OP REIS FHUUKMEELE BERICHTEN. BUITENLAND. AFLOOP VERKOOPINGEN. MARKTBERICHTEN. DOMBURG. FAMILIEPENÓION ZOMEPLUóT" ZOUTELANDE BELGIE. DUITSCHLAND. ZWEDEN. VEREENIGDE STATEN. WAAR IS WERK? Verkooplngen - Verpachting» Ir Zeeland. AMFPCFOOPT Oude, gezellige stad. Vrije bosschen. Uit- I gespekte heidevelden. Hotel-en Pension- gids op aanvraag kosteloos Verkeersbureau V. V. V., Tel. 1152. BADHOTEL STRANDHOTEL wel dat het de eerste keer is dat hij het feit heeft gepleegd, doch de offi cier gelooft het niet. Uit meerdere ver fhalen is gebleken, dat dergelijke ver duisteringen gepleegd werden op trei nen waarop verdachte dienst deed. Bo vendien moet men aanemen dat er ook veel menschen zijn die bij' het ontdek ken van een dergelijke diefstal niet eens aangifte doen. Personen als ver dachte, die in een dergelijke vertrou wenspositie op treinen dienst doen moet men ook kunnen vertrouwen. Ma ken zij van dat vertrouwen misbruik dan dienen zij ook stevig te worden aangepakt. Spr. beschouwt deze ver dachte als zoon treindief. De officier eischt 1 jaar gevangenis straf. De verdediger van verdachte mr. P. 'C. Adriaanse, begint zijn pleidooi met te zeggen dat de officier van justitie alleen de slechte,hoedanigheden van verdaahte naar voren weet te brengen. Ook pleiter heeft tegen verdachte ge zegd, .hoe kun je zoo dom zijn en dat voor een gulden en een sinaasappel. PI. beschouwt verdachte toch niet als zoo geraffineerd want de rijksdaalder die ook in het mandje lag, heeft hij niet weggenomen. Een- feit is dat men al ja ren van diefstalop de spoorwegen hoort. Bovendien heeft men volgens pi- dit feit uitgelokt. Verdachte staat ove rigens goed bekend en van de bewe ring van het O.M. dat verdachte ook de andere diefstallen zal hebben ge pleegd is niets gebleken. Verdachte heeft een gezin én is reeds ontslagen. Verdediger vraagt daarom clementie aan de rechtbank en zoo mogelijk voor verdachte een gedeeltelijk onvoorwaar delijke en gedeeltelijk voorwaardelijke straf. H. v. d. C,, 46 j., vlashandelaar te Oost-Duinkerke, werd ten laste gelegd dat hij' in Februari of Maart j.l. te Mid delburg in België een rijwiel, toebe- hoorende aan L. F. de Haes, heeft ver duisterd. Verdachte, door den President onder vraagd, erkende de fiets te hebben ge leend voor 14 dagen, wat door den me de-aanwezige get. wordt ontkend. Deze verklaarde het rijwiel voor een dag te hebben afgestaan. De Officier van Justitie gelooft niets van verdachte's verhaal, hij mocht het rijwiel maar één dag hebben. Verdachte wordt ook verdacht van diverse feiten in België. Op alle mogelijke manieren tracht hij de menschen op te lichten. De Officier eischt 3 maanden gevan genisstraf. De verdediger van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, meent dat de verduistel ring niet bewezen is. Verdachte zit reeds 5 weken in voorarrest. Hij verzoekt ver dachte vrij te spreken. Hij wilde naar Veenhuizen. Een landhuis te Tilburg brandde op 26 Maart j.l. geheel af. Dienzelfden avond nog meldde zich bij de Tilburgsche politie een zwerver uit Venlo, die te kennen gaf het huis in brand te hebben gestoken. Ais gevolg hiervan stond Donderdag voor de Bredasche rechtbank een 20- jarige jongeman terecht. Hij legde eene volledige bekentenis af. Dien middag was hij het landhuis binnen gegaan, had op de tapijten en meubelen benzine ge sprenkeld en vervolgens in brand gesto ken. Ook de denneboschjes rondom het huis stak hij in brand, zoodat voor de omwonenden groot gevaar ontstond. Als motief voor zijn daad gaf, verdach te op, dat hij zijn zwerversleven, het welk hij reeds drie jaar vol hield, méér dan beu was. Ten einde raad, wilde hij een opzienbarende daad plegen; door de ze brandstichting hoopte hij in Veenhui zen te worden opgenomen. De officier van justitie, mr. T. Deelen was van oordeel, dat verdachte's daad zeer laakbaar was; hij had toch heel wat eenvoudiger middelen kunnen aanwen den om een plaats in de gevangenis of in Veenhuizéh'te bekomen. Het O.M. eischte een gevangenisstraf van een jaar. De verdediger mr. R. A. Vos uit Breda wees er op. dat verd. op 17 jaar het ouder lijk hüis ontvluchtte; zijn vader was een groot dronkaard. Zoo vreeselijk was de toestand in dit gezin met 17 kinderen, dat verd. na zijns vaders thuiskomst uit de gevangenis met twee andere broers besloot te gaan zwerven. Tenslotte vroeg pleiter clementie. Vonnis over 14 dagen. (Hbl.) Poging tot doodslag. Naar wij vernemen zal op Dinsdag 23 Mei a.s. voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage in hooger beroep worden behandeld, de zaak tegen J. C., wonen de te Vlissingen, doch thans in voorar rest, die eenigen tijd geleden door de Middelburgsche rechtbank wegens po ging tot doodslag op zekere de R. te /Vlissingen gepleegd, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 5 jaar. Kantongerecht te Middelburg- De- Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel niet behoorlijk naar rechts uitwijken: W. R. te Leidschen- dam: 10 b. s. 5 d. h.; met rijwiel bij het veranderen van nchtmg van dat voornemen niet doen lijken door het geven van een teeken: H. S. te Borsselé: 5 b. s. 5 d. h„ met toewijzing der vordering van getuige J. Ph. C. te Oostburg tot een bedrag van 20; met een rijwiel of motorrijtuig de lin kerzijde van den weg houden: D. R. te Rotterdam: 3 b. s. 3 d. h.; J. H. te Schore: 25 b. s. 10 d. h.; met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: C. M. te Middelburg f 2 b. s. 2 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder fa briek, fabrieksnummer, enz: A. H. N., te Bergen op Zoom: 1 b, s. 1 d.h,; met een motorrijtuig rijden, zonder remmen: A. de V. te Hoek: 15 b.s. 10 d. h.; A. A. M. C. te Breda: 20 b. s. 10 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder licht en/of zonder verlicht nummer met letter: W. F. te Vlissingen: 5 b. s. 5 d. h.; C. L. B. te Yerseke: 2 m 15 b. s, 15 d. h. voor iedere boete; met een motorrijtuig eene verblinden de verlichting voeren, tusschen het oogenblik waarop een ander motorrij tuig hem op 100 M. genaderd was en hel' oogenblik van ontmoeting: J. v. L. te Kapelle: 15 b. s. 10 d. h.; met een' ingeschreven motorrijtuig over een weg laten rijden, terwijl de wielbelasting grooter is dan in het in schrijvingsbiljet is vermeld: C. W. te Goes: 5 b. s. 5 d. h.; met rijwiel rijden, zonder bel. J. P. te Middelburg, J. v. S. te Yerseke: ieder 3 b. s. 3 d. h.; met rijwiel rijden zonder licht: P, M. te Oostkapelle; 2 b. s. 1 week tucht school; L. v. H. te Krabbendijke: 5 b. s. 5 d. h.; M. H, echtgenoote A. W., Borssele 3 b. s. 3 d. h.; Een rijwielpad anders berijden dan met een rijwiel: F. A. A. S. te Aarden burg, 5 of 5 d, h. Met een motorrijtuig rijden zonder dat behoorlijk zichtbaar en/of verlicht num mer met letter: Aa. Me. B. te Wasse naar, 15 of 5 d. h., W. de K. te Mid delburg, 5 of 5 d. h. Niet op eerste vordering nummerbe- wijs vertoonen: J. V., Wissenkerke, f 3 of 3 d. h. Met een rijwiel of motorrijtuig rijden op zoodanige wijze of met zoodanige snelheid dat de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd of de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: L. L. te Kwadendamme, berisping, F. B. C. v. H., Dordrecht, 5 of 5 d. h., F. J. P. L. E. te Middelburg, 15 of 10 d. h., met toewijzing van de vordering van getuige L. S. H. tot een bedrag van ï-io. Straatschenderij: A. F. P. te Borssele, 15 of 10 d. h„ A. A. te N. en St. Joos- iand, 5 of 1 w. tuchtsch. Niet zorgen dat een op zijn last op den openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk is verlicht: A. D. te Goes, 10 of 5 d. h. Openbare dronkenschap bij vierde herhaling: P. J. V. te Vlissingen, drie weken hechtenis. Overtreding Jachtwet: P. J. de J. te Ovezande, 10 of 10 d. h. Overtreding drankwet: P. F. H. te Vlissingen, 50 of 25 d. h., met ver beurdverklaring van het in de voorlo kaliteit inbeslaggenomene en teruggave van het in de keuken inbeslaggenomene. Een varken slachten zonder vier da gen van te voren in den vereischten vorm van het voornemen daartoe kennis te geven aan den Keuringsdienst: H. K. K. te Rilland-Bath, 15 of 10 d, h., met teruggave van de opbrengst van het ver kochte vleesch. Vleesch vervoeren in een onzindelij- ken wagen: M. K. te Schore, 25 of 10 d. h. Overtreding leerplichtwet: P. B. te Goes, 0.50 of 1 d. h. Overtreding Vuurwapenwet: J. D. te Borssele, 15 of 10 d. h., met verbeurd verklaring van de niet in beslag geno men buks, bij niet uitlevering te ver vangen door de geschatte waarde ad 15 of 5 d. b. Overtreding Veiligheidswet: L. de R., 25 of 10 d. h. met een voertuig op den tramweg ver blijven en den trein in zijn loop belem meren: A. A. H. te Goes: 25 b. s, 10 d- h.; J. H. v. G. te Middelburg: 25 b. s. 5 d. h. zonder toestemming langs den tram weg loopen: H. v. D. te Goes; Ja. Aa. P, te Heer Arendskerke: ieder 3 b. s. 3 d.h.; als schipper een Rijkskanaal bevaren, zonder voorzien te zijn van een exem plaar van het Algemeen Reglement voor rivieren en Rijkskanalen en van het be trokken bijzonder reglement: L. H. te Antwerpen gedomicilieerd; P. K, ge domicilieerd te Saarbourg (D.) ieder: 2 maal f 2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete; als schipper van een vaartuig niet be stemd op de zee te varen, niet-zijn naam duidelijk leesbaar op de buitenzijde van het vaartuig hebben aangegeven: G. N. gedomicilieerd te Amsterdam; Ch. v, W. gedomicilieerd te Rotterdam: ieder 5 b. s. 5 d. h.; rapen van schelpdieren aan den voet der dijken: A. J. v. L. te Wemeldinge: Teruggave aan ouders; G. L. te Ierseke: 1 b. s. 1 week tuchtschoool; L. G, te i Ierseke: 1 b. s. 1 d- h.; te Vlissingen venten zonder vergun ning: G. J, Z. te Weesp: 2 b. s. 2 d. h.; - te Arnemuiden op openbare plaatsen voetballen: L. v. B. te Arnemuiden: Be- risping; te Ierseke venten zonder vergunning van B. en W,: M. J. B. te Bergen op Zoom: 2 b. s. 2 d. h.; te Kapelle op wegen schreeuwen: J. v. Z. te Kapelle-Biezelinge: 0.50 b. s. 1 d. h.; te Kapelle op den weg hoornvee laten bespringen: M. de J. te Kapelle: 10 b. s- 5 d. h.; te Kapelle als tapper niet des avonds ten half elf uur dadelijk al de in zijn tapperij aanwezige bezoekers daaruit doen vertrekken en terstond zijn tapperij sluiten: D F. te Kapelle: 10 b. s. 5 d,h. Zeeuwsche Hypotheekbank te Middelburg, De aandeelhouders vergadering der N-V. Zeeuwsche Hypotheekbank te Mid delburg heeft Vrijdagmiddag het verslag en de winst- en verliesrekening en ba lans goedgekeurd en het dividend over eenkomstig het voorstel van commissa rissen bepaald op 14 pet. Priester levend verbrand, De 34- jarige kapelaan J. Deleval, van de St. Bartholomeus-parochie te Luik, was be zig enkele vlekken uit zijn toog te ver wijderen door middel van benzine. Dit deed hij in de nabijheid van een bran dend gasfornuis. Ineens ontplofte het ïleschje met de benzine, de toog vatte vuur en in minder dan geen tijd was de geestelijke een levende toorts gewor den, meldt de Msb. Vreeselijk verbrand over geheel het lichaam, werd hij naar een kliniek overgebracht, waar hij spoe dig daarna is overleden. Barones veroordeeld- De rechtbank te Breslau heeft Agnes, barones von Puttkammer, die failliet-verklaring van den boedel van haar overleden echt genoot aangevraagd had, ofschoon zij daaruit een bedrag van 150.000 mark in Zwitserland in veiligheid had gebracht, wegens meineed, deviezenverduiste- ring en valschheid in geschrifte tot een gezamenlijke straf van 2 jaar en 9 maan den tuchthuis veroordeeld. Humor. De „K.W.P." brengt de vol gende vermakelijke geschiedenis, die wij natuurlijk geheel voor haar rekening la- ten: Toen vice-kanseliemVon Papen voor zeer bijzondere aangelegenheden bij Kardinaal Berfraiö audiëntie was, meendde hij bij het einde van het onder houd goed te doön, den Kardinaal er eens even op te wijzen, „dat Zijne Emi nentie toch zoo tot over de ooren in het werk zat." „Gezien Uw hoogen leeftijd, Eminen tie," aldus de „handige"' Von Papen, „moest U toch een coadjutor benoe men" (Von Papen had toevallig een can- didaat.) De Kardinaal lachte fijntjes en antwoordde hem: „Ik word binnenkort 80 jaar, mijnheer, maar ik voel me nog jeugdig genoeg om in een concentratie kamp te worden gezet." Toen drukte hij op een knopje en een lakei trad bin nen. „Mijnheer wenscht te worden uit gelaten", zeide de Kardinaal. Von Pa pen, geheel van zijn stuk gebracht, stond op, stamelde enkele woorden, ging naar de deur, bleef nog even staan en be merkte, dat de Kardinaal reeds vóór hem het vertrek had verlaten, (Msb.) Daden, van menschlievendheid be loond. De lijst van belóoningen, door het Carnegie-fonds voor daden van menschlievendheid toegekend, die dezer dagen werd gepubliceerd, maakt in to taal van 651 belooningen melding, die in Zweden sedert de stichting van het fonds zijn toegekend. De jongste held is een jongen van 5 jaari die in een brandend huis drong om zijn zusje van 18 maanden te redden. De oudste is een man van 80 jaar, die geheel gekleed in een reservoir van een cellulosefabriek sprong om een jong meisje te redden, dat daarin was ge vallen. Voorts maakt de lijst melding van buitengewoon moeilijke daden van. twee vliegers van de luchtambulance in'Noor delijk Zweden, die van Boden naar Juoksingi in den Poolkring vlogen, een afstand van 100 mijl, om een zieken man en een verpleegster op te nemen, die zonder eenig ongeval naar het zieken huis van Boden werden gebracht. Ten gevolge van een storm moest het vlieg tuig laag vliegen, zoodat er voortdurend gevaar was, dat het met bergen of hoo rnen in botsing zou komen. Twee prijzen uit het heldenofnds wer den in 1933 aan vrouwen toegekend. Het eene geval betreft een vrouw die, toen een man op haar dienstmeisje wilde vu ren, den loop van het geweer greep en den man in bedwang hield, totdat hulp kwam opdagen, hoewel zij zelf ernstig gewond werd. De tweede belooning werd toegekend aan de vrouw van een visscher, die on der moeilijke omstandigheden tweemaal te water ging om vrouwen te redden en er ook in slaagde, hoewel zij zelf groot gevaar liep om door de verdrinkenden omlaag getrokken te worden. De strijd tegen de misdaad. Het departement van justitie heeft bekend gemaakt dat het aan het congres zal vragen een crediet van twee millioen dollar toe te staan voor betere uitrus ting en versterking der politie om het hand over hand toenemende misdadi- gersbedrijf doeltreffender te kunnen be strijden. De bandieten hebben zich overigens de laatste dagen op verschillende plaat sen weer danig geweerd. Drie roovers, die van mitrailleuses voorzien waren, drongen te Forstoria (Ohio) een bank binnen en schoten op de 17 in de hal aanwezige personen, die dadelijk met de handen omhoog langs den wand wa ren gaan staan. Zij maakten 12.000 dollar buit en vluchtten met een auto. Toen zij zich vervolgd zagen, schoten zij met hun mi trailleuses in het wilde weg en wond den vier voorbijgangers. Twee bankbe dienden, die door de bandieten als gij zelaars waren meegevoerd, werden na een rit van ongeveer 3 km weer vrij gelaten. Te Newhaven (Connecticut) poogden bandieten een kleedingmagazijn te over vallen, doch de politie belette hun dit. Het kwam tot een hevig vuurgevecht, waarbij twee personen gewond werden. Notaris Blaupot ten Cate heeft Vrij dag in „De Roode Leeuw" te N. en St. Joosland publiek verkocht: Het woonhuis met tuin, boomgaard en moesland aldaar,A 113, groot 28 a. 46 ca. of 217>2 R., kooper P. Priester te Bofsselen voor f 2600. 6- 1110 ha. of 15 G, 172 R. bouwland in den N. en St. Jooslandpolder; kooper J. J, Mesu, N. en St. Joosland qq. voor f 9380. 3. 3730 ha. of 8 G. 178 R- weiland bij ,,Het Oliekot"; kooper D. de Waard, N. en St. Joosland, voor f 3520. Witlof 7—10; id. lie soort 24; Aard beien 1.471.66; per 100, kg.idem 1.40 2.40; id. He soort 0.600.90; Bloem kool 818; idem lie soort 49; Groene Komkommers 10; Kropsla 2.20—4.60; id.- He soort 0.801.90; Kipeieren 1,70 per 100 stuks; Rammenas 44.20; Radijs 0.50—2.30; Rabarber 12,50; Selderij 0.802; Pieterselie 0.90; Sjalotten 34; Prei 35; Bloemen: Tulpen 15; idem Seringen 3 per 100 bos; idem Spirea's 23 31; idem Azalea's 627 per 100 pot. Middelburg, 4 Mei.Snijsla 3c., molsla 32 c., spinazie 26 c., postelein 10—17 c., moskrul 14 c., kassnijbooen 78 85 c., princessenboonen 95 c., witlof 27 c-, zuring 29 c., pluksla 67 c., doperwten 3941 c., eerstelingen 12- 37 c., alles per kg., peën 12,520 c., raapstelen 1 c-. prei 1,53 c., selderie 13 c., knolselderie 2,5 c., peterselie 1,5 c., rabarber 34 c., radijs 0,51 c., ramenas 3,5 c., alles per bos; roode kooi 7,5 c., gele kool 4,5 c„ bloemkool 520 c., andijvie 17,518 c., kropsla 1,56 c., komkommers 1421 c-, brocoli 0,56 c.f alles per stuk; aardbeien 0,54 c., per stuk en 0.701.04 per kg; Zeeuwsche blauwe aardappelen f 1.01 per 25 kg.; tuinkers 2 c., postelein 3 c., beide per doosje; kervel 11 c., peterselie 2123 c., beide per chip. Tulpen 17 c., flieren 37 c., serin gen 78 c., lelietjes van dalen 1012 c., narcissen 24 c., alles per bos; tul pen 36 c.. madelieven 59 c., doro- nucum 34 c., ornalus 2 c „iris 10 c,, violen 4 c., blauwe druifjes 12 c., violen- planten 15 c., violen 711 c., alles per 10; geraniums 1115 c., primula 1217 c., saxifragen 6 c., fradexandra 79 c., vio lieren 916 c., azalea's 1718 c., rho dodendrons 15 c., alles per pot; roode koolplanten 714 c., savoye kool plan ten 715 c., bloemkool planten 712 c„ alles per 100 stuks. Goes 4 Mei. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groentenveiling. Pos telein 1821; idem tweede soort 512; De districts-arbeidsbeurs voor de ge meenten tuschen Ooster- en Wester- Schelde te Middelburg, zendt ons de volgende aanvragen: Binnenlan d: LEIDEN, bekwaam jacht- en sloepen bouwer, dadelijk, loon en reiskosten nader overeen te komen, voor 2 maan den. BREDA, voor tricotagefabriek, bekw. hoöfdjuffrouw, bekend met de fabricage en volledig op de hoogte met de in deZe branche gebruikte machines, kun nen knippen en zoo mogelijk breien, invoeren van arbeidsverdeeling (orga nisatie en initiatief) goed met personeel kunnen omgaan, ongehuwd, genegen n maand op proef te werken, dadelijk, loon nader overeen te komen, reiskos ten worden bij aanneming vergoed1. BREDA, chef-monteur-breier, geheet op de hoogte met de in de tricotage branche gebruikte machines en deze geheel kunnen repareeren en montee- ren* dadelijk, loon nader overeen te komen. ENSCHEDE, voor textielbedrijf, rou- leauxdrukker, moet bekwaam drukker zijn, dadelijk, loon nader overeen te komen, voor onbepaalden tijd. VENLO, bekwaam autostoffeerder, bekend met het vervaardigen van ca- rbioletkappen, dadelijk, 50 cent per uur, voor 45 maanden, reiskosten worden bij aaneming vergoed. ZOUTELANDE, kokkin voor het a.s. seizoen (15 Juni of 1 Juli tot eind Au gustus) salaris 70 per maand, intern. ZOUTELANDE, kookster, 1 Juli tot en met eind Aogustus, 50 tot 60 per maand zonder verval, intern, moet meer in pensions e.d. gewerkt hebben, P.G. VAKAFDEELING LANDBOUW. Gevraagd voor plaatsing als deelbou- wer op boerderijen in Frankrijk (depar tement Cher), 2 R.K. gezinnen met me dewerkende kinderen. Waar het eeni gen tijd zal duren alvorens in de be drijven inkomsten worden genoten, is 't gewenscht, dat gegadigden over plm. 1000 beschikken. Aanbiedingen uitsluitend aan de or ganen der Arbeidsbemiddeling. Mei. 8 Domburg, Inboedel, Struve. 9 Nieuwdorp, Woonhuis Van Dissel. 9 Nieuwdorp, Inboedel, Van Dissel. 11 Wolf aartsdijk, Huis, v. Dissel. 15 Middelburg, Inboedel, Notaris huis. 16 's-H. Arendskerke, Huis en Land, Verbist. 17 Middelburg, Huizen, v. d. Harst. 17 Middelburg, Huizen, Terpstra 18 Middelburg, Huis, Loeff. 23 Wemeldinge, Huis en Inb., Kram. Tel. 3 Tel. 4 Pensionprijzen tot 15 Juli en in September f 5.50f 6.50 van 15 Juli tot 31 Augustus f 6.00f 7.50. Koud en warm water op alle kamers. Prospectus gaarne op aanvraag. VFI I IW700M Bezoekt de Gemeenten RHEDEN en RÓSENDAAL omvattende de dorpen Rosen- daal, Vélp, Worth-Rhedën, Rheden, de Steeg, Ellecom, Dieren en Laag-Soeren. Een aaneenschakeling van prachtige bosschen en heuvelachtige heide met schitterende vergezichten. Gratis pension boekje Verkeershuis, Hoofdstraat 47, Velp. Tel. 32036. J. CORBIJNTELE F 5 En wat doen wij met Pinksteren op Walcheren? De Meidoorn bloeit. Uw adres, Uw familie-pension „ZOMERLUST" Bondshotel A.N.W.B. Agentschap K. L. M. Speciale Pinkster week end-tarieven vanaf f 10. Vraagt prospectus. Kosteloos baden aan het zonnige Zuiderstrand.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7