RECHTSZAKEN. SPORT. GEMENGD NIEUWS. BEURSTHERMOMETEK t i van BEURS- ER WISSELKOERSEN. DENEMARKEN. AMSTERDAM. 16 Mei. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101 %-^101.% Ned. 33 1000-4 101101 Ned. 34 1000-4 101%-101 Certificaten-3 89%—89% O. Indië 32 1000-5 100%—100% O. Ind'ë 26 1000-4% 100—100 O. Indië 34 1000-4 99—99. Denemarken Oblig. 1926-5 86%—87%. Duitschl. 100-7 42%— 44. Duitschl. 30 1000-5% 36%— 38%-37%. Engeland 1960-90 4 72%—72%. Zwitserl. oblig'. '24-5 99%99. Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 98%—97%. Amsterdam 1933-5 101101%. 's Gravenbage 1929-4% 101% Rotterdam 1926-1930-4% 97%97%. Berlijn 1925-6% 20%—20%. Zeeuws. Hyp. B-5 '100% Zeeuws. Hyp. B-4% 100%—100%. Cities Service Cy. P. 1958 5 27%—28. A Amsterd. Bank 107107%. C Rott. Bankver. 75%75%. A Twentsche Bank 7777. A Pref. Gruyter Zn. A. 123—124%. A Pref, Jurgens A 95%95%, A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 368369. A De Schelde N.B. 18% A Ver. Papf. v. Gelder 54%55. C Am. Car Foundry 12%12% C Am. Smelt Ref. 23%—23% C Farbenind. I.G. 63% C Stand. Brands 1212% C U. States St. C. 25%25% C North Am. Cy. 9%—10%. A Born. Sum. H.M. 125124% A Linde Teves en Stokv, 6565 A Ned. Wol Mij. 9594 A §jgigkep Tin M. 92%92. A J. G. Japan Ln. 25%25%. A Rotterd. Lloyd 39 A S. M. Nederland 37%—37%. A Amst. Thee C.M. 57%—57%. A Houth. Alberts 33%33% C Baltimore Ohio 14%—14 A Southern Rlw. 14%14% C Union Pac. Rr. 70%—71% C Int. Nickel Cy. 1616% A Koloniale Bnk. 51%53, A N.I. -Hbk. 1000 57%—57%. C. Ned. H. M. 1000 44%—44%. A Alg. Kunstz. U. 40%41-40%. A v. Berkels Pat. 16% JC Calvé-Delft 52%—52%. I A C. Suiker Mpij, 23%23%. A Ned. Ford A.M. 204%—206%. A Philips Gem. B. afg. 231%-228-29% C Unilever 76%e.d.76-75. C Anaconda Cop. 8%8%-8% C Bethlehem St. 20%—20%-21% C Kennec Copper 1212-% C Un. States Leather 55% A A.N.I.E.M.—N.B. 201—201 A Kon. Petr. Mpij. 154%—154-53 C Contin. Oil Cy. 10%11-% C Shell Union O.C, 5%5%-5% C Tide Water Ass. Oil 77. A K.N. Stoomb, Mij. 5%<4%. A Ned. Scheepv. 38%38%-%. A H.V. Amsterdam 176%175-74. A Java Cult. Mij. 8685. A N.I. Suiker U. 6867%. A Deli Batavia 133%—136%-35%. C Deli Mij. 1000 132%—130%-29. A Senembah 140140% -40. C Chicago Milw. 3%3%. A Amst. Rubb. C. 112%113-11. A Deli-Bat, Rubb. 6164%-63. A Hessa Rubber 45%48%-47. A Serbadjadi S.R. 45%49%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. Dronken achter het stuur. Voor de rechtbank te Maastricht heeft Dinsdagmiddag terecht gestaan P. J. B., isoleerder te Eys-Wittem, ter za ke dat hij in December, terwijl hij ten minste 8 glazen bier had gedronken, op den weg naar Eys-Wittem zekeren Ploem, een ouden man, zoodanig met 'n auto heeft aangereden, dat de man bij na onmiddellijk dood was. B. is doorge reden, zonder naar het slachtoffer om te zien. Het O.M. eischte tegen verdachte 2 maanden gevangenisstraf en 1 jaar in trekking van het rijbewijs. JUBILEUM „JACOBA VAN BEIJEREN." De uitslagen. De wedstrijden van de „Kon. Hand boog Sociëteit Jacoba van Beijeren hebben, zeker mede dank zij het uit stekende weder, vele schutters naar Goes getrokken en een geanimeerd ver loop gehad. Ook de muziekgezelschap pen „Hosanna" en „Euphonia" hebben hieraan haar deel bijgedragen, door In optochten, en op de terreinen aan den Polderschen weg, en achter Café Baa- rends aan de Voorstad, voor pittige mu ziek te zorgen. De regeling bleek alle drie dagen uitstekend. Er kon vlot doorgeschoten worden en de administratie zorgde er voor, dat men zich steeds van de voor naamste standen op de hoogte kon stellen. Een woord van hulde aan be stuur, in 't bijzonder van de heeren J. M. Bielen, A. Jansen, en M. Tielemans, en voorts aan regelingscommissie en hel pers is hier zeker op zijn plaats. Van de zijde van het publiek be stond vrij veel belangstelling; we merk ten daaronder vele vooraanstaande Goesche ingezetenen op, We laten hieronder de voornaamste uitslagen volgen: Kampioensbaan: 1. A. Dekker, Stra- um; 2. J. Breugelmans, Roosendaal; 3. J. Boschhouwers, Heerlen; 4. J. Martens, Rijen: 5. L. van Vleuten, Someren. Korpsbaan A: Korpskampioen „De Batavieren", Rotterdam; Rozenprijs, „Gezelligheid", Someren; 1. „Genoegen zij ons doel"', Roosendaal; 2. „Gezellig heid", Someren; 3. „Ons Genoegen", Heerlen; 4. „Vriendenkring", Rijen; 5. ,,1'Amitie Unie1", Roosendaal; 6. „Ons Genoegen in Oranje", Eindhoven; 7. „St. Sebastian", Ierseke; Koningskruis: J. Martens, Rijen, met 23 pnt. Hoogste korpsschutter: J. Suij- kerbuuk, Roosendaal, met 23 pnt. M'eeste viertallen: „Ons Genoegen m Oranje", Eindhoven. Verstkomend ge zelschap „St. Thomas", Blerik. Korpsbaan B: Korpskampioen „Ons Genoegen in Oranje", Eindhoven; Ro- zenprijzen: „Vriendenkring" Rijen (7 rozen); 1. Alsvoren met 76 pnt.; 2. „Ge noegen zij ons doel", Roosendaal, 74 pnt.; 3. ,,1'Amitie Unie", Roosendaal 67 pnt.; 4. „Genoegen zij ons doel", Roo sendaal, 61 pnt.; 5. „Ons genoegen in Oranje", 61 pnt. Stengschieting: Hoofdvogel, M. de Booy, „Juliana", Oudelande; le zijvogel, M. van Stee, „Jacoba van Beijeren', Goes; 2e zijv. J. Rijk, Willem Teil", Ovezand; le kal. „Vergouwen", Selza- te; 2e kal. Lippens, „Westerschelde", Terneuzen; 3e kal. F. van Loenhout „Willem Teil", Kapelle; 4e kal. P. Boonman, „Jacoba van Beijeren", Goes; Meeste vogels: J. Buijs, Kloosterzande (5.) Wipschieting: Hoofdvogel, A. de Jonge, „Willem Teil", Ovezande; zijvo gel, Jac. de Baar, a.v. en A. van Wijk, a.v.; kallen, Jac. de Baar, a.v. en P. Boonman, „Jacoba van Beijeren", Goes; kl. vogels: J. de Booy, Oudelande (4); P. Booman, Goes 13); M. van Stee, Goes (3). Prijsvogel: F. van Loenhout, Kapel- Ie. Vrije baan: 1. M. v. d. Broek, Eind hoven, 25 pnt.; 2. A. v. Vijfeiken, So meren, 24 pnt.; 3. P. van Zundert, Roo sendaal; 4. M. Bartele, Nispen, 24 pnt.; Rozenprijs: A. van Zitteren, Roosen daal (4); Vierenprijs: A. v. d. Eist, Nis pen (5); drieënprijs: A. de Krijger, Roosendaal (5); tweeënprijs: P. Dam mers, Blerik (5); eenenprijs: P. Genis- sen, Rotterdam (4), Vermelden we nog als een bijzonder heid, dat de fraaie medaille, beschik baar gesteld door H. K. H. Prinses Juliana, die gesteld was op den hoofd vogel, gewonnen werd door het „Jiuli- ana"-lid M. de Booy. Postduiven. De Postduivenvereniging „Stormvo gels" te Ierseke hield 'n wedvlucht van Mons, afstand 115 km, los 8 uur. le, 6e, 12e, 23e, 25e prijs M. Bom; 2e, 3e, 9e, 13e, 14e, 16e pr W. van Haver; 4e A. Boone A.zn.; 5e en 8e Laven; 7e, 15e en 24e D. de Koeijer; 10e W. de Leeuw; 11e Jan Vette; 17e en 18e D. Minnaard; 19e en 20e E. Everse; 21e L, Schipper; 22e A. Boone C.zn. le duif 9-46-29. 2e duif 10-12-15. Nederland neemt aan de Olympische Spelen deel. Het Nederlandsch Olympisch Comi té heeft te Amsterdam vergaderd enl besloten deel te nemen aan de Olym-1 pische Spelen 1936 te Berlijn. NederlandZwitserland. Voor den op 24 Mei te spelen wed strijd NederlandZwitserland is de Zweed Eklind als scheidsrechter aan gewezen. Per vliegtuig naar de voetbalwed strijden in het buitenland. Ter gelegenheid van de wedstrijden om het wereldkampioenschap voetbal len zal door de K.L.M. bij voldoende belangstelling een extra vlucht naar Italië ondernomen worden. Aangezien het Nederlandsche elftal den 27sten Mei zijn eersten wedstrijd moet spelen, zal het vliegtuig den 26en Mei van Amsterdam naar Milaan ver trekken. Na afloop van den laatsten wedstrijd, waarin ons elftal meespeelt, keert het vliegtuig naar Amsterdam terug. WEER MOORD EN ROOF TE OSS. Twee broers overvallen. De daders reeds gearresteerd Hedennacht is te Ooyen nabij Oss, een gruwelijke misdaad gepleegd, waar bij een man is gedood en een ander ern stig is gewond. Het betreft wederom een overval met roof, zooals er in den laatsten tijd in de omgeving van Oss reeds meermalen zijn gepleegd. Te omstreeks 1 uur werden de ge broeders P. en A. Verhoeven, die met hun beiden een huis bewoonden, door een drietal mannen overvallen, terwijl zij rustig te slapen lagen. Wat er pre cies gebeurd is, is nog niet bekend, maar er heeft een hevige vechtpartij- plaats gehad, waarbij A. met een ijzer werd doodgeslagen, en zijn broer ernstige verwondingen be kwam. P. Verhoeven heeft nog tijdens de worsteling om hulp geroepen, maar zijn keel werd dichtgeknepen. De roovers overmeesterden hem, en bonden :hem met handen en voeten aan water. Men heeft dus wa daders reeds te pakken. De ernstig gewonde Ve het ziekenhuis te Oss op Nader wordt gemeld, d; Verhoeven met een bijl di geslagen werd, terwijl zijn hoeven niet een bijl zwaar werd gewond- Deze laatstt ven te danken aan het fe dood hield. De politie te Oss steld- een onderzoek in ten huize te elementen. Dientengevc den loop van den nacht gi 23-jarige A. de B. en de O. Hoewel zij ontkennen zingen tegen hen zeer ste: ook geen alibi opgeven. De toestand van P. V. c de wonde aan den sched aan het gelaat heeft, is Door bloedverlies is hij nog niet in staat een ve gebeurde te geven. MET DE FIETS VAb WAARDER OP STAP. - dag had een deurwaarder Kinker^traat 'te Amste gezet en was ergens naar om een dwangbevel uit te Toen hij terug kwam bets was verdwenen en m< tasch, waarin zich ongeve tingbiljetten plus dwangbi den. De deurwaarder, da deed onmiddellijk aangifte Tot zijn verheugenis 1 uren later een agent met door een kleinen jonge boom op de van Lennep vonden en aan den agent steld. De inhoud van de ta geheel aanwezig te zijp. echter niet teruggevonden. KOSTBAAR PAARLE VERLOREN. Aan het toom te Amsterdam dagavond een Duitsche c dat zij: in de buurt van een paarlen collier ter 10.000 mark had verloren HET EERSTE SLACI Terwijl de ijsheiligen nog het zwemseizoen begonni tingen zijn opengesteld en ten wordt reeds gebaad men. Te Nieuw Buinen is eerste slachtoffer gevallei de 25-jarige E. K. bij het wijk verdronken. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 15 Mei. 7.53 58.30 9.73% 34.48% 47,88% 33.65 1.47% 16 Mei. 7.53% 58.30 9.73% 34.47% 47.95 33.65 1,47% Amerika O bl .Markt Koninkl. H.V.A. Mijnen - Unilever Schepen Young Akn Ford Industrie Tabak Rubber Markt Suiker Philips (Wettig gedeponeerd HOND VAlLT EEN Kil Maandagmorgen was de D- te Nistelrode in gezeli 3-jarig zoontje, bezig me| ren van zijn hond, op hei Toen de vader zich eve begaf, vloog het beest hi de keel en verwondde h< aan het hoofd. Met moeit er in het kind, dat hevig bloedde uit verschillende gapende schedelwonden, vcuiiuaiLti 1.1 "i Verhoeven te bevnjden. De hond is afgemaakt. VAN HET DAK GEVALLEN EN' GEDOOD, —t Dinsdaghiidag was de 13- jarige B. uit Beek bij. N ij m e g e n, die bij familie te Zufflich op bezoek was, op een 10 meter hoog huis geklommen. Hij is van het dak gegleden en op de niet aan te némen de motie-Den Hol lander, waarbij aan B. en W. verzocht wordt geen vrijstelling te geven aan den Directeur der Gemeentewerken voor het maken van plannen, of het toezicht hou den op andere werken dan voor reke ning dbr gemeente worden uitgevoerd, met uitzondering van die, welke in be trekking staan tot het gewoon onder houd van de Godshuizen en waarvoor hij niet' "350, wordt gesalarieerd. De heer DEN HOLLANDER bleef, on- 7;,da.nk.s.hetgeen het bestuur der Godshui zen schreef, bezwaren hebben tegen het samepvallen van betrekkingen. Daarbij komt, dat men ook erg zou vinden, als een werkman der gemeente 's avonds nog bij particulieren ging wer ken. Het kan een voordeel zijn voor de ..Godshuizen, maar dan is dit nog niet n.et geval voor de gemepnte en spr. meende, dat men hoofdwerk niet goed kan doen met zooveel ander werk. Beide werken lijden er onder, en heb ben den persoon niét voor 100 pet. De revenuen moeten niet komen aan den architect, maar aan de gemeente. De heer ONDERDIJKHij zal gek zijn. De heer DEN HOLLANDER: Dat zeg ik. ook niet, maar hij heeft wel tijd om in den tijd van de gemeente naar het ander werk te gaan kijken. Er is een fi- pancieele band tusschen gemeente en Gpdshuizen en er zou daarom een reden zijn, een groot deel van hetgeen de ar chitect krijgt in de gemeentekas te doen vloeien. De heer JERONIMUS Zeide) reeds jaién geleden deze zaak te hebben be sproken maar toen kreeg hij geen steun. Spr. -voelde het bezwaar, dat de gods huizen voor onderhouds- en nieuw werk verschillende architecten hebben. Maar z.i. kunnen B. en W. opdracht ge ven voor alle werk, al was het voor een 'particulier, aan de ambtenaren en in de ze réóet het ministerie gemeentewerken ter beschikking kunnen worden gesteld. Mén moet den heer Jansen geen bur germans kapitaaltje laten verdienen. De -heer v. d. FELTZ zeide, dat men alles kan laten zooals het is, men kan dén architect alleen onderhoud opdra gen en ten deele opdragen werk als ge meente-architect. Mén noemt de verdiensten van 10.000 gulden, maar dat is overdreven. Eén hoofd van diénst heeft alles uit te voeren wat hem voor de gemeente wordt opgedragen. Heeft hij dan nog tijd over, dan mag men hem niet belet ten oók werken voor de godshuizen voor te bereiden. De groote verbouwing be hoort tot de geschiedenis en nu rest nog dé barak, maar daarvoor zijn de plan nen gereed. Vroeger deed de directeur allerlei werkjes, nu is het beperkt tot de Godshuizen, en dit geeft den directeur gelegenheid op de hoogte van zijn ken nis te blijven. Tenslotte zou men hem alles kunnen opdragen voor zijn gemeentesalaris. Nu betaalt de gemeente ten slotte toch aan de Godshuizen. Het eenige bezwaar is of den huidigen directeur iets ten deze is voorgespiegeld. Maar dit blijkt uit niets, de betrokkene kreeg toch reeds een groote verbetering van positie. Spr. meende dan ook dat men moet blijven bij de 350 als salaris voor toezicht op het onderhoud. De heer ONDERDIJK zeide, dat men alleen een herhaling kreeg van hetgeen reeds bij de begrooting is gezegd. Er is geïnformeerd bij het bestuur van de Godshuizen. Nu ontkende spr. dat de heer Jansen een onderkruiper is van an dere architecten, zooals de heer Den Hollander liet doorschemeren. De huidige financieele verhouding tus schen Godshuizen en gemeente bestond niet toen de heer Jansen het werk aan nam. Men kan toch ook een boekhouder der gemeentewerken niet naar het kan toor der Godshuizen zenden en het loon innen. Als men dit zou doen voor de heer Jansen, dan zou hij als man van karak ter moeten bedanken voor de Godshui zen, Als men het voorstel aanneemt trekt men de toestemming' destijds verleend in. De heer DEN HOLLANDER meende dat het vooral gaat om het doen van werken voor de Godshuizen in tijd van de gemeente. En als dat moet, dan komt het geld ook aan de gemeente toe. Men moet niet tornen aan het be staande. Spr. nam het eerste deel van zijn voorstel terug. Mevr. WEIJL stelde zich voor, dat jemand als de directeur, ook veel s avonds werkt en zeker als hij; ook plannen voor de Godshuizen heeft te maken. De vroegere gemeente-bouw meester was architect van de Gods huizen. Het klinkt logisch dat alles voor het gemeentebestuur wordt gedaan, maar dan moest dit ook naar verhouding zijn van het meerdere werk. Spr. ziet geen voordeel van de gemeente in het voor- stel-den Hollander. Voor den huidigen directeur wilde spr. den toestand laten zoo hij is. Later kan men weer zien. Na eenige verdere discussie is het voorstel-den Hollander tenslotte ver worpen met 8 tegen 7 stemmen. Tegen de S.D.A.P., de V.D. en den heer Roo, De heer Heemskerk had de gadering verlaten. van ver- (De vergadering duurt voort). het lichaarti van zijn broer vast, waai-l na zij waarschijnlijk het huisje zijn gaan I straat terecht gekomen., doorzoeken. In ieder geval hebben zijl Hij was onmiddellijk dood. de geheele woning overhoop gehaald. Hun buit is echter gering geweest. Deze heeft slechts bestaan uit een bedrag van 40. De broers Verhoeven zijn vrijl arm Zij bezitten slechts een koe. Toen de roovers waren verdwenen, heeft P. Verhoeven zich kunnen be vrijden, en is hij buren gaan mededeê- len, dat zijn broer was vermoord. On middellijk werd de politie en justitie ge- VRACHTAUTO ONDER DEN TREIN. Dinsdagmorgen geraakte de 40-jarige vrachtrijder H. S. te' Koekanje (Dren the) onder den sneltrein, op de lijn MeppelGroningen. De vrachtauto is geheel verbrijzeld, terwijl de heer S. onmiddellijk werd gedood. Het slacht offer was gehuwd. IN EN TOBBE VERDRONKEN. waarschuwd. Hedennacht arriveerde Te Merkestein (Limb.) is het twee- reeds het parket uit Den Bosch. In samenwerking met de gemeente politie van Oss heeft de marechaussée nog tijdens den nacht te Oss twee per sonen van hun bed gelicht en gearres teerd. Van beiden werden de bebloede kleeren aangetroffen. De kleedingstuk- ken van een hunner lagen in een kuip jarige zoontje van de familie P. in een waschtobbe gevallen en verdronken TROUWRING IN DE MAAG VAN EEN KOE. Een veehouder te B e r g- h e m vermiste reeds gedurende zeven jaar, de trouwring van zijn overleden vrouw. Een slager, die eenige dagen ge leden van den boer een koe had ge OCiaj<bu v iu» j. schen autoriteiten verzocht. om zijn uitlevering (Hbld.) Bijna 50 uur onderweg met „twee bier," Een kellner uit Aarhus, i/niouag»i"v» mer, tijdens de behandeling van t wets ontwerp inzake de regeling van het ge bruik der talen in de rechtszaken, een incident voorgedaan. Zich op de tribu ne bevindende fascistische manifestan ten begonnen luidkeels te roepen „Weg met het regime. De kamerleden moeten opgehangen worden Daarop begonnen zij revolutionaire liederen te zingen en wierpen strooibiljetten in de Kamer. Daarin werd geprotesteerd tegen het huidige parlementaire regime, en mede gedeeld dat de leden van 't nationaal legioenzich' niet zullen storen aan de wet op het uniformverbod. Onder de afgevaardigden in de zaal ontstond een hevige opwinding en de zitting moest worden geschorst. De herriemakers, acht in ge tel wérden door beambten van de kamer en soldaten gearresteerd, terwijl de proceüreur des koning spoe dig het onderzoek tei hand nam. De jengelui zijn werklooze bedienden en be- hooren tot het nationaal legioen. Hun leider is een zekere Danloy, een be woner van Brussel en oud-student van de universiteit. Tijdens het verhoor verklaarden zij dat het incident de eerste acte was van Zaterd door de warmte een Va: een weloverdachte actie en dat zij de - öesorongen zoodat aandacht van trekken het Pe-t dersen genaamd, heeft dezer dagen op heel ongewone wijze een bedrag van 150 kroijen gewonnen. Hij had namelijk gewed dat hij in 50 uur te voet'van Aar hus in Jutland naar Kopenhagen op Seeland, een afstand van 275 km, zou komen met een blad met twee flesschen bier en twee glazen er op. Hij kwam zelfs drie kwartier te vroeg in de Déensche hoofdstad aan, waar duizen-1 den Kopenhagers hem met gejuich in haalden. Vrijdagmiddag was hij uit Aarhus ge start en erg moe was hij niet eens, zoo vertelde hij. Hij geloofde dat de twee fietsers die hem vergezeld hadden om hem te controleeren vermoeider waren dan hij. Van 6 uur 's avonds tot 10 uur des morgens behoefde hij volgens afspraak 1 het blad niet te dragen. Op Funen was van de hij hoofd land hadden „illenfggenhet Een hunner voegde hier nog aan toe, kreeg. Hij ontving en ae dat de volgende manifestatie veel krach- voor m de p e vastgelijmd tiger zou zijn. glazen waren op het blad vastgelijmd

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 4