AZIJN fr J:l: I LANDBOUW. RECHTSZAKEN. GOES. VUSSINGEN. motor tegen vrachtauto gebotst. WALCHEREN. raad van veere. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D, astrologie of sterrewichelarij. tie en vriendschap der leden voor den dokter. Namens de leden bood spr. ais herinering aan 'n antieke kist en een koperen pot voor een plant. Dr, Scheps heeft in een uitvoerige toe spraak bestuur en comité hartelijk dank gebracht, er op wijzende welke gunstige meeningen er langzamerhand gekomen zijn over de Homoeopathische genees kunst. Het a.s. Internationale congres, dat dezen zomer te Arnhem zal wor den gehouden en waarbij 37 landen zullen vertegenwoordigd zijn, getuigt ook van opbloei. Met de beste wen- schen voor het fonds besloot spr. Nog eenigen tijd bleeft men gezellig bijeen. Een stroom van gelukwenschep en bloemen maakte van dezen dag temeer] een feestdag. Ontvangsten^ Plaatselijk Crisis-co mité van 30 April tot en met 5 Mei: fam. B. f 1.25. Wekel. bijdrage Gym nasium f2.91. Maandelijksche bijdragen: 1 April 1934: A. D. f 2.50, J. H. J. f 0.50, P. V. f 1, Fa. R. A. P. f 1, Fa. P. f 1, A. L. 1. C. f 1, P. B. f 2.50, H. J. C. v. d. W, f 1, mej. wed. B. v. d. P. f 0.25, J. M. H. f 0.50, F. d. H. f 0.50, P. D. B. f 0.50, P. S. f 0.30, J. W. v. S. f 1, W. J. B. f 1, W, H. f 1, mej. M. J. K. f 0.50, A. H. M. f 0.25, E. Ch. C. f 0.50, S. T. f 0.25, dr. J. C. K. f 10, mej. J. E. S. f 0,25, mevr, wed. W. P. H.—V. f 5, F. J. H. f 1, J. D. fl, J. A. A. f 0.25, M. S. f 0.25, mej. P. W. H. f 0.50, H. J. W. f 1.50, K. J. f 0.25, P. V. f 0.50, J. F. H. f 2, W. G. f 0.50, A. P. v. D. f2.50, H. A. R. f 0.50, J. d. K. f 2,50, Gez. d. J. f 0.50, L. A. f 0.50, P. J. B. fl, J. J. O. f 0.50, H. v. M. f 1, J.- M, H. f 0.50, ds. A. L. f 1, P. v. S. f 1, fam. N. F. D. f 2.50, J. G. V. f 0.50, J. H. f 0.50, F. M. f2.50, P. S. f 1, F. V. f 0.10, E. J. P. f 0.50, A. D. f 0.50, C. d. V. f 0.50, mej. D. f 0.50, M. L. P. f 0.50, U.L. O. school voor jongens f 2.50. Maande lijksche bijdragen 1 Maart 1934 mej. P. W. H. f 0.50, F. V. f0.10, A. D. f 0.50. Wekelijksche collecte f 146.57 K. Het gironummer van den penning meester is 188020. Bij ons kantoor te Middelburg is ont vangen: Maandelijksche bijdrage Perso neel Fa. A. Kreymborg Co. 2.75. Museum-aanwinsten. De Conservator van het Museum, de heer A. M. Wessels, deelt ons mede, dat door de vriendelijke beschikking eener stadgenoote, het Museum een zeer belangrijke, waardevolle uitbrei ding heeft ondergaan. Zij die het Museum meer bezocht hebben, zullen een zeer groote veran dering in de inrichting constateeren. De bovenzaal (voorste deel) is thans ge vuld met een aantal kostbare meube len, waarvan vooral de zware kasten en de antieke secretaire, de aandacht trekken. Bezat het Museum tot nu toe, weinig porcelein, het zal nu voor velen een verrassing zijn, de fraaie, precieu ze collectie Delftsch aardewerk te zien, welke uit circa 100 stuks bestaat, en die zooveel mogelijk langs de wanden is uitgestald. Voorts werden een aan tal antieke voorwerpen (o.a. een fraaie oude Friesche klok, een antieke kap tafel, snuiters, vazen, beeldjes enz.) aan de Museum verzameling toege voegd. Voor hen, die ons oude aarde werk een genegen hart toedragen, valt er veel te genieten aan pullen, vazen en borden, waaronder verschillende kostbare stukken. Verder werden ontvangen, eveneens van genoemde dame, een aantal etsen en crayonteekeningen van onze vroege re stadgenoot, de bekende schilderes en etskunstenares M. Goemans, w.o. eenige stadsbeelden van Goes, welke •£U van asPect veranderd zijn. De hr Wessels vestigde er vooral onze aandacht op, dat nog niet alles ter be zichtiging gesteld is, daar voor sommige waardevolle dingen, nog voorzienin gen moeten worden getroffen. Niette min is er reeds veel te zien. De in het Museum-Album ingeschreven nummers van deze aanwinsten bedragen 172. De maand Mei is dus voor het Museum wel zeer mooi ingezet. Ook de bovenzaal (afdeeling Natuurk. Historie enz.) heeft verandering onder gaan, daar de talrijke vogels, thans in stofvrije vitrine's zijn ondergebracht, welke door de fa. Frenks en Barentsen zijn afgeleverd, die met de afwerking alle eer inleggen. Berijder onmiddellijk gedood. Zaterdagmidag begaf de leerling der f ypografenschool te Utrecht j. v< d> zlc per motor van daar naar Vlis- jf" het doel Zondag bij zijne O Z1)a !9den verjaardag te vieren, rooA al PPen> gemeente Etten c.a. le 2 ^chtauto voor hem uit, die """""f" achterover. chta"to aan en sloeg verklaring onmidLrT ^"8, ™edlsche Het liik var, u ljk overleden, het ziekenhuis s^ebtoffer is naar ÏTaciTk::hZ UUnd-bosch overge- worden vervoerd 0m aU*** J middag ter aarde te t j Woensdag- e worden besteld. VEERE Vrijdagavond W, v v „Veere h,a, kampioen, J, in het fraai versierde clubgebouw van den heer P. J. Goeman. De Voorzitter riep den aanwezigen een hartelijk woord van welkom toe, inzonderheid den trainer, den heer R. de Steur, die altijd belangeloos de voei- balvereeniging met raad en daad heeft bijgestaan. Onder het aanbieden van bloemen sprak de voorzitter de wensch uit ook in de toekomst op hem te mo gen rekenen. De Toonder's Jazz Players met hun humorist verzorgden het verdere ge deelte van den avond. Hierin zijn ze goed geslaagd, want al spoedig zat de stemming er in en tot de late uurtjes is er gedanst. Ongeluk bij het voetballen, VEERE. Gedurende de Zondagmiddag alhier gehouden match tusschen het Veersche elftal en R.C.S. (Souburg) kwam een der Veersche spelers zooda nig tegen een der uit-club, zekeren J. van R. uit Vlissingen, te botsen, dat laatstgenoemde op het veld bleef lig gen met een bezeerd been. Hulp uit Veere werd dadelijk gehaald en dr. T. legde een noodverband, waarna van R. naar zijn woonplaats werd vervoerd in afwachting van een nader onderzoek. Benoeming regentes Gods huis. Werkverschaffing. VEERE. Vrijdag vergaderde de Raad dezer gemeente voltallig, onder voor zitterschap van den loco-burgemeester, wethouder F. J. Castel. Alvorens tot de agenda over te gaan, deelde de V o o r z. mede, dat het ver beteren van het rijwielpad aan den Mid- delburg-Veerschen straatweg, even bui ten de kom der gemeente, onder han den is. Er was een dankbetuiging binnenge komen van de Société d'histoire du Droit des Pays flamands, picards et wallons voor de ontvangst te dezer stede. Ver der een dankbetuiging van den directeur van het Kabinet der Koningin voor de deelneming bij het overlijden der Konin gin-Moeder. De minister Van financiën berichtte, dat per hoofd der bevolking Veere min der uit het gemeentefonds zal ontvan gen dan het vorig jaar. Dit bedrag is nu 5.26 (v. j. 5.48). De heer P. Kesteloo e. a. hadden eer, verzoek ingediend, om de rioleering aan de Wagenaar straat door te trekken tot vlak bij den weg. B. en W. meenden den Raad te moeten voorstellen dit ver zoek voorloopig aan te houden, daar de rioleering aan de Warwijksche straat eerst aan de beurt moet komen. Op een desbetreffende vraag van den heer S i- m o n s e antwoordde de Voorz., dat bij een watervloed zooals Donderdag nacht, het water gemakkelijk afgevoerd wordt bij de Slachtplaats. De V. V. V. ,,'t Koggeschip" te Am sterdam vroeg medewerking bij het be zoek van de heeren Deutz en Mees aan verschillende deelen dezer provincie in het belang van 't vreemdelingenverkeer. B. en W. meenden dat reeds zooveel ge daan is in deze voor de ge'meente, dat geen financieelen steun gegeven kan worden. Aldus besloten. Mej. wed Contant verzocht ontheffing hondenbelasting. Gebleken is, dat de aanslag was opgemaakt nadat haar hond was overleden, hetgeen de ontheffing rechtvaardigt. Aldus besloten. De heer J. Markusse vroeg pachtver- mindering ten bedrage van 25 pet. Aldus besloten, daar ook aan anderen vermin dering is toegestaan. De regentes van het Godshuis (op de voordracht stnden mevr. Theri-Stoffels en mevr. Goethals-Verhulst), werd me vrouw Theri-Stoffels met meerderheid van stemmen benoemd. De Voorz. deelde mede, dat hij ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana namens de burgerij een felicitatie-telegram aan H. K. H. had ge zonden. Er moest voor dien dag een vlag gekocht worden voor het stadhuis, daar de vorige aan flarden was gescheurd door den wind. Ook waren er vlaggen noodig voor de o. 1. school en de bewaarschool, die nu geleend waren. B. en W. vroegen machtiging nieuwe vlaggen ook voor die gebouwen te mogen aanschaffen, het geen m. alg. st. werd goedgevonden. Reeds twee jaar lang is gesproken over het aanschaffen van een nieuwe typemachine voor de secretarie, doch nu is het werkelijk hoog noodig, dat er een nieuwe komt. De secretaris, de heer Th. Coops, lichtte de zaak uitvoerig toe. Het toestel, dat men thans heeft, is ,,af". De Raad bleek echter zonder meer deze aangelegenheid niet te willen af doen; er ontspon zich een heele bespre king ver. Tenslotte stelde wethouder Van Beveren voor, om den heer G i d e o n s e, die vroeger ook met een typemachine werkte en er dus verstand van heeft, een onderzoek te doen instel len. De Voorz. schorste de vergade ring totdat genoemd raadslid terugkwam en de woorden van den secr. volkomen bevestigde. Het voorstel om een nieuw toestel aan te schaffen een dan een z.g. rebuilt-toestel, werd hierop met alg. st. aangenomen. Voor het pas door de werkloozen aan gelegde wandelpad langs den Torenwal tot aan den opril naar de sluizen, had de V o o r z. indertijd machtiging verkre gen, om nog een paar vaten teer aan te koopen. Van deskundige zijde heeft men hem er thans op gewezen, dat het pad wat losgewerkt is, doch dat dit in orde te brengen is door wat vette aarde of klei daarop aan te brengen en dan in het najaar weer een vat of drie teer er in te verwerken. In zulk een geval zal men voor een heelen tijd van de zaak af zijn. Met alg. st. werd zulks goedge vonden. De heer Blind vroeg, of het niet beter zou zijn dit pad alleen te bestem men voor wandelpad en niet voor rij- wielverkeer. De Voorz. meende, dat er al over gesproken is; men zou er bor den moeten plaatsen op vier punten, hetgeen te veel onkosten zou vergen, bovendien zou men eerst overleg moe ten plegen met Waterstaat en de Pro vincie. De heer Dekker vond, dat men het maar eens een jaar moet pro- beeren zonder bordjes, waarop de Voorz. beloofde de zaak nader te zul len bekijken. Bij de rondvraag informeerde de heer S i m o n s e hoe het staat met het res- taureeren van het stukje oude stads muur, waarover destijds in den Raad ge sproken is. De Voorz. zegt, dat hij in de besloten vergadering aanstonds daar op zal terugkomen als het punt werk verschaffing te berde gebracht zal wor den. Op een desbetreffende vraag van denzelfden spreker, zegde de Voorz., dat hij het plaatsen van een richtingwij zer aan den Veerschen weg bij den in gang van den Boschweg zal overwegen. De heer Blind vroeg, waarom de waterbak bij de Groote Kerk nog niet is verwijderd. Men had toch toezegging in dien geest gedaan? De Voorz. ant woordde, dat die zaak de aandacht van B. en W. heeft gehad, doch dat men geen goede plek heeft weten te vinden. De meeningen loopen nogal uiteen of men al of niet dezen bak zal verwijde ren. De Voorz. is de meening toege daan, dat deze er moet blijven. De heer Blind vindt het een bezwaar zulk een voorwerp vlak naast de voordeur te hebben, zooals het nu is; mogelijk zou het een eindje verder, naast het trans formatorhuisje der P.Z.E.M., geplaatst kunnen worden. De Voorz. zegde, dat verleden jaar de bak in directe verbin ding met de rioleering is gebracht, doch zal gaarne een eventueele verplaatsings mogelijkheid onder oogen zien. De heer Dekker vroeg, of de naam bordjes der straten niet meer worden aangebracht. De Voorz. antwoordde, in overleg met den opzichter der restau ratiewerkzaamheden aan het stadhuis en den architect hiertoe nog niet te zijn overgegaan. Dezen toch achtten het moeilijk een passend bordje te doen aan brengen, dat niet te veèl zou afsteken. Later is er nog eens over gesproken om dan alleen de voornaamste straten van naamborden te voorzien. Spr. verzocht den heer Dekker dit onderwerp te mo gen aanhouden tot het najaar. Hij wilde gaarne besluiten de bordjes te plaatsen, doch wachten met de uitvoering daar van. Aldus met alg. st. besloten. Hierna deed de Voorz. zijn mede- deelingen betreffende den nieuwen bur gemeester, waarvan wij Zaterdag reeds in extenso melding maakten. ZUIDZANDE. De laatste weken zijn in een bepaalde streek in deze ge meente 4 honden en een kat gestorven. Met vrij groote zekerheid kan worden geconstateerd dat deze dieren vergif tigd zijn. Het vergif schijnt gestrooid te worden op den berm van den open baren weg, in de buurt waar de dieren op een gegeven oogenblik zijh. VOOR OE FIJNPROEVERS GEPASTEURISEERDE Keuring fokvee. De keuring van fokvee, die op het Mo'enwater gehouden is. was voorbe reid door de afdeeling Middelburg der Z.L.M. Burgemeester Fernhout had een medaille beschikbaar gesteld voor de beste jonge koe en verschillende parti culieren samen met genoemde afdeeling 20, de Coöperatieve Zuivelfabriek en de Coöperatie Eiland Walcheren ieder f 2.50 en diploma en de kring Walcheren der Z.L.M. voor alle keuringen op Wal cheren samen f 5. De aanvoer bestond uit 5 stieren, 25 koeien, 3 vaarzen en 2 kalveren. De uitslag was: stieren: Marianus, oud 2 jaar, eigenaars gebroeders Reijnierse; tweede prijs 74.5 p; Max, 2 jaar, eige naar P. J. Cevaal, geen afstamming be kend 74 p. f 2; Kees, 1 jaar, eigenaar H. Wisse, geen volbloed 74.5 p. f 2; Mari- nus, 1 jaar eigenaar L. Maas f 0.50. Eerste kalfskoeien 5 stuks: Lieveling van L. Maas, 78 p., medaille van den burgemeester; Juliana van L. Maas, 77 p. f 1.25; Nora van J, Goedbloed Jz. 76 p. f 0-50. 2de kalfskoeien 2 stuks: Mina van L. Maas 79 p. f 1.75; Jo van J. J- Geerse 77 p. f 1.25. 3de kalfskoeien 4 stuks: Coridon van C. Cornelisse, reserve kampioen en prijs eiland Walcheren 80 p. f 2.50; Trui van J. J. Geerse 78 p. f 1.50; Elza van L. J Lorier 77 p. f 1.25; Emma van denzelfden 76 p. f 0.50. 4e kalfskoeien 4 stuks: Bertha van L. Maas 77 p. 1.25; Koos van L. Lo rier 77.5 p. i.25; Bertha van C. Cor nelisse 76.5 p. 0.75. Oudere koeien: 10 stuks: Sul van L. Qi 0a 0. 0a 0a 0a 0a 0a 0a 0a Ongeregelde opstellen over ongewone onderwerpen, opvallende ontdekkingen of opmerkenswaardige onderzoekingen. I 1. In een oud kladboek met conceptarti kelen, brieven etc. vond ik dezer dagen het ontwerp van een brief terug, gericht aan den toenmaligen lector in de psy chologie, thans professor, dr. H. J. F. w. Brugmans te Groningen. Ik kan mij niet meer herinneren of deze brief ooit ver zonden is, maar het is, in verband met het onderwerp dat ons thans bezig houdt, wel van belang den hoofdzake- lijken inhoud ervan hier te vermelden al ware 't alleen maar omdat dit con cept uit de eerste maanden van 1922 da teert en nu dus twaalf jaren oud is. ,,De vraag is bij mij opgekomen zoo vangt dat concept aan of het niet mogelijk zoude zijn eens op volkomen ,,einwandfreie" wijze te onderzoeken, of de beweringen der moderne theosofen- astrologen eenigen grond van waarheid bevatten. Indien u onverhoopt deze mee ningen niet mocht kennen: zij beweren, dat uit den stand van den sterrenhemel op het oogenblik van geboorte nauwkeuriger: wanneer het kindje den eersten schreeuw geeft het karakter van dat kind en van den mensch, die er uit groeien zal, gelezen" kan worden. Deze bewering moge op het eerste gezicht fantastisch lijken, het feit, dat zeer ontwikkelde menschen van de waarheid ervan rotsvast overtuigd zijn, geeft al iets te denken. Persoonlijk vind ik zoo vervolgt die brief evenwel nog dit het interes santst: Schrijver dezes, als rekenaar waarnemer aan de Leidsche Sterrewacht verbonden, is uiteraard op de hoogte met de vrij eenvoudige berekeningen welke voor het trekken van een horoscoop, voorzoover dit den technischen kant van de zaak betreft, noodig zijn. Twee door m ij aldus bij wijze van proef vervaardigde nauwkeu rige horoscopische teekeningen van den sterrenhemel op het oogenblik van ge boorte, onderscheidenlijk van mijzelven en een mijner nabestaanden, zond ik aan een mij bekenden theosoof-astroloog. [Leeraar wiskunde aan een inrichting voor M.O., Delftsch civiel-ingenieur.] Na eenigen tijd zond deze mij vriendschap pelijk de twee karakteranalyses, welke hij uit deze horoscopen van, voor hem, een vluchtig bekende en een volkomen onbekende, gelezen had. Zij waren zoo treffend juist, dat ik er (versteld van stond. Een nadere kennismaking met de zen astroloog bracht aan het licht, dat hij een kleine 200 horoscopen had „ge trokken", die alle „klopten", maar, zoo als 'vele theosofen, hechtte hij geen waarde aan een onderzoek door, of er kenning vanwege, ,.de officieele weten schap". „Hoe dit ook zij zoo vervolgt de ontworpen brief aan dr- Brugmans een onderzoek, dat alle mogelijke waar borgen voor betrouwheid biedt.... leek mij zeer interessant. Ik wilde U daarom het volgende voorloopige voorstel doen. U beschikt natuurlijk over een vol Het was in de dagen na de oprich ting van het Groninger instituut voor psychotechnisch 'onderzoek, de df. D. Bos-stichting. doende groot aantal, min of meer volle dige, empirisch-psychologische karakter analyses van verschillende personen waardoor ze, voor 't meerendeel in elk geval, gerangschikt en ondergebracht zullen kunnen worden in de Heyman- sche Massificatie. U zoekt hier een flink aantal uit, liefst markante gevallen; u verzamelt van deze personen geboorte jaar, maand, dag en uur, zoo nauwkeu rig mogelijk; deze gevallen worden door u genummerd en gij zendt mij slechts de ze nummers en geboortetijdstippen. Van deze door mij ontvangen nummers bereken ik dan zelf de verschillende hemelstanden of horoscopen; de theo soof-astroloog in quaestie ontvangt van mij slechts deze sterrenhemelstanden en hij deelt mij mede, wat hij daar uit leest. Deze duiding wordt zoo goec mogelijk getransponeerd in de gewoon- wetenschappelijke terminologie en dit alles wordt aan u opgezonden, „Wanneer dan mocht blijken, dat een groot aantal der uit de horoscopen der verschillende proefpersonen gelezen ka raktereigenschappen met de door uw wetenschappelijk psychotechnisch on derzoek dezer zelfde personen gevon den resultaten zouden overeenstemmen dan zou daardoor waarschijnlijk gemaakt zijn, dat er inderdaad eenig v e r b a n c tusschen deze zaken bestaat". Tot zoover deze in 1922 geconcipieer de brief over de, naar der beoefenaren inzicht, wetenschappelijk beoefende as trologie of sterrewichelarij, en de toen voorgenomen doch niet doorgezette po ging, een strikt wetenschappelijke toet sing van de resultaten eens sterrewiche- laars te doen geschieden. (Wordt vervolgd.) (Ingez. Med.) Maas, kampioen en prijs Coöp.. Melk fabriek 83 p. 2.50; Emma van denzelf den 82 p. vorig jaar kampioen; Willy van J. J. Geerse 81 p. 2.50; Otto van L. Maas 80 p. 2; Bontje van L. Maas 77 p. 1,25; Juffrouw van L. J. J. Lo rier 76.5 p. 0.75 en Mina van denzelf den 76 p. 0.50. Vaarzen 3 stuks: resp. van J. Goed bloed, J. L. Maas en D. Klompe, eerst bedoelde f 1. Kalveren 2 stuks, beide van L. Maas een ervan 2. De eigenaars wonen alle te Middel burg. Arrondissements rechtbank, In de zitting van Vrijdag werden ook nog de volgende zaken behandeld: J. de W., 21 jaar, werkman te Sou burg was op 7 Maart door den Kanton rechter te Middelburg veroordeeld lot f 20 of 10 dagen hechtenis wegens over treding van de Motor- en Rijwielwet te Souburg op 8 November. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Éisch: 10 of 5 d. h. F. J. de P., 26 jaar, koopman te Vlis singen, werd ten laste gelegd dat hij om streeks September een groot aantal goe deren, toebehoorenden aan A. Cracau, welke goederen hem ter hand waren ge steld om te verkoopen en de opbrengst af te dragen, heeft verduisterd. Eveneens omstreeks September eeni ge goederen toebehoorenden aan A, Cracau heeft verduisterd- Eisch: 4 maanden gevangenisstraf. A. M, V., 27 jaar, vertegenwoordiger te Kapelle, werd ten laste gelegd dat hij op 5 Maart te Schore, Leo Verdunnen heeft opgelicht voor een bedrag van f 24, die hij zeide aan onkosten voor doktersbehandeling en ziektewerkver zuim te hebben gehad, doordat hij met zijn motorrijtuig legen een hek van het erf van Verdurmen, dat was opgewaaid, was opgereden. Eisch: een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, proeftijd 3 jaar en f 40 boete. Mej. mr. Van Deinse bepleitte clemen tie. J. F. de K„ 37 j„ directeur scheeps bouw maatschappij te Terneuzen, was op 27 Februari door den kantonrech ter te Terneuzen veroordeeld tot 10 b. of 10 dagen hechtenis, wegens net niet zorgen dat oogbeschuttingsmidde- len beschikbaar waren gesteld bij net werk, te Terneuzen op 23 Januari. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch; bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter- F. H. V., 36 j„ slager te Sas van Gent, was op 27 Februari door den kanton rechter te Ter Neuzen veroordeeld wegens het doen vervoeren van rund- vleesch dat niet gekeurd was, te Sas van Gent in het begin van December 1933, tot 50 of 20 dagen hechtenis. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Mr. Tichelman be pleitte clementie, E. D. V., 46 j„ veehandelaar te Sas van Gent, was op 27 Februari door den kantonrechter te Terneuzen veroor deeld tot 200 b. of 50 dagen hechtenis, wegens eenzelfde overtreding, te Sas van Gent in het begin van de maand December 1933. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch en pleidooi als voren, H. J. de V., 49 j„ bakker te Kuitaart, was op 13 Maart door den Kanton rechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 100 b. s. 20 dagen hechtenis wegens overtreding van de Crisis-Zuivelwet, gepleegd te Hontenisse op 7 Juli 1933. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch en pleidooi als voren. P. J. C„ 33 j„ koopman te Zuiddorpe, was op 18 April door de rechtbank ver oordeeld tot 25 b. s. 10 dagen hecfe- tenis en betaling van 49 schadever goeding wegens mishandeling van A. de Smet te Zuiddorpe op 6 Februari. De verdachte was tegen dat vonnis in verzet gekomen. Eisch: bevestiging van het verstek von nis- Nog werden behandeld verschillende zaken, Overtredingen van de Crisis- Zuivelwet betreffende. Het betrof de volgende verdachten: G. H. H. v. d. V., 50> j„ landbouwer te Clinge, wegens overtreding van ge noemde wet, door niet behoorlijk in te

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7