een Wetsontwerp, dat aan de Regeering macht verleent, or denend op te treden in 't bedrijfsleven in dezer voege, dat zij afspraken in be paalde bedrijven bindend zal kunnen verklaren en ook vernietigen. Men betreedt hiermee een weg, waar op schier alle landen met kartelwetge vingen reeds zijn voorgegaan, Engeland uitgezonderd, waar trouwens heel an dere rechtsbeginselen heerschen. De wet, welke ook in verband met de handelspolitiek, o.a. de contingentee- ring, moet worden gezien, zal nog van bescheiden en niet te grooten omvang zijn. RICHTSNOEREN VOOR HULPVERLEENING AAN DE INDUSTRIE. Dezer dagen werd te Amsterdam de eerste vergadering gehouden van de In- dustrieele commissie van 't Werkfonds 1934, (dat van regeeringswege is opge richt ter bestrijding van de werkloos heid). De voorzitter, de heer C. J. P. Zaalberg, hield een rede, waarin hij de volgende richtsnoeren meedeelde om trent de hulpverleening ter verruiming van de werkgelegenheid. 1. De stichting van nieuwe bedrijven, al of niet verbonden aan bestaande on dernemingen, vooral die bedrijven, wel ke als basis voor verder-verwerkende industriëen; deze sterker maken tegen over de buitenlandsche leveranciers van grondstoffen en andere bedrijfsbe- noodigdheden. 2. Geldelijke hulp voor modernisee ring of uitbreiding van bestaande bedrij ven, om aan nieuwe eischen te voldoen, waarvoor kapitaalsuitbreiding op nor male wijze tijdelijk onmogelijk is. 3. Bijslag voor exportorders, zoolang het kostenpeil in Nederland nog ver uitstrekt boven dat in concurreerende landen. 4. Uitvoering van die openbare en an dere werken, die in ruime mate werk geven in industrieele bedrijven met groote werkloosheid. 5. Bevordering van gelijkmatige uit gifte van omvangrijke orders bijv. door tijdelijke credietverstrekking. 6. Directe of indirecte hypotheekhulp voor den bouw van rendabelè of noodi- ge schepen. 7. In de laatste plaats en slechts bij hooge uitzondering en dringende nood zaak het verleenen van credieten, als de bank of andere particuliere crediet- gever zich terugtrekt. LOONOVEREENKOMST IN HET MIJNBEDRIJF. Naar gemeld wordt hebben de direc ties der gezamenlijke Limburgsche Mij nen aan de contactcommissie voor het mijnbedrijf bericht gezonden, dat zij zich genoodzaakt zien de bestaande loon- overeenkomst met ingang van 1 Juli op te zeggen. In verband hiermee, zal de contactcommissie op Dinsdag 5 Juni bij eenkomen. DE R.K. KERK EN DE N.S.B. Ieder jaar trekt te Amstenrade (Lim burg) een precessie uit naar de cour van het kasteel Amstenrade waarvoor de gelegenheid een ruslaltaar is opge bouwd. Mede in verband met het te.it, dat verschillende parochianen in Am stenrade aan dcu y^.sto».r hebben mede gedeeld dat, zoo de processie ook dit jaar naar de cour van het kasteel zou gaan, zij de processie zouden verlaten, heeft de pastoor aan den graaf d'An- sembourg medegedeeld, dat dit jaar de processie aan het kasteel zal voorbij gaan. Dit besluit is genomen in verband met het lidmaatschap van graaf d'An- semborg van de N.S.B. De in aanbouw zijnde „F, 36". Naar de „Haagsche Crt." verneemt zal het grootste vliegtuig, dat tot nu toe -in ons land werd gebouwd de voor de Indië-route der K. L. M. bestemde F. 36 over ongeveer drie weken gereed zijn voor het maken van de eerste proefvluchten. DE NEDERLANDSCHE SCHELDEVLUCHT 1934. Een kostbare trophee geschonken Geen snelheidswedstrijd. De Zeeuwsche vereeniging voor Lucht vaart zal voortaan ieder jaar 'n vliegwed strijd organiseeren om'n trophee genaamd „de Zilveren Scheldemeeuw". Deze tro phee is geschonken door tien „stichters" van den prijs, allen bestuursleden der vereeniging, met aan het hoofd haren beschermheer, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland. Zij bestaat uit een groote massief-zilveren meeuw in neerstrijken de houding staande op een blok zwart groen marmer. Op dit zeskantige voet stuk zijn zilveren platen aangebracht' in een daarvan zijn de namen der stich ters gegraveerd en de andere vijf zijn bestemd voor de namen der jaarwin naars. De Zilveren Scheldemeeuw moet drie achtereenvolgende malen, of vijf malen totaal, door denzelfden deelne mer gewonnen worden, om in zijn eigen dom over te gaan. Aan den vliegwedstrijd kan worden deelgenomen door Nederlandsche vlie gers met sportvliegtuigen voor ten hoog ste vier personen. De Nederlandsche Scheldevlucht is geen snelheidswedstrijd, doch een nauw- keurigheids-navigatievlucht, waarbij de (telkenjare te veranderen) route boven Zeeland het zwaartepunt vormt. De deelnemers ontvangen tijdig te voren een eenvoudige schets der voor 1934 te vliegen route. Deze schets dient als aanwijzing, niet als navigatiekaart. Op grond van deze eenige dagen tevo ren in hun bezit zijnde routekaart en van de op het oogenblik van den start beschikbare meteorologische gegevens moeten de deelnemers, voor zij te Vlis- singen starten voor de rondvlucht bo ven Zeeland aan de jury opgeven hoe veel minuten na den start zij denken in Haamstede te zullen landen en hoevee! minuten na het vertrek uit Haamstede zij wederom aan de finish op het vlieg veld Vlissingen zullen landen. Op gro" hiervan worden in hoofdzaak hunni prestaties beoordeeld. Ongeveer langs de buitenste grenzen derjiebouwde kommen van een tiental als observatie-hoekpunten tevoren aan gegeven steden en dorpen moeten tel kenmale 3 linksche cirkels gevlogen worden. Voor 1934 bestaat de Scheldevlucht uit een gedeelte VlissingenHaamstede en een gedeelte HaamstedeVlissingen, De tusschengelegen observatiehoekpun ten zijn voor de route Vlissingen Haamstede: Oostburg, Terneuzen, Axel Hulst, Tholen eri Zierikzee. Voor de rou te HaamstedeVlissingen: Kortgene, Goes, Veere en Westkapelle. Zij die aan den wedstrijd wenschen deel te nemen, kunnen een inschrijffor mulier aan vragen bij den secretaris van de Zeeuwsche Vereeniging van Lucht vaart, ir. F. A. Holleman, Werf, Veere. GEEN ZWEMBASIN. Maandag werd door de Goesche Bad en Zwemclub ,,'t Sas", een algemeene vergadering gehouden, op welke de di recteur van Gemeentewerken, de heer Rothuizen, de plannen van B. en W. tot inrichting van een zwembasis uiteen zette. De heer Rothuizen merkte daar bij op, dat, wanneer ,,'t Sas" er niet voor was de exploitatie van het zwembasis ter hand te nemen, door hem aan B. en W. voorgesteld zou wor den de plannen niet verder door te zet ten. Het Bestuur van ,,'t Sas" bleek, om de kosten die het zwembasin mede zou brengen, en voorts om het verlies van het vele goede dat het Goesche Sas thans aan baders en zwemmers biedt, niet voor steun aan de gemeentelijk plannen. Uit de vergadering gingen slechts enkele stemmen op die er voor waren hoofdzakelijk om de meerdere veiligheid die een zwembasis met toe zicht aan de jeugd biedt. Tenslotte stemde vergadering met groote meerderheid tegen steun aan een gemeentelijk zwembasis en voor be houd van de zwemgelegenheid aan het Goesche Sas. Graaf-loodgieter. Het blijspel „Graaf loodgieter", van A. van Lokven, door „Kracht en Vlug heid", uit Bergen op Zoom in Schutters hof opgevoerd, trok slechts matige be langstelling. De inhoud van dit stuk is van amu santen aard, zonder meer. Er wordt een loodgieter voor een graaf en een graat voor een loodgieter versleten. Zoo is tenslotte de jongste dochter van een bankier, die haar hart aan den aardigen loodgieter verliest, de gelukkige, want in werkelijkheid krijgt ze den graaf. De ze verwisseling en een paar liefdesge schiedenissen, geven aanleiding tot tal van grappige situaties, die door „Kracht en Vlugheid" aantrekkelijk uitgebeeld werden. Vooral de jongste dochter van den bankier, en haar tante gaven vlot en natuurlijk spel te zien. Als geheel een goede opvoering, zoo als we die van „Kracht en Vlugheid" gewoon zijn. Het publiek gaf door groo te aandacht en applaus uiting aan zijn waardeering. Patroonsbond bouwbedrijven. De jaarlijksche algemeene ledenver gadering van den Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland wordt ge houden op Woensdag 20 en Donderdag 21 Juni a.s. in hotel Britannia alhier. In behandeling zal o.m. komen een voor stel van het bondsbestuur om in begin sel te besluiten tot samensmelting met den Ned. Aannemersbond. Maandag is de Zweedsche kruiser „Oscar II" van hier naar Funchal (Ma deira) vertrokken. WESTKAPELLE Het aantal inge schreven werkzoekenden is sedert de vorige week weer met 22 verminderd en bedraagt momenteel 211. Van deze zijn bij de werkverschaffing te werk ge steld 33 personen. TERNEUZEN. Door het overlijden van den heer J. J. Huyssen-De Koeyer ontstaat een vacature in den gemeente raad. Opvolger op de lijst der vrij-a.r. partij is de heer G. Dees Jr. V i' AARDENBURG. De commissie die zich gevormd heeft om op Zaterdag 2 Juni, de laatste dag der kermis, evenals vorige jaren, een wielerwedstrijd te hou den, heeft van Ged; Staten de vereisch- te toestemming gekregen. Om het lasti ge keeren aan de eindpunten van de baan die pl.m. 5 km lang is te ontgaan, is aan genoemd college nog een kleine wijziging in den te volgen weg aange vraagd, n.l. niet zooals vroeger door Heerenweg tot Draaibrug en daar we der keeren, doch door Heerenweg, Lan ge weg, Appelstraat, en via de weg van Sint Kruis weder terug naar Heerenweg. De renners kunnen dan hun 60 km aan één stuk doorrijden. Aan de wedstrijd kunnen Nederlandsche nieuwelingen en amateurs van de Club Cadsandria deel nemen. Op een circuleerende lijst is door de burgerij flink geteekend, en eenige medailles, o.a. door den burge meester, zijn uitgeloofd. GROEDE. Zaterdag hield het Water- schap „Groot en Klein Baarzande c.a," een vergadering van stembevoegde in gelanden, in het Café -van den heer C. L. Contrast. De griep is geleden, de schoonmaak genoten, de rust wedergekeerd. Binnens huis althans. Want buiten,.... daar is nu alles en iedereen in volle actie. Van het kleinste kevertje tot het grootste paard, van 't geringste plantje tot den hoogsten boom. Planten en dieren voe gen zich gedwee naar de eeuwige wet ten, waarvan de éér-ste, na de ople ving uit winterrust, is, zorg dragen voor het voortbestaan van de soort. Onkruid en veredeld gewas betwisten elkaar de levenskans: het rund staat loeiend in een hoek van de wei, reik halzend; de vogels jubelen,.... lokkend, of vechten,verjagend. Schoon, on zegbaar, onbeschrijflijk schoon, is die levende, groeiende, zingende, strijdende wereld, waar wij nu van den morg'en tot den avond, midden in zijn. Diep inade mend al die kruidige geuren, beluisterend de klanken vol levensvreugde, vaak ge tuige van een kamp op leven en dood. Want de natuur is vol schrille contras ten. Laat bloedigen strijd voorafgaan aan rustig geluk, de teere bloesems door scherpe hagelsteenen geeselen. Ik kijk om me heen, en de veelheid van onderwerpen, waarover ik zou willen schrijven, overweldigt me. Alle leeuwerikken zitten op de boven ste sport van hun toonladder, en spren kelen gloeiende druppels goud naar om laag'. De merel beklom een onzichtbaren sprookjestoren en bespeelt daar het zil veren carillon. Zoo verzot is hij zelf op die zoete tonen, dat hij nog zit te fanta- seeren, als de kinderen al naar bed zijn. De koekoek, hou je mond, koekoek, en ga weg; jij bent vervelend, met „als maar" dat: „ik, eerste persoon". Boven dien heeft iemand van jou beginselen geen recht op onze sympathie. Vlak voor me, ligt de boomgaard, waarin wij zooveel, en zóó velerlei, te beginnen bij het Paaschvuur en te ein digen op „de vleitjes", dat ik stellig in twintig schetsjes nog lang niet alles zou hebben verteld. En zóó, als de boom gaard nü is, kun je er trouwens alleen in dichtvorm over schrijven, want: Nu heeft de boomgaard weer een vloer [van groen fluweel, De stammen, slanke, groenbemoste [zuilen, Dragen de blank-en-rose bloesem- [tuilen, Zoetgeurend, sterrestralend,.en [zoo véél! Voor het zijraam staaf een kersen boom, een Meibloeier. Bladstil is het, en hij staat roerloos te schitteren, ieder takje, iedere bloesem scherp afgetee- kend, tegen een onweerslucht, zoo blauw als het kerkdak. Zelfs den kin- Lippens te Groede, Kruisdijk, onder voorzitterschap van den heer D. H, van Zuijen. Uit de rekening en verantwoording 1933-1934 bleek, dat was ontvangen f 10.088 en was uitgegeven f 8152; batig slot dus f 1936. De begrooting' 1934-1935, werd vast gesteld aan inkomsten en uitgaven op f 10634 met een post van onvoorzien van f 1280. Het dijkgeschot werd vastgesteld op f 12 per ha. SLUIS. Zondag j.l. g'aven het muziek gezelschap van het Fransche pensio naat „St. Joseph" en de vereeniging „Apollo" alhier een uitvoering op het Marktplein. Het corps van het pensionaat trad 't eerst op. Het ten gehoore gebrachte stond op hoog peil. „Apollo" verwel komde de Fransche gasten vervolgens met de „Marseillaise". Verder mag worden genoemd de „Air Varié" pour Tuba, maar dit stuk zou beter tot zijn recht gekomen zijn wanneer men de solist vooraan had geplaatst. Na afloop der concerten werd een défilé gehouden door het Fransche corps met trommels en clairons. Er was zeer veel publiek op de been. SLUIS. Stemhebbende ingelanden van den Willem-Leopoldpolder hielden in het „Hof van Brussel" bij F. A. Hiller alhier hun gewone jaarvergade ring. Van de 25 stembevoegde ingelan den, die de polder telt, waren 19 aan wezig of vertegenwoordigd. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering de couponbelasting op de leening t?n laste van den polder loopende, te verhalen op de schuld- eischers. De rekening 1933-1934 werd vastgesteld op 791, in ontvang en 682 in uitgaaf, terwijl de begrooting voor den dienst 1934-1935 opgemaakt werd met een cijfer van 860 aan in komsten en uitgaven en met een post van 71 voor onvooriiené uitgaven. Op den staat voor de benoeming door de Koningin van een gezworene werd als no. 1 geplaatst dé met 1 Au gustus a.s. aftredende gezworene: J. Risseeuw, landbouwer te Retranche- ment en als nos. 2 en 3 respectievelijk J, P. Scheerens en J. F. de Voldere, landbouwers, beiden wonende te Re- tranchement. Naar aanleiding van een daaromtrent in de vorige algemeene vergadering gedane opmerking, om n.l, de algemee ne vergaderingen te Retranchement te houden, werd thans besloten deze ver gaderingen, zooals reeds jaren lang de gewoonte is, in Sluis te blijven hou den. SLUIS. Maandagmorgen had een am bachtsman bij zijn werk aan de schuur van den landbouwer Q. alhier het on geluk van een tamelijke hoogte te val len, waardoor hij zijn been brak. De ontboden geneesheer vervoerde den man naar het ziekenhuis te Oostburg. Geslaagd voor assistente aan de openbare Leeszaal mej. K. C. J. den Boer vroeger te Middelburg thans te Groningen. Examencommissiën Fransch en Duitsch De Minister van O., K. en W. heeft bepaald, dat o.m. in 1934 de examens in de Fransche en Hoogduitsche talen zul len worden afgenomen. Voor zooveel betreft de in de maand A.ugustus en, zoo noodig, ook in het laatst van Juli af te nemen examens, is benoemd: in de commissie voor de Fran sche taal: tot lid en ondervoorzitter S. A. Leopold, leeraar aan de R.H.B.S. te Goes; Tot lid o.a. dr. H. de Noo direc- teur der R.H.B.S. te Vlissingen," in de commissie voor de Hoogduitsche taal tot lid o.a. A, Petermeijer leeraar aan het Gymnasium en de R.H.B.S. te M i d- delburg; tot plaatsvervangend lid dr. F.. C. Aj. Philips leeraar aan de R. H. B. S. te Oostburg. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: D. W. te Kruiningen 3 b. s. 3 d.h.; Jl A. D., Middelburg 3 b. s. 1 week tuchtschool; met een rijwiel of motorrijtuig daar mede een weg in verboden richting berijden: J. N,, 's-Heer Arendskerke; J. J., Serooskerke; I. A. P., Oostburg; Aa. L., Middelburg, 1 b. s. 1 d.h.; W. L., Zoutelande; J. K. A. J. R., Haarlem J. v. R., Sluiskil; R. W. B,, Amsterdam ieder 1 b. s. 1 d.h.; J. y. E. te Nieuw en St. Joosland; Aa. M., Arnemiuden ieder 0.50 b. s. 1 d.h.; J. A., Koude- kerke 3 b. s. 1 week tuchtschool; met een motorrijtuig rijden zonder platen met fabriek, fabrieksnummer enz.: D. M. M., Amsterdam 1 b. s. 1 dag hechtenis; met een motorrijtuig rijden zonder remmen: M. P. v. d. K., Brouwersha ven; W. G. v. W., Alphen a. d. Rijn; C. J. B., te Krabbendijke; F- N. B. te Mid delburg; J. P. v. E., 's-Heer Arendsker ke ieder 5 b. s. 5 d.h.; P. W. C. V., Kloetinge; P. L. de M., Hansweert, ieder 2 b. s. 2 d.h.; A. v. d. G., te Vlissingen; J. J. G. en L. N,, Bergen op Zoom ieder 1 b. s. 1 d.h.; met' motorrijtuig rijden zonder voor- en achterlicht, zonder verlicht nummer met letter: G. L. B., Ierseke: bekrach tiging van het vonnis waartegen verzet (2 maal 15 b. s. 15 dagen hechtenis voor iedere boete); met een motorrijtuig geen signaal ge ven als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: P. P..i Kwadendamme; J. P. H., Driel, ieder 5 b. s. 5 d.h.; met een ingeschreven motorrijtuig rijden met een lading, breeder dan 2.35 m: Ch. de J., Steenbergen 5 b. s. 5 dagen hechtenis; met een rijwiel rijden zonder rem: D. W. Sint Laurens 3 b. s. 3 d.h.; met een rijwiel rijden zonder bel: J. Z. 's-Heer Akendsl^erke 3 b. s. 3 d.h.; met een rijwiel rijden zonder voor- of achterlicht: J. L., Middelburg 3 b. s. 3 d.h.; C. J., Kloetinge 3 b. s. 1 week tuchtschool; I. A. D., s-Heer Arendskerke 2 b. s. 2 d.h.; D. V., Wissenkerke; G. WVj Heinkenszaria ieder 5 b. s. 5 d.h.; niet op eerste vordering zijn num- merbewijs vertoonen: H. K., Heinkens- zand 1 b, s. 1 d.h.; met een rijwiel rijden, - terwijl tóen verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat men niet in staat moet wór den geacht het rijwiel naar behooren te besturen: J. H„ Vlissingen 25 b. s. 25 d.h.; in dronkenschap verkeerende de or de verstoren: C. C. de B., Vlissingen 15 b. s. 5 d.h.; openbare dronkenschap: A. v. V. te Ierseke 5 b. s. 5 d.h. loopen over een anders grond: Aa. Ma. V., beiden Goes 5 b. s. 5 d.h.; handelen in strijd met een voorwaar de, als bedoeld in artikel 9 Landbouw- Crisiswet 1*933 (art. 2 Crisis-Aardap- pelbesluit 1933 I): M. K.; C. J.; M. K.; J. K.; W. de P.; C. J.; Ch. F.; W. K.; N. B.; P. de W.; A. J.; P. B.; A. V.; J. v, d. H.; en W. O., allen Koudekerke; P. J. de N.; J. V.; J. B.; G. de V.; A. B. en H. J. allen Oost en West Souburg P. S., Serooskerke; E. L. B., Middel burg; A. de W.; P. de P„ beide Rit- deren trof #de wonderbare schoonheid van dat gezicht, en met haastige tikken roffelden de handjes op de ruiten: kiek noe toch is ier!" „Wónen" doen wij in den zomer eigen lijk niet. Wij „leven" buiten. Op de bleek, rondom ingesloten door boomen en hagen, zat ik te werken, toen Fok waarschuwde, dat er een vreemde het erf opkwam. Het was een groote, flink gebouwde man, met heldere oogen en een fatsoenlijk gezicht. Over het hekje heen stond ik hem te woord. Landarbei der was zijn vak, zijn zeer bleeke kleur echter, deed me vermoeden, dat hij van den winter vlas „gezwingeld' had. Hij kwam „van d'overkant". „Is het waar, wat ik wel eens gehoord heb, ligt^ er aan d'overkant zooveel land braak? vroeg ik. „Ho-o! Ja-ja. Zooveel. Mazatters. Hêe- le lappen, groote stukken, liggen d r. Daar wordt niks mee gedoan", vertelde de man, een „losse", nu werkelooze ar beider. „Maar ik blijf zoo nie loopen. Dat doei ik nie. Dan goai ik nog ver derop, eelemoal noar boven, olland in, om te hooien. Eb ik al is meer gedaon. Ik krijg wel wat te pakken. Nou van daag' kom ik nog bij een boer, waar ik al is meer gewerkt eb. Misschien ee tie wat voor me. Dan blijf ik doar. Die ken- ne me goed. Die kommen ook van d' overkant. Verleje week was ik nog bij familie van em. Ja. „Sjef zee tie Vrouwe, „hei je dat ge-ooren van die-en Xdie ee z'n eigen opge-angen Ja, da was mee die en XX mee dat ie kapat gegoan is, doar had urn al zijn ef fecten. Zoo, nou had ie niks meer e, geen cent". „Verschrikkelijk zei ik ontzet, ik heb dien man meermalen gesproken, ik weet goed waar de hoeve staat Nou, urn eeg et gedoan oor, en een briefke d'r bij, met de reden d r op, dus d'r was geen twijfel mogelijk Stil zit ik weer te werken. Mijn ge dachten nog bij het ontstellende nieuws. Om me heen hangt nog de geur^an bloeiende vruchtboomen. Er is een adem, een stuwing, een vloedgolf van jonge levensdrang, sterke groei- en arbeids kracht rondom. Iedere mier heeft een taak en een doel. Voor alle wezens is werk en voedsel. Maar daarginds gaat een man, sterk, en vol goeden wil. En hij Vindt geen plaats. En op de hoeve, die ik zie voor mijn geestesoog, waar het plantenleven even hoopvol ontlook, alle dieren hun levensdrang uitvieren, daar was voor een mensch alleen wanhopige vertwijfeling, waanzin, dood. Hoe is toch de maatschappij zoo kun nen worden, vérworden. Is het, om dat de menschheid de wetten der natuur heeft verkracht? de Vrouwe van d'Oeve.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6