ZEELAND. BIJ GEBREK AAN EETLUST, opris pen, slechte maag, trage spijsvertering, darmverstopping, opgeblazenheid, stof wisselingskwalen, netelroos, jeuk, be vrijdt het natuurlijke „Franz-Josei"- bitterwater het lichaam van de opge hoopte afvalstofvergiften. Med. aanbev. (Ingez. Med.) MIDDELBURG. Seizoenopenstelling van winkels op Zondag. Briefgeschrief tusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. REORGANISATIE OPENBAAR U.L.O. School G. DE MEIDOORN BLOEIT. A. L. B. Pacht vermindering.. W&L0HEREN. ZUID-BEVELAND. RAAD VAN WEMELDINGE. Nieuwe begraïenisverordening Tijdelijke salariskorting. de Ver. Indische Cultuurondernemingen, de Vico, stelt een reorganisatie door af stempeling op 't aandeelenkapitaal voor, die echter tevens gepaard zal gaan met een terugbetaling op de aandeelen. Door een uitkeering in contanten van 16 pet. en afschrijving van 35 pet. zal het aan deelenkapitaal tot de helft worden ge reduceerd. Mede door aanwending van de bestaande reserve zal men aldus de voor afschrijving op ondernemingen en concessies benoodig'de bedragen vrij krij gen, waardoor de balans op een meer zuivere basis wordt gebracht. Tegelijker tijd wordt daardoor de mogelijkheid ge opend, om bij een gunstige werking van het restrictieplan tot uitkeering van di vidend te kunnen overgaan. Wat de kansen van het restrictieplan op zich zelf betreft, zoo blijkt wel uit het onzekere koersverloop van rubber- aandeelen, dat het enthousiasme te dien aanzien niet meer zoo groot is als in den aanvang. Men vreest nog altijd, dat het moeilijk, zoo niet onmogelijk zal blijken, om de inlandsche productie binnen be perkte grenzen te houden, door middel van het voorgestelde uitvoerrecht; een beter systeem ter controleering' van deze productie is intusschen nog niet gevon den. Met den afzet van suiker wil het nog altijd niet vlotten. Tot dusverre is nog slechts 49 pet. van den Java-suikeroogst 1932, en nog maar 24 pet. van den oogst 1933 verkocht, waarbij de prijs voor het uit oogst 1933 afgedane kwantum zich opnieuw lager stelde. Ondanks de dras tische vermindering der productiekosten sluiten de Java-suikermaatschappijen het jaar 1933 dan ook met verlies af, en de vooruitzichten voor het loopende jaar laten zich al niet beter aanzien. Onder deze omstandigheden is het niet te ver wonderen, dat de kooplust voor suiker- aandeelen op de Amsterdamsche beurs nog gering blijft. In tegenstelling met de suikercul tuur begint thans de tabakscultuur de vruchten te plukken van haar maatrege len tot verlaging der productiekosten. Blijkens het jaarverslag van de Deli Ba tavia Mij. heeft deze den kostprijs voor oogst 1933 kunnen verlagen tot 95 cent, en ook de Tabak Mij. Arendsburg" heeft haar kostprijs tot beneden een gul den per half kg zien dalen. Mede dank zij de hoogere prijzen, die in de tot dus verre gehouden inschrijvingen voor Su- matra-tabak werden betaald, belooft 't thans ter markt gebrachte product uit de oogst 1933 voor de meeste maatschap pijen een zeer behoorlijke winst op te leveren. Naar verhouding het grootste zal deze zijn voor de Arendsburg, die tot nu toe een gemiddelden prijs maakt van 2.16 p half kg, tegen 1.42 voor dezelfde soorten, tabak uit den vorigen oogst. Ook de Deli Batavia Mij., wier gemiddelde prijs tot dusverre 2.04 be draagt tegen 1.81 voor dezelfde mer ken in het vorige jaar, zal een flinke winst op haar tabak kunnen boeken. Minder gunstig zijn de resultaten voor de Deli Mij., die in doorsnee 1.62 ont ving tegen 1.41 vorig jaar, maar voor al ook voor de Senembah, welker ge middelde prijs van 1.46 tot dusverre 0.30 per half kg ten achter blijft bij de opbrengst van dezelfde merken in het vorige jaar. Behalve op tabak zullen de Sumatra- mijen. wellicht ook eenige winst kun nen maken op hun rubberondernemin gen. Over het geheel openen zich dus voor de Deli-ondernemingen gunstiger perspectieven, al moet ook voor deze mijen rekening- worden gehouden met afschrijvingen, alvorens tot hervatting van het dividend zal kunnen worden overgegaan. In de afgeloopen week was de stem ming voor tabaksaandeelen eenigszins' verdeeld. Deli Batavia en Arendsburg waren aan den vasten kant; de overige soorten waren echter meest iets lager. Industrieele aandeelen waren ongeani meerd en meerendeels lager, evenals aandeelen Koninklijke Petroleum, die 't na de aankondiging van het onverander de dividend van 6 pet, behaalde koers- avans niet hebben kunnen handhaven. Ook de beleggingsmarkt was stilier, maar de koersen waren in het algemeen prijshoudend, zoowel voor staats, en ge- meenteleeningen als voor pandbrieven. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop. Aimsterdam-Rub ber 111 107 106%. Hessa Rubber 48%—44%45 Serbadjadi 50%45%47%, Handelsver. „Amsterdam" 176% 172%173"%. Deli Mij. 131%—132%—129%. Senembah 137—138%—134j%. Aku 38%—36%. Philips' 228—224. Unilever 76%75%. Kon. Petroleum 158154%155%, In de Raadsvergadering van 26 Juli 1933 is om advies in handen van B. en W. gesteld een adres van het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer in Walcheren, houdende verzoek tot vaststelling eener verorde ning tot opheffing van het verbod inza ke openstelling van winkels op Zondag en deze nog te doen gelden voor het zomerseizoen 1933. Zooals toen reeds werd gecpnstateerd, zou een eventuee- le wijziging in overeenstemmng met het gedane verzoek, zeker niet meer in het seizoen 1933 kunnen ingaan. Nadien is in de vergadering van 20 September 1933 eveneens om advies in handen van B. en W. gesteld een adres van het bestuur der Vereeniging „Handelsbelang" van dezelfde strek king. In de daarna verstreken maanden heeft deze aangelegenheid bij B. en W. een en andermaal een onderwerp van uitvoerige bespreking uitgemaakt. Te dier zake deelde de burgemees ter ter Raadsvergadering van 13 Febr. i 1. nog mede, dat de Raad spoedig in de gelegenheid zou worden gesteld eene beslissing in den een of anderen zin te nemen. Tenslotte hebben B. en W. lan ger dan oorspronkelijk in hunne bedoe- ltng lag met het uitbrengen van hun advies moeten wachten, uit hoofde van de omstandigheid, dat eene parlemen taire behandeling der onderhavige ma terie, welke ook voor het open-zijn der winkels op Zondagen min of meer ver strekkende gevolgen zou kunnen heb ben, aanstaande leek. Intusschen is zoodanige behandeling op dit oogenblik nog niet ten einde, weshalve B. en W. den Raad uit noo- digen eene beslissing te nemen door vaststelling van het na te noemen ont werp besluit. Poeldurp, Meie 1934. Vriend Jewannes! Dae zag 'k voe 'n stuitje op 'n prentje tien menschelikke wezens bezig an 't voetballen. Dae stieng ónder, da 't jon ge meiden waere en je kus zie, da' ze te keer gienge as gekke mie dien bal: schoppe, trappe, raeze, renne, 't was t'r aol dudelik uut óp te maeken. In die zelfde krante stieng d'r een op één been en 't are rechtuut nae boven langs t'r lief. Het was 'n jiffrouw, die ree schaessens. Weet je wat of 'k docht As julder dat möste doe, dan schreeuwden je moord en brand en dan wazze je zoo moei as puten; binnen de vuuf menuten. Mè nöe nie. Noe deeë ze 't voe d'r plezier! Daer ei je noe 't groote verschil: je 'n eigen óf beule, in 't zweet draeve voe je lol, dan eet zoo ies sport en as je 't doe most omda 't je belast wier, dan was 't werken, of meschiens wè beulen. Dae bin d'r, de dan se uren achter mekare, toeda' ze buten aesem op 'n stoel neer- zakke. Da's plezier! En dae bin d'r ok, meer as genoegt, om mè is 'n voorbeeld ie noemen, dje, as je teg'en d'r zei: „noe mö j' is van stad nae Baerland gae", zouwe zegge: ,,zoo 'n ende? Dan viel 'k aolferwege wè dood neer. Da' kan 'k nie." 't Is mè net deu waffoe bril owe ze 't bekieke. Werke omda' je mót is je 'n eigen inspanne en as je datzelfde werk doet voe 'n verzetje, dan is 't.noe ja, dan is 'i 'n verzet, 'n lolletje, a stroom 't zweet mie straelen langs je wezen. En noe da 'k toch over werken bezig bin, noe mo 'k dit nog even zegge. De werklui magge nie meer as acht uren op 'n dag werke (boereknechts en erre- beiers van 't veld telle nie mee). Mien goed. Z'è d'r lank genoegt over e- schreeuwd. Mè noe mö jie is kieke Je wannes, oe lank of de wüven van de werklui op 'n dag motte werke. Doch j' ok van acht uren? Dan za' je 't nie goed wete. Wanneer is 'n goeie uusmoe- der noe eigentlik is klaer? Mè dae kie ke de meeste veinters nie nae. 't Is mè nèt, of da 't zoo oort: d'r wuuf sjouwe van sochens toe saevens. Ze dienke... nee, ze dienke d'r glad nie over. En as de vrouwen zeie: „me werke ök nie meer as acht uren op 'n dag en Saet- terdags sachlemirregs doe me niks", dan zouwe d'r vee veinters slae kieke, of da ze 'n klap van de meule krege. 't Is ommers 'n wuuf d'r plicht om aoltoos doende te wezen? Om van 't een op 't aar te spriengen, Jewannes: voe 'n paer daegen flak nae de regen stieng d'r nog a wat volk in de smisse itn toen kwam de velwbchter verbie. Bij het opmaken van dat ontwerp i hebben B. en W. overwogen: j le. Dat de Winkelsluitingswet in al gemeenen zin het beginsel eener Zon- j dagssluiting van winkels huldigt; 2e. dat echter bijzondere omstandig heden afwijking op het sub le vermei de punt gewenscht kunnen maken; 3e. dat het in de laatste jaren te de zer stede steeds toenemend vreemde* lingenverkeer op Zondag volgens B. en W. ais zoo'n bijzonder omstandigheid is^aSn te merken; 4e. dat eene afwijking, gelijk sub 2e vermeld, dan ook strikt beperkt be hoort te blijven tot die gedeelten der gemeente, alwaar het vreemdelingen verkeer zich concentreert, en zich dient te bepalen tot die artikelen, welke voor vreemdelingen als zoodanig het meest gewild zijn, terwijl zij slechts behoort te gelden tijdens de zgn. sei zoenmaanden en voor niet meer uren (4), dan het aantal, voor hetwelk de wet reeds Zondag-verkoop in het alge meen gedurende een bepaald aantal uren toestaat. 5e. dat de verruiming, welke de Ver ordening omvat de rust van het per soneel onaangetast behoort te laten. 6e, dat misbruik van de verruiming behoort te worden gekeerd. Het ontwerp besluit omvat het vol gende: De verbodsbepaling van art. 2 sub. a der Wet vindt geen toepassing op Zon dagen van 11 uur des voormiddag's tot 3 uur des namiddags, gedurende het tijd vak 15 Juli tot en met 15 September ten aanzien van winkels, gelegen aan de Markt, Langedelft, Kortedelft, Lange Burg en Lange Noordstraat, voor zoover daarin uitsluitend of in hoofdzaak wor den verkocht een of meer der volgende artikelen: prentbriefkaarten, souvenirs, goud- en zilverwerken, byouteriën en foto-artikelen, met dien verstande, dat alleen die winkels geopend zul'en mo gen zijn, waarin krachtens schriftelijke desbetreffende verklaring van B. en W. geacht wordt, dat bovengenoemde ar tikelen uitsluitend of in hoofdzaak wor den verkocht. Deze tot wederopzeg'gens geldende verklaring, wordt niet gegeven dan na ingewonnen advies van de te Middelburg gevestigde Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden. Gedurende genoemde dagen en uren mag in de bedoelde winkels geen per soneel aanwezig zijn. Deze verordening treedt in werking op Zondag na hare afkondiging. Onder verwijzing naar de meerder heids-conclusies, voorkomende in het rapport der Raadscommissie ad hoe, bie den B. en W., voor zoover die conclu sies zullen worden aanvaard, een ont- werp-besluit ter vaststelling aan, waar bij, voor de goede orde van zaken, te vens voor verschillende vak-leerkrach ten, te wier aanzien dat tot heden nog niet het geval was, eene belooning per wekelijksch lesuur van 60 minuten per jaar hebben opgenomen en voor enkele van hen het vroegere benoemingsbesluit zoodanig hebben gewijzigd, dat daarin niet meer een vast aantal wekelijksche lesuren voorkomt. Voor alle vak-leerkrachten, met be trekking tot welke het vorenstaande geldt, is nu een belooning per weke lijksch lesuur van 60 minuten per jaar vermeld, zooals zij thans geldt, wanneer men hun totaal-belooning per jaar om rekent in lesuren van 60 minuten. Het ontwerp-besluit omvat het vra gen van vrijstelling aan Ged. Staten van de verplichting tot het geven van onder wijs in het vak „lichamelijke oefening", het op wachtgeld stellen van den vak onderwijzer W. de Graaf, het opheffen der betrekking van vak-onderwijzer in Ko Kwiel die zei: „zoo'n velwachter, die ei toch mè 'n g'oed leven. Ie kuier zoo'n bitje of ie rie zoo is 'n ennetje op de fiets." ;En dae begust 't gekaekel over velwachters. Keesje Kaekelaer was t'r ok bie en die zei: „Bie ons op 't durp a jé neturelik ok 'n velwachter en op 'n keer mos 'n bie de jiffrouw van de burregemeester komme, want dae zeie ze in mien jongen tied nog' jif frouw tegen; tegen de burregemeester z'n wuuf. „Noe zitte me zoo moeielik", zei ze. „De slachter ei geen kruppen meer, gae jie noe is gauw nae stad en ael is twee pond zoute visch. Zonder greeten mo je d'r bie zegge." En onze velwachter kus nae stad om zoute visch. Daer a je noe 'n vèlwachter voe! Om booschappen te doen voe 't wuuf van de burregemeester." Ze moste d'r 'aol om lache, mè d'n Affekaat zei: „Dae lache julder noe om, mè dienk je nie, dat 'r nóg wè velwachters bin, die meer diene om aolderleie klus kar- reweitjes te doen as wel om voe vel wachter te spelen? Doch je nie, dat 'r burreg'emeesters bin, die praote over „m'n velwachter", net zoo as 'n boer praot over m'n knecht of m'n errebeier? Oevee velwachters ei je nog nie, die bo de bin van dit, bode van dat? Begriep m'n goed: 'k zegge nie, dat dat bie aol zoo is, mè dae most t'r eigentlik geen één kunne weze. 'n Velwachter die ei je om toe te zien, dat 'r geen schandaolen op 't durp gebeure, om d'r op te letten, dat sommegte menschen nie net doe, wat owe ze wille. Mè 'n velwachter mos nie Blad na blad van het lenteboek valt open: wij zijn nu aan het wit en rood tusschen 't groen van den bloeienden Meidoorn toe. De purperen bloei van de iepen is al lang verdwenen, de ap pel- en pereboomen hebben hun tooi laten vallen, in de natte weiden is de gloed der dotters voorbij. Weg zijn de katjes van elzen en wilgen en de paar debloemen toonen na stralend gelen bloei al witte donsige vruchtenhoofd jes alom. Voorbij is het roomig geel der primula's, voorbij zijn de schate rende kleuren der bollenvelden, voor bij is het teere violet der Pinksterbloe men, die al met Paschen zijn openge gaan. Blad na blad is omgeslagen: ik blader terug en leg den vinger maar bij een enkel, enkel blad Nu is het volle lente, tweede helft van Mei, volle lente en de Meidoorn bloeit. Met den Meidoorn zijn er de seringen en de gouden regens en zoo vele, vele andere bloemen, maar de Meidoorn, zoo algemeen in tuin en park, langs velden en wegen, zóó alge meen en toch nooit vervelend. De Mei doorn geeft in deze weken den hoofd toon aan. Eenvoudig is het bloempje maar, wit of soms rood, maar simpel wit toch meestal en klein. Vijf kroon- blaadjes vormen den bekerrand, waar binnen de meeldraden, goudig van hel stuifmeel staan. Vliegen, maar kevers en bijen ook, aangelokt door den geur, vliegen aan en brengen het stuifmeel over. De kroonblaadjes verwelken, het blanke bruidskleed verdwijnt van het land, weer een blad wordt omgeslagen en stilaan gaan de lentedagen, de len teweken verder Het Meidoornsterven, zegt f^wirbur- ne, de Engelsche dichter, wel wat som ber, neemt den hemel van de aagde. „Verandering, die daalt op 't ster renkleed der bruid, Gebiedt, dat bloem na bloem der lente doodsklok luidt., en" Zoo somber behoeven we niet te wezen, want ook als de Meidoornhagen zijn uitgebloeid, blijft de schoonheid der aarde vol en wonder, wonder rijker nog, blijven de voorjaarsweken duren. Maar niettemin met het heengaan straks van deze in hun eenvoud toch door het massale zoo indrukwekken- den lenteleven der natuur beëindigd, een mijlpaal ligt weer achter ons. Waar de Meien niet al te zeer ge plunderd zijn een plundering die weinig zin heeft, want thuis blijft er van de frischheid en de ongereptheid der bloeiende struiken een droevig cn armzalig beetje over waar deze daarom mede afkeurenswaardige plun dering achterwege bleef of tot beschei den proporties bleef beperkt, daar zal straks na verloop van weken en maan den de witte Meidoorntooi in karmijn- roode glorie zijn veranderd langs de najaarswegen. De duizenden, duizen den bloemen, die nu hun sneeuwen kleed langs de velden spreiden, zijn dan in even zooveel roode bessen ver anderd. De insecten hebben hun werk gedaan, waar kroonblaadje na blaadje neerviel, heeft zich het vruchtbeginsel ontwikkeld en in den zonnebrand van den zomer is de donkerroode vrucht gerijpt. De vogels zullen er op af ko men, jongens zullen de bessen, waar overigens niet zooveel smaak aan is, gaan zoeken, nieuwe meidoornplantjes zullen hier en daar opschieten uit de harde steenvruchtjes, die hun doel be reiken. Zoo gaat de vanouds geliefde Mei boom zijn kringloop door het jaar. Sa gen en legenden zijn geweven rondom zijn door dorens afstootende, maar voor 't oog zoo aantrekkelijke verschijning, aantrekkelijk in 't eerste prille groen, in lateren rijken bloei, in eindelijke felgekleurde vruchtentooi. Zoo wordt verteld, dat uit de ge doomde twijgen de doornenkroon van Christus gevlochten zou zijn, zoo heb ben de dichters van hem gezongen, vorsten hem als hun onderscheidings- teeken, hun embleem gekozen, krui denkenners aan bloesem en vrucht ge»- neeskundige waarde toegeschreven. Vaak is de Meidoorn als heilig be schouwd en als de voorspeller van veel goeds. In Ierland werd het vellen van een Meidoornboom als misdadig be schouwd, de hoogere machten werden er door ontstemd. Als symbool van een gelukkig huwelijk werd de boom ver eerd en de toortsen der bruiloftspro cessies waren gemaakt van zijn hout. Zoo was het in oude tijden. Zoo bloe semen ook nu de Meidoorns in veler bruidsdagen, moge het zijn als verkon diger van veel bloeiend geluk! aardrijkskunde en geschiedenis en het op wachtgeld stellen van den vakonder wijzer E. Mos; het opheffen van de be trekking van amanuensis en het op wachtgeld stellen van J. H. Hoogeste- ger als zoodanig; het opheffen van de 5e klasse van school G en de bruto- belooning per wekelijksch lesuur van 60 minuten per jaar van de volgende vak leerkrachten aan school G vast te stel len als volgt: Ir. B. D. de Roos 126.31; mej. S. Hoekstra f 109.67; mej. B. J. H. de Veer 106.03 en G. H. Engelkes 127.12. Nog stellen B. en W. voor den secre taris der commissie, den heer J. Ph. Koene, een gratificatie van 25 toe te kennen. B. en W. stellen den gemeenteraad voor aan A. Tjaarda evenals voor 1931- 1932 ook over 1932-1933 f 73.60 pacht- vermindering toe te staan voor de gron den in de Oude Middelburgsch Haven. Nog stellen zij voor 53 c.a. gemeente grond aan het Smidsbolwerk opnieuw te verhuren voor vijf jaar en voor f 7.95 en wel aan W. Jansen, die thans eigenaar is van de woning, waarbij deze grond als tuin wordt gebruikt. gebruukt kunne worre om aolderlei boo schappen te doen. Dae kom nog bie, dat de menschen dan geen ontzag voe z'n ok. Want d'as noodeg'. 'k E wel is op emorke, dat de lui deur den band meer ontzag voe 'n Rijksvelwaehter as voe 'n gewonen en 'k me ene dat dat allee- nig komt, deurdat 'n Rijksvelwaehter van onder toe boven vèlwachter is. Mè 'k zegge je nog eens da 'k nie aolle ge- meentelikke velwachters op 't oog' Dae zulle d'r genoegt bie weze, die niks liever wille as te vèlwachteren. Ik voe mien dienke, dat dat voe n groot deel leit an de burregemeester". Dat zei d'n Affekaat en saevens 'k 'r nog is over edocht. Mie d'n Emelsvaerdag is aol dat jon ge volk verbie ekomme. Die op de lan ge kuier waere, Jong'ers en meiden. Zoo ies mag 'k graag zie, Da's 'n gezond ies: loope. Dan zie je nog is wat van de mooie waereld ok. A 'k jonk was, zou 'k 'r werètig nog an mee wille doe. Jaonetje kiek over m'n schoere noe da 'k dit schrieve en ze zeit: ,,'k zou d'r noe mè mie op ouwe. 't Is lank genoegt en jie bie aol die jonge meiden! Doet de groetenisse mè an Jikkemiene en an Je wannes!" Dat doe 'k noe van eur en ok van Je vriend Jan de Smid. Z'is t'r van deur. Weet je 't nog van toen onder Meliskerke? Ik en jie en die vier meiden? Dien eenen, die jie vast pakten?! BIGGEKERKE. De Prov. Vereen, tot verbetering van het geitenras hield Donderdagavond een geitenkeuring. Keurmeester was de heer J. Versluis, secretaris der vereeniging. Aangevoerd waren 24 dieren. De prijzen vielen ten deel als volgt: Klasse lammeren, aangevoerd 6 st.: le en 3e prijs P. Vlieger; "2e pr. P. Bim- mel. Klasse éénjarige geiten, aangevoerd 7 stuks: le prijs P. Vlieger; 2e pr. L. Wijkhuijs; 3e pr. C. Jobse. Klasse 2-jarige geiten, aangevoerd 4 stuks: le prijs K. de Witte, 2e pr. P. Francke; 3e pr. C. Jobse.. Klasse oudere g'eiten, aangevoerd stuks: le prijs P. Vlieger; 2e pr. C. Cla- risse; 3e pr. P. Francke. Het gratis abonnement op „De Geit werd bij loting toegewezen aan C. Job- se. WEMELDINGE. Donderdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig met kennisgeving de heer P. Cysouw, zonder kennisgeving de heer F. Wabeke Az. Mededeeling werd o.m. gedaan van de volgende ingekomen stukken: dank betuiging van H. M. de Koningin voor de betoonde deelneming bij het overlij den van H. M. de Koningin-Moeder; op gaaf van het verminderde subsidie-be drag voor den spoorweg Mij. Z.-Beve- land, welk bedrag is teruggebarcht van 800 op 530 per jaar, ingaande 1935. Medegedeeld werd dat de steunverlee- ning op 19 Mei jl. is stopgezet. Afwij zend werd beschikt op adressen van mej. de wed. A. Sonke en den heer P. C. F. Verschure houdende verzoek, om ontheffing van de biljart-belasting voor hun café's. Aan Jac de Z.eeuw werd ont heffing hondenbelasting dienstjaar 1934 verleend. Besloten werd adhaesie te be tuigen aan het adres van den Chr. Be sturen bond, houdende verzoek aan den Minister van Sociale Zaken om plaat sing van werklieden uit de omliggende gemeenten en de kanaalwerken in Zuid- Beveland mogelijk te maken. Een Don derdag ingekomen verzoek van mej. M. Lindenbergh om ontslag als schoonmaak ster van het gemeentehuis werd aange houden. Vastgesteld werd een nieuw ambtenaren-reglement. Bij de behandeling van een nieuwe verordening op de heffing van begrafe nisrechten, werd mededeeling gedaan van het feit, dat degene die voor de be spanning van de lijkkoets zorg draagt, een verminderdAarief zal toepassen. Bij de nieuwe begrafenisverordening werd o.m. bepaald, dat voor een z.g. eigen soon v kind v; kind De Jl bij be| De V< cïeele zich zc heer wordt De steld, vorder king zi Op ten eg toe te naren saiarsl schriftj werd over 1934, van f Na beslote naast verhur Bij de J zetting meenc rieën om de| sen, tische de si een geoieel daar li ver in| het vc wei kV derhar Op de| of de hebbej ters, kend, nauwl te hoi Verj uur. Ah ving. One ren er| zoek N.S.B.l bestui beweg land" adres le red' een vi voorkei veilig» Dezt B. en Het| ambteil ten, de dat zij| verboc dienst vlagge revoluf reeds orden ii volutic Het rust bl een be betreftl naren verke^ zijn. Metl de verl de dit niet v»; paling vrouw; De het ar nu wc breuk Het is; vrijhei, richtir beter grondv Spr. de gel volg vJ beterer De maar ij ppling'c o.a. iej De kw| is in onder dium g| De als de het toe Het veel m nen rnc beid te

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6