BURGERLIJKE STAND. Van onze Adverteerders. BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. het reeuwijksche drama. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. J0EG0-SLAVIE. SPANJE. TURKIJE. VEREENIGDE STATEN. CHINA. BELGIE kon beletten deed deze een greep naar het handtaschje, waarna bij! wegvlucht te, Mevrouw D. ging hem achterna en op straat gekomen wist zij door te roe pen „Houdt den dief" de aandacht van enkele voorbijgangers te vestigen op den jongeman, die inmiddels op zijn fiets was gestapt en er van door wilde gaan. Deze voorbijgangers zagen kans üen dief te grijpen. Er ontstond een wor steling waarbij laatstgenoemde de ge stolen tasch wegwierp en er m slaagoe zich los te rukken. Hi, zette het op een loopen maar liep in de armen van een agent van DaaJ. "ee* R ól 23-jarige kantoorbediende W. B. B. was. hii is bewaring gesteld. Tusschen het riet aan den oever van den plas Gravekoop te Re eu wijk, Jn de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar men het lijk van Ebbinge Wubben ontdekte, werden, zooals ge meld, twee fleschjes gevonden met in houd, welke de politie in beslag nam en ter onderzoek van den inhoud op zond naar de justitie. Dit onderzoek heeft thans plaats ge had en de uitslag er van is, dat de in houd slechts een onschadelijke vloei stof bleek. Hiermede kan dus ook het verdere onderzoek naar de herkomst van de fleschjes, waarvan één van een adres was voorzien, worden gestaakt. Ook is bij verhoor door de politie van de familie Dood uit Ouderkerk a. d. Amstel en Weesperkarspel, komen vast te staan, dat de aanwezigheid van de .geheimzinnige" auto's, genoemd door A. den Ouden en D. Slappende!, niets met het droevig geval heeft te maken. Thans wordt ijverig gezocht naar den eigenaar van de achtergelaten fiets bij een garagehouder te Haastrecht. Tot op heden heeft zich nog niemand als eigenaar van hetr ijwiel bij de po litie gemeld. (Zooals men weet hebben de deskun digen, dieh et lijk moesten schouwen, als hun meening uitgesproken, dat men hier niet met een misdaad doch mot geval van zelfmoord te doen heeft., IN KELDERGAT GEVALLEN EN GEDOOD. Zondagnacht trofl'r/i voorbijgangers in een keldergat te Am sterdam een 52-jarigen man aan, die in bewusteloozen toestand verkeerde en een hevig bloedende wonde aan het hoofd had. Er was geen twijfel omtrent de toedracht van de zaak, de man rook naar sterken drank en is in be schonken toestand in den kelder geval len. Het slachtoffer is kort na aan komst in het gasthuis overleden. ONTVANGEN BOEKEN. Belastinggids bij de aangifte voor de vermogensbelasting en inkomstenbe lasting 19341935. Behalve de beken de cijfers en gegevens bevat deze be lastinggids een toelichting op de invul ling van de aangiftebiljetten, van de hand van den heer P. C. M Domensi- no. Verder o.a. een duidelijke uiteen zetting van de couponbelasting. Uitga ve van „De Dagelijksche Beurscourant' te Amsterdam. Wij ontvingen het eerste nummer van het nieuwe maandblad „Radio en Electro Acoustiek". Dit blad beweegt zich op het terrein van Radio Ontvang en Zendtechniek, Omroeptechniek, Ra diodistributie en Draadomroep, Opna me en weergave van Gramofoonplaten Opname en weergave van geluidsfilms Televisie en Beeldtelegrafie, en tenslot te Meettechniek. Het maandblad, dat onder redactie staat van den heer H. J J. Bouman, wordt uitgegeven door de firma Gebrs. de Boer te A a 11 e n. Trotzki. Een Parijsch blad meldt, dat de Fransche regeering erin zou hebben toegestemd, dat Trotzki zich op het eilandje Aix zal vestigen. Dit eilandje meet slechts twee a drie vierkante kilometers, wordt door een paar honderd menschen bewoond en can van den vuurtoren af, welke er zich bevindt, geheel worden overzien. Men hoopt blijkbaar aldus, den voor- maligen generalissimus van het roode eger, nu Frankrijk hem niet kwijt kan, tenminste alle geheime politieke actie, onmogelijk te maken. Dorp in vlammen. Te Karlshof bij Gollnow brak op een boerenhofstede jrand uit, die zich door den krachtigen wind weldra over een groot gedeelte van het dorp uitbreidde. Van huis tot luis sloegen de vlammen verder. De meeste woningen en gebouwen zijn met stroo bedekt en in korten tijd stonden 14 boerderijen, tezamen ongeveer 30 ge bouwen, in lichte laaie. Al het klein vee verbrandde. Ook uit de schuren con niets gered worden. Nader wordt gemeld, dat in totaal 57 gebouwen een prooi van de vuurzee zijn geworden. De noodlottige instorting te Winter- bach. Nopens de instorting in een school te Winterbach wordt nader ge meld, dat behalve de hoofdonderwijzer 7 kinderen zijn gedood. Het aantal ge kwetsten is zeer groot. Men telt er on geveer 40, van wie 10 ernstig. Een jeugdig misdadiger. De moord te Gelsenkirchen op den 13-jarigen Walkenhorst, wiens lijk Zaterdag uit 'n zandkuil werd opgegraven, is opgehel derd. Gebleken is, dat de moord werd gepleegd door den 14-jarigen medescho lier van het slachtoffer, Hans Christen. Na aanvankelijk ontkennen, gaf de jon gen tenslotte toe Fritz Walkenhorst in een zandkuil te hebben vermoord en begraven. De jongen werd gisteren naar de plaats gebracht, waar de moord ge pleegd was. Hij toonde niet het minste berouw. Toen men hem hierop wees, verklaarde hij', dat Walkenhorst hem al lang genoeg dwars had gezeten. MIJNRAMP IN BADEN. 86 Slachtoffers. Maandagmorgen heeft in de kalimijn Buggingen, nabij Freiburg, een ramp plaats gehad, waarvan 86 mijnwerkers het slachtoffer zijn geworden. Door het breken van een pijler, welke op de electrische geleiding viel, ontstond door kortsluiting brand. Twee arbeiders be merkten een 6 ad 8 meter lange steek- vlak, waardoor het houtwerk werd aan getast. Er ontwikkelden zich dichte rookwolken, waardoor het reddings werk zeer bemoeilijkt werd. Een reddingscollonne van veertien man daalde onmiddellijk af in de bran dende schacht. Daar echter was de rook-ontwikkeling zóó sterk dat aan reddingsmogelijkhdden niet meer te denken viel.. Het personeel was Maandagmorgen om 6 uur ter sterkte van 150 man in de mijn afgedaald en werkte in de nabij heid van de plaats des onheils. De ar beiders, die vooraan aan het werk wa ren, konden zich nog tijdig in veiligheid brengen, terwijl den overigen tengevol ge van de dichte rookontwikkeling de terugweg werd afgesneden. De reddingspogingen van deze mijn werkers, bestaande uit een groep van 86 man, hebben geen resultaat opgele verd. Er is geen andere mogelijkheid over gebleven dan de mijn af te sluiten waardoor het lot van de 86 arbeiders bezegeld is. De mijn blijft 10 tot 14 dagen herme-1 vrouwen, met uw vreemde mode wei tisch gesloten, totdat het vuur gebluscht beseft, wat het zeggen wil, slaaf te zijn is en eerst daarna kan met het bergen van het buitenland.' Spoorwegschandaal. Eenigen tijd geleden zijn het Joego Slavische mini sterie van verkeerswezen ernstige ver wijten gemaakt in verband met de le vering van materiaal door een buiten- landsche firma. De politie te Belgrado heeft deze beschuldigingen onderzocht en heeft huiszoekingen laten verrich ten. Daarbij schijnt veel bezwarend ma teriaal te zijn gevonden. Thans is tegen een aantal hooge amb tenaren een strafvervolging ingesteld, o.a. tegen een professor, een raadsheer, een politiecommissaris, drie advocaten en een chef van het ministerie van ver keerswezen. Bloedige botsing. Te Barcelona ontstond een vuurgevecht tusschen de politie en een groote menigte arbeiders die zich had verzameld voor het syndi calistisch arbeidersgebouw, in afwach ting van 266 stakers uit Saragossa, die door de syndicalisten te Barcelona zou den ontvangen worden. Tijdens dit gevecht werd één persoon gedood en één ernstig gewond, terwijl eenige arrestaties plaats vonden. Oorlog tusschen roovers en zigeu ners. In de omgeving van Smyrna woedt een hevige burgeroorlog tus schen roovers en zigeuners. De moei lijkheden zijn ontstaan, doordat een rooverbende een zigeunerkamp over viel, de mannen en vrouwen met tou wen vastbond en met al hun geld, een groote som in goud, benevens een groot aantal paarden verdween. De zigeuners deden, nadat zij zicti van de touwen hadden bevrijd, hun be klag bij de politie, doch zij vonden weinig sympathie. Zij hebben nu aan alle roovers den oorlog verklaard. Reeds heeft eenige malen een samen treffen plaats gevonden en het leger roovers, dat Anatolië bevolkt, verkeert in een staat van alarm, daar de zigeu nerbenden goed bewapend zijn en ver reweg de overhand hebben. Roosevelt houdt van den Bioscoop. President Roosevelt ziet graag een film en dienovereenkomstig heeft hij na het aanvaarden van zijn presidentschap, veertien maarden geleden, in totaal reeds 83 hoofdfilms, 37 bijfilms en meer dan 500 journaalfilms zien afdraaien. De president heeft hiermede het re cord geslagen ten opzichte van alle vroe ger bewoners van het Witte Huis. al hoewel ook de vroegere president, Coolidge, een filmpje op zijn tijd niet versmaadde. De meeste films heeft president Roosevelt in de daarvoor speciaal inge richte projectiekamer op het Witte Huis gezien. De films varieeren van luchtige Mae West films tot opvoedkundige bijfilms. Tegen Westersche kleeding. Ie Hangsjau is door een groep Chineezen, die den Westerschen invloed op de Chineesche vrouw willen tegengaan, n geheime anti-moderne Liga" gevormd, welker leden kleeding naar de Wes tersche mode met zwavelzuur besproei en en biljetten uitdeelen met het op schrift: „Wees niet boos, dat uw mooie japonnen en kleeren naar de buiten- landsche mode bedorven worden. Ont waakt, landgenooten. China bevindt zich in crisis en wij twijfelen, of gij, Souburg. Van 25 April4 Mei. Ondertrouwd: G. Louwerse 25 j. en N, Goedhart 23 j.; H. W. B. M. van Hese 24 j. en S. M. de Meijer 23 j.; F. de Kam 23 j. en M. J. Beneder 21 j.; Chr. Pouwer 23 j. en P. Luteijn 20 j. Getrouwd: J. de Nooijer 27 j. en C. Bosschaart 24 j. Bevallen: E. Mallie geb. Bostelaar z,; C. Verhoeff geb. de Bree d. Overleden: A. de Plaa 73 j., man van E. Leijnse. Oostkapeile. Van 27 April Mei tot 4 Mei. Ondertrouwd: A. H. Geertste jm. 22 j. en E, Willemse j.d. 25 j.; A. de Kam jm. 23 jaar en J. Geschiere jd. 27 jaar. Overleden: J. Lampers ongeh. zoon 67 jaar. Borssele. Van 22 April5 Mei. Getrouwd: J. Krijger jm. 26 j. en .1. Walhout jd. 25 j. Bevallen: L. Karelse, geb. Gijssen z. Kapelle. Ondertrouwd: A. Helmstrijd 39 j. te Kruiningen en H. Ferdinandusse 40 j.; M- T. de Putter 24 j. te Hoedekensker ke en P. van de Linde 28 j. Getrouwd: C. M. Kole 27 j. te Kat- tendijke en C. de Kunder 21 j.J. West- strate 24 j. te Wemeldinge en C. Beeke 20 j.; J. Blomaard 27 j. te Kloetinge en M. van Overloop 24 j. Bevallen: C. Ëversdijk geb. Vleugel z; C. Sonke geb. Nijssen d; M. v. d. Dorpel geb. Breeweg d. Wemeldinge. Ondertrouwd: P. de Voogdt, 25 j. en J. H. Wisse, 23 j. Getrouwd: G. Schouwenaar, 28 j. en F. G. Adriaanse, 25 j. C. Murre, 21 j. en G. F. Adriaanse, 22 j. H. Meyaard, 25 j. en T. H. Hoogesteger, 23 j. Colijnsplaat. Van 30 April tot 5 Mei. Ondertrouwd: J. W. Alebregtse 25 j en G. J. Eikenhout 23 j. te Kats; P. de Fouw 28 j. en M'. Hoogerheide 22 j. Getrouwd: A. Welleman 22 j. te Kortgene en P. Janse 18 j. Kortgene. Van 20 April4 Mei. Ondertrouwd: S. Blok 43 j. en J. Kra mer 43 j. te Wissenkerke (Geersdijk). Wissenkerke. Van 29 April tot 5 Mei. Ondertrouwd: P. Dey 23 j. te Hoek en W. L. Kramer 20 j.; S. Blok 43 j. te Kortgene en J. Kramer 43 j.W. I Begthel 23 j. en C. de Witte 31 j. Driewegen. Getrouwd: P. C. Kramer 31 j. te De Nash Lafayette. De N.V. H. Englebert's Automobiel handel te 's Gravenhage, deelt ons mede, dat zij, dank zij de thans reeds enorme pro.luctie van het nieuwe Nash product de Lafayette, de prijzen van dit type aanzienlijk heeft kunnen verlagen. De modellen zijn gelijk aan de Nash Speed- stream" carrosserieën, welke zoo'n bui tengewoon succes hebben en welke tij dens de enquête, die het weekblad „De Auto" onder haar lezers heeft gehouden, met meerderheid van stemmen als de mooiste 1934-modellen werden gekozen. Krabbendijke en M. C. Penne 29 j.; Geelhoed 25 j. en S. M. Versluijs 24 j Bevallen: P. Koole geb. Begthel z. Aardenburg. Van 28 April tot 5 Mei. Getrouwd: J. v. d. Broeke 30 j. te Schoondijke en C. M. Lampo 24 j. Bevallen: S. A. Cambier geb. Pleys d Oostburg. Van 1 tot 30 April Getrouwd: J. C. Quist jm. 31 j. en Joh. Leenhouts jd. 30 j. Bevallen: i. M. Poppe geb. van de Kerkhove d.; T. Riemens geb. 't Gilde d.; L. Vermeire geb, Verhelst z. Overleden: M. Nobus 33 j. man van M. M. de Brauwer; Johs. Naeijaert 76 j. ongeh. Naar het middelpunt der aarde? „Naar het middelpunt der aarde", is de naam van een der boeiendste boeken van Jules Verne. Veel van zijn fantast! sche „uitvindingen" zijn werkelijkheft geworden, doch tot heden heeft nie mand er liefhebberij in gehad, in de aarde door te dringen om eens te gaan zien, wat zij eigenlijk in haar binnenste verborgen houdt. Wel zijn er de mijnen, maar die heb ben geen ander doel dan kolen en an dere stoffen aan het menschdom ïe verschaffen en zijn gemiddeld niet zeer diep. Zooals een paar jaar geleden Piccard hoog-leeraar aan de universiteit van Brussel, het plan opvatte, en uitvoeröe eens naar de stratosfeer te vliegen er thans een andere „prof" zoo me!dt e Msb. voor den dag gekomen öie zich tot taak heeft gesteld eens een 2000 a 3000 meter diep in de aarde ie kruipen, om polshoogte te gaan nemen hoe het er daar uitziet. Dit is althans het voornemen, dat men toeschrijft aan den Leuvenschen hoog leeraar Kaisin, die voor het aanvangen van zijn avontuur nog alleen maar op het noodige geld wacht, want graven en dan nog wel zóó diep, is duur. 0. 0. 0. 0. 0. 0. 0. 0. 0. 0. Ongeregelde opstellen over ongewone onderwerpen, opvallende ontdekkingen of opmerkenswaardige onderzoekingen. I. ASTROLOGIE OF STERREWICHELARIJ 2. De astrologie of sterrewichelarij is al zoo oud als de wereld. Prof. Morris Jastrow, hoogleeraar in de Semitische talen aan de universiteit van Pennsyl vania en een kenner van de oude gods diensten der Babyloniërs en Assyriërs, zegt er van dat „de oude kunst of we tenschap van de voorspelling van 's menschen lot en toekomst uit gegevens, ontleend aan de plaatsen der sterren (zon, maan, planeten) aan den hemel een belangrijke rol in de geschie denis der menschheid gespeeld heeft." Tegenwoordig onderscheidt men de astronomie en de astrologie. Het eerste is de strikt wetenschappelijke sterre- kunde, die onderzoekingen verricht om trent den bouw van ons zonnestelsel en de sterren, die verder in de wereld ruimte aanwezig zijn. De astrologie daarentegen, door het overgroote mee- rendeel der astronomen als verfoeilijke bijgeloovigheid verworpen, stelt zich ten doel den invloed van zon, maan en planeten op den individueelen m e n s c h te bestudeeren, op, naar hare meening, evenzeer wetenschappe lijke wijze. Niet altijd waren deze twee, thans zoo ver uiteenliggende, zich met den sterrenhemel bemoeiende wetenschap pen gescheiden. Eeuwenlang waren zij zelfs volkomen één: de tegenwoordige sterrekunde heette toen. als het cijfer- kunstige aspect der zaak, n a t u u i- 1 ij k e astrologie, terwijl de studie van den invloed der hemellichamen op 's menschen levensloop en karakter verklarend e astrologie gehee- ten werd. Een der eersten welke de astrono mie van de astrologie onderscheidde, was Isidorus van Sevilla ;(f 636), en pas een tiental eeuwen later maakte zij zich los van de laatste. J. A. Come- nius geeft in 1643 in zijn „Janua aurea reserata quator linguarum" de volgende definitie der verhouding tusschen de een en den ander: „Astronomus side- rum meatus seu motus considerat: As- trologus eorundem efficaciam, influxum, et effectum" Keppler, de groote as tronoom der XVIIe eeuw sprak we'xs- waar van de astronomie als de wijze moeder en de astrologie als de dwaze dochter.... maar hij voegde er desal niettemin aan toe, dat het bestaan van de dochter voor de moeder noodzake lijk was. Ook Tycho de Brahe was in den aan vang van zijn loopbaan een aanhanger van de sterrewichelarij en pas later richtte hij zijn hoofdzakelijke belang- GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Padvindersriem, Nelisse, N. Ooster- schestr. N 99; Belastingmerk, W. Buis, Leliestraat W 131; Kindert«schje, A. Reijnhoudt Q 143; Port. met inh., Reijn- houd, Kinderdijk P 123; 1 p. jongens schoenen, A. Arzeman, Walensingel Q 284; Postduif, J. Logmans, Schuitvlot- straat O 296; Belastingmerk, gem. veld wachter, St. Laurens; Heerenrijwiel, J. Kodde, Vlasmarkt K 149; Spatlap, Gem. veldwachter N. en St. Joosland; Bont kraag, Gem. veldwachter N. en St. Joosland; Huissleutel, H. Jongepier, Veerscheweg S 254; Rietenstoel, J. Gei- dof, Domb. weg, Oostkapeile; Zwart doekje, gem. Veldv/achter, Oostkapeile; Staaf ijzer, P. Wielemaker, Segeerssm- gel; Paar kleppers. M. de Kam, Joden- gang R 220; penhouder met pen, C. Bas- sie, Segeerssingel V 66; Leerboekje t. n. J. Koppejan, B. v. P.; Dameszakdoekje, P. J. Gort, Teerp.straat P 35a; Zwarte ceintuur B. v. P.; Beiteltje, De Koning, Wagenplein P 7; Trouwring, Gem. veld wachter, St. Laurens; Bos sleutels. Steu- tel, Simpelhuisstr. L 172; Belastingmerk B. v. P.; IJzeren gewicht. Lagace Koe poortstraat E 56; Glacé Handschoen, J- Poppe, Dampoortsingel T 186; Kinder- port. C. Sol, Zusterstraat I 244; Tom- pouce, N. v. Oost, Schoorstv.singel Q 81; Heerenrijwiel, Hal Stadhuis; Port. met inh., A. Hamelink, Emmastraat W 43; Portemonnaie, F. Dormaar, Seisbolwerk M 213; Alpenmuts, B, v. P.; Armbandje (zilver), Machielse, Dokstraat P 171; Pet, A. Kuijs, Seislaagte M 70; Waterpas, M. Izendoorn, Zuidsingel E 34; Lint met Kruis, A. Joosse, Ververijstraat N 36; Dameshandschoenen, M. Geljon, Rei gerstraat A 116; p. Kleppers, W. Cor- nellisse, Meidoornlaan W 155; Paar kinderhandschoentjes, J. Tilroe, Jacob Catsstraat S 102; belastingmerk, S. van Sluijs, Jasmijnstraat W 119; padvin- dersport., G. Wattez, Korte Delft F 26; kindermanteltje, v. d. Berg, L. Gist- straat F 179; mantelband, K. v. d. Ber ge, Spanj.straat F 66; regenjas, Bur. v. Politie. De astronoom bestudeert den loop en de beweging van een ster; de astro loog daarentegen zijn werking, invloed en uitwerking. stelling op de zuivere sterrekunde. En onze Huygens was met de leer der ster- rewichelaars ook wel een weinig op de hoogte, ofschoon men (mag aannemen dat de aanhaling uit z'n „Cosmotheoros" (na z'n dood verschenen) niet al te oc cult of mystiek, maar eerder doodnuch ter-Nederlandsch geduid moet worden wanneer hij ietwat spottend schrijft: „Er zijn op aarde lieden met een koud tem perament, die onder Saturnus, de. (toen bekende) verst van de zon ver wijderde planeet zouden kunnen leven en er zijn andere geesten die warm en vurig genoeg zouden zijn om in Venus te leven". De astrologie of sterrewichelarij werd, in een ver-ontwikkelden vorm, reeds in het oude Babylonië gevonden en zij heeft zich van daar uit over andere vol keren verspreid. In het midden van de IV eeuw v. Chr. deed zij haar intrede in Griekenland en reeds voor den aan vang der Chr. jaartelling vindt men haar in Rome; zij is in Indië en China door gedrongen, in Egypte werd zij naarstig bedreven; de Ajrabieren hebben haar van de Vile tot de XHIe eeuw verder ontwikkeld en in de XlVe en XVe eeuw was de astroloog aan de Europeesche hoven een man van beteekenis. Zij heeft, tot op den huldigen dag. het veld niet geruimd, en juist den aller- laatsten tijd valt het licht der publieke belangstelling weer op ,.de dwaze doch ter". (Wordt vervolgd.) Middelbur g, 7 Mei. Op de veiling deden: snijsla 45 c.; molsla 31! c.; spinazie 38 c.; postelein 1220 c.; moskrul 17 c.; witlof 59 c.; kroten 1 c.; zuring 411 c.; dunsel 4 c.; sla 4 c.; stoof sla 2 c.; nieuwe aardappelen eerste soort 2627 c.; tweede soort 20 22 c.; derde soort 13 c.; doperwten 40 c.; peulen 44 c.; alles per kg. Peën 10,521 c.; raapstelen 2 c.; prei 23 c.; uien 1,52 c.; peterselie 22,5 c.; rabarber 23,5 c.; radijs 1 c.; rammenas 34 c.; alles per bos. Roode kool 8,5 c.; gele kool 8,5 c.; kasbloemkool 121 c.; kropsla 5 c.; komkommers 58 c.; brocolie 6,5 c.; alles per stuk. Aardbeien 12,5 c. per stuk; '5084 c. per kg.; suiker meloenplanten 5 c. per stuk; tomaten 69 c. per kg. Zeeuw- sche blauwe aardappelen 1.(J5 per 25 kg.; kervel 1012 c. per chip; roode koolplanten en bloemkoolplanten 10 c. per 100. Flieren 13 c.; tulpen 17 c.; nar cissen 12 c.; seringen 26 c.; doronl- cum 4 c.; lelietjes van dalen 712 c.; alles per bos; violen 1115 c.; Cura sao 45 c.; violenplanten 1214 c.; madeleinen 512 c.; sedum 23 c.iris 9 c. alles per 10; geraniums 8—11 c.; cinerarrias 13 c. violieren 8 c. alles per pot. Goes, 7 Mei. Veilingsvereeniging Z.- Beveland. Aardbeien 44—122; Postelein 820; Spinazie 26; Witlof 57 alles per 100 kg; Aardbeien 0.70; B'oemkool 8—16 idem He soort 3—7; Kropsla 1.60 4.30; idem lie soort 0.601.30; VC itte Komkommers 1215 alles per 100 stuks; Wortelen 8—10; Radijs 1—1.90; Ram menas 3.904.40; Rabarber 1.201.40; Selderij 0.90; Sjalotten 23; Pre: 45 Bloemen (Rozen) 13; idem (Tulpen) 2-4 per 100 bos. m Kapelle, 7 Mei, Groenteveiling' Spi nazie 24; Postelein 1516; Prei 34; Rabarber 12 alles per kg. Bloemkool 613, Kropsla 1.803.40 beiden per 100 stuks. Radijs 11.50 per 100 bos. Koolplanten 1416; Asterplanten 9 15 Violenplanten 0.801.10 per 100 st. Seringen 57; Tulpen 34; Lelies der Dalen 4 alles per bos. Aardbeien 1.90 per 100 stuks.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7