RECHTSZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. BÜIÏEHLAND. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. BURGERLIJKE STAHB, VOLKENBOND. FRANKRIJK. m WAAR IS WERK? m T*S5 reeds 2 punten kwijt is, mag geen wed strijd meer verliezen, terwijl Juliana, mocht zij winnen, een prachtkans hee t om te promoveeren. We geven Middel burg echter nog wel eens kans om voor de Te klasse behouden te blijven, maar dsn moet er aangepakt worden. Wat de p.- en d.-competitie voor de 3e klasse betreft: hierin zal het ook' aan spanning niet ontbreken. Zeelandia heeft door haar overwinning van LI. Zondag op H.K.I. nog een kans en zal wel alles op haren en snaren zetten m de mannen van Axel thans een revanc e toe te brengen. Of zij hierin zullen sla gen? Wij durven er nog geen „ja op zeggen. Afwachten dusl Deze wedstrijd vangt om 2 uur aan. gen H.K.I. de beste papieren. Het zou ons stellig niet verwonderen, indien de VUssingers wederom op beide punten beslag gaan leggen. In dit geval zouden De Zeeuwen er in deze competitie het best voor blijven staan. Veteranen-voetbal. Wij zijn met z'n elven ver over de 350 jaar en we wegen gezamenlijk ruim 880 kg. Naarmate onzevestjes in omvang toenamen, werd onze haartooi dunner. De spieren verslapten in den loop der jaren en de botten werden akelig stijf. Bij een min of meer onverwachte beweging, hoorde men een bedenkelijk gekraak in onze gewrichten. Toch zijn wij gaan voetballen! We moesten wel! In Vlissingen hebben de oude rivalen van het groene veld al eenige jaren een vereeniging van der gelijke min of meer aftandsche lieden, die in een schemerig verleden wel eens hebben gevoetbald. Nu ze zich een beetje getraind ge voelen, noodigen ze ons uit een wed strijd te komen spelen. Natuurlijk doen we dat en wel op 10 Juni. Er wordt een massa publiek ver wacht en de opbrengst is voor een lief dadig doel. Wij hebben bij het ontvangen van de uitnoodiging even iets gevoeld van de oude kracht en lenigheid, die reeds lang uit onze spieren zijn verdwenen en we hebben tegen elkaar gezegd, dat ze ons in Vlissingen toch maar niet z'Jj zouden inmaken. Wij zijn gaan oefenen. In het begin leek het nergens naar. Wij konden ons niet meer omdraaien en als we een maal aan het omkeeren waren, moes ten we alle krachten inspannen om weer op te houden. We trapten over den bal heen of er onder door. We kopten met de schou ders en we schoten met de schenen. Toch zijn we nu al een eind op dreef. Wij kunnen nu onze beenen al een heel eind oplichten, zonder dat we bang behoeven te zijn, dat er iets knapt en als we schoppen gebeurt het werkelijk vaak dat we den bal raken; we spelen samen, dat het een lieve lust is en we wonnen bijna van Mid delburg V. In Vlissingen moeten we winnen! Dat is ons meer waard dan de uitslag of uitslagen van het Nederlandsch elf tal in Italië. Als er nu maar heel veel Middelbur gers meegaan om ons aan te moedigen! W. L. H. [Dit is eigenlijk geen stukje voor de sportrubriek, en 't is zelfs haast geen ingezonden stuk, maar een pure en gratis-dure advertentie om supporters. Maar wie kan nu met de hand op het hart Methusalem wat weigeren? De zilveren haardossen, de tandelooze mummelmondjes en de waterig-blauwe oogjes dezer grijsaarden hebben ons gemoed week gemaakt. Red.] EEN SMERIG ZAAKJE. De oneerlijke Rotterdamsche hulpkeurmeesters staan terecht. In December van het vorige jaar maakte een keurmeester te Rotterdam proces-verbaal op tegen een zekeren M. de V., houder van een vleeschkraam aan de Maashaven aldaar, wegens over treding van de Vleeschkeuringswet. Dit was niet naar den zin van den kraam houder, die zich dan ook ging beklagen bij een directeur van het openbaar slachthuis. Een uitlating van de V. tij dens dit onderhoud was oorzaak, dat de politïe een onderzoek instelde, waarbij aan net licht kwam, dat er al gedurende een groote reeks van jaren door een ach, ml hulpkeurmeesters corruptieve handelingen waren verricht. De hulpkeurmeesters, t.w. W R T B-, J. C. S I. B., M. A. J., W. de H.j L. en C. v. d. W., hadden giften aangenomen, varieerende van 1 tot - zij keurden dan minder streng dan keurde g 2°U ê^eest. Zoo zuchfi/e Z1T £0ed: ges!achte water, zuchtige afgeleefde paarden, geslachte runderen met uitgebreide borst en buik- SeS undrC rt'achte waterzuch tige runderen, geslachte koeien met pa- mefnï °S£' llet gewrichts«ntsteking, kalveren ^.J^^stekmg, plachte slacht"aan P°lath"tus, ge- tubetulo°seeleLn etrib Cr,ke teek?nea Van longen 1 i_? 'ever> nieren en lose aan de °w met tubercu" wervels, waarbij de aan getaste deelen waren uitgehakt, ge slachte koeien met scherp in het hart, waarbij een stinkende massa zich om het hart gevormd had, mits het vleesch maar van goede kwaliteit was, ge slachte, sterk vermagerde koeien, tenge volge van ziekte als tuberculose of diar- rhee, geslachte koeien, met ontsteking aan de kniegewrichten, waarbij het er uit ontlast en de inhoud er uit verwij derd was, zoodat van de afwijking niets te zien was, koeien mét klauwontsteking van een der pooten, na den zieken ón- derpoot te hebben afgekeurd, waarbij een deel van het vleesch weggetrokken was van de pijn, geslachte koeien met baarmoederontsieking, geslachte koeien, lijdende aan een of andere ziekte, b.v. tuberculose, tengevolge waarvan het dier sterk vermagerd was of het vleesch zeer vochtig, varkens met verschijnselen van vlekziekte nadat de aangetaste deelen van het zwoerd waren afgesneden, var kens met gebroken dij- en bekkenbeen, zonder het gebroken been of het ge kwetste vleesch was uitgesneden., Donderdag en Vrijdag hadden zij zich voor een en ander voor de Rotterdam sche rechtbank te verantwoorden. Be halve W. de H. legden allen een be kentenis af. Uit het getuigenverhoor bleek, dat er zeer ernstige wantoestanden aan het abattoir heerschten. Al vele jaren was het fooienstelsel in zwang. De fooien werden aan de keurmeesters gegeven zoowel voor het vlugge helpen, als ook om wrakke dieren die gevaar liepen af gekeurd te worden, toch goedgekeurd te krijgen. Deze fooien varieerden van 5 tot 25 per week. Een grossier als ge tuige gehoord verklaarde o.a. fooien te hebben gegeven, die meestal van f 2.50 tot 10 beliepen. Zoo waren er gros siers die 2.50 per koe gaven, terwijl het slachtloon 3 bedroeg. Er werden ook wel dieren van de levende keuring vrijgesteld, die lijdende waren aan een ziekte als tuberculose en die sterk vermagerd waren en waar van Ijet vleesch vochtig was. De hulp keurmeesters hielpen dan door na de slachting van zulk vee den veearts eenigen tijd weg te houden, zoodat het vleesch gelegenheid had om op te knap pen. Zij ontvingen in zulk een geval een rijksdaalder fooi. Ter terechtzitting bleek, dat derge lijke gevallen, waarbij een koe of kalf goedgekeurd werd zonder dat de keur meesters er een veearts bijhaalde, hoe wel dit toch wel noodig was, telkens voorkwamen. Zoo gebeurde het b.v. dat een koe met ontstoken nieren ter keuring werd aangeboden. De keurmeester merkte toen op: Daar moet ik den oude bij halen, wat beteekende, dat voorkennis van den veearts noodig was. De betrok ken persoon gaf toen f 2.50, waarop de keurmeester de nieren uitsneed en de koe goedkeurcTe. Het was langzamerhand algemeen be kend geworden dat men het aan 't Rot terdamsche abattoir met de keuring niet zoo nauw nam. Zoo was er zelfs een slager te Breda, die sommige dieren naar Rotterdam vervoerde, waaruit dus valt af te leiden dat dit de transportkosten loonde. Uit het getuigenverhoor is voorts ko men vast te staan, dat de verhoudingen aan het slachthuis niet erg goed waren. Maandag wordt de behandeling der zaak voortgezet. SECRETARIS BURGERLIJK ARMBESTUUR TE MIDDELBURG. B. en W. hebben den raad alsnog een voordracht doen toekomen inzake de benoeming van een secretaris van het Burgerlijk Armbestuur. Deze luidt: 1, K. J. van Sluijs, vroeger procuratie-houder bij de Zeeuwsche f an*< thans werkzaam bij de N.V. The Vitrite Works en 2. A. C. Bouwense, tot voor kort boekhouder bij de firma E. H. Boasson en Co, De benoeming zal in de raadsvergade ring van a.s. Woensdag plaats hebben. ROOFOVERVAL TE NIEUWER- AMSTEL OPGEHELDERD. Men zal zich herinneren, dat in den ochtend van 5 Maart j.l. op den Amsterdamscheweg onder de gemeente Nieuwer-Am- s t e 1 een brutale overval met beroo- ving heeft plaats gehad ten huize van den veekoopman H. J. G-, tijdens diens afwezigheid, waarbij geld en sieraden zijn ontvreemd, nadat de daders de vrouw des huizes ernstig hadden mis handeld, bloedend verwond en vastge bonden. De politie is er thans in geslaagd beide mannen, die den overval hebben gepleegd, op het spoor te komen. Het zijn de Hagenaars O. en H., die dezer dagen in het Huis van Bewaring te den Haag zijn opgesloten, als verdacht van den overval met berooving aldaar ge pleegd op 12 Mei j.l., waarbij, zooals men weet, in een winkel aan den Rijs- wijkschen weg de winkelier B. ernstig is mishandeld. Vrijdagmiddag heeft mevrouw G. bij confrontatie met deze beide mannen in hen haar belagers pertinent herkend. OwK een boomenrooier, die tijdens deii overval in de nabijheid!van het huis had gewerkt, herkende een der mannen. De verdachten hebben nog niet be kend. Omtrent de wijze, waarop men tot deze ontdekking is gekomen, verneemt de Msb. nader, dat de inspecteur van politie te Nieuwer-Amstel, overeen komst meende te ontdekken tusschen de wijze, waarop de overval te Amstel veen en die te den Haag waren ge pleegd. Men heeft toen bij de Haagsche politie de foto's van de verdachten op gevraagd en deze aan mevrouw G, ge toond, die de daders, evenals bij de con frontatie, heeft herkend. FRAUDEEREND AijMBTENAAR NAAR CANADA UITGEWEKEN. - Sinds eenigen tijd worden de gemoe deren in de gemeente Borne, het Twentsche dorpje onder den rook van Hengelo, in beroering ge bracht door een geval van fraude, ge pleegd door een ambtenaar der werk loosheidscontrole en werkloosheidsver zekering ten gemeentehuize, meldt ,,Het Handelsblad". Eenigen tijd geleden vertrok deze ambtenaar uit de gemeente, geheel on verwacht en zonder achterlating van eenig adres. Later bleek, dat hij naar Canada is uitgeweken, waar hij inmid dels is aangekomen. De ambtenaar moet fraude hebben gepleegd en uiterst na latig zijn geweest in zijn administratie, waardoor het rijk, daar de bescheiden niet voldoende bijgewerkt waren, de rijksbijdrage voor de werkloosheidsver zekering niet geheel wilde uitbetalen. De oneerlijke ambtenaar moet gebruik hebben gemaakt van een valsehen pas, Na den overtocht naar Engeland is hij in Liverpool scheep gegaan naar Canada. Hij moet zijn plan goed hebben voorbe reid en reeds dagen van tevoren koffers uit Almelo hebben verzonden. In de Donderdagavond gehouden raadsvergadering is deze zaak aan de orde gekomen. B, en W. stelden voor, den vertrokken ambtenaar ontslag te verleenen. De voorzitter deelde' mede, dat het onderzoek, heeft uitgewezen, dat ver moedelijk f 4000 a f 5000 is verduisterd. Besloten werd den betrokken ambte naar niet-eervol ontslag te verleenen. Een voorstel van den heer Spanjaard om de inrichting der gemeentelijke boek houding grondig te onderzoeken, opdat een dergelijke verduistering niet meer kan voor komen, werd aangenomen. VERPLETTERD. ^Vrijdagmiddag werd op de steenfabriek van de firma Oomen te Dorst onder Qosterhout de 54-jarige machinist A-.-van B. tijdens zijn werkzaamheden door een draaias gegrepen en rondgeslingerd, De onge lukkige werd zwaar verminkt en moet op slag dood zijn geweest. Het slacht offer, dat reeds meer dan'40 jaar bij de firma Oomen in dienst was, was niet gehuwd. GEMASKERD INDRINGER OP DE VLUCHT GEJAAGD. Donderdag avond was de wed. K, te B a a r 1 o even van huis gegaan, terwijl haar kinderen zich reeds te bed bevonden. Het oudste zoontje bemerkte gestommel in huis en wilde zich overtuigen, wat er aan de hand was. Daartoe verliet hij zijn slaap kamer en zag op dat oogenblik een ge- maskerden man op het portaal dreigend naar hem toekomen. Hevig verschrikt en luid schreeuwend liep de jongen in zijn slaapkamer terug, van welke gele genheid de indringer gebruik maakte om snel naar beneden te loopen en door een achterdeur te verdwijnen. Toen de kinderen eenig'szins van den schrik bekomen waren, waarschuwden zij de buren, die de gemeentepolitie van het geval in kennis stelden. Inmiddels was ook de weduwe K. thuisgekomen. De indringer had in het huis alles over hoop gehaald, doch voor zoover men kon nagaan bleek niets ontvreemd te zijn. Dadelijk werd door de politie een on derzoek ingesteld, dat tot heden geen enkel resultaat heelt opgeleverd. De jongen, die den indringer heeft ge zien, kon g'een nauwkeurig signalement van den dader geven. FRAUDE DOOR ONTVANGER. De oud-ontvanger der gemeente Coe- v o r d e n, thans hoofdambtenaar ter secretarie, is wegens vermoeden van fraude, gepleegd in fcijn functie van ont vanger, tot 31 Mei geschorst. Een onder zoek is aan den gang. KINDJE VERBRAND. De kleeren van een vierjarig kind van den timmer man F. J. G,, in de Heurom, te Dinx- p e r 1 o, geraakten bij het spelen met lucifers in brand. In het ziekenhuis op genomen overleed het spoedig aan de bekomen brandwonden. DRIE JONGE NEDERLANDERS MET JACHT ER VANDOOR. Uit Ostende wordt aan de „Tijd" gemeld, dat drie jonge Nederlanders aldaar Woensdag avond met een jacht, toebehoorende aan een Engelschman, zijn gaan varen. Donderdagmiddag is het jacht gestrand te Niederkerken. De drie passagiers werden door de politie aangehouden en naar Brugge overgebracht. LASTIG GEVAL. De kleine Middelamerikaansche repu bliek San Salvador heeft Mantsjoekwo erkend, ondanks het feit, dat een buiten gewone Volkenbondsvergadering verle den jaar een resolutie heeft aangenomen waarin de onafhankelijksheidsverklaring van Mantsjoekwo onrechtmatig wordt geheeten. (Japan liep toen uit den Bond weg) San Salvador, dat lid van den Bond is, had zich aan die resolutie moe ten behooren te houden, maarhet kon een flinke partij koffie aan Man tsjoekwo kwijt, als het tot erkenning wilde overgaan. En het koffie-hemd is dit land blijkbaar nader dan de Volken- bondsrok geweest, al zou men misschien j ook kunnen verzinnen, dat er wel een beetje meer achter zit; Japan b.v. zoon enkele erkenning is voor Mantsjoekwo wel van belang, ze haalt min of meer hethek van den dam. China, dat zich natuurlijk nog steeds over de losscheu ring van Mantsjoekwo gegriefd voelt, heeft te G.énève een protest tegen de daad van San Salvador gedeponeerd. Het kan een lastig geval voor den Bond worden. San Salvador zal wel niet van de dwalingen zijn weegs terugkomen. Maar moet men dan maar besluiten het als lid te royeeren. Drie huizen door ontploffing ver nield. Te St. Geniès-le-Bas vond in een woonhuis een hevige ontploffing plaats, die kilometers in den omtrek te hooren was en waardoor drie woon huizen vernield werden. Onder de puinhoopen van een der woningen vond mén de lijken van een oude vrouw en haar zoon. De bewo ners van het andere huis konden zich nog tijdig in veiligheid brengen. De bewoner van het huis, waarin de ontploffing plaats vond, werd ernstig gewond. Men veronderstelt, dat hij in den kelder van zijn huis een kist met springstoffen had staan, die hij wilde gebruiken bij werkzaamheden in een steengroeve. 4 c., Engelsch gras 12 c., alles per 10 stuks; cactus 25 c., geranium 413 c„ hang geranium 6—9 c., primula 15 c,, coleus 3 c„ fradescantia 10 c., alles per pot, De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester Schelde zendt ons de volgende aan vragen: Binnenland. ARNHEM: voor een groote fabriek in de omgeving van Arnhem, eenige groote gezinnen, met tenminste 3 meisjes van 1525 jaar, het gezinshoofd wordt, mits geschikt voor het verrichten van sjouw werk ook tewerkgesteld. Alleen nette gezinnen komen in aanmerking. De loo- nen zijn: voor meisjes van 15 jaar f 6.15- f 7.42 per week; 18 jaar f 9.55f 13.41 en 20 jaar f 11.20—f 14.34 per week. Tot het gezin behoorende jongens van 1521 jaar worden eveneens in dienst genomen, echter moeten in elk geval 3 meisjes van 1525 jaar voor het werk op de fabrieken aanwezig zijn. Uitstekende woningen beschikbaar, huurprijs f 4f 4.50 p.w. incl. waterlei ding. EINDHOVEN: vakbekwaam plaatwer ker, gewend van teekening en op 2 mm. en minder te werken, dadelijk, liefst onr gehuwd, leeftijd 25 tot 40 jaar, loon na der overeen te komen, EINDHOVEN: vakbekwaam electrisch lasscher, tevens autog'enisch lasscher, liefst ongehuwd, dadelijk; loon nader overeen te komen. HOORN: 2 metaalslijpers, loon nader overeen te komen, voor 34 maanden. SITTARD: zeer bekwame naaima chine-monteur, dadelijk f 25 tot f 30 p. week, voor vast. Vakafdeeling Landbouw. Geplaatst kunnen worden op Wal cheren: 2 landbouwersknechten, onge huwd en 1 boerendienstbode, voor di rect. Aanbiedingen uitsluitend aan de or ganen der Arbeidsbemiddeling. >ta>M Middelburg, 25 Mei. Zeeuwsche Blauwe aardappelen 1—1.08; Blauwe 85 86 c., Bevelanders 56 c., alles per 25 kg.; aardbeien 321.14 c., kruisbessen 3 c., tomaten 3857 c., spinazie 210 c., postelein 710 c., moskrul 25 c„ dop erwten 33-37 c., peulen 2232 c., snij- biet 23 c., zuring 3—5 c„ nieuwe aard appelen I 1016 c., poters I 6-14 c., II 211 c., III 25c., drielingen 9 c., al les per kg.; peën 2,5-12,5 c., prei 12,5 c., uien 1,52 c., selderie 23,5 c., pe terselie 2,53,5 c., rabarber 35 c-, ra dijs 12 c., rammenas 1,53 c., alles per bos; bloemkool 317 c., andijvie 1 2,5 c., kropsla 11,5 c., witte komkom mers 7—12 c., groene komkommers 6 c., brocolie 3,56 c., alles per stuk. Pioenen 1220 c., balroos 48 c., lu pinen 8 c.. kruidnagels 23 c., aculei 2 8 c., korenbloem 16 c., pyvethiecum 710 c., iris 57 c., meidoorn 5 c., mar griet 9 c., goudenregen 10 c., alles per bos; pioenen 1622 c., madelieven 31 Goes 25 Me'. Veil'ngs vereeniging „Zuid-Beve and". Groote Veiling" van: Kruisbessen f 5.10 per 100 kg. Kleine Veiling: Aardbeien 30—92; Peulen 50; Postelein 1219; Spinazie 5 14; Nieuwe Aardappelen 1415; Oude idem 4.905, per 100 kg.; Bloemkool 918; idem He soort 3—8; Witte Kom kommers 6—Gl; Groene idem. 6—8; Kropsla 0.501.90; Kipeieren 1.90, per 100 stuks; Wortelen 611; Rammenas 4.20; Radijs 0.702.20; Rabarber 1.30 3.90; Sjalotten 1.90—2.20; Prei 5; Selde rij 0.901.80; Pieterselie 1,30; Bloemen: Lathyrus 4; Irissen 7; Rozen 7; Pioen rozen 1017; per 100 bos: bloemen 6 15, per 100 pot. li Kapelle 25 Mei. Veilingsvereeni- ging Kapelle-Biezelinge en Omgeving. Groote Veiling: Kruisbessen 5.105.60 per 100 kg. Kleine Veiling': Aardbeien 4650; Postelein 16-19; beiden per ko.; Bloem kool 817; Kropsla 0.701.20, beiden per 100 stuks. Leeuwarden, 25 Mei. De Leeu warder boternoteering is vastgeste d op 41 cent per kg. Souburg. Van 1622 Mei. Ondertrouwd: P. Hijman, 26 j. en Aa. Mulder, 24 j.; W. J. Pouwer, 28 j. en L. Cevaal 33 j. Getrouwd: H. W. B. M. van Hese, 24 j. en S. M. de Meijer, 23 j.; C. Corbijn, 25 j. en C. Clarisse, 23 j. Overleden: W. Machielse, 77 j., wedn. van J, Blok. Kortgene. Van 1825 Mei. Bevallen: E. Versluis, geb. Hage, z. 465 STEN STAATSLOTERIJ, Prijzen van. 5de klasse, 8e lijst. Trekking van Vrijdag' 25 Mei. 1000: 11779 f 400: 1318 4263 10330 19454 200: 2381 7090 14239 2037*5 100: ,1091 4343 4894 6085 8822 10250 10484 10852 12284 12727 14212 19775 19797 PRIJZEN VAN f 70. 1035 1050 1060 2824 2873 12648 12658 17950 20050 Nieten. 1009 1044 1069 1074 1093 2806 2869 2878 2883 2894 6632 6732 11931 12636 12673 12696 17964 17990 20062 20078 20090 20092 Heden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van bijna 90 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mej. ANNA BOOT, Wed. van E, de Smit. Uit aller naam, E. DE SMIT. Middelburg, 26-5-34. Hofplein E 230. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onzen geachten Collega, den Heer PIETER VAN DULLEMEN. Wij blijven hem in vriend schap gedenken. Het Personeel van den Raad van Arbeid te Goes. Goes, 25 Mei 1934. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen bij het overlij den van onze lieve Zuster en Tante MARIA GEERTRUIDA LENSELINK. Wed van den Heer R. v. d. KLIP, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam W. H. LENSELINK. Middelburg, 26 Mei 1934. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Broeder, Zwager en Oom, den Heer JACOB LAMPERS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, J. LAMPERS. Vlissingen, 26 Mei 1934.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3