Last van Uw zenuwen? KORT ZEEUWSGH NIEUWS. KERKNIEUWS, BEURSTHERMOMETER van Maandag. KI BEURS- EN WISSELKOERSEN. c c c c ZUID-BEVELAND, NOORD-BEVELAND* Mijnhardt's Zenuwtabletten m AMSTERDAM, 14 Mei. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 101%—101%. Ned. 33 1000-4 101100%. Ned. 34 1000-4 101%—101%. Certificaten-3 89 89 O. Indië 32 1000-5 100%—100%. O. Indië 26 1000-4% 100—100. O. Indie 34 1000-4 99—99%. Denemarken Oblig. 1926-5 86%86% Duitschl. 100-7 44—43. Duitschl. 30 1000-5% 38-38-%. Engeland 1960-90 4 72%—72%. Zwitserl. oblig. '24-5 99%99%. Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 98%98%. Amsterdam 1933-5 101%101. 's-Gravenhage 1929-4% 101%101%. Rotterdam 1926-1930-4 97—97%. Berlijn 1925-6 21—21. Zeeuws. Hyp. B-5 100%100%. Zeeuws. Hyp. B-4% 100%100%. Cities Service Cy. P. 1958 5 28%27%. A Amsterd. Bank 106105%. Rott. Bankver. 75%—75%. Twentsche Bank 77 Pref. Gruyter Zn. A. 122%—122%. Pref. Jurgens A 93%94. Ned. Gist- en Sp.fabr. 373 e.d. De Schelde N.B. 18% Ver. Papf. v. Gelder 5654%. Am. Car Foundry 12%12%. Am. Smelt Ref. 22%—23%. Farbenind, I.G. 65% Stand- Brands 1212%. U. States St. C. 26—25%. North Am. Cy. 9%9%. Born- Sum. H.M. 124123. A Linde Teves en Stokv. 64%64. A Ned. Wol Mij. 95 Singkep Tin M. 92%92%. J. C. Japan Ln. 25% Rotterd. Lloyd 39%38%. S. M. Nederland 37%37. Amst. Thee C.M. 58%58%. C A A A A A A C C A resultaten van den dienst, die verleden zomer voor het eerst door genoemden ondernemer geëxploiteerd werd, niet tevreden mochten stemmen is het des te meer toe te juichen, dat deze ook dit seizoen gehandhaafd zal blijven. HEINKENSZAND. Zaterdagmiddag gaf de heer J. Krijgsman van Vlissingen, in de zaal van den heer A. Vermeulen, een voorstelling voor de schoolkinderen. Hij heeft de kinderen weten te boeien met zijn prachtige staaltjes van goochel kunst enz. De vele kleinen hadden een heerlijken middag. De voorstelling was mogelijk geworden door vrijwillige bij dragen der burgerij. EEN HARTELIJKE ONTVANGST. HEINKENSZAND. Zaterdagavond werd de burgemeester mr. dr. Mes bij zijh terugkeer uit het buitenland na zijn huwelijksreis op feestelijke wijze met -zijn echtgenoote ontvangen. Particulie ren hadden gaarne hun auto's beschik baar gesteld, den heer en mevr. Mes In Roosendaal af te halen. Daar het uur van aankomst in deze gemeente anders te laat werd. Te 7 uur arriveerde men aan het gemeentehuis, waar de ge meenteraad en het gemeente-personeel ter ontvangst aanwezig waren. De oudste wethouder, de heer Nijsse, sprak den burgemeester en mevrouw Mes Peters toe. De raadsleden boden een blijvende herinnering aan. De burge meester bracht dank, mede namens zijn vrouw, ook aan de geheele burgerij ciie door het uitsteken der vlaggen toonde in te stemmen met de gebrachte hulde. Te ongeveer half negen werden de heer en mevrouw Mes in 'het vereeni- gingslokaal ontvangen door een comité dat zich uit de burgerij had gevormd en door tal van vereenigingen en cor poraties. Bij het binnentreden loste de burgerwacht, die zich voor het lokaaï had opgesteld, enkele schoten en speel de het muziekgezelschap Euterpe' Tevens werd door dit gezelschap een bloemstuk aangeboden, bij monde van. den voorzitter, die mede namens als voorzitter van het comité uit de burgerij woorden van welkom sprak. Daarna boden ae zangvereenigingen Looft der- Heer" en „Ons Genoegen", bloemstuk ken aan en offreerde de heer Duijve- stijn namens de burgerij een prachtig uurwerk. Vele -andere vereenigingen en organisaties volgden hierna met bloeni- stukken of andeie geschenken, zoodat een daarvoor opgestelde groote teïeï spoedig geheel met bloemen was be dekt. De Ned. Herv. Meisjesvereenï- ging zorgde dat aan alle aanwezigen thee werd rondgediend. De burgemees ter bracht een woord van hartelijken dank aan het comité en allen die hadden medegewerkt tot deze grootsche hulde, waarvan hij geen vermoeden had gehad. Spr. twijfelde er niet aan, of deze hulde zou zeer veel bijdragen tot het spoedig tehuis raken- in de gemeente. 6 GRAVENPOLDER. Zaterdagavond werd in de dorpsherberg een vergadering belegd om de plannen te bespreken voor eventueele feesten bij de installatie van den nieuwen burgemeester op a.s. Woensdagnamiddag. Besloten werd o-m. dat een eerewacht den nieuwen titularis zal inhalen bij de Vier Linden. Des na middags na de installatie ten raadhuize zal een schoolfeest worden gehouden. Een optocht van versierde voertuigen e.d. begeleid door een muziekkorps zal door het dorp trekken, dat, naar men verwacht feestelijk versierd zal zijn. In dien mogfelijk zullen volksspelen worden georganiseerd. Een bewijs, dat het dorp in feestelijke verwachting leeft- IERSEKE. Vrijdagavond heeft de Chr- Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" haar 15-jarig bestaan feestelijk herdacht. De vergadering werd geopend na het zin gen van Ps. 150 1 door den voorzitter directeur, den heer H. Wolzak, die in een geestige speech zijn 7-jarig direc teurschap mèmoreerde. Na een spon taan: ,,Een in geest en streven" kwa men secretaris en penningmeester met hun verslagen, welke getuigden van 'n opgewekt vereenigingsleven- Zes jaar geleden werd de vereeniging 2de klasse, A Houth. Alberts 33-^-33, C Baltimore en Ohio 14%13%. A Southern Rlw. 14%14%. C Union Pac. Rr. 71%72. C Int. Nickel Cy. 16%16. A Koloniale Bnk, 51—J Ui A N.I. Hbk. 1000 57%—57%. C Ned. H. M. 1000 44%—44%. A Alg. Kunstz, U, 39%39-%. A v. Berkels Pat. 17%16%. C Calve-Delft 54%52%. A C. Suiker Mpij. 23%24. A Ned. Ford A.M. 209-205-03. A Philips Gem. B. afg. 225%—228-31% C Uniiever 78%78%-%. C Anaconda Cop. 8%8%-8%. O CBethlehem St. 20%—20%-%. C Kennec Copper 12%12-%. C Un. States Leather 54%, A A.N.I.E.M.—N.B. 204—196%. A Kon. Petr. Mpij. 155%—154-55. C Contin. Oil Cy. 10%10%. C Shell Union O.C. 5%5%. nu Hemelvaartsdag is ze in de le klas se gekomen met 215 punten. Het ver der rijke en afwisselende program werd op vlotte wijze afgewerkt. KAPELLE. De vereeniging van oud leerlingen van Tuinbouwwinter cursus sen alhier hield haar jaarvergadering. De heer Phaff, controleur bij den Plantenziektenkundigen dienst deelde mede, dat het resultaat met het ont smetten in warm water van de aard- beienplanten bedroevend is geweest. Wat de resultaten in andere provinciën wa ren, is spr. nog niet bekend. Uit het jaarverslag van den secr., den heer L. Willeboer bleek dat het le dental onveranderd bleef. Spr. wekte op, om geen bijlooper te willen zijn, maar mede te helpen bouwen om de fruitteelt te bevorderen, zoodat we on zen naam als het fruitcentra eere aan doen. Spr. hoopte dat dit ook moge blijken op de te houden fruit-, groen ten- en bloemententoonstelling te hou den in Sept. e.k. De penningm. Johs. Oele deed reke ning en verantwoording. De uitgaven overtroffen de inkomsten met 168, wat echter uit het batig saldo van het vorige jaar kon gedekt worden. Herkozen werden de aftredende be stuursleden L. Willeboer, secretaris en L. Verhulst. Nu volgde een drukke bespreking over de te houden excursie. Ingediend was een voorstel om naar Capellen (B.) te gaan per autobus om daar de aan- plantingen en tuinen te bezichtigen van jhr. J. van Vredenburch, waaraan dan kon worden vastgeknoopt n tocht over Mechelen, Leuven naar Sint Truyen, om aldaar de kersenaanplantingen te bezichtigen. Besloten werd deze reis te ondernemen, waartoe reeds 30 per sonen zich staande de vergadering op gaven. Vooral nu men ook meer kersen gaat aanplanten dan vroeger, willen ve len hier wel eens meer van weten. Als datum werd 2 Juni genoemd. De heer Verhulst afgevaardigde der vereeniging naar de jaarvergadering van de com missie van oud-leerlingen bracht ver slag uit van deze vergadering. Daarna las de secr. het rapport voor, samenge steld door de heeren D. Willeboer, W. Glas, J. Oele en J. K, Dominicus inzake i de nieuwe inzichten omtrent het snoei-! en. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdag,, j.L werd alhier opgericht een vereeniging van plaatselijke kleinhandelaren in groenten en fruit. Een 12-tal personen trad als lid toe. Als bestuursleden wer den gekozen: voorzitter A. van Loo; se cretaris M. Krijger; penningmeester E. Zegers; commissarissen: D, Klooster man en M. de Regt. De vereeniging zal den naam dragen ,,Ons Streven". KATS. Vrijdag- en Zaterdagavond werd alhier een uitvoering gegeven door het Kinderkoor onder leiding van den heer Adr. A- Holster. Deze sprak er in zijn openingswoord spijt over uit dat de medewerking van vele ouders niet ver kregen wordt, en dat vele jongens en meisjes die 13 jaar oud zijn zich al te groot achten om zich nog bij het Kin derkoor te scharen. De zangnummers werden vlot en keurig afgewerkt. Vooral de „Kleppermarsch", viel zeer in den smaak. Het nummer „We kome van Kas" werd eenige malen herhaald. Een zangspel in drie bedrijven werd uitste kend vertolkt. De heer Holster bracht aan 't slot 'n woord van dank aan de aan wezigen in 't bijzonder aan mej. Stroo voor de medewerking bij 't vervaardigen van de kleeding. Haar werd 'n plant aan geboden, die ze dankbaar aanvaardde. Den heeren Klaassen en Van Arenthals werd een woord van dank gebracht vpor de tractatie aan de kinderen. Weth. Priester bracht een woord van dank aan den heer Holster voor hetgeen hij heeft gedaan en hoopte dat hij het Kinderkoor weer in grooten bloei mag brengen. KORTGENE. Zaterdagavond werd in „De Graaf van Buren" en vergadering gehouden, die ten doel had om de korf balclub, waarvan in de bijeenkomsten, van de Kortgeensche Jongens- en Meis jesclub sprake was, definitief op te richten. De club zal heeten „Eendracht maakt ons Sterk". Tot bestuur zijn ge kozen de heeren G. Salomé, voorz.; mej- M. de Jong, secretaresse; de heer C. Markusse, penningmeester; A. Bouwen- se en mej. J. v. d. Berge. Er werden 3 leden benoemd die tot taak hebben 'n twaalftal spelers uit te kiezen n.l. de dames M. de Jong en N. Salomé en de heer A. Bouwense. De oefeningen en wedstrijden zullen plaats hebben op 'n weide van den heer Joh. v. Oeveren aan den Oudendijk. Reeds Zaterdag avond werd daar een wedstrijd gespeeld en wel tusschen T. O. G. O. uit Goes en S, S. S. van Kolijnsplaat. Uitslag 92 voor Goes. Bij Kon. besluit is aan E. B. Dumo- leijn op zijn verzoek met ingang van 13 Mei ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Hontenisse, C Tide Water Ass. Oil 6%6%-6%. A K.N. Stoomb. Mij. 6%5%, A Ned. Scheepv. U. 393837%. A H.V. Amsterdam 174—171 -72%. A Java Cult. Mijl. 87%—86. A N.I. Suiker U. 71—69. A Deli Batavia 133—132%-31. C Deli Mij. 1000 131-131-30%. A Senembah 142%140-39%. C Chicago Milw. 3%3%-3. A Amst. Rubb. C. 111 110%-09%. A Deli-Bat. Rubb. 60%—56%-57. A Hessa Rubber 4542%, A Serbadjadi S-R, 46%41%. Prolongatie 1%1%, Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York WISSELKOERSEN. 12 Mei 7.54 58.26 9.74% 34.47 47.87 33.85 1.47% 14 Mei. 7.53% 58.28 9.74% 34.47% 47.89 33.65 1-47% Ned. Herv, Kerk. Candidaat E. van den Boogert te Sommelsdijk is beroepen te Arnemui- den. Ford KoninkL Suiker H.V.A. - Aku Unilever Philips - ObLMarkt- Industrie Markt Rubber Tabak Amerika (Wettig gedeponeerd.) DE K.N.G.V. WANDELTOCHTEN DOOR WALCHEREN. Achilles boekt weder een groot succes. De vereeniging „Achilles" te Middel burg kreeg dit jaar de officieele wandel tochten van het K.N.G-V. te organisee- ren. Deze hebben Zaterdag en Zondag begunstigd door voor dezen tak van sport bijzonder goed weder met groot succes plaats gehad. Mede om hen, die tegen deelname op Zondag bezwaar hebben, in de gelegen heid te stellen Zaterdags te loopen wa ren de parcoursen over 15 en 30 km. op Zaterdag en' die over 25 en 40 op Zon dag vastgesteld. Zaterdagmiddag om drie uur vertrok ken van de Markt de 60 deelnemenden vcor de 30 km. en de 158 voor de 15 km. De eerste troep liep langs den Seisweg. ploeg af in de richting Meliskerke en daarop in de richting Aagtekerke en be reikte over Jen Roosjesweg Domburg, waar gerust werd, om vervolgens over den Noordweg naar Middelburg te mar- cheeren, waar aan het einde van den Noordweg „Crescendo" stond te wach ten om met muziek de loopers langs de Singels tot de Veersche brug en over den Dam en door de Korte- en Lange- delft naar de Markt te begeleiden. De tweede groep ging over Zandijk, Gapinge, Serooskerke, waar de rust plaats was en verder langs den Noord weg. Deze groep is door de signaal-af- deeling van „Achilles" afgehaald en door de Noordstraat naar de Markt ge gaan. Direct is aan ieder der deelnemers een fraaie kruis met wapen en spreuk van het K.N.G.V. uitgereikt. De prijzen voor de deelneming met het grootst aan tal adspiranten kregen V.T.V. uit Vlis singen (voor de jongens) en „Achilles", (voor de meisjes). Het waren resp. me dailles van het K.N.G.V. en van den burgemeester van Middelburg. Zondagmorgen heerschte er tusschen 9 en 10 groote drukte op de Markt, ver oorzaakt door hen, die zouden deelne men, maar niet minder door de vele be langstellenden, die het vertrek der loo pers wilden gadeslaan. Het marschpeloton van „Achilles" ging precies kwart voor tien op stap en van 10 uur af met kleine tusschenpoo- zen de verschillende groepen en daarna de afzonderlijke loopers, totaal 254 voor de 40 km en ten slotte de 56 voor de 25 km. De Roode Kruis-colonne en de dames helpsters waren ook op hun post. De jury volgde per auto en liet de groepen hier en daar passeeren. De 40 km. voer de de deelnemers over Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande, Westkapelle naar Domburg, met rust aldaar en over Westhove en den Noordweg naar Mid delburg terug, waar langs Korte Noord straat, Wagennaarstraat, Abdij, Korte- en Lange Burg de Markt weer werd be reikt. De 25 km.-loopers gingen den weg van de 30 km.-loopers tot aan den Roosjes- weg, maar niet naar Domburg. Zij sloe gen af naar Oostkapelle, hadden daar rust en gingen langs den Noordweg te rug, te Middelburg den kortsten weg naar de Markt nemende. Alle deelnemers waren ook nu ver binnen den vastgestelden tijd weer aan de startbureaux terug. Des avonds te half acht had op de bovenzaal van de „Vergenoeging" de prijsuitreiking plaats. Het wachten op het begin daarvan werd verkort door een zeer humoris tisch lid van de afdeeling van de S.D.A.O. De voorzitter van „Achilles", de heer C. P. de H a m e r, wees er op, dat men twee succesvolle dagen heeft gehad, ten eerste omdat er onder de 526 deelne menden geen enkele uitvaller is geweest, maar ook dank zij het mooie weder. Spr. bracht dank aan het K.N.G.V., dat toe stemming gaf de achtste officieele K.N.G.V. wandeltocht op Walcheren te houden; aan de schenkers van prijzen; aan het Roode Kruis, dat onder leiding van den heer Ludekuse weer zulke goe de diensten bewees. (Applaus). Maar vooral bracht spr. dank aan de juryle den, mejuffrouw Roose en de heeren de Vries en Overbeeke, die geen gemakke lijke taak hebben gehad. Dank tenslotte aan allen, die verder behulpzaam waren en aan de deelnemers. Spr. deelde ten slotte mede dat „Achilles" ook nu ge meend heeft buiten mededinging te moe ten mede loopen. Hierna gaf hij het woord aan den heer W. de Graaf, die als voorzitter van de wandelsportafdeeling van het K.N.G.V. zich bereid had verklaard om de prij zen uit te reiken. De heer de Graaf wees er op, dat het K.N.G.V. nu 10 maanden geleden e®n speciale afdeeling voor de wandelsport in het leven riep, omdat spr. meende aan deze sport, die al meer en meer op komt, leiding te moeten geven. Het ver bond heeft het loopen ook steeds bevor derd, in 1884 liepen er leden van Rotter dam naar Amsterdam, trouwens de eerst gymnastiek stond ook in oude tijden in het teeken van het loopen en ook de af- standsmarschen, voor aangeslotenen be wijzen, dat het K.N.G.V, die richting werkt. De heer J, Bal, leider van „Achil les heeft dezen marschen officieel reeds 15 keer volbracht, maar in werkelijkheid vee! meer. Spr. bracht hulde voor de goede organisatie en zeide, dat er prach tige propaganda voor den wandelsport is gemaakt. Overgaande tot de eigenlijke prijsuit- deeling zeide spr., dat Achilles het grootste aantal deelnemers had, maar buiten mededinging bleef. De eerste prijs de beker van mr. J. Moolenburgh, kwam daarom toe aan V.T.V. uit Vlissingen, met 32, de tweede prijs, medaille van den heer de Hamer, aan de Zeeuwsche wandelsportvereeniging te Middelburg met 24 deelnemers- De prijs voor den verstkomenden, een foto van het Stad huis, kwam toe aan den heer Borgstein uit Hulst, die hem reeds voor vertrek daarheen in ontvangst had genomen. Het gaat volgens spr. vooral om de prestaties in de wijze van kieeding, hou ding, regelmaat enz,; daaruit spreekt de beste propaganda onder de velen, die ook nu de loopenden alom hebben gade geslagen. De jury kon in totaal 90 punten toe kennen. De eerste prijs, medaille van de be schermvrouwe van „Achilles", mevrouw Hoegen van Hoogelande-Davis, kwam toe aan de Zeeuwsche Wandelsportver eeniging te Middelburg met 74% p.; de tweede, medaille van „Uit het Volk Voor het Volk" aan de afdeeling der Kon. Marine uit Vlissingen met 74 p.; de derde, medaille van de Kon. Fabrieken Gerritsen en Van Kempen, aan „E. M- M." te Middelburg, en de vierde, me daille van mr. J. Adriaanse, aan „D. T. S." te Middelburg, beide met 72 p„ na loting; de vijfde, een medaille van den Zeeuwsch-Brabantschen turnkring, aan de afdeeling van S. D. A. O. te Middel- Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) burg met 71 punten en de zesde, een medaille van de M. T. V„ aan de Wal- chersche Wandelsportvereeniging te Middelburg met 69 p. Dat ook de andere groepen een goed figuur maakten, blijkt uit de volgende cijfers: „Marathon", Vlissingen, 67; Vlissingsche Wandelsportvereeniging" 66%; „Volharding", Souburg, 63%; „V, T. V.", Vlissingen, en „Rijkskweek school" te Middelburg, ieder 62 p. en „Ons Huis", Middelburg, 59 p. Al deze vereenigingen hadden met een toepasselijk woord van den heer De Graaf voor ieder deelnemende een kruis en een foto van Middelburg, aangeboden door den heer Corns. Henning, waarvoor de heer De Graaf dank bracht, in ont vangst te nemen. Ook zij, die persoonlijk mede liepen hadden een kruis en een foto in ont vangst te nemen en daarbij heeft de heer De Graaf verschillende personen toege sproken, die zich bij de marschen op een of andere wijze onderscheiden had den. Op een grootmoeder en grootvader, die den tocht volbrachten, is o.a. een speciaal hoeratje ingezet. De heer P, F. Goossens sprak ver volgens namens den voorzitter van de ,,Z W.V.", den heer L. H. C. Baron van Randwijck, die niet aanwezig kon zijn, groote waardeering uit voor de prestatie van het wandelpeloton van „Achilles en bood namens hem „Achilles" een me daille aan. De heer Den Hamer dankte voor deze zoo op prijs gestelde attentie en richtte zich vervolgens tot den heer De Graaf, hem dankend voor de wijze waarop hij de prijzen heeft uitgereikt, en zijn medewerking ook voor de toe komst inroepende. De heer J. J. Kerkmeijer richtte zich tot „Achilles op verzoek van de firma C. J. M. Hackenberg en bood een' zilveren eere-beker aan. De voorz. dankte ook voor deze at tentie en gaf daarop nogmaals 't woord aan deft heer De Graaf. Deze prees nog eens de organisatie en o,a. het ver strekken van een lafenis bij de laatste 5 km, door vriendelijke handen; verder wees hij op de moeilijke taak van de leiders der groepen, deed enkele mede- deelingen over eigen opvatting van hei gebodene en gaf wenken over schoeisel en voetbedekking. Ook wees spr. op bet gevaar voor te groote inspanning, wat voor ieder weer verschillend is, en op de wenschelijkheid van het totstandko men van een sportkeuringsbureau, waar kan worden nagegaan welke sport voor ieder al of niet gewenscht is. Met een driewerf hoera op het K. N. G. V. be sloot spr. Zaterdagmiddag heb ik de 30 krffi meegewandeld, aanvankelijk, vanwege de formatie, solitair, later in vriendschap pelijk verband met het peletonnetje van de Zeeuwsche Wandelsport Vereeniging, waarmede uit den tijd der eerste inter nationale Vlaamsche afstandsmarsch te Clinge nog goede relaties bestonden. Buitendien kwamen we met donker pas binnen en er liepen toen al meer tippe laars zonder officieel uniform mee en dus kwam t er niet zoo erg op aan. De route was waarlijk schoon en met zorg vastgesteld. Het marcheeren in ver band is natuurlijk een beletsel voor kerkepaadjes en zoo, maar de tocht naar Domburg was niettemin zeer schoon en landelijk, en de terugmarsch langs den officieelen weg bood, vanwege het ge- varieerd-sappige Meigroen, toch ook een liefelijken en bijzonderen aanblik. Bij terugkomst wachtten muziek en trommelslagers ons op. Dat was echt een prettig-feestelijke inhaling, en een goe de propaganda tevens, want men kon op de lange wandeling door de stad duide lijk zien, dat hier geen vermoeid en af gemat stel sjouwers, doch een frisch ge- Zt e 'VI v< éi la le er P. ge de in; zu de kr. Te vo ev Mi ka dei te de no ma Ev hef Wil

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2